Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Köszi. Az Oinkot meg se hallottuk...
Pedig istentelen jó forrás

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Azért érdekes hogy ha CloneCD-vel lerakom az audio CD-t lemezképbe, majd azt becsatolom virtuális lemezként mondjuk Daemontools-szal, akkor arról az EAC már minden esetben 100%-ot csinál.

Ez nem érdekes, ennek pontosan így kell lennie. Ugyanis a CloneCD-vel egyszer már lerippeled, utána a vinyóról olvas az EAC, persze hogy onnan mindig ugyanaz lesz. Ha nem így lenne, rendszerhibát kapnál. Gondold csak el, olyan mintha egy szövegfájlt nyitnál meg vagy akármit, annak is mindig ugyanaz a tartalma többszöri beolvaás után. Remélem érthető volt...

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Pelican »

Köszi. Az Oinkot meg se hallottuk...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tau »


http://jiggafellz.isa-geek.net/eac/
jha, egyébként áldassék a neve annak aki kitalálta ezt a freedb dolgot, minden infot kitölt helyettem a cucc, még olyan cd-nek is, amire nem is számítottam jó progi ez (illetve opció)

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: close652 »

system

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tau »


Nekem is tennap sikerült belőni, először használtam kb a progit oink-ra akarok flac-kolni..
felül eac/compression options/external compression fül.. browse alatt keresd ki a flac.exe-t, aztán command line-be például ez:
-8 -V -T "artist=%a" -T "title=%t" -T "album=%g" -T "date=%y" -T "tracknumber=%n" -T "genre=%m" %s
kiterjesztésnek írd be hogy *.flac és a parameter passing scheme pedig "user defined encoder", és kb ennyi, bitrate 320ra van állítva, de gyanítom h az már nem befolyásol semmit(valszeg ha mp3ba menne), szépen 8as tömörítéssel flacba kódol miután lerippelte a cdt, és törli is a wavokat..
 
(hát) ha egy mount után 100% a quality, akkor valószínű h ez is bitperfect, csak esetleg a cd-t kéne megsikálnom

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Srácok, ha az EACban a wavba rippelés és egyből flac-ba kódolás
Ilyet hogy kell? Nekem csak két lépcsőben sikerült, de a logokból látom, hogy másnak megy.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Srácok, ha az EACban a wavba rippelés és egyből flac-ba kódolás után a logban az szerepel egy-két tracknél, hogy "Track quality 99.5 %", akkor ez mit jelent? (szép magyaros mondat lett, így utólag elolvasva )
Ja, nem gyenge
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Srácok, ha az EACban a wavba rippelés és egyből flac-ba kódolás után a logban az szerepel egy-két tracknél, hogy "Track quality 99.5 %", akkor ez mit jelent? (szép magyaros mondat lett, így utólag elolvasva ) persze neten utánaolvastam, egyik helyen azt írták így is tökéletes és valószínűleg karcos volt a lemez és újra kellett olvasnia pár bitet, ennyi az egész, de másik helyen meg azt írták, h ez így bizony nem valódi bitperfekt rippelés..melyiknek higgyek?

Úgy tudom az EAC kétszer olvas és abból próbálja megállapítani mennyire helyes a kiolvasás. Ha itt eltérést tapasztal akkor javítgat és abból jön hogy nem 100%-os.
Na ezt itt rendesen összecsaptam, de majd valaki javít ha rosszul írom.
 
Azért érdekes hogy ha CloneCD-vel lerakom az audio CD-t lemezképbe, majd azt becsatolom virtuális lemezként mondjuk Daemontools-szal, akkor arról az EAC már minden esetben 100%-ot csinál.
Gondolom ez is igazolja hogy mennyire nincs rendben valami a CD lemez leolvasással.
Ha minden rendben lenne akkor minden kiolvasás egyforma lenne és mindíg 100%-ot mutatna az EAC grabbelés.
 
Egyébként olyan volt már hogy megpucoltam a CD-t és utána már 100%-os lett az EAC grabbelés a 98-99 után.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tau »


Srácok, ha az EACban a wavba rippelés és egyből flac-ba kódolás után a logban az szerepel egy-két tracknél, hogy "Track quality 99.5 %", akkor ez mit jelent? (szép magyaros mondat lett, így utólag elolvasva ) persze neten utánaolvastam, egyik helyen azt írták így is tökéletes és valószínűleg karcos volt a lemez és újra kellett olvasnia pár bitet, ennyi az egész, de másik helyen meg azt írták, h ez így bizony nem valódi bitperfekt rippelés..
melyiknek higgyek?

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Nalam linuxon UTF8-as filerendszerrol gond nelkul mennek az ekezetes filenevek, es normalisan jelennek meg a kijelzon is.
- eseteg ext2/3 vagy jfs vagy lfs vagy efs?
- a karakter kodolas az UTF-8/16

ext3 utf8, de szerintem ez mar mind1 a lenyeg, hogy a megfelelo locale beallitas meglegyen
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


Nalam linuxon UTF8-as filerendszerrol gond nelkul mennek az ekezetes filenevek, es normalisan jelennek meg a kijelzon is.
- eseteg ext2/3 vagy jfs vagy lfs vagy efs?
- a karakter kodolas az UTF-8/16
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

ntfsen is ok. idt nem hasznalok

Avatar
Nitzer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 06:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nitzer »


Keress meg január elején, megtaláljuk, mi lehet az érdekes hiba oka.
Köszönöm!
Ha addig nem sikerül megoldani, akkor felhívlak.
Hitachi PJ-TX100; Projecta HomeScreen High Contrast D 220x124; Pioneer DV-575A; HTPC: P4/3.0; H/K AVR-435; B&W 705; Wharfedale WH-20 surrond; Hivox Lupus USB

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Lecseréltem a számítógépemet. Rákötöttem az usb dac-ot.Ahogy hallgattam, egyre jobban volt zajos, sistergős, torz a hang. Ahogy a hengerő változott a zenében, úgy változott a zajok erőssége is.
Próbáltam másik usb csatlakozóra tenni, de ott sem változott.
A dac-ot rákötöttem a htpc-re, ott tökéletesen működött.
Megnéztem a vezérlőpultban a hangok, audioeszközöknél, nem jelöl semmire hibát.
A hangerők középállásban vannak.
Van erre valakinek ötlete, hogy mit lehetne csinálni?

Keress meg január elején, megtaláljuk, mi lehet az érdekes hiba oka.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Squeezebox 3 tulajok! 
A SB3 bármilyen RSS feed csatornára ráállítható, avagy csak fix "gyári" listából lehet választani? Ez nem derült ki nekem egyértelműen a leírásokból.
 
A másik, hogy a magyar ékezetes betűket, kiemelten az ő ű í betűket jól kezeli a file nevekben ill. ID tagekben (előadó, album és szám címe)?

Barmilyen RSS megy rajta, meg lehet adni a server settingsnel.
Nalam linuxon UTF8-as filerendszerrol gond nelkul mennek az ekezetes filenevek, es normalisan jelennek meg a kijelzon is. Sztem az ID3 is okes.

Nagyszerű.
köszi
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Odamentem a géphez, ráraktam a kezem, hogy mögé nézzek és megszünt a torzítás.Megkeresem a földhurkos topikot


Huh..érdekes
 
Én a hangerőre gyanakodtam volna, bár a középállás nem olyan sok, néha érdemes még leljebb venni picit..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Squeezebox 3 tulajok! 
A SB3 bármilyen RSS feed csatornára ráállítható, avagy csak fix "gyári" listából lehet választani? Ez nem derült ki nekem egyértelműen a leírásokból.
 
A másik, hogy a magyar ékezetes betűket, kiemelten az ő ű í betűket jól kezeli a file nevekben ill. ID tagekben (előadó, album és szám címe)?

Barmilyen RSS megy rajta, meg lehet adni a server settingsnel.
Nalam linuxon UTF8-as filerendszerrol gond nelkul mennek az ekezetes filenevek, es normalisan jelennek meg a kijelzon is. Sztem az ID3 is okes.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Igen, de valószínűleg annak fix kimenetét és az SB hangerőszabályzóját használva.
akkor lehet meg gazabb... hangkartyaknal is van optimalis hangeroszint.

Avatar
Nitzer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 06:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nitzer »


Háát lehet ez egy digitális földhurok?? 
Próbálj meg mindent kihuzgálni a gépből, ami nem feltétlen fontos, és aztán próbálni.
Esetleg (nagyon óvatosan) kipróbálni egy földeletlen aljzatból...  :kiraly:

Odamentem a géphez, ráraktam a kezem, hogy mögé nézzek és megszünt a torzítás.
Megkeresem a földhurkos topikot
 
Köszönöm a segítséget!
Hitachi PJ-TX100; Projecta HomeScreen High Contrast D 220x124; Pioneer DV-575A; HTPC: P4/3.0; H/K AVR-435; B&W 705; Wharfedale WH-20 surrond; Hivox Lupus USB

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Squeezebox 3 tulajok!
 
A SB3 bármilyen RSS feed csatornára ráállítható, avagy csak fix "gyári" listából lehet választani? Ez nem derült ki nekem egyértelműen a leírásokból.
 
A másik, hogy a magyar ékezetes betűket, kiemelten az ő ű í betűket jól kezeli a file nevekben ill. ID tagekben (előadó, album és szám címe)?
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


de itt a benchmarkot hasznalja dacnak nem?
Igen, de valószínűleg annak fix kimenetét és az SB hangerőszabályzóját használva.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

de itt a benchmarkot hasznalja dacnak nem?

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Itt is valami olyasmiről van szó, hogy egy jó minőségű előerősítő kiiktatása és a Squeezebox saját hangerő szabályzójával még jobb lett a hangzás, szóval nem lehet rossz ez a saját szabályozás sem: 
http://www.silentpcreview.com/article287-page6.html
 
idézek:
 
SqueezeBox w/Benchmark DAC1
 
I was very skeptical about doing away with the SP16L (preamp) in the beginning, because I knew that I would be losing the signature sound of Audio Research�s tube preamps, a sound that I have became very fond of, with its airy highs and the way it puts you into the music. After swapping out the SP16L and going directly to the power amp from the DAC1 (using the SqueezeBox�s volume control), I was quite surprised to find that the sound was just as musical, but with a different overall tone. It is more coherent (a flatter, more natural total response across the frequency range) and image is razor sharp and expanded fully in depth, width and even height�no blind spots, and range limited only by the speaker. Relative to the previous setup, you�re now sitting front row center. Detail is improved across the range, but more so at low frequencies, which is controlled better than previously. The one thing I ended up missing about not having the SP16L is that there is now less airiness�overall, a very worthy compromise: Improved musicality, improved imaging, improved detail, improved bass response, all for a mere loss of some air.

Nalatod Szkviizboksz rulez
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Itt is valami olyasmiről van szó, hogy egy jó minőségű előerősítő kiiktatása és a Squeezebox saját hangerő szabályzójával még jobb lett a hangzás, szóval nem lehet rossz ez a saját szabályozás sem:
 
http://www.silentpcreview.com/article287-page6.html
 
idézek:
 
SqueezeBox w/Benchmark DAC1
 
I was very skeptical about doing away with the SP16L (preamp) in the beginning, because I knew that I would be losing the signature sound of Audio Researchs tube preamps, a sound that I have became very fond of, with its airy highs and the way it puts you into the music. After swapping out the SP16L and going directly to the power amp from the DAC1 (using the SqueezeBoxs volume control), I was quite surprised to find that the sound was just as musical, but with a different overall tone. It is more coherent (a flatter, more natural total response across the frequency range) and image is razor sharp and expanded fully in depth, width and even heightno blind spots, and range limited only by the speaker. Relative to the previous setup, youre now sitting front row center. Detail is improved across the range, but more so at low frequencies, which is controlled better than previously. The one thing I ended up missing about not having the SP16L is that there is now less airinessoverall, a very worthy compromise: Improved musicality, improved imaging, improved detail, improved bass response, all for a mere loss of some air.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”