Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Pc alapú audio lejátszás

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 6

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.12., kedd 09:22

Úgy van ahogy Simon írta, ha szigorúan veszem a különbséget mindenhol egyformát írtam volna.

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320

Zene: DAC/Headphone Amplifier:T.C. Konnekt 8, Headphone:AKG K-601

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.11., hétf. 23:17

Szerintem nincs igazad. Az eredmény az volt, hogy 40%-ban az egyik volt a jobb, 20%-ban a másik és 40%-ban nem hozott eredményt.

Ez semmilyen hibahatáron nincs túl. Sőt.

A 21st féle 10-ből 9 az meggyőző. Főleg, ha kétszer egymás után megcsinálja.  :D

Nem.

Gandalf azt írta, hogy "Annyira kicsi volt, hogy EZÉRT nem írja be az eredményt". Azonban a vakteszt nem szubjektív értékelendő, hanem objektíven.

Írd be azt az eredményt is.

Ebben az esetben (első kihúzva) 100% a különbség hallása, és 75% az egyforma.

Tehát, akárhogy nézzük, annak az aránya, hogy nem hallok különbséget - az csak 20% volt a 100% helyett. Mert Gandalf állítását csak a 100% támaszthatta volna alá. Ehhez képest szignifikánsan különbséget hallott.

De mint írtam, minden kísérletet ki lehet magyarázni, ha az az érdekes, hogy fenntartsuk az állítást. Ha viszont TÉNYLE az objektivitás a lényeg, és fenntartjuk a szabályokat, amiket a vaktesztnél alkalmazni kell, akkor az eredmény sikeres, és cáfolja az állítást, amelynek bizonyítására hozták.

Szeretném megjegyezni, hogy ez a kísérlet nem volt ellenőrzött, nem mondtuk, mit kell hallgatni - és mégis hozott eredményt.

Néha még mindig meg tudsz lepni. Többen, többször említették, hogy ugyanazon CD-n ugyanazon rendszeren egymást követő két meghallgatást esetén is hallhatsz különbséget. Ezt beleszámolva volt két "egyértelmű" 1-es, volt egy "egyértelmű" 2-es, volt egy "kevéssé egyértelmű" 1-es és egy teljesen egál.

Erre nagyon elfogultnak kell lenni, hogy azt mondjuk egyértelmű eredmény. De te elfogult vagy, így is kell kezelni a kijelentéseidet. Sokkal elfogadhatóbb volna a véleményed, ha nem ilyen ellenszenvesen próbálnád erőltetni.

AT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 22:28

Szerintem nincs igazad. Az eredmény az volt, hogy 40%-ban az egyik volt a jobb, 20%-ban a másik és 40%-ban nem hozott eredményt.

A 21st féle 10-ből 9 az meggyőző. Főleg, ha kétszer egymás után megcsinálja. :D

Nem.

Gandalf azt írta, hogy "Annyira kicsi volt, hogy EZÉRT nem írja be az eredményt". Azonban a vakteszt nem szubjektív értékelendő, hanem objektíven.

Írd be azt az eredményt is.

Ebben az esetben (első kihúzva) 100% a különbség hallása, és 75% az egyforma.

Tehát, akárhogy nézzük, annak az aránya, hogy nem hallok különbséget - az csak 20% volt a 100% helyett. Mert Gandalf állítását csak a 100% támaszthatta volna alá. Ehhez képest szignifikánsan különbséget hallott.

De mint írtam, minden kísérletet ki lehet magyarázni, ha az az érdekes, hogy fenntartsuk az állítást. Ha viszont TÉNYLE az objektivitás a lényeg, és fenntartjuk a szabályokat, amiket a vaktesztnél alkalmazni kell, akkor az eredmény sikeres, és cáfolja az állítást, amelynek bizonyítására hozták.

Szeretném megjegyezni, hogy ez a kísérlet nem volt ellenőrzött, nem mondtuk, mit kell hallgatni - és mégis hozott eredményt.

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.11., hétf. 22:19

A vakteszt pedig (szokásos értelmezés szerint, első, és utolsó nem számít) 100%-os szignifikanciát hozott. Ha minden tesztet figyelembeveszünk, akkor pedig 80%-ban az jött le, hogy különbség van, és az egyik oldal javára.

Már elnézést, de a véletlenszerűség 50% esetében érvényes, a 80% jóval túl van a hibahatáron.

A 21st féle 10-ből 9 az meggyőző. Főleg, ha kétszer egymás után megcsinálja. :D

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5871
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2006.09.11., hétf. 21:52

Te AT! Mindezt leírhattad volna 1 mondatban is a fél oldal helyett. :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 21:49

Oké, akkor ha összejön nálam egy októberi fülelés, tesztelünk egy kicsit (pedig azt nem nagyon szeretek  :D ). Ha a CD festést nem is hallod, a digit kábelt biztosan fogod, ezt garantálom  :D

Én szintén nem szeretek tesztelni, de egy 10-20 percet szerintem rá tudunk szánni.

Gandalf, ha ennyire nem érdekel a kérdés (10/20 perc...!), akkor inkább ne foglalkozz vele :D

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 21:47

Miért gyepáljátok Gandalfot? Szerintem egyértelműen leírta, hogy a különbség számára alig érezhető. Miért olyan hihetetlen ez?

Nem azt mondta, hogy a különbség számára alig érzékelhető. Ha ezt írta volna, az rendben is lenne. Ellenben a végső konklúzió így hangzott: "elpazaroltam vagy egy órát az életemből, hogy egy nem létező dolgot teszteljek".

Nem akarok fogadatlan védője lenni Gandalfnak, de ha ilyen nehezen jött le Neki a különbség, akkor ez a hatás számára nem létezik. Én akkor is hallok némi különbséget, ha ugyanazt a zenét ugyanazon a cuccon hallgatom néhány perc különbséggel bármi módosítás nélkül. Ez most akkor mit bizonyít?

Ne haragudjatok, de értsük már meg egymást.

Gandalf azt mondta, hogy ilyen jelenség nincs.

Mi azt mondtuk, de van, mert mi halljuk.

Erre le lettünk hülyézve.

Gandalf azt mondta, nem jó. tessék vakteszttet csinálni, mert csak az a tuti.

Ajánlottunk egy piszok egyszerű tesztet.

Gandalf megcsinálta.

A vakteszt lényege az, hogy igyekszik a szubjektivitást kizárni. Tehát az, hogy mennnyire milyen, az egyszerűen k*vára nem szempont. A lényeg kizárólag a számadat.

A vakteszt pedig (szokásos értelmezés szerint, első, és utolsó nem számít) 100%-os szignifikanciát hozott. Ha minden tesztet figyelembeveszünk, akkor pedig 80%-ban az jött le, hogy különbség van, és az egyik oldal javára.

Már elnézést, de a véletlenszerűség 50% esetében érvényes, a 80% jóval túl van a hibahatáron.

Ezek után azt mondani, hogy nincs különbség - arra nincs mit mondani.

Itt egy vakteszt, ami tökéletes eredményt hozott a kérdés eredeti szövegére vonatkozva, azaz arra, hogy:

van-e különbség a kezelt és a kezeletlen CD Audio lemezek hangjában.

Nem, nem az volt a lényeg, hogy a kezelt jobb. Az, hogy más. És erre nézve a kísérlet 100%-os megerősítő eredményt hozott.

Amikor pedig valaki a saját módszerét követelve ezt az eredményt hozza ki, és mégis ragaszkodik a prekoncepciójához, az már egy totálisan más kérdés, mint az, hogy máshogy szól-e valami, vagy sem.

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 21:40

Miért gyepáljátok Gandalfot? Szerintem egyértelműen leírta, hogy a különbség számára alig érezhető. Miért olyan hihetetlen ez?

Azért, mert Gandalf azt állította, hogy nincs ilyen.

És amikor a saját tesztje is azt mondta, hogy igen, akkor még azt is "kimagyarázza", csak azért, hogy az állítása életben maradhasson...

Amúgy, tényleg hagyjuk.

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 21:39

Remélem azt nem feltételezed rólam, hogy valami trükkel akarlak megfosztani a pénzedtől.

Nem nem hiszem. :D

Engem csak az lepett meg, hogy a "hívők" is elismerik, hogy egy baromi nehezen észlelhető dologról van szó, és meglepett a bátorság amivel itt fellépsz. Persze hitükért sokan az oroszlánok elé is mentek. :D

Kedves Gandalf, olvassad már vissza azt, amit a teszt ELŐTT írtam. Mi az hogy "elismerik"? Mindenki erről beszélt.

Arról, hogy ezzel a piszok egyszerű és olcsó teszttel bárki bebizonyíthatja otthon, hogy van klülönbség...

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.11., hétf. 21:36

Ha kétszer egymás után meghallgatsz egy felvételt, nem fogod ugyanúgy hallani. valószínüleg kétszer ugyanazt is különbözőnek mondtam volna ha más cserélgeti a lemezeket és pedobja ezt a dolgot is. Ha festésnek lett volna eredménye szignifikánsan jobb lett volna a festett, de így az látszik, hogy erölködve próbáltam különbséget tenni a kettő között.

[...]

Próbálj csak egy olcsó dvd lejátszót és egy jó cd játszót elém tenni és egyből megmondom 10 másodperc után a hangjukról, hogy melyik-melyik. Mert ott tényleg valóban különbség van.

Gandalf, hagyjuk.

Látható volt az, hogy szignifikánsan meg tudtad különböztetni a két felvételt, különben az eredemény 50% körüli lett volna. Avagy, nincs különbség 60-80%-ban.

Te akartad a vaktesztet, az eredmény pedig az, hogy hallható a különbség. Ne akarjad már megmagyarázni az általad kért teszt elemzési módszerét!! Mert ez kb. úgy néz ki, hogy tök mindegy, hogy mi és hogy történik - akkor is azt vonom le belőle, amit látni akarok. Így nem lehet sem kísérletezni, sem vitatkozni. Ami vitán felül áll, az ugyanis egy: A te állításodat fényesen cáfolta a teszt. Ennyi.

[...]

Gandalf, tényleg hagyjuk. Akkor verlek át bármilyen CD-vel, vagy futóművel, amikor csak akarlak. És nem fogod észrevenni. Ennyi.

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 11:48

Oké, akkor ha összejön nálam egy októberi fülelés, tesztelünk egy kicsit (pedig azt nem nagyon szeretek :D ). Ha a CD festést nem is hallod, a digit kábelt biztosan fogod, ezt garantálom :D

Én szintén nem szeretek tesztelni, de egy 10-20 percet szerintem rá tudunk szánni.

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.11., hétf. 11:24

Ezt a CD festésre vagy a digit kábelre írtad?  :D

CD festésre. De a digit kábelekről is meg van a véleményem.

Oké, akkor ha összejön nálam egy októberi fülelés, tesztelünk egy kicsit (pedig azt nem nagyon szeretek :D ). Ha a CD festést nem is hallod, a digit kábelt biztosan fogod, ezt garantálom :D

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 11:24

persze, olyan hívő is van aki egy 60 km-es utat sem mer bevállalni, pedig hisz abban, hogy keresne vele 20 eFt-ot :D

Nagyon kevés időm van erre és ha már útra kelek nem a pénz szerzése lenne a célom, hanem inkább egy kis hallgatózás, dumálás.

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 11:22

Én azért nem dobnám ki azt a két próba lemezt!

Nem dobom ki, mert ha összejön a találkozó, akkor ki fogom próbálni.

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 11:20

A kategórikus kijelentés az, ami szúrja a szememet (szemünket). Az, hogy valami "nem létezik", ill. hogy "én nem tapasztaltam", nem egy és ugyanaz.

Az egész úgy kezdődött, hogy ismervén a cd kiolvasás fizikai menetét, értelmetlennek találom a festést, pöttyözést, köszörülést, demagnetizálást stb.

Erre azt mondták lusta vagyok kipróbálni. Tudtam, ha ki fogom próbálni, a következő az lesz, hogy szar a kefQ, canopus, h/k előfok, lupus, dvd stb. Ha még jobb cuccokkal próbáltam volna ki, ami 21st-nek vagy Gordonnak van, akkor az lett volna, hogy nem figyeltem eléggé, vagy rosszul hallgattam.

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 11:16

Ezt a CD festésre vagy a digit kábelre írtad? :D

CD festésre. De a digit kábelekről is meg van a véleményem.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2006.09.11., hétf. 10:42

A kategórikus kijelentés az, ami szúrja a szememet (szemünket). Az, hogy valami "nem létezik", ill. hogy "én nem tapasztaltam", nem egy és ugyanaz.

Igen, ez valóban jogos kifogás.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.09.11., hétf. 10:25

Nem akarok fogadatlan védője lenni Gandalfnak, de ha ilyen nehezen jött le Neki a különbség, akkor ez a hatás számára nem létezik. Én akkor is hallok némi különbséget, ha ugyanazt a zenét ugyanazon a cuccon hallgatom néhány perc különbséggel bármi módosítás nélkül. Ez most akkor mit bizonyít?

Modosulás mindig van!

kezdjük a legkézenfekvőbbel:

- másodszorra hallgatva ismertebb a zene, több részletet észreveszel

a környezetben is folyamatosan van változás:

- más a hálózat, más a háttérsugárzás, változik a levegő páratartalma, a készülékek jobban bemelegednek...

Gandalf-al egy a baj: általánosít.

Most egyszer kipróbálta egy lemezen a módszert egy AVreceiver előfokból, dvd lejátszó futóműből, egy Lupus DAC-ból és két Canopusból és Kef Q5.5 frontokból álló rendszeren. Ő nem tudta (akarta?) hallani a külöbséget. Innentől számára eldőlt a kérdés. Most nem érdemes vesződnie vele.

Én azért nem dobnám ki azt a két próba lemezt!

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.11., hétf. 10:23

Valóban azt éreztem, hogy nincs különbség és valóban nem is szabad lennie az olvasás i metodika miatt.

Azt ami ennek a fizikai magyarázatát taglalta, én baromi eröltetettnek gondolom. De rengeteg ilyen "csoda" van még amiben nem hiszek.

Ezt a CD festésre vagy a digit kábelre írtad? :D

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.11., hétf. 10:22

Nem azt mondta, hogy a különbség számára alig érzékelhető. Ha ezt írta volna, az rendben is lenne. Ellenben a végső konklúzió így hangzott: "elpazaroltam vagy egy órát az életemből, hogy egy nem létező dolgot teszteljek".

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2006.09.11., hétf. 10:17

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.09.11., hétf. 10:17

Remélem azt nem feltételezed rólam, hogy valami trükkel akarlak megfosztani a pénzedtől.

Engem csak az lepett meg, hogy a "hívők" is elismerik, hogy egy baromi nehezen észlelhető dologról van szó, és meglepett a bátorság amivel itt fellépsz. Persze hitükért sokan az oroszlánok elé is mentek. :D

persze, olyan hívő is van aki egy 60 km-es utat sem mer bevállalni, pedig hisz abban, hogy keresne vele 20 eFt-ot :D

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.11., hétf. 10:16

Valóban azt éreztem, hogy nincs különbség és valóban nem is szabad lennie az olvasás i metodika miatt.

Azt ami ennek a fizikai magyarázatát taglalta, én baromi eröltetettnek gondolom. De rengeteg ilyen "csoda" van még amiben nem hiszek.

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.11., hétf. 10:14

Jól gondolom, hogy te nem hiszel a digitális coax kábelek közötti hallható külöbségekben sem?

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.11., hétf. 10:12

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”