Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

Régi (papírdobozos, ezüst színű) Final Labs Daruma és az újabb (műanyag dobozos, szürke szivacs betéttel) bronz színű között van valami különbség hangban szerintetek? az anyaguk is más talán, a golyó átmérője is, ahogy képekről látom... gondolkodik.gif

köszi

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Reserved, te hogy képzelsz el egy jó rezgéselcsatoló rendszert?
Hangdoboz, elektronika, kábel, stb..

Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1180
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: Reserved »

tonee73 írta:
2020.01.05., vas. 20:39
Reserved írta:
2020.01.05., vas. 20:14
Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Elnézést, hhogy megkérdezem de miért nem itt :quetionmark: :
viewtopic.php?f=4&t=6615
A gyakorlat pedig mégis cáfolja a kérdésed, nem véletlenül ritkán bukkan fel belőle eladó példány-a szerinted felhozott működésképtelensége ellenére is.
A hsz ek-et átrakom amegfelelő helyre.
Maga az allvany ketsegtelen hogy jo ezt nem vitatom.
Ha valaki egy atlagos szobabutor utam hasznal egy ilyet akkor oriasi lesz a kulonbseg.
Pozitiv iranyba!
De ha valaki ezta rugos megoldast kihajitja es betesz valami ertelmes megoldast akkor joval tobbet fog ebbol az allvanybol kihozni.
En egyebkent egy forumtarhoz ellatogattam akinek solidtech allvanya volt.
Ezt a kulon is megvasarolhato rugos cuccot hasznalta.
Mutattam neki par jobbat es azonnal kihajitotta ezt a rugos akarmit.
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Reserved írta:
2020.01.05., vas. 20:14
Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Elnézést, hhogy megkérdezem de miért nem itt :quetionmark: :
viewtopic.php?f=4&t=6615
A gyakorlat pedig mégis cáfolja a kérdésed, nem véletlenül ritkán bukkan fel belőle eladó példány-a szerinted felhozott működésképtelensége ellenére is.
A hsz ek-et átrakom amegfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1180
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Solid Tech Rack of Silence 4 Regular állvány

Hozzászólás Szerző: Reserved »

Elnezest h beleronditok a hirdetesbe de egyszeruen nem birom megallni h ne irjam le.
Ki az aki ezt a rugos megoldast komolyan gondolja?
Aki ezt megtervezte es legyartotta?
A high end elektronikak rezonancia csillapitasanak mi koze a bazi nagy meretu rugokhoz?
Meg egy 2mm-es rugo sem kepes csillapitani azokat az extrem apro mikrorezgeseket amiket itt csillapitani szeretnenk.
Vagy a tervezok arra az esetre gondoltak ha epp egy elefantcsorda elhalad a berendezeseink mellett akkor azt biztosan csillapitsa?
Mert arra biztos jo lenne de a mikro rezonanciak csillapitasara ez elefant a porcelanboltban...
Szerintem vicc ez a csillapitas.
Elnezest nem szoktam soha senki uzletet rontani egyaltalan nem all szandekomban.De ennek a rezonancia csillapitasnak velemenyem es tapasztalatom szerint semmi pozitiv hatasa nincs az elektronikai eszkozeinkre.Sőt...
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

[quote=Janos81 post_id=2438562 time=1574533554 user_id=44814]
Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek "

A cél a készülék minél jobb elcsatolása a környezettől. Úgy gondolom többféle anyag együttes alkalmazása is beválhat. Alap nálam a szoros, nem izgő-mozgó keményfa parketta, rajta négy, szintén keményfa kocka, kb 5x5x5 cm, azokon egy-egy10Ft-os, majd az önmagában is viszonylag súlyos acél állvány, acél tüskével, jól kitömve homokkal, tetején egy 15 mm-es rétegelt lemezzel, azon pedig egy ikeás bambusz vágódeszka, kb 4ezer Ft, függőleges szálirányú eleve. Talán az anyagok sokszínűsége adja, hogy az elcsatolás jobb lehet, nyilvàn a rezgések màskèpp terjednek, illetve csillapodnak bennük, a bambusz is belejátszik, erről már több tollból olvastam és egy más felállásban is bizonyított nálam. Ez persze az én elképzelésem, de nálam bevált.
Szóval kísérletezz, de sztem kezd a bambusszal, aztán majd eljutsz valahova, de ez hosszú jàték. Sok sikert!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Janos81 írta:
2019.11.23., szomb. 19:25
Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek ...

Velemeny?
Itt annyiféle anyag, elcsatolási, csillapítási elv merült fel, hogy az eredő hatásukat utólag lehetetlen lesz szétszálazni, különösen, ha még bejön a képbe az itt ismeretlen padló, állvány hatása is.
Szerintem ez így egy végtelen kísérletezős spirál kiindulópontja.

Janos81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2019.01.16., szer. 21:57
Értékelés: 1

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Janos81 »

Kedves forumlakok!

Keszulek alatet tervezek cseresznye fabol. Kb.3-4cm vastagsagban gondoltam. Mi a velemenyetek, mindenkep a fuggoleges szalirany elrendezes a nyero? Mert ugye a vizszinteset egyszerubb gyartani.
Illetve meg egy dolog: ebenfabol tervezek piramis formaju tuskeket kesziteni. A piramis csucsa le lenne vagva es sullyesztve lenne helyet adna keramia csapagygolyonak, ami marvanyon vagy esetleg egy ugyancsak ebenfa ellendarabon lenne felfektetve. A radiuszok nagyobbak lennenek, hogy a golyo tudjon mozogni.
Velemeny?

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

asebestyen írta:
2019.11.23., szomb. 08:22
KopaszKutya írta:
2019.11.23., szomb. 08:03
Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Vibra-R bronz korongbol tudok küldeni 1-3 szettet próbára (természetesen ingyen), ha szeretnéd kipróbálni.
Küldtem privátot. :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2019.11.23., szomb. 08:03
Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Vibra-R bronz korongbol tudok küldeni 1-3 szettet próbára (természetesen ingyen), ha szeretnéd kipróbálni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Rendben, köszönöm a válaszokat! :smile53:

Szerintem maradok az alap Vibra-R alátétnél, az még megfizethető. Ahogy hallottam, az alap alátét hozza a legtöbbet az alátét nélküli verzióhoz képest. A drágább alátétek már kisebb javulást hoznak.

Gondolkoztam még a LiquiPads alátétekben is, de az elég ismeretlen még, a benne lévő anyagról se tudni semmit. Igaz most az is akciós.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Talán még annyi, hogy nagyon nem mindegy a csésze felület kidolgozása. A linkelt példányok megfelelnek tüskék alá (nem a Librák, hanem az előző, egyszerű alu cuccok), de golyókhoz teljesen alkalmatlanok; nem képesek rajtuk mikro mozgásokat végezni. Bár léteznek elképesztő felületi keménységű alu ötvözetek is, ahol megfelelő polírozással ez jól működhet.
Én is most tervezek rendelni kerámia golyókat az ebay-ről. Természetesen Kínában teremnek. :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 21:17
fülelek írta:
2019.11.22., pén. 21:01
A 9H keménységű edzett üvegpályás Libra készülék alátét megfelelő kerámia vagy spéci csapágygolyóval sokkal kisebb súrlódási ellenerővel bír, mint az alu ötvözetből készült cuccok, ráadásul a rendszer rezonanciája jóval mélyebben van, emiatt jóval szélesebb spektrumban működik. Ez fizikailag mérhető, füllel hallható, semmi hókuszpókusz nincs benne.
Erre gondolsz?

https://hangtechnikakft.hu/libra-rezges ... 4-db-15282
Igen, de 3 darabos szettben is lehet kapni, úgy olcsóbb.
Töki jól gondolja, minél nagyobb az ív rádiusza, annál hatásosabb.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Töki »

KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 20:49
Töki írta:
2019.11.22., pén. 19:56
KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 18:33
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez a megoldás mennyire működőképes ötlet: alumínium illetve bronz tüske alátét közé tennék 1db kerámia golyót. Hasonló módon, mint ahogy Vibra-R alátétek is működnek.

https://audiophile-szalon.hu/termek/alu ... atet-nagy/

Vajon megállnak rajta a készülékek, hogy ha a golyó helye nem pontosan méretre van alakítva? Vagy maradjak inkább az alap Vibra-R alátéteknél?

Illetve kerámia golyót hol tudok venni?

Köszönöm!
Szia,

A kerámiagolyónak inkább egy, a golyónál "tágabb" ívesen mart mélyedés kellene, amiben az eltud mozdulni, illetve hagyja elmozdulni a ránehezedő terhet, így elvezetve a rezgéseket (valaki javítson ki, ha rosszul fogalmaztam).
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy az ilyen golyós készülék-alátéteknél az alumíniumnál keményebb fémek jobban működnek, amennyiben a tisztább, "jobb felbontású" hang a cél.
Ránézésre amit linkeltem, az is ívelten mart illetve maradna hely a golyó mozgásának is. Egyébként se kell sok mozgás neki, mert akkor instabil lenne a rajta lévő eszköz.

A Vibra-R alátétek is vegyesen alkalmaznak alumíniumot, bronzot, titániumot, kerámiát illetve valamilyen polimer anyagot. Nyilván a legolcsóbb az alu alátét, a legdrágább a titán.

Nem volna rossz, ha ez a megoldás kivitelezhető lenne, mert összesen 12db kéne és az már nem olcsó, akár az alap Vibra korongokkal számolva sem.
Én is Vibra R-t használok és abból próbáltam a drágább "Profi" szériát is, ami alumínium/bronz, majd a leírtak végett inkább a "Bronz kúpoknál kötöttem ki. Az nem instabil. Ha megnézel mondjuk egy Darumát - az jobban tud mozogni, de no problem, ha nem fociznak körülötte: https://www.youtube.com/watch?v=z1xGwCgnyrM
Valószínűleg minél jobban el tud mozogni oldalirányba a kevésbé meredek ív miatt, annál hatékonyabb lehet..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

fülelek írta:
2019.11.22., pén. 21:01
A 9H keménységű edzett üvegpályás Libra készülék alátét megfelelő kerámia vagy spéci csapágygolyóval sokkal kisebb súrlódási ellenerővel bír, mint az alu ötvözetből készült cuccok, ráadásul a rendszer rezonanciája jóval mélyebben van, emiatt jóval szélesebb spektrumban működik. Ez fizikailag mérhető, füllel hallható, semmi hókuszpókusz nincs benne.
Erre gondolsz?

https://hangtechnikakft.hu/libra-rezges ... 4-db-15282
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A 9H keménységű edzett üvegpályás Libra készülék alátét megfelelő kerámia vagy spéci csapágygolyóval sokkal kisebb súrlódási ellenerővel bír, mint az alu ötvözetből készült cuccok, ráadásul a rendszer rezonanciája jóval mélyebben van, emiatt jóval szélesebb spektrumban működik. Ez fizikailag mérhető, füllel hallható, semmi hókuszpókusz nincs benne.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Töki írta:
2019.11.22., pén. 19:56
KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 18:33
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez a megoldás mennyire működőképes ötlet: alumínium illetve bronz tüske alátét közé tennék 1db kerámia golyót. Hasonló módon, mint ahogy Vibra-R alátétek is működnek.

https://audiophile-szalon.hu/termek/alu ... atet-nagy/

Vajon megállnak rajta a készülékek, hogy ha a golyó helye nem pontosan méretre van alakítva? Vagy maradjak inkább az alap Vibra-R alátéteknél?

Illetve kerámia golyót hol tudok venni?

Köszönöm!
Szia,

A kerámiagolyónak inkább egy, a golyónál "tágabb" ívesen mart mélyedés kellene, amiben az eltud mozdulni, illetve hagyja elmozdulni a ránehezedő terhet, így elvezetve a rezgéseket (valaki javítson ki, ha rosszul fogalmaztam).
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy az ilyen golyós készülék-alátéteknél az alumíniumnál keményebb fémek jobban működnek, amennyiben a tisztább, "jobb felbontású" hang a cél.
Ránézésre amit linkeltem, az is ívelten mart illetve maradna hely a golyó mozgásának is. Egyébként se kell sok mozgás neki, mert akkor instabil lenne a rajta lévő eszköz.

A Vibra-R alátétek is vegyesen alkalmaznak alumíniumot, bronzot, titániumot, kerámiát illetve valamilyen polimer anyagot. Nyilván a legolcsóbb az alu alátét, a legdrágább a titán.

Nem volna rossz, ha ez a megoldás kivitelezhető lenne, mert összesen 12db kéne és az már nem olcsó, akár az alap Vibra korongokkal számolva sem.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Töki »

KopaszKutya írta:
2019.11.22., pén. 18:33
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez a megoldás mennyire működőképes ötlet: alumínium illetve bronz tüske alátét közé tennék 1db kerámia golyót. Hasonló módon, mint ahogy Vibra-R alátétek is működnek.

https://audiophile-szalon.hu/termek/alu ... atet-nagy/

Vajon megállnak rajta a készülékek, hogy ha a golyó helye nem pontosan méretre van alakítva? Vagy maradjak inkább az alap Vibra-R alátéteknél?

Illetve kerámia golyót hol tudok venni?

Köszönöm!
Szia,

A kerámiagolyónak inkább egy, a golyónál "tágabb" ívesen mart mélyedés kellene, amiben az eltud mozdulni, illetve hagyja elmozdulni a ránehezedő terhet, így elvezetve a rezgéseket (valaki javítson ki, ha rosszul fogalmaztam).
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy az ilyen golyós készülék-alátéteknél az alumíniumnál keményebb fémek jobban működnek, amennyiben a tisztább, "jobb felbontású" hang a cél.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez a megoldás mennyire működőképes ötlet: alumínium illetve bronz tüske alátét közé tennék 1db kerámia golyót. Hasonló módon, mint ahogy Vibra-R alátétek is működnek.

https://audiophile-szalon.hu/termek/alu ... atet-nagy/

Vajon megállnak rajta a készülékek, hogy ha a golyó helye nem pontosan méretre van alakítva? Vagy maradjak inkább az alap Vibra-R alátéteknél?

Illetve kerámia golyót hol tudok venni?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Szélessávú monitor, fém állványon, ahol a fémtüske nem vált be, vagy nem alkalmazható. Jelen esetben a kőlap burkolaton jó megoldás a Tiglon TMZ /teak csészében magnézium pogácsák/. Az állvány és a monitor között Shun Mook Mini Diamond Resonator /8 kg-ig terhelhető/, utazás az analóg zenei világba. A tökéletes megoldások egyike, a hangra gyakorolt hatását nehéz leírni, a szokásos hifis paramétereken kívül esnek a jellemzői.
Csatolmányok
IMG_20191012_111406.jpg
IMG_20191012_111406.jpg (3.43 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
IMG_20190807_092411_1.jpg
IMG_20190807_092411_1.jpg (12.64 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Az innovatív hozzászólások átugrása után annyit tennék még hozzá e témához, hogy itt egy bevált módszerről, a talajon történő készülék elhelyezés egy fajta megoldásáról próbáltam képekkel tippet adni, mert én azt tapasztaltam, hogy legyen akármennyire is jó egy készülék állvány, az egymás fölött lévő készülékek egymásra hatása állványon erősebb, mint az egymás mellett elhelyezetteké. Természetesen ennek is vannak hátrányai , helyigényes, illetve a talaj felől érkező rezgések semlegesítésére is fokozottabban ügyelni kell. Ez utóbbi probléma megoldásának egyik jó és viszonylag olcsó eszköze a jó öreg légpárna, előnyei mellett hátrányaival együtt. Max Townshend már új módszert alkalmaz erre a célra, bizonyára hatékonyan. A légpárnát viszont annyira érzékennyé lehet tenni, hogy pl egy CD játszó meg tudja mozdítani a lemez indulásakor az alatta lévő 10 kg-os tölgyfa alátétet. Az én megoldásomat, összeállításomat, javaslatomra mások is megcsinálták és hasonló sikerrel alkalmazzák. Megpróbáltam a korlátozott teherbírású, instabil légpárnákat kivonni ebből a rendszerből a Shun Mook rezonátorok alkalmazásával, melyek papíron 85-%-os hatékonysággal eltávolítják a rendszerből a hangra negatívan ható rezgésfajtákat, de ez sajnos ebben az esetben nincs így.
Természetesen sokfajta gyártó sokfajta terméke alkalmas készülék izolációra , én, egy többeknél bevált összetett módszerről írtam le a tapasztalataim egy részét, aki akarja, mazsolázzon belőle, hisz itt a 3-4 ezer Ft-os komponenseken kívül/ébenfa hasábok, bútorgombok/ a 30-40 ezer Ft-os komponenseken át/ DIY Townshend, tölgyfa alátét tömb, Tiglon TMX alátét/ a 3-400 ezer Ft-os komponensekig/Shun Mook/ terjedően széles az árskála.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: supravox »

hollohazi írta:
2019.10.14., hétf. 07:31
Nagyon egyetértek fülelekkel abban a megállapításban, hogy mindent meg kell próóbálni, mielőtt megveszem, minden készülék más súlyú, anyaghasználatuk is különböző lehet / műanyag, alumínium, vagy acél lemez/, ezért másképp fog viselkedni. Az én készülékeim kis súlyúak, kis méretűek, alumínium vázasak, acéllemez borítással, tehát az elért eredményeket e tulajdonságok figyelembe vételével lehet értékelni, vagy megfogadni. E szempontokból érdekes lehet, hogy milyen anyagok, konstrukciók nem váltak be nálam akár egyszerű készülék alátétként, akár a hangsugárzó és állványa kapcsolataként, akár mint izolációs szintként/eszközként/.
Tehát: ólom, edzett üveg, carbon kocka, alumínium, parafa, kerámia, blutek, Daruma alátét és részben Tiglon alátét, -szíj.
Volt még egy szint a jelenlegiek felett, fekete fóliával bevont 8 mm-es edzett üveglap, két bükkfalap közé szorítva, de az üveg saját hangja átjött így is. E több szintű építkezést azért választottam, mert minden egyes szint beépítése csökkentette a rendszer torzításait/ a hangsugárzók eléggé rázzák a kőlap burkolatot/, illetve a különböző anyaghasználatból adódó saját hang egyfajta elegye keveredett ki így, ami mindenképp szerencsésebb, mint a túlsúlyban lévő anyagféleség domináns saját hangja. Ezért volt jó nálam a tölgyfa fölött az égerfa, vagy a fekete cseresznye, mert minden fafajtának azmás a saját hangja. Egyik ismerősöm tigrisfából és wengéből csináltatott 10 cm magas tömböket egymás fölötti elhelyezéssel, mit mondjak, elég jó. De mit tegyünk a fatömbök közé,ugyanis ez sem mindegy?
Szerintem az fontosabb kérdès,hogy mit tegyünk az alátét univerzumra...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Nagyon egyetértek fülelekkel abban a megállapításban, hogy mindent meg kell próóbálni, mielőtt megveszem, minden készülék más súlyú, anyaghasználatuk is különböző lehet / műanyag, alumínium, vagy acél lemez/, ezért másképp fog viselkedni. Az én készülékeim kis súlyúak, kis méretűek, alumínium vázasak, acéllemez borítással, tehát az elért eredményeket e tulajdonságok figyelembe vételével lehet értékelni, vagy megfogadni. E szempontokból érdekes lehet, hogy milyen anyagok, konstrukciók nem váltak be nálam akár egyszerű készülék alátétként, akár a hangsugárzó és állványa kapcsolataként, akár mint izolációs szintként/eszközként/.
Tehát: ólom, edzett üveg, carbon kocka, alumínium, parafa, kerámia, blutek, Daruma alátét és részben Tiglon alátét, -szíj.
Volt még egy szint a jelenlegiek felett, fekete fóliával bevont 8 mm-es edzett üveglap, két bükkfalap közé szorítva, de az üveg saját hangja átjött így is. E több szintű építkezést azért választottam, mert minden egyes szint beépítése csökkentette a rendszer torzításait/ a hangsugárzók eléggé rázzák a kőlap burkolatot/, illetve a különböző anyaghasználatból adódó saját hang egyfajta elegye keveredett ki így, ami mindenképp szerencsésebb, mint a túlsúlyban lévő anyagféleség domináns saját hangja. Ezért volt jó nálam a tölgyfa fölött az égerfa, vagy a fekete cseresznye, mert minden fafajtának más a saját hangja. Egyik ismerősöm tigrisfából és wengéből csináltatott 10 cm magas tömböket egymás fölötti elhelyezéssel, mit mondjak, elég jó. De mit tegyünk a fatömbök közé,ugyanis ez sem mindegy?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ma este keresgélés közben találtam 4 darab kőrisfa kockát 3x 4,8x7,8 cm méretben (aranymetszés szerint), nosza beraktam az erősítőm lábai alá, oszt meghallgattam. Qrva jól szólt. Félóra elteltével kivettem, no lássuk az medvét, azaz medve hiányát, mi lesz?
Tudjátok mi történt?
Ugyanolyan qrva jól szólt a cucc, Richteren meg Vanessa Williamsen is.
Megint visszatettem, de nem hallottam semmi pluszt -igaz, minuszt sem.
Pedig valaha nagyoon tetszett, igaz, jó sok pepecs munkám volt vele.
De most már emlékszem, hogy miért hajítottam a sutba - nem hozott annyit, amennyit vártam tőle.
No, elő egy másik alátéttel, (ezt úgy kaptam, nem én faragtam), az áldóját, esetleg lehet, hogy az erősítő lenne az érzéketlen?
Nem. Evvel már azonnal hallható minden zenén kicsit finomabb hangzás, a teljes hangfrekis sávban.
Nem írhatom le, mi volt ez, mert jönne a gágágá, hogy reklám, mert hátha pénzt akarok csiholni belőlel, ejnye-bejnye, a totál amatőr meg bármit reklámozhat, ugye?
A lényeg a kvintesszencia, mi szerint nem minden készülék érzékeny egyformán az alátétekre, vagy azok hiányára, de kétség kívül érdemes néhány fertály órát baßakodni különféle cuccokkal, csak annyi a javaslatom, hogy meghallgatás nélkül semmi ilyesmibe ne beruházzon senki...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”