Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Sziasztok!
 
Ezekkel van valakinek konkrét tapasztalata?
Melyiket érdemesebb választani?
http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004356
ill.
http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php? ... &prid=3960
Előre is köszi.
 
Üdv

UPSakku.hu
 
 

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


van egyéb OS amivel windows+foobar duónál jobb hang nyerhető ki?
Például a Linuxra az Amarok, az Apple Mac-re pedig az ITunes,hasonlóan jó minta a Win-re a Foobar. Lehet,hogy még jobbak is. :kiraly:


 
 


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »

van egyéb OS amivel windows+foobar duónál jobb hang nyerhető ki?

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Nem hiszem,hogy a Foobart istenítenénk,de úgy néz ki,hogy a Windows hülyeségeit ezen program írói tudták a lehető legjobban kiküszöbölni.A többiek erre egyáltalán nem fektettek hangsúlyt.Nekik ez nem volt fontos.
A Foobar megalkotója rájött,hogy a Windowsban mi szól bele a zenébe ,hátrányos módon.A fejlesztője Peter Pawlowski aki előtte a Winamp programozója is volt.Onnan kilépett és megalkotott egy sokkal jobb hangú lejátszó programot.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


a foobar - hoz szeretnék hozzászólni egy link alapján , mivel sokan istenítik a programot itt. 
http://prohardver.hu/tema/re_iras_winam ... tml#msg134
 
ecosse néven én voltam az elkövető. várom a hozzászólásokat.

Ahogy látom nem sok hozzáértő volt ott,már a véleményekből adódóan.A legjobb amikor urbánus legendának titulálják a Foobar képességeit .Én kipróbáltam azon az oldalon ajánlott Apollo zenejátszó programot.Nagyon egyszerű ,jó hangú lejátszó de azért a Foobart nem éri el.
Itt ,a nagy tévedés abból adódik,hogy a Foobart nagyon sokan csak feltelepítik (mint ahogyan én is tettem anno és kérdeztem is, mitől olyan jó ez a program,én nem hallok különbséget a többitől).Csak feltelepíteni és különböző pluginok (KS,ASIO,...)használata nélkül tényleg nincs különbség.Ellenben ha a beállítások jók(megkereshetők itt az oldalon a Foobar topikban,beszéltünk már róla páran)akkor a lejátszót még mindenki jobbnak hallotta a többi programnál.
Nálam a gépen a munkámból kifolyólag, több profi hangprogram is fenn van.Néhány elég jól megközelíti a Foobar szintjét ,elérni egyik sem éri el.
 
De a Winamp a Jetaudio az Apollo, nagyon a Foobar2000 után kullog, hangban még mindig.Sokszor és sok programot tesztelek hangra,ha tudom,hogy új plugin jelent meg (ilyen volt a Winamp is nem régen az új KS pluginjával)de mégis újból visszatérek a Foobarra.Ellenben ha lesz ennél jobb lejátszó, arra vevő leszek én is.(Nem vagyok elvakult Foobar fan,bárki meggyőzhet egy jobb hangú programmal)Most én nem tudok jobbat ennél.(Persze itt csak Windowsra értem!)


 
 


Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Foobar mellett nagyon sok érv szól ami miatt jobb mint a többi lejátszó....Itt most nem kizárólag csak önmagában a gépen használva gondolkodjunk a minőségben.Ha a PC-n hallgatsz vele zenét, ott nem biztos hallani lehet a difit, ennek sok oka lehet.
 
Ami a foobar mellett szól:
 
1, Könnyű kezelhetőség, testre szabhatóság
2, Kis helyigény, nem eszi el a gép teljesítményét sem
3, A windows teljesen kiiktatható a hang útjából és egy külső DAC segítségével ASIO-val vagy KS-el jelentős hangminőségbeli javulás érhető el.Ezek a Winamppal nem megoldhatók.
4, Pluginek segítségével bővíthető, és itt nem a vizuális megjelenésről meg vacak hókuszpókusz dolgokról beszélek, hanem érdemben használható kiegészítőkről.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

:kiraly: szvsz itt eleg sokan hasznalnak mar regota foobart. en talan hathet eve.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


a foobar - hoz szeretnék hozzászólni egy link alapján , mivel sokan istenítik a programot itt.
 
http://prohardver.hu/tema/re_iras_winam ... tml#msg134
 
ecosse néven én voltam az elkövető. várom a hozzászólásokat.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Itt ,még többet tudsz róla olvasni.:
 
http://www.demton.hu/body_kabel_bekotesek.html


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


3.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


2.Itt a Mono Jackkel az aszimmetrikus,a Stereo Jackkel a szimmetrikus megoldás leírása.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


A balanced-unbalanced bekötést a legjobban a következő képekről tudod megfigyelni.
Ez csak egy oldalra vonatkozik(csak a Bal vagy csak a Jobb)! :kiraly:



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Azt írja a honlapon ,hogy az E-MU 0404 ,ki/be menetei aszimmetrikusak , ezért ezek a kábelek jók.Persze nem kell,hogy egyben legyenek, lehet "single" is.A lényeg,hogy mono Jack(6.3) egyik végén ,a másikon RCA.



 
 


Avatar
csizáj
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.07., szer. 23:14
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csizáj »


Igazából arra tippelek, hogy a 6.3mm-es megoldás nyer, ezért továbbhaladok azon a vonalon: ugye okosabb lenne egy duplát venni, ez lenne az: http://www.dolphinmusic.co.uk/shop/flyp ... paign=base
vagy inkább két single? (link az előző hsz-ben)
 
Aki okos, az elmondaná kérem mit is jelent pontosan az hogy ezek az összekötő kábelek 'balanced' vagy 'unbalanced'-ok? Tenkjú!

Avatar
csizáj
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.07., szer. 23:14
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csizáj »


Sziasztok!
Most ruháztam be egy egyszerű kis rendszerre, ami a következőkből áll:
 
- Denon DM37 DAB
- Tannoy F1 hangfalpár
- Chord Silver Screen hangfalkábel banánokkal :kiraly:
- E-MU 0404 USB
 
Szeretném összekötni az emut a denonnal de nem tudom melyik megoldás lenne a jobb.
 
1. lehetőség, hogy ebből veszek kettőt (Zaolla 6.3mm - RCA)
képért katt: http://www.dolphinmusic.co.uk/shop/flyp ... t_id/30516
vagy: http://www.dolphinmusic.co.uk/shop_imag ... b3ce78.jpg
(vmelyik link csak müxik)

 
2. lehetőség, hogy egy QED Performance-ot (3.5mm - 2xRCA)

 
Szerintetek melyikkel érdemesebb összekütni a cuccost? Vagy ezeken kívül valami jobb ötlet? Amúgy többnyire flac-ot hallgatok, de van mp3 is bőven, mindenféle kategóriákban. A kis denon hátulja így néz ki mellesleg:

 
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
csizáj, aki most szólt hozzá először, de nem utoljára

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


kicsit kiserletezgettem a nuforce eseten a tapokkal. gyarilag csak egy 25 wattos tapot adnak hozza, ami a magas hatasfok ellenere is nagyon sovanykanak tunik. az mas kerdes, hogy baromi jo vele :kiraly:
 
rakotottem egy 12vos 5aes kapcsolouzemut, illetve egy 22.5wos linearis laborlapot. az 5aes hiaba combosabb picit, sok apro reszlet tunik el a hangjabol. labortap nem rossz, de nincs olyan jellegu kulonbseg, amiert erdemes lenne ra kolteni. meg ket erdekes eset lehet, a probalkozasokon kivul, ha a gyari "upgrade" 45 wattos tapot probalja ki az ember, vagy akkuval. tamp eseten ez utobbi nagyon jol mukodott.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


erdekes, hogy itt mire kotik :kiraly:
http://www.xtremeplace.com/yabbse/index ... #msg386056

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: moja »


Az elv igaz...
 
Viszont, ha hosszan viszünk alacsony jelszintet, legyen az analóg, vagy digitális akkor egy gyengébb kábel, aktív hosszabbító, többet ront mint egy optikai átalakítás.
Az optikai kábel nem szed össze interferenciát, földhurok problémát sem okozhat, nincs hullámimpedanciája, ellenállása, induktivitása, kapacitása.
A legfontosabb pozitívuma, hogy galvanikusan leválasztja a számítógépet, a rendszertől.
Így ha megszaladna a PC tápja akkor nem vágja haza a rákötött elektronikát.

Lehet igazad van, csak a Lupus DAC-on nincs optikai bement így vagy koax vagy USB lehetőségem van. Én az USB-re szavaztam fülelek javaslatára...
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezt kifejtenéd? Már több helyen olvastam, hogy usb-vel jobb a hangminőség, mint koax kábelen. Mi az oka?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

az usb teljesen mas tema, mint a digitalout.

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Az optikai is digitális.  :lol!:
Hopp, akkor rosszul fogalmaztam (LÁMA), az optikain a fotonok, az USB-n meg elektronok formájában megy a jel? Na itt van átalakítás nem?

Az elv igaz...
 
Viszont, ha hosszan viszünk alacsony jelszintet, legyen az analóg, vagy digitális akkor egy gyengébb kábel, aktív hosszabbító, többet ront mint egy optikai átalakítás.
Az optikai kábel nem szed össze interferenciát, földhurok problémát sem okozhat, nincs hullámimpedanciája, ellenállása, induktivitása, kapacitása.
A legfontosabb pozitívuma, hogy galvanikusan leválasztja a számítógépet, a rendszertől.
Így ha megszaladna a PC tápja akkor nem vágja haza a rákötött elektronikát.

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: moja »


Az optikai is digitális. :lol!:
Hopp, akkor rosszul fogalmaztam (LÁMA), az optikain a fotonok, az USB-n meg elektronok formájában megy a jel? Na itt van átalakítás nem?
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az optikai is digitális. :lol!:

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: moja »


Egy optikai kimenettel és kábellel még jobb és biztonságosabb lenne...
Digitből optikai és után optikaiból digi átalakítás nem ront kicsit a hangon?
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Vidd fel wavba is...
minek? a vesztesegmentes az vesztesegmentes. ha elteres van a lejatszasnal, az a lejatszo sara.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”