Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »

Ha tudtam volna, hogy ez lesz én sem mentem volna bele, de a helyzet már adott.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


egyeztetni kell telefonon többször. de ezt a feketefehér dolgot nem értem. én belerágtam a fülükbe soxor, hogx mit hogyan szeretnék a külalakkal noszogatni kell őket
Én azt írtam le nekik, hogy pontosan olyat szeretnék, mint ami neked készült. Fekete és hátsó csatlakozókkal. Nem olyan vészes egyébbként a szín, ha nem búgna egy matt fekete spray-vel (ami már évek óta itt porosodik, kb 15 perc alatt átfestném)

Hát nekem ez már nem férne bele...
 
Azért fizetek hogy megkapjak egy terméket úgy ahogy én szeretném. Mondjon egy árat amiért megcsinálja, de utána olyan is legyen... Ebbe nekem nem fér bele a festegetés.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Hi!
 
Ja az már az telepítéskor eldől. Statikus ip cím van. Ezt be kell állítani az SB-n is meg a pc-n is. (Nem a komlett telepítést írtam le csak azt hogy mi kell ahhoz hogy fel is éledjen.)
Oké oké kipróbálom majd a kikapcsolót.(Igazából én az elején szoktam sokat kisérletezni aztán ha van egy jól működő cucc akkor már nem szívesen nyúlok hozzá, a windóz szarságait figyelembe véve....... A kikapcsolás nálam nem gond mert a csajom szokott jácccani a gépen zenehallgatás közben aztán Ő kikapcsolja. )
 
A MAC-hoz nem tudok hozzászólni. Nálam nincs netre kötve a gép csak LAN van.

Nekem ilyen csajom nincs
 
Gondolom megtartod?
 
Ha igen, akkor mégiscsak kéne az a kikapcsolás.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


egyeztetni kell telefonon többször. de ezt a feketefehér dolgot nem értem. én belerágtam a fülükbe soxor, hogx mit hogyan szeretnék a külalakkal noszogatni kell őket
Én azt írtam le nekik, hogy pontosan olyat szeretnék, mint ami neked készült. Fekete és hátsó csatlakozókkal. Nem olyan vészes egyébbként a szín, ha nem búgna egy matt fekete spray-vel (ami már évek óta itt porosodik, kb 15 perc alatt átfestném)

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »


Szia  Laca! 
Én sem vagyok épp egy guru, de valahogy úgy képzeltem, hogy valahogyan azért párosítani (hozzárendelni) kellene azt a külső eszközt ami fel kell, hogy ébressze a PC-t.
 
Pl. nekem 3 gép van itthon összesen (tudom-tudom, de sok a gyerek). Történetesen akkor ha minden gépen engedélyezve lenne az ""ébresztés", akkor az SB mindhármat bekapcsolná?
 
Majd írd meg légyszi, hogy ha a kikapcsolást sikerült beállítanod. Gondolatban veled leszek és csupa pozitív energiát sugárzok.
 
 
Egy biztonsági kérdés:
 
Ha a routeremen be van kapcsolva a MAC szűrés, akkor ugye nincs meg annak a lehetősége, hogy kintről bekapcsolják a gépemet, mondjuk éjszaka?

 
Hi!
 
Ja az már az telepítéskor eldől. Statikus ip cím van. Ezt be kell állítani az SB-n is meg a pc-n is. (Nem a komlett telepítést írtam le csak azt hogy mi kell ahhoz hogy fel is éledjen.)
Oké oké kipróbálom majd a kikapcsolót.(Igazából én az elején szoktam sokat kisérletezni aztán ha van egy jól működő cucc akkor már nem szívesen nyúlok hozzá, a windóz szarságait figyelembe véve....... A kikapcsolás nálam nem gond mert a csajom szokott jácccani a gépen zenehallgatás közben aztán Ő kikapcsolja. )
 
A MAC-hoz nem tudok hozzászólni. Nálam nincs netre kötve a gép csak LAN van.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

dugd el vhova

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez jó lenne feketében...
 
 
Mindenképpen fekete kell mert elég hülyén nézne ki a tiszta fekete hifim mellett egy világitó fehér labortáp...
 
(azért kösz a tippet)

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


en ajanlottam labortapot korabban 10kert. nalam bevalt, szvsz korrekt db. raadasul szeleskorubben is hasznalhato a feszultsegallitas miatt, ha epp ehhez nem jon be. sot ugy emlexem, hogy x napon belul vissza is veszik. cat7et hasznalok az sbr es az erosito kozott. 
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... VrVkZlUT09
 


Nem lenne rossz, de mindenképpen fekete kell, hülyén nézne ki a tiszta fekete hifim mellett egy világiót - fehér labortáp... (egyébként kösz a tippet!)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


en ajanlottam labortapot korabban 10kert. nalam bevalt, szvsz korrekt db. raadasul szeleskorubben is hasznalhato a feszultsegallitas miatt, ha epp ehhez nem jon be. sot ugy emlexem, hogy x napon belul vissza is veszik. cat7et hasznalok az sbr es az erosito kozott.
 
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... VrVkZlUT09
 


Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Egy biztonsági kérdés: 
Ha a routeremen be van kapcsolva a MAC szűrés, akkor ugye nincs meg annak a lehetősége, hogy kintről bekapcsolják a gépemet, mondjuk éjszaka?

a macadress inkabb csak a probalkozok ellen nyujt vedelmet. de ok meg nem akarjak feltorni a rendszeredet

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


en ajanlottam labortapot korabban 10kert. nalam bevalt, szvsz korrekt db. raadasul szeleskorubben is hasznalhato a feszultsegallitas miatt, ha epp ehhez nem jon be. sot ugy emlexem, hogy x napon belul vissza is veszik. cat7et hasznalok az sbr es az erosito kozott.
 
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... VrVkZlUT09
 


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Az első verziójú SB műszaki paraméterek alapján milyen? Csak a külcsíny változott azóta, vagy van valami más fejlődés is.
Itt van egy összehasonlító táblázat, melyben van SB 1 is:
 
http://wiki.slimdevices.com/index.php/H ... Comparison
 
Szerintem bőven megéri az SB3 az új árát is. Főleg ilyen alacsony dollárnál
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Nincs meg valakinek veszteségmentesen a réges régi Kex együttes lemeze. A címét nem tudom, de szerintem össze vissza csak egy lemezük volt.
Nincs sajnos, viszont az tudtad, hogy pár hónapja kiadtak egy Kex LP-t? Akvapark fórumtársnál láttam
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is gondolkodtam táp gyártatáson... 
Van tippetek, hogy ki vállalhat még ilyent?

Szerintem Attiláék simán megcsinálják. Csak a lelkükre kell beszélni, hogy teszteljék le mielőtt készrejelentik.
 
Nincs benne semmi extra. Kivéve pár cm drót a saját spéci bevonatukkal, amiből az összekötő kábelemnek is készülnie kellett volna.

Ja csak mindenem fekete. Egy csomószor nem vettem meg hifi cuccokat azért mert nem feketék voltak....
 
Azmeg hogy feketét kérsz és fekete fehéret kapsz nem kitesztelés kérdése...
 
Ilyen feltételekkel kösz de kösz nem...

egyeztetni kell telefonon többször. de ezt a feketefehér dolgot nem értem. én belerágtam a fülükbe soxor, hogx mit hogyan szeretnék a külalakkal noszogatni kell őket

Szerinted, ha megmutatnám Nekik a Te tápodról készült fotót amit felraktál és azt mondanám hogy ugyanolyant kérek és csak akkor fizetek ha valóban ugyanolyan (szinre, formára, méretre) és nem búg, az működne?

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


Én is gondolkodtam táp gyártatáson... 
Van tippetek, hogy ki vállalhat még ilyent?

Szerintem Attiláék simán megcsinálják. Csak a lelkükre kell beszélni, hogy teszteljék le mielőtt készrejelentik.
 
Nincs benne semmi extra. Kivéve pár cm drót a saját spéci bevonatukkal, amiből az összekötő kábelemnek is készülnie kellett volna.

Ja csak mindenem fekete. Egy csomószor nem vettem meg hifi cuccokat azért mert nem feketék voltak....
 
Azmeg hogy feketét kérsz és fekete fehéret kapsz nem kitesztelés kérdése...
 
Ilyen feltételekkel kösz de kösz nem...

egyeztetni kell telefonon többször. de ezt a feketefehér dolgot nem értem. én belerágtam a fülükbe soxor, hogx mit hogyan szeretnék a külalakkal noszogatni kell őket
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is gondolkodtam táp gyártatáson... 
Van tippetek, hogy ki vállalhat még ilyent?

Szerintem Attiláék simán megcsinálják. Csak a lelkükre kell beszélni, hogy teszteljék le mielőtt készrejelentik.
 
Nincs benne semmi extra. Kivéve pár cm drót a saját spéci bevonatukkal, amiből az összekötő kábelemnek is készülnie kellett volna.

Ja csak mindenem fekete. Egy csomószor nem vettem meg hifi cuccokat azért mert nem feketék voltak....
 
Azmeg hogy feketét kérsz és fekete fehéret kapsz nem kitesztelés kérdése...
 
Ilyen feltételekkel kösz de kösz nem...

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Én is gondolkodtam táp gyártatáson... 
Van tippetek, hogy ki vállalhat még ilyent?

Szerintem Attiláék simán megcsinálják. Csak a lelkükre kell beszélni, hogy teszteljék le mielőtt készrejelentik.
 
Nincs benne semmi extra. Kivéve pár cm drót a saját spéci bevonatukkal, amiből az összekötő kábelemnek is készülnie kellett volna.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is gondolkodtam táp gyártatáson...
 
Van tippetek, hogy ki vállalhat még ilyent?

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Megint eszembe jutott valami:
 
Az első verziójú SB műszaki paraméterek alapján milyen? Csak a külcsíny változott azóta, vagy van valami más fejlődés is. Azért kérdezem, mert az Ebay-en elég olcsón látok ilyeneket. Egy még elférne a lakásban, de csak akkor ha nem visszalépés hang és menü terén.
 
Yikess úgyis hamarosan kidobja a kontrollerét, azt elkérem tőle ajándékba.


Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Meglep, hogy ennyire ráfáztál Attiláék munkájával.   
Futáros elküldés valszeg olcsóbb lenne, nem? Mondjuk szólni kell a futárnak, hogy 11 előtt ne nagyon próbálkozzon a kézbesítéssel
 
Egy ismerősöm vett egy SB-t, és én is akartam gyártatni külön tápot náluk...

Engem is meglepett.
 
Az a baj, hogy a futár is biztosan belekerül vagy 3000 Ft-ba. A táp összesen volt 13.000. Ez már el van cseszve.
 
Veszek egy transportert kárpótlásul.
 
 
Meg is ölne az asszony ha tényleg megvenném. Az a baj, hogy nem veszi be a kamu árakat.
 
 
Digitalizált zenével hogy álltok? Nincs meg valakinek veszteségmentesen a réges régi Kex együttes lemeze. A címét nem tudom, de szerintem össze vissza csak egy lemezük volt.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Meglep, hogy ennyire ráfáztál Attiláék munkájával.
 
Futáros elküldés valszeg olcsóbb lenne, nem? Mondjuk szólni kell a futárnak, hogy 11 előtt ne nagyon próbálkozzon a kézbesítéssel
 
Egy ismerősöm vett egy SB-t, és én is akartam gyártatni külön tápot náluk...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is mondtam még. Csináltattam egy külső tápot én is Bese Attilával.  
Nem túl jól sikerült a biznisz. A doboz félig fehér lett (feketét kértem) és összekötő tápkábelt nem készítettek hozzá. Ezeken még túl is tettem magam, de amikor elsőként kipróbáltam, akkor vettem észre, hogy ha a SB-t rákötöm, akkor jól hallhatóan búg a tápegység.
 
Fel fogom hívni őket természetesen, de nincs jó megoldás. Debrecenből ezért felmenni nem rentábilis, de még a Bp-i autózás is kész ráfizetés, főleg ha kétszer kell hozzájuk elmenni. Svajsze....

Ez mondjuk gáz...
 
Majd mindenképpen számolj be a végeredményről...

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Nem is mondtam még. Csináltattam egy külső tápot én is Bese Attilával.
 
Nem túl jól sikerült a biznisz. A doboz félig fehér lett (feketét kértem) és összekötő tápkábelt nem készítettek hozzá. Ezeken még túl is tettem magam, de amikor elsőként kipróbáltam, akkor vettem észre, hogy ha a SB-t rákötöm, akkor jól hallhatóan búg a tápegység.
 
Fel fogom hívni őket természetesen, de nincs jó megoldás. Debrecenből ezért felmenni nem rentábilis, de még a Bp-i autózás is kész ráfizetés, főleg ha kétszer kell hozzájuk elmenni. Svajsze....

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Szia Laca!
 
Én sem vagyok épp egy guru, de valahogy úgy képzeltem, hogy valahogyan azért párosítani (hozzárendelni) kellene azt a külső eszközt ami fel kell, hogy ébressze a PC-t.
 
Pl. nekem 3 gép van itthon összesen (tudom-tudom, de sok a gyerek). Történetesen akkor ha minden gépen engedélyezve lenne az ""ébresztés", akkor az SB mindhármat bekapcsolná?
 
Majd írd meg légyszi, hogy ha a kikapcsolást sikerült beállítanod. Gondolatban veled leszek és csupa pozitív energiát sugárzok.
 
 
Egy biztonsági kérdés:
 
Ha a routeremen be van kapcsolva a MAC szűrés, akkor ugye nincs meg annak a lehetősége, hogy kintről bekapcsolják a gépemet, mondjuk éjszaka?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

van ilyen - szvsz add el, ne kinlodj vele. aki eddig jart es mutattam neki, mindenkinek nagyon tetszett.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”