GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Pc alapú audio lejátszás

Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb » 2007.01.25., csüt. 21:16

Nem 100%-osan ideillik, mert nem hardveres lejátszótól lenne szó, de a szoftver fórumon sem találtam ideillő topikot.

Szóval elég kezdő vagyok a netes rádióhallgatásban, és az lenne a kérdésem, hogy internetes rádiót csak úgy tudok hallgatni, hogy mindíg rámegyek az adott rádió saját honlapjára, és ott rákattintok valami linkre, és el kezdem hallgatni a mediaplayerben, vagy létezik valami rádióvevő szoftver valamilyen virtuális rádiókészülék megjelenéssel (mint pl. a dvd lejátszó szoftverek), amiben tudok válogatni a különböző adók között?

Ha létezik, akkor van-e valami ingyenesen letölthető, és az egyáltalán hogy működik, hogy lehet kiválasztani vagy megtalálni az adókat? (IP címmel, domain névvel, stb.)

Az említett shoutcast rádiók a www.shoutcast.com címen érhetők el böngészőből. Tudsz keresni kulcsszavakra, a kapott listát tudod rendezni néhány szempont szerint (én bitráta szerint szoktam, ha lehet hallgassunk minél jobb minőséget), a megnyitás (katt a bal szélen a sárgára) az alapértelmezetten kívül tetszőleges lejátszóval is történhet.

Ha iTunest, Real Playert tartasz a gépeden, ezekből a saját rádióik elérhetők.

Próbáld ki a www.pandora.com oldalt, itt saját adókat kreálhatsz magadnak. A regisztrációnál a zip kód (usa irányítószám) helyére írj valami 5 jegyű akármit, akkor elfogadja a reget.

A playerekbe az arra érdemeseket el tudod tenni a bookmarkba.

arn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.25., csüt. 18:47

http://www.stereophile.com/cdplayers/406olive/index1.html

a squeezeboxrol meggyozobbeket irtak.

egy gondom van - az adapter osszegerjed a naim nait 5i erositommel. olyan mintha foldhurok lenne... de eltunik a zaj:

* ha masik adapterre kotom a sbot

* ha masik erositot hasznalok

* ha foldeletlen aljzatba dugom a naimet

* ha kihuzom az rca dugokat

de olyan szinten akadnak ossze, hogy lakas ossze fazisat vegigprobaltam, egy kapcsolos eloszoba dugtam. be se kellett kapcsolni az elosztot, mert mar ha bedugom bug! tehat meg nincs is aram alatt a squeezebox.

hogy lehetne ezen segiteni? gondolom nem veletlenul valasztottak az olcso adapterek kozul epp ezt - nem szivesen cserelnem le.

akkura gondoltam meg.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.21., vas. 13:29

Nem 100%-osan ideillik, mert nem hardveres lejátszótól lenne szó, de a szoftver fórumon sem találtam ideillő topikot.

Szóval elég kezdő vagyok a netes rádióhallgatásban, és az lenne a kérdésem, hogy internetes rádiót csak úgy tudok hallgatni, hogy mindíg rámegyek az adott rádió saját honlapjára, és ott rákattintok valami linkre, és el kezdem hallgatni a mediaplayerben, vagy létezik valami rádióvevő szoftver valamilyen virtuális rádiókészülék megjelenéssel (mint pl. a dvd lejátszó szoftverek), amiben tudok válogatni a különböző adók között?

Ha létezik, akkor van-e valami ingyenesen letölthető, és az egyáltalán hogy működik, hogy lehet kiválasztani vagy megtalálni az adókat? (IP címmel, domain névvel, stb.)

A Winampban van egy Shoutcast adólista, ahol genre ill. más szempontok szerint tudsz az adók közül válogatni.

A Winamp ingyenes: www.winamp.com

De más médiaplayerek is vannak bizonyára, én csak ezt használom, ill. már inkább csak a SB-ot.

Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ratman » 2007.01.21., vas. 12:43

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.20., szomb. 21:03

Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel :D

Jó hogy szóltál, nem vettem észre, a SS nem jelezte hogy van frissebb, pedig be volt állítva.

Sajna a Jazzradio.hu továbbra sem hallgatható, a most javított OGG lejátszási hiba ellenére kifagy :D

hasznalj flacot... :D

mondom jazzradio.hu

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.20., szomb. 07:34

Ha valaki nem vette volna eszre, van uj stabil slimserver, rengeteg bugfixxel :D

Jó hogy szóltál, nem vettem észre, a SS nem jelezte hogy van frissebb, pedig be volt állítva.

Sajna a Jazzradio.hu továbbra sem hallgatható, a most javított OGG lejátszási hiba ellenére kifagy :D

hasznalj flacot... :D

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.20., szomb. 00:18

YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS » 2007.01.19., pén. 21:23

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.19., pén. 06:15

Japánban az IC vonatokon már van kábel nélküli internet hozzáférés. Gondolom az USA-ban is, meg az EU nyugati oldalán néhol elvétve. Nálunk erre kicsit még várni kell.

kicsit? elobb vonatok kellenenek... nem is tudom hogy van pofajuk ezert penzt kerni.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6236

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.01.18., csüt. 23:49

Nekem az a lényeg, hogy a buszon Dunaújvárosból-Bp.-re (és vissza) nem tudom, csak a sima rádiót és a memóriát használni...

Japánban az IC vonatokon már van kábel nélküli internet hozzáférés. Gondolom az USA-ban is, meg az EU nyugati oldalán néhol elvétve. Nálunk erre kicsit még várni kell.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.18., csüt. 22:06

Minden Wifis PDA egyben ilyen mobil netrádió is, hisz tehető rá streamet lejátszó player prg. és kész. Bár kétségtelenül kényelmetlenebb megoldás, mint egy céleszköz.

rudulf,

távolsági buszozás alatti netrádiózára nem lesz jó neked ez az eszköz, ez egyértelmű.

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.18., csüt. 21:11

első hordozható?

szvsz hordozhato is volt... bar lehet nem elemesek. amolyan taskaradio forma - a lakasba. masnak egyenlore nem is nagyon latom ertelmet.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 28

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2007.01.18., csüt. 20:52

meg mitol elso? korabban is voltak hasonlo megoldasok.

első hordozható?

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2007.01.18., csüt. 20:52

Oké-Oké!

Ezt én nem vágom. A wifi-ről semmit nem tudok, csak hogy jó.

:D

Nekem az a lényeg, hogy a buszon Dunaújvárosból-Bp.-re (és vissza) nem tudom, csak a sima rádiót és a memóriát használni...

Köszi

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.18., csüt. 20:49

meg mitol elso? korabban is voltak hasonlo megoldasok.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.18., csüt. 20:18

Tudja valaki, hogy hogyan működik a Hificity-n beharangozott hordozható netrádió?

Mivel veszi a net rádiót?

"Az Ausztráliai illetőségű gyártó a Torian Wireless úgy mutatta be a CES-en kiállított InFusion hordozható rádióját, mint a „világ első és egyetlen igazi hordozható kompakt Internet radiója”. A zsebben is elférő, kisméretű készülék 820.11g standardot használ a Wi-Fi hotspot-hoz csatlakozáshoz. Így több mint 10.000 Internet rádió állomáshoz van hozzáférése a felhasználónak."

http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4665

Szerintem minden benne van a cikkben.

Wifin kapcsolódik a netre, valami spéci kliens fut rajta, ami egy központi siteról válogatja az adókat, és ha te beviszel egy "saját" adó URL-t, ezt a központ érzékeli, és valamilyen szisztéma szerint bekerülhet a nagy listába is.

Ezen kívül önálló zenelejátszó is.

Jópofa, csak hát nem akárhol használható, mert csak ahol folyamatos és stabil a Wlan lefedettség, ott tudod használni. Mo-on sétálva szerintem még nemigen használható, asszem Győr meg még talán 1-2 város van jobban besugározva egységes free hotspotokkal.

Lakásba, kertben is jó lehet saját wifi AP-tal. Ha meg ha beizzítasz egy saját stream szervert (Slimserver, iTunes), akkor a saját gépeden tárolt zenéid is hallgathatod vele.

tsc
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc » 2007.01.18., csüt. 20:12

Mi benne a kérdéses? :D

Már a mobiltelefonomon is tudok netrádiózni, ha van wi-fi a közelben. (Nokia E60)

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2007.01.18., csüt. 20:02

Tudja valaki, hogy hogyan működik a Hificity-n beharangozott hordozható netrádió?

Mivel veszi a net rádiót?

"Az Ausztráliai illetőségű gyártó a Torian Wireless úgy mutatta be a CES-en kiállított InFusion hordozható rádióját, mint a „világ első és egyetlen igazi hordozható kompakt Internet radiója”. A zsebben is elférő, kisméretű készülék 820.11g standardot használ a Wi-Fi hotspot-hoz csatlakozáshoz. Így több mint 10.000 Internet rádió állomáshoz van hozzáférése a felhasználónak."

http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4665

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.18., csüt. 19:22

ezek szvsz alapertelmezett ertekek, de valszeg ugyanugy mukodik mindketto "hangositasa".

YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS » 2007.01.18., csüt. 15:53

Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.

Szerintem az nem analóg, mivel a digit kimenetet is szabályozza. Én azon használom, innen tudom.

A digit kimenetet csak akkor szabalyozza, ha engedelyezve van, hogy szabalyozza.

Amugy a digit kimenethez nem nyul.

Szoval akkor az analog kimeneten nem a jelszintet szabalyozza, hanem a digit jelfolyamot, amibol a DAC dolgozik.

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.18., csüt. 13:42

Valójában tényleg csökken a dinamika, ez igaz.

Én csak akkor szabályozom 100% alá, ha

1., lusta vagyok az erősítő távját megkeresni

2., nagyon halkan akarom hallgatni, ugyanis az erősítő a legkisebb hangerő állásban is kicsit hangos (digit szabályozás) ha pl. elalváshoz állítom be, ilyenkor kicsit a SB-on levéve jó a hangerő. Na de ilyenkor már mindegy a dinamika kis csökkenése, az én dinamikám is a padlón van már :D

zenehallgatashoz a ket tavot mindig egyutt cipelem. egy gershwin zenenel eleg nehez beallitani a hangerot elozetesen.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.18., csüt. 11:05

Valójában tényleg csökken a dinamika, ez igaz.

Én csak akkor szabályozom 100% alá, ha

1., lusta vagyok az erősítő távját megkeresni

2., nagyon halkan akarom hallgatni, ugyanis az erősítő a legkisebb hangerő állásban is kicsit hangos (digit szabályozás) ha pl. elalváshoz állítom be, ilyenkor kicsit a SB-on levéve jó a hangerő. Na de ilyenkor már mindegy a dinamika kis csökkenése, az én dinamikám is a padlón van már :D

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2007.01.18., csüt. 10:57

azert mondtam korabban, hogy csokken a dinamikaszint... erdemes hangeroszabalyozas nelkul atengedni.

csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn » 2007.01.18., csüt. 10:21

Szerintem ez egy digitális jellel manipuláló hangerő szabályozás, azaz semmi plusz elektronika nem szól bele a hangzásba, hanem csak egyszerűen a digitális jelszinteket csökkenti, azaz a mintákat leosztja.

Így nem mondható hogy "beleszól" a hangzásba, hisz csak a digitális jelfolyamot oszja le.

Ha pedig beállítjuk hogy a digit kimeneteket ne szabályozza, akkor azok felé a natúr digit jelfolyamot engedi, míg a beépített DAC felé továbbra is a leosztott (gyakorlatilag matematikailag elosztott) adatokat küldi, ezért ott csökkentett lesz a jelszint.

Szerintem.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6236

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.01.18., csüt. 10:11

Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.

Szerintem az nem analóg, mivel a digit kimenetet is szabályozza. Én azon használom, innen tudom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”