Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

diagnet írta:
2023.04.08., szomb. 16:53
A mobilnet működéséből és jellegéből adódóan nem streamelésre való.
Értem mire gondolsz, de szerintem túlaggódod :)
Amikor a 90-es évek közepén kezdtünk netezni, otthon még 2400 bit/sec-el majd 14400bit/sec-el ... vagy amikor egy komplett iskola osztozott 64kbiten, vagy egy egész város kapott csak 128k-t ... szóval akkor értettük, hogy a sávszélesség érték. De most már ez nem így működik. Ha a Yettel ad 700 mbit-et akkor vélhetően tudja mit csinál, a juzer minek aggódjon? azért nem hülyék, abból adnak ami nem kihasznált sávszélesség, ha sokan használnák akkor biztosan meg van a technika a terhelés/sávszélesség megosztására, felosztására ;) Nem fog 100 ember facebook nélkül maradni mert XY netflixet néz a mobilján.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2023.04.08., szomb. 16:53
alto írta:
2023.04.07., pén. 20:42

Azért van egy stílusod.
Ha jól értem, az agglomerációban élők azért nem jutnak ingyen routerhez, mert süti átkondizza a pesti ingyen routereket? Csak nekem fura ez a gondolatmenet?
A mobilelőfizetés adatrészét meg arra használod amire akarod, ameddig kitart a keret. Nem értem miért volna elitélendőbb mobilnetről streamelni, mint bármi másra felhasználni az adatkeretet.
Abból látszik, hogy jól érted, hogy ilyen példával próbálod lealacsonyítani a jelentőségét. Miközben tudod jól, hogy nem egyedi esetről van szó. A szemetet is eldobod az utcán, mert az is csak 1 a 8 milliárdból? Meg kellene próbálni rendszer szinten gondolkodni...
Ha jövő héten kitalálják, hogy 3db 5G routert egybe kötve jobb lesz a hang, akkor az lesz a standard.
A mobilnet működéséből és jellegéből adódóan nem streamelésre való. Az egy dolog, hogy tízmillárdokat ölnek bele, hogy ki tudják elégíteni a fogyasztók kényelmi igényeit. Most éppen a vodafone-t hagyja ott mindenki a yettel-ért, aztán amikor ott is szétcsapják a hálózatot (vidéken már megtörtént), csalódottan migrálnak a következő kedvező ajánlathoz.
Így leszünk a mobil tarifákban is a legdrágábbak az EU-ban. Nem baj, a lényeg, hogy albiból albiba vándorlásnál papírozás nélkül azonnal az ágyból lehet streamelni a dikhtv-t.
2023-04-08 16_35_53.png
Tök jó, hogy szolgáltatók így próbálnak a hifisták kegyeiben járni! Nem hittem volna :)

A mobilnet egy szolgáltatás a szolgáltató részéről. Figyelembevéve a stream adatfelhasználását szinte eltörpül mondjuk a Netflix nézük, Disney+ előfizetők táborához hasonlóan, akik ágyban ülve az iPad-jukon nézik az aktuális részeket. Sőt egy ilyen 4G modemre ha a család rá tud csatlakozni, a házban 2-3 különböző tartalomfogyasztás sem ritka egy adott pillanatban. Nem tartom valószínűnek, hogy ezek a gonosz hifisták majd letérdeltetik a netet vidéken.
Vagy csak Word doksikat lehet rajta küldeni, és elég a betárcsázós szerinted?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2023.04.07., pén. 20:42

Azért van egy stílusod.
Ha jól értem, az agglomerációban élők azért nem jutnak ingyen routerhez, mert süti átkondizza a pesti ingyen routereket? Csak nekem fura ez a gondolatmenet?
A mobilelőfizetés adatrészét meg arra használod amire akarod, ameddig kitart a keret. Nem értem miért volna elitélendőbb mobilnetről streamelni, mint bármi másra felhasználni az adatkeretet.
Abból látszik, hogy jól érted, hogy ilyen példával próbálod lealacsonyítani a jelentőségét. Miközben tudod jól, hogy nem egyedi esetről van szó. A szemetet is eldobod az utcán, mert az is csak 1 a 8 milliárdból? Meg kellene próbálni rendszer szinten gondolkodni...
Ha jövő héten kitalálják, hogy 3db 5G routert egybe kötve jobb lesz a hang, akkor az lesz a standard.
A mobilnet működéséből és jellegéből adódóan nem streamelésre való. Az egy dolog, hogy tízmillárdokat ölnek bele, hogy ki tudják elégíteni a fogyasztók kényelmi igényeit. Most éppen a vodafone-t hagyja ott mindenki a yettel-ért, aztán amikor ott is szétcsapják a hálózatot (vidéken már megtörtént), csalódottan migrálnak a következő kedvező ajánlathoz.
Így leszünk a mobil tarifákban is a legdrágábbak az EU-ban. Nem baj, a lényeg, hogy albiból albiba vándorlásnál papírozás nélkül azonnal az ágyból lehet streamelni a dikhtv-t.
2023-04-08 16_35_53.png
2023-04-08 16_35_53.png (118.84 KiB) Megtekintve 1245 alkalommal

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

diagnet írta:
2023.04.07., pén. 20:25
Miközben az agglomerációban élő előfizetők meg nem jutnak routerhez...
Kicsit más, de talán mégsem: több mint egy éve lemondtam a vodás mobilos előfizetésünket, 4 fő volt. Leginkább azért, mert nem voltak hajlandók kezelni a hálózatos problémáinkat. Nagy nehezen kaptunk egy jelerősítőt, amit használhattunk, hogy tudjunk telefonálni itthonról (miközben az egész faluban nincs jel, Győrtől 8km-re). Mikor felmondtunk, bevittem ezt a kütyüt egy ügyfélpontra, de nem vették át tőlem ,mert nem volt nálam aláírási címpéldány (céges előfizetés volt). :smile51: Írtam nekik 2 emailt, hogy itt van, vigyék, de azóta is itt porosodik a polcon.
Én ebből arra a következtetésre jutottam, hogy a kiosztott szerkentyűket úgy kezelik, mint ami örökre eltávozott az örök vadászmezőkre. Annyi van belőle, amennyi van, a hardverekkel nem foglalkoznak igazán. No meg az ügyfelek is csak zavaró tényezők a rendszerben. :angry:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2023.04.07., pén. 20:25
sutemenyx írta:
2023.04.07., pén. 06:55
He?
Mit fizetnek mások? Milyen indokolatlan hálózat terhelés?
Csomagban kapod a routert az előfizetéssel min. 1 év hűséggel. Ebből a router ára általában az éves előfizetési díj fele.
Független unbranded beszerzés esetén még drágább lenne, csak a szolgáltatók nagy mennyiségben veszik.
Az árak a piaci versenyt figyelembe véve vannak kialakítva, ezért a router náluk bizonyos szerződési feltételek mellett járulékos veszteség. A hűségidő letelte után átkondizható hifirouternek kinevezett ingyenkészülékekre hajtás pont ilyen.
Miközben az agglomerációban élő előfizetők meg nem jutnak routerhez...
Minden járulékos költség be van építve a díjcsomagokba. Többek között ezért is lett a korlátlan mobilnet ára 3 év alatt leduplázva. Anno a telenor hello data csomagjait idő előtt kivezették a visszaélések miatt.

Optikán/kábelen ülve mobilnetről streamelni az egyik legnagyobb hifisznob taplóság amit manapság el lehet követni.

He.
Mondjuk az összes ember eddig, akinek van, az kb tőle vette (vagy rajtam keresztül, vagy nem):

https://www.ebay.com/itm/255763984511?m ... media=COPY

Ja nem, én az enyémet vateráról, itthonról, bocs!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

diagnet írta:
2023.04.07., pén. 20:25
sutemenyx írta:
2023.04.07., pén. 06:55
He?
Mit fizetnek mások? Milyen indokolatlan hálózat terhelés?
Csomagban kapod a routert az előfizetéssel min. 1 év hűséggel. Ebből a router ára általában az éves előfizetési díj fele.
Független unbranded beszerzés esetén még drágább lenne, csak a szolgáltatók nagy mennyiségben veszik.
Az árak a piaci versenyt figyelembe véve vannak kialakítva, ezért a router náluk bizonyos szerződési feltételek mellett járulékos veszteség. A hűségidő letelte után átkondizható hifirouternek kinevezett ingyenkészülékekre hajtás pont ilyen.
Miközben az agglomerációban élő előfizetők meg nem jutnak routerhez...
Minden járulékos költség be van építve a díjcsomagokba. Többek között ezért is lett a korlátlan mobilnet ára 3 év alatt leduplázva. Anno a telenor hello data csomagjait idő előtt kivezették a visszaélések miatt.

Optikán/kábelen ülve mobilnetről streamelni az egyik legnagyobb hifisznob taplóság amit manapság el lehet követni.

He.
Azért van egy stílusod.
Ha jól értem, az agglomerációban élők azért nem jutnak ingyen routerhez, mert süti átkondizza a pesti ingyen routereket? Csak nekem fura ez a gondolatmenet?
A mobilelőfizetés adatrészét meg arra használod amire akarod, ameddig kitart a keret. Nem értem miért volna elitélendőbb mobilnetről streamelni, mint bármi másra felhasználni az adatkeretet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

sutemenyx írta:
2023.04.07., pén. 06:55
He?
Mit fizetnek mások? Milyen indokolatlan hálózat terhelés?
Csomagban kapod a routert az előfizetéssel min. 1 év hűséggel. Ebből a router ára általában az éves előfizetési díj fele.
Független unbranded beszerzés esetén még drágább lenne, csak a szolgáltatók nagy mennyiségben veszik.
Az árak a piaci versenyt figyelembe véve vannak kialakítva, ezért a router náluk bizonyos szerződési feltételek mellett járulékos veszteség. A hűségidő letelte után átkondizható hifirouternek kinevezett ingyenkészülékekre hajtás pont ilyen.
Miközben az agglomerációban élő előfizetők meg nem jutnak routerhez...
Minden járulékos költség be van építve a díjcsomagokba. Többek között ezért is lett a korlátlan mobilnet ára 3 év alatt leduplázva. Anno a telenor hello data csomagjait idő előtt kivezették a visszaélések miatt.

Optikán/kábelen ülve mobilnetről streamelni az egyik legnagyobb hifisznob taplóság amit manapság el lehet követni.

He.

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

diagnet írta:
2023.04.06., csüt. 23:58
sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 19:02
Nem a mobilság a menő, hanem hogy saját tulajdon lesz tőle a router.
Nagyon menő dolog másokkal is fizettetni a feleslegesen igényelt routereitek költségeit.
Az indokolatlan hálózat terhelésről nem is beszélve...
Minden bizonnyal ezt meg tudod magyarázni, mert érthetetlen a sokunk számára, ha valaki vesz egy router, akkor miért fizeti más a saját vásárolt routerének a költségét?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2023.04.06., csüt. 23:58
sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 19:02
Nem a mobilság a menő, hanem hogy saját tulajdon lesz tőle a router.
Nagyon menő dolog másokkal is fizettetni a feleslegesen igényelt routereitek költségeit.
Az indokolatlan hálózat terhelésről nem is beszélve...
He?
Mit fizetnek mások? Milyen indokolatlan hálózat terhelés?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 19:02
Nem a mobilság a menő, hanem hogy saját tulajdon lesz tőle a router.
Nagyon menő dolog másokkal is fizettetni a feleslegesen igényelt routereitek költségeit.
Az indokolatlan hálózat terhelésről nem is beszélve...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2023.04.06., csüt. 17:33
sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 14:28
fapaci írta:
2023.04.06., csüt. 13:29
Qobuz-on igen sok album nagy felbontásban érhető el, cserébe drágább és körülményesebb az előfizetés.
És gyorsabban lezabálja a mobilnetemet :smile51:
Valóban, ezért az autóban lejjebb is vettem a felbontást, csak otthon megy maxon a kábelen. Ja bocs, olvastam, hogy most a mobilnet a menő.
Nem a mobilság a menő, hanem hogy saját tulajdon lesz tőle a router.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.04.07., pén. 08:19-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 14:28
fapaci írta:
2023.04.06., csüt. 13:29
Qobuz-on igen sok album nagy felbontásban érhető el, cserébe drágább és körülményesebb az előfizetés.
És gyorsabban lezabálja a mobilnetemet :smile51:
Valóban, ezért az autóban lejjebb is vettem a felbontást, csak otthon megy maxon a kábelen. Ja bocs, olvastam, hogy most a mobilnet a menő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.04.07., pén. 08:16-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

ZolaBA írta:
2023.04.06., csüt. 13:19
denesdr írta:
2023.04.06., csüt. 12:58
Na, jöhet a vakteszt? 31_1_21.gif
Semmi szükség rá, a hozzáértők anélkül is tudják!
Persze nem magamra gondolok hozzáértő alatt. Én tapasztalatlan és tudatlan vagyok aki szánalmas, arrogáns és fáj neki az élet :D Csak azt nem tudom, hogy pár gyenge poénra minek ez a nagy izomszag reagálás állandóan? Akkora sértődött személyeskedések repkednek, mintha én lopnám az államkasszát... :D
Volt valami mondás, hogy az oroszlán nem törődik az egérrel... Na most vagy az nem egérnyi hülyeség amit néha én vagy más bedob itt fékezés gyanánt, vagy az oroszlánnál is vannak kérdések... ;)
Vagy unjak…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Töki írta:
2023.04.06., csüt. 10:01

Köszi.
Még lesz rajta kis finomítás. Úton van 12x4gb RAM, ami Apacer lesz, ellenben a Taiko által használt ATP-vel. Továbbá elengedem a NAS-ról lejátszást. Helyette pcie adapter kártyába kerül egy 2 tb m2 ssd a zenéknek. Nekem elég annyi, mert 80-90%-ban Tidal a forrás.
LAN, USB kártyák JCAT XE, meg a rendszer memória is a JCAT külsőleg tápolható típusa. Ezeknek a tápegységeit és az AC/DC tápot Süti követte el némi BG kondi varázslattal :smile29:
A szoftverezés Bandito szaktárs áldozatos munkájára állt össze Win. ltsc/Process Lasso/Audirvana és sok egyéb..
Az összeszerelést Krissz csinált végtelen kreativitással nagyon precíz munkával.

Ezúton is nagy köszönet a srácoknak! leborulok.gif
Mint műszaki alkotás, tényleg elismerésre méltó! :smile53:
"Csak" zenelejátszás lesz a feladata?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2023.04.06., csüt. 13:29
fülelek írta:
2023.04.06., csüt. 10:42
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?
Qobuz-on igen sok album nagy felbontásban érhető el, cserébe drágább és körülményesebb az előfizetés.
És gyorsabban lezabálja a mobilnetemet :smile51:
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fülelek írta:
2023.04.06., csüt. 10:42
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?
Qobuz-on igen sok album nagy felbontásban érhető el, cserébe drágább és körülményesebb az előfizetés.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

denesdr írta:
2023.04.06., csüt. 12:58
Na, jöhet a vakteszt? 31_1_21.gif
Semmi szükség rá, a hozzáértők anélkül is tudják!
Persze nem magamra gondolok hozzáértő alatt. Én tapasztalatlan és tudatlan vagyok aki szánalmas, arrogáns és fáj neki az élet :D Csak azt nem tudom, hogy pár gyenge poénra minek ez a nagy izomszag reagálás állandóan? Akkora sértődött személyeskedések repkednek, mintha én lopnám az államkasszát... :D
Volt valami mondás, hogy az oroszlán nem törődik az egérrel... Na most vagy az nem egérnyi hülyeség amit néha én vagy más bedob itt fékezés gyanánt, vagy az oroszlánnál is vannak kérdések... ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2023.04.06., csüt. 12:58
Na, jöhet a vakteszt? 31_1_21.gif
Spotify-t? Menjetek :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Na, jöhet a vakteszt? 31_1_21.gif

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

ZolaBA írta:
2023.04.06., csüt. 11:28
fülelek írta:
2023.04.06., csüt. 10:42
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?
A Deezer csak natív cd minőség 16bit/44.1khz, a Quobuz meg elvileg hd, akár 24bit/192Khz. Ez azért talán jobban kihallható, mint egy ssd csere.

Jaj amúgy szegény gagyi ssd-k... nagyon sajnálom őket, hogy milyen bénák. Tárolnak valamit aztán bitperfekt elküldik a memóriába mindenféle északi/déli híd, vagy 3 fele cache, stb-n keresztül, ott pihennek pufferként, majd a cpu még onnan beolvassa, feldolgozza persze ez is mindenféle hidak és cache-eken keresztül, majd szintén mindenféle hidak és cache-eken keresztül kijut az usb vezérlőre veszettül ugyanaz a bit mint egy másik ssd-nél... OSZT ez szarabb a sima ssd-nél de bezzeg az Optane ssd az meg sokkal jobb, ott semmi mocsár, minden tisza és jó. Mondjuk ha az Optane-t clockolná még valaki, az tuti a már megszűnt mocsárságot is tovább mocsártalanítaná. De persze ha van pár marginális rezidens héttér folyamat a windózban akkor az egészet megette a fene. Hát az mint megtudtuk 20-30%-ot is ront. Optimalizáni is kellll. Na de ha nem Apacer a ram? jesszum peti. Hát megint jön a mocsár, megint jön a mocsáááááár és mindmeghalunk, de legalábbis az tutttti, hogy kevés lesz. Hangban kevés lesz. Szóval vesszenek a mocsarak, éljenek az Optane-ok, és csörögjön végre az a kvva lóvé! :D
A tapasztalatlanságból és/vagy tudatlanságból adódó kételyeket jobb, ha kérdésként fogalmazod meg. Így, arroganciával keverve maximum szánalomra méltó, magyarázatot vagy segítőszándékot a legkevésbé sem indukál.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fülelek írta:
2023.04.06., csüt. 10:42
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?
A Deezer csak natív cd minőség 16bit/44.1khz, a Quobuz meg elvileg hd, akár 24bit/192Khz. Ez azért talán jobban kihallható, mint egy ssd csere.

Jaj amúgy szegény gagyi ssd-k... nagyon sajnálom őket, hogy milyen bénák. Tárolnak valamit aztán bitperfekt elküldik a memóriába mindenféle északi/déli híd, vagy 3 fele cache, stb-n keresztül, ott pihennek pufferként, majd a cpu még onnan beolvassa, feldolgozza persze ez is mindenféle hidak és cache-eken keresztül, majd szintén mindenféle hidak és cache-eken keresztül kijut az usb vezérlőre veszettül ugyanaz a bit mint egy másik ssd-nél... OSZT ez szarabb a sima ssd-nél de bezzeg az Optane ssd az meg sokkal jobb, ott semmi mocsár, minden tisza és jó. Mondjuk ha az Optane-t clockolná még valaki, az tuti a már megszűnt mocsárságot is tovább mocsártalanítaná. De persze ha van pár marginális rezidens héttér folyamat a windózban akkor az egészet megette a fene. Hát az mint megtudtuk 20-30%-ot is ront. Optimalizáni is kellll. Na de ha nem Apacer a ram? jesszum peti. Hát megint jön a mocsár, megint jön a mocsáááááár és mindmeghalunk, de legalábbis az tutttti, hogy kevés lesz. Hangban kevés lesz. Szóval vesszenek a mocsarak, éljenek az Optane-ok, és csörögjön végre az a kvva lóvé! :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2023.04.06., csüt. 10:42
sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 10:34
Qobuz-t kéne még valahogy intézned, az egy komoly minőségi ugrás. 👍
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?
Nemtudom, Deezert nincs lehetőségem próbálni, mert Roon-t használok. Inkább úgy értendő, hogy a Tidal-hez képest komoly minőségi ugrás a Qobuz, de lehet, hogy a Deezer vagy az Apple veszteségmentes is ugyanolyan jó.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Egyébként egy ideje én is a hasonló Apacer Industrial RAM-okat használom, ezeket az audiophilestyle-os ajánlást követve szereztem be. A RAM is és az Optane SSD is az analógos hangzás irányába vitte a hangot. De nem a romantikus, melankolikus szépenszólással azonosított analóg felé, hanem a nagyon minden apróságot hallás és a szubjektív dinamikanövekedés felé. Mintha kijjebb emelkedne a hasznos tartalom, azaz a hang a digitális mocsárból, letisztul.
F67FD07E-8870-4A2E-868E-98D668A4D69D.jpeg
F67FD07E-8870-4A2E-868E-98D668A4D69D.jpeg (2.54 MiB) Megtekintve 1275 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
2023.04.06., csüt. 10:34
Qobuz-t kéne még valahogy intézned, az egy komoly minőségi ugrás. 👍
A Deezer veszteségmentes verzió sem jó? Mivel jobb a Qobuz hangminőség tekintetében? Ha van különbség, akkor az miből fakad, ha mindkettő bitpontos?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2023.04.06., csüt. 07:41
ZolaBA írta:
2023.04.03., hétf. 17:38

...Fő elem a hangsugárzó az erősítő, a forrás/dac. A kábel, elosztó, switch, router, ...az mind nem főelem. De fő elem súlyú még az akusztika is, ;)
Ezzel - a főelem megkülönböztetéssel - nem értek egyet. A kábelek meg az elosztó fontosságát talán nem szükséges hangsúlyozni, de például egy rossz hangfal alátétezés totál el tudja vinni a hangot.

Azért nem érdemes fő elemekről beszélni - amikre érdemes pénzt költeni - mert bármelyik rendszer elemből lehet olyanba belefutni, ami teljesen lerontja a hangzást.
Én meg veled nem értek egyet. Egy gyengébb minőségű hangsugárzó nem fog megtáltosodni egy alátéttől, ha torzít, ha rossz a frekvenciamenete, ha nem jó az iránykarakterisztikája, semmilyen "alátéttől" nem javul meg.
És egy jó minőségű doboz sem fog zavaróan rosszabbul szólni, ha akár billeg a padlón.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”