Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2654
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1936

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szürreàlis amit ez a beàllítás vagy mi csinàl...
Teljesen odaszegezett a fotelhez.
Mennem is kell a borkészleteket feltölteni, :cheers1:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

kakaox írta:
2022.10.31., hétf. 21:00
Ismét egy mérföldkőhoz ért a HungryBear's TrustedClean és az ExerciseStabilizer kombináció!

Megjelent a HungryBear's TrustedClean v1.8 futtatókörnyezet és az ExerciseStabilizer32.
http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/ ... n/?p=61308
Letöltő link a HungryBear's TrustedClean v1.8-hez:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 0142BE1256

Letöltő link az ExerciseStabilizer32-höz:
http://www.mics.ne.jp/~cdorya/MajiorityClean/#download

Változtak a javasolt beállítások is, mivel régebbi ES és MC/LE változatokhoz
inkább a realtime és a magonkénti futtatással hozták a legjobb eredményt,
most ez az ExerciseStabilizer30 óta másképpen van!
Először is minden eddig futtatott ES/MC/LE task-ot kilőni
(érdemes uninstallálni az eddigi TrustedClean progit és törölni az MCLE mappát!)
Telepíteni az új HungryBear's TrustedClean v1.8-t mindent alapbeállításon hagyni
és csak egyetlen ExerciseStabilizer32-t használni!
Nem érdemes vegyíteni a régebbi változatokkal! Ez így egymagában hozza a legjobb eredményt.
Na és a hang... valami elképesztően természetes és csak érad a zene a hangfalból.
Kérlek próbáljátok ki, nem fogtok csalódni!

Google fordítóval bemásolom a HungryBear's TrustedClean v1.8 -hoz mellékelt szöveget
az angolul nemtudóknak.


HungryBear TrustedClean v1.8
A TrustedClean az OryA rezgést kiküszöbölő szoftverének telepítője. A telepítést a lehető legegyszerűbbé teszi, miközben a lehető legjobb hangzást biztosítja, automatizálva az ES/MC/LE megfelelő indításához szükséges legtöbb feladatot.

Jellemzők:
Vadonatúj többfelhasználós mód. Jobban hangzik, mint a Core-Isolated mód, mindössze két ES-példánnyal. OryA kitalált egy ötletet ehhez a módhoz, így a teljes elismerés őt illeti.
Affinitáskezelés megfelelő magszigeteléssel. A TC minden egyes CPU maghoz automatikusan elindítja az ES/MC/LE egyetlen példányát, amely az adott magtól elkülönítve lesz, és minden példány 12 másodperces késleltetéssel indul az előzőhöz képest. Ez a PL-stílusú magleválasztás és az Asynchronous Live indítási módszer kombinációja
Mindegyik példány elindítható High IO Priority beállítással. Ez a RAMdisk-hez képest javulást jelent, feltételezve, hogy jó NVME-meghajtót használ, ami bizonyos esetekben szükségtelenné teszi a RAM-lemezt
Teljes kompatibilitás az ExerciseStabilizer, MajiorityClean és LemonadeElitest programokkal
Hordozható változat a végső puristáknak. A RAMDisk felhasználóknak mindig hordozható módot kell használniuk a hibák elkerülése érdekében
A telepítő mindig kérni fogja a cél elérési útját – jó a RAMDisk-re vagy onnan való áthelyezéshez
A TrustedClean többé nem támaszkodik fájlnevekre a példányok leállítása és a prioritások beállítása során, hogy garantálja a kompatibilitást a jövőben megjelenő szoftverekkel
A TrustedClean segítségével automatikusan beállíthatja a High IO prioritást ES/ME/LE-re és bármely más kiválasztott alkalmazásra

A telepítés olyan egyszerű, amennyire csak lehet. Csak helyezze az ES/MC/LE fájlokat a TrustedClean mappába. Ez az. ES frissítve? Csak cserélje ki a fájlokat. Kész. A fájlnevek nem számítanak.
Az AudiophileOptimizer és más hasonló eszközök feltörik a TrustedInstaller programot. A TrustedClean automatikusan ellenőrzi és javítja a TrustedInstaller szolgáltatást és annak összetevőit.
Rendkívül módosított és fej nélküli operációs rendszereken működik – nem támaszkodik a felhasználói bejelentkezésre az indításkor.
Az ES/MC/LE indítási rutin 2 perccel a számítógép indítása után kezdődik. A rendszerindítás utáni első percekben az operációs rendszer takarítással van elfoglalva, ami mikro-akadozást és késleltetést okozhat, ami tönkreteszi az időzítést és rontja a hangot.
A Process Lasso Optimizer automatikusan kizárja az ES/MC/LE-t, a médialejátszót és az ASIO illesztőprogramokat a ProBalance, az IdleSaver, a SmartTrim és a Foreground Boost programból (opcionális)

A TrustedClean előnyeinek kihasználása érdekében kapcsolja ki a Process Lasso alapkiosztást és/vagy minden más affinitáskezelő szoftvert.

Az AllCoresExeLauncher rev2 az OryA szíves engedélyével integrálva van.

Trusted-Clean18.jpg
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Ismét egy mérföldkőhoz ért a HungryBear's TrustedClean és az ExerciseStabilizer kombináció!

Megjelent a HungryBear's TrustedClean v1.8 futtatókörnyezet és az ExerciseStabilizer32.
Trusted-Clean18.jpg
Trusted-Clean18.jpg (86.52 KiB) Megtekintve 2629 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kakaox 2022.10.31., hétf. 21:06-kor.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Azt elfelejtettem irni, hogy mivel nincsen hasznalatban a kartya, szivesen kolcsonadom probalgatasra.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

KopaszKutya írta:
2022.10.30., vas. 08:49
Sziasztok!

Több irányú a kérdésem.

Vannak ezek az alaplapra köthető hátsó SPDIF kivezetések, ezek milyen szintet képviselnek összehasonlítva egy tuningolt USB kártyához képest egy Audio PC-ben, amiben van analóg táp, órajel tuningolt alaplappal?

A másik, hogy valaki nem próbálta még összehasonlítani egy ilyen SPDIF Out koax kimenetet pl. egy Asus Essence STX II koax kimenetével? Van köztük jelentős különbség?

Köszönöm!
Egy Pink Faun SPDIF kartyat van szerencsem birtokolni, fejlesztesekhez hasznaltuk. Ki van egeszitve egy 24.576 Ultra OCXO-val.
Ha nem szeretnem tulbonyolitani a dolgokat, valoszinu egy ezzel szerelt PC-vel kenyelmesen el lennek sokaig.
Arban is, de szerintem hangminosegben is messze tulmutat egy hangkartyan.
Nekem az USB-kartya + USB/SPDIF konverter + DAC kombinacio nyujtja a legtobbet, de egy ilyen szintu kartya sokaig kielegito tud lenni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

KopaszKutya írta:
2022.10.30., vas. 08:49
Sziasztok!

Több irányú a kérdésem.

Vannak ezek az alaplapra köthető hátsó SPDIF kivezetések, ezek milyen szintet képviselnek összehasonlítva egy tuningolt USB kártyához képest egy Audio PC-ben, amiben van analóg táp, órajel tuningolt alaplappal?

A másik, hogy valaki nem próbálta még összehasonlítani egy ilyen SPDIF Out koax kimenetet pl. egy Asus Essence STX II koax kimenetével? Van köztük jelentős különbség?

Köszönöm!
SPDIF kivezetést és USB kártyát nem volt lehetőségem összehasonlítani de gyanítom, hogy utóbbi jobb. Az Asus digi koax kimenete viszont határozottan jobb, mint a sima SDIF kivezetés.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 179

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Több irányú a kérdésem.

Vannak ezek az alaplapra köthető hátsó SPDIF kivezetések, ezek milyen szintet képviselnek összehasonlítva egy tuningolt USB kártyához képest egy Audio PC-ben, amiben van analóg táp, órajel tuningolt alaplappal?

A másik, hogy valaki nem próbálta még összehasonlítani egy ilyen SPDIF Out koax kimenetet pl. egy Asus Essence STX II koax kimenetével? Van köztük jelentős különbség?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »


Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2654
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1936

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2022.10.09., vas. 21:25
Big írta:
2022.10.09., vas. 21:19
wittao írta:
2022.10.09., vas. 19:20
Tehat akkor nem valtozott a hang a Jriver 30-as verziojaban a 29-eshez kepest?
Provokatív a kérdés. :D
Csupan azert tettem fel a kerdest, mert nem volt egeszen vilagos, hogy akkor kakaox forumtarsnak kell uj hallokeszulek, vagy La Valse forumtars elmeleten kell meg dolgoznia egy kicsit.
Tehat talan megis csak dolgoznak valamit a JRiveres sracok. Vagy nem csak a dac-on mulik a dolog (foleg ha nem kozvetlen usb-vel megyunk at bele). Ha a HQPlayert alaposan at tudjak dolgozni - amit hozzateszek en sem neztem korabban sokra -, a lehetoseg adott JRivernel is.
Amugy is rajuk ferne valami pozitiv dolog, mert a ROON es Audirvana kienekli a sajtot a szajukbol, mikozben szinte egyeduralkodok voltak par eve.
Akkor Kakox-el együtt megyek hallókészüléket vasárolni hátha 2db-ra adnak kedvezményt.
At én tapasztalatom a 30as verzióval teljesen megegyezik az Övével.
Tudni kell,hogy pc oldalon szinte teljesen azonos a konfiguráció.
A különbség a táp.
Az utána lévő elektronika meg tök más...
Zolaba-nak...azért volt pár alkalom mikor hátralépés volt a Jriver aktuális verziója.
Én is csak a hangi kvalitásaira szoktam kíváncsi lenni..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

La_Valse írta:
2022.10.09., vas. 19:06
A JRiver kapcsán azt vegyük figyelembe, már régóta nem a hangra gyúrnak a fiúk.
Sok évig használtam a jRivert és mindig megvettem az új verziót, bár ezt a lépést inkább egyfajta pénzügyi támogatásként éltem meg, hiszen a szoftver a verziószámon kívül általában semmit nem változott, illetve én nem érzékeltem változást. Volt náluk olyan verzióugrás, aminél szó szerint kiírták, hogy az audio részhez nem nyúltak, ennek ellenére több beszámolóban is olvashattuk, hogy mennyivel jobban szól. Én talán két alkalommal hallottam másnak az új verziót, de ez sok évvel ezelőtt volt, szerintem azóta semennyire, vagy minimálisan változtattak az audio lejátszáson, de mostanában nem figyelem a változás jelentéseket.

Nagyjából ez zajlik a Roon-nál is, ott is mindig közzéteszik a frissítéseknél, hogy éppen a felületen, vagy az adatbázis kezelésén csiszoltak, sokan mégis másnak vélik hallani a szoftver produkcióját. Én ezeknél általában nem hallottam változást, legalábbis olyant nem, ami lényeges lenne.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1668
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Ha 30-as verziónál jár akkor már 30x ugrott kategóriát, szóval egy kezdeti verzió úgy kellett szóljon, mint egy betárcsázós modem - csak ha így volt azt nem értem ki hallgatta. Bocs, csak hangosan gondolkodom. :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Big írta:
2022.10.09., vas. 21:19
wittao írta:
2022.10.09., vas. 19:20
Tehat akkor nem valtozott a hang a Jriver 30-as verziojaban a 29-eshez kepest?
Provokatív a kérdés. :D
Csupan azert tettem fel a kerdest, mert nem volt egeszen vilagos, hogy akkor kakaox forumtarsnak kell uj hallokeszulek, vagy La Valse forumtars elmeleten kell meg dolgoznia egy kicsit.
Tehat talan megis csak dolgoznak valamit a JRiveres sracok. Vagy nem csak a dac-on mulik a dolog (foleg ha nem kozvetlen usb-vel megyunk at bele). Ha a HQPlayert alaposan at tudjak dolgozni - amit hozzateszek en sem neztem korabban sokra -, a lehetoseg adott JRivernel is.
Amugy is rajuk ferne valami pozitiv dolog, mert a ROON es Audirvana kienekli a sajtot a szajukbol, mikozben szinte egyeduralkodok voltak par eve.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

wittao írta:
2022.10.09., vas. 19:20
Tehat akkor nem valtozott a hang a Jriver 30-as verziojaban a 29-eshez kepest?
Provokatív a kérdés. :D
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

wittao írta:
2022.10.09., vas. 19:20
Tehat akkor nem valtozott a hang a Jriver 30-as verziojaban a 29-eshez kepest?
Az ilyen jellegű kérések elöl udvariasan, de ki szoktam térni. :rolleyes:
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Tehat akkor nem valtozott a hang a Jriver 30-as verziojaban a 29-eshez kepest?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A JRiver kapcsán azt vegyük figyelembe, már régóta nem a hangra gyúrnak a fiúk. Ha belegondolok, hogyan
használom, kicsomagolja a flac, dsd, iso, wv fájlokat. Ezek mind harmadik fél kódjai, itt nincs változás,
bár a wavpack-ot mostanában nem néztem. A többit a DAC csinálja, akkor mitől változik a hang? Például az
oprendszerrel való együttműködéstől. Ha ez nem kellően optimális, jelentsen ez bármit, a hang sem lesz százas.
A napokban shany írt egy nagyon kiváló észrevételt a HQPlayer lejátszóról, nevezetesen régebben nem igazán
kedvelte. Én is pontosan így voltam vele, belehallgattam, jól van, gyerünk tovább. Nem a zenére figyeltem,
hanem na...na most fog akadni, megnyekkenni. Betudtam ezt a gyengécske vasamnak. Bár feltűnt, erőmű tulajok
is panaszkodnak. Mára gyökeresen megváltozott a helyzet, sokszor, és szívesen használom. Mi történt? Amit
tudni lehet, a szerző alaposan átírta a főprogramot, bizonyos részei kevésbé szegmentáltak. Márpedig ha
simábban fut a kód, az meghallatszik a végeredményen is.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

wittao írta:
2022.10.09., vas. 11:00
Nagyon koszonom! bravo.gif
:cheers1:

Természetesen MajiorityClean 288-at akartam az előbb írni, bocs!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nagyon koszonom! bravo.gif
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

wittao írta:
2022.10.07., pén. 18:00
Na? Milyen? Eltelt egy óra... :D :D
Most tudok róla tapasztalatot írni, nálam ugyanis fontosabbak a hosszabb távú benyomások,
mint egy rövid A-B teszt.
Fontos megjegyeznem, hogy a JR29-el maximálisan elégedett voltam, jól működött zenehallgatásra
és a hangja is az eddigi kiadások közül a leginkább tetszett.
Kíváncsian vártam milyen lesz az új változat...kizárólag a hangja érdekelt.

Nos, a legelső dolog ami feltűnt, hogy nagyon tiszta a hangkép minden tartománya.
Néhány perc után úgy tűnt, mintha kicsit vékonyabb lenne a hang, de ahogy tovább hallgattam,
feltűnt, hogy ott van minden, de tisztábban és torzításmentesebben, mint azelőtt.
Kb. egy óra elteltével márt teljesen egyértelmű volt hogy nálam a legtöbbet ez a fajta tisztaság
a térben elhelyezkedő zenei események kibontásában hozza, valamint a komplexebb zenéken
úgy vágja át magát, ahogy az elődje kalapot emelhet.

Most az ExerciseStabilizer25 + MajiorityClean 28 + LemonadeElitest 50 "koktél" fut
a HBTrustedClean144-el Realtime módban.
Próbáltam a legújabb ExerciseStabilizer27-et is, de most az én rendszeremben a ES25 a befutó.

Kérlek Ti is próbáljátok ki az új JR30-at és írjátok le hogy mit tapasztaltok, Hajrá!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Vásárolgatom én is állandóan az újat, küldi a kedvességes ajánlatot, de nem tudom tényleg miben jobb az előzőknél gondolkodik.gif
Csatolmányok
MC30.jpg
MC30.jpg (307.41 KiB) Megtekintve 2480 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

wittao írta:
2022.10.07., pén. 18:00
Na? Milyen? Eltelt egy óra... :D :D
Még melegítem, hőlégfúvóval. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1437

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

kakaox írta:
2022.10.07., pén. 16:56
Köszi az infót La_Valse!
Mindjárt ki is próbálom, a JR29-hez képest milyen...
Na? Milyen? Eltelt egy óra... :D :D
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Köszi az infót La_Valse!
Mindjárt ki is próbálom, a JR29-hez képest milyen...
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Egy ideje van Media Center 30.
MC30.jpg
MC30.jpg (78.95 KiB) Megtekintve 2329 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Majik »

tibi62 írta:
2022.09.29., csüt. 18:59
Két napja hallgatom az Mz/x féle switchet és a tápokat. Minden várakozásomat felülmúlta a kapott hang. :) Tapinthatóak a hangszerek jelenléte. Nyugodt a hang, de mégis tele van élettel. Nagyobb testhangok. Dinamikusabb!
Zoli mondta, hogy még jobb lesz, ahogy telnek a napok.
Az árán jóval túlmutató hangú a switch plusz táp, plusz a routerhez készült táp. Ezt a minőségi ugrást kábelezéssel nem lehet elérni! Esetleg nagyon komoly készülék cserével.
Nagyon örülök, hogy rászántam magam.
Szia,
Egy (már inkább kettő) sorstársammal Győrben mi is bevetettük Zoli tápegységeit.
Nálam az alábbi helyeken váltották a gyári megoldásokat:
Lumin A1
Netgear router
Vidanet kábelmodem
Naim NAC 82 előfok

Nalunk is ugyanezeket a változásokat hozták a tápok, mint amikről beszámoltál.
Érdekes módon egy nívós rendszerbe kölcsönadtam a Lumin, a router és a modem tápját. Jó hallású fórumtársunk olyan minimális változást észlelt, amivel nem érdemes foglalkozni.
Ez is erősen rendszerfüggő lehet.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”