Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Sok próbálgatás, variálás után beszereztem itt a Fórumon egy Herbie's Audio iso cup garnitúrát az integrált csövi alá.
Mázli, hogy egy pár milliméterrel magasabb a gyári lábaknál, így azok a helyükön maradhattak, míg a szerzemények közbülső pontokon tartják a fűtőtestet.
Tökéletesen passzol az erősítő karakteréhez, a hangzás balanszát alig befolyásolja.
Talán a magasak egy kicsit csillogóbbak lettek, ugyanakkor kicsit feszesebb a mély szekció, a leglényegesebb változás a tisztább középtartomány, a teresebb, levegősebb hangkép, bármilyen felkeményedés nélkül.
Tökéletes befektetés volt, ennél többet nem is igen szántam a kérdésre, még egy pipa... :D

p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

Antistati írta:
2024.03.03., vas. 12:32
tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
20240303_122914.jpg

Townshend Seismic Isolation Podium az egyik legjobb elcsatoló, 4hz ig elcsatol oda vissza, mintha akusztikai kezelèst kapott volna a szoba...
Próbáld ki üres Chivas Regal üveggel is , úgy tuti , hogy jobban szól :D ;peace;

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

tottyi írta:
2024.03.03., vas. 12:43
nemtomm írta:
2024.02.29., csüt. 21:40
tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:50


A cel az lenne, hogy ne remegjen a taplam alatt a padlo.
Szia!

Nálam így van megoldva és természetesen zárt a sub .. :smile29:
Tökéletesen bevált…. 36_1_11.gif
Es nem erezni a padlon a rezgeseket?

Referencia hangerőn nem szoktam mozizni de a jövő héten kipróbálom megígérem :D
Egyébként nem éreztem rezgest a padlón egyáltalán….de a hang az biztos torzítás mentes lesz :tutiok:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nemtomm írta:
2024.02.29., csüt. 21:40
tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:50
fapaci írta:
2024.02.29., csüt. 10:39


Biztos, hogy elcsatolás a célod? Tüskével inkább hozzácsatolod a dobozt a talapzathoz. Elcsatolni rugalmas alátámasztással lehetne.
A cel az lenne, hogy ne remegjen a taplam alatt a padlo.
Szia!

Nálam így van megoldva és természetesen zárt a sub .. :smile29:
Tökéletesen bevált…. 36_1_11.gif
Es nem erezni a padlon a rezgeseket?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 432
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Antistati »

tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?


Townshend Seismic Isolation Podium az egyik legjobb elcsatoló, 4hz ig elcsatol oda vissza, mintha akusztikai kezelèst kapott volna a szoba...

Az alkoholos üveg miatt kivettem a képet. asebestyen

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:50
fapaci írta:
2024.02.29., csüt. 10:39
tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
Biztos, hogy elcsatolás a célod? Tüskével inkább hozzácsatolod a dobozt a talapzathoz. Elcsatolni rugalmas alátámasztással lehetne.
A cel az lenne, hogy ne remegjen a taplam alatt a padlo.
Szia!

Nálam így van megoldva és természetesen zárt a sub .. :smile29:
Tökéletesen bevált…. 36_1_11.gif
Csatolmányok
IMG_2748.jpeg
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
Sorbothane is működhet!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: shany »

tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:50
...A cel az lenne, hogy ne remegjen a taplam alatt a padlo.
https://www.townshendaudio.com/hi-fi-ho ... r-podiums/

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2024.02.29., csüt. 10:39
tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
Biztos, hogy elcsatolás a célod? Tüskével inkább hozzácsatolod a dobozt a talapzathoz. Elcsatolni rugalmas alátámasztással lehetne.
A cel az lenne, hogy ne remegjen a taplam alatt a padlo.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2024.02.29., csüt. 10:19
Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
Biztos, hogy elcsatolás a célod? Tüskével inkább hozzácsatolod a dobozt a talapzathoz. Elcsatolni rugalmas alátámasztással lehetne.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valakinek van tapasztalata azzal, hogy a hangfalakat mennyire lehet elcsatolni a foldtol pl tuskekkel, hogy ne vagy szinte alig lehessen erezni a padlon mikor kijon a basszus a hangfalon?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

pärt írta:
2024.02.20., kedd 07:15
pali923 írta:
2024.02.19., hétf. 22:29
pärt írta:
2024.02.19., hétf. 21:41
kastélyokban - az árkádos kocsibejárókban az utat bütüre vágott fakockákból rakták ki, mivel nagyon jól csillapította a kocsikerekek zaját
Lehet, hogy ez is szempont volt, de az fontosabb, hogy a bütüknél sokkal kevésbé kopik a fa. Ha deszkákat fektettek volna le, hamar kikoptak volna a kerekek nyomán.
Nálunk van egy tűzrakó hely a kertben, ami kb. 10 centis bütüre vágott akácfákkal van körberakva. Azt nem tudom, hogy csillapítja-e a hangokat, de már sok éve járunk rajta. :D
Igen, biztos, hogy ez is fontos szempont volt, bár apró, különálló fakockákat rezgésbe hozni szálliránytól függetlenül is mindenképp nehezebb, mint egy hosszú deszkát. Meg nyilván az is fontos, hogy a kerekek felől érkező energiát mi nyeli el. Gyanítom, hogy homokágyba püfölték bele - bár ez már itt erősen off. :rolleyes:
Az is egy szempont, hogy az elemekből álló útburkolatok anyagtól független tulajdonsága az átboltozódás, tehát az egy ponton érkező merőleges nyomóerőt képes átadni a szomszédos kockáknak horizontális irányba, így osztja el az alépítményt érő fajlagos terhelést, ezt is segíti az út bogárhát kialakítása, így még jobban érvényesül ez a hatás.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

pali923 írta:
2024.02.19., hétf. 22:29
pärt írta:
2024.02.19., hétf. 21:41
kastélyokban - az árkádos kocsibejárókban az utat bütüre vágott fakockákból rakták ki, mivel nagyon jól csillapította a kocsikerekek zaját
Lehet, hogy ez is szempont volt, de az fontosabb, hogy a bütüknél sokkal kevésbé kopik a fa. Ha deszkákat fektettek volna le, hamar kikoptak volna a kerekek nyomán.
Nálunk van egy tűzrakó hely a kertben, ami kb. 10 centis bütüre vágott akácfákkal van körberakva. Azt nem tudom, hogy csillapítja-e a hangokat, de már sok éve járunk rajta. :D
Igen, biztos, hogy ez is fontos szempont volt, bár apró, különálló fakockákat rezgésbe hozni szálliránytól függetlenül is mindenképp nehezebb, mint egy hosszú deszkát. Meg nyilván az is fontos, hogy a kerekek felől érkező energiát mi nyeli el. Gyanítom, hogy homokágyba püfölték bele - bár ez már itt erősen off. :rolleyes:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

pärt írta:
2024.02.19., hétf. 21:41
kastélyokban - az árkádos kocsibejárókban az utat bütüre vágott fakockákból rakták ki, mivel nagyon jól csillapította a kocsikerekek zaját
Lehet, hogy ez is szempont volt, de az fontosabb, hogy a bütüknél sokkal kevésbé kopik a fa. Ha deszkákat fektettek volna le, hamar kikoptak volna a kerekek nyomán.
Nálunk van egy tűzrakó hely a kertben, ami kb. 10 centis bütüre vágott akácfákkal van körberakva. Azt nem tudom, hogy csillapítja-e a hangokat, de már sok éve járunk rajta. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: xilop »

Már nem aktuális a "bütüs" polc, jó helyre kerül.😁

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egy adalék a bütü témához: régen a jobb helyeken - ahol ez szempont volt, pl. kastélyokban - az árkádos kocsibejárókban az utat bütüre vágott fakockákból rakták ki, mivel nagyon jól csillapította a kocsikerekek zaját, amit az árkádos, szűk kiképzés amúgy hajlamos kegyetlenül felerősíteni.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A Lamplig a bűnös, az elég foghíjas belül.
Dixie kolléga fotója:
IMG_5113.JPG
IMG_5113.JPG (76.63 KiB) Megtekintve 893 alkalommal

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én vágtam le az Aptitlig széléből, kb. 2-2cm-t. Semmi jele az üregességnek, szvsz. az üreg technikai megvalósítása többe kerülne, mint a kispórolt anyag....

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: xilop »

zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:45
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 06:59
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.

[...]

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
És valóban, jön majd, aki megdicséri :) Szerintem erős így ex cathedra kijelenteni, hogy a baMbusz ócska. Én modern IKEA vágódeszkát (Aptitlig) használok bizonyos készülékek alá (még a lemezjátszóm alatt is, ami némelyek szerint aztán végképp szentségtörés), teljesen elégedetten. Persze nekem csak sajnálatra méltó low-end, lo-fi eszközeim vannak ;) Ettől függetlenül hallom a különbséget, a bambusz javára. Senkit rábeszélni nem akarok, szerintem ki kell próbálni, hátha bejön. Ha nem, akkor meg továbblépni/továbbadni, kész, case closed.

Fülelek kollégának valószínű lehet akár igaza is, a függőleges szálirány kérdésében, de ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom... Ha megnézed a képet, a modern bambusz deszka szendvics szerkezetű, középen is szintén vízszintes szálirányú (nyilván hulladék darabokból préselt és ragasztott [oh irgalom atyja ne hagy el]) réteggel, ami réteg száliránya persze vízszintesen 180 fokkal eltér az alsó és felső rétegétől:

IMG_20240219_180808.jpg

Ezzel együtt NÁLAM bevált. Tettem a készülékek alá korábban vízszintes szálirányú tölgy deszkákat is, és nem tetszett... Hozzáteszem, ez az én rendszerem, én hallottam, szubjektív, és egyébként is (másik szentségtörés), képes vagyok a deszka alá kis keménygumi piramisokat is tenni, szóval ne vegyetek komolyan...
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Nem valószínű az állításod, az Ikea vágódeszka ebben a vastagságban nem lehet üreges, még nem láttam szétvágott darabot belőle, de kizárt hogy az legyen.
viszont én használok banbusz lapot, lehet kapni bútoralapanyagként többféle vastagságban és garantáltan nem üreges.
Van még egy "bütüs " polcom elfekvőben, ha valakit érdekel akkor eladó az Ikea bambusz árában.😁

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 20:19
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Sorry, nem akartam neked menni, félre ne értsd :) Valószínűleg én általánosítottam, biztos sok ilyen "nem jó a bambusz" mondást hallottam mostanában. Pont ezt mondom én is, amit te is: nagyon szubjektív, rendszer- és minden függő, hogy oké vagy sem.

Az meg, hogy üreges, valóban új infó számomra, bár őszintén szólva, ez nem nagyon tud beleszólni abba a ténybe, hogy nálam pozitív hatással van a hangra, nem fogom emiatt kidobni :)
Szó sincs róla, hogy ki kellene dobnod! Mindenki azt használ a rendszerében, amit csak akar, leginkább azt, ami bevált.
Ezzel együtt, hogy ilyen megoszló véleménnyel vagyunk róla, ezzel a kérdező dolgát nagyon nem könnyítettük meg.
Igen, üreges. Az egyik fórumtárs tett is be róla képet, hogy beleszabta a lemezjátszó falikonzoljába kiváncsiságból(neki sem jött be), mikor elvágta, akkor szembesült vele, hogy üreges.
De végülis tökmindegy milyen felépítésű, ettől még sokan kedvelik, használják.
Ez utóbbi miatt szántam rá magam én is a próbára, de nálam nem lett happy-end.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Sorry, nem akartam neked menni, félre ne értsd :) Valószínűleg én általánosítottam, biztos sok ilyen "nem jó a bambusz" mondást hallottam mostanában. Pont ezt mondom én is, amit te is: nagyon szubjektív, rendszer- és minden függő, hogy oké vagy sem.

Az meg, hogy üreges, valóban új infó számomra, bár őszintén szólva, ez nem nagyon tud beleszólni abba a ténybe, hogy nálam pozitív hatással van a hangra, nem fogom emiatt kidobni :)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:45
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 06:59
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.

[...]

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
És valóban, jön majd, aki megdicséri :) Szerintem erős így ex cathedra kijelenteni, hogy a baMbusz ócska. Én modern IKEA vágódeszkát (Aptitlig) használok bizonyos készülékek alá (még a lemezjátszóm alatt is, ami némelyek szerint aztán végképp szentségtörés), teljesen elégedetten. Persze nekem csak sajnálatra méltó low-end, lo-fi eszközeim vannak ;) Ettől függetlenül hallom a különbséget, a bambusz javára. Senkit rábeszélni nem akarok, szerintem ki kell próbálni, hátha bejön. Ha nem, akkor meg továbblépni/továbbadni, kész, case closed.

Fülelek kollégának valószínű lehet akár igaza is, a függőleges szálirány kérdésében, de ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom... Ha megnézed a képet, a modern bambusz deszka szendvics szerkezetű, középen is szintén vízszintes szálirányú (nyilván hulladék darabokból préselt és ragasztott [oh irgalom atyja ne hagy el]) réteggel, ami réteg száliránya persze vízszintesen 180 fokkal eltér az alsó és felső rétegétől:

IMG_20240219_180808.jpg

Ezzel együtt NÁLAM bevált. Tettem a készülékek alá korábban vízszintes szálirányú tölgy deszkákat is, és nem tetszett... Hozzáteszem, ez az én rendszerem, én hallottam, szubjektív, és egyébként is (másik szentségtörés), képes vagyok a deszka alá kis keménygumi piramisokat is tenni, szóval ne vegyetek komolyan...
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 18:40
Lehet, hogy nem voltam elég érthető: a bütü érintkezik a készülék lábaival.
https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCt%C3%BC
fogjál meg egy bármilyen fadarabot, érintsd a bütüjét a füledhez, és kopogtasd meg a másik végén a bütüt aztán meg bármelyik oldalát, és megérted, miért írtam. Persze ezek után is sokan fognak különféle polcokért pénzt kiadni, mert azt látták a zinterneten...
Igen, a bütüvel határolt vízszintes felület fog a lábhoz érni, akkor lesz rövid a szálirány. Egyértelmű, hogy így a jobb a rezgés terjedés szempontjából, nem is lehetne ilyen módon tömbösített anyagból hangszertestet építeni.

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:46
konok írta:
2024.02.19., hétf. 18:23
fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 11:10
Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
A képen a bütü vízszintes (a szálirány a függőleges), gyakorlatilag a tömbösített anyagot szeletelték fel, akkor ez nem jó?
Vagy szálirányra gondoltál, nem bütüre? Sztem az lenne a logikus, hogy szálirányban terjed inkább a testhang, annak kell merőlegesnek lennie a hosszirányra, szóval a képen lévő deszka a jó választás, kevésbé is kopog az ilyen, mint a hosszanti szálirányúak.
A bütü a fa szálirányára merőlegesen vágott felülete, metszete. (forrás, a mindenki által megbízhatónak [hmm..] vélt wikipédia)
Igy van, ezért vízszintes a bütü a bemutatott deszkán. :)

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

konok írta:
2024.02.19., hétf. 18:23
fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 11:10
Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
A képen a bütü vízszintes (a szálirány a függőleges), gyakorlatilag a tömbösített anyagot szeletelték fel, akkor ez nem jó?
Vagy szálirányra gondoltál, nem bütüre? Sztem az lenne a logikus, hogy szálirányban terjed inkább a testhang, annak kell merőlegesnek lennie a hosszirányra, szóval a képen lévő deszka a jó választás, kevésbé is kopog az ilyen, mint a hosszanti szálirányúak.
A bütü a fa szálirányára merőlegesen vágott felülete, metszete. (forrás, a mindenki által megbízhatónak [hmm..] vélt wikipédia)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”