A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Pc alapú audio lejátszás

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csövi » 2006.09.04., hétf. 22:37

bizony :D

hétvégén megfigyeltem egy ilyen rendszert marad a cd egy darabig :D

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 22:12

Borzalmas! :D

Hallgassatok LP-t, azt kéx. :D Az tuti jo és jittermentes! :D

lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 » 2006.09.04., hétf. 21:46

Így már mindenkinek OK minden? :D

Részemről nagyképüség lenne ezt állítani, de nagyon örülök ez utóbbi két nagylevegős hozzászólásnak, mert sok mindent megtudtam és megértettem a CD grabbelés relytelmeiről.

Mi a helyzet a másoláskor, tehát akkor amikor nem wav fájlokat készítesz, hanem egy képfájlt és azt írod ki CD-re? Van külömbség, vagy ugyanaz vonatkozik rá mint a grabbelésre? Hibákra gondolok.

Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 20:33

Részemről igen. :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 20:17

AT,

Az a baj, hogy eddig nem említetted, hogy nálad a bithelyesség nem csak az adatok meglétét jelenti, hanem az időzítés pontosságát is. Pontosan erről beszéltem én is, hogy csakis az időbeliség a probléma, ezért szól másként két különböző berendezés. Nem értem, miért kellett ezen oldalakon keresztül vitázni, mert ha ezzel kezded, akkor nem strapáltam volna magamat. Én is arra jutottam, hogy a CD problémája az, hogy az emberi fül annyira érzékeny az időzítésbeli hibákra (jitter), hogy a legkisebb eltérést is érzékeli. A szemünket szerencsére könnyebb becsapni :kiraly:.

Biztos velem van a baj, de én a digitális technológia esetében a bithelyességen nem csak azt értem, hogy valami 0, vagy 1, hanem azt, hogy a 254 is 254 és ha annak az értéknek a 100x100.dik rácsponton kell megjelennie, akkor ott is jelenik meg, és nem a 100x101.diken :D Azaz, nevezzük ezt időzítésnek - igen, nagyon nem mindegy, hogy hol jelenik meg az érték. Node, digitálisnál EZ lehet kérdés? Ugye nem! A CD-nél mégis az...

Azt persze én is elfogadom, hogy amikor ebből analóg kimenet lesz, akkor ott a színek, színhőfok, vagy bármi beleszólhat a dolgokba - de azt nem, hogyha egy SD kártyáról, vagy CF kártyáról adom a jelet - az máshogy nézzen ki UGYANAZON a kijelzőn (azonos beállítások mellett). Mert szerintem ETTŐL digitális valami, attól, hogy a digitális vonalon mindent tökéletesen tud megcsinálni.

Ha valami ezt nem tudja teljesíteni, az nem képes a jeleket feldolgozni. És mivel a jelek bitekből állnak, ezért a bitek feldolgozására nem képes :) És én ezért írtam a bithibát, de ha te is időben szólsz, hogy melyik vitára asszociáltál, akkor én is előbb mondtam volna, hogy nem arra gondolok, hogy nem lehet megtalálni, hogy valami 1, vagy 0. Én arra gondolok, hogy Audio CD esetén ez kevés.

Én innen indultam, de azt hiszem ugyanoda értünk - a jelenlegi rendszerek képtelenek olyan pontosan dolgozni, hogy a megfelelő helyen jelenjenek meg a megfelelő értékek.

:D & :D

PS: SZERK: SAJNOS néhány hozzászólás meg"előzte" egymást - de már nem tudom az utcsó mondatát szerkeszteni. Ezért így kérdezem, MÁSHOGY, Így már mindenkinek OK minden? ;)

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 20:11

Ps.: Ha valakinek volt türelme végigolvasni :D

Szerintem ez az oka annak is, hogy a stúdióban megírt CD Audio lemez mindig jobb minőségű, mint a nyomott CD. Egyszerűen azért, mert ott pontosan azzal az órajellel írják meg, amivel digitalizálták is a felvételt - ellentétben a sokszorosítóval, ahol már az "elméleti" 44.1 kHz-el írnak. Ami ott sem ténylegesen annyi, amennyinek lennie kellene, tehát már eleve bele lesz kódolva egy számottevő jitter a felvételbe - azzal, hogy "tökéletessé" teszik az eredetihez képest, magyarul - elrontják. Az audio CD szabvány ugyanis nem azt határozza meg, hogy a biteknek "44.1 kHz-enként" kell hogy kövessék egymást(!), hanem azt, hogy ezt az értéket a lemezen lévő land/pitből kell tudni meghatározni. Azaz, a lemezen nem csak 0 és 1 van, hanem a 0 és 1 MELLETT az időzítés IS.

Azaz, hiába nézegeted az egyforma biteket egy PC-vel, mert ott akár 1%-os időbeli eltérés sem számít - de a fülednek akár a másodperc milliomod részének a milliomod része is számít. Az, ami a CD-n rajta van, de a PC nem is foglalkozik vele. Azaz, valójában a jitter ott kezdődik, hogy a lemezen lévő adatot a PC órajelével olvasod be(!), és csak a biteket nézegeted 44.1 kHz-en, holott ez a jel már alapvetően eltér a lemezen lévőtöl. Ezt persze nem szokás jitternek nevezni, pedig az már itt kezdődik. A lemezbe égetéskor.

És ez a PC esetében(!) jitter lesz ám a javából, mert az eredeti értékről fogalmad sem lehet - ez a különbség ugyanis másolhatatlan, hiszen digitalizálhatatlan, a PC bitre helyesen ugyanazt az eredményt adja - csak tökéletesen máshogy fog szólni az, amit készítesz, mint az eredeti. Ez a jitterhiba ugyanis a 0/1/44.1 vs. lemezen lévő 0/1/IDŐZÍTÉS között van. És ott is marad, mert mire a PC-be teszed, addigra eltűnik, mert a PC nem foglalkozik az időzítéssel. Ezért is tud egyforma bitértékeket adni, mert az időzítést egyszerűen lefelejti.

Ezért grab, mert nem mindent ad át, csak azt, hogy ELMÉLETBEN (ha igaz lenne), akkor ezekkel az adatokkal kellene dolgozni. Csak ez nem elmélet.

Ezért van az, hogy egy CD másolóprogramnak végtelenül sok beállítása van, mert az nem biteket másol (az copy paranccsal történne), hanem az íróprogi megpróbálja pontosan azt a sebességet, azt a land/pit hosszt, azt a jittert(!) előállítani, ami az eredeti felvételen volt. Sajnos, ez nyilvánvalóan lehetetlen feladat, hiszen ps pontossággal egyetlen író sem tud működni. Azaz, a másolat nem lesz tökéletes, mert nem lehet az. És ezért hívják ezt "csak" grabbelésnek, és nem copynak. Azért, mert más. Mert minden beállítással másfajta másolatot fog eredményezni minden másolóprogram függetlenül attól, hogy egy PC szerint a két másolat akár bitre azonos lesz. Mert a PC-t az analóg rész nem érdekli, a füledet meg az zavarja csak igazán.

És ezért nem tekinthető a CD Audio lemez tisztán digitális technológiának, mivel magán a lemezen egy, a feldolgozást érintő alapvető fontosságú rész, pont az időzítés, az éppen analóg módon van tárolva. Méghozzá analóg módon sem egzaktul, hanem csak "számítható" módon. Ez nagyon karcsú.

És ezért nem megoldás a reclock DAC-mivel az pont az eredeti időzítésnél akar okosabb lenni. Az meg ugye, nehéz dolog.

Ez van :D

Most már befejezhetjük?

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 20:02

AT,

Az a baj, hogy eddig nem említetted, hogy nálad a bithelyesség nem csak az adatok meglétét jelenti, hanem az időzítés pontosságát is. Pontosan erről beszéltem én is, hogy csakis az időbeliség a probléma, ezért szól másként két különböző berendezés. Nem értem, miért kellett ezen oldalakon keresztül vitázni, mert ha ezzel kezded, akkor nem strapáltam volna magamat. Én is arra jutottam, hogy a CD problémája az, hogy az emberi fül annyira érzékeny az időzítésbeli hibákra (jitter), hogy a legkisebb eltérést is érzékeli. A szemünket szerencsére könnyebb becsapni :D.

Bingó!!! Pontosan ez itt a lényeg.

Akkor küldök a két igen tiszteletreméltó úriembernek egy békesört :D

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 19:59

AT,

Az a baj, hogy eddig nem említetted, hogy nálad a bithelyesség nem csak az adatok meglétét jelenti, hanem az időzítés pontosságát is. Pontosan erről beszéltem én is, hogy csakis az időbeliség a probléma, ezért szól másként két különböző berendezés. Nem értem, miért kellett ezen oldalakon keresztül vitázni, mert ha ezzel kezded, akkor nem strapáltam volna magamat. Én is arra jutottam, hogy a CD problémája az, hogy az emberi fül annyira érzékeny az időzítésbeli hibákra (jitter), hogy a legkisebb eltérést is érzékeli. A szemünket szerencsére könnyebb becsapni :D.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 19:57

Miért írnám vissza cd-re, ha meg vannak cédék?

hat mert itt sok embernek nem telik 2000 cdre :D

Ha csak azért nem :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 19:22

Vagyis ez az egész cécó grabberekkel a gyenge minőségű CDROM meghajtók miatt van.

Amik ugyanazt a médiumot gond nélkül olvassák, ha azon adat van :D Akár 52x gyorsabban is :D Akkor miért is gyenge a minőségük? :kiraly:

Vicces srác vagy. Állandóan átülsz egy másik lóra. :D

Kedves Zoli,

Először is ezúton is megköszönöm, hogy bemutatkoztál mielőtt vitába szálltál volna velem, hogy tudjam - erről már beszéltünk egyszer, máshol.

Másodsorban, akkor is elmondtam neked, amikor számítógép van a rendszerben, akkor az "érvénytelen" kísérlet az Audio CD lejátszására vonatkoztatva, mivel a számítógép rendszerbusza mindent újraclockol, azaz ha körbevezeted a digit jelet egy spdif ki spdif be vonalon, akkor természetesen nem lehet benne hiba.

Sajnálom, hogy "..."-al folytatott levelezésünket nem olvastad végig, hiszen ott a végén eljutottunk oda, hogy a mai lejátszók többsége a 500 ps-2 ns közötti kimeneti jitterrel büszkélkedik, amit már csak a legjobb indulattal lehet elfogadhatónak nevezni, hiszen a ~690 ps, azaz ~0.7 ns-es érték már adathiba vesztéssel jár, ugyanis ennyi a rendszer tűréshatára. Ami meghaladja ezt az értéket, az egyszerűen bithibát okoz.

Azaz, ha veszel egy átlagos PC CD Rom-ot, akkor ott biza akkora jitter jön össze a transzport és a DAC között, ami már a legfelső bitek esetében bizony veszteségként jelentkezik. Abban persze "megállapodtunk" "..."-al, hogy ez nem annyira lényeges, mert a zaj többnyire úgyis elnyomja ezt a részt - de ettől még a tények tények maradnak, ezen bitek feldolgozása nem biztosan jár sikerrel ha kommersz készülékekről van szó.

Én ott is arra próbáltam rávilágítani, hogy egy tisztán digitális rendszernél a digitális feldolgozásba nem kerül semmiféle analóg időzítési bizonytalanság, hiszen az időzítés is digitálisan van megoldva.

Bármely digitális kép összerakása, bármely képkocka felvillantása a monitoron egzakt időzítéssel, egzakt pillanatban történik, és nem összevissza.

Na ez az, ami Audio CD esetében nincs.

A CD Audio esetében ez azért nincs, mivel itt nem egy egyszerű digitális jelről van szó, hanem egy "T", idő faktorral is ellátott jelről, amelyben maga a jel vezérelné a saját, egazkt időben történő szétbontását is. Ez pedig azt jelenti, hogy egy analóg jellemzőt is beleviszünk a jelbe - amivel utána igazából nem tudunk mit kezdeni, nem tudjuk kontrollálni, és hajlamosak vagyunk róla megfeledkezni. Pedig a Data CD-vel ellentétben, itt ennek van jelentősége. Ez maga az igazi jitterprobléma alapja, minden bajok forrása.

Ezt az analóg jelet ugyanis a reclock sem tudja eliminálni a digit jelről, mivel az elektromos zavarként tönkreteszi a digitális jel feldolgozását -> egyszerűen elszennyezi az órajelet.

HA pedig optikai reclockot építünk, akkor ott lép fel akkora jitter, ami már hibát fog okozni a feldolgozásban. Csak az optikai kapu felépítése majdnem annyi hibát visz be a rendszerbe, mint amennyi az Audio CD esetében a tűréshatár.

Azaz, normális integrált CD esetében a digitális adatok egzakt időben történő helyreállítása jelenleg még sehol és senkinek sem sikerül, a bitek egymástól eltolódva, elmosódva, vagy elzajosodottan, de semmiképpen sem megfelelő helyen fognak hanggá alakulni. A jitter csökkentése tehát első körben a (Bit!)hibák számát fogja csökkenteni, utána azt csökkenti, hogy mennyi kerül a 16 bitből feldolgozásra, és legvégül, a legfinomabb jitter esetében valósulhat meg az, hogy amikor a 44.1 kHz-es mintát előállítjuk a 16 bitből, akkor a kis téglalapok tényleg odakerüljenek, ahová kell.

A digitális technológia alapja az egzakt reprodukálhatóság.

Mindaddig tehát, amig nem sikerül pontosan ugyanazt a függvényt előállítani az adatokból, amely a lemezen szerepel, addig a digitális feldolgozás sikertelen.

Azt hiszem nyilvánvaló az, hogy a CD-n lévő adatokból bármely idióta PC-s függvénygenerátor fel fogja tudni rakni, hogy mit kellENE hallgatni, avagy egy scope-on látni a DAC mögött, de sajnos, ennek az egzakt helyreállítását a valóságban még senkinek sem sikerült megvalósítani.

Mert ahogy megállapítottuk, amig egy átlagos kapu IC 300 ps-es jitterrel rendelkezik, egy jobb alkatrész pedig 30 ps körüli értékkel, addig szerintem nyilvánvaló, hogy a garantált hibamentességhez szükséges kb. 700 ps-nél kisebb érték nem betartható.

Aki ezt másképpen szeretné megérteni, annak azt mondom, úgy képzelje el az egészet, mintha a monitorán SZELLEMKÉPES, zavaros, kissé jobbra-kissé balra tolódott képet látna, amiben a színek össze vannak zavarodva, és helyenként pár képpont még hiányzik is.

Majd megoldásnak azt mondják neki, hogy tegyen Shaktit a képre (bocs, de a példa kedvéért...), utána húzzon mindent szuper árnyékoltba, tuningolja még egy kicsit a készüléket és akkor már egészen kontrasztos és hibamentes lesz a képe.

Persze, még akkor is látható lesz, hogy nem tökéletes, és minden monitoron kicsit más lenne a kép, de erre még mindig azt mondanák neki, hogy ez így jó.

Én meg azt mondom, hogy nem jó. Egy digitális monitor ne csináljon szellemképet, mert azt semmi sem indokolja abban az esetben, ha megfelelő alkatrészek állnak rendelkezésre. Ahogy, egy DAC se csináljon népköltészetet, ha rendes alkatrészek állnak a rendelkezésre.

De mégis csinál.

Azért csinál, mert nincsenek megfelelő alkatrészek, ahogy megállapítottuk, legalább 1, de inkább 2 nagyságrenddel jobb alkatrészek kellenének ahhoz, hogy az eredeti hangkép interpollálása legalább megközelítően hibátlan lehessen, és az elvárásoknak (ne lehessen különbséget hallani) megfeleljen.

Azaz, ez nem más, mint digitális alapokon készített analóg népköltészet, ami tele van hibákkal minden kommersz lejátszónál. Egyszerűen azért, mert ha csak 30 KIVÁLÓ alkatrészen megy át a jel, akkor már bőven átléptük a megengedett ps-ban mért értékhatárát a hibátlan olvasásnak.

De ahogy megbeszéltük azt is, már az 1 ps körüli jitterérték is hallható, AZAZ, mindaddig, amig 1 ps alatti hibátlan függvénygenerálásra nincs mód, addig a CD lejátszást nem lehet hibátlannak tekinteni, mert az eredményre, az emberi fülre nézve elhanyagolhatóan kis hibával nem lehet működtetni.

Azaz, engem baromira nem érdekel, hogy egy PC milyen adatokat tud fogadni és értelmezni, engem az érdekel, hogy egy DAC mit és hogy tud fogadni és értelmezni.

A PC kimenet minden PC számára egzakt - de minden DAC számára más. Hiába tudja egy PC bithelyesen értelmezni, mert az minket nem érdekel. Minket az érdekel, hogy egy DAC tudja-e helyesen és időben értelmezni, valamint feldolgozni az adatokat. És mivel, ahogy már írtam, a PC-t nem érdekli a mikor, ezért szinte bizonyosan egazkt módon fel tudja dolgozni az adatokat. Ennek ellenére, ma is rengeteg grabber program születik, aminek nyilván van oka, hiszen még mindig nem úgy működik egyik sem, hogy Copy audio.cd to C: . Mert ez csak a biteket viszi át, az időzítést NEM. És mivel minden CD Audio lemez egyedileg időzít, ezért nem fog tudni a másolat az eredetivel megegyező másolatot produkálni.

Ugyanis a hordozón ELVILEG az egzakt 44.100 mintavétel adatai vannak 16 biten, csatornánként tárolva, ám a valóságban ezt csak akkor kapjuk vissza... ha ugyanazzal a rendszerórajellel írjuk ki az adatokat, amivel digitalizáltuk a jelet. Ugyanis a CD Audio EZT az adatot is tartalmazza a bitek mellett: Azt, hogy az a 44.100 minta VALÓJÁBAN milyen órajellel került rögzítésre. EZ lesz az, amit a PC átkölt, hiszen ő a saját órajele alapján írja ki, ami egyáltalán nem olyan precíz, mint amire az Audio CD-nek szüksége van. Őszintén szólva a PC CD Rom-ot nem is érdekli, hogy 200, vagy 500 ps jittert ír-e bele egy jelbe, hogy mennyire olvasható az éle, mert neki csak az kell, hogy amikor leolvassa, akkor a jitter a .7 ns alatt legyen. Oszt annyi, meg egy bambi. Baromira nem törődik azzal, hogy az ebben található jitterel mit fog kezdeni egy DAC, mert az nem az ő dolga. Ha egy PC .65 ns-el küld Audio CD adatot, akkor az hibátlanul fog menni. Ha viszont egy DAC-ra engeded rá, akkor az hibázni fog, mert annak is van egy .1-.3 ns-es jitterhibája. Azaz, a PC tűréshatára sokkal jobb, mint az Audio CD-é, mivel itt a PC-vel ellentétben még a DAC hibáját is figyelembe kell venni.

Küldd ki kétszer egy SPDIF kimenetre az AUDIO hangját, oszt próbáljad meg közben elindítani valamelyik programodat. A gép szépen elcsuklik, a hang megszakad - a kimeneten mégis pontosan ugyanaz a PC bithelyes jel fog megjelenni.

Mert az SPDIF és a PC megvár, a DAC meg nem. És ezért nem elég a CD Audio esetében a bithelyességnél azt nézni, hogy egy PC mit tud róla beolvasni bitenként. Mert az Audio CD ennél több (adatot tartalmaz). Még akkor is ha nem hiszed. És ezért sem mindegy, hogy hogyan grabbeled - és ezért van, hogy nem lehet copyzni.

Köszönettel,

AT

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 541

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ear » 2006.09.04., hétf. 18:47

Az EAC FAQ-ban ezt írják:

"Q: Audio extraction is purely digital, how could unremarked errors occur?

A: The data transmission itself is purely digital and also the data stored on the CD. But the Red Book standard (standard for audio CDs) is very weak and only little error correction will be performed in the drive. So on bad CD-ROM drives it is possible that you receive erroneous results.

"

Vagyis ez az egész cécó grabberekkel a gyenge minőségű CDROM meghajtók miatt van.

Szerintem ez legaláb ennyire függ inkább az audió CD szabványban megvalósított igen gyenge hibajavítástól.

Azért érdemes azon az eljáráson elgondolkozni, amit penna leírt, és azon, hogy a CD lejátszása vajon mennyire digitális vagy éppen mennyire analóg folyamat., és hány helyen is lehet beavatkozni a menetébe.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

arn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2006.09.04., hétf. 18:06

hat mert itt sok embernek nem telik 2000 cdre :D

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 18:05

Amik ugyanazt a médiumot gond nélkül olvassák, ha azon adat van :D Akár 52x gyorsabban is :D Akkor miért is gyenge a minőségük? :kiraly:

Vicces srác vagy. Állandóan átülsz egy másik lóra. :D

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2006.09.04., hétf. 18:04

Ezt csak azért említem, hogy egy hibátlan lemezt egy minőségi cdromon nem értem miért kell 2x beolvasni, ha nekem 3 ból 3x beolvassa hibátlanul. Minek vessem össze egymással a három beolvasott adatot? Legfeljebb ellenőrzéskén.

csinalhatsz masik kiserletet is... kulonbozo progikkal masmas gepen szedd le es vesd ossze. tobbszor nem lehet ugyanugy hibazni. a mai meghajtok altalaban rendesen leszedik.

tobbszor azert kell leszedni, mert ha karcos a cd, kapasbol kidobja. amugy lehet meg se hallod a hibat. de szerkesztokkel is lehet pl osszevetni ket filet, ugyan szemleletesebb, de sokkal gyorsabb szinkronizalni a ket leszedett konyvtarat. nekem mas celom nem volt vele - csak ne akkor deruljon ki a hiba, amikor mar nincs is nalam a lemez. bosszanto egy utolag felfedezett "karc".

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 17:54

Amik ugyanazt a médiumot gond nélkül olvassák, ha azon adat van :D Akár 52x gyorsabban is :D Akkor miért is gyenge a minőségük? :D

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 17:46

nem értem a kérdést.

kf

visszairod cdre, vagy szamitogeprol hasznalod?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 17:22

akkor nem ertem ezt a soklepeses vudut...  :D

ha egymasutan ket grabbelt minta binalisan megegyezik, akkor ok. de tudtommal az eac eleve igy csinalja. ketszer szedi le es osszeveti. korabban amikor nem eacot hasznaltam, ketszer grabbeltem es szinkronizaltam a ket konyvtarat.

valamit rosszul tudok?

Elmondok neked egy kísérletet, amit elvégeztem mikor a city-n ment a vita AT elméletéről.

Adva van egy futtatható állomány. Bezippeltem, és felírtam egy cd-re wav-ként. Ezután betettem a lemezt az asztali lejátszóba, és le is lehetett játszani rajta.(nem volt nagy élmény :D )

Ezután többször (aszem 3x) begrabbeltem, kicsomagoltam és érdekes módon minden esetben futtatható maradt a program. Ha bithibák lettek volna, akkor nem is lehetett volna kicsomagolni, mert crc-s lett volna. Lehet, hogy véletlenül tudtam begrabbelni 3x hibátlanul, nem tudni.

Mindezt linuxon csináltam.

Ezt csak azért említem, hogy egy hibátlan lemezt egy minőségi cdromon nem értem miért kell 2x beolvasni, ha nekem 3 ból 3x beolvassa hibátlanul. Minek vessem össze egymással a három beolvasott adatot? Legfeljebb ellenőrzéskén.

Az EAC FAQ-ban ezt írják:

"Q: Audio extraction is purely digital, how could unremarked errors occur?

A: The data transmission itself is purely digital and also the data stored on the CD. But the Red Book standard (standard for audio CDs) is very weak and only little error correction will be performed in the drive. So on bad CD-ROM drives it is possible that you receive erroneous results.

"

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 17:03

Kérdezzed Mug-ot, vagy olvassad el a cikkeit - akkor is bithelyes, érted?! :D:D

Csúsztatsz megint.

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 16:25

akkor nem ertem ezt a soklepeses vudut... :D

ha egymasutan ket grabbelt minta binalisan megegyezik, akkor ok. de tudtommal az eac eleve igy csinalja. ketszer szedi le es osszeveti. korabban amikor nem eacot hasznaltam, ketszer grabbeltem es szinkronizaltam a ket konyvtarat.

valamit rosszul tudok?

Kérdezzed Mug-ot, vagy olvassad el a cikkeit - akkor is bithelyes, érted?! :D:D

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2006.09.04., hétf. 16:24

akkor nem ertem ezt a soklepeses vudut... :D

valamit rosszul tudok?

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 16:17

Ha valaki nem tudo olvasni, csak írni, azzal nincs mit tenni. :D

Valóban :D

Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami » 2006.09.04., hétf. 16:05

nem értem a kérdést.

- kicsit visszaolvasol megutdtad volna :D

- usb dac-ot hasznalva hallgatja a lementett lemezeket.

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

arn
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn » 2006.09.04., hétf. 15:27

nem értem a kérdést.

kf

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.04., hétf. 15:17

Ha valaki nem tudo olvasni, csak írni, azzal nincs mit tenni. :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.04., hétf. 15:05

Ha valakit érdekel még a téma, a következő két linken utánaolvashat egy másik eszmefuttatást is, aminek több alapja van.

Itt egy kísérletet is elvégeztek:

www.jitter.de

Vagy ez is érdekes olvasmány:

cikk

Ha a jitter(max)<periódus/2, akkor a jitter semmilyen hatással nincs a digitális jelek kiolvasására. Ennyi. Ez a méretezés alapja. Szerintem ez nem túl bonyi feltétel, hiszen 1000x nagyobb átvitel esetében is kényelmesen megoldható. De ne menjünk messzire - a data CD esetén ugyanezeknek az eszközöknek semmi problémája sincs. Ha tehát a két technológia azonos, és nincs is közöttük valami különbség, akkor ez a két állítás egyszerre nem tartható fenn.

Amúgy, most komolyan játszunk ki ismer több linket versenyt? Van még vagy ötven szakmaibb, mint a beidézettek :D

Na jó :D Nesze neked egy amatőr véleménye, aztán hagyjuk ezt a kérdést:

http://www.sakurasystems.com/articles/Kusunoki.html

"It is often misunderstood as if the time axis is digital, instead of analog, because it receives discrete value after sampling, but actually, it is completely analog. When the time axis is distorted, the analog wave form is distorted with it."

Értelemszerűen - CD Audio esetén, és nem Data CD esetén.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”