Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

flo61215 írta:
2024.02.15., csüt. 20:45
Indy írta:
2024.01.27., szomb. 13:15
alto írta:
2024.01.27., szomb. 13:01


Mi futna a NUC-on? Roon?
A NUC elég sok elektromos zaj termel, szerintem nem jó ötlet USB dacot kötni rá, kettőt ráadásul nem fog tudni.
A Roonba a Tidal és a Qobuz van beintegrálva, Deezert nem tud, a lokál NAS-t ellenben kezeli.



 
Roon-t nem akarok. Se Tidalt. Jelenleg a NUC-ra (Hydra táppal) egy Karuna (csöves DAC előtt) és egy E30 van csatlakoztatva, Daphile fut rajta, Deezerrel. Tökéletesen működik, nekem a hangminősége is elég jó. A Karuna/Csöves dac pároshoz ragaszkodom. Mivel nemsokára megszűnik a Squeezebox.com szolgáltatása, így Daphile alatt is ugrik az összes streaming szolgáltatás is. :( Remélem így már világosabb a kép, hogy keressünk valami lehetséges megoldást, hogy a NUC is maradjon és a Deezer is jól lakjon. :)



 
Én is Daphilet használok Deezerrel és nem találtam jobb/olcsó megoldást csak a Tidal-ra való váltást. Daphile alatt nem kell hozzá squeezebox, úgyhogy ugyanúgy használható mint a Deezer. Szerintem neked is ez lenne a legegyszerübb. Miért nem akarsz Tidalra váltani?
 
 

 
Működik a Tidal Daphile alatt MySqueezebox fiók nélkül? Hogy kell beállítani? :)
 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
flo61215
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2015.11.21., szomb. 11:18
Értékelés: 8

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: flo61215 »

Indy írta:
2024.01.27., szomb. 13:15
alto írta:
2024.01.27., szomb. 13:01
Indy írta:
2024.01.27., szomb. 11:37


Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tarthatnám meg az Intel NUC i5-ös gépemet? Tudjon 2 db USB dacot kezelni és menjen a Deezer mellett a lokál NAS is?

Vagy esetleg olyan streamer futómű, ami kezel 2 USB dacot, vagy legalább 1 coax és egy USB kijárat van rajta?


 
Mi futna a NUC-on? Roon?
A NUC elég sok elektromos zaj termel, szerintem nem jó ötlet USB dacot kötni rá, kettőt ráadásul nem fog tudni.
A Roonba a Tidal és a Qobuz van beintegrálva, Deezert nem tud, a lokál NAS-t ellenben kezeli.


 
Roon-t nem akarok. Se Tidalt. Jelenleg a NUC-ra (Hydra táppal) egy Karuna (csöves DAC előtt) és egy E30 van csatlakoztatva, Daphile fut rajta, Deezerrel. Tökéletesen működik, nekem a hangminősége is elég jó. A Karuna/Csöves dac pároshoz ragaszkodom. Mivel nemsokára megszűnik a Squeezebox.com szolgáltatása, így Daphile alatt is ugrik az összes streaming szolgáltatás is. :( Remélem így már világosabb a kép, hogy keressünk valami lehetséges megoldást, hogy a NUC is maradjon és a Deezer is jól lakjon. :)


 
Én is Daphilet használok Deezerrel és nem találtam jobb/olcsó megoldást csak a Tidal-ra való váltást. Daphile alatt nem kell hozzá squeezebox, úgyhogy ugyanúgy használható mint a Deezer. Szerintem neked is ez lenne a legegyszerübb. Miért nem akarsz Tidalra váltani?
 
 

Online
Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: konok »

Tottyi írta:
2024.02.15., csüt. 06:50
Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)
Azt is tudod tesztelni csenddel:
https://tidal.com/browse/track/124596126
RoonShareImage-638435884867562571.png
RoonShareImage-638435884867562571.png (67.33 KiB) Megtekintve 990 alkalommal
 
 
 
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

MacOS-t forrásként használók számára érdekes lehet: 
https://www.macworld.com/article/223624 ... y-app.html
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

tottyi írta:
2024.02.15., csüt. 06:50
ZolaBA írta:
2024.02.14., szer. 10:52
tottyi írta:
2024.02.14., szer. 08:45
Mostanaban arra lettem figyelmes az audio pc-vel, hogy joval reszletezobb a hang az elozo gephez kepest, de ezzel egyutt jott valami hatterzaj is sugas formalyaban de csak a zeneszamok kozben, ha nincs elinditva a zene akkor teljesen csendes.


 
Hallgass meg egy file-t ami szól, csak üres, azaz csendet tartalmaz... Akkor el tudod dönteni, hogy valóban van-e háttérzaj.
Itt találtam egyet: https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0917.wav

Illetve itt egy másik, ami nem üres - tesztelésre, hogy valóban szól-e a rendszer :) https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0906.wav


 
Elinditottam az ures file-t de ugyanolyan csendes volt mindha nem is ment volna semmi pedig elegge ratekertem a hangerot. Ez most akkor mit jelent, hogy a zenekben vannak azok a sugasok? Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)
 

 
Ha nem minden zenénél jön ez elő, akkor valószínűleg a felvétel ilyen. A korábbi analóg stúdios korszakból származó felvételeken időnként tisztán hallható a szalagzaj. A "nem tiszta jel jon vilaghalorol" feltételezést engedd el.
 
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2024.02.15., csüt. 06:50
Elinditottam az ures file-t de ugyanolyan csendes volt mindha nem is ment volna semmi pedig elegge ratekertem a hangerot. Ez most akkor mit jelent, hogy a zenekben vannak azok a sugasok? Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)
Érdekes. Én a "nem tiszta jel jön a világhálóról" gondolatsort nagyon gyorsan elengedném, mielőtt valaki a költsünk sokat routerre meg ethernet kábelre vonatra felültet. Ez valami konkrét dolog kell legyen, pl:
- Csak bizonyos számok végén/elején van a súgás: normális, stop. Ha minden számnál így van, akkor:
- Lejátszó program idióta, vagy el van állítgatva. Érdemes megnézni más programot, akár pl. a tidal webes klienst is, vagy más forrást, stb. Ha nem ez a hiba:
- Szoftver környezet idióta (ehhez ismerni kéne mit használsz)
- lehet szar az új usb kártya, ez tesztelhető az alaplapira köve, hogy ott is csinálja-e
- lehet szar a dac, illetve eheti rosszul a kapott formátumot/felbontást
- stb :)
Majd az okosabbak adnak jobb tippeket  :smile32: 
 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZolaBA írta:
2024.02.14., szer. 10:52
tottyi írta:
2024.02.14., szer. 08:45
Mostanaban arra lettem figyelmes az audio pc-vel, hogy joval reszletezobb a hang az elozo gephez kepest, de ezzel egyutt jott valami hatterzaj is sugas formalyaban de csak a zeneszamok kozben, ha nincs elinditva a zene akkor teljesen csendes.

 
Hallgass meg egy file-t ami szól, csak üres, azaz csendet tartalmaz... Akkor el tudod dönteni, hogy valóban van-e háttérzaj.
Itt találtam egyet: https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0917.wav

Illetve itt egy másik, ami nem üres - tesztelésre, hogy valóban szól-e a rendszer :) https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0906.wav

 
Elinditottam az ures file-t de ugyanolyan csendes volt mindha nem is ment volna semmi pedig elegge ratekertem a hangerot. Ez most akkor mit jelent, hogy a zenekben vannak azok a sugasok? Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)
 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2024.02.14., szer. 08:45
Mostanaban arra lettem figyelmes az audio pc-vel, hogy joval reszletezobb a hang az elozo gephez kepest, de ezzel egyutt jott valami hatterzaj is sugas formalyaban de csak a zeneszamok kozben, ha nincs elinditva a zene akkor teljesen csendes.
Hallgass meg egy file-t ami szól, csak üres, azaz csendet tartalmaz... Akkor el tudod dönteni, hogy valóban van-e háttérzaj.
Itt találtam egyet: https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0917.wav

Illetve itt egy másik, ami nem üres - tesztelésre, hogy valóban szól-e a rendszer :) https://bigsoundbank.com/UPLOAD/wav/0906.wav
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Mostanaban arra lettem figyelmes az audio pc-vel, hogy joval reszletezobb a hang az elozo gephez kepest, de ezzel egyutt jott valami hatterzaj is sugas formalyaban de csak a zeneszamok kozben, ha nincs elinditva a zene akkor teljesen csendes.
Ami valtozott az amd-hez kepest, hogy az usb kartya az alaplapban van es nem Riser kabellel osszekotve amihez persze kellett cserelnem a harso panelt az FC10-ben es a processzor kabel is ki lett cserelve (https://ghentaudio.com/products/pc11?VariantsId=12595), most mar full Ghentaudio a belso kabelezes.
Lehet most kene valami software-es finomhangolas bar meg a DAC-ban es a pc-ben meg sima halozati kabel van.

IMG_0994.jpg
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Quetz írta:
2024.02.10., szomb. 20:09
phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:51

Mi lenne az, kifejtenéd kérlek?
Az összehasonlító tesztelés alaphibáit követted el:
- Prekoncepcióval álltál neki tesztelni
- Almát hasonlítottál össze körtével. Ilyen tesztelésnél csak 1 komponenst/beállítást szabad megváltoztatni, különben fogalmad sem lesz róla, mi okozza különbséget. A te esetedben minden komponens más: alaplap, CPU, memória, tápegység.
- A tesztet gondolom nem vakon végezted, így tovább befolyásoltad a tesztet.
- A végén levont generalizált következtetés így érvénytelen. Más embernek más környezetben teljesen más eredményei lesznek ebben a témában.
Lehet.
Mindegy, legalább az audió PC-be por nem megy be, már nyertem vele, ezt vakteszt nélkül is tudom biztosra. :D
A mozira szánt PC meg rack-be, azért nem lesz benne por.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:51

Mi lenne az, kifejtenéd kérlek?
Az összehasonlító tesztelés alaphibáit követted el:
- Prekoncepcióval álltál neki tesztelni
- Almát hasonlítottál össze körtével. Ilyen tesztelésnél csak 1 komponenst/beállítást szabad megváltoztatni, különben fogalmad sem lesz róla, mi okozza különbséget. A te esetedben minden komponens más: alaplap, CPU, memória, tápegység.
- A tesztet gondolom nem vakon végezted, így tovább befolyásoltad a tesztet.
- A végén levont generalizált következtetés így érvénytelen. Más embernek más környezetben teljesen más eredményei lesznek ebben a témában.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

asebestyen írta:
2024.02.01., csüt. 22:07
phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:51
asebestyen írta:
2024.02.01., csüt. 21:49


Ezt gondold át még 1x, kérlek! Logikai ellentmondások, és fogalmak keverése is felmerül.
Mi lenne az, kifejtenéd kérlek?
Digit kijáraton 0 dBFs-nél nem tudod jobban kivezérelni, ez platformtól független, azaz ha minden beállítás egyforma a gép digit kijárata után, nem tud hangosabb lenni egyik a másiknál.
A dinamika és a hangosság az 2 nagyon más dolog, teljesen összetéveszthetetlen. A hangosság-érzet vagy átlagos hangerő pl a dinamika csökkentésével fokozható, ami ellentétes a "nagyobb dinamika vagy legalábbis hangosabb" párhuzammal.
Ilyesmik, de nem szeretném elvinni a topic témáját.
A lényeg, hogy tök jó, ha sikerült az eltérő igényeidre (mozi és zene) megfelelő gépeket összehoznod. :smile32:
Ja, így világos, a kivezérlés természetesen nem volt hangosabb, akkor fogalmazhatok úgy, hogy a mikrodinamika amit mindenki ért már.
Dehogy sikerült, még azért futnom kell néhány kört. :D
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:51
asebestyen írta:
2024.02.01., csüt. 21:49
phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:33
Nos, egy igen komoly projekt végére értem, így volt időm némi tesztelésre PC lejátszás ügyében.
Összedobtam egy teljesen passzív PC-t(intel alapokra építve) és összevetettem egy aktív hűtéssel bíró erősebb konfiggal (AMD rysen alapra), nem lepődtem meg a végeredményen.
USB-ről teszteltem fülessel ill DAC-kal aktív hangsugárzókkal, a teljesen passzív PC meglepően finoman szóllalt meg, szerethető részletezőbb karakterrel, a durvább PC (aktív hűtéssel) viszont sokkal nagyobb dinamikával, bár nem annyira részletezően, de mozira jobb választásnak tartom.
Zenére valószínűleg a teljesen passzív PC a befutó, valami jobbféle, alacsony szivárgású tápegységgel.
Amúgy azt már megfigyeltem, az AMD-s gépek valamivel nagyobb dinamikával, vagy legalábbis hangosabb kimenetekkel rendelkeznek valamiért.
Ezt gondold át még 1x, kérlek! Logikai ellentmondások, és fogalmak keverése is felmerül.
Mi lenne az, kifejtenéd kérlek?
Digit kijáraton 0 dBFs-nél nem tudod jobban kivezérelni, ez platformtól független, azaz ha minden beállítás egyforma a gép digit kijárata után, nem tud hangosabb lenni egyik a másiknál.
A dinamika és a hangosság az 2 nagyon más dolog, teljesen összetéveszthetetlen. A hangosság-érzet vagy átlagos hangerő pl a dinamika csökkentésével fokozható, ami ellentétes a "nagyobb dinamika vagy legalábbis hangosabb" párhuzammal.
Ilyesmik, de nem szeretném elvinni a topic témáját.
A lényeg, hogy tök jó, ha sikerült az eltérő igényeidre (mozi és zene) megfelelő gépeket összehoznod. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

asebestyen írta:
2024.02.01., csüt. 21:49
phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:33
Nos, egy igen komoly projekt végére értem, így volt időm némi tesztelésre PC lejátszás ügyében.
Összedobtam egy teljesen passzív PC-t(intel alapokra építve) és összevetettem egy aktív hűtéssel bíró erősebb konfiggal (AMD rysen alapra), nem lepődtem meg a végeredményen.
USB-ről teszteltem fülessel ill DAC-kal aktív hangsugárzókkal, a teljesen passzív PC meglepően finoman szóllalt meg, szerethető részletezőbb karakterrel, a durvább PC (aktív hűtéssel) viszont sokkal nagyobb dinamikával, bár nem annyira részletezően, de mozira jobb választásnak tartom.
Zenére valószínűleg a teljesen passzív PC a befutó, valami jobbféle, alacsony szivárgású tápegységgel.
Amúgy azt már megfigyeltem, az AMD-s gépek valamivel nagyobb dinamikával, vagy legalábbis hangosabb kimenetekkel rendelkeznek valamiért.
Ezt gondold át még 1x, kérlek! Logikai ellentmondások, és fogalmak keverése is felmerül.
Mi lenne az, kifejtenéd kérlek?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

phyton71 írta:
2024.02.01., csüt. 21:33
Nos, egy igen komoly projekt végére értem, így volt időm némi tesztelésre PC lejátszás ügyében.
Összedobtam egy teljesen passzív PC-t(intel alapokra építve) és összevetettem egy aktív hűtéssel bíró erősebb konfiggal (AMD rysen alapra), nem lepődtem meg a végeredményen.
USB-ről teszteltem fülessel ill DAC-kal aktív hangsugárzókkal, a teljesen passzív PC meglepően finoman szóllalt meg, szerethető részletezőbb karakterrel, a durvább PC (aktív hűtéssel) viszont sokkal nagyobb dinamikával, bár nem annyira részletezően, de mozira jobb választásnak tartom.
Zenére valószínűleg a teljesen passzív PC a befutó, valami jobbféle, alacsony szivárgású tápegységgel.
Amúgy azt már megfigyeltem, az AMD-s gépek valamivel nagyobb dinamikával, vagy legalábbis hangosabb kimenetekkel rendelkeznek valamiért.
Ezt gondold át még 1x, kérlek! Logikai ellentmondások, és fogalmak keverése is felmerül.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nos, egy igen komoly projekt végére értem, így volt időm némi tesztelésre PC lejátszás ügyében.
Összedobtam egy teljesen passzív PC-t(intel alapokra építve) és összevetettem egy aktív hűtéssel bíró erősebb konfiggal (AMD rysen alapra), nem lepődtem meg a végeredményen.
USB-ről teszteltem fülessel ill DAC-kal aktív hangsugárzókkal, a teljesen passzív PC meglepően finoman szóllalt meg, szerethető részletezőbb karakterrel, a durvább PC (aktív hűtéssel) viszont sokkal nagyobb dinamikával, bár nem annyira részletezően, de mozira jobb választásnak tartom, egyébként mindkét rendszer Win 11 pro, teljesen szűz (semmi optimalizálás) rendszerrel történt, itt jegyezném meg azt is, hogy nekem jobban tetszik a w 11 hangja, és úgy általában mindenben.
Zenére valószínűleg a teljesen passzív PC a befutó, valami jobbféle, alacsony szivárgású tápegységgel.
Amúgy azt már megfigyeltem, az AMD-s gépek valamivel nagyobb dinamikával, vagy legalábbis hangosabb kimenetekkel rendelkeznek valamiért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára phyton71 2024.02.01., csüt. 21:50-kor.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

kakaox írta:
2024.01.30., kedd 11:02
tottyi írta:
2024.01.30., kedd 06:55
Ezt honnet fogod beszerezni? Mert mindenhol out if stock. HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Erre az email címre írsz angolul, hogy mire van szükséged és hova küldje a csomagot.
larry@hdplex.com
Készségesen válaszolt eddig és meg is érkezett, ami kellett!
Ja.
Nagyon normális a Larry.
Mikor a legújabb fejlesztésű asszem 400W-os tápjáról kiderült,hogy valami extrém felhasznalásnál tud baja lenni,még meg sem érkezett a készülék amikor már egy komplett módosított alaplapot postára adott.
Vissza se kellett küldeni az állítólagosan hibás alaplapot.
Pont most botlottam bele.
Mindenkinél előfordul,hogy valamit elhibáz.
Az a nem mindegy azt,hogy kezeli.
Nekem emiatt lett tele a t...m a magyar tápgyártókkal.
Kivételek persze vannak de ezt a rugalmasságot és belátást egyiknél sem tapasztaltam.
És ez is számít.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

tottyi írta:
2024.01.30., kedd 06:55
Ezt honnet fogod beszerezni? Mert mindenhol out if stock. HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Majd akkor kész lesz 1 hónap múlva, vagy 2 hónap múlva

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

tottyi írta:
2024.01.30., kedd 06:55
Ezt honnet fogod beszerezni? Mert mindenhol out if stock. HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Erre az email címre írsz angolul, hogy mire van szükséged és hova küldje a csomagot.
larry@hdplex.com
Készségesen válaszolt eddig és meg is érkezett, ami kellett!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

bezse írta:
2024.01.29., hétf. 22:57
bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
Köpködjétek meg ;-)
Néhány óra beszélgetés után, a jelenlegi állás

HDPLEX H5
HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sNI-1G
SOtM sCLK-EX
Ez bitang lesz.
Még egy SoTm switch oszt kánaán😁😁
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

bezse írta:
2024.01.29., hétf. 22:57
bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
Köpködjétek meg ;-)
Néhány óra beszélgetés után, a jelenlegi állás

HDPLEX H5
HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sNI-1G
SOtM sCLK-EX
Ezt honnet fogod beszerezni? Mert mindenhol out if stock. HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
Köpködjétek meg ;-)
Néhány óra beszélgetés után, a jelenlegi állás

HDPLEX H5
HDPLEX 500W ATX Linear Power Supply
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sNI-1G
SOtM sCLK-EX

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
PC építésre adom a fejem

Az elképzelés multi boot rendszer ami az éppen aktuális felhasználásnak megfelelően fog Roon végpontként (Roon bridge vagy HQPlayer) illetve Plex Media Playerként működni megfelelő operációs rendszereket indítva (pld. Audio Linux, egyedi Linux stb.).

Teljesen passzív, lineáris táppal “etetett” gépre gondoltam.

Streacom FC10 V2 vagy HDPLEX H5
MZ/X Audio tápegység
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sCLK-EX

Köpködjétek meg ;-)
Szia, en is most csereltem alaplapot meg procit az FC10-ben na meg a hatlapot, hogy ne kelljen Riser kabelt hasznalni az USB kartyahoz. Ha MZ/X tapot szeretnel akkor azt bele kell raknod a hazba es ahogy neztem az eleg nagy alaplap, nembiztos, hogy elfernek egymas mellett mert az MZ/X tapnak megvan a specialis beszerelese (kep lasd lejebb) de lehet, hogy kulso hazba is meglehet csinalni de viszont akkor mar tenyleg egyszerubb a HDPLEX haz es kulso tapegyseg. En azert dontottem az MZ/X tapegysegnel mert nem akartam megegy dobozt es kabelozast de hang szempotjabol ahogy olvasgattam a forumokat jobbnak velik a kulso tapegyseget nameg, hogy neked 65W-os proci lesz benne lehet jobb is a melegedes vegett.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

ZolaBA írta:
2024.01.29., hétf. 08:30
Mea culpa, a 2488-at néztem :smile32:
NAGYON köszönöm, hogy kifejtetted aggályaidat, én is benézhettem volna...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

bezse írta:
2024.01.29., hétf. 07:44
Az adatlap szerint 65W
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html
Mea culpa, a 2488-at néztem :smile32:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”