A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

Big
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 468
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Ebben az esetben talán a legegyszerűbb megoldás Intel Nuc USB kimenet -> USB -S/PDIF átalakító -> Nubert Nubox. Természetesen az USB S/DIF átalakítónál van olcsó és ............... :rolleyes:
M2Tech hiFace az egyik legjobb ár érték arányt képviselő darab, de természetesen van olcsóbb is, esetleg használtan már 20 000 alatt is láttam. Pl.: viewtopic.php?t=132432
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Nincs DVI se a monitoron se a számítógépen.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2769

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59

Ki hogyan kötné össze?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Vagy a képet vidd DVI-on, ha a hangnál ragaszkodsz a HDMI-hez.
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 64

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Ki hogyan kötné össze?
USB-Type C to optika?

kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 121

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
https://yabb.jriver.com/interact/index. ... 832.0.html
Eleje: Passzív hűtésű HTPC+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC, Lab12 Gordian
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KSL preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth  Szoba:Panel

szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: szkebe »

A hyper threading-et használjátok,vagy off?

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 322

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

a.gabriel írta:
2020.08.29., szomb. 22:44

Ha igazán komoly számítási teljesítményt akarsz, akkor elfelejted az ilyen 1070 gamer videokártyát, és teszel bele egy TESLA GPU kártyát. Azok a nyers számítási kapacitása megeszi ezeket a gamer kártyákat. Nem hiába használják ezeket pl: időjárás, földrengés, és egyéb szimulációs kutatási számításokhoz.
Igaz nem olyan árban vannak, de legalább NVidia cég gyártja.

36_1_11.gif

Tápban pedig vagy veszel egy Seasonic-t, vagy egy 800W HD Plex-t, annak adhatsz toroidról betápot.
Nem felejtettem el, hogy a 1070 nem a GPU-k királya, de egy ilyen hipotézist igazolni, egy ilyen 400K HUF értékű gép is több mint sok...

Köszi, nem is tudtam, hogy van a HDPlexnek 800W-os tápja...
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2707

Hozzászólás Szerző: wittao »

nagyatt írta:
2020.08.30., vas. 13:33
Kerdesem lenne,
-aki mac-et hasznal tidalhoz milyen lejatszo az ajanlott.
-Illetve egyaltalan melyik mac-es lejatszot erdemes jasznalni mondjuk flac lejatszasra?
-egy mac mini standard USB kimeneten hoz olyan hangminoseget, mint egy PC mondjuk egy PPV2es kartyaval ?
Koszi
1. Audirvana-t ajanlom
2. Szerintem hozhat, de csak egymas mellett meghallgatva tudod eldonteni Neked melyik tetszik
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Kerdesem lenne,
-aki mac-et hasznal tidalhoz milyen lejatszo az ajanlott.
-Illetve egyaltalan melyik mac-es lejatszot erdemes jasznalni mondjuk flac lejatszasra?
-egy mac mini standard USB kimeneten hoz olyan hangminoseget, mint egy PC mondjuk egy PPV2es kartyaval ?
Koszi
Audia Flight FL3S
Dynaudio Evoke 20 + Stand 20
AudioPC, EVGA NuAudio card
Hid D8 Speaker, D6 IC, D2 + D3 Power

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 43

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

adamthebrave írta:
2020.08.29., szomb. 13:39
nagyatt írta:
2020.08.29., szomb. 10:42
Erre nagyon kíváncsi leszek. Majd oszd meg kérlek a tapasztalatokat. Lehet, hogy Contorl PC-ként nem fogsz érzékelni változást az analóg vs hagyományos atx tápolás között. Viszont a modernebb algo hozhat a konyhára.
Erre számítok én is, de aztán majd jön a varjú a karóra... :rolleyes: :D

Lehet építeni/vásárolni 500-600W-os analóg vagy tényleg jó minőségú kapcsolóüzemű tápot?
Nagyteljesítményű analóg táp ügyben keresd mzperx-et. Ne itt írj neki PÜ-t, ide nem, vagy csak nagyon ritkán jár. Ha nincs meg az elérhetősége és szükséged van rá, írj nekem PÜ-t, megadom.

szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút

@adamthebrave
Megkérdezhetem hogy milyen tápra építetted a gépet?

@a.gabriel
Végül is leírta,hogy megoldódott a problámája,erre te beajánlasz egy 1M forintos videókártyát. :ohnoohnoohno: ;peace;

a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 29

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

adamthebrave írta:
2020.08.29., szomb. 08:51
Egy érdekes kísérletbe fogtam bele a számítógépes front end terén, gondoltam veletek is megosztom.

A lejátszási lánc jelenleg a következő: Dual PC (ControlPC - AudioPC) - DAC - előfok - aktív hangfalak. Szoftveres oldalon mindkét gépen Audiolionux fut, a lejátszásért pedig a HQPlayer - Roon kombó felel. A számítógépek mind speciálisan audióra átalakítottak, clockoltak, sok körös analóg tápegység hajtja őket.

A mostani változás a ControlPC-t érinti. A Holo Audio Spring2 DAC jelfeldolgozása a DSD-re van kihegyezve, a legjobb hangminőséget úgy érem el, ha nem a DAC saját belső jelfeldolgozására bízom a DSD átalakítást, hanem már előtte a ControlPC elvégzi ezt. A HQPlayer beépített modulátori ebben nagy segítésegemre vanak, de nagyon erőforrásigényesek. A PC-ben lévő 1240L Xeon-nal egy egyszerűbb modulátorral tudok DSD256-ra alakítani, komolyabb modulátor vagy nagyobb DSD már akadást okoz a lejátszásban.

A HQPlayer 4-es verziójának a nagy újdonsága az ún. EC modulátorok bevezetése volt, amit én nem tudok kipróbálni, a hiámyzó teljesítmény miatt. Nagy teljesítményt analóg táppal jelenleg nem tudok elérni, így ha a nyers erő felé akarok elmenni, akkor hagyományosabb gép kell. a Computeraudiophile alapítója épp most publikálta legújabb gépeit, ahol a ControlPC egy kb. 2M FT-os szörnyeteg, és még ez sem tudja az EC modulátorokat 512DSD-n futtatni drop out nélkül!

Én nem akartam ennyire elmenni, viszont beszereztem egy sokkal erősebb gépet, mint a mostani ControlPC-m. A jelenlegi kb. 8 000 pontot hoz CPU teszten, az új közel 22 000-et, van benn egy erős dedikált videokártya is. A HQP számításait ki lehet az nVidia kártyákban lévő CUDA magokra is terheltetni, így még nagyobb erőforrás áll rendelkezésre. Az új gépben egy Intel i9 7900X van egy nVidia 1070-nel együtt. Ezzel már gond nélkül lehet az EC modulátort 256DSD felbontással használni.

A következő hetek azt fogják megmutatni, hogy melyik a jobb irány a ControlPC tekintetében: a speciálisan átalakított, kisebb teljesítményű és fogyasztású, vagy a hatalmas nyers erővel rendelkező, de hagyományos elemekből felépített gép.
Ha igazán komoly számítási teljesítményt akarsz, akkor elfelejted az ilyen 1070 gamer videokártyát, és teszel bele egy TESLA GPU kártyát. Azok a nyers számítási kapacitása megeszi ezeket a gamer kártyákat. Nem hiába használják ezeket pl: időjárás, földrengés, és egyéb szimulációs kutatási számításokhoz.
Igaz nem olyan árban vannak, de legalább NVidia cég gyártja.

36_1_11.gif

Tápban pedig vagy veszel egy Seasonic-t, vagy egy 800W HD Plex-t, annak adhatsz toroidról betápot.

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.

nagyatt írta:
2020.08.29., szomb. 10:42
Erre nagyon kíváncsi leszek. Majd oszd meg kérlek a tapasztalatokat. Lehet, hogy Contorl PC-ként nem fogsz érzékelni változást az analóg vs hagyományos atx tápolás között. Viszont a modernebb algo hozhat a konyhára.
Erre számítok én is, de aztán majd jön a varjú a karóra... :rolleyes: :D

Lehet építeni/vásárolni 500-600W-os analóg vagy tényleg jó minőségú kapcsolóüzemű tápot?
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Audia Flight FL3S
Dynaudio Evoke 20 + Stand 20
AudioPC, EVGA NuAudio card
Hid D8 Speaker, D6 IC, D2 + D3 Power

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.

Egy érdekes kísérletbe fogtam bele a számítógépes front end terén, gondoltam veletek is megosztom.

A lejátszási lánc jelenleg a következő: Dual PC (ControlPC - AudioPC) - DAC - előfok - aktív hangfalak. Szoftveres oldalon mindkét gépen Audiolionux fut, a lejátszásért pedig a HQPlayer - Roon kombó felel. A számítógépek mind speciálisan audióra átalakítottak, clockoltak, sok körös analóg tápegység hajtja őket.

A mostani változás a ControlPC-t érinti. A Holo Audio Spring2 DAC jelfeldolgozása a DSD-re van kihegyezve, a legjobb hangminőséget úgy érem el, ha nem a DAC saját belső jelfeldolgozására bízom a DSD átalakítást, hanem már előtte a ControlPC elvégzi ezt. A HQPlayer beépített modulátori ebben nagy segítésegemre vanak, de nagyon erőforrásigényesek. A PC-ben lévő 1240L Xeon-nal egy egyszerűbb modulátorral tudok DSD256-ra alakítani, komolyabb modulátor vagy nagyobb DSD már akadást okoz a lejátszásban.

A HQPlayer 4-es verziójának a nagy újdonsága az ún. EC modulátorok bevezetése volt, amit én nem tudok kipróbálni, a hiámyzó teljesítmény miatt. Nagy teljesítményt analóg táppal jelenleg nem tudok elérni, így ha a nyers erő felé akarok elmenni, akkor hagyományosabb gép kell. a Computeraudiophile alapítója épp most publikálta legújabb gépeit, ahol a ControlPC egy kb. 2M FT-os szörnyeteg, és még ez sem tudja az EC modulátorokat 512DSD-n futtatni drop out nélkül!

Én nem akartam ennyire elmenni, viszont beszereztem egy sokkal erősebb gépet, mint a mostani ControlPC-m. A jelenlegi kb. 8 000 pontot hoz CPU teszten, az új közel 22 000-et, van benn egy erős dedikált videokártya is. A HQP számításait ki lehet az nVidia kártyákban lévő CUDA magokra is terheltetni, így még nagyobb erőforrás áll rendelkezésre. Az új gépben egy Intel i9 7900X van egy nVidia 1070-nel együtt. Ezzel már gond nélkül lehet az EC modulátort 256DSD felbontással használni.

A következő hetek azt fogják megmutatni, hogy melyik a jobb irány a ControlPC tekintetében: a speciálisan átalakított, kisebb teljesítményű és fogyasztású, vagy a hatalmas nyers erővel rendelkező, de hagyományos elemekből felépített gép.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2404

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2020.08.24., hétf. 10:21
Köszi a reakciókat. :smile53:
Valószínűleg veszek egy nagyobb SSD- t, a HDD- t meg megtartom biztonsági mentésnek.
Biztonsági tárolásra raid-es NAS az optimális. SSD fajlagosan jóval drágább, nagyobb-sűrűbb, gyorsabb fájlmozgatásra optimális. Aztán a vérprofik NAS-ba is tehetnek SSD-t.

K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 156

Hozzászólás Szerző: K P »

Köszi a reakciókat. :smile53:
Valószínűleg veszek egy nagyobb SSD- t, a HDD- t meg megtartom biztonsági mentésnek.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2404

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34

Mai történés, hogy a vinyó (zöld WD) folyamatosan felpörög, de nem indul el.
WD GREEN saját tapasztalásom szerint WD között a legkevésbé megbízható. Ha már ezt a jelenséget produkálja, vélhetően kuka. Ha még belül van a 3éven, és be vagy regisztrálva ezzel a vinyóval, akkor a WD-hez be lehet küldeni direktben, vagy az itthoni kereskedőn keresztül. Ha nem találnak rajta külsérelmi, vagy valami durva villamossági nyomot, akkor kapsz cserében egy újat. Arra már csak 3hónap a garancia idő.

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: turho »

K P írta:
Sziasztok Fültársak!

Az audio PC- m egy torony házba van építve, amit az utóbbi időben (helyhiány miatt) az állványra helyezve, elfektetve használok.
Rendszert szétszedtem, gépről mindent lehúztam, felállítottam (ebben a helyzetben van ugye a vinyó normál, fekvő helyzetben.) Elindult. Láncba visszarak, működik. Ami érdekes, hogy az utóbbi időben kissé magashiányosnak éreztem a megszólalást, na ez a probléma abszolút megszűnt. Sokkal jobbak lettek az arányok, és elő- visszajöttek a részletek a magas szekcióban is.

Szerintetek döglődik a HDD? Persze a HDD Sentinel szerint minden 100%.... gondolkodik.gif
Nyilván most már csak felállítva fogom a PC- t használni, de kell valami biztonsági mentés, sajnálnám ha oda lenne 2 TB music.
Mit javasoltok?
Szívem szerint azt, hogy kontakt-tisztíts le mindent, illetve vizsgáld felül a tápegységet, tápvezetékeket. Gyengélkedő 12 Voltos ág egyik jele is lehet. Ezzel párhuzamosan biztonsági mentés egy másik 2 Terrásra, vagy akármire. 23 éve gyűjtök zenéket HDD-kre, én se örülnék, ha elveszne. Tehát néha archiválok....
HDD beszerelése manapság álló, is, fekvő is lehet, csak mozgatva ne legyen, főleg működés közben és hirtelen mozdulatokra érzékeny.
S1NY Audio Class D 2x250W erősítő (Bodoraudio alpha), Echotech EX-8 DIY mod(váltó, hangszórók, mérőmikrofonos linearizálás, egyedileg készíttetett közép, Hivi tweeter), ESS9023 mobil Dac, SMSL Sanskrith 10th V2 DAC, T+A T160E ládikák, és nagy zeneszeretet

szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút

ZolaBA írta:
2020.08.17., hétf. 06:43
K P írta:
Mit javasoltok?
Szerintem olvass utána, hogy milyen pozícióban (fekve vagy állítva) kell beszerelni a winyót.
[SPOILER] Spoiler...
Miután rájössz, hogy tök mindegy fekszik vagy áll, vélhetően csökkenni fog a fektetett elhelyezés okozta lelkiismeret furdalásod, ami pozitívan hathat a fektetett pozícióban hallott hangra is ;)
K P írta:
Sziasztok Fültársak!

Az audio PC- m egy torony házba van építve, amit az utóbbi időben (helyhiány miatt) az állványra helyezve, elfektetve használok.
Rendszert szétszedtem, gépről mindent lehúztam, felállítottam (ebben a helyzetben van ugye a vinyó normál, fekvő helyzetben.) Elindult. Láncba visszarak, működik. Ami érdekes, hogy az utóbbi időben kissé magashiányosnak éreztem a megszólalást, na ez a probléma abszolút megszűnt. Sokkal jobbak lettek az arányok, és elő- visszajöttek a részletek a magas szekcióban is.

Szerintetek döglődik a HDD? Persze a HDD Sentinel szerint minden 100%.... gondolkodik.gif
Nyilván most már csak felállítva fogom a PC- t használni, de kell valami biztonsági mentés, sajnálnám ha oda lenne 2 TB music.
Mit javasoltok?
Tárold a zenét SSD-én.

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 832

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

K P írta:
Mit javasoltok?
Szerintem olvass utána, hogy milyen pozícióban (fekve vagy állítva) kell beszerelni a winyót.
[SPOILER] Spoiler...
Miután rájössz, hogy tök mindegy fekszik vagy áll, vélhetően csökkenni fog a fektetett elhelyezés okozta lelkiismeret furdalásod, ami pozitívan hathat a fektetett pozícióban hallott hangra is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 156

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok Fültársak!

Mit javasoltok?

O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: O_S »

Én is frissítettem a Daphile-t, de utána jött egy több órás nyomozás, hogy miért nem működik.
Végül kiderült, hogy nem ismeri fel az alaplapi ethernet csatolót.
Vennem kellett egy ethernet kártyát, ezzel helyreállt a rend.
Több éve használom ezt a szoftvert, ilyen még nem volt, igaz, nem a legújabb az alaplapom.

Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 35

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Jó ez az új Daphile frissítés, nem akarom elkiabálni de úgy tűnik javították hogy időnként eldobálja a tároló ssd-t :D
Legalább is az utóbbi 2 napban nem jelentkezett a hiba nálam.
Forrás: DIY Audio PC -Audiolinux
Dac/Amp: Parasound P6 - DIY Satori Aktiv Hangfalpár - Fejes: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1304
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

fenyő írta:
2020.08.08., szomb. 17:09
Daphile frissítés!

;peace;

https://www.daphile.com/firmware/stable/CHANGES
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”