A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 121

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

La_Valse írta:
2020.09.13., vas. 14:02
Jó azoknak, akik ilyen gyorsan és nagy bizonyossággal meg tudnak állapítani dolgokat. Irígyellek benneteket....
Eddig hangra csak mi ketten próbáltuk :-)
Alto fórumtárs szeretné, ha már nem lenne Jriver...biztos van ami Neki jobban tetszik!
Wittaonak Streaming szolgáltatás hiányzik belőle...gondolom a Tidalra céloz, mivel kb 15 féle van
eredetileg benn, de a Tidal az valóban nincs.

Én éppen most számoltam fel a Tidal streaming szolgáltatást, egy évet adtam magamnak...
Van sok zene rajta, a hangja középszerű, háttérzenélésre ideális, de én nem ezért ülök le zenét hallgatni.
...jöhetnek a paradicsomok, dobáljatok :smile29:
Eleje: Passzív hűtésű HTPC+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC, Lab12 Gordian
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KSL preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth  Szoba:Panel

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 692

Hozzászólás Szerző: supravox »

Tegnap este próbáltam ki a JR27-et.
A 26-ot használom nagy nagy megelégedéssel.
A 25-ről a 26-ra váltás egy dimenzió ugrás volt a nekem tetsző irányba.
A 27 egy 180 fokos forduló.
Mechanikus csattogó gombócos hang.
Nem kellett órákig oda-vissza hallgatgatnom.
A 26 minden áramlása, zeneisége oda lett.
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 256

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Jó azoknak, akik ilyen gyorsan és nagy bizonyossággal meg tudnak állapítani dolgokat. Irígyellek benneteket.
Komolyan. Ilyenkor mindig kiújul az évek során nagy nehezen gyógyuló hifis kisebbségi érzésem.
Én is feltelepítettem a JRMC27-et a 26 mellé. Azonos konfig, ugyanaz az adatbázis. Nem mondanám, hogy az új
szerényebb hangot produkálna. Olyasmit meg végképp nem, hogy középről szólna minden. Egy valami szembe ötlik
a sokkal régebbi verziókhoz képest, a metaadatokat jobban kezelheti, mert kevesebb hangjegyet kapok az adatok
beolvasásakor.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 438

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Elmo írta:
2020.09.13., vas. 12:12
phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 08:53
szkebe írta:
2020.09.10., csüt. 22:16
A hyper threading-et használjátok,vagy off?
Persze, ne kapcsold ki.
Mit érdemes még ki-be kapcsolgatni? Gigabyte alaplapom van.
Tedd fixre ramok sebességét, vedd le a turbo funkciót, a C state funkciókat kapcsold le mind (C1,C5, C6) valami hasonlók) PCI, PCI-e fix értékre állítása, ramoknál is fix voltokat adj, így ezekkel a funkciók ki-be ill fix értékekre való váltásokkal elkerülöd a táp ráncigálását.Alvómódokat, felébresztési funkciókat is kapcsold ki.
Aztán ha a biosszal végeztél mehet a Win 10 optimalizálása, energiagazdálkodással kezd, alvó , hibernáló állapotokat le is tilthatod, aztán eszközkezelőben az Internet,USB energiamegtakarítási funkcióit is tiltsd le, vagyis ne engedélyezd, alapból engedélyezve vannak, ez kihat az internet USB működésére is, néha leválasztja a win az USB-s eszközöket.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2699

Hozzászólás Szerző: wittao »

kakaox írta:
2020.09.13., vas. 11:55
wittao írta:
2020.09.12., szomb. 19:19
kakaox írta:
2020.09.11., pén. 21:56
Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
https://yabb.jriver.com/interact/index. ... 832.0.html
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. ....
Én már dobtam is :-)
Kipróbáltam a 27-est, de ez visszalépés hangban a 26-hoz képest.
Az én rendszeremen egyértelműen szerényebb hangot mutat az új változat.
Minden középről szól, nem jön az a varázslatos folyékony hang belőle, mint a régebbi (26-os)
változatból.
Hát ennyi...esetleg ha valaki kipróbálja majd és jobban tetszik az új változat, akkor írja már meg!
További kellemes hétvégét kívánok Nektek!
Nem probaltam a 27-est, de majd ha lenyugodtam veluk kapcsolatban akkor talan :)
Viszont ez korabban is tettenerheto volt nehany verziovaltasnal, hogy az ujabb nem feltetlenul sikerult jol.
A 28-cal magam reszerol biztosan befejeztem, ha nem lesz benne stream integracio. Raadasul szerencsere a ROON is javul, most mar hozzaszoktam a hangjahoz ami a legujabb verzioig egyertelmuen tettenerheto modon gyengebben teljesitett. Most viszont szamomra jo es meg a stream is ott van. Lassan inkabb az Audirvana lesz a konkurencia es nem a JRiver sajnos :(
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 135

Hozzászólás Szerző: Elmo »

phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 08:53
szkebe írta:
Persze, ne kapcsold ki.
Mit érdemes még ki-be kapcsolgatni? Gigabyte alaplapom van.

Big
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 468
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Big »

Neked nem külső DAC-ra van szükséged, ha csak nem olyat választasz ami minőségében meghaladja a beépítettet, de akkor a Line In-t (RCA) kell használni.
Olyan "passzív" eszközre van szükséged ami a digitális jelet a megfelelő csatolófelülettel eljuttatja a beépített DAC-ig és akkor az optikai illetve a coax bemenetet használod.
Amit javasoltam azt dugod az USB3-ba a NUC-on a másik végére meg teszel egy coax kábelt (igény szerinti minőségben) és az megy a coax bemenetére a hangfaladnak.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

wittao írta:
kakaox írta:
Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. ....
Én már dobtam is :-)
Kipróbáltam a 27-est, de ez visszalépés hangban a 26-hoz képest.
Az én rendszeremen egyértelműen szerényebb hangot mutat az új változat.
Minden középről szól, nem jön az a varázslatos folyékony hang belőle, mint a régebbi (26-os)
változatból.
Hát ennyi...esetleg ha valaki kipróbálja majd és jobban tetszik az új változat, akkor írja már meg!
További kellemes hétvégét kívánok Nektek!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC, Lab12 Gordian
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KSL preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth  Szoba:Panel

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Promethus írta:
2020.09.13., vas. 11:23
Hogy kötöd össze másképp a NUC Pc-vel?
Nubert Line bemenetére rca-rca to jack kábel?
Pl:
M2Tech_HiFace_750pix-IMG_3124.jpg
M2Tech_HiFace_750pix-IMG_3124.jpg (306.83 KiB) Megtekintve 708 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Hogy kötöd össze másképp a NUC Pc-vel?
Nubert Line bemenetére rca-rca to jack kábel?

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Promethus írta:
2020.09.13., vas. 09:46
juliush írta:
2020.09.12., szomb. 20:48
Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Szerintem a HDMI-t teljesen elfelejtheted, mert a Nubert csak az AV eszközök és TV-k által használt HDMI ARC-t (Audio Return Channel) ismeri, amit a NUC szerintem nem támogat. Én biztos, hogy egy pöpec USB->SPDIF-fel használnám, mint mondjuk a Musical Fidelity VLINK 192, ha minőségi hangzásra vágysz! B-terv az optikai.
Sok sikert!

Az lesz. Rendeltem egy USB-C DAC-ot optikai kimenettel, HDMI-ről meg letiltom a hangot a Biosban, nincs más választásom.
Pedig vettem egy igen hasznos HDMI splittert ami tette a dolgát de itt mégsem vitte át a Nubertba a hangot sajnos.
gondolkodik.gif Nem értem minek külső DAC, ha a Nubert Nubox-ban van DAC? gondolkodik.gif

Promethus
V.I.P.
V.I.P.

juliush írta:
2020.09.12., szomb. 20:48
Promethus írta:

Ki hogyan kötné össze?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Szerintem a HDMI-t teljesen elfelejtheted, mert a Nubert csak az AV eszközök és TV-k által használt HDMI ARC-t (Audio Return Channel) ismeri, amit a NUC szerintem nem támogat. Én biztos, hogy egy pöpec USB->SPDIF-fel használnám, mint mondjuk a Musical Fidelity VLINK 192, ha minőségi hangzásra vágysz! B-terv az optikai.
Sok sikert!
Az lesz. Rendeltem egy USB-C DAC-ot optikai kimenettel, HDMI-ről meg letiltom a hangot a Biosban, nincs más választásom.
Pedig vettem egy igen hasznos HDMI splittert ami tette a dolgát de itt mégsem vitte át a Nubertba a hangot sajnos.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 438

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

szkebe írta:
Persze, ne kapcsold ki.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 763
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
kakaox írta:
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. Hihetetlen korlatoltak, stream sehol, nem is lesz, es “a magyarazatot ismered” c. enyhen arrogans valasszal tovabb leptunk a temarol. De a 188. fele videokodek az belekerult, szuper. Persze atkapcsolhatom audio only modba... de ezek nem neznek ROON-t? Audirvana-t? Hihetetlen.
Privatban beszeltem Jim-mel, es mondtam neki ember 100-120$ dijat is fizetek egy-egy verzioert, csak gyomlaljatok mar ki ezt a sok szart ebbol, legyen audiora kihegyezve jobban, es lokjetek bele 2-3 streamszolgaltatot. Erre egyik kollega visszairt, hogy Media Center a nevuk, nem Audio center vagy Stream Center, arra van sok masik megoldas, amugy is a stream halott, majd csodbe fog menni egyik a masik utan, ahogy eddig is az osszes. Mondtam, hogy azert egy olyan 300-400 millios fizeto stream felhasznalo van, tudjak-e esetleg uberelni ezt a media center lejatszojuk letoltesi szamaival... itt abbahagytuk a beszelgetest.
Szerintem ha a 27.5-be vagy 28-ba nem rakjak be a stream-et, akkor lehuzhatjak a rolot. Mindezt egy csokonyos hozzaallas miatt.
A Jrivernek már régesrég a méltán kiérdemelt süllyesztőben lenne a helye szerintem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1777

Hozzászólás Szerző: juliush »

Promethus írta:

Ki hogyan kötné össze?
USB-Type C to optika?
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

wittao
Őslakos
Őslakos

kakaox írta:
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. Hihetetlen korlatoltak, stream sehol, nem is lesz, es “a magyarazatot ismered” c. enyhen arrogans valasszal tovabb leptunk a temarol. De a 188. fele videokodek az belekerult, szuper. Persze atkapcsolhatom audio only modba... de ezek nem neznek ROON-t? Audirvana-t? Hihetetlen.
Privatban beszeltem Jim-mel, es mondtam neki ember 100-120$ dijat is fizetek egy-egy verzioert, csak gyomlaljatok mar ki ezt a sok szart ebbol, legyen audiora kihegyezve jobban, es lokjetek bele 2-3 streamszolgaltatot. Erre egyik kollega visszairt, hogy Media Center a nevuk, nem Audio center vagy Stream Center, arra van sok masik megoldas, amugy is a stream halott, majd csodbe fog menni egyik a masik utan, ahogy eddig is az osszes. Mondtam, hogy azert egy olyan 300-400 millios fizeto stream felhasznalo van, tudjak-e esetleg uberelni ezt a media center lejatszojuk letoltesi szamaival... itt abbahagytuk a beszelgetest.
Szerintem ha a 27.5-be vagy 28-ba nem rakjak be a stream-et, akkor lehuzhatjak a rolot. Mindezt egy csokonyos hozzaallas miatt.

www.coreaudio.eu

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Promethus írta:

Ki hogyan kötné össze?
USB-Type C to optika?
Ebben az esetben talán a legegyszerűbb megoldás Intel Nuc USB kimenet -> USB -S/PDIF átalakító -> Nubert Nubox. Természetesen az USB S/DIF átalakítónál van olcsó és ............... :rolleyes:
M2Tech hiFace az egyik legjobb ár érték arányt képviselő darab, de természetesen van olcsóbb is, esetleg használtan már 20 000 alatt is láttam. Pl.: viewtopic.php?t=132432

Promethus
V.I.P.
V.I.P.

Nincs DVI se a monitoron se a számítógépen.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2759

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Promethus írta:

Ki hogyan kötné össze?
USB-Type C to optika?
Vagy a képet vidd DVI-on, ha a hangnál ragaszkodsz a HDMI-hez.
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Promethus
V.I.P.
V.I.P.

Ki hogyan kötné össze?
USB-Type C to optika?

kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: szkebe »

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

a.gabriel írta:
2020.08.29., szomb. 22:44

Ha igazán komoly számítási teljesítményt akarsz, akkor elfelejted az ilyen 1070 gamer videokártyát, és teszel bele egy TESLA GPU kártyát. Azok a nyers számítási kapacitása megeszi ezeket a gamer kártyákat. Nem hiába használják ezeket pl: időjárás, földrengés, és egyéb szimulációs kutatási számításokhoz.
Igaz nem olyan árban vannak, de legalább NVidia cég gyártja.

36_1_11.gif

Tápban pedig vagy veszel egy Seasonic-t, vagy egy 800W HD Plex-t, annak adhatsz toroidról betápot.
Nem felejtettem el, hogy a 1070 nem a GPU-k királya, de egy ilyen hipotézist igazolni, egy ilyen 400K HUF értékű gép is több mint sok...

Köszi, nem is tudtam, hogy van a HDPlexnek 800W-os tápja...
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

wittao
Őslakos
Őslakos

nagyatt írta:
2020.08.30., vas. 13:33
Kerdesem lenne,
-aki mac-et hasznal tidalhoz milyen lejatszo az ajanlott.
-Illetve egyaltalan melyik mac-es lejatszot erdemes jasznalni mondjuk flac lejatszasra?
-egy mac mini standard USB kimeneten hoz olyan hangminoseget, mint egy PC mondjuk egy PPV2es kartyaval ?
Koszi
1. Audirvana-t ajanlom
2. Szerintem hozhat, de csak egymas mellett meghallgatva tudod eldonteni Neked melyik tetszik

www.coreaudio.eu

nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Kerdesem lenne,
-aki mac-et hasznal tidalhoz milyen lejatszo az ajanlott.
-Illetve egyaltalan melyik mac-es lejatszot erdemes jasznalni mondjuk flac lejatszasra?
-egy mac mini standard USB kimeneten hoz olyan hangminoseget, mint egy PC mondjuk egy PPV2es kartyaval ?
Koszi
Audia Flight FL3S
Dynaudio Evoke 20 + Stand 20
AudioPC, EVGA NuAudio card
Hid D8 Speaker, D6 IC, D2 + D3 Power

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”