Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adamthebrave írta:
2024.02.19., hétf. 17:17
Tekints úgy a HQPlayerre, mint egy nagyon fejltett audio szűrőkészletre, upsamp
Sok DAC belső konverziót végez a maga kétes minőségű beépített, beégetett, programozott algorimtusaival. Ezt tudod kiváltani, hogy "konyhakészen" tálalod a DAC-nak az adatfolyamot, ami - DAC- ja válogattja - nagyon meg tudja hálálni...
Igen, DAC-ja válogatja. Főleg a "generikus kapcsolási rajzú" chi-fi DAC-ja :D
Azért egy Wadia, ami 12-edrendű polinomiális regresszióval illesztett függvénnyel számolja a köztes mintapontokat felkonvertáláskor, miközben megtartja az eredeti pontokat, ráadásul mindezt FPGA-val (micsoda mérnöki teljesítmény baszki!!!) esetében én bizony semmit sem csináltatnék a géppel, még ha HQPlqyer, akkor sem. Az RME ADI-2 FS-re küldött jelútban is kikapcsoltam Roon-ban az upsamplinget meg a crossfeedet (fejhallgatóval használom), utóbbit inkább a DAC-kal végeztetem, sokkal természetesebben szólal meg... de az EQ-zást a Roon-ra bízom, konvolúcióval, mert olyan jól nem tudom a DC-on beállítani a parametrikus EQ-t...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adamthebrave írta:
2024.02.19., hétf. 17:11
A windowsos kliens egyik hátránya a linuxoshoz képest, hogy nem lehet upnp-n keresztül megszólítani, csak Roon vagy a saját távirányítója tudja kezelni. Ha Tidalt szeretnél hallgatni, akkor pedig csak a Roon marad.

Erre némileg orvosság a win alatt futattott linux alatt futtatot HPQE... :D

Linuxos HPQE + Tidal előfizetés + mConnect/Bubble Upnp = Roon + win HPQ + Tidal előfizetés

Ráadásul saját tapasztalat saját és mások rendszerében hallgatózva, hogy a Roon bármilyen kényelmes, böszmévé teszi a hangot az upnp-n keresztül megszólított HPQ-hoz képest.
O.K., valami ilyen magyarázatra voltam kíváncsi, szóval köszi.
Kár, hogy nem láttam, mielőtt elposztoltam az előző hozzászólásomat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

@Robi reakciójára: igen, azt tudjuk, hogy a WSL2 igen jól sikerült, gyakorlatilag minden megy benne, és ez nem vicc.
Én egy teljes kb 30 pod-os Kubernetes cluster-t futtatok a 32GB RAM-os Windowsos gépemen WSL2 alatt, és a nagyon közeljövőben (mondjuk holnap :D ) készülök installálni WSL2 alá és használni linuxos MATLAB+Simulink+Simscape+StateFlow négyest néhány toolbox-szal, szóval kb tizenakárhány gigabájtnyi Mathworks szoftvert, de annak megvan az értelme (linuxos MEX-binárisokat gkell generálnom egy bazinagy Simulink modell S-függvényéből cloud környezetben való futtatáshoz, és ez egyelőre nem jött össze Windowson :D )

@La_Valse: Amúgy ha van oprendszer-natív változta a szoftvernek, akkor annál performanciában nem igazán tudom elképzelni, hogy lehetne jobb egy másik opredndszerre fordítottat használni, mert több réteg bejön a futtatandó kód és a host oprendszer közé. A konténerben vagy VM-ben futtatásnak van nagyon sok értelmes hozadéka ami kompenzálja a performancia-veszteséget, és hogy mi lehetne pont egy HQPlayer esetében, arra kíváncsi lennék. Azt értem, hogy WSL2 alatt kevesebb a memóriaigénye, mint VM-ben, de nem a VM-es megoldással kell itt hasonlítanunk, hanem a natívval, vagy ha mégis, akkor mi indiokolná a WSL2/VM alatti futtatást?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Aszpirin írta:
2024.02.19., hétf. 13:08
Én pedig még csak nem is igazán ismerem a HQPlayert, de azért kíváncsi lennék, hogy ez miért jó?
Gyorsabb WSL alatt a linuxos mint natívan a windowsos? Vagy egyéb előnye van? Pl. konténeres futtatás? (a Docker Desktop alapból WSL-t használ, de úgy tudom már Windows-natív konténerekre is van lehetőség, bár én még ilyent nem csináltam)
Tekints úgy a HQPlayerre, mint egy nagyon fejltett audio szűrőkészletre, upsamplerre.

Sok DAC belső konverziót végez a maga kétes minőségű beépített, beégetett, programozott algorimtusaival. Ezt tudod kiváltani, hogy "konyhakészen" tálalod a DAC-nak az adatfolyamot, ami - DAC- ja válogattja - nagyon meg tudja hálálni...

Pl. a Holo May ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adamthebrave 2024.02.19., hétf. 17:26-kor.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Aszpirin írta:
2024.02.19., hétf. 13:08
La_Valse írta:
2024.02.19., hétf. 12:14
Mivel én nagy HQPlayer fan vagyok, elmondom, Miska (Jussi Laako), a HQPlayer fejlesztője
a kettővel múlt vasárnap örömmel újságolta, a Windows 11 Pro Linux alrendszere segítségével
sikeresen futtatta a HQP Embedded legutolsó változatát. Még a CUDA offload is működött.
Én pedig még csak nem is igazán ismerem a HQPlayert, de azért kíváncsi lennék, hogy ez miért jó?
Gyorsabb WSL alatt a linuxos mint natívan a windowsos? Vagy egyéb előnye van? Pl. konténeres futtatás? (a Docker Desktop alapból WSL-t használ, de úgy tudom már Windows-natív konténerekre is van lehetőség, bár én még ilyent nem csináltam)
A windowsos kliens egyik hátránya a linuxoshoz képest, hogy nem lehet upnp-n keresztül megszólítani, csak Roon vagy a saját távirányítója tudja kezelni. Ha Tidalt szeretnél hallgatni, akkor pedig csak a Roon marad.

Erre némileg orvosság a win alatt futattott linux alatt futtatot HPQE... :D

Linuxos HPQE + Tidal előfizetés + mConnect/Bubble Upnp = Roon + win HPQ + Tidal előfizetés

Ráadásul saját tapasztalat saját és mások rendszerében hallgatózva, hogy a Roon bármilyen kényelmes, böszmévé teszi a hangot az upnp-n keresztül megszólított HPQ-hoz képest.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Aszpirin írta:
2024.02.19., hétf. 13:08
Én pedig még csak nem is igazán ismerem a HQPlayert, de azért kíváncsi lennék, hogy ez miért jó?
Gyorsabb WSL alatt a linuxos mint natívan a windowsos? Vagy egyéb előnye van? Pl. konténeres futtatás? (a Docker Desktop alapból WSL-t használ, de úgy tudom már Windows-natív konténerekre is van lehetőség, bár én még ilyent nem csináltam)
Úgy vettem ki a szavaiból, hogy ez eddig nem sikerült neki, ez már a WSL2. Másrészt ez is egy virtualizálási alternatíva, csak ennek sokkal kisebb a memóriaigénye.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

La_Valse írta:
2024.02.19., hétf. 12:14
Mivel én nagy HQPlayer fan vagyok, elmondom, Miska (Jussi Laako), a HQPlayer fejlesztője
a kettővel múlt vasárnap örömmel újságolta, a Windows 11 Pro Linux alrendszere segítségével
sikeresen futtatta a HQP Embedded legutolsó változatát. Még a CUDA offload is működött.
Én pedig még csak nem is igazán ismerem a HQPlayert, de azért kíváncsi lennék, hogy ez miért jó?
Gyorsabb WSL alatt a linuxos mint natívan a windowsos? Vagy egyéb előnye van? Pl. konténeres futtatás? (a Docker Desktop alapból WSL-t használ, de úgy tudom már Windows-natív konténerekre is van lehetőség, bár én még ilyent nem csináltam)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Mivel én nagy HQPlayer fan vagyok, elmondom, Miska (Jussi Laako), a HQPlayer fejlesztője
a kettővel múlt vasárnap örömmel újságolta, a Windows 11 Pro Linux alrendszere segítségével
sikeresen futtatta a HQP Embedded legutolsó változatát. Még a CUDA offload is működött.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

BLX írta:
2024.02.17., szomb. 17:14
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat. :smile29:

“Ja, és túlárazott kábelek helyett inkább vegyetek rendes espresso gépet és darálót...!”
Hát, van itthon olyasmi is. Tudj isten, valahogy nem szeretem hallgatni…🤣🤣🤣

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BLX »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 21:29
Vinkler írta:
2024.02.18., vas. 21:19
wittao írta:
2024.02.18., vas. 19:55

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Új áron nem lehet szerintem.
https://www.bluesound.hu/RME-1001036?ut ... rm=1001036

+ 1 macmini 400.000 korul.
+ 1 USB kabel (a minden mindegy jegyeben termeszetesen 1200 Ft + ingyenes szallitas Aliexpressrol
Szerintem megvagyunk :)
Inkább innen rendelném: https://www.thomann.de/intl/rme_adi_2_dac_fs.htm
A dobozban lévő gyári RME USB kábel is teljesen elfogadható. :drum:
Ha nagyon rendelni kéne valamit, akkor egy Klotz USB kábellel is beérném.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

La_Valse írta:
2024.02.18., vas. 21:38
Attól még nem lesz jobb egy felvétel, ha összehordunk mindenféle drága holmit.
Nem látom a képletben az embert. Bár lehet, a svájciak már dolgoznak a Merging+
Hapi AI 1.0 interfészén. A lelki szemeimmel látom, az AVX-en arról vitatkoznak,
melyik mesterséges intelligencia csinál úgymond jobb felvételt. :D
Wittao mentségére szóljon, hogy szerintem félreértette a kérdést.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2024.02.18., vas. 21:39
wittao írta:
2024.02.18., vas. 21:27
Eleg egy notebook Pupppi Linyux-szal? Szuper, hasznalja boldogan… de aki ezen tul szeretne lepni, hadd tegye mar meg, ok? Koszi!
Tegye. Most akkor tényleg az a pár hozzászólás tartaná vissza emberünket a nagy lépéstől, amik ide kerülnek az AVX felületére?
Arra gondolok, hogy minden hsz egyik helyrol a masikra van atpakolva azonnal, ha nem odaillo…
Most itt a PC-s topikban arrol olvashatunk, hogy a studios cuccok milyen hatartalanul szuperek. Ez itt miert nem OFF?
notebook+PuppyLinuxrol nincs akkora lab, hogy egy ekkora lepest meg tudjon tenni, szoval nem, ettol nem kell tartanunk, ne aggodj…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

La_Valse írta:
2024.02.18., vas. 21:38
Attól még nem lesz jobb egy felvétel, ha összehordunk mindenféle drága holmit.
Nem látom a képletben az embert. Bár lehet, a svájciak már dolgoznak a Merging+
Hapi AI 1.0 interfészén. A lelki szemeimmel látom, az AVX-en arról vitatkoznak,
melyik mesterséges intelligencia csinál úgymond jobb felvételt. :D
Szerintem latott mar a vilagtortenelem kivetelesen jol osszehordott studiofelszereleseket es eppen ugyanazon a helyen, idoben megfelelo szakemberekkel elkeszitett felveteleket.
Akkor ezek szerint a Tidal/Qobuz kinalataban szereplo 120 millio felvetel kozul egy sem jo? Vagy a rogzito keszulekek vagy a hangmernokok voltak rosszak?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 21:27
Eleg egy notebook Pupppi Linyux-szal? Szuper, hasznalja boldogan… de aki ezen tul szeretne lepni, hadd tegye mar meg, ok? Koszi!
Tegye. Most akkor tényleg az a pár hozzászólás tartaná vissza emberünket a nagy lépéstől, amik ide kerülnek az AVX felületére?

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Attól még nem lesz jobb egy felvétel, ha összehordunk mindenféle drága holmit.
Nem látom a képletben az embert. Bár lehet, a svájciak már dolgoznak a Merging+
Hapi AI 1.0 interfészén. A lelki szemeimmel látom, az AVX-en arról vitatkoznak,
melyik mesterséges intelligencia csinál úgymond jobb felvételt. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 21:27
Ertem, tehat hallottal egyszer itt, egyszer ott egy dragan epitett szar hangot, es akkor mar az mind az… kepzeld, lehet meg tobb dragan rossz hangot hallottam, de megsem ezt a kovetkeztetest vonom le. Hanem amiket jokat hallottam, azok olyan kepessegek, amik egy gyengebb kepessegu rendszerbol a budos eletben nem jonnek elo. Soha, es pont. Nincs “mintha”, meg “majdnem olyan”… kozeleben sincs semmi ezeknek. A “megszolal” es “tamogatja a Tidal Connect-et” az nalam nem elegendo erv, vagyis nem emlitesre erdemes.
Itt a PC-s topikban azert vannak az erdeklodok, mert kivancsiak hogyan lehet egy PC-t ugy osszerakni, hogy a leheto legjobb forraskent funkcionaljanak. Es nem arra kivancsiak (szerintem), hogy minek vergodnek itt, mikor egy olcso studios forras vagy keszen megveheto macmini pont eleg par ember szerint, mivel ezek nekik is eleget jelentenek.
Uj tapmegoldasokrol, szoftveres megoldasokrol, akar a folyamatosan tamadott orajelekrol, rezgescsillapitasrol stb. mehetne a diskurzus… nem bammeg, vasarnap PC-s topikban ProAudio kontra minden mas lenezett tularazott sz@r okfejtessel kell foglalkozni…
Francnak nem megy mas topikba vergodni, akinek dunsztja nincs a temahoz, vagy eppen nem is erdekli? Eleg egy notebook Pupppi Linyux-szal? Szuper, hasznalja boldogan… de aki ezen tul szeretne lepni, hadd tegye mar meg, ok? Koszi!
Kérlek, hogy ezt a stílust itt a fórumon ne erőltessük! Maradjunk a kultúrált kommunikációnál, mindenki jobban jár, hidd el, Te is!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Vinkler írta:
2024.02.18., vas. 21:19
wittao írta:
2024.02.18., vas. 19:55

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Új áron nem lehet szerintem.
https://www.bluesound.hu/RME-1001036?ut ... rm=1001036

+ 1 macmini 400.000 korul.
+ 1 USB kabel (a minden mindegy jegyeben termeszetesen 1200 Ft + ingyenes szallitas Aliexpressrol
Szerintem megvagyunk :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Ertem, tehat hallottal egyszer itt, egyszer ott egy dragan epitett szar hangot, es akkor mar az mind az… kepzeld, lehet meg tobb dragan rossz hangot hallottam, de megsem ezt a kovetkeztetest vonom le. Hanem amiket jokat hallottam, azok olyan kepessegek, amik egy gyengebb kepessegu rendszerbol a budos eletben nem jonnek elo. Soha, es pont. Nincs “mintha”, meg “majdnem olyan”… kozeleben sincs semmi ezeknek. A “megszolal” es “tamogatja a Tidal Connect-et” az nalam nem elegendo erv, vagyis nem emlitesre erdemes.
Itt a PC-s topikban azert vannak az erdeklodok, mert kivancsiak hogyan lehet egy PC-t ugy osszerakni, hogy a leheto legjobb forraskent funkcionaljanak. Es nem arra kivancsiak (szerintem), hogy minek vergodnek itt, mikor egy olcso studios forras vagy keszen megveheto macmini pont eleg par ember szerint, mivel ezek nekik is eleget jelentenek.
Uj tapmegoldasokrol, szoftveres megoldasokrol, akar a folyamatosan tamadott orajelekrol, rezgescsillapitasrol stb. mehetne a diskurzus… nem bammeg, vasarnap PC-s topikban ProAudio kontra minden mas lenezett tularazott sz@r okfejtessel kell foglalkozni…
Francnak nem megy mas topikba vergodni, akinek dunsztja nincs a temahoz, vagy eppen nem is erdekli? Eleg egy notebook Pupppi Linyux-szal? Szuper, hasznalja boldogan… de aki ezen tul szeretne lepni, hadd tegye mar meg, ok? Koszi!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 19:55

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Új áron nem lehet szerintem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 19:55
BLX írta:
2024.02.18., vas. 19:22


Nemár. Tökre óvatosan leírom a személyes véleményen, meglátásom és máris Skodás vagyok. Ez nem annyira kedves.
Szerintem többféle nézőpont is remekül megférhet egymás mellett. Én nyitott vagyok más véleményére, és szívesen challengelem a sajátomat.
Ez kedves?


BLX írta: ↑
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat


Masodsorban nekem valoban van Skodam :)

Egyebkent eleg tapasztalatod van dragabb hifi cuccokkal is, es ez alapjan fogalmaztad meg a kerdesedet? Ezt kerdeztem Fulelek mestert is, aki szepen eliszkolt a kerdesre valasz nelkul… tehat hallottal Taikoval, Pink Faun Ultraval felszerelt rendszert? Megfelelo koritessel, ossze is hallgattad esetleg ProAudio vonalas rendszerrel? Vagy csak ez egy fikcio amit most itt olvashattunk, es ha szerinted ez igy van, akkor torvenyt is hozhatunk akar erre, feladat megoldva?

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Te eleddig többször feltett kérdésemre sem voltál hajlandó válaszolni, nekem meg vasárnap nincs sok időm a gép előtt ülni. Igen, hallgattam már jónak mondott és igen drága rendszereket, Pink Faunt is Nagy Lacinál többször is, valamint 2022-ben Münchenben a ti akkori fullos rendszereteket a Bay féle csövekkel, aminél legfeljebb az árcédula láttán lehetett elájulni :D Melco hálózati lejátszót hallgattam idén egy egész este jó körítéssel jó akusztikai viszonyok között, az tetszett, de az meg nem is annyira drága...Biztos, hogy nem hallottam annyiféle drága cuccot, mint te. Stúdióban is voltam párszor tavaly, volt, ami tetszett (ATC) és volt, ami nem (Digital pro), bár ez utóbbiban inkább a felvételek voltak gyengék.
Azt nem állítom, hogy semmilyen összefüggés nincs a készülékek/kiegészítők ára és hangzási minősége között, de túl sok a kivétel, ami gyengíti a szabályt, és kellően zűrzavaros az egész high end piac, tehát jó táptalaj az ügyeskedőknek, megmondóknak, féltollú, korrumpálást elváró, elvtelen zsurnalisztáknak, miközben tényleg vannak igen jó cuccok is nem csak eszelős áron, valamint még egy picit jobb cuccok jóval drágábban.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Igen, igy ertettem.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 19:55
BLX írta:
2024.02.18., vas. 19:22


Nemár. Tökre óvatosan leírom a személyes véleményen, meglátásom és máris Skodás vagyok. Ez nem annyira kedves.
Szerintem többféle nézőpont is remekül megférhet egymás mellett. Én nyitott vagyok más véleményére, és szívesen challengelem a sajátomat.
Ez kedves?


BLX írta: ↑
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat


Masodsorban nekem valoban van Skodam :)

Egyebkent eleg tapasztalatod van dragabb hifi cuccokkal is, es ez alapjan fogalmaztad meg a kerdesedet? Ezt kerdeztem Fulelek mestert is, aki szepen eliszkolt a kerdesre valasz nelkul… tehat hallottal Taikoval, Pink Faun Ultraval felszerelt rendszert? Megfelelo koritessel, ossze is hallgattad esetleg ProAudio vonalas rendszerrel? Vagy csak ez egy fikcio amit most itt olvashattunk, es ha szerinted ez igy van, akkor torvenyt is hozhatunk akar erre, feladat megoldva?

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Elméleti síkon, akkor te azt sugallod, hogy a studióban felvett anyagnál, ezek az általad felsorolt eszközök, még jobb hangot tudnak kicsiholni a felvételekből?
Vagy, hogy kell ezekezt a kijelentéseket értelmezni, valaki más is elmagyarázhatná ezeket a dolgokat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

BLX írta:
2024.02.18., vas. 19:22


Nemár. Tökre óvatosan leírom a személyes véleményen, meglátásom és máris Skodás vagyok. Ez nem annyira kedves.
Szerintem többféle nézőpont is remekül megférhet egymás mellett. Én nyitott vagyok más véleményére, és szívesen challengelem a sajátomat.
Ez kedves?


BLX írta: ↑
Szerintem teljesen felesleges drágább és "jobb" forrást vásárolni mint, amin a felvételeket készítik és utómunkázzák a kedvenc zenéinkhez és filmjeinkhez. Ez általában Apple + Avid HW vagy RME. Én itt meghúztam a képzeletbeli ár vonalat


Masodsorban nekem valoban van Skodam :)

Egyebkent eleg tapasztalatod van dragabb hifi cuccokkal is, es ez alapjan fogalmaztad meg a kerdesedet? Ezt kerdeztem Fulelek mestert is, aki szepen eliszkolt a kerdesre valasz nelkul… tehat hallottal Taikoval, Pink Faun Ultraval felszerelt rendszert? Megfelelo koritessel, ossze is hallgattad esetleg ProAudio vonalas rendszerrel? Vagy csak ez egy fikcio amit most itt olvashattunk, es ha szerinted ez igy van, akkor torvenyt is hozhatunk akar erre, feladat megoldva?

Akarhogy is nezem gyors fejszamolassal annyit mondasz, hogy 1MFt alatt forras+dac meg kell uszni, felette mar penzszoras feleslegesen…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nem értem, hogy mit akart mondani a szerző a skodás hasonlatával? gondolkodik.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BLX »

wittao írta:
2024.02.18., vas. 18:14
BLX írta:
2024.02.18., vas. 17:33
wittao írta:
2024.02.18., vas. 09:45

Nem tul olcso audioPC + szinten nem tul olcso Merging rendszerrel es kabelezessel rogzitett nagy felbontasu felveteleket (DSD256) ha volt lehetoseged osszehasonlitani es elotte/kozben/utana beszelgetni ezekrol a hangmernokokkel is, akkor talan mas lenne a velemenyed.
A studiokban nem mindig azert dolgoznak azokkal a gepekkel, mert azoknal nincs jobb, hanem mert arra volt keret, ami meg ok. Foleg idehaza brutal mukodesi koltsegbol kell kihozni egy-egy felvetelt, fajlagosan emiatt a koltsegplafon miatt nem engedhetnek meg akarmit maguknak.
Szoval ahogy a highend otthoni zenehallgatasnal is sok teves elkepzeles van, ugy a studiok “mindenek felett” elgondolasa is ugyanolyan hibas teveszme…
Volt alkalmam néhány hangfelvételnél jelen lenni, illetve utómunkánál szintén. Egy jó pro rendszer, forrás, komponens, stb. szeirntem képvisel egyfajta realitást az ára és a teljesítménye tekintetében. A hifiben ezek az arányok elmozdultak az utóbbi pár évben, szerintem nem a megfelelő irányba. Pedig van sok klassz dolog. :smile29: Természetesen mindenki költsön mindenre, amennyit szeretne.
Továbbra is azt javaslom, hogy akinek még nincsen, vegyen jó espresso gépet jó darálóval. 100% előrelépés, akár egy életen át. :smile29:
Egy ATC realitasara gondolsz, vagy egy Adam Audio realitasara, esetleg egy Dynaudioera? Csak mert homlokegyenest mas mindharom… melyik studios realitas az igazi realitas?
Azt gondolod, hogy itt nem lehet 20.000€-40.000€ ertekben keszulekeket, hangsugarzokat vasarolni? Mert akkor lemaradtatok valamirol…
Es annyiert mar a hifiben is lehet jo dolgokat vasarolni. Hogy van 700.000€-ert is hangsugarzo, vagy 100.000€-ert Wadax streamer (csak hogy a topiknal maradjunk), ez akkor a problema?

Erdekes, hogy mindig a Skoda Octaviaban ulok latjak realisan a vilagot, es aki Porscheban ul az mind tularazott sz@rt vezet…

Kave kapcsan meg van eleg kaves forum, ott a PC-s topikban lehet szerintem PC-krol beszelni, sot inkabb itt arrol kellene, es nem behozni a studios vonal felsobbrenduseget hirdeto hsz-eket, amik nem mellesleg rendkivul felszines latasmodot takarnak… nehany clock-os megjegyzes mindig elhangzik amikor vicceskedunk audioPC-krol, mikozben a studiokban X evtizede bevett gyakorlat a forraskeszulekek osszekotese masterclock-kal. Es ott sem olcsok (a jobbak, olcso szart lehet hifi vilagban is kapni, meg studioban is). Olcso rosszabb kepessegu AD/DA konverterek is vannak itt is, ott is…
Hogy a PRO vonal bejon valakinek, ok, egyszeru, realtive olcson lehet eljutni valameddig. De legyszi ne essunk mar abba a hibaba, hogy emiatt egyenlosegjelet teszunk a tokeletesseg es a studios munkaeszkozok koze, mert nagyon felre lehet menni vele.
Nemár. Tökre óvatosan leírom a személyes véleményen, meglátásom és máris Skodás vagyok. Ez nem annyira kedves.
Szerintem többféle nézőpont is remekül megférhet egymás mellett. Én nyitott vagyok más véleményére, és szívesen challengelem a sajátomat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”