A fórum általános részén és az adás vételi topikokban is elszaporodott off-ok és trollkodás okán innentől warning-al jutalmazzuk az elkövetőket, ismételt viselkedés esetén ideiglenes vagy végleges kitiltás is járhat.Kérünk mindenkit, hogy normális mederben folytassa a diskurzust !
A szabályzat adás-vételi részre vonatkozó követelményei 2020. Január 06. 00:00 kezdeti hatállyal megváltoznak!Kérünk mindenkit, hogy olvassa át és annak megfelelően adja fel hirdetését.Köszönjük!

Pc alapú audio lejátszás

tsc
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.11., csüt. 10:43

Valóban szvsz egy barebone tökéletes NAS-nak, és olcsóbb is mint egy jobbfajta NAS, és több mindent tud.. Távoli adminisztrációval monitor nélkül elketyeg valahol a lakásban. Nekem is ez a hosszú távú cél, csak már hülyén érzem magam hogy a 3. Asus Pundit barebonet akarom összerakni?! (1 asztali pc, 1 htpc a tv alatt, és akkor most egy NAS? :D )

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.11., csüt. 10:39

Én nem a munka PC-mről akarom majd hajtan a SB-ot, hanem egy külön médiaszervert építek. Gondolkoztam hogy ha majd sok pénzem lesz akkor Infrant ReadyNAS legyen, de aztán oda jutottam, hogy minden előnye mellett azért az túlzás számomra, leginkább anyagilag.

Inkább egy Win alapú PC-t fogok összarakni, minimál masina lesz, a csendes működés és a kis fogyasztás lesz előtérbe helyezve. Egyetlen dolga a SlimServer futtatása lesz. Berakom a konyhába a hűtő tetejére, ott van hely, és a kis zúgás senkit sem zavar, wlan-on nyomja majd az adatokat a nappaliban lévő broadband routerre, amire a SB is kapcsolódik, és kész, a nappaliban csak a SB fog duruzslni zene formájában :D

A PC kialakításában is kezd körvonalazódni mi lenne a jó, de még csiszolom...

Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

arn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.11., csüt. 10:26

látom neked Sq. van. mi a lényeges különbség a a Roku és a tiéd között?

hat kb teljesen mas :D

de most komolyan - kb annyi a hasonlosag, hogy mindketto halozati lejatszo. elotte roku is volt.

ha van a squeezeboxra penzed, azt vedd.

joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger » 2007.01.11., csüt. 09:58

mindketto tamogat flacot

látom neked Sq. van. mi a lényeges különbség a a Roku és a tiéd között?

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.11., csüt. 09:49

a minap említettem a páromnak,h mit szólna egy hálózati audio rendszerhez,ami ráadásul még madzagnélküli is lehet. teljesen oda volt amikor megmutattam a képeket a Roku-ról és a Squeezebox-ról. egyébként is a minimalize és a wireless technológia nagy rajongója. :D szt mondta szererezzek egy ilyen ketyerét. csak tudnám,h melyiket. :D az bizos,h lossless formátumot kezelő kütyü kell,mert quality über alles! :D

mindketto tamogat flacot

joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger » 2007.01.11., csüt. 09:43

Azt mindegyik tudja, egyébként is főleg a kiszolgáló (szerver) programon múlik.

Én tegnap üzemeltem össze a hálószobában egy "olcsó" rendszert, amit a második SoundBridge hajt, mögötte egy kis CA 640A erősítő és Mission M73-asok, Arzachel kábellel. Meg kell mondjam, én boldog lennék akkor is, ha csak ez az egy rendszerem lenne, tökre élveztem vele tegnap zenét hallgatni (ráadásul csak jóminőségű mp3-ak voltak).

a "kis" rendszereddel látatlanban illetve hallatlanban asszem én is kiegyeznék. :D

már régóta filózomm ezen a zenehallgatási megoldáson is. az asszony lelkesedése sztem el is dönti a dolgot. :D

a pc-met kéne átépítenem,mert most kb. reptéri decibelek hangján szól. :D

nekem egy olcsóbb vezetéknélküli lejátszó is megfelelne.

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.11., csüt. 09:31

szt mondta szererezzek egy ilyen ketyerét. csak tudnám,h melyiket. :D az bizos,h lossless formátumot kezelő kütyü kell,mert quality über alles! :D

Azt mindegyik tudja, egyébként is főleg a kiszolgáló (szerver) programon múlik.

Én tegnap üzemeltem össze a hálószobában egy "olcsó" rendszert, amit a második SoundBridge hajt, mögötte egy kis CA 640A erősítő és Mission M73-asok, Arzachel kábellel. Meg kell mondjam, én boldog lennék akkor is, ha csak ez az egy rendszerem lenne, tökre élveztem vele tegnap zenét hallgatni (ráadásul csak jóminőségű mp3-ak voltak).

joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger » 2007.01.11., csüt. 09:24

a minap említettem a páromnak,h mit szólna egy hálózati audio rendszerhez,ami ráadásul még madzagnélküli is lehet. teljesen oda volt amikor megmutattam a képeket a Roku-ról és a Squeezebox-ról. egyébként is a minimalize és a wireless technológia nagy rajongója. :D szt mondta szererezzek egy ilyen ketyerét. csak tudnám,h melyiket. :D az bizos,h lossless formátumot kezelő kütyü kell,mert quality über alles! :D

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.11., csüt. 09:05

Buldog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Buldog » 2007.01.11., csüt. 09:03

http://prohardver.hu/hirek/2007-01-10/ces_...lejatszoja.html

Nem lehet rossz cuccos. Figyelemreméltó a csatlakozók listája.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.10., szer. 21:37

Nem, nekem egy ismerősöm, egy magyar cég hozta be, ha jól tudom európai képviselettől importálja. Természetesen másnak is hoz be, ha kell.

arat tudnal irni...? nem nekem kell, csak gondolom erdekelne meg par embert. hatha kevesbe rogos, mint amerikabol rendelni.

Megkérdem, mennyi, mert nekem baráti alapon hozta be, nem mértékadó az én áram. Holnapra lesz infó.

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.10., szer. 18:42

Nem, nekem egy ismerősöm, egy magyar cég hozta be, ha jól tudom európai képviselettől importálja. Természetesen másnak is hoz be, ha kell.

arat tudnal irni...? nem nekem kell, csak gondolom erdekelne meg par embert. hatha kevesbe rogos, mint amerikabol rendelni.

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.10., szer. 18:41

akkor eszerint minden rendben ment :D jo gyorsak voltak.

en koszonom a vasarlast.

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.10., szer. 15:56

Nekem meg ma megjött a második SoundBridge-m. Hö. :D:D (köszi arn!)

streaming for the masses... :D

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.10., szer. 14:31

Pénteken megkaparintom a Squeezeboxom!  :D

neked is ugy hozza vki, vagy csomagban kuldi kozvetlenul az amerikai forgalmazo?

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.10., szer. 13:37

Pénteken megkaparintom a Squeezeboxom! :D

neked is ugy hozza vki, vagy csomagban kuldi kozvetlenul az amerikai forgalmazo?

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.10., szer. 13:15

Pénteken megkaparintom a Squeezeboxom! :D

YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS » 2007.01.09., kedd 12:58

Ezerszer kivesézett dolog ez... De sajnos tényleg a HTPC "az" üdvözítő megoldás, ha valakinek van hozzá kedve vele kicsit vacakolni. A többieknek meg jutnak az ilyen out-of-the box megoldások, sok pénzért, használhatatlan eszközök.. Rengeteg a limitáció, elavulnak, codecek nem frissülnek, HD anyaggal nem bírnak, stb..

És a windowz ellenességed is le kéne hozzá gyűrni :D

Alapvetoen a HTPC-tol nem faznek, de a windoz :D ejhaj

Nyilvan ossze lehet kukazni vmit, aminek minden resze megy rendesen linux alatt, de a TV-out ultragagyi minosegen nem sokat tudok kezdeni.

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.09., kedd 12:28

Ha nem kell HD akkor egy XBOX1 is egész jó média lejátszó (flashelve, XBMC telepítve).

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.09., kedd 12:27

Ezerszer kivesézett dolog ez... De sajnos tényleg a HTPC "az" üdvözítő megoldás, ha valakinek van hozzá kedve vele kicsit vacakolni. A többieknek meg jutnak az ilyen out-of-the box megoldások, sok pénzért, használhatatlan eszközök.. Rengeteg a limitáció, elavulnak, codecek nem frissülnek, HD anyaggal nem bírnak, stb..

És a windowz ellenességed is le kéne hozzá gyűrni :D

YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS » 2007.01.09., kedd 12:19

De nem otletelni kene, mert random tipusokat en is tudok keresni a net-rol, hanem tapasztalat alapjan lenne jo vmi cucc ajanlas.

Eddig akarmit neztem mindegyik "szar" volt a forumok alapjan.

Nekünk van itthon showcenter. Nem a legjobb dolog, de elég jó. Állandóan arra kellett várni, hogy végre kijön egy firmware ami már nagyjából oké lesz. (Elején még a feliratokkal is gond volt!!!) A legutolsó már nagyjából oké. Végülis használható, pl. 300 megás xvid sorozatokhoz oké. De nekem kicsit jövőtlen, nincs rajta csak komponens kimenet, a hd-khez meg asszem kevés. Amúgy a tévére kötve a nappaliban erről megy a zene is. Lehet a könyvtárstruktúrát explorer szerűen böngészni, így tök kényelmes a használata szvsz (nem kell tengődni ezekkel a music szerverekkel).

En a HTPC gondolatatol is fazom.

1reszt a TV-out-ok kepminosege hagy nemi kivannivalot maga utan. (nekem nincs DVI/HDMI/VGA) a tv-men (meg).

Masreszt olyan HTPC-t osszerakni, aminek a hardvereihez normalis linux driver van szinte lehetetlen Windoz-t meg nem vagyok hajlando meg a HTPC-men sem futtatni :D

Ez a pinnacle lejatszik mindent?

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.09., kedd 10:33

a rendes nettamogatas az nagy elony... en is orulnek neki. bar mindegyikben van racio - igy sokmindennel kisegitheti a gep a netplayert (pl realtime kodolasok, stb - van egy rakat plugin)

Nettámogatás? Lehet félreérthetően írtam, a fájlstruktúrát ilyen total commander / win explorer jelleggel lehet böngészni. Ezen kívül a netrádiókat is kényelmesen kezeli, de azt már talán minden ilyen cucc.

Szóval eleinte a Showcenter is tök jó ötletnek tűnt, de mostmár szinte csak zenélésre van használva. Arra meg igazából felesleges, jobb lenne vmi roku. De hát mind1, ez van. Én magamnak ilyesmit sose vennék, sokkal inkább egy htpc. Drágább jóval, de nem avul úgy, és arra képes, amire "beállítod". Egy ilyennél nagyon rá vagy utalva arra, hogy épp mit írnak bele a firmware-be stb. Mondjuk asszem pont ehhez a cucchoz vannak vmi trükkös linuxos firmwarek is, de már nem emlékszem konkrétan, régen néztem.

en is arra gondoltam :D

andix
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix » 2007.01.09., kedd 10:31

a rendes nettamogatas az nagy elony... en is orulnek neki. bar mindegyikben van racio - igy sokmindennel kisegitheti a gep a netplayert (pl realtime kodolasok, stb - van egy rakat plugin)

Nettámogatás? Lehet félreérthetően írtam, a fájlstruktúrát ilyen total commander / win explorer jelleggel lehet böngészni. Ezen kívül a netrádiókat is kényelmesen kezeli, de azt már talán minden ilyen cucc.

Szóval eleinte a Showcenter is tök jó ötletnek tűnt, de mostmár szinte csak zenélésre van használva. Arra meg igazából felesleges, jobb lenne vmi roku. De hát mind1, ez van. Én magamnak ilyesmit sose vennék, sokkal inkább egy htpc. Drágább jóval, de nem avul úgy, és arra képes, amire "beállítod". Egy ilyennél nagyon rá vagy utalva arra, hogy épp mit írnak bele a firmware-be stb. Mondjuk asszem pont ehhez a cucchoz vannak vmi trükkös linuxos firmwarek is, de már nem emlékszem konkrétan, régen néztem.

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.09., kedd 07:09

Nekünk van itthon showcenter. Nem a legjobb dolog, de elég jó. Állandóan arra kellett várni, hogy végre kijön egy firmware ami már nagyjából oké lesz. (Elején még a feliratokkal is gond volt!!!) A legutolsó már nagyjából oké. Végülis használható, pl. 300 megás xvid sorozatokhoz oké. De nekem kicsit jövőtlen, nincs rajta csak komponens kimenet, a hd-khez meg asszem kevés. Amúgy a tévére kötve a nappaliban erről megy a zene is. Lehet a könyvtárstruktúrát explorer szerűen böngészni, így tök kényelmes a használata szvsz (nem kell tengődni ezekkel a music szerverekkel).

andix
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix » 2007.01.09., kedd 00:55

De nem otletelni kene, mert random tipusokat en is tudok keresni a net-rol, hanem tapasztalat alapjan lenne jo vmi cucc ajanlas.

Eddig akarmit neztem mindegyik "szar" volt a forumok alapjan.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”