Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Pc alapú audio lejátszás

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.10., vas. 11:58

Húúúú Baromi nagy baj van !!!!!!!!!!!!!!!!!

Én eleve fekete lemezre írok zenét, most akkor milyenre fessem a széleit? :D :kiraly: :D:D

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5871
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2006.09.10., vas. 11:37

...

Eljössz hozzám, hozol magaddal 20 eFt-ot, nálam is lesz, és kitesszük az asztalra. Adok két azonos nyomású műsoros CD-t, az egyiket befestjük, a másikat csupaszon hagyjuk. Az általam meghatározott részt többször egymás után meghallgatjuk, de úgy, hogy én soha ne tudjam, hogy éppen melyik lemez szól. Ha 10-ből legalább 9-szer eltalálom, elrakom a pénzedet, ha nem, akkor te viszed haza az enyémet.

Hm... ez tetszik! :D

Bevezethetnénk ilyen AVX-es tornákat és kioszthatnánk az Aranyfül díjat a legérzékenyebb teszternek. :D

21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.10., vas. 11:35

fél órát sem áldozol a kísérletre, ugyanakkor órákat szánsz arra, hogy kioktassad azokat, akik azt mondják, hogy létezik

Ez mondjuk ül :D

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.09.10., vas. 11:33

AT szerintem túl sok filmet nézel. :D Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk. :D

Szóval azt írta Gordon, hogy lusta vagyok kipróbálni, pedig fél óra az egész. Igen bevallom lusta vagyok, mert értelmetlennek tartom. Kevés időm van és ha van fél órám, akkor inkább meghallgatok egy lemezt.

Ha mindent kipróbálnék amit itt vagy ott olvasok a fél életem rámenne. Pl. nem fogom kipróbálni, hogy felfújt gumibelsőt az elosztó alá rakva jobb-e a hang, és azt sem, hogy ha beviszek egy darab nádad a szobába a mérettől függetlenül, akkor megváltozik a hang. Sorolhatnám még tovább, de biztosan tudnék olyan példát mondani, hogy hiába mondanám, hogy hallom ti akkor sem próbálnátok ki. Miért is nem? Mert nyilván mindent nem fogtok kipróbálni, csak azt aminek értelmét látjátok. Ha mindenhez úgy állnék hozzá, hogy lehet, hogy hatással van a hangra, bár minden ésszerüség ellene mond, akkor végtelen sok dolgot kipróbálhatnék.

Viszont itt most kivételt teszek és kizárólag a vita miatt. Csinálok két cd-t, az egyiknek befestem az élét a másiknak nem és vaktesztet csinálok. Ugyan tudom az eredményt előre, de nem bánom megcsinálom. Sőt azt is tudom, hogy ha nem lesz eredmény vagy a berendezéseim nem lesznek megfelelőek vagy a fülem.

Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek.

Gandalf, ezek szerint te úgy véled, hogy a jelenség létezése LEHETETLEN? Pont.

Oké, ez esetben felajánlok neked egy könnyű pénzkereseti lehetőséget. Eljössz hozzám, hozol magaddal 20 eFt-ot, nálam is lesz, és kitesszük az asztalra. Adok két azonos nyomású műsoros CD-t, az egyiket befestjük, a másikat csupaszon hagyjuk. Az általam meghatározott részt többször egymás után meghallgatjuk, de úgy, hogy én soha ne tudjam, hogy éppen melyik lemez szól. Ha 10-ből legalább 9-szer eltalálom, elrakom a pénzedet, ha nem, akkor te viszed haza az enyémet.

Na mit szólsz, hiszen te itt nem veszíthetsz (vagy mégis? :D )

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5871
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2006.09.10., vas. 10:59

... Tényleg meg tudnál különböztetni laboratóriumi körülmények között, dupla vakteszten vörösborokat - mondjuk évjárat szerint? És ha nem, akkor azok nem is különböznek? Avagy, nőket, szexet, kosztokat?

Igen, ez jó példa arra, hogy nem kell mindent laborban bizonyítani, attól még működhet. No és mi sem laborban hallgatunk zenét. Az tuti, hogy két sör közötti különbség egy jó kocsmában jobban kijön, mint egy steril szobában. Ha érzem, akkor a dolog számomra működik. Ettől persze még nem győzködök másokat, hogy nekik is érezniük kellene. :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.10., vas. 10:46

AT szerintem túl sok filmet nézel. :kiraly: Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk. :)

Nem, szerintem sem valószínű ;) Biztos.

Szóval azt írta Gordon, hogy lusta vagyok kipróbálni, pedig fél óra az egész. Igen bevallom lusta vagyok, mert értelmetlennek tartom. Kevés időm van és ha van fél órám, akkor inkább meghallgatok egy lemezt.

Kedves Gandalf,

Tegyünk tisztába valamit. Engem baromira nem zavar, ha nem próblod ki, mert ez a te dolgod. Az viszont igen, hogy nem vagy hajlandó még kipróbálni sem, és annak ellenére hogy többen is mondják, hogy igaz a jelenség -> továbbra is MEGGYŐZŐDÉSSEL tagadod a létezését.

Mint ahogy Simon írta - ez egy könyvtár, amit sokan olvasnak. Tehát, amikor te azt állítod, hogy ilyen nincs, akkor azt is el fogják olvasni. Ezért nem mindegy, hogy mi marad meg ebből az egészből.

Azaz, értsük meg egymást - senki se mondta, hogy ki kellene próbálnod. A kifogás annak szólt, hogy fél órát sem áldozol a kísérletre, ugyanakkor órákat szánsz arra, hogy kioktassad azokat, akik azt mondják, hogy létezik. Ennek a töredéke elég lenne a kipróbáláshoz, de te mégis inkább a minden alapot nélkülöző nem lehet igazuk és ezt el kell mondanom hozzáállást választottad. Engem ez zavart. Nem az, hogy nem próbálod ki sem ezt, sem mást - mert ahogy írtam, az nem kötelező.

Én csak arra kértelek, ezúttal már sokadszor, hogy akkor viszont ne akarjál már róla véleményt nyilvánítani...

Viszont itt most kivételt teszek és kizárólag a vita miatt. Csinálok két cd-t, az egyiknek befestem az élét a másiknak nem és vaktesztet csinálok. Ugyan tudom az eredményt előre, de nem bánom megcsinálom. Sőt azt is tudom, hogy ha nem lesz eredmény vagy a berendezéseim nem lesznek megfelelőek vagy a fülem.

Tipikus hozzáállás. Akkor, először is leszögezem, hogy ha sikerül, ha nem - az nem jelent semmit sem. Max összeomlik a világképed, hogy tényleg van ilyen jelenség :D

A lényeg a következő. Vegyél olyan CD-t, amelyen mondjuk énekhang, vagy hangszer hangja található, például szóló énekes, vagy gitár, esetleg zongora.

Nem árulom el, hogy mit fogsz hallani, csak azt, hogy mire és hogy érdemes figyelni :D

Tedd be a kezeletlen lemezt. Figyeljed meg az énekes (hangszer) HANGJÁT. Ne a minőségét, a hangját. Azt, hogy hogyan és honnan szólal meg.

Cseréljed ki a lemezt, és figyeld meg újra. Ne kapkodj, LEGALÁBB EGY SZÁMOT HALLGASS VÉGIG minden esetben!

Most cseréljed vissza a lemezt :vazeg:

És ugyanezt mégegyszer.

Ne csodát várj, ne valami hozsannát...

Ps.: CD Külső ÉS belső perem is lefestendő!

"Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek."

Gandalf, ez a kísérlet éppen nem bukott meg, de nem baj :D Ahogy a CD élének leesztergálása is bizonyítottan hozott jobb eredményt.

És tényleg arra kérnélek, hogy néha gondolkozz el egy picit a példáimon. Tényleg meg tudnál különböztetni laboratóriumi körülmények között, dupla vakteszten vörösborokat - mondjuk évjárat szerint? És ha nem, akkor azok nem is különböznek? Avagy, nőket, szexet, kosztokat?

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.09.10., vas. 10:42

AT szerintem túl sok filmet nézel. :D Valószínüleg nem a Mátrix foglyai vagyunk. :D

Ha mindent kipróbálnék amit itt vagy ott olvasok a fél életem rámenne. Pl. nem fogom kipróbálni, hogy felfújt gumibelsőt az elosztó alá rakva jobb-e a hang, és azt sem, hogy ha beviszek egy darab nádad a szobába a mérettől függetlenül, akkor megváltozik a hang. Sorolhatnám még tovább, de biztosan tudnék olyan példát mondani, hogy hiába mondanám, hogy hallom ti akkor sem próbálnátok ki. Miért is nem? Mert nyilván mindent nem fogtok kipróbálni, csak azt aminek értelmét látjátok. Ha mindenhez úgy állnék hozzá, hogy lehet, hogy hatással van a hangra, bár minden ésszerüség ellene mond, akkor végtelen sok dolgot kipróbálhatnék.

Őszintén szólva nekem mindig is gyanus volt az, hasonlóan a parajelenségekhez, ahol amikor laboratóriumi körülmények voltak mindig megbuktak a kisérletek.

egyrészt valóban kényelmes vagy, de nem abban az értelemben, ahogy írod!

az elméleted, hogy a futóműveknek nem "sok" saját hangja van kényelmes a mostani rendszeredhez, mert ha belátnád, hogy márpedig van, akkor megindulna Benned a vezérhangya, hogy a dvd lejátszónál jobb futóművel kéne zenét hallgatni.

Elég elfogultnak tűnsz és valószínű valóban tudod már az eredményt ezért javaslom, hogy kérd meg a Párod, hogy hallgassa meg, hall-e különbséget. Nem kell neki elárulni, hogy kellene-e különbségnek lennie!

Ja és hát valóban nem túl ideális még a rendszer a próbához, de szerintem meglesz az a különbözet.

A hozzászólásod utolsó része meg egyszerűen nem igaz! Idéztem, linkeltem: többeknek sikerült pzitív kisérleteket végrehajtania!

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 6

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2006.09.10., vas. 09:26

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320

Zene: DAC/Headphone Amplifier:T.C. Konnekt 8, Headphone:AKG K-601

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.09., szomb. 13:03

úgyhogy nagy a boldogság.

Sok boldogságot hozzá! :D

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak..." Edmund Burke

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.09., szomb. 13:01

Én fordítgattam mint a hülye, asszonnyal kölcsönösen hülyét csináltunk egymásból, de az égegyadta semmi különbséget nem hallottunk.

[...]

Szóval akkor futottam vele egy fél délutánt, és csak annyi derült ki, hogy számomra bizonyíthatatlan volt a bizonyított és a mérőműszerem is rossz amit egyébként nap, mint nap használok közmegelégedésre.

Látod Simon, pont erről beszélek.

Félinformációk kavarognak mindenfelé, és amikor valaki megpróbálja elmondani a lényeget, akkor meg nem hallgatnak rá. Mondhatni, amolyan Kasszandra sorsom van :D

Namármost, a létező legfontosabb dolog, amit meg kell érteni, az az, hogy az Audio lejátszás egy szuper-szubjektív és még készülék, hely és rendszerfüggő dolog is. Olyan jelenség tehát, ami egzaktul és mindenki számára bizonyítható lenne - az gyakorlatilag nincs.

Azaz, itt nem lehet interpollálni. Nincs demokrácia. Itt csak lehetőségek vannak... Azaz, a legsúlyosabb hiba az, amikor ultimate következtetést akarnak levonni valamiből.

Így tehát, nem mindegy, hogy mi a kérdés, mik a feltételek, és hogy mit akarunk az eredményből levonni.

Az én állításom úgy hangzott, hogy LÉTEZIK az a jelenség, hogy a CD Audio lemez kezelése befolyásolja a kapott hang minőségét.

Gandalf állítása a következő volt: Ez lehetetlen.

Namármost a lehetetlen állításnak az a bizonyítéka, hogy soha, senkivel nem lehetett a jelenséget reprodukálni. Ha viszont én egy, azaz EGYETLEN bizonyítékot hozok, akkor a tagadó állítás nem tartható fenn. Mert azt EGYETLEN példa is megcáfolja.

Innentől azonban szigorúan tilos az állítás interpollálása, mely szerint ezt akkor mindenkinek hallania kell! Mert nem kell. Tehát, én NEM azt állítottam, hogy ezt mindenkinek hallania kell - hanem azt, hogy NEM IGAZ az az állítás, hogy ez a jelenség nem is létezik.

Nézd meg a te mostani esetedet:

Csak az elvakultak vitatkoznak azon, hogy mindenkinek, vagy senkinek. Azaz, a liberalitás ebben az esetben azt jelenti, hogy nem kötelező mindenkinek éreznie, hallania valamit - ami létezik. És nem azt, hogy arról van értelme filozófálni, hogy létezik-e valami, amit én nem ismerek...

A te eseted erre a tipikus példa.

Ha annyiról van szó, hogy ezt is ki lehet próbálni, akkor kipróbálod, nem műxik és kész. Nem következik belőle semmi. De amikor azt hiszed, hogy ennek működnie kell, akkor jönnek az idióta magyarázatok.

Példának okáért az egyik helyen én simán meg tudtam különböztetni a dugóforgatás hangzását, nálam meg nincs igazi jelentősége. Amúgy, nem a hangzás fog tőle megváltozni, hanem sokkal inkább a fázis helyessége, hibája fog tőle érezhetővé válni. Ha érzékeltetni akarom, akkor olan, mintha egy fázisfordítót képzelnél el, ami mondjuk nem 90 fokban, hanem 0-5 fokban forgatná el a fázist. Talán érzékelhető, hogy ettől a hang biza nem fog megváltozni. Viszont a feeling, amit érzel, az igen. Egyszerűen TISZTÁBB lesz a kép, ha a te rendszeredben nem 0 a forgatás hatása, hanem mondjuk 1-5 között valahol adja az eredményt. Ettől alapvetően csak kellemesebb lesz a hallgatás és nem mást fogsz hallani.

Azaz, mint a feljebbi részből látszik, szó sincs sem személyről, sem készülékekről, sem helyről. Egyszerűen arról van szó, hogy az egyik állásban több zavar kerül a rendszerbe, mint a másikban. Amúgy pedig, jópár készülék létezik a világban, amibe már gyárilag is beépítették a helyes dugóállás című visszajelzést - de sajnos még ott is igaz, hogy ne annak higgyél, hanem magadnak :D És hidd el, hogyha nem hallod, akkor sincs semmi baj sem veled, sem a készülékeiddel.

Csak nálad, ott nincs ennek jelentősége.

Én tehát mindig azt állítom az Audio esetében, hogy léteznek jelenségek, amiket érdemes kipróbálni. És nem azt, hogy mindig és mindenhol működni fognak... Én pedig mindig azon szoktam kiakadni, amikor azok, akiknél nem jönnek be, azok vagy azt mondják, hogy akkor ez hazúgság, vagy azt, hogy nagyvonalúan meghagyják hülyének azokat, akiknél bejön. Akiket ez szórakoztat, hát szórakoztassa, ők már tudják, hogy ennek nincs semmi értelme... de ha valakinek jó, hát legyen, ráhagyják... Utána pedig mindenre egy laza félmosollyal legyintenek, hogy legyen nektek - és csípőből tagadnak mindent, mert belőlük többé nem csinálnak hülyét.

És ennek nagyon nem erről kellene szól(nia).

Mert ezzel az szemlélettel azoktól is elveszik a kedvet a kipróbálásra, akinek amúgy lenne hozzá kedve. Hiszen, lehet, hogy kedve van, de ha ezzel szemben az áll, hogy hülyét csinál magából - akkor nem valószínű, hogy bevállalják a kockázatot...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.09., szomb. 11:40

És hogy kicsit közelítsek a topic témájához. Ismét hasznosnak bizonyult a fórum számomra. Már régebb óta gondolkozom, hogy hogyan lehetne megoldani az mp3-as zenehallgatásomat a legegyszerűbb, de mégis viszonylag minőségi módon. Newman eladása adta az első lökést majd Penna hozzászólása. Szóval, jövő héten jelentik be az új iPod-ot és azonnal meg is rendelem. Már a héten meg akartam venni, de sehol nem lehet kapni, mondván, hogy jövő héten jön az új és akkor a nyakukon maradna a régi.

Mivel a zenéim nagy része digitális forrásból származik, ezért mindig is gond volt a lejátszás. A munkagépemen egyszerű volt a dolog, de a zene/moziszobában nem tudtam mit csináljak. Mp3-at CD-re, DVD-re nem írok, az nekem lejátszási oldalon nagyon macerás. Bár van HTPC, ahhoz be kellene kapcsolni a projektort. Az iPod minden szempontból megfelelő. A 30Gb-os (az új verzióban valószínűleg nagyobb) merevlemez teljesen elegendő, talán ha 3-4Gb-nyi mp3 van a gépemen és erre még rájön az a 20-25 lossless album amit hallgatok és ami még simán ráfér. Egyszerű, szép, távirányítható, számomra könnyen feltölthető/törölhető (hiszen alatta van a HTPC), úgyhogy nagy a boldogság.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.09., szomb. 11:32

Akkor tényleg nem érted Simon.

Pedig igyekszem. Mondok egy példát. Engem alapvetően az egész nem érdekel, felőlem lehet így is, meg úgy is. Viszont néha -mivel ahogy mondtad, semmiben nem kerül- csak a hecc kedvéért belemegyek valamennyire. Ilyen volt a CD lejátszó villásdugó megfordítása. Ez is állítólag bizonyított meg minden. Én fordítgattam mint a hülye, asszonnyal kölcsönösen hülyét csináltunk egymásból, de az égegyadta semmi különbséget nem hallottunk. Megkérdeztem, hogy egyáltalán hogyan lehetne megtudni, hogy melyik a helyes? Mert ha nem is hallom akkor legalább legyen úgy. Valamit mérni kellett. Nekem a műszer semmit nem mutatott. Akkor biztos a műszerem a rossz - mondták. Szóval akkor futottam vele egy fél délutánt, és csak annyi derült ki, hogy számomra bizonyíthatatlan volt a bizonyított és a mérőműszerem is rossz amit egyébként nap, mint nap használok közmegelégedésre.

Off

Nekem leginkább úgy sikerül "látványosan" mérnem, ha néhány milivoltos egyenfeszültséget mérek a készülék föld pontja és a hálózat földelési pontja között (nyilván úgy, hogy semmi nincs beledugva a tápkábelen kívül és az is földeletlenül van!). Így szépen lehet látni, hogy a folyamatosan változó értékeknél mennyi a maximum az egyik, illetve a másik irányba fordított villásdugónál.

Van ennél precízebb mérési módszer is, de az nagyobb előkészületeket igényel.

Már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem én is így csináltam és egyik esetben sem mért semmit. De mivel hallható különbséget nem véltünk felfedezni ezért hagytam a fenébe az egészet.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.09.09., szomb. 11:16

Pedig igyekszem. Mondok egy példát. Engem alapvetően az egész nem érdekel, felőlem lehet így is, meg úgy is. Viszont néha -mivel ahogy mondtad, semmiben nem kerül- csak a hecc kedvéért belemegyek valamennyire. Ilyen volt a CD lejátszó villásdugó megfordítása. Ez is állítólag bizonyított meg minden. Én fordítgattam mint a hülye, asszonnyal kölcsönösen hülyét csináltunk egymásból, de az égegyadta semmi különbséget nem hallottunk. Megkérdeztem, hogy egyáltalán hogyan lehetne megtudni, hogy melyik a helyes? Mert ha nem is hallom akkor legalább legyen úgy. Valamit mérni kellett. Nekem a műszer semmit nem mutatott. Akkor biztos a műszerem a rossz - mondták. Szóval akkor futottam vele egy fél délutánt, és csak annyi derült ki, hogy számomra bizonyíthatatlan volt a bizonyított és a mérőműszerem is rossz amit egyébként nap, mint nap használok közmegelégedésre.

Off

Nekem leginkább úgy sikerül "látványosan" mérnem, ha néhány milivoltos egyenfeszültséget mérek a készülék föld pontja és a hálózat földelési pontja között (nyilván úgy, hogy semmi nincs beledugva a tápkábelen kívül és az is földeletlenül van!). Így szépen lehet látni, hogy a folyamatosan változó értékeknél mennyi a maximum az egyik, illetve a másik irányba fordított villásdugónál.

Van ennél precízebb mérési módszer is, de az nagyobb előkészületeket igényel.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.09., szomb. 09:26

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.09., szomb. 00:26

Na jó, akkor még egyszer megpróbálom érzékeltetni, hogy miért is gondoltam, hogy megpróbálom elmondani ezt a történetet a számítógépes, illetve Audio CD lejátszásról...

"Morpheus (két kapszulát tart a tenyerében): Válaszd a kék pirulát és a történet végetér. felébredsz az ágyadban, és azt hiszed,

amit hinni akarsz. Válaszd a piros pirulát, itt maradsz a Csodavilágban, és én megmutatom neked, milyen mély a nyúl ürege... Emlékezz, minden amit ajánlok az igazság, semmi más...."

Én már rég bevettem a piros pirulát (és nemsokára az esti dilibogyót is be fogom... :D ), és csak felajánlottam az üreg megismerését. De sajnos még ebben a mátrixban is jellemzően Cypher gondolatvilága uralkodik, az, amelyik fél attól, hogyha egyszer kibillennek az egyensúlyból, akkor nem lesz visszaút:

"Cypher: Tudom, mit gondolsz, mert én is éppen arra gondolok. Tulajdonképpen mióta itt vagyok, azóta ezen gondolkodom. Miért, ó miért nem választottam a kék pirulát?..."

... és inkább a biztonságra törekszenek:

"Cypher: Tudja, én tudom, hogy ez a steak nem létezik. Tudom, hogy ha beveszem a számba, a MátriX az, ami elhiteti az agyammal, hogy ez szaftos és ízletes. Kilenc év után tudja mire jöttem rá? Arra, hogy a tudatlanság boldogít."

Félünk a tudástól, ez az igazság. A biztonságos nem tudás, a felszín sokkal csábítóbb, kényelmesebb, érthetőbb. Én bevilágítottam a nyúl üregébe, de úgy tűnik, valójában nem érdekel senkit a dolgok mélysége. Éppen ezért én azt javaslom, hogy érdeklődés hiányában a továbbiakban nem mutogatom az üreget, de cserébe megkérnélek benneteket, hogy ameddig nem ismeritek meg a piros pirulát - addig ne mondjátok azt, hogy az lehetetlen. És ne beszéljétek le az embereket a próbáról.

Mert szerintetek van kanál - szerintem nincs, és ez egy olyan piros pirula, ami nem véglegesen változtat meg. Csak lehetőséget ad. Aki nem él vele, az is boldogan tud élni :D Éppen ezért, addig is jó zenehallgatást kívánok a PC CD-ről minden Mr. Reagennek :D

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.09., szomb. 00:04

...De ismétlem, mi szükség volna erre a bizonyítékra?
Abban a pillanatban semmi,ha pl. a kételkedők nem bizonytganák bármi dolog nemlétezését,pláne ha nem is érdeklik ezen témák,és még fontosnak sem találják,akarom mondani azért annyira igen,hogy az ellenkezőjét ecsetelgesség,de mivel ez sosemnemvanígyen ezért... :D

Na, de a bizonyíték megléte véget vetne a vitának hívők és nem hívők között. És ezt -szerintem- egyik fél sem akarja igazán.

Többszörös vakteszt igazolta, hogy számít a különbség. Annyira, hogy például német szakemberek azt is bizonyították, hogy a lemez legjobb olvashatósága akkor következik be, ha 36 fokban (remélem jól írom) leköszörülik a peremet, mert ekkor a legkisebb a reflexió.

Vaktesztek igazolják, hogy hallható a különbség, és ezek a vaktesztek reprodukálhatóak, és bármikor bemutathatóak. Csak a gond ott van, hogy akik szeretnek ideológiákat gyártani, azok nem szeretnek elmenni megnézni, hogy vajon így van-e.

Nem kell elhinni, hogy van különbség - elég ha elmész meghallgatni. Azaz, igazából nem értem, hogy miről beszélsz itt:

"Na, de a bizonyíték megléte véget vetne a vitának hívők és nem hívők között. És ezt -szerintem- egyik fél sem akarja igazán."

Ez épp nem hitvita, mert van rá bizonyíték, csak akik nem akarnak benne hinni semmi áron sem - azok nem hajlandóak elfogadni a bizonyítékot, és minden szőrszálba belekötnek.

Egyébként, ez abban az esetben nem zavarna, ha kipróbálnák azt, amiről beszélünk, és legalább tapasztalat alapján mondanák, hogy nem igaz - de itt nem erről van szó, ez zsigeri elutasítása annak, amit nem ismernek. És sajnos most a te "bagatellizálásod" is ilyen, hiszen ez nem humorizálható kérdés, amiről szó van - ott nincs vita.

Van, aki elvégezte a kísérletet és megtapasztalta, hogy annak van alapja - és van, aki közli, hogy nincs. Azaz, valójában az egyik oldal csak annyit szeretne elérni, hogy a másik oldal legalább próbálja már ki egyszer, mielőtt végleg elutasít valamit - a másik oldal meg kétségbeesetten próbálja megmagyarázni, hogy miért nincs értelme kockáztatni a biztos hitét abban, hogy igaza van...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.08., pén. 23:39

Na, de a bizonyíték megléte véget vetne a vitának hívők és nem hívők között. És ezt -szerintem- egyik fél sem akarja igazán.

Szerintem előbb,vagy utóbb lesz néhány dologra bizonyíték(mint ahogy régen a lemezjátszó futóműveknek sem tulajdonítottak jelentősséget),és akkor már nem a létezésükről,hanem az értelmükről(mámint számít-e annyit,hogy ...) fognak vitázni. :D

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.08., pén. 23:33

Abban a pillanatban semmi,ha pl. a kételkedők nem bizonytganák bármi dolog nemlétezését,pláne ha nem is érdeklik ezen témák,és még fontosnak sem találják,akarom mondani azért annyira igen,hogy az ellenkezőjét ecsetelgesség,de mivel ez sosemnemvanígyen ezért... :D

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.08., pén. 23:31

De ha nagyon matematikai útra mennénk és 100 emberen elvégezhető lenne egy teszt (elfogultan akár a bizonyítékot kereső oldal választhatná ki a 100 tesztalanyt) 100 különböző helyen, 100 különböző berendezésen 1000 különböző lemezen (személyenként 100-at tesztelnénk) és ha 95% vagy afeletti eredmény jönne ki akkor bizonyítéknak lenne tekinthető. De ismétlem, mi szükség volna erre a bizonyítékra?

Ahhoz,hogy ez a kísérlet bizonyítási kísérletnek lehessen nevezni,ahhoz az kéne,hogy a 100 tesztalany mindegyikének hallása minimum azon az érzékenységen belül kell legyen,mint a kimutatandó különbség,és mind a 100 helyen olyan berendezés legyen aminek a minősége megfeleljen ekkora különbség megmutatására.De mivel azt sem tudni mekkora különbség az,amit ki szeretnénk mutatni,ezért sem a tesztalanyok és sem a teszttárgyak kiválasztása a tesztre nem megoldható... :D

És akkor hol vannak még a kék bálnák és a pezsgők. :D Van akinek így szép az élet.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.08., pén. 23:27

De ha nagyon matematikai útra mennénk és 100 emberen elvégezhető lenne egy teszt (elfogultan akár a bizonyítékot kereső oldal választhatná ki a 100 tesztalanyt) 100 különböző helyen, 100 különböző berendezésen 1000 különböző lemezen (személyenként 100-at tesztelnénk) és ha 95% vagy afeletti eredmény jönne ki akkor bizonyítéknak lenne tekinthető. 

Ahhoz,hogy ez a kísérlet bizonyítási kísérletnek lehessen nevezni,ahhoz az kéne,hogy a 100 tesztalany mindegyikének hallása minimum azon az érzékenységen belül kell legyen,mint a kimutatandó különbség,és mind a 100 helyen olyan berendezés legyen aminek a minősége megfeleljen ekkora különbség megmutatására.De mivel azt sem tudni mekkora különbség az,amit ki szeretnénk mutatni,ezért sem a tesztalanyok és sem a teszttárgyak kiválasztása a tesztre nem megoldható... :D

lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 » 2006.09.08., pén. 23:17

Ja és az a baj, hogy a kábeledet vastagabbra cserélted, pedig egy igazi "hifistől" sem olvashattál olyat, hogy egy kábel csak azért, mert vastagabb jobb lenne.

Igazad van, nem vastagabbat kellett volna írjak (bár valóban vastagabb mint a gyári volt) mert nem az volt a lényeg a mondatban, hanem az, hogy kicseréltem.

Azért lett a vastagabb megvéve, mert a tesztben amit olvastam ez lett a győztes. Hazavittem az első és a második helyezettet, meghallgattam és (talán véletlenül, talán nem) a vastagabbat találtam jobbnak, vagy akartam jobbnak találni, mert az tesztgyőztes volt.....

Amúgy ha szoftvereket akarsz: lejátszónak foobar2000, használj lehetőleg külső USB-s hangkártyát, vagy DAC-ot, de a legjobb, ha külső USB minőségi hangkártyanak az optikai digitális kiemetét kötöt egy DAC-ra.

Köszönöm, kár, hogy három sorral el lett intézve.

Ne legyek telhetetlen. :D

Aztán megint jöhet egy elméleti vita, hogy az optikai digitális átvitelnél van-e hiba, nagyobb jitter a koaxhoz képest vagy nincs és hogy ér-e annyit az optikai összeköttetés előnye: az elekromos zajokkal teli számítógép leválasztása, mint amekkora hátrányt jelent az elektromos/optikai oda vissza konverzió?

Nincs ezzel semmi baj, ha a végén nem a lemezmosó folyadékról írnak oldalakat.

Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.09.08., pén. 22:54

Simon

Létezik kék bálna?

Az emberiség hány százaléka látta?

Létezik különbség palackban és tankban érlelt pezsgő között?

Az emberek hány százaléka ismeri?

Hány tudja megkülönböztetni egy vak teszt során?

lajos001

A porolásnak simán lehet fizikai (elektrotechnikai) magyarázata. (A vezeték dielektromos jellemzői változik a szigetelés változásával, így azzal, ha leszedik a port róla.)

Nem mondom, hogy meghallanám, de nem nézem hülyének azt aki azt mondja hallja.

Ja és az a baj, hogy a kábeledet vastagabbra cserélted, pedig egy igazi "hifistől" sem olvashattál olyat, hogy egy kábel csak azért, mert vastagabb jobb lenne.

Amúgy Gandalf és AT vitája eléggé meghatározó lehet a számítógépes zenehallgatásnál. Az egyik szélsőség szerint ugyanis számítógéppel lehet tökéletes digitális forrást biztosítani, míg a másik szélsőség szerint még csak egy közepesen jót sem. Nyilván az igazság, mind általában itt sem a szélsőségekben jelentkezik.

Amúgy ha szoftvereket akarsz: lejátszónak foobar2000, használj lehetőleg külső USB-s hangkártyát, vagy DAC-ot, de a legjobb, ha külső USB minőségi hangkártyanak az optikai digitális kiemetét kötöt egy DAC-ra.

Aztán megint jöhet egy elméleti vita, hogy az optikai digitális átvitelnél van-e hiba, nagyobb jitter a koaxhoz képest vagy nincs és hogy ér-e annyit az optikai összeköttetés előnye: az elekromos zajokkal teli számítógép leválasztása, mint amekkora hátrányt jelent az elektromos/optikai oda vissza konverzió?

lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 » 2006.09.08., pén. 22:11

És akkor még nem is beszéltetek a shakti kő rejtelmeiről meg egyszer egy újságban valaki azt írta, hogy másképpen szól a rendszere, ha leporolja a hangfalkábelt.........

Én naiv meg csak várom, hogy egyszer szó lesz szoftverről meg hardverről ami szükséges a minőségi PC alapú zenehallgatáshoz, mert felcsillant a szemem amikor a topic címét megláttam.

Kérném a modokat, hogy ezt a félrevezető címet változtassák meg mondjuk HIFI WODO címre, mert az jobban illik hozzá.

Ne értsetek félre (én is kicseréltem a tápkábeleket vastagabbra, mert hallottam vagy hallani véltem a különbséget) nem itélem el a fanatikus hifisták meggyőződését, de ezt a topicot az indítója nem erre szánta.....szerintem. :D

Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.09.08., pén. 21:35

Nekem semmi :D

Nézd meg hogy mennyiszerr szerettem volna """ráhagyni""" Gandalfra, de annyira meg akar győzni arról, hogy nincs igazam, hogy kénytelen vagyok rá válaszolni, hogy Pedig, DE :D

Dehát ezért vagytok itt! :D

Most komolyan, ha holnap leadnám a bizonyított listát, hogy shakti kő kamu, filcezés igaz, hangfalábel kamu, interkonnekt igaz, stb. akkor csak a sírás menne mindkét oldalon egy hónapig. Így meg lehet az idők végezetéig egymás idegeit marcangolni. Ezért éltek mindannyian. :kiraly:

AT
V.I.P.
V.I.P.

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: AT » 2006.09.08., pén. 21:27

Miszerint is valaminek a hiánya vagy a megléte a bizonyíték. Tehát ha hárman láttak valakit hárman pedig nem akkor helyes-e azt mondani, hogy ott volt.

[...]

De ismétlem, mi szükség volna erre a bizonyítékra?

Nem, ez nem erről szól. Ez egy olyan kísérlet, aminek az eredménye nem egy szubjektív, "nekem tetszik, vagy sem" típusú eredmény, hanem egy egzakt ez a lemez az egyik - ez a másik típusú eredmény. Azaz, egyszerűen fogalmazva, ezen jelenség léte akár még vakteszttel is igazolható. És igazolták is :D

[...]

Nekem semmi :D

Nézd meg hogy mennyiszerr szerettem volna """ráhagyni""" Gandalfra, de annyira meg akar győzni arról, hogy nincs igazam, hogy kénytelen vagyok rá válaszolni, hogy Pedig, DE :D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”