Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 461

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

alto írta:
2020.12.21., hétf. 15:12
https://hvg.hu/tudomany/20201221_apple_ ... rosoft_arm

Na mint mondtam, a Microsoft is ARM alapú saját CPU-fog előrukkolni.
Igazán fantasztikus.., ismerve a microsoftot semmi nem lesz kompatibilis semmivel. Megszivatjak az osszes fejlesztot, arrol nem is beszelve hogy akkor biztos cserelik majd a következő generácios xboxban is a cpu-t. Ez a játékfejlesztésben vérszívás, mikor kitaláljàk, hogy uj cpu architekturat akarnak hasznalni.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 846
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

https://hvg.hu/tudomany/20201221_apple_ ... rosoft_arm

Na mint mondtam, a Microsoft is ARM alapú saját CPU-fog előrukkolni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3137

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:
2020.12.21., hétf. 08:39
cegesen nekem CPU szerint most epp igy nez ki (csak info)
illetve neha a ventilatorbol hallom, hogy "igyekszik" valamin, de ezek altalam nem uralhato dolgok, ceges admin/management es beallitasok

cpu.JPG
7,6GB RAM a semmire. És ha nem adsz neki sokat, akkor zabálja az SSD-t, de keményen.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cegesen nekem CPU szerint most epp igy nez ki (csak info)
illetve neha a ventilatorbol hallom, hogy "igyekszik" valamin, de ezek altalam nem uralhato dolgok, ceges admin/management es beallitasok
cpu.JPG
cpu.JPG (113.05 KiB) Megtekintve 456 alkalommal

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 568

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 22:57
robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 19:34
Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 14:21

Ezel nagyon egyetértek. Mint olyan fejlesztőmérnök, aki több PC-s oprendszert használok napi szinten - Windows (10, fejlesztő környezet fizikai gépen, mérnöki rendszerek), Linux (fejlesztőkörnyezet fizikai gépen, RedHat + Gnome v. KDE + Eclipse), embedded Linux (futtató környezet virtuális gépen, CentOS alapokon), macOS (kommunikációs/prezentációs platform és mindenes, ezen van az Audirvana is) - néha egészen elképeszt, és nem értem, hogy miaf... fogyaszt 35-40% proceszoridőt a Win10-es gépemen alapból úgy, hogy hozzá sem nyúlok. Nézem a taszk-listát, és egy halom "kisfogyasztású" rendszerprocesszből adódik ez össze... állandóan valami ott molyol a háttérben. A mac-emen pedig 3-4%-on áll a proceszor, miközben HighRes zenét játszik az Audirvana...
Eleg csak megnezni hogy mikent valtozott a szolgaltatasok (services) szama az XP/Vista/Win7/Win10 viszonylataban es latszik hogy milyen iranyban haladnak. Ettol fuggetlenul nem tudom nalatok hogy jon ossze a 35-40% CPU. Memoriaval szeret "nagylelkuen" banni az teny es minnel tobb alap dolgot betolteni, de egy Win10 LTSC + W10Privacy gyomlalas utan siman 2-3% alatt van ha idle.
Windows 10 Enterprise-t használsz? És van rajta tűzfal meg mindenféle védelem? Esetleg egy VPN a céges hálózatba? Esetleg pl. Teams? Fut rajta az új Outlook, felhős szerverre kapcsolódva?
De egyébként mindegy is, mert ez egy munkagép, amivel, amikor használom, tényleg dolgozom (napi kb 10 órát) és egyszerűen nincs időm a többszáz processzt egyesével átnézni, hogy mire van és irtható-e. Ha egy-két processz vinné el a processzoridőt, akkor egyszerű lenne a dolog, de az a helyzer, hogy ilyen max 1-2%-os processzek vannak a lista tetején, ha CPU% szetint állítom sorba, és másodpercenként átrendeződik a lista, egyszerűen követhetetlen.
Nagyon örülök neked, hogy 2-3%-ra le tudtad vinni, én ilyent a barátom feleségének laptopjával sem tudtam elérni, amin tényleg csak Word, Excel, böngésző, vírusírtó és Teams van (ő is munkára hadználja), de Win10 Home. Nála is egekben a processzoridő idle-ben... Eléggé általános jelenség ez mostanában...
Szerencsere az altalad leirt alkalmazasok 80%-a nem kell ra, es ugy valoban eselytelen is lenne 30% ala menni.

Ez kezd elegge off lenni itt, szerintem folytassuk privatban.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2345

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 19:34
Aszpirin írta:
asebestyen írta:
2020.12.20., vas. 13:57
Aztán már csak a Windows-zal kéne kezdeni valamit... Az az erőforrásigény nem indokolható semmivel és nem ad érte semmi pluszt.
Ezel nagyon egyetértek. Mint olyan fejlesztőmérnök, aki több PC-s oprendszert használok napi szinten - Windows (10, fejlesztő környezet fizikai gépen, mérnöki rendszerek), Linux (fejlesztőkörnyezet fizikai gépen, RedHat + Gnome v. KDE + Eclipse), embedded Linux (futtató környezet virtuális gépen, CentOS alapokon), macOS (kommunikációs/prezentációs platform és mindenes, ezen van az Audirvana is) - néha egészen elképeszt, és nem értem, hogy miaf... fogyaszt 35-40% proceszoridőt a Win10-es gépemen alapból úgy, hogy hozzá sem nyúlok. Nézem a taszk-listát, és egy halom "kisfogyasztású" rendszerprocesszből adódik ez össze... állandóan valami ott molyol a háttérben. A mac-emen pedig 3-4%-on áll a proceszor, miközben HighRes zenét játszik az Audirvana...
Eleg csak megnezni hogy mikent valtozott a szolgaltatasok (services) szama az XP/Vista/Win7/Win10 viszonylataban es latszik hogy milyen iranyban haladnak. Ettol fuggetlenul nem tudom nalatok hogy jon ossze a 35-40% CPU. Memoriaval szeret "nagylelkuen" banni az teny es minnel tobb alap dolgot betolteni, de egy Win10 LTSC + W10Privacy gyomlalas utan siman 2-3% alatt van ha idle.
Windows 10 Enterprise-t használsz? És van rajta tűzfal meg mindenféle védelem? Esetleg egy VPN a céges hálózatba? Esetleg pl. Teams? Fut rajta az új Outlook, felhős szerverre kapcsolódva?
De egyébként mindegy is, mert ez egy munkagép, amivel, amikor használom, tényleg dolgozom (napi kb 10 órát) és egyszerűen nincs időm a többszáz processzt egyesével átnézni, hogy mire van és irtható-e. Ha egy-két processz vinné el a processzoridőt, akkor egyszerű lenne a dolog, de az a helyzer, hogy ilyen max 1-2%-os processzek vannak a lista tetején, ha CPU% szetint állítom sorba, és másodpercenként átrendeződik a lista, egyszerűen követhetetlen.
Nagyon örülök neked, hogy 2-3%-ra le tudtad vinni, én ilyent a barátom feleségének laptopjával sem tudtam elérni, amin tényleg csak Word, Excel, böngésző, vírusírtó és Teams van (ő is munkára hadználja), de Win10 Home. Nála is egekben a processzorhasználat idle-ben... Eléggé általános jelenség ez mostanában... Az a teóriám, hogy több rendszerprocessz is indexelget idle time-ban, plusz rendszerdiagnosztikák futhatnak, rengeteg a szerviz, ami semmit nem csinál ugyan, de időnként szeletet kap, és ellenőriz ezt-azt a registryben, meg a sok discovery szerviz, démon, plusz bitlocket, plusz megy a rendszerlogolás ezerrel, es az ilyen apróságok egyszerűen összeadódnak, mert többszáz van belőlük, és ez cseppet sem túlzás.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

wittao írta:
2020.12.20., vas. 14:00
Nagyon kivancsi vagyok ra, szivesen meg is hallgatnam ha osszeraktad a konfigodat es tesztelted.
Egy kalappal es varjuk a beszamolot.
Magam reszerol most akartam a 16” MacbookPro-ra valtani, de ugy erzem azert nem hoztak ki, lehet a nagyobb gepekbe megprobalnak vagy M1X-et tenni (ha igy hivjak), vagy 2db M1-est. Ugyhogy kivarok.
Ha pedig audion is annyira jol szol, foleg a RAM integralas miatt kivancsi lennek ra hogyan lehetne a gepet egy-ket szoftveres megoldassal hasznalni/kihasznalni.
Oszinten szolva arra szamitok hogy pont ugy fog szolni mint a jelenleg 10 eves Macbook Pro megegyezo beallitasok mellett :) Nem tervezek semmit sem direkt USB-n keresztul hasznalni, az Audirvana az UPnP-n keresztul, a Roon pedig RAAT-on keresztul lesz hasznalva (azonos streamerre termeszetesen ami egy dedikalt switch-rol optikan van csatlakoztatva egy Farad Super 3-al tapolt opticalModule-al). Atmenetileg lehet hogy kerulnek zenek a Mini-re, de csak az egyszeruseg / gyors teszteles kedveert. Sajnos az egyik hatranya ennek a Mini szerianak a bovithetoseg hianya, sem a memoria sem a belso ssd nem cserelheto.

Ha nem surgos az uj Macbook Pro beszerzese akkor en meg varnek vele egy evet amig kiderul milyen erosebb CPU-k jonnek a belepo szint felett. Addigra mar eleg sok minden lesz ra nativan, habar az mindenkeppen pozitiv hogy az Audirvana es a HQPlayer par het alatt kijott az elso nativ buildel (igaz itt mindket esetben "minosegi" programozokrol van szo).

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
asebestyen írta:
Aztán már csak a Windows-zal kéne kezdeni valamit... Az az erőforrásigény nem indokolható semmivel és nem ad érte semmi pluszt.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
asebestyen írta:
Ezel nagyon egyetértek. Mint olyan fejlesztőmérnök, aki több PC-s oprendszert használok napi szinten - Windows (10, fejlesztő környezet fizikai gépen, mérnöki rendszerek), Linux (fejlesztőkörnyezet fizikai gépen, RedHat + Gnome v. KDE + Eclipse), embedded Linux (futtató környezet virtuális gépen, CentOS alapokon), macOS (kommunikációs/prezentációs platform és mindenes, ezen van az Audirvana is) - néha egszen elképeszt, és nem értem, hogy miaf... fogyaszt 35-40% proceszoridőt a Win10-es gépemen alapból úgy, hogy hozzá sem nyúlok. Nézem a taszk-listát, és egy halom "kisfogyasztású" rendszerprocesszből adódik ez össze... állandóan valami ott molyol a háttérben. A mac-emen pedig 3-4%-on áll a proceszor, miközben HighRes zenét játszik az Audirvana...
És nem csak proceszzort, hanem RAM-ot is. gondolkodik.gif
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

asebestyen írta:
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 13:49
Attol mert az M1 jol sikerult meg nem inog az Intel tronja, de elkepzelheto hogy atgondoljak a kovetkezo 10 eves roadmapjuket es valtoztatnak a prioritasokon.
Attól, tartok, látva a 10nm-es technológia körüli bénázásukat, hogy ez már nem csak prioritás kérdése, hanem képességé is. Nagyon fel kell kössék a gatyájukat, mert most rohanhatnak a száguldó vonat után.
Miközben az Intelnek még nem sikerült piacképessé fejleszteni a 10nm-es lapkáit, aközben az Apple már 5nm-es technológiát használ az M1-ben, ami már a piacon van(!!!), vagyis - mindenki nagy meglepetésére - máris évekkel beelőzte a mindenható Intelt. A különbség most vált nyilvánvalóvá a PC-s piacon is: sokkal alacsonyabb fogyasztás, sokkal alacsonyabb hőtermelés (állítólag már az első M1(X?) alapú iMac-ekben sem lesz aktív hűtés), nagyobb teljesítmény.

Igen, egyébként ha jól emlékszem az A6 óta már saját tervezésűek az Apple SoC-jei. Vagyis már elég régóta folyamatosan fejlesztik a saját technológiájukat. Mégis mindenki meglepődött az M1-en. Pedig így visszagondolva rendkívül logikus folyománya az M1 az Apple eddigi SoC-fejlesztéseinek.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2931

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nagyon kivancsi vagyok ra, szivesen meg is hallgatnam ha osszeraktad a konfigodat es tesztelted.
Egy kalappal es varjuk a beszamolot.
Magam reszerol most akartam a 16” MacbookPro-ra valtani, de ugy erzem azert nem hoztak ki, lehet a nagyobb gepekbe megprobalnak vagy M1X-et tenni (ha igy hivjak), vagy 2db M1-est. Ugyhogy kivarok.
Ha pedig audion is annyira jol szol, foleg a RAM integralas miatt kivancsi lennek ra hogyan lehetne a gepet egy-ket szoftveres megoldassal hasznalni/kihasznalni.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2020.12.20., vas. 14:03-kor.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 13:04
robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 12:17
Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 11:35

Audirvana + SoX plugin 44.1kHz PCM -> DSD256 konverzió, 16GB dedikált memóriapufferrel (tehát biztosan megszakítatlanul megy le a konverzió számonként) kb 70%-ra pörgeti ki lejátszás közben a 2017-es iMac-em i5 7600K prociját de ez csak akkor, amikor tényleg konvertál. Erről anno méréseket is raktam be, ahol jól látszanak a konvertálási fázisok az egyszerű lejatszási fázisok között: viewtopic.php?p=2349523#p2349523
Reszben pont ezt akarom kiprobalni egy M1-es minivel az unnepek alatt (es Roon-al is, de ott meg nincs nativ mert betazzak ezerrel az 1.8-at). A HQP plane az EC modulatorokkal sokkal eroforrasigenyesebb mint egy "sima" redbook->dsd256. Gyakorlatilag nincs olyan hw ami tudna a dsd512-t EC-vel jelenleg, de a jovore erkezo erosebb ARM-ok mar talan...
Vettél egy M1-es minit???? leborulok.gif
Beszámolót kérünk!
(a valódit tesztes /nemm geekbench és tsaival, hanem valódi, életszagú munkafolyamatokkal mérő/ youtube csatornákon látottak alapján én is eléggé ráizgultam....)
Elso sorban audio szerver feladatokra van szanva (nem lesz rajta office meg bongeszes :), amint lesz alkalmam kiprobalom a fentebb emlitett dolgokat (bar a Roon core koltoztetes macerasabb) leirom a tapasztalataimat. Egy Intel NUC + ROCK vagy NUC + AL meg mindig joval olcsobb alternativa, de ha mar be akarod rakni egy Akasa csondes hazba, akkor kezdunk kozeliteni az M1 mini arahoz (igen, tudom Mini-ben van venti). Masra jo egyik vagy masik megoldas, nekem ez tunt most kezenfekvonek hogy mind az Audirvana mind a Roon egy gepen futhasson es birja az altaluk alkalmazott DSP-t maximalis felkonvertalashoz akadasmentesen, sot ha lehet akkor csondesen is :)

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

alto írta:
2020.12.20., vas. 13:14
Aszpirin írta:
robi20064 írta:

Reszben pont ezt akarom kiprobalni egy M1-es minivel az unnepek alatt (es Roon-al is, de ott meg nincs nativ mert betazzak ezerrel az 1.8-at). A HQP plane az EC modulatorokkal sokkal eroforrasigenyesebb mint egy "sima" redbook->dsd256. Gyakorlatilag nincs olyan hw ami tudna a dsd512-t EC-vel jelenleg, de a jovore erkezo erosebb ARM-ok mar talan...
Beszámolót kérünk!
(a valódit tesztes /nemm geekbench és tsaival, hanem valódi, életszagú munkafolyamatokkal mérő/ youtube csatornákon látottak alapján én is eléggé ráizgultam....)
Ahogy elnézem a teszteket, ha a Microsoft is átportolja a Windows egy ilyen ARM alapú procira, és kijönnek a PC gyártók is ilyen termékekkel (márpedig úgy tűnik annyira erős ez az új platform, hogy kénytelenek lesznek) akkor az amúgy is lejtőn lévő Intel koporsójába beütik az első szeget.
Azt ne felejtsuk el hogy ez az ARM tudomasom szerint az Apple tervezese, es habar sokan masok is keszitenek SoC-ot ilyen architekturaval mas piacokra (telefonok stb) attol meg nem biztos hogy tudnanak M1 szintut ha akarnanak. Aszpirin utolso mondataval teljesen egyetertek, az Intel szinte kizarolag a tobb mag / nagyobb magonkenti orajel kombora fokuszalt az elmult 10+ evben. Itt egyedul az AMD rivalizalt vele, de ok is inkabb csak az utobbi evekben jelentettek igazi konkurenciat. Attol mert az M1 jol sikerult meg nem inog az Intel tronja, de elkepzelheto hogy atgondoljak a kovetkezo 10 eves roadmapjuket es valtoztatnak a prioritasokon.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

alto írta:
2020.12.20., vas. 13:14
Ahogy elnézem a teszteket, ha a Microsoft is átportolja a Windows egy ilyen ARM alapú procira, és kijönnek a PC gyártók is ilyen termékekkel (márpedig úgy tűnik annyira erős ez az új platform, hogy kénytelenek lesznek) akkor az amúgy is lejtőn lévő Intel koporsójába beütik az első szeget.
Szvsz. az M1 már önmagában igen nagy szöget ütött az Intel koporsójába. Az Apple néha előáll egy-egy újítással mostanában is, és ha mondjuk nem is akkora dobás, mint anno az iPhone, de az M1 SoC mindenképp az idei év szenzációja (csak pár tájékozott ember figyelt fel rá, hogy az Apple nagyon készülhet valamire a processzorpiacon, és emiatt elég nagyot robbant, amikor bejelentették, hogy saját processzorra állnak át az Intel-ről), ami szépen elfelejtteti az eddigi (ARM csak telefonokba és kis processzor-telesítmény-igényű készülékekbe) paradigmát. Ráadásul sorra hüledeznek a tesztelők, mert az M1 teljesítményével kivételesen nem csúszatott az Apple. Láttam egy tesztet, igen számításigényes video- és 60+ sávos hangkeverés/dsp-zés mellett csak egy durva kűlső GPU-s i9-es gép tudta elverni az M1-et, amiben ugye minden benne van - CPU, GPU, memória, stb, mégis maximálisan kihajtva is felét-harmadát "eszi" a tipikus, Intel-architektúra köré épített gépek étvágyának.
A 16 GB-os M1-es mac mini ugyanitt brutálisan elverte a jóval többe kerülő, 10.generációs intel i7-tel szerelt /jelenleg is kínálaton lévő/ Minit.
És ne feledd, ez a legelső generációs M1, már megy a találgatás és a szokásos "rumour" az M1X-ről, esetleg M2-ről stb.
Szerintem ezzel megint trendet teremtett az Apple (akárcsak az iOS-szel és az iPhone-nal). Megjelennek majd majd az ARM-es konkurrensei az M1-nek, kelleni fog az az ARM-es Windows is. Az Intel nagy bajban van, mert az AMD-vel való nagy versengésben, a sok teljesítetlen igéret közepette észre sem vette, hogy az az irány, amit követ, egy zsákutca. Sic transit gloria mundi.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 846
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
robi20064 írta:
Aszpirin írta:

Audirvana + SoX plugin 44.1kHz PCM -> DSD256 konverzió, 16GB dedikált memóriapufferrel (tehát biztosan megszakítatlanul megy le a konverzió számonként) kb 70%-ra pörgeti ki lejátszás közben a 2017-es iMac-em i5 7600K prociját de ez csak akkor, amikor tényleg konvertál. Erről anno méréseket is raktam be, ahol jól látszanak a konvertálási fázisok az egyszerű lejatszási fázisok között: viewtopic.php?p=2349523#p2349523
Beszámolót kérünk!
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

robi20064 írta:
Aszpirin írta:
robi20064 írta:
2020.12.19., szomb. 16:25
HQPlayer-bol is van mar nativ M1 build es eddig eleg biztato. Egy M1-es Mac Mini elbirja a redbook->dsd256 konverziot az EC modulatorokkal. Eddig ehhez eleg combos Intel vagy AMD cpu kellett.
Beszámolót kérünk!

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
robi20064 írta:
HQPlayer-bol is van mar nativ M1 build es eddig eleg biztato. Egy M1-es Mac Mini elbirja a redbook->dsd256 konverziot az EC modulatorokkal. Eddig ehhez eleg combos Intel vagy AMD cpu kellett.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

robi20064 írta:

KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 107

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Köszönöm a válaszokat!

Akkor maximum várok egy másik verziót, hátha azzal működni fog.

Egyébként a Volumio is hasonlóan problémás?
* Bodor Audio PC - TMP Ant LE DAC - Fidelity Achat - 2 x Fidelity Pyrit Monoblock - Vandersteen 2CI - Schmidt Ferenc kábelezés *

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 269

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 20:10
És akkor mi a megoldás, vegyek vaktában többet is, aztán valamelyik csak jó lesz?

Egyébként egy TP-LINK TL-WN821N V6-os stickem van. Nem egy mai db, viszont a V6 a legújabb, 2018-as driver van hozzá.
Nem tudom, mi a gyógyszer, de gyanítom, nem az adapterekkel van a baj.
Azért gondolom ezt, mert ugyanezen a hardveremen az előző Daphile kiadások
működtek.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 20:10

És akkor mi a megoldás, vegyek vaktában többet is, aztán valamelyik csak jó lesz?

Egyébként egy TP-LINK TL-WN821N V6-os stickem van. Nem egy mai db, viszont a V6 a legújabb, 2018-as driver van hozzá.
Vagy nem USB WiFi adaptert használsz, hanem mondjuk egy Access pointot (csúnyán mondva WiFi-UTPkábel átalakító), így nem vagy kiszolgáltatva a Daphile hardveres támogatottságának.

KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 107

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

La_Valse írta:
2020.12.19., szomb. 18:59
KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Az ilyenek miatt nem vagyok egy nagy Daphile fan, de mindig ki szoktam próbálni
az újabb változatokat. Én is hasonlóan jártam, egy Qualcomm Atheros chippel nem
boldogul. A hivatalos, kincstári szöveg (FAQ) erre a következő:

Úgy tűnik, hogy néhány Wifi Realtek adapter létrehozza a hotspotot, de
a hitelesítés mindig sikertelen a kernel illesztőprogramjának hibája miatt.
Egyes adapterek támogatják az egyidejű működést mind kliensként, mind hotspotként,
más adapterek egy időben csak egy üzemmódban működnek.

* Bodor Audio PC - TMP Ant LE DAC - Fidelity Achat - 2 x Fidelity Pyrit Monoblock - Vandersteen 2CI - Schmidt Ferenc kábelezés *

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 269

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Az ilyenek miatt nem vagyok egy nagy Daphile fan, de mindig ki szoktam próbálni
az újabb változatokat. Én is hasonlóan jártam, egy Qualcomm Atheros chippel nem
boldogul. A hivatalos, kincstári szöveg (FAQ) erre a következő:

Úgy tűnik, hogy néhány Wifi Realtek adapter létrehozza a hotspotot, de
a hitelesítés mindig sikertelen a kernel illesztőprogramjának hibája miatt.
Egyes adapterek támogatják az egyidejű működést mind kliensként, mind hotspotként,
más adapterek egy időben csak egy üzemmódban működnek.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”