Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

ZolaBA írta:
2024.01.29., hétf. 05:33
Proci TDP 95W, FC10 max 87W, H5 max 95W.
Bátor ;)
Az adatlap szerint 65W
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
Streacom FC10 V2 vagy HDPLEX H5
Intel Xeon E-2468 CPU
Proci TDP 95W, FC10 max 87W, H5 max 95W.
Bátor ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

supravox írta:
2024.01.28., vas. 19:43
Hát az alaplap órázása az picit meredek.
Ahha ... hát erre esetleg visszatérünk garancia idő után (nekem még egy pákám sincs, szóval biztosan nem itt fogok elkezdeni forrasztást gyakorolni).

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 19:32
supravox írta:
2024.01.28., vas. 18:32
Egy Sotm lan kártyát én még belepréselnék a keretbe.
Együtt tudnád ketyegtetni az usb kártyával és ha ügyes vagy az alaplappal is.
Én HDplex házat választanék HDplex külső táppal.
A SOtm kártyák szeretik ha kívülről is meg vannak tápolva.
kakaox írta:
2024.01.28., vas. 18:49
Van két észrevételem, az első az operációs rendszer...
Szóval a linux inkább az egyszerűbb (szerényebb vas) gépeken szokott jobban teljesíteni.
Ilyen konfignál jobb választás a legújabb win11 és annak az optimalizálása.

A másik a tápegység...
Szóval a Sotm központi clock-nak kell egy ATX táptól függetlenül működő DC-12V.
Ugyanis az ATX táp perifériákhoz csak akkor ad áramot, ha az alaplapról megkapja vezérlést.
Ez abban az esetben igaz, ha órajelezni szeretnéd az alaplapot is, ebben az esetben jobb választás
a HDplex 500W lineáris tápja, mert annak az ATX tápkörökön kívül van még két állítható kimenete.
Meg ugye nem a PC házban fortyog a hő!
supravox, kakox köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Igen, a NIC kimaradt, abból is SOtM-ra gondoltam.
Felmerült még a JCAT is, USB-ből a Pink Faun is.

SOtM sCLK-EX képes fogadni külső vezérlést is, viszont W680 chipsettel szerelt lapból (ami az ECC miatt kell(het)) nem találtam olyat ami képes fogadni órajelet - de lehet csak én vagyok vak, NAGYON szeretném ha arra is rá lehetne kötni.

A külső táp gondolatával szintén eljátszottam, akár HDPLEX, akár hazai mesterek kínálatából.
Szerintem itthon senki nem csinál olyan univerzálisan használható és amúgy nagyon jó hangú illetve MEGBÍZHATÓ külső tápot mint a HDplex.
Hangemberek vannak akik aszongyák,hogy mekkora fos.
Csak az Ő tápjuk vagy sose készül el vagy lefüstöl oszt viszi a géped felét.

Hát az alaplap órázása az picit meredek.
Ki kell szedni a clockot és a helyére befarkalni a SoTm clock csatlakozóját.
Ez vagy bejön vagy nem😁
Kakaox-nek meg nekem ugyanolyan az alaplapunk.
Meg majdnem minden😁
Lassan másfél éve atombiztosan megy a gépünk.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

supravox írta:
2024.01.28., vas. 18:32
Egy Sotm lan kártyát én még belepréselnék a keretbe.
Együtt tudnád ketyegtetni az usb kártyával és ha ügyes vagy az alaplappal is.
Én HDplex házat választanék HDplex külső táppal.
A SOtm kártyák szeretik ha kívülről is meg vannak tápolva.
kakaox írta:
2024.01.28., vas. 18:49
Van két észrevételem, az első az operációs rendszer...
Szóval a linux inkább az egyszerűbb (szerényebb vas) gépeken szokott jobban teljesíteni.
Ilyen konfignál jobb választás a legújabb win11 és annak az optimalizálása.

A másik a tápegység...
Szóval a Sotm központi clock-nak kell egy ATX táptól függetlenül működő DC-12V.
Ugyanis az ATX táp perifériákhoz csak akkor ad áramot, ha az alaplapról megkapja vezérlést.
Ez abban az esetben igaz, ha órajelezni szeretnéd az alaplapot is, ebben az esetben jobb választás
a HDplex 500W lineáris tápja, mert annak az ATX tápkörökön kívül van még két állítható kimenete.
Meg ugye nem a PC házban fortyog a hő!
supravox, kakox köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Igen, a NIC kimaradt, abból is SOtM-ra gondoltam.
Felmerült még a JCAT is, USB-ből a Pink Faun is.

SOtM sCLK-EX képes fogadni külső vezérlést is, viszont W680 chipsettel szerelt lapból (ami az ECC miatt kell(het)) nem találtam olyat ami képes fogadni órajelet - de lehet csak én vagyok vak, NAGYON szeretném ha arra is rá lehetne kötni.

A külső táp gondolatával szintén eljátszottam, akár HDPLEX, akár hazai mesterek kínálatából.

Operációs rendszer(ek) ... fogalmazzak úgy, hogy nem vagyok a Windows elkötelezett híve, ha van rá mód és büdzsé, kb bármi más (ez nem áll pld. Enterprise címtár szolgáltatásra, de most nem arról beszélünk), de pont azért lesz multi boot, hogy akár azt is kipróbáljam.

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
PC építésre adom a fejem

.... operációs rendszereket indítva (pld. Audio Linux, egyedi Linux stb.).

Teljesen passzív, lineáris táppal “etetett” gépre gondoltam.
Szia Bezse!

Dehogy köpködünk meg, nagyon komoly masina lesz ez így! leborulok.gif

Van két észrevételem, az első az operációs rendszer...
Szóval a linux inkább az egyszerűbb (szerényebb vas) gépeken szokott jobban teljesíteni.
Ilyen konfignál jobb választás a legújabb win11 és annak az optimalizálása.

A másik a tápegység...
Szóval a Sotm központi clock-nak kell egy ATX táptól függetlenül működő DC-12V.
Ugyanis az ATX táp perifériákhoz csak akkor ad áramot, ha az alaplapról megkapja vezérlést.
Ez abban az esetben igaz, ha órajelezni szeretnéd az alaplapot is, ebben az esetben jobb választás
a HDplex 500W lineáris tápja, mert annak az ATX tápkörökön kívül van még két állítható kimenete.
Meg ugye nem a PC házban fortyog a hő!
https://hdplex.com/hdplex-fanless-500w- ... utput.html

Remélem tudtam segíteni!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

bezse írta:
2024.01.28., vas. 17:56
PC építésre adom a fejem

Az elképzelés multi boot rendszer ami az éppen aktuális felhasználásnak megfelelően fog Roon végpontként (Roon bridge vagy HQPlayer) illetve Plex Media Playerként működni megfelelő operációs rendszereket indítva (pld. Audio Linux, egyedi Linux stb.).

Teljesen passzív, lineáris táppal “etetett” gépre gondoltam.

Streacom FC10 V2 vagy HDPLEX H5
MZ/X Audio tápegység
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sCLK-EX

Köpködjétek meg ;-)
Ez jó cuccnak tűnik.
A Sotm dolgait én is használom.
Egy Sotm lan kártyát én még belepréselnék a keretbe.
Együtt tudnád ketyegtetni az usb kártyával és ha ügyes vagy az alaplappal is.
Én HDplex házat választanék HDplex külső táppal.
A SOtm kártyák szeretik ha kívülről is meg vannak tápolva.
A HDplex-el nyílna erre lehetőséged.
Ja és a HDplex ATX táp pont jó lenne.
Szerintem.
Na ezt is lehet köpködni.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bezse »

PC építésre adom a fejem

Az elképzelés multi boot rendszer ami az éppen aktuális felhasználásnak megfelelően fog Roon végpontként (Roon bridge vagy HQPlayer) illetve Plex Media Playerként működni megfelelő operációs rendszereket indítva (pld. Audio Linux, egyedi Linux stb.).

Teljesen passzív, lineáris táppal “etetett” gépre gondoltam.

Streacom FC10 V2 vagy HDPLEX H5
MZ/X Audio tápegység
Asus Pro WS W680-ACE alaplap
Intel Xeon E-2468 CPU
Nvidia CUDA GPU (még keresem)
ECC RAM

M2 SSD
SOtM tX-USBx10G
SOtM sCLK-EX

Köpködjétek meg ;-)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

alto írta:
2024.01.27., szomb. 15:10
Nem vagyok otthon a Daphileban, de ahogy olvasom, Squeezebox Server-t használ, és SqueezeLite playert, azaz független a Squeezebox.com szolgáltatástól, legalábbis én így értelmezem.
Sajnos a streamer szolgáltatók eléréséhez szükség volt a .com szolgáltatóra. Én lokálisan feltelepített LMS alá nem tudtam betenni a Deezer plugint...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Indy írta:
2024.01.27., szomb. 13:15
alto írta:
2024.01.27., szomb. 13:01
Indy írta:
2024.01.27., szomb. 11:37


Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tarthatnám meg az Intel NUC i5-ös gépemet? Tudjon 2 db USB dacot kezelni és menjen a Deezer mellett a lokál NAS is?

Vagy esetleg olyan streamer futómű, ami kezel 2 USB dacot, vagy legalább 1 coax és egy USB kijárat van rajta?
Mi futna a NUC-on? Roon?
A NUC elég sok elektromos zaj termel, szerintem nem jó ötlet USB dacot kötni rá, kettőt ráadásul nem fog tudni.
A Roonba a Tidal és a Qobuz van beintegrálva, Deezert nem tud, a lokál NAS-t ellenben kezeli.
Roon-t nem akarok. Se Tidalt. Jelenleg a NUC-ra (Hydra táppal) egy Karuna (csöves DAC előtt) és egy E30 van csatlakoztatva, Daphile fut rajta, Deezerrel. Tökéletesen működik, nekem a hangminősége is elég jó. A Karuna/Csöves dac pároshoz ragaszkodom. Mivel nemsokára megszűnik a Squeezebox.com szolgáltatása, így Daphile alatt is ugrik az összes streaming szolgáltatás is. :( Remélem így már világosabb a kép, hogy keressünk valami lehetséges megoldást, hogy a NUC is maradjon és a Deezer is jól lakjon. :)
Nem vagyok otthon a Daphileban, de ahogy olvasom, Squeezebox Server-t használ, és SqueezeLite playert, azaz független a Squeezebox.com szolgáltatástól, legalábbis én így értelmezem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

alto írta:
2024.01.27., szomb. 13:01
Indy írta:
2024.01.27., szomb. 11:37
alto írta:
2024.01.27., szomb. 11:34
Szerencsére a Squeezeboxokat Roonból is lehet vezérelni.
Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tarthatnám meg az Intel NUC i5-ös gépemet? Tudjon 2 db USB dacot kezelni és menjen a Deezer mellett a lokál NAS is?

Vagy esetleg olyan streamer futómű, ami kezel 2 USB dacot, vagy legalább 1 coax és egy USB kijárat van rajta?
Mi futna a NUC-on? Roon?
A NUC elég sok elektromos zaj termel, szerintem nem jó ötlet USB dacot kötni rá, kettőt ráadásul nem fog tudni.
A Roonba a Tidal és a Qobuz van beintegrálva, Deezert nem tud, a lokál NAS-t ellenben kezeli.
Roon-t nem akarok. Se Tidalt. Jelenleg a NUC-ra (Hydra táppal) egy Karuna (csöves DAC előtt) és egy E30 van csatlakoztatva, Daphile fut rajta, Deezerrel. Tökéletesen működik, nekem a hangminősége is elég jó. A Karuna/Csöves dac pároshoz ragaszkodom. Mivel nemsokára megszűnik a Squeezebox.com szolgáltatása, így Daphile alatt is ugrik az összes streaming szolgáltatás is. :( Remélem így már világosabb a kép, hogy keressünk valami lehetséges megoldást, hogy a NUC is maradjon és a Deezer is jól lakjon. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Indy írta:
2024.01.27., szomb. 11:37
alto írta:
2024.01.27., szomb. 11:34
Szerencsére a Squeezeboxokat Roonból is lehet vezérelni.
Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tarthatnám meg az Intel NUC i5-ös gépemet? Tudjon 2 db USB dacot kezelni és menjen a Deezer mellett a lokál NAS is?

Vagy esetleg olyan streamer futómű, ami kezel 2 USB dacot, vagy legalább 1 coax és egy USB kijárat van rajta?
Mi futna a NUC-on? Roon?
A NUC elég sok elektromos zaj termel, szerintem nem jó ötlet USB dacot kötni rá, kettőt ráadásul nem fog tudni.
A Roonba a Tidal és a Qobuz van beintegrálva, Deezert nem tud, a lokál NAS-t ellenben kezeli.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

alto írta:
2024.01.27., szomb. 11:34
Szerencsére a Squeezeboxokat Roonból is lehet vezérelni.
Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tarthatnám meg az Intel NUC i5-ös gépemet? Tudjon 2 db USB dacot kezelni és menjen a Deezer mellett a lokál NAS is?

Vagy esetleg olyan streamer futómű, ami kezel 2 USB dacot, vagy legalább 1 coax és egy USB kijárat van rajta?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Indy írta:
2024.01.27., szomb. 11:22
Bajban lesznek a Daphile felhasználók, akik streamelnek is... :(
Hello Squeezebox and UE SmartRadio users

After a more than ten year journey, as of February 2024, we will discontinue our UESmartRadio.com and MySqueezebox.com servers. We would like to thank you for your loyalty and support throughout this time.

It has not been an easy decision to take, particularly because we have been maintaining the Squeezebox servers more than a decade after we stopped selling the devices themselves. However, after carefully evaluating the changing music services landscape and ever-evolving security requirements, we have to recognize that, going forward, we will not be able to maintain our services to the necessary standards.

As a consequence of this shutdown, support for services integrating with MySqueezebox.com/UESmartRadio.com will no longer be available on your devices. Most notably this will impact users of TIDAL, Pandora, and Deezer.

Nevertheless, you will still be able to use your UE SmartRadio/Squeezebox by accessing the Logitech Media Server locally. All users will need to download and run some software locally, which can be found here. That means you can continue to enjoy much of the functionality you love.

We're here to assist you during this transition, and we will be available to answer any questions or provide guidance should you encounter any difficulties.

Thank you again for being part of our community.

If you have any questions, please reach out to us at forums.slimdevices.com.
Szerencsére a Squeezeboxokat Roonból is lehet vezérelni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Bajban lesznek a Daphile felhasználók, akik streamelnek is... :(
Hello Squeezebox and UE SmartRadio users

After a more than ten year journey, as of February 2024, we will discontinue our UESmartRadio.com and MySqueezebox.com servers. We would like to thank you for your loyalty and support throughout this time.

It has not been an easy decision to take, particularly because we have been maintaining the Squeezebox servers more than a decade after we stopped selling the devices themselves. However, after carefully evaluating the changing music services landscape and ever-evolving security requirements, we have to recognize that, going forward, we will not be able to maintain our services to the necessary standards.

As a consequence of this shutdown, support for services integrating with MySqueezebox.com/UESmartRadio.com will no longer be available on your devices. Most notably this will impact users of TIDAL, Pandora, and Deezer.

Nevertheless, you will still be able to use your UE SmartRadio/Squeezebox by accessing the Logitech Media Server locally. All users will need to download and run some software locally, which can be found here. That means you can continue to enjoy much of the functionality you love.

We're here to assist you during this transition, and we will be available to answer any questions or provide guidance should you encounter any difficulties.

Thank you again for being part of our community.

If you have any questions, please reach out to us at forums.slimdevices.com.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

supravox írta:
2024.01.26., pén. 09:26
tottyi írta:
2024.01.26., pén. 08:20
asebestyen írta:
2024.01.23., kedd 17:54


Ezeket tudjuk.
Van mentett képernyőképed a CPU, GPU terhelésekről, memóriahasználatról pontosan ugyanolyan szoftveres környezetben való lejátszás esetén?
Nekem a HTPC-mben volt AMD APU annó és a Roon azt nagyon megtépkedte valamiért. Emlékeim szerint mikor azt vizsgálta, hogy melyik nótának mekkora a dinamikaátfogása, de mér régen volt, valamikor 2019 körül, nem emlékszem pontosan. Mintha a GPU részét akasztotta volna ki nyélre.
Persze a DAC melegedésére ez se lenne magyarázat.
Viszont mivel a probléma már nem áll fenn, igazából nem is lényeges, gondolom.
A PC melegedésének okát biztosan meg lehetne találni, de hogy az USB-n galvanikusan leválasztott dac-od miért melegedett a PC-től, ugyanolyan beállítások mellett, azt nem tudom elképzelni sem.
Arrol mar sajnos nemtudok feltenni kepernyokepet mert mar eladtam de a mostanirol csinalhatnek de igy felesleges. Nemlehet, hogy alapbol az AMD 65W-ot eszik az Intel meg 35W-ot!?
Megjott a hatsopanel is az FC10-be de mar nemtartom fontosnak ide felrakni mert meg abba is belekotnek. De, hogy mar a sajat tapasztalatainkat sem oszthatjuk meg es nemhisznek az embernek. gondolkodik.gif
Tottyi!
Csak értelmes kérdésre lehet érdemben válaszolni.
Ha majd egyöntetűen meg tudod fogalmazni amit szeretnél akkor biztos lehetsz abban,hogy a válaszok is segítenek.
De kb. olyan a problémád mintha azt kérdezném a nagyérdeműtől,hogy van ez a gereblyém itt a sufniban.
Hogy tudnék vele eljutni a Holdra?
Szóval MI A TERV?
Ezt nem hiszem el. :D Nem akarok semmit sem megoldani es egyontetuen fogalmaztam, hogy en mit tapasztaltam a rendszeremben es csak ezt irtam le. Nincs problema. :napsut:
Inkabb a beszamolodra vagyok kivancsi az ATC topikban. Bar kar, hogy nem keszitettel kepeket de megertem, hogy szenvedesedben nem ezzel torodtel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

tottyi írta:
2024.01.26., pén. 08:20
asebestyen írta:
2024.01.23., kedd 17:54
tottyi írta:
2024.01.23., kedd 16:02
Egy atlagos panelhazi szobaban ugyan azok az eszkozok kiveve az alaplap a processzor es a memoria az is csak azert mert DDR5 lett DDR4 helyett, ezeket tapasztaltam amit lentebb leirtam. A tobbi elem meg az alairasomban megtalalhato. Kepeket a rendszerrol megtalalhato a Sajat hifi cuccaimrol keszult kepekben.
Igy?

Elso konfig:
Processzor: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g
Alaplap: https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model

Jelenlegi konfig:
Processzor: https://www.intel.com/content/www/us/en ... tions.html
Alaplap: https://rog.asus.com/motherboards/rog-s ... ifi-model/
Ezeket tudjuk.
Van mentett képernyőképed a CPU, GPU terhelésekről, memóriahasználatról pontosan ugyanolyan szoftveres környezetben való lejátszás esetén?
Nekem a HTPC-mben volt AMD APU annó és a Roon azt nagyon megtépkedte valamiért. Emlékeim szerint mikor azt vizsgálta, hogy melyik nótának mekkora a dinamikaátfogása, de mér régen volt, valamikor 2019 körül, nem emlékszem pontosan. Mintha a GPU részét akasztotta volna ki nyélre.
Persze a DAC melegedésére ez se lenne magyarázat.
Viszont mivel a probléma már nem áll fenn, igazából nem is lényeges, gondolom.
A PC melegedésének okát biztosan meg lehetne találni, de hogy az USB-n galvanikusan leválasztott dac-od miért melegedett a PC-től, ugyanolyan beállítások mellett, azt nem tudom elképzelni sem.
Arrol mar sajnos nemtudok feltenni kepernyokepet mert mar eladtam de a mostanirol csinalhatnek de igy felesleges. Nemlehet, hogy alapbol az AMD 65W-ot eszik az Intel meg 35W-ot!?
Megjott a hatsopanel is az FC10-be de mar nemtartom fontosnak ide felrakni mert meg abba is belekotnek. De, hogy mar a sajat tapasztalatainkat sem oszthatjuk meg es nemhisznek az embernek. gondolkodik.gif
Tottyi!
Csak értelmes kérdésre lehet érdemben válaszolni.
Ha majd egyöntetűen meg tudod fogalmazni amit szeretnél akkor biztos lehetsz abban,hogy a válaszok is segítenek.
De kb. olyan a problémád mintha azt kérdezném a nagyérdeműtől,hogy van ez a gereblyém itt a sufniban.
Hogy tudnék vele eljutni a Holdra?
Szóval MI A TERV?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2024.01.26., pén. 08:38
tottyi írta:
2024.01.26., pén. 08:20
Arrol mar sajnos nemtudok feltenni kepernyokepet mert mar eladtam de a mostanirol csinalhatnek de igy felesleges. Nemlehet, hogy alapbol az AMD 65W-ot eszik az Intel meg 35W-ot!?
Megjott a hatsopanel is az FC10-be de mar nemtartom fontosnak ide felrakni mert meg abba is belekotnek. De, hogy mar a sajat tapasztalatainkat sem oszthatjuk meg es nemhisznek az embernek. gondolkodik.gif
Nah, látod, ezért kellene tudni a beállításokat az összehasonlításhoz. Mit jelent az hogy alapból eszik? Vagy csak egyszerűen a gyárilag megadott TDP-t Te alapból fogyasztásnak veszed?
Az hogy kérdéseket teszünk fel, az nem kötekedés. Nem kéne kérdéseket feltennünk, ha magadtól megadnád az infokat ahhoz, hogy valami ki is derüljön abból, amit írsz. Lehet hinni is, de szerintem nem árt tudni se, pláne ha egzakt dologról van szó.
Ha 2 eszköz galvanikusan el van választva egymástól, akkor nehéz elhinni, hogy galvanikusan hatnak egymásra. Nem azért mert te írod, hanem fizikai okok miatt.
Minden windows software ugyan az volt ugyanugy instalalva csak az AMD / CPU Turbo volt kikapcsolva a biosban mert akkor megsult a proci a passziv hutessel.
Es megis jobban forrosodott a DAC-om, en sem tudom ra a valaszt de ha logikusan megyek ra akkor szerintem tobb voltot vagy wattot kapott mert a melegseg egy masfel meteres kabelen nem megy at es forrositja a DAC-ot.
Ezt tapasztaltam ezt irtam le a konfiguracio is le van irva de en mar errol nem szeretnek tobbet irni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2024.01.26., pén. 08:20
Arrol mar sajnos nemtudok feltenni kepernyokepet mert mar eladtam de a mostanirol csinalhatnek de igy felesleges. Nemlehet, hogy alapbol az AMD 65W-ot eszik az Intel meg 35W-ot!?
Megjott a hatsopanel is az FC10-be de mar nemtartom fontosnak ide felrakni mert meg abba is belekotnek. De, hogy mar a sajat tapasztalatainkat sem oszthatjuk meg es nemhisznek az embernek. gondolkodik.gif
Nah, látod, ezért kellene tudni a beállításokat az összehasonlításhoz. Mit jelent az hogy alapból eszik? Vagy csak egyszerűen a gyárilag megadott TDP-t Te alapból fogyasztásnak veszed?
Az hogy kérdéseket teszünk fel, az nem kötekedés. Nem kéne kérdéseket feltennünk, ha magadtól megadnád az infokat ahhoz, hogy valami ki is derüljön abból, amit írsz. Lehet hinni is, de szerintem nem árt tudni se, pláne ha egzakt dologról van szó.
Ha 2 eszköz galvanikusan el van választva egymástól, akkor nehéz elhinni, hogy galvanikusan hatnak egymásra. Nem azért mert te írod, hanem fizikai okok miatt.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Engem erdekelne a hatso panel, legyszi tegyel fel egy kepet rola!
IEC csatlakozoval volt bajom, amikor terveztek, mondtam is sajnos abbol a kapcsolo-bizti tarto-IEC foglalatbol csak szutykokat lehet kapni, eleg lett volna a kapcsolo nelkuli dupla… vegul ez nyert.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2024.01.23., kedd 17:54
tottyi írta:
2024.01.23., kedd 16:02
Egy atlagos panelhazi szobaban ugyan azok az eszkozok kiveve az alaplap a processzor es a memoria az is csak azert mert DDR5 lett DDR4 helyett, ezeket tapasztaltam amit lentebb leirtam. A tobbi elem meg az alairasomban megtalalhato. Kepeket a rendszerrol megtalalhato a Sajat hifi cuccaimrol keszult kepekben.
Igy?

Elso konfig:
Processzor: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g
Alaplap: https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model

Jelenlegi konfig:
Processzor: https://www.intel.com/content/www/us/en ... tions.html
Alaplap: https://rog.asus.com/motherboards/rog-s ... ifi-model/
Ezeket tudjuk.
Van mentett képernyőképed a CPU, GPU terhelésekről, memóriahasználatról pontosan ugyanolyan szoftveres környezetben való lejátszás esetén?
Nekem a HTPC-mben volt AMD APU annó és a Roon azt nagyon megtépkedte valamiért. Emlékeim szerint mikor azt vizsgálta, hogy melyik nótának mekkora a dinamikaátfogása, de mér régen volt, valamikor 2019 körül, nem emlékszem pontosan. Mintha a GPU részét akasztotta volna ki nyélre.
Persze a DAC melegedésére ez se lenne magyarázat.
Viszont mivel a probléma már nem áll fenn, igazából nem is lényeges, gondolom.
A PC melegedésének okát biztosan meg lehetne találni, de hogy az USB-n galvanikusan leválasztott dac-od miért melegedett a PC-től, ugyanolyan beállítások mellett, azt nem tudom elképzelni sem.
Arrol mar sajnos nemtudok feltenni kepernyokepet mert mar eladtam de a mostanirol csinalhatnek de igy felesleges. Nemlehet, hogy alapbol az AMD 65W-ot eszik az Intel meg 35W-ot!?
Megjott a hatsopanel is az FC10-be de mar nemtartom fontosnak ide felrakni mert meg abba is belekotnek. De, hogy mar a sajat tapasztalatainkat sem oszthatjuk meg es nemhisznek az embernek. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Voyager írta:
2024.01.24., szer. 19:33
KopaszKutya írta:
2024.01.24., szer. 08:19
Sziasztok!
Egy Audio PC-re lenne feltelepítve a Roon. A kérdésem az lenne, hogy ennek van valamilyen minimum gépigénye vagy szinte bármilyen régi hardver elég hozzá?
A màsik, hogy volt már olyan, hogy egy USB kártyával problémàzott volna a Roon vagyis hogy nem ismerte volna fel a rákötött DAC-ot?
Köszönöm! :smile53:
Üdv,
Az alábbi topikban nem kell túl sokat visszaolvasnod, hogy választ kapj sok mindenre.
viewtopic.php?f=4&t=194569

Egyébként a minimum gépigénnyel kapcsolatban >>> nos ez attól függ, hogy mit(mennyit) akarsz kihozni belőle?

ui: a roonlabs.com-on, hihetetlenül frankón le van írva minden a működéssel kapcsolatban.
https://help.roonlabs.com/portal/en/home
Köszi!

Nem nekem lesz, szerencsére engem ez nem érint, akinek lesz, az hasznàlja a Roon-t, csak a hardveres része volt kérdés.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4220
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

KopaszKutya írta:
2024.01.24., szer. 08:19
Sziasztok!
Egy Audio PC-re lenne feltelepítve a Roon. A kérdésem az lenne, hogy ennek van valamilyen minimum gépigénye vagy szinte bármilyen régi hardver elég hozzá?
A màsik, hogy volt már olyan, hogy egy USB kártyával problémàzott volna a Roon vagyis hogy nem ismerte volna fel a rákötött DAC-ot?
Köszönöm! :smile53:
Üdv,
Az alábbi topikban nem kell túl sokat visszaolvasnod, hogy választ kapj sok mindenre.
viewtopic.php?f=4&t=194569

Egyébként a minimum gépigénnyel kapcsolatban >>> nos ez attól függ, hogy mit(mennyit) akarsz kihozni belőle?

ui: a roonlabs.com-on, hihetetlenül frankón le van írva minden a működéssel kapcsolatban.
https://help.roonlabs.com/portal/en/home

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Egy Audio PC-re lenne feltelepítve a Roon. A kérdésem az lenne, hogy ennek van valamilyen minimum gépigénye vagy szinte bármilyen régi hardver elég hozzá?

A màsik, hogy volt már olyan, hogy egy USB kártyával problémàzott volna a Roon vagyis hogy nem ismerte volna fel a rákötött DAC-ot?

Köszönöm! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2024.01.23., kedd 16:02
Egy atlagos panelhazi szobaban ugyan azok az eszkozok kiveve az alaplap a processzor es a memoria az is csak azert mert DDR5 lett DDR4 helyett, ezeket tapasztaltam amit lentebb leirtam. A tobbi elem meg az alairasomban megtalalhato. Kepeket a rendszerrol megtalalhato a Sajat hifi cuccaimrol keszult kepekben.
Igy?

Elso konfig:
Processzor: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g
Alaplap: https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model

Jelenlegi konfig:
Processzor: https://www.intel.com/content/www/us/en ... tions.html
Alaplap: https://rog.asus.com/motherboards/rog-s ... ifi-model/
Ezeket tudjuk.
Van mentett képernyőképed a CPU, GPU terhelésekről, memóriahasználatról pontosan ugyanolyan szoftveres környezetben való lejátszás esetén?
Nekem a HTPC-mben volt AMD APU annó és a Roon azt nagyon megtépkedte valamiért. Emlékeim szerint mikor azt vizsgálta, hogy melyik nótának mekkora a dinamikaátfogása, de mér régen volt, valamikor 2019 körül, nem emlékszem pontosan. Mintha a GPU részét akasztotta volna ki nyélre.
Persze a DAC melegedésére ez se lenne magyarázat.
Viszont mivel a probléma már nem áll fenn, igazából nem is lényeges, gondolom.
A PC melegedésének okát biztosan meg lehetne találni, de hogy az USB-n galvanikusan leválasztott dac-od miért melegedett a PC-től, ugyanolyan beállítások mellett, azt nem tudom elképzelni sem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”