Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

phyton71 írta:
2024.02.18., vas. 17:53
Én is Pro felé indultam el, aktív sugárzók, utankénti erősítés hatalmas dinamika átfogással, monhatni eddigi legjobb megközelítéssel az "élő hang" irányába.
Nagyon "őszinte" a rendszer, nem fed el semmit, ebben a rendszerben eltörpülnek a kábelek minősége ill jól érzékelteti a forrás, masterelés minőségét.
Mivel PC alapú lejátszás a fórum, ezért meg kell említenem, hogy a forrás minden esetben nálam PC, természetesen van néhány DAC- is a rendszerben.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

BLX írta:
2024.02.18., vas. 17:33
wittao írta:
2024.02.18., vas. 09:45
BLX írta:
2024.02.17., szomb. 17:14
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...! :rolleyes: :kave:
Nem tul olcso audioPC + szinten nem tul olcso Merging rendszerrel es kabelezessel rogzitett nagy felbontasu felveteleket (DSD256) ha volt lehetoseged osszehasonlitani es elotte/kozben/utana beszelgetni ezekrol a hangmernokokkel is, akkor talan mas lenne a velemenyed.
A studiokban nem mindig azert dolgoznak azokkal a gepekkel, mert azoknal nincs jobb, hanem mert arra volt keret, ami meg ok. Foleg idehaza brutal mukodesi koltsegbol kell kihozni egy-egy felvetelt, fajlagosan emiatt a koltsegplafon miatt nem engedhetnek meg akarmit maguknak.
Szoval ahogy a highend otthoni zenehallgatasnal is sok teves elkepzeles van, ugy a studiok “mindenek felett” elgondolasa is ugyanolyan hibas teveszme…
Volt alkalmam néhány hangfelvételnél jelen lenni, illetve utómunkánál szintén. Egy jó pro rendszer, forrás, komponens, stb. szeirntem képvisel egyfajta realitást az ára és a teljesítménye tekintetében. A hifiben ezek az arányok elmozdultak az utóbbi pár évben, szerintem nem a megfelelő irányba. Pedig van sok klassz dolog. :smile29: Természetesen mindenki költsön mindenre, amennyit szeretne.
Továbbra is azt javaslom, hogy akinek még nincsen, vegyen jó espresso gépet jó darálóval. 100% előrelépés, akár egy életen át. :smile29:
Egy ATC realitasara gondolsz, vagy egy Adam Audio realitasara, esetleg egy Dynaudioera? Csak mert homlokegyenest mas mindharom… melyik studios realitas az igazi realitas?
Azt gondolod, hogy itt nem lehet 20.000€-40.000€ ertekben keszulekeket, hangsugarzokat vasarolni? Mert akkor lemaradtatok valamirol…
Es annyiert mar a hifiben is lehet jo dolgokat vasarolni. Hogy van 700.000€-ert is hangsugarzo, vagy 100.000€-ert Wadax streamer (csak hogy a topiknal maradjunk), ez akkor a problema?

Erdekes, hogy mindig a Skoda Octaviaban ulok latjak realisan a vilagot, es aki Porscheban ul az mind tularazott sz@rt vezet…

Kave kapcsan meg van eleg kaves forum, ott a PC-s topikban lehet szerintem PC-krol beszelni, sot inkabb itt arrol kellene, es nem behozni a studios vonal felsobbrenduseget hirdeto hsz-eket, amik nem mellesleg rendkivul felszines latasmodot takarnak… nehany clock-os megjegyzes mindig elhangzik amikor vicceskedunk audioPC-krol, mikozben a studiokban X evtizede bevett gyakorlat a forraskeszulekek osszekotese masterclock-kal. Es ott sem olcsok (a jobbak, olcso szart lehet hifi vilagban is kapni, meg studioban is). Olcso rosszabb kepessegu AD/DA konverterek is vannak itt is, ott is…
Hogy a PRO vonal bejon valakinek, ok, egyszeru, realtive olcson lehet eljutni valameddig. De legyszi ne essunk mar abba a hibaba, hogy emiatt egyenlosegjelet teszunk a tokeletesseg es a studios munkaeszkozok koze, mert nagyon felre lehet menni vele.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 721

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én is Pro felé indultam el, aktív sugárzók, utankénti erősítés hatalmas dinamika átfogással, monhatni eddigi legjobb megközelítéssel az "élő hang" irányába.
Nagyon "őszinte" a rendszer, nem fed el semmit, ebben a rendszerben eltörpülnek a kábelek minősége ill jól érzékelteti a forrás, masterelés minőségét.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BLX »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 09:45
BLX írta:
2024.02.17., szomb. 17:14
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...! :rolleyes: :kave:
Nem tul olcso audioPC + szinten nem tul olcso Merging rendszerrel es kabelezessel rogzitett nagy felbontasu felveteleket (DSD256) ha volt lehetoseged osszehasonlitani es elotte/kozben/utana beszelgetni ezekrol a hangmernokokkel is, akkor talan mas lenne a velemenyed.
A studiokban nem mindig azert dolgoznak azokkal a gepekkel, mert azoknal nincs jobb, hanem mert arra volt keret, ami meg ok. Foleg idehaza brutal mukodesi koltsegbol kell kihozni egy-egy felvetelt, fajlagosan emiatt a koltsegplafon miatt nem engedhetnek meg akarmit maguknak.
Szoval ahogy a highend otthoni zenehallgatasnal is sok teves elkepzeles van, ugy a studiok “mindenek felett” elgondolasa is ugyanolyan hibas teveszme…
Volt alkalmam néhány hangfelvételnél jelen lenni, illetve utómunkánál szintén. Egy jó pro rendszer, forrás, komponens, stb. szeirntem képvisel egyfajta realitást az ára és a teljesítménye tekintetében. A hifiben ezek az arányok elmozdultak az utóbbi pár évben, szerintem nem a megfelelő irányba. Pedig van sok klassz dolog. :smile29: Természetesen mindenki költsön mindenre, amennyit szeretne.
Továbbra is azt javaslom, hogy akinek még nincsen, vegyen jó espresso gépet jó darálóval. 100% előrelépés, akár egy életen át. :smile29:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Indy írta:
2024.02.16., pén. 07:24
flo61215 írta:
2024.02.15., csüt. 21:41
A Settings> Advanced Media Server Settings > Plugins >3rd party pluginek alatt a "tidal local" nevű plugint kell csak telepíteni. Ezután az Advanced fül alatt a legördülő listából kiválasztod a Tidalt és hozzáadod az accountodat. Ma próbáltam egy trial accountal és tökéletesen működik. (A logitech fórumon valaki lefejlesztett a napokban egy plugint, ezért gondoltam megnézem a daphilenél is. Azt nem tudom, hogy ilyen gyorsan felpakolták a daphilera vagy már rég ott pihen .. a lényeg hogy működik :))
 
Köszönöm, ki fogom próbálni. Az a plugin biztosan mostanában került csak oda... 
Tökéletesen működik, ha valakit még érdekel. Köszönöm még egyszer! :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

BLX írta:
2024.02.17., szomb. 17:14
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...! :rolleyes: :kave:
A kolléga egy almás gépről tért át, neki az kevés volt. Anno tizenévvel ezelőtt én is számos stúdiólátogatás után döntöttem az almás lejátszás mellett, de ez nem azt jelenti, hogy egy PC nem lehet jobb. Sőt, számos PC-t hallottam, ami tényleg magasabb minőséget képviselt hangban, viszont az árcédula elég húzós volt ezeken. Utolsó ilyen élményem egy Taiko server volt, azért annak nagyon rendben volt a hangja!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

BLX írta:
2024.02.17., szomb. 17:14
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...! :rolleyes: :kave:
Nem tul olcso audioPC + szinten nem tul olcso Merging rendszerrel es kabelezessel rogzitett nagy felbontasu felveteleket (DSD256) ha volt lehetoseged osszehasonlitani es elotte/kozben/utana beszelgetni ezekrol a hangmernokokkel is, akkor talan mas lenne a velemenyed.
A studiokban nem mindig azert dolgoznak azokkal a gepekkel, mert azoknal nincs jobb, hanem mert arra volt keret, ami meg ok. Foleg idehaza brutal mukodesi koltsegbol kell kihozni egy-egy felvetelt, fajlagosan emiatt a koltsegplafon miatt nem engedhetnek meg akarmit maguknak.
Szoval ahogy a highend otthoni zenehallgatasnal is sok teves elkepzeles van, ugy a studiok “mindenek felett” elgondolasa is ugyanolyan hibas teveszme…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2024.02.17., szomb. 15:20
A szamokban elejetol vegeig.
(...)erre a sugasra csak most lettem figyelmes (...)
Egyrészt, mivel elsőre azt mondtad, hogy "ha nincs elinditva a zene akkor teljesen csendes", másrészt mivel egy rohadt drága aktív ATC-ről van szó.... szóval ... kihagytuk a "súgás"-ra amúgy legtriviálisabb választ... sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...! :rolleyes: :kave:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZolaBA írta:
2024.02.15., csüt. 08:28
tottyi írta:
2024.02.15., csüt. 06:50
Elinditottam az ures file-t de ugyanolyan csendes volt mindha nem is ment volna semmi pedig elegge ratekertem a hangerot. Ez most akkor mit jelent, hogy a zenekben vannak azok a sugasok? Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)
Érdekes. Én a "nem tiszta jel jön a világhálóról" gondolatsort nagyon gyorsan elengedném, mielőtt valaki a költsünk sokat routerre meg ethernet kábelre vonatra felültet. Ez valami konkrét dolog kell legyen, pl:
- Csak bizonyos számok végén/elején van a súgás: normális, stop. Ha minden számnál így van, akkor:
- Lejátszó program idióta, vagy el van állítgatva. Érdemes megnézni más programot, akár pl. a tidal webes klienst is, vagy más forrást, stb. Ha nem ez a hiba:
- Szoftver környezet idióta (ehhez ismerni kéne mit használsz)
- lehet szar az új usb kártya, ez tesztelhető az alaplapira köve, hogy ott is csinálja-e
- lehet szar a dac, illetve eheti rosszul a kapott formátumot/felbontást
- stb :)
Majd az okosabbak adnak jobb tippeket  :smile32: 
 
A szamokban elejetol vegeig.
A lejatszoprogramot csak a felkonvertalasnal allitottam par honapja.
Szoftware: Windows 11 lett mult jettol mert ingyenes es szerintem szebben szol. gondolkodik.gif
Az USB kartya egy eves kb.
A dac lehet, hogy szar de erre a sugasra csak most lettem figyelmes, lehet mostanra erett be a gep amit tobb mint egy honapja vettem.
A stb-re meg azt irom, hogy meg tesztelem es semmit sem merek hatarozottan kijelenteni. :) DE jobban szol ami nalam nagy szo mert nagy valtozasokat vagyok kepes csak eszlelni. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

konok írta:
2024.02.15., csüt. 10:12
Tottyi írta:
2024.02.15., csüt. 06:50
Vagy nem tiszta jel jon vilaghalorol? (TIDAL)

 
Azt is tudod tesztelni csenddel:
https://tidal.com/browse/track/12459612 ... 562571.png
 
 
 
 

 
Most ki tudtam, probalni, teljesen siri csend jol felhangositva.
 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

adamthebrave írta:
2024.02.17., szomb. 07:28
wittao írta:
2024.02.16., pén. 22:53
Most az Audirvananak lesz egy jó dobása itt, majd letesztelem ha megkapom. Nem véletlen, hogy átköltöztették a teljes funkcionalitást a Remote alkalmazásukba. Onnantól érdemes lesz RbPi-zni. Jelenleg szerintem szoftveres oldalon teljesen felejtős...
Mire gondolsz?
Elnezest, de egyelore embargos a dolog. Az nem veletlen, hogy az Audirvana Remote-ba atkoltoztettek a szoftver teljes funkcionalitasat, szerintem remek megoldassal fognak elojonni rovid idon belul.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

fülelek írta:
2024.02.17., szomb. 10:36
"Volumionál ott a Tidal legalább."
Illett volna valamennyire figyelmesebben elolvasni a hozzászólásomat. A MoOde is alkalmas Tidal lejátszásra teljes felbontásban, én is ezt használom. És nem kerül semmibe (a Tidal előfizetésen kívül).
Ja tudom, csak az a jó, ami femtoszekundum, mart alu öntvény és minél erősebb pc, a minél több pénz égetése hifinél már önmagában elégedettséget nyújt. Akinek meg nincs, az annyit is ér (LézerJános) valamint úgy kell neki, sose tudja meg, mi az igazi... ;peace;
A Moode hivatalos oldalan errol nem ir, de valoban biztosan lokheto fel ra olyan plugin. Amikor teszteltem, akkor meg nem volt ilyen, igy automatikusan dobtam…

A tobbihez kapcsolodoan: szerencsere van lehetosegem a napi hasznalat soran hallgatni RbPi3-4, Macmini x86/M1, Fidata, Wiim es egyebek 10.000€ alatti keszulekeit, dedikalt vagy valtogatott oprendszerrel, lejatszokornyezettel, a sajat rendszereinket es egeszen a TAIKO-ig vegigjarva az “ar-letra”-t. Ez alapjan ugy gondolom a gyakorlatban is osszekalapaltam annyi tapasztalatot sajat reszre, melyik keszulektipusnak mik az erenyei, hasznalhatosaga, es a hangban mit hoznak (vagy eppen nem hoznak). Nem tudom te hany ilyen jellegu gepet hallgatsz nap mint nap? Csak hogy megalapozottan “csilli-villi”-zed oket es femto/mart alu/nagy teljesitmeny dolgokkal probalod lehuzni ezeket… kivancsi vagyok mennyi sajat gyakorlati tapasztalatod van ezekkel, illetve ha van, akkor melyikkel?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

"Volumionál ott a Tidal legalább."
Illett volna valamennyire figyelmesebben elolvasni a hozzászólásomat. A MoOde is alkalmas Tidal lejátszásra teljes felbontásban, én is ezt használom. És nem kerül semmibe (a Tidal előfizetésen kívül).
Ja tudom, csak az a jó, ami femtoszekundum, mart alu öntvény és minél erősebb pc, a minél több pénz égetése hifinél már önmagában elégedettséget nyújt. Akinek meg nincs, az annyit is ér (LézerJános) valamint úgy kell neki, sose tudja meg, mi az igazi... ;peace;
 

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

wittao írta:
2024.02.16., pén. 22:53
Most az Audirvananak lesz egy jó dobása itt, majd letesztelem ha megkapom. Nem véletlen, hogy átköltöztették a teljes funkcionalitást a Remote alkalmazásukba. Onnantól érdemes lesz RbPi-zni. Jelenleg szerintem szoftveres oldalon teljesen felejtős...
Mire gondolsz?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

fülelek írta:
2024.02.16., pén. 22:42
Egy használható megoldás a MoOde oprendszer (https://moodeaudio.org/) Nem kell parancssorba gépelni, két gépes megoldás, az irányítás lehet telefon, tablet, vagy pc, lehet kábeles, wifi, vagy vegyes, a Tidal is hallgatható (előfizetés azért kell meg némi turpisság), kétségkívül igaz, hogy a Málnapécé éppúgy meglehetősen érzékeny a megfelelő tápellátásra, árnyékolásra, kábelezésre, mint a többi pc megoldás. Azért egyszerűbb és olcsóbb jó 5V/0,5A stabil és kiszajú tápot készíteni... Persze lehet órajelekkel is baßakodni, ha valakinek ez a mániája  :D
 
A hangminőség elég jó ahhoz, hogy bármilyen hardver vagy akusztikai változtatás korrektül megítélhető, és egy adott szint felett  a hifibogÁr egyszer csak abbahagyja a duruzsolást.  ;peace;
Spotify Connect, BT, Airplay2 ... ezzel ki is fújt (az oprendszer is).
Teszteltem ezt is, ha fizetnének sem kellene. Persze vannak, akik elvannak fájl alapon is zenét hallgatva, mindenki másnak ez felejtős.
Volumionál ott a Tidal legalább.

Most az Audirvananak lesz egy jó dobása itt, majd letesztelem ha megkapom. Nem véletlen, hogy átköltöztették a teljes funkcionalitást a Remote alkalmazásukba. Onnantól érdemes lesz RbPi-zni. Jelenleg szerintem szoftveres oldalon teljesen felejtős...

A hardvert meg mindenki úgy tartja "jó"-nak, ahogy tetszik neki. Nekem pl. ez nem tetszik, de legyen ez az én gondom. Presze láttam már olyan RbPi alapú hardvert, amit elhallgattam volna otthon. De a szoftveres gond továbbra is ott van.
 ez megoldódik, akkor viszont érdemes lesz elgondolkodni egy olyan streamer-en, aminek RbPi az eleje és i2S után egy jó dac a vége...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy használható megoldás a MoOde oprendszer (https://moodeaudio.org/) Nem kell parancssorba gépelni, két gépes megoldás, az irányítás lehet telefon, tablet, vagy pc, lehet kábeles, wifi, vagy vegyes, a Tidal is hallgatható (előfizetés azért kell meg némi turpisság), kétségkívül igaz, hogy a Málnapécé éppúgy meglehetősen érzékeny a megfelelő tápellátásra, árnyékolásra, kábelezésre, mint a többi pc megoldás. Azért egyszerűbb és olcsóbb jó 5V/0,5A stabil és kiszajú tápot készíteni... Persze lehet órajelekkel is baßakodni, ha valakinek ez a mániája  :D
 
A hangminőség elég jó ahhoz, hogy bármilyen hardver vagy akusztikai változtatás korrektül megítélhető, és egy adott szint felett  a hifibogÁr egyszer csak abbahagyja a duruzsolást.  ;peace;
 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Vitathatatlan elonye az rpi alapu megoldasoknak, hogy nagyon alacsony energiafogyasztasuk van, kisebb termikus zajt termelnek, kevesebb i/o van a boardjaikon, ezaltal kevesebb tapkor. Meg akar egy nagyon eros, stabil tappal az ARM akar direkt is meghajthato lehet linearis tappal, ami egyujabb hatalmas elony.
a szoftver egy masik kerdeskor, engem baromira idegesit ez az egesz linuxos, kepernyo nelkuli parancssoros es egyeb kinlodas. 

A hardver eseten egy audioPC-nel mar megjelennek olyan dedikalt hardverelemek, mint pl. USB-kartya, Ethernet-kartya, orajelek (tudom, rbpi eseten is vannak pl. Ian Canada, de azt inkabb hagyjuk), masterclock-ok, ezek linearis tapolasa (dedikalt tapokkal) + egy jol optimalizalhato, felhasznalobarat kezelofelulet, ami egyelore az audioPC-ket meg mindig messze az rbpi alapu megoldasok ele helyezik osszessegeben.
gyari kitek tekinteteben szerintem top5-ben nincs is rbpi alapu keszulek, amit audiofilek hasznalnak.
ha megnezunk egy Taiko/Pink Faun Ultra szervermegoldast, ott azert nagyon kemenyen elvalik a ket vonal + arrol ne is beszeljunk, amikor valaki 1024DSD felbontasba lovoldoz fel zenei anyagokat, ott komoly teljesitmenyigeny merul fel, erre az rbpi megoldasok jelenleg keptelenek.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

hifiB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2023.12.17., vas. 08:09
Értékelés: 2

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifiB »

Igen

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

hifiB írta:
2024.02.16., pén. 11:31
Igen ,de kételyeim vannak hogy jobb, lehet csak más a hangja.

 
A HTPC-t lehet értelmezni AudioPC-nek?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

hifiB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2023.12.17., vas. 08:09
Értékelés: 2

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifiB »

Igen ,de kételyeim vannak hogy jobb, lehet csak más a hangja.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

hifiB írta:
2024.02.16., pén. 11:05
Miért jobb egy Htpc mint egy rasbery pi vagy egy laptop, milyen hangbeli különbség várható.
Ne azt írjátok hogy olvassak vissza 8 évet mert nem fogok, értelmes okfejtéseket várok.

 
Te magad elmélkedtél már ezen?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

hifiB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2023.12.17., vas. 08:09
Értékelés: 2

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifiB »

Miért jobb egy Htpc mint egy rasbery pi vagy egy laptop, milyen hangbeli különbség várható.
Ne azt írjátok hogy olvassak vissza 8 évet mert nem fogok, értelmes okfejtéseket várok.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

flo61215 írta:
2024.02.15., csüt. 21:41
A Settings> Advanced Media Server Settings > Plugins >3rd party pluginek alatt a "tidal local" nevű plugint kell csak telepíteni. Ezután az Advanced fül alatt a legördülő listából kiválasztod a Tidalt és hozzáadod az accountodat. Ma próbáltam egy trial accountal és tökéletesen működik. (A logitech fórumon valaki lefejlesztett a napokban egy plugint, ezért gondoltam megnézem a daphilenél is. Azt nem tudom, hogy ilyen gyorsan felpakolták a daphilera vagy már rég ott pihen .. a lényeg hogy működik :))
 


 
Köszönöm, ki fogom próbálni. Az a plugin biztosan mostanában került csak oda... 
 
 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
flo61215
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2015.11.21., szomb. 11:18
Értékelés: 8

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: flo61215 »

Indy írta:
2024.02.15., csüt. 20:48
flo61215 írta:
2024.02.15., csüt. 20:45
Indy írta:
2024.01.27., szomb. 13:15
Roon-t nem akarok. Se Tidalt. Jelenleg a NUC-ra (Hydra táppal) egy Karuna (csöves DAC előtt) és egy E30 van csatlakoztatva, Daphile fut rajta, Deezerrel. Tökéletesen működik, nekem a hangminősége is elég jó. A Karuna/Csöves dac pároshoz ragaszkodom. Mivel nemsokára megszűnik a Squeezebox.com szolgáltatása, így Daphile alatt is ugrik az összes streaming szolgáltatás is. :( Remélem így már világosabb a kép, hogy keressünk valami lehetséges megoldást, hogy a NUC is maradjon és a Deezer is jól lakjon. :)
Én is Daphilet használok Deezerrel és nem találtam jobb/olcsó megoldást csak a Tidal-ra való váltást. Daphile alatt nem kell hozzá squeezebox, úgyhogy ugyanúgy használható mint a Deezer. Szerintem neked is ez lenne a legegyszerübb. Miért nem akarsz Tidalra váltani?
Működik a Tidal Daphile alatt MySqueezebox fiók nélkül? Hogy kell beállítani? :)

 
A Settings> Advanced Media Server Settings > Plugins >3rd party pluginek alatt a "tidal local" nevű plugint kell csak telepíteni. Ezután az Advanced fül alatt a legördülő listából kiválasztod a Tidalt és hozzáadod az accountodat. Ma próbáltam egy trial accountal és tökéletesen működik. (A logitech fórumon valaki lefejlesztett a napokban egy plugint, ezért gondoltam megnézem a daphilenél is. Azt nem tudom, hogy ilyen gyorsan felpakolták a daphilera vagy már rég ott pihen .. a lényeg hogy működik :))
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”