Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


...sajnos a digitalis forrasokat ugy talaltak ki, hogy ugyanolyan buktatoi vannak, mint barmely analog forrasnak...
megkérdezhetem, hogy pontosan mire/ mikre gondolsz?
 
a kérdésem CSAK az analog forrás -általad említett és értelmezett 'buktatóira' vonatkozik...
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De hát, valójában erre való, nem?Az, hogy van benne egy valamilyen DAC, az csak egy ajándék plusz szolgáltatás, és így is kellene kezelni szerintem.
A vevő kap valami kis plusz figyelmességet, ami ebben az esetben nem valami gyönyörű és dizájnos díszdoboz, hanem egy kis DAC, amivel rögtön ki is lehet próbálni, és ha tetszenek a szolgáltatásai, akkor megveszi az ember, hogy egy komolyabb rendszerben komolyabb DAC-ot kössön rá, vagy, hogy egy másod, vagy harmad rendszerben pl. a konyhában, vagy a hálószobában háttérzenének elzenélgessen a saját DAC-járól.
Persze, mindez SzVSz.

Hát, szerintem meg nem. Mi a túrónak bonyolítani egy rendszert? Egy,kettő, három...X újabb ismeretlent bevinni az egyenletbe? Szerintem a hálózati lejátszókban az a zseniális, hogy egy elvileg hibátlan adathalmazt dolgoznak fel, kezelnek, alakítanak át hangfrekvenciás analóg elektromos jellé. Mindezt egy dobozban. (ezért is szól jól még egy szerény gép is)
Jön ugye az ethernet hálózaton a jel, azt betárolják, átalakítják, spdif, toslink, aes/ebu.. USB interfaceken kiadják magukból, digitális összekötőn (USB-n) átmegy egy DAC-ba, ahol újabb interface-k következnek, majd egy D/A átalakítás. Plusz hálózati kábelek, digitális kábelek, dobozok, tápegységek. Mind arra jó, hogy plusz bizonytalansági tényezőt vigyenek az átviteli láncba. (nem beszélve a jitterről)
Szerintem inkább legyen mindez egy dobozon belül, mindenféle interface-k, összekötők nélkül és jó minőségű DAC-al. Így egy csomó probléma nem is léphet fel, mert nincs, ami kiválthatja.
A másod, harmad rendszer egy más tészta. Oda úgy jó egy egyszerű is, ahogy van.

Értem én, és szerintem mindenki más is, hogy egy komoly, drága, egybeépített médialejátszónak kiváló DAC-al milyen előnyei lehetnek egy SB3+szintén kiváló DAC párosítással szemben.
De nézzük egy kicsit a gyakorlati oldalát. A médialejátszók sokkal újabb keletű szerkezetek, mint, a CD játszók, vagy CD jászó/DAC kombók, vagy, ad absurdum a lemezjátszók. Tehát arra, hogy valaki kipróbálja azt, hogy tetszik-e neki, amit a médialejátszók tudnak nyújtani szolgáltatásban, és ez pl. kompenzálni tudja-e azt a hiányt, ami hozzátartozik a hagyományos zenehallgatáshoz, hogy pl. kézbe vegyük a lemezt, vagy hallgatás közben ott legyen a kezünkben a lemezborító vagy a CD tok, vagy ezek lejátszóra/lejátszóba való elhelyezése, stb., arra nem biztos, hogy rögtön valami nagyon komoly és drága gépezettel kell próbálkozni. Arra pont jó lehet egy olcsó SB3, amivel az illető összeköti pl. azt a DAC-ot, amit eddig is használt a CD futómű után, és barátkozik a dologgal. Ha megtetszik neki ez az eddigitől eltérő forrás, és az ő pluszszolgáltatási, kétségkívüli kényelmessége stb. akkor jó alapul szolgálhat arra, hogy tovább lépjen ezen a területen. Ha meg mégsem tudott megbarátkozni vele, akkor nem dobott ki egy halom pénzt „tanulópénzként” Hiszen pl. a Linn, kétségkívül remek, zenelejátszója hányszorosába is kerül, az SB3-nak?
És egyébként is, ahogy pl. a lemezjátszózásnál sem rögtön egy Linn Sondek LP12-vel, vagy hasonló kaliberű más gyaluval kezd az ember, úgy szerintem, a médialejátszók terén sem ár valamiféle fokozatosságot betartani. Hogy most arról pl. ne is beszélje, hogy sok Hi-Fi-snek örömet jelent a „kütyüzés” a próbálgatások, és az is, ha saját kezűleg, esetleg mások ötleteit is felhasználva, javíthat egy kicsit valamely berendezésének a hangján, pl. egy tápcserével, kábelcserével, stb-vel. Erre pedig szintén jobb alany egy olcsóbb lejátszó, mert azon könnyebb javítani, hamarabb vannak sikerélmények.
Legalábbis én, jelenleg így látom a helyzetet, és véleményem szerint, sokan lesznek majd később vásárlói a komolyabb lejátszóknak is azok közül, akik az SB3-al szerették meg ezt a fajta zenelejátszást. Tehát, az ilyen olcsóbb kütyü pont a drágábbakat forgalmazóknak teremt majd hosszabb távon nagyobb mennyiségű potenciális vevőt.
Ezért, szerintem, mindenkinek örülnie kellene, hogy van egy ilyen olcsó, ám minőségében és szolgáltatásában az árán messze túlmutató szerkezet, ami sok embert vezethet el a minőségi egybe médialejátszókhoz.

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: svga »


De a hangot az MSB DAC-od csinálja. Ahhoz az SB3-nak az ég egy világon semmi köze.
mar hogy a fenebe ne lenne koze... valszeg tobb, mint a dacnak. egy rossz digialis forrasra kotheted a vilag legjobb cuccait is, mert olyan szetcsuszott hangja lesz, hogy orom nezni. sajnos a digitalis forrasokat ugy talaltak ki, hogy ugyanolyan buktatoi vannak, mint barmely analog forrasnak - pedig ennek nem igy kellene lennie

tökéletesen egyetértek

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Esetleg egy olyan összehasonlítás még érdekes lehet hogy computer forrás kontra sb,transporter. Ha már ugyanazokat a fájlokat játsszuk le Erre én kiváncsi lennék. Persze nem ezt a mostani teszteteket szeretném bonyolítani, hanem majd egyszer egy külön tesztet ez is meg érne.
Nekem is kellemes emlékeim vannak az sb+dac összeállításról.
Kiváncsi vagyok a tuning sb/transporter meccsre !
Szóval hajrá, hajrá!!!!

gepes es gepes forras kozott legalabb akkora differencia van, mint az sb es a gep kozott foleg ha valamilyen audio interfacet is hasznalsz.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


De a hangot az MSB DAC-od csinálja. Ahhoz az SB3-nak az ég egy világon semmi köze.
mar hogy a fenebe ne lenne koze... valszeg tobb, mint a dacnak. egy rossz digialis forrasra kotheted a vilag legjobb cuccait is, mert olyan szetcsuszott hangja lesz, hogy orom nezni. sajnos a digitalis forrasokat ugy talaltak ki, hogy ugyanolyan buktatoi vannak, mint barmely analog forrasnak - pedig ennek nem igy kellene lennie

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akit érdekel priviben keressen meg.
Azt javaslom, a folytatást is priviben intézzük...
De komolyan. :-|

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: freeduck »


A hallgatózással kapcsolatban igazából SB3+DAC vs. Transporter összehasonlítás érdekelne.
Ha már megvetted a Transportert, akkor nem mindegy? Szerinted megérte az árát.
Jobb, mint az SB3 +DAC. Vagy nem? Ha meg nem, akkor minek vetted meg a Transportert?
Szerintem ennek az egésznek a részedről semmi értelme sincs.
Ha kiderülne, hogy az SB3+DAC jobb, mint a Transporter, akkor eladnád és újra vennél egy SB3-at és egy DAC-ot?
Az egészet nem értem.
Szerintem hallgasd boldogan a Transporter-t és felejtsd el a teszteléseket.
Inkább egy felajánlás volt részemről, hogy meghallgassák a többiek is a Transportert.
 
Akit érdekel priviben keressen meg.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »


Esetleg egy olyan összehasonlítás még érdekes lehet hogy computer forrás kontra sb,transporter. Ha már ugyanazokat a fájlokat játsszuk le
Erre én kiváncsi lennék. Persze nem ezt a mostani teszteteket szeretném bonyolítani, hanem majd egyszer egy külön tesztet ez is meg érne.
Nekem is kellemes emlékeim vannak az sb+dac összeállításról.
Kiváncsi vagyok a tuning sb/transporter meccsre !
Szóval hajrá, hajrá!!!!
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »


De hát, valójában erre való, nem?Az, hogy van benne egy valamilyen DAC, az csak egy ajándék plusz szolgáltatás, és így is kellene kezelni szerintem.
A vevő kap valami kis plusz figyelmességet, ami ebben az esetben nem valami gyönyörű és dizájnos díszdoboz, hanem egy kis DAC, amivel rögtön ki is lehet próbálni, és ha tetszenek a szolgáltatásai, akkor megveszi az ember, hogy egy komolyabb rendszerben komolyabb DAC-ot kössön rá, vagy, hogy egy másod, vagy harmad rendszerben pl. a konyhában, vagy a hálószobában háttérzenének elzenélgessen a saját DAC-járól.
Persze, mindez SzVSz.

Hát, szerintem meg nem. Mi a túrónak bonyolítani egy rendszert? Egy,kettő, három...X újabb ismeretlent bevinni az egyenletbe? Szerintem a hálózati lejátszókban az a zseniális, hogy egy elvileg hibátlan adathalmazt dolgoznak fel, kezelnek, alakítanak át hangfrekvenciás analóg elektromos jellé. Mindezt egy dobozban. (ezért is szól jól még egy szerény gép is)
Jön ugye az ethernet hálózaton a jel, azt betárolják, átalakítják, spdif, toslink, aes/ebu.. USB interfaceken kiadják magukból, digitális összekötőn (USB-n) átmegy egy DAC-ba, ahol újabb interface-k következnek, majd egy D/A átalakítás. Plusz hálózati kábelek, digitális kábelek, dobozok, tápegységek. Mind arra jó, hogy plusz bizonytalansági tényezőt vigyenek az átviteli láncba. (nem beszélve a jitterről)
Szerintem inkább legyen mindez egy dobozon belül, mindenféle interface-k, összekötők nélkül és jó minőségű DAC-al. Így egy csomó probléma nem is léphet fel, mert nincs, ami kiválthatja.
A másod, harmad rendszer egy más tészta. Oda úgy jó egy egyszerű is, ahogy van.

 
Hi!
 
Minek bonyolítani? Monjuk mert így minimum negyed annyiba kerül!
(Egy elfogadható kompromisszum.)
Mondhatnánk úgy is hogy van az pénz amiért egy kicsit lehet bonyolult a forrás
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De hát, valójában erre való, nem?Az, hogy van benne egy valamilyen DAC, az csak egy ajándék plusz szolgáltatás, és így is kellene kezelni szerintem.
A vevő kap valami kis plusz figyelmességet, ami ebben az esetben nem valami gyönyörű és dizájnos díszdoboz, hanem egy kis DAC, amivel rögtön ki is lehet próbálni, és ha tetszenek a szolgáltatásai, akkor megveszi az ember, hogy egy komolyabb rendszerben komolyabb DAC-ot kössön rá, vagy, hogy egy másod, vagy harmad rendszerben pl. a konyhában, vagy a hálószobában háttérzenének elzenélgessen a saját DAC-járól.
Persze, mindez SzVSz.

Hát, szerintem meg nem. Mi a túrónak bonyolítani egy rendszert? Egy,kettő, három...X újabb ismeretlent bevinni az egyenletbe? Szerintem a hálózati lejátszókban az a zseniális, hogy egy elvileg hibátlan adathalmazt dolgoznak fel, kezelnek, alakítanak át hangfrekvenciás analóg elektromos jellé. Mindezt egy dobozban. (ezért is szól jól még egy szerény gép is)
Jön ugye az ethernet hálózaton a jel, azt betárolják, átalakítják, spdif, toslink, aes/ebu.. USB interfaceken kiadják magukból, digitális összekötőn (USB-n) átmegy egy DAC-ba, ahol újabb interface-k következnek, majd egy D/A átalakítás. Plusz hálózati kábelek, digitális kábelek, dobozok, tápegységek. Mind arra jó, hogy plusz bizonytalansági tényezőt vigyenek az átviteli láncba. (nem beszélve a jitterről)
Szerintem inkább legyen mindez egy dobozon belül, mindenféle interface-k, összekötők nélkül és jó minőségű DAC-al. Így egy csomó probléma nem is léphet fel, mert nincs, ami kiválthatja.
A másod, harmad rendszer egy más tészta. Oda úgy jó egy egyszerű is, ahogy van.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Esetedben egy fájlkezelő interface.
De a hangot az MSB DAC-od csinálja. Ahhoz az SB3-nak az ég egy világon semmi köze.


Pontosítsunk. A történet nálam tényleg úgy indult, ez csak egy kényelmi szolgáltató lesz a PC forrású zenékhez, meg ahhoz, hogy a fájlban kapott zenék közül melyiket érdemes kiírni minőségi CDR-re.
 
A terv annak idején 1 nap alatt felborult, és ez még echte gyári SB állapotában történt. Ha nem is sokkal, a jó középkategóriás Pio PD-75 CD játszómnál szebben zenélt úgy hogy a PIO és SB is az MSB DAC-ra dolgozott SPDIF kimeneten.
 
Ezt követően még heti egy-két alkalommal kapcsoltam be a PIO-t, hátha csak rossz hangulatban voltam, amikor kevésbé tetszett a PIO hangja drive-ként. Talán egy éve már be sem kapcsoltam a CD játszót, ezután az SB-t, majd 2 hónappal később az MSB-t is aksival láttam el.

Avatar
preludium75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 22:27
Értékelés: 10

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: preludium75 »


Ok! Értm hogy miről beszéltek! Azt akarjátok megtudni, hogy a sb melyik Dac-al, táppal , interconnectel szól a legjobban.
És hogy el lehet -e érni a transporter minőségét pld egy sb3-al, + Dac-al+táppal+digit intreconnectel.Ja és ennek mi az ára.
Akkor én is tesztelek.
Várom azok jelentkezését, aki a sb hangját akarja összehasonlírani egy saját megszokott cd lejátszó, vagy valami populáris cd lejátszóval szemben.
Gondolom ez nem kizáró dolog, hogy ugyanabban a topicban tárgyaljuk.
Gondolom sok mindenkinek tetszik ez a hálózati zenelejátszás dolog, /mint nekem is/. Régóta hifizünk már/legalábbis én vagy 20 éve/, de a sb nagyon kényelmessé tenné a zenehallgatást. A kérdés az, hogy kiválthatjuk-e vele a meglévő műsorforrásunkat/jelen esetben:cd lejátszó/ úgy hogy megmaradunk a megszokott hangminőségnél+nagyságrendekkel nagyobb kényelmi szolgáltatásokhoz jutunk. Ja és ezért nem kell vagyonokat fizetni./Az átlag hifista mindíg csóró!-mint én is./
Az első kör egy gyári sb3 lenne+ egy alap, de jóminőségű cd lejátszó./kb 10000ft-os kategória használtan./
A második körbe meghallgatnánk, hogy egy olcsóbb lineáris táppal a sb 3 meg tudja-e közelíteni, vagy esetleg el is tudja érni ennek az olcsó cd lejátszónak a hangját.
Ha igen, akkor jönne egy magasabb osztály, egy kb 20-25-e ft-os/használt/ kategóriájú cd lejátszó,ezzel szemben kellene zenélni a sb-nek.
Ha ezt az akadályt is venné, akkor biztosak lehetnénk benne hogy a sb egy igazi Best buy.
Ha esetleg gyengébb, akkor sincs baj, ki lehet próbálni a 25 ezer forintos cd lejátszó ellen egy 100 ezer forintos DAC-al.
Azért írom hogy 100e ft-os , mert anno alto, a hivatalos forgalmazó mondta hogy annyira jó az analóg hangja, hogy kb 100e ft-os külső DAC-al lehet az analóg
hangjánál egyértelműen jobb hangot kicsalni belőle.
/tessék visszaolvasni!!!/
Ha ezzel a 100e ft-os DAC-al tényleg eléri egy 25000 ft-os/használt, de igen jól hallgatható/cd lejátszó hangját, akkor mindenki eldöntheti hogy ez a kényelem-és a hang- mennyit ér.
Ja, azért még annyit hogy a fent említett olcsóbb líneáris táp egyáltalán beszerezhető-e. Lehet ilyet kapni készen? Vagy csináltatni kell? Mennyiért?
Na ezekre a dolgokra lennék én kíváncsi........
De ez úgy látom senkinek se tetszik....
Mit is keresek én itt....
Csóró vagyok...

Nem, nem érted.
Direkt nem ic, tápkábel, DA átalakító tesztet akarunk. Csak annyit, hogy mennyit hoz a hangján ha nem a saját rezgőtápjával megy, hanem egy stab. táppal, vagy aksiról. Második körben pedig azt, hogy megéri-e belenyúlni, a digi részt kicsit javítani.
Ezek (táp, aksi, elsőkörös belenyúlás) mind tizenezer forintos történetek. Meggyőződésem, hogy nem fogják lemosni, sőt valszeg elérni se a transporter színvonalát, hogy őszinte legyek, még zavaró is a tesztben a nagytesó, dehát kíváncsi az ember, ott a kisördög...
 
Másrészt nem százezres nagyságrendű dacokról volt szó első körben, az én lupusom pl. 30-40 használtan.
 
Harmadrészt, ne haragudj, de ez a 100 ezres külső dacos rész úgy ahogy van marhaság.
 
Negyedrészt. Szerintem ha neked már eldőlt a meccs, akkor nem kell tovább erőlködni, megvan a helye az sb-nek, és megvan, mit hallgatsz helyette.
Sokan nem így vannak vele. Pont.
 
Ötödrészt. Engedd meg, hogy mi döntsük el, mit akarunk mihez hasonlítani...

Igazad van, meggyőztél.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ok! Értm hogy miről beszéltek! Azt akarjátok megtudni, hogy a sb melyik Dac-al, táppal , interconnectel szól a legjobban.
És hogy el lehet -e érni a transporter minőségét pld egy sb3-al, + Dac-al+táppal+digit intreconnectel.Ja és ennek mi az ára.
Akkor én is tesztelek.
Várom azok jelentkezését, aki a sb hangját akarja összehasonlírani egy saját megszokott cd lejátszó, vagy valami populáris cd lejátszóval szemben.
Gondolom ez nem kizáró dolog, hogy ugyanabban a topicban tárgyaljuk.
Gondolom sok mindenkinek tetszik ez a hálózati zenelejátszás dolog, /mint nekem is/. Régóta hifizünk már/legalábbis én vagy 20 éve/, de a sb nagyon kényelmessé tenné a zenehallgatást. A kérdés az, hogy kiválthatjuk-e vele a meglévő műsorforrásunkat/jelen esetben:cd lejátszó/ úgy hogy megmaradunk a megszokott hangminőségnél+nagyságrendekkel nagyobb kényelmi szolgáltatásokhoz jutunk. Ja és ezért nem kell vagyonokat fizetni./Az átlag hifista mindíg csóró!-mint én is./
Az első kör egy gyári sb3 lenne+ egy alap, de jóminőségű cd lejátszó./kb 10000ft-os kategória használtan./
A második körbe meghallgatnánk, hogy egy olcsóbb lineáris táppal a sb 3 meg tudja-e közelíteni, vagy esetleg el is tudja érni ennek az olcsó cd lejátszónak a hangját.
Ha igen, akkor jönne egy magasabb osztály, egy kb 20-25-e ft-os/használt/ kategóriájú cd lejátszó,ezzel szemben kellene zenélni a sb-nek.
Ha ezt az akadályt is venné, akkor biztosak lehetnénk benne hogy a sb egy igazi Best buy.
Ha esetleg gyengébb, akkor sincs baj, ki lehet próbálni a 25 ezer forintos cd lejátszó ellen egy 100 ezer forintos DAC-al.
Azért írom hogy 100e ft-os , mert anno alto, a hivatalos forgalmazó mondta hogy annyira jó az analóg hangja, hogy kb 100e ft-os külső DAC-al lehet az analóg
hangjánál egyértelműen jobb hangot kicsalni belőle.
/tessék visszaolvasni!!!/
Ha ezzel a 100e ft-os DAC-al tényleg eléri egy 25000 ft-os/használt, de igen jól hallgatható/cd lejátszó hangját, akkor mindenki eldöntheti hogy ez a kényelem-és a hang- mennyit ér.
Ja, azért még annyit hogy a fent említett olcsóbb líneáris táp egyáltalán beszerezhető-e. Lehet ilyet kapni készen? Vagy csináltatni kell? Mennyiért?
Na ezekre a dolgokra lennék én kíváncsi........
De ez úgy látom senkinek se tetszik....
Mit is keresek én itt....
Csóró vagyok...

Nem, nem érted.
Direkt nem ic, tápkábel, DA átalakító tesztet akarunk. Csak annyit, hogy mennyit hoz a hangján ha nem a saját rezgőtápjával megy, hanem egy stab. táppal, vagy aksiról. Második körben pedig azt, hogy megéri-e belenyúlni, a digi részt kicsit javítani.
Ezek (táp, aksi, elsőkörös belenyúlás) mind tizenezer forintos történetek. Meggyőződésem, hogy nem fogják lemosni, sőt valszeg elérni se a transporter színvonalát, hogy őszinte legyek, még zavaró is a tesztben a nagytesó, dehát kíváncsi az ember, ott a kisördög...
 
Másrészt nem százezres nagyságrendű dacokról volt szó első körben, az én lupusom pl. 30-40 használtan.
 
Harmadrészt, ne haragudj, de ez a 100 ezres külső dacos rész úgy ahogy van marhaság.
 
Negyedrészt. Szerintem ha neked már eldőlt a meccs, akkor nem kell tovább erőlködni, megvan a helye az sb-nek, és megvan, mit hallgatsz helyette.
Sokan nem így vannak vele. Pont.
 
Ötödrészt. Engedd meg, hogy mi döntsük el, mit akarunk mihez hasonlítani...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Esetedben egy fájlkezelő interface..................
Te is külső DAC-ról hallgatod, csak a kényelmes szolgáltatásait használod ki. És így már valóban "hifi ketyere" lett belőle - kiegészítve egy DAC-al.

De hát, valójában erre való, nem?
Az, hogy van benne egy valamilyen DAC, az csak egy ajándék plusz szolgáltatás, és így is kellene kezelni szerintem.
A vevő kap valami kis plusz figyelmességet, ami ebben az esetben nem valami gyönyörű és dizájnos díszdoboz, hanem egy kis DAC, amivel rögtön ki is lehet próbálni, és ha tetszenek a szolgáltatásai, akkor megveszi az ember, hogy egy komolyabb rendszerben komolyabb DAC-ot kössön rá, vagy, hogy egy másod, vagy harmad rendszerben pl. a konyhában, vagy a hálószobában háttérzenének elzenélgessen a saját DAC-járól.
Persze, mindez SzVSz.

Avatar
preludium75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 22:27
Értékelés: 10

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: preludium75 »


Ok! Értm hogy miről beszéltek!
Azt akarjátok megtudni, hogy a sb melyik Dac-al, táppal , interconnectel szól a legjobban.
És hogy el lehet -e érni a transporter minőségét pld egy sb3-al, + Dac-al+táppal+digit intreconnectel.Ja és ennek mi az ára.
Akkor én is tesztelek.
Várom azok jelentkezését, aki a sb hangját akarja összehasonlírani egy saját megszokott cd lejátszó, vagy valami populáris cd lejátszóval szemben.
Gondolom ez nem kizáró dolog, hogy ugyanabban a topicban tárgyaljuk.
Gondolom sok mindenkinek tetszik ez a hálózati zenelejátszás dolog, /mint nekem is/. Régóta hifizünk már/legalábbis én vagy 20 éve/, de a sb nagyon kényelmessé tenné a zenehallgatást. A kérdés az, hogy kiválthatjuk-e vele a meglévő műsorforrásunkat/jelen esetben:cd lejátszó/ úgy hogy megmaradunk a megszokott hangminőségnél+nagyságrendekkel nagyobb kényelmi szolgáltatásokhoz jutunk. Ja és ezért nem kell vagyonokat fizetni./Az átlag hifista mindíg csóró!-mint én is./
Az első kör egy gyári sb3 lenne+ egy alap, de jóminőségű cd lejátszó./kb 10000ft-os kategória használtan./
A második körbe meghallgatnánk, hogy egy olcsóbb lineáris táppal a sb 3 meg tudja-e közelíteni, vagy esetleg el is tudja érni ennek az olcsó cd lejátszónak a hangját.
Ha igen, akkor jönne egy magasabb osztály, egy kb 20-25-e ft-os/használt/ kategóriájú cd lejátszó,ezzel szemben kellene zenélni a sb-nek.
Ha ezt az akadályt is venné, akkor biztosak lehetnénk benne hogy a sb egy igazi Best buy.
Ha esetleg gyengébb, akkor sincs baj, ki lehet próbálni a 25 ezer forintos cd lejátszó ellen egy 100 ezer forintos DAC-al.
Azért írom hogy 100e ft-os , mert anno alto, a hivatalos forgalmazó mondta hogy annyira jó az analóg hangja, hogy kb 100e ft-os külső DAC-al lehet az analóg
hangjánál egyértelműen jobb hangot kicsalni belőle.
/tessék visszaolvasni!!!/
Ha ezzel a 100e ft-os DAC-al tényleg eléri egy 25000 ft-os/használt, de igen jól hallgatható/cd lejátszó hangját, akkor mindenki eldöntheti hogy ez a kényelem-és a hang- mennyit ér.
Ja, azért még annyit hogy a fent említett olcsóbb líneáris táp egyáltalán beszerezhető-e. Lehet ilyet kapni készen? Vagy csináltatni kell? Mennyiért?
Na ezekre a dolgokra lennék én kíváncsi........
De ez úgy látom senkinek se tetszik....
Mit is keresek én itt....
Csóró vagyok...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És mi van az én esetemben? A kicsit tuningolt és aksiról táplált SB3 dolgozik egy >500kFt kategóriás MSB DAC-ra, ami szintén aksiról kap áramot. Erős a gyanúm, ez többet ér hangban a transzporternél, viszont nem szívesen hurcolásznám tesztelgetésre, így is fantasztikusan zenél. Ezzel csak ismét megerősíteném, ez a pici de MM-ba be nem férő és „nem hifire szánt” ketyere, mégis csak tud valamit.  
:foto:

Persze, persze.
Tud.
Esetedben egy fájlkezelő interface.
De a hangot az MSB DAC-od csinálja. Ahhoz az SB3-nak az ég egy világon semmi köze.
Önmagában az SB3 is valószínűleg jó ár/értéket képvisel, mint "nem hifi ketyere", de valami oknál fogva Te is külső DAC-ról hallgatod, csak a kényelmes szolgáltatásait használod ki. És így már valóban "hifi ketyere" lett belőle - kiegészítve egy DAC-al.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Ha kiderülne, hogy az SB3+DAC jobb, mint a Transporter, akkor eladnád és újra vennél egy SB3-at és egy DAC-ot?
Az egészet nem értem.
Szerintem hallgasd boldogan a Transporter-t és felejtsd el a teszteléseket.

És mi van az én esetemben? A kicsit tuningolt és aksiról táplált SB3 dolgozik egy >500kFt kategóriás MSB DAC-ra, ami szintén aksiról kap áramot. Erős a gyanúm, ez többet ér hangban a transzporternél, viszont nem szívesen hurcolásznám tesztelgetésre, így is fantasztikusan zenél. Ezzel csak ismét megerősíteném, ez a pici de MM-ba be nem férő és „nem hifire szánt” ketyere, mégis csak tud valamit.
 
:foto:

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Volt SB3-am, nálam akkor egy Lupus-sal fényévekkel jobb volt a hangzás mint önmagában. A Transporter meg ennél a kombónál is jobban tetszik. Amit meg kell fizetni benne az az, hogy van benne egy jó DAC, dupla kijelzős, kényelmesebb kezelhetőség és nem kell DACokat meg digit kábeleket tesztelgetni/venni + természetesen egy igényes, minőségi hangzás. Szimplán annyi kérdés, hogy kinek éri meg? Nekem megérte - legalább is a 300e-es árát. 
A hallgatózással kapcsolatban igazából SB3+DAC vs. Transporter összehasonlítás érdekelne.

Ha már megvetted a Transportert, akkor nem mindegy? Szerinted megérte az árát.
Jobb, mint az SB3 +DAC. Vagy nem? Ha meg nem, akkor minek vetted meg a Transportert?
Szerintem ennek az egésznek a részedről semmi értelme sincs.
Ha kiderülne, hogy az SB3+DAC jobb, mint a Transporter, akkor eladnád és újra vennél egy SB3-at és egy DAC-ot?
Az egészet nem értem.
Szerintem hallgasd boldogan a Transporter-t és felejtsd el a teszteléseket.

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: svga »


Eredetileg hálózati lejátszók összehasonlítása volt a célunk...Ezért is írtam, amit írtam.

Engem ez érdekelne elsősorban.
No meg a triangle-k....

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: freeduck »


Eredetileg hálózati lejátszók összehasonlítása volt a célunk...
Ezért is írtam, amit írtam.

Avatar
preludium75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 22:27
Értékelés: 10

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: preludium75 »


"Éppen ezért, őszintén szólva nem is érdekel nagyon, hogy milyen a hangjuk a CD lejátszókhoz képest, mert úgysem fogok áttérni CD-re. Akkor sem, ha 10e-ért mutattok nekem olyan CD lejátszót, aminek jobb a hangja mint egy SB 3."
Azért van méd valaki rajtam kívül akit érdekelne?
Mert ha én vagyok egyedül, akkor semi értelme tesztelni.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

szvsz nem hobolog itt senki, csak leirta a velemenyet. epp mint te most

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: freeduck »


Tisztáznék néhány dolgot a részemről - személyeskedés nélkül!
 
Ennek a topiknak a címe Hálózati audió lejátszók és nem Hálózati audió lejátszók vs. Cd lejátszók. Arra indítsanak az illetékesek saját topikot és höbörögjönek ott!
Véleményem szerint nem is feltétlen alternatívái egymásnak. Nekem pl. nincsenek CD-im, ezért kerestem egy olyan megoldást, amivel kényelmesen a számítógépről tudok zenét hallgatni. Éppen ezért, őszintén szólva nem is érdekel nagyon, hogy milyen a hangjuk a CD lejátszókhoz képest, mert úgysem fogok áttérni CD-re. Akkor sem, ha 10e-ért mutattok nekem olyan CD lejátszót, aminek jobb a hangja mint egy SB 3.
Éppen ezért létjogosultságukat, hifi mivoltukat nem is kéne itt firtatni. Akinek nem tetszik nem kell megvenni.
 
Volt SB3-am, nálam akkor egy Lupus-sal fényévekkel jobb volt a hangzás mint önmagában. A Transporter meg ennél a kombónál is jobban tetszik. Amit meg kell fizetni benne az az, hogy van benne egy jó DAC, dupla kijelzős, kényelmesebb kezelhetőség és nem kell DACokat meg digit kábeleket tesztelgetni/venni + természetesen egy igényes, minőségi hangzás. Szimplán annyi kérdés, hogy kinek éri meg? Nekem megérte - legalább is a 300e-es árát.
 
A hallgatózással kapcsolatban igazából SB3+DAC vs. Transporter összehasonlítás érdekelne. Szóval lehet, hogy tényleg két körben kellene szervezni. Nálam négyen elférünk kényelmesen és "értelmesen", de kvázi már csak "egy nyertes" SB3+DAC kombóra vagyok kíváncsi. Sorry.

Online
Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zsocc »

Én sem akarok tolakodni vagy utolsó utáni pillanatban ráakaszkodni a társaságra de nekem is van egy SB classicom amihez SVGA fórumtárs csinált egy nagyon tuti külső tápot, mellyel teljesen laikus ember véleménye alapján is tisztán hallhatóan nagyot javult a hang. Gondolok itt dinamikára elsősorban. Szóval ha érdekes, részt tudok venni a tesztelésben, de ha kevés a hely akkor kölcsön tudom adni akár a SB-t akár a tápot...
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
preludium75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 22:27
Értékelés: 10

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: preludium75 »


Tök elfogulatlan laikusként szabad kérdezni, hogy beférek-e még a keretbe?
Nem én leszek a házigazda, de félek nagyon sokan leszünk... :-(
Ha ott nem sikerül, nálam egyszercsak meghallgathatod.
 
Elő fogom bányászni öregke Philips CD 850 MkII-t, hogy legyen mihez hasonlítani. Anno az egy elég drága készülék volt, árban jóval több, mint az SB most.

Jaj de jó! A philips cd 850 et személyesen is ismerem, ugyanis nekem is van egy itthon/igaz nem mk2-es/.Nagyon kíváncsi leszek hogy mit hallatok majd,és hogy mekkorának ítélitek a külnbséget. Jó lenne ha kipróbálnátok az analóg kimenetéről a gyári tápjával, és utána valami líneárissal is!
ENNYIT SZERETTEM VOLNA CSAK, NEM TÖBBET!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”