Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

Aszpirin írta:
2023.12.13., szer. 22:18
...Nem DSD-konverzióról beszéltem, hanem arról, amit a Roon natív DSD feldolgozásnak nevez (lásd lennebb). Volt intt nemrég szó róla....
Igazad van, figyelmetlen voltam.
Egyébként nekem nem volt igazán prioritás az ilyen jellegű feladatvégzés ( de a lehetősége nem hátrány ), inkább a fogyasztás minimum és maximum értékei abszolút- és a teljesítményhez mérten ( hatásfok, passzív hűtés, lineáris táp plusz disszipációja ). Talán még ebbe botlottam bele annak idején: https://prohardver.hu/hir/alder_lake_e- ... -core.html

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

ZolaBA írta:
2023.12.14., csüt. 04:37
wittao írta:
2023.12.14., csüt. 00:10
300-350€ egy normalis proci, 500-550€ egy i9 13900T, amit Tottyi nezett.
Jó, hát intel raklapos nagyker árral persze sima liba. De hol veszel i9-13900T -t?
Magyar webshopban ahol találtam most rendelhető státusztban ott 308 ezer Ft, míg egy i3-13100 meg mondjuk 60e, az i5-13400 pedig 100eFt. Ez nem 200$ különbség.
A legkisebb i3 szoba sem kerult…
Amugy ha megnezed tottyinak csak a hangsugarzoi 8.5MFt-ot kostalnak, ugy gondolom egy ilyen szintu rendszer nehany evenkenti szintentartasi koltsegeibe meg a 300€ diferencia is beleferhet. Persze mindenki maga donti el meddig er a takaro. Ugyanigy velhetoen nem OBI narancs hosszabbitot hasznal a keszulekei tapellatasara, ott a felhasznalt kabeleinel ennel nagysagrenndel nagyobb lehet a kulonbseg. Mivel alapbol i9-cel inditott - fenntartva a tevedes jogat - 99.9% eselyt adva neki tisztaban volt ezen processzorok araival, es elfogadta az i9 arat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2023.12.14., csüt. 00:10
300-350€ egy normalis proci, 500-550€ egy i9 13900T, amit Tottyi nezett.
Jó, hát intel raklapos nagyker árral persze sima liba. De hol veszel i9-13900T -t?
Magyar webshopban ahol találtam most rendelhető státusztban ott 308 ezer Ft, míg egy i3-13100 meg mondjuk 60e, az i5-13400 pedig 100eFt. Ez nem 200$ különbség.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

300-350€ egy normalis proci, 500-550€ egy i9 13900T, amit Tottyi nezett.
Amikor ennyi penzt kilocsolunk egy rendszerre, nekem meger annyit a 200€ felar, hogy 2-3 ev mulva ne kelljen gondolkodnom megy-e egy konverzio amit akkor talalnak fel, vagy barmilyen mas szuper ujraszamolgatos algoritmus, ami elszamol vegtelenig.
Nem feltetlenul mindegy a mukodesi tartomanya a processzornak, mondjuk a 13900 i9 5.2GHz kornyeken elkezdi izzasztani a tapok tranyoit (ha linearis), mig 2.4GHz-en kellemesen elketyek a manapsag szokasos/altalanos feladatokat elvegezve. A tapok terheltsege, a magas homerseklet elkerulese pedig nem feltetlenul rossz dolog, ahogy a nagyobb L1 cache sem…
Mi kizarolag T-s processzorokbol epitkezunk (sajat elgondolas szerint, egyedileg raktunk mar be mast, szerintem inkabb kevesebb, mint tobb sikerrel).
Amit Bazzs kezdett el (vagy inkabb nem kezdett el :) ) feszegetni, hogy valamiert vannak kedvenc processzorok, ilyenek voltak a 4765T es 4785T procik, ahogy a 8500T es 10600T, 10700T, 10900T szintugy, es barmennyire is ellentmondanak sokmindennek, szeretett hangu audioPC-ket lehet beloluk epiteni.
Most a DDR5 memoriakkal, LGA1700 architekturakkal a 13X00T processzoroknal megint ezt erzem, hogy igazan jo gepeket epitettunk beloluk, es ha osszehasonlitunk egy i5, i7, i9 architekturaju gepet teljesen azonos egyeb hardverrel es megegyezo szoftveres kornyezettel a nagyobb procikkal szerelt gepeket jobbnak talaltuk.
Szoval tottyi reszemrol egy javaslat: ha tudsz i9 13900T procit venni es gepet akarsz epiteni, megfeleloen tudod kezelni, hajra, nem lesz csalodas es joideig megoldodnak a hardveres eroforras-problemaid.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tutinet írta:
2023.12.13., szer. 22:17
Ok, Pontosan mit kellene telepítenem , letöltenem, hogy megnézzem ?
Roon-t. Semmi mást. És kell egy DSD256-lejátszásra képes DAC, különben egyből a beállított mintavételezésű PCM-be fog menni a konverzió, nem jön be ez a Sigma-Delta :D dolog....
A többit lásd lenn. A MUSE-beállításokban engedélyezni kell a konverziót, és a lenti beállításokat adni neki. Majd adj hozzá egy konvolúciós filtert, és tölts be egy tetszőleges konvolúció-fájlt. Ezzel kész is a beállítás, adj neki egy DFF-fájlt lejátszani, amiben DSD256 van.
Ha összejön a lenti jelút kijelölés, akkor helyben vagy. Engem is érdekel az eredmény egy friss i3-assal, lehet hogy megy, lehet, hogy nem. Ha stabilan 1.0 fölött van a "Processing speed", akkor nyertél :D, de számíts rá, hogy esélyes, hogy akkor is zenehallgatás mellett mást már nem nagyon csinálhastz akkor sem azon a gépen, mert fullra kihajtja majd a procit.
De ez csak egy példa az "elég sok audio matek"-re.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

shany írta:
2023.12.13., szer. 17:27
Aszpirin írta:
2023.12.13., szer. 16:26
... Próbéld meg engedélyezni a natív DSD feldolgozást a Roon-ban, majd tegyél be egy konvolúciós szűrőt, és így játssz le egy DSD256-fájlt. Na, attól jó eséllyel letérdel az i3-asod (mert az már tényleg komolyabb szoftveres audió matek), de a 8. gen i3 biztosan letérdel tőle. Még az i5-ös is esélyes rá. Kipróbáltam.
Az igaz, hogy 4k videók egyszerű lejátszása nem kellene neki gondot okozzon.
Nem biztos, hogy jó példa a natív DSD konverzió. Nekem i3-12300T van az audio pc-ben. A Roon féle konverziót nem próbáltam, de a HQPlayer-t igen, többféle szűrővel, DSD256-ra konvertálással. Ez a művelet csak egyetlen magot használ ( állítólag nem párhuzamosítható jól ez a folyamat ). Ebben az esetben csak az egymagos teljesítmény számít, abban meg az i3 12th gen is igen jó. ( tény, közel maximumon fut ilyenkor az az egy mag )
Nem DSD-konverzióról beszéltem, hanem arról, amit a Roon natív DSD feldolgozásnak nevez (lásd lennebb). Volt itt nemrég szó róla. A bemenet DSD256 bitfolyam (ezért mondtam, hogy DSD256-os (pl. .DFF) fájlt kell lejátszani), majd jön egy, a Signal Path-ban nem jelölt, és csak virágnyelven megfogalmazott konverzió, hogy a következő feldolgozásokat lehetővé tegye (köztudomású ugye, hogy valódi natív DSD-feldolgozás nem lehetséges). A Roon magyarázata szerint olyan ez a köztes formátum, mintha "64 bit DSD" lenne, ami így ebben a formában marketingszövegnek jó csak, szerintem 64 bites PCM-et takar nagyon magas mintavételezési frekivel, de a Roon szerint a DSP-zés (így a konvolúció is)" ilyenkor a DSD mintavételi frekvenciájával történik,... amibe gondolj bele, mit jelent, ha igaz :D és azutén jön a Sigma-delta modulator fantázianevű művelet, ami ezt a nagyon magas mindtavételezésű 64 bites PCM-et DSD bitfolyammá alakítja vissza (ez a lentebbi beállításon látható, hogy párhuzamosítható valamelyest), és úgy adja ki a DAC-nak DoP-ben.
A beállítás így néz ki, itt már van is némi magyarázat:
Screenshot 2023-12-13 at 22.06.54.jpg
A lejátszási lánc pedig:
Screenshot 2023-12-13 at 22.13.59.jpg
Filozofálgatás helyett érdemes kipróbálni, nekem a 4.3GHz-es i5-ös (7600K) inteles iMac-emet stabilan megfekteti. A lejátszási láncban látszik, hogy a feldolgozási sebesség 0.8x, ami bizony ha 1 alatt van, akkor megfekszik a lejátszás. Egy kis ideig megy, majd elkezd akadozni, aztán leáll, és veszi a következő számot, és újra kezdődik számára a tortúra.
Az igaz, hogy egymagos teljesítmény számít a folyamat nagy részében, és az lesz a szűk keresztmetszet, de tudtommal az i3-asok jellemzően alacsonyabb frekiken is dolgoznak, szóval hiába ugyanaz a mag (ha ugyanaz)...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tutinet »

Aszpirin írta:
2023.12.13., szer. 16:26
tutinet írta:
2023.12.13., szer. 11:49
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul.
Ezt cáfolnám. Még a régebbi 8. genes I3-asom sem térdelt le se zene se 4K video lejátszástól.
De hát "komolyabb szoftveres audió matekről" beszélt nem egyszerű zenelejátszásról. Próbéld meg engedélyezni a natív DSD feldolgozást a Roon-ban, majd tegyél be egy konvolúciós szűrőt, és így játssz le egy DSD256-fájlt. Na, attól jó eséllyel letérdel az i3-asod (mert az már tényleg komolyabb szoftveres audió matek), de a 8. gen i3 biztosan letérdel tőle. Még az i5-ös is esélyes rá. Kipróbáltam.
Az igaz, hogy 4k videók egyszerű lejátszása nem kellene neki gondot okozzon.
Ok, Pontosan mit kellene telepítenem , letöltenem, hogy megnézzem ?
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

shany írta:
2023.12.13., szer. 20:42
Csak megnéztem még egyszer ezt a HQPlayer konverzió dolgot. Azóta már váltottam a 4-ről az 5-ös verzióra.
Egy PCM 16bit 44kHz-ről DSD256 konverzió során ( filterek+sharper ) most mind a 8 virtuális magot használja, igaz az egyiket csak nagyon minimális mértékben, inkább csak rövid időtartamokra... gondolkodik.gif
Nem úgy van, hogy a páros magok dolgoznak, a páratlanok lazsálnak, kivéve az utolsót, az ugyanúgy izzad, mint a 0. mag?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

.
Finesse !

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

shany írta:
2023.12.13., szer. 20:42
bazzs írta:
2023.12.13., szer. 19:58
...Egyebkent pedig pl. Hqplayerben ez a felkonvertalas pcm-be (vagy dsd-be) csatornankent mukodik. Igy pl. egy sztereo rendszerben 2 magon fut az upsampling, azt kell korlatmentesse tenni. Ha sokcsatornas dac-od lenne, akkor lenne erdekes a kettonel tobb mag. Ha a jovoben pl. dsd-znel, akkor a max frekvenciat kell csak nezni, nem azt, hogy 6-8-10-12 magja legyen a procinak.

Aztan a procik "hangja" meg egy teljesen mas tema....
Csak megnéztem még egyszer ezt a HQPlayer konverzió dolgot. Azóta már váltottam a 4-ről az 5-ös verzióra.
Egy PCM 16bit 44kHz-ről DSD256 konverzió során ( filterek+sharper ) most mind a 8 virtuális magot használja, igaz az egyiket csak nagyon minimális mértékben, inkább csak rövid időtartamokra... gondolkodik.gif
Egy idoben csak a 2 csatornan megy az upsampling vagy modulalas. Emellett a szures es egyeb konvuliciok (ha vannak) mennek a tobbi magon vagy akar kiszervezve a vga kartyara.
Van viszont valami optimalizacio, ami miatt nem ugyanazokat a magokat hasznalja a folyamat elejetol a vegeig. Te is ezt lathattad.
Finesse !

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

bazzs írta:
2023.12.13., szer. 19:58
...Egyebkent pedig pl. Hqplayerben ez a felkonvertalas pcm-be (vagy dsd-be) csatornankent mukodik. Igy pl. egy sztereo rendszerben 2 magon fut az upsampling, azt kell korlatmentesse tenni. Ha sokcsatornas dac-od lenne, akkor lenne erdekes a kettonel tobb mag. Ha a jovoben pl. dsd-znel, akkor a max frekvenciat kell csak nezni, nem azt, hogy 6-8-10-12 magja legyen a procinak.

Aztan a procik "hangja" meg egy teljesen mas tema....
Csak megnéztem még egyszer ezt a HQPlayer konverzió dolgot. Azóta már váltottam a 4-ről az 5-ös verzióra.
Egy PCM 16bit 44kHz-ről DSD256 konverzió során ( filterek+sharper ) most mind a 8 virtuális magot használja, igaz az egyiket csak nagyon minimális mértékben, inkább csak rövid időtartamokra... gondolkodik.gif

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 11:31
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 11:03
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 09:51
64 W-ot fogyaszt, forrosodik es mindig majdnem maxon megy na meg az alaplapon amit rendeleskor nemtudtam mert mindent figyeltem csak azt nem, hogy ventilator is van rajta de kell is mert rettentoen forrosodik meg az ssd is rajta mert annyira ossze van zsufolva. Az Intel-tol azt varnam, hogy simabban fog menni.
Es mar csak 4K videok mennek rajta de valahogy azt is nehez beallitani, hogy HDR-ben szep kep legyen bar ez nem biztos, hogy az AMD hibaja de tobbnyire HTPC-ben Intel-t hasznalnak.

https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model
Lehet, hogy minden overclock túl van rajta húzva, gaming módban van
Bios és alaplap vez szoftver ellenőrzés
Minden Turbo mod ilyesmi ki van kapcsolva, ez egy ilyen, nincs semmi baja csak forro. Tettem egy kiterot az AMD vilagaban de inkabb maradnek Inteles.
Chord Dave-hez nem kell dsd, igy eromu sem. Egy ujabb generacios intel proci boven eleg egy 16szoros pcm felkonvertalashoz. Egy ma is piacon ujkent kaphato i3-as is siman eleg ehhez. Nalam meg egy i5 8500t-n is kacagva megy ez.
Egyebkent pedig pl. Hqplayerben ez a felkonvertalas pcm-be (vagy dsd-be) csatornankent mukodik. Igy pl. egy sztereo rendszerben 2 magon fut az upsampling, azt kell korlatmentesse tenni. Ha sokcsatornas dac-od lenne, akkor lenne erdekes a kettonel tobb mag. Ha a jovoben pl. dsd-znel, akkor a max frekvenciat kell csak nezni, nem azt, hogy 6-8-10-12 magja legyen a procinak.

Aztan a procik "hangja" meg egy teljesen mas tema....
Finesse !

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

Aszpirin írta:
2023.12.13., szer. 16:26
... Próbéld meg engedélyezni a natív DSD feldolgozást a Roon-ban, majd tegyél be egy konvolúciós szűrőt, és így játssz le egy DSD256-fájlt. Na, attól jó eséllyel letérdel az i3-asod (mert az már tényleg komolyabb szoftveres audió matek), de a 8. gen i3 biztosan letérdel tőle. Még az i5-ös is esélyes rá. Kipróbáltam.
Az igaz, hogy 4k videók egyszerű lejátszása nem kellene neki gondot okozzon.
Nem biztos, hogy jó példa a natív DSD konverzió. Nekem i3-12300T van az audio pc-ben. A Roon féle konverziót nem próbáltam, de a HQPlayer-t igen, többféle szűrővel, DSD256-ra konvertálással. Ez a művelet csak egyetlen magot használ ( állítólag nem párhuzamosítható jól ez a folyamat ). Ebben az esetben csak az egymagos teljesítmény számít, abban meg az i3 12th gen is igen jó. ( tény, közel maximumon fut ilyenkor az az egy mag )

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tutinet írta:
2023.12.13., szer. 11:49
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul.
Ezt cáfolnám. Még a régebbi 8. genes I3-asom sem térdelt le se zene se 4K video lejátszástól.
De hát "komolyabb szoftveres audió matekről" beszélt nem egyszerű zenelejátszásról. Próbéld meg engedélyezni a natív DSD feldolgozást a Roon-ban, majd tegyél be egy konvolúciós szűrőt, és így játssz le egy DSD256-fájlt. Na, attól jó eséllyel letérdel az i3-asod (mert az már tényleg komolyabb szoftveres audió matek), de a 8. gen i3 biztosan letérdel tőle. Még az i5-ös is esélyes rá. Kipróbáltam.
Az igaz, hogy 4k videók egyszerű lejátszása nem kellene neki gondot okozzon.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

kakaox írta:
2023.12.13., szer. 13:28
Voyager írta:
2023.12.13., szer. 06:12
Ennyire sikerült visszafognom a win11-es (zene) rendszert. Ha ettől lejjebb megyek, akkor súlyos veszteségeket szenved a GUI. :D (az mos nekem viszont kell)
Szia Voyager!
67 db folyamat az nagyon jó eredmény. :tutiok:
Én úgy 100 alá szoktam bevinni ezt az értéket, amúgy Big fórumtárs szokta levinni 50 alá (ha jól emlékszem).
Köszi! Ezt az eredményt Neked és Robinak köszönhetem. :smile53:

Online
Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Voyager írta:
2023.12.13., szer. 06:12
Ennyire sikerült visszafognom a win11-es (zene) rendszert. Ha ettől lejjebb megyek, akkor súlyos veszteségeket szenved a GUI. :D (az mos nekem viszont kell)
Szia Voyager!
67 db folyamat az nagyon jó eredmény. :tutiok:
Én úgy 100 alá szoktam bevinni ezt az értéket, amúgy Big fórumtárs szokta levinni 50 alá (ha jól emlékszem).
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tutinet »

tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 09:37
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 08:19


Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul. De mi a baj az AMD-vel? Így teljesen új rendszert kell építened
Ezt cáfolnám. Még a régebbi 8. genes I3-asom sem térdelt le se zene se 4K video lejátszástól.
Nyilván mindenhez a megfelelően beállított lejátszót kell használni, ami a CPU VGA hardverét is tudja használni.
A 12. genes I3 meg már több mint elég ugyanerre. Nem játszom, játékokat nem futtatok.
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 11:03
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 09:51
64 W-ot fogyaszt, forrosodik es mindig majdnem maxon megy na meg az alaplapon amit rendeleskor nemtudtam mert mindent figyeltem csak azt nem, hogy ventilator is van rajta de kell is mert rettentoen forrosodik meg az ssd is rajta mert annyira ossze van zsufolva. Az Intel-tol azt varnam, hogy simabban fog menni.
Es mar csak 4K videok mennek rajta de valahogy azt is nehez beallitani, hogy HDR-ben szep kep legyen bar ez nem biztos, hogy az AMD hibaja de tobbnyire HTPC-ben Intel-t hasznalnak.

https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model
Lehet, hogy minden overclock túl van rajta húzva, gaming módban van
Bios és alaplap vez szoftver ellenőrzés
Minden Turbo mod ilyesmi ki van kapcsolva, ez egy ilyen, nincs semmi baja csak forro. Tettem egy kiterot az AMD vilagaban de inkabb maradnek Inteles.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 09:51
64 W-ot fogyaszt, forrosodik es mindig majdnem maxon megy na meg az alaplapon amit rendeleskor nemtudtam mert mindent figyeltem csak azt nem, hogy ventilator is van rajta de kell is mert rettentoen forrosodik meg az ssd is rajta mert annyira ossze van zsufolva. Az Intel-tol azt varnam, hogy simabban fog menni.
Es mar csak 4K videok mennek rajta de valahogy azt is nehez beallitani, hogy HDR-ben szep kep legyen bar ez nem biztos, hogy az AMD hibaja de tobbnyire HTPC-ben Intel-t hasznalnak.

https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model
Lehet, hogy minden overclock túl van rajta húzva, gaming módban van
Bios és alaplap vez szoftver ellenőrzés
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 09:51
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 09:37
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52


Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul. De mi a baj az AMD-vel? Így teljesen új rendszert kell építened
64 W-ot fogyaszt, forrosodik es mindig majdnem maxon megy na meg az alaplapon amit rendeleskor nemtudtam mert mindent figyeltem csak azt nem, hogy ventilator is van rajta de kell is mert rettentoen forrosodik meg az ssd is rajta mert annyira ossze van zsufolva. Az Intel-tol azt varnam, hogy simabban fog menni.
Es mar csak 4K videok mennek rajta de valahogy azt is nehez beallitani, hogy HDR-ben szep kep legyen bar ez nem biztos, hogy az AMD hibaja de tobbnyire HTPC-ben Intel-t hasznalnak.

https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model
Nézesd meg egy PC szervizben, jókat írnak róla. ASUS nem csinál vacak cuccot a ROG Gaming szériában
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 09:37
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 08:19


Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul. De mi a baj az AMD-vel? Így teljesen új rendszert kell építened
64 W-ot fogyaszt, forrosodik es mindig majdnem maxon megy na meg az alaplapon amit rendeleskor nemtudtam mert mindent figyeltem csak azt nem, hogy ventilator is van rajta de kell is mert rettentoen forrosodik meg az ssd is rajta mert annyira ossze van zsufolva. Az Intel-tol azt varnam, hogy simabban fog menni.
Es mar csak 4K videok mennek rajta de valahogy azt is nehez beallitani, hogy HDR-ben szep kep legyen bar ez nem biztos, hogy az AMD hibaja de tobbnyire HTPC-ben Intel-t hasznalnak.

https://rog.asus.com/sk/motherboards/ro ... ming-model
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 08:19
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:18


Mar megvan, az i betut ha kiveszem akkor talal.
Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Ha nem játszol 3D-s progival, akkor már bármelyik újabb generációs i5 jó lehet. i3 már komolyabb szoftveres audió matekra lehet, hogy letérdel, 4k-s videókkal sem biztos, hogy boldogul. De mi a baj az AMD-vel? Így teljesen új rendszert kell építened
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tutinet »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 08:52
tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 08:19
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:18


Mar megvan, az i betut ha kiveszem akkor talal.
Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Ha csak filmezésre és zenére kell, akkor elég egy I3-12100 is.
https://www.pcx.hu/intel-core-i3-12100- ... 00--670710

Abban van Intel 730 videorész.
Felesleges ennél több filmezésre.
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tamagaba írta:
2023.12.13., szer. 08:19
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:18
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:00
Hi, nemtudja veletlen valaki, hogy honnet lehet beszerezni Intel i13900T tipusu processzort? Nem talalok sehol eshopot csak nemetorszagban ahol arulnak ilyet.
Mar megvan, az i betut ha kiveszem akkor talal.
Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Mert most talan van vevom az AMD-re. Melyik processzort ajanlanad ez heleyett? De nalam ketto windows van az egyik zenere a masik filmnezesre.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:18
tottyi írta:
2023.12.13., szer. 07:00
Hi, nemtudja veletlen valaki, hogy honnet lehet beszerezni Intel i13900T tipusu processzort? Nem talalok sehol eshopot csak nemetorszagban ahol arulnak ilyet.
Mar megvan, az i betut ha kiveszem akkor talal.
Ha az i után egy 9-est írsz, akkor is talál
De miért pont ezt a lassított i9-et keresed. Úgy fogyaszt kevesebbet, hogy vissza van véve a tempó. Ez most olcsóbb?
Csatolmányok
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (47.79 KiB) Megtekintve 1036 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”