A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

voges
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Ear írta:
2020.06.28., vas. 09:11
voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!
Persze. A legegyszerűbb ha veszel egy olyan Intel NUC-ot, amire felmegy a Roon operációs rendszer, a Rock. https://kb.roonlabs.com/Roon_Optimized_Core_Kit

De vehetsz olyan hálózati végpontot is, mint mondjuk a SOtm SMS 200. https://ear.hu/?p=9485 Ez egy ügyes USB kimenetet, és kifejezetten zenelejátszára optimalizált egyedi Linuxot futtat.
Köszi az infót!Átnézem mindenképp. :)

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 691

Hozzászólás Szerző: Ear »

voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Köszi a segítséget!
Persze. A legegyszerűbb ha veszel egy olyan Intel NUC-ot, amire felmegy a Roon operációs rendszer, a Rock. https://kb.roonlabs.com/Roon_Optimized_Core_Kit

De vehetsz olyan hálózati végpontot is, mint mondjuk a SOtm SMS 200. https://ear.hu/?p=9485 Ez egy ügyes USB kimenetet, és kifejezetten zenelejátszára optimalizált egyedi Linuxot futtat.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

voges
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Köszi a segítséget!

Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 35

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Sziasztok

Érdeklődnék hogy estleg van-e közületek aki Daphile-nál találkozott-e már olyan hiba jelenséggel hogy eldobja a tároló SSD-t .
Lassan 1 éve használom gond nélkül a Daphilet az Audio PC-men, tegnap zene hallgatás közben megszakadt a zene és nem látta a könyvtárakat.
Ránéztem a Storage menüben nem is látta a tároló ssd-met csak a kicsi rendszer meghajtómat.

Anno mikor feltelepítettem volt 1 ssd-m amit szintén nem érzékelt és azóta is láthatatlan számára hiába telepítettem újra a Daphilet.
Ezzel az ssd-vel eddig nem volt gondja, nyomtam tegnap megint egy resetet kb 1 órán át újra látta és tudtam zenét hallgatni aztán megint újra kezdődött. sad.gif
Mind3 ssd-m Crucial MX500-as és ezért gondolom nem a márkával lesz a baj mert a kicsi rendszer ssd-t mindig fel ismerte.
Forrás: DIY Audio PC -Audiolinux
Dac/Amp: Parasound P6 - DIY Satori Aktiv Hangfalpár - Fejes: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 497
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 15:58
Fogadjunk, hogy egyszer nem hallgattad meg elmélyülten, a legjobb kábelszetteddel ezt a lemezt, nyugodtan, pohár borral a kézben... :D
Te nyertél. :smile53:

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Robici írta:
2020.06.21., vas. 12:03
lehoako írta:
2020.06.20., szomb. 09:57
ez a hifizés néha nekem túl tudósos. :napsut:
:D
Nekem nem. Amiket én látok meg olvasok az sokszor inkább az aranycsinálásra meg az alkimistákra emlékeztet. :-)
Fogadjunk, hogy egyszer nem hallgattad meg elmélyülten, a legjobb kábelszetteddel ezt a lemezt, nyugodtan, pohár borral a kézben... :D

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

lehoako írta:
2020.06.20., szomb. 09:57
ez a hifizés néha nekem túl tudósos. :napsut:
:D
Nekem nem. Amiket én látok meg olvasok az sokszor inkább az aranycsinálásra meg az alkimistákra emlékeztet. :-)

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Aszpirin írta:
2020.06.19., pén. 08:25
Én erre a “lemágnesezésre” vagyok a leginkább kíváncsi, de sajnos ez is csak egy szóként jelenik meg.
Szerintem meg annyi történt, hogy bedobtak mindenféle jól hangzó kifejezést, hogy valamelyikre majdcsak ráharap valaki. Mint a mellékelt ábra is mutatja, bejött nekik. :-)

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

ZolaBA írta:
2020.06.18., csüt. 10:00
Aztán még a végen oda lesznek a hangszórómágnesek is :fekverohog:
Én mondjuk azt se szeretném ha beégne a rendszerem. :D (A burn-in-t szó szerint fordították...)

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 43

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Lehoakoval megbeszéltük privátban a dolgot. Nem piszkálni akart, hanem poén volt részéről. Elnézést kérek, hogy nem vettem a poént.

Jövő héten már szabin leszek.....még ha itthon is. :D

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

lehoako írta:
2020.06.20., szomb. 09:15
hifitibi írta:
2020.06.18., csüt. 20:32
fapaci írta:
2020.06.18., csüt. 19:40

Futtasd le izmos hangerőn, figyelmesen hallgasd végig a műsort és utána minden tetszeni fog. Azt hiszem, a hatás oroszlánrésze itt keresendő.
Hát akkor én itt rontottam el! :D A napi használatú rendszeremen végigjátszottam a 2. és 3. számot, de átmentem a másik szobába, és gondosan becsuktam az ajtót. Utána régimódian zenét kapcsoltam be (és már nem a másik szobából hallgattam csukott ajtónál), és ugyanolyan jól szólt a rendszer, mint előtte. 44/16-al is. ;)
Nem volt változás.
Szobaakusztika csak 44/16-tal van rendben? :smile29: :smile29: :smile29:

Ezek a rafkós bejáratólemezek aztán elkérik a magukét tápolásban, kábelezésben, szobaakusztikában :D

Szerintem fel kéne kutyulni 512 DSDbe azt az enhancer-lemezt. Addig csak sötétben tapogatózunk, meg megy az észosztás jobbra-balra :D :D :D
44/16: Teljesen félreértettél. Egy előző beszélgetésre utalva írtam kacsintva 44/16-ot is.

Tápolás: A DIY DA konvetremeben 11 db tápegység van. Ezekből 2db Jung regulátor. Audio építő körökben több neves tápegység mérése alapján a Jung regulátor jött ki a legjobbnak. Én ezeket pre regulátornak használom. Ezután dolgozik 5 db post regulátor. Az AK4497-es DA konveter IC-t 5 külön tápegység táplálja, melyek típusa LT3042. Ez a félvezetőiparban a hozzáférhető legkisebb zajú (ultra low noise), legjobb szabályozóképességű nagyfrekvenciás LDO. Tehát nemcsak 1kHz-ig tápegység. A DA konveter többi tápegysége is pre-post regulátorokból épül fel, nem részletezem. A DA konverter jelenlegi tápolása hosszú evolúció eredménye.
A végerősítőm tápját is -mint a rendszeremben mindent- szintén iterális módszerrel fejlesztettem. Az egyedi megrendelésemre készült trafó és ultragyors diódák után 50db orosz ezüsttantál kondenzátorból áll a pufferkészlet. Ennek a hangját kb. a Black Gate éri el.

Kábelezés: DIY módon csinálok házat, gyereket, hifit, kábelt. Az analóg interconnectem sok 9-es ezüstből van, helikálisan fonva. Annakidején elvittem egy magyar gyártóhoz aki szintén forgalmazott akkor ezüst IC kábeleket. Összehasonlítva az ő kábelével, az enyém teljesen pariban volt vele. Azt mondta, IC kábel ügyben már ne keresgessek tovább.
Ebből az anyagból van a DIY ribbon sugárzóim hangszórókábele is.
Kettőhuszas kábel: bóti, Neotech.

Akusztika: kb másfél évet töltöttem az akusztika rendbetételével. Folyamatos mértem, és eredményeként diffúzorokat, abszorbereket és egyéb akusztikai elemeket építettem. Méréseim, próbálgatásaim történetének második fele a https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=95&t=32 fórumon érhető el az első oldal aljától kezdődően. A 2012 után készült akusztikai elemekről már nem tudósítottam. Ezt azért ajánlom azoknak, akik érdeklődnek az akusztika iránt, mert ott minden történés és mérési eredmény kendőzetlenül van leírva, nincs üzleti/egó/stb érdekből eltitkolt részlet.

DS512: annak ellenére, hogy a rendszerem tudja a DSD512-t, nem kutyulok semmit sehova, mert a konverzió minőségromlást eredményez. Tapasztaltam a DXD-ben felvett, és DSD-be konvertált felvételnél minőségromlást, és DSD256-ban rögzített felvétel PCM-re kódolása után is. És nem írom, hogy szvsz, mert én is meg más is csak a saját véleményét tudja leírni.

Észosztás: 14 évesen építettem meg az első erősítőmet önállóan. 16 évesen már manufaktúrában építettem eladásra a 100W-os erősítőket. Életem folyamatos része volt az elektronikázás, ezért is végeztem villanyos iskolában. Bő 30 éve intenzíven foglalkozom a minőségi zenehallgatás eszközeinek fejlesztésével. Bár a fórumra már régen regisztráltam, de sokáig nem írtam ide, mert én úgy vagyok a hifivel is, mint a szexszel. Csinálni szeretem, nem beszélni róla.
Tudásom, tapasztalatom és ebből eredendően az épített rendszerem hangminősége alapján oszthatnám az észt nagyon sokaknak. De nem teszem.
Megyek inkább befejezem a DA konverterem következő, szimmetrikus kimeneti fokozatának nyáktervét.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3724

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én a “refreshinget” adom! Rendszeresen szoktam alkalmazni 80%+ hangerőn. ;peace;
Általában ez megy: (kizárólag Macmini-n lejátszva, csak, hogy ON legyek) Néha át kell mozgatni a rendszert, az jót tesz.

youtu.be/WM8bTdBs-cw
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
2020.06.20., szomb. 09:51
lehoako írta:
2020.06.20., szomb. 09:47
asebestyen írta:
2020.06.20., szomb. 09:35

Inka, inkább, még inkább, de leginkább a hangsugárzó meg az erősítő kérik el a magukét, mert ez megküldve rendesen munkára fogja őket jutyúról is bármilyen dróttal. :D :D
Ez a "bármilyen dróttal" a végére, úgy érzed, kellett? :D :D :D
Megpróbálom jóvá tenni! Szóval ezüst drótokkal még egy picit jobban. (Ha nem is annyival) :D :D :D
Hallatlanban én is ezt mondanám, de ez a lemágnesezés picit aggaszt. :D

Ez a CD rezet és/vagy ezüstöt is képes mágnesezni? :D

Vagy csak stúdióba, profi indukciós rendszerekhez jó? :D

Megyek is vissza New Kids on the Block-ot hallgatni, ez a hifizés néha nekem túl tudósos. :napsut:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2775

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lehoako írta:
2020.06.20., szomb. 09:47
asebestyen írta:
lehoako írta:

Ezek a rafkós bejáratólemezek aztán elkérik a magukét tápolásban, kábelezésben, szobaakusztikában :D

Szerintem fel kéne kutyulni 512 DSDbe azt az enhancer-lemezt. Addig csak sötétben tapogatózunk, meg megy az észosztás jobbra-balra :D :D :D
Inka, inkább, még inkább, de leginkább a hangsugárzó meg az erősítő kérik el a magukét, mert ez megküldve rendesen munkára fogja őket jutyúról is bármilyen dróttal. :D :D
Megpróbálom jóvá tenni! Szóval ezüst drótokkal még egy picit jobban. (Ha nem is annyival) :D :D :D
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
lehoako írta:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2775

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lehoako írta:

Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

hifitibi írta:
2020.06.18., csüt. 20:32
fapaci írta:
Helboar írta:
2020.06.18., csüt. 18:10
Ja hogy erről fúj a szél , akkor jó , az idő majd eldönti . Egy olyan rendszernek ami napi használatban van 4-5 órát , nem szükséges még ez a néha 30 perces anyagot is le futtatni akkor?
Futtasd le izmos hangerőn, figyelmesen hallgasd végig a műsort és utána minden tetszeni fog. Azt hiszem, a hatás oroszlánrésze itt keresendő.
Hát akkor én itt rontottam el! :D A napi használatú rendszeremen végigjátszottam a 2. és 3. számot, de átmentem a másik szobába, és gondosan becsuktam az ajtót. Utána régimódian zenét kapcsoltam be (és már nem a másik szobából hallgattam csukott ajtónál), és ugyanolyan jól szólt a rendszer, mint előtte. 44/16-al is. ;)
Nem volt változás.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2138

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2020.06.19., pén. 08:09
Aszpirin írta:
2020.06.19., pén. 07:26
Ugye az nem lett elfelejtve, hogy egy bejárató lemezről van szó?
A leírásban ilyen szavak szerepelnek, hogy enhancer, refresher, burn-in, rejuvenation, demagnetisation, spruce-up.
A “burn-in” az maga a bejáratás, a “demagnetisation” az, amire én is azt írtam, hogy ha nem mondják meg, hogy pontosan mit is mágnesez le, és hogyan, akkor nem igazán értelmezhető, a többi meg szokásos marketing bs véleményem szerint. Én erre a “lemágnesezésre” vagyok a leginkább kíváncsi, de sajnos ez is csak egy szóként jelenik meg.
A bejáratás szerintem tiszta ügy, és az, hogy nem zenével, hanem erre speciálisan kifejlesztett, nem hallgatásra szánt habganyaggal gyorsítani lehet a folyamatot, az teljesen hihető. Vagy szerinted nem?
(a legdurvább és leghosszabb bejáratós élményem egy AKG K-701-gyel volt, jól jött volna egy ilyen lemez...)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6585
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Aszpirin írta:
2020.06.19., pén. 07:26
A leírásban ilyen szavak szerepelnek, hogy enhancer, refresher, burn-in, rejuvenation, demagnetisation, spruce-up.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6585
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Helboar írta:
2020.06.18., csüt. 22:12
Próbálom lefordítani , avagy szerinted placebo az egész ? Jobbat vár ilyenkor az ember, és jobbnak is hallja, közben ugyan olyan mint előtte ?
Nincs róla határozott véleményem, bár az említett anyag nekem is megvan, a bejáratást zenével szoktam végezni és a folyamatot zenehallgatásnak nevezem. De ha lenne is véleményem róla, annak sem lenne jelentősége számodra. Mivel a rendszereink minden nap másként szólnak (vagy másként halljuk őket), nehéz eldönteni, mi és mitől változik. Semeddig nem tart lefuttatnod az anyagot a saját rendszereden, aztán ha érzékelsz javulást, örülünk. Ki dönthetné ezt el helyetted?

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2138

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Talán a tisztelt fórumtársak is tisztában vannak azzal, hogy mit jelent a bejáratás.
Napi használatban lévő, mar rég bejáratott cucc nem igényel bejáratást.
A variety of tracks featuring specially developed algorithms, which create a unique set of signals to reduce burn-in time and ‘run-in’ equipment
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 355

Hozzászólás Szerző: BLX »

Helboar írta:
fapaci írta:
Helboar írta:
Ja hogy erről fúj a szél , akkor jó , az idő majd eldönti . Egy olyan rendszernek ami napi használatban van 4-5 órát , nem szükséges még ez a néha 30 perces anyagot is le futtatni akkor?
Próbálom lefordítani , avagy szerinted placebo az egész ? Jobbat vár ilyenkor az ember, és jobbnak is hallja, közben ugyan olyan mint előtte ?
Szerintem, ha "jók" a komponensek, elég bekapcsolni a rendszert és elkezdeni zenét hallgatni. Elvégre ez a jó rész, ezért vannak az eszközök :drum: Kár lenne ezen spórolni. Kapcsold be reggel, rakj be valamit és járasd. Idővel szépen alakul majd, ahogy annak lennie kell.
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, Dunaudio, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2707

Hozzászólás Szerző: wittao »

Helboar írta:
fapaci írta:
Helboar írta:
Próbálom lefordítani , avagy szerinted placebo az egész ?
Ahogy olvasom mindkettejük számára az.
Úgy érzem nem akkora tételről beszélünk, hogy kipróbálod és ha nem jön be, hát áldoztál a hifibogár oltárán. HA megveszed a lemezt, lehet tovább is tudod adni, úgy a veszteség még minimálisabb. A magam részéről csak elektroncsövekre a próba végett ennek többszörösét költöm, sokszor hiába.
Attól is függ, hogy milyen gyakran és milyen intenzitással hallgatsz zenét. Egy raktárban 6 hónapja csücsülő dobozt én mindenképpen járatnék, de ez az én dolgom. Van aki szerint ugyanolyan mint amikor letették, vagy 10 perc Guns'n Roses ugyanezt előhozza. Talán az a jó ezekben, hogy minden frekvenciatartományt alaposan körbejár a lejátszás során, ennek látom előnyét.
Amikor lefuttatom és visszamegyek a szobába, főleg új dobozok esetén én érzékelek különbséget.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Helboar »

fapaci írta:
Helboar írta:

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút

fapaci írta:
Helboar írta:
Nem volt változás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”