Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


"Kérlek benneteket, hogy térjünk vissza az eredeti témához."
 
OK!
Az ösvény "hangképe" változik aszerint, hogy - ha már nem a falba húzott gégecsőben, hanem a padlón fut - közvetlenül a padlón (szőnyegen) heverészik, avagy valamilyen alátámasztással attól elcsatoljuk.
 
Ezen alátámasztások lehetnek méregdrága gyári kábelalátétek, vagy bármi más - pl. Blutack.

Amiket javaslok kipróbálásra, mert nem a "valami mintha lenne" kategóriába tartoznak:
Közvetlenül a talajon hagyni.
Méhsejtszerkezetű papírdarabok.
Fenyőfa / balsafa / nyírfa kockák.
Ébenfa kockák - lehet kapni nagyon drágán ébenfa ékeket kapni, valamint lehet olcsóbban ébenfát venni és abból vágatni - az asztalos nagyon fog utálni.
3 hurkapálca darabból készített "horgászszék" .
Damil segítségével levegőben lógatás
Abszolút rendszer és ízlésfüggő, hogy melyik fog legjobban tetszeni - próba, cseresznye...
 
Nálam végül sicomin (műgyanta méhsejtszerkezet szénszál borítással) hozta a nekem legjobban tetsző hangképet. Ezen kívül a méhsejtszerkezetű papír és az ébenfa volt dobogós.

Ha már a kiépített "ösvény" miatt úgyis többen hibbantnak tartanak engem (minket), az alátét ezen megítélésen már úgysem fog rontani, tehát javaslom, alátétre fel.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Kérlek benneteket, hogy térjünk vissza az eredeti témához.
 
  

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »



A Blu Tack szerintem nem arra való. Azzal inkább összeragasztok pl. tüskét-hangfalat ha nem menetszáras a tüske.
Tüske helyett Blu Tack nem nyerő, de erről semeddig sem tart megbizonyosodni.

Senki nem mondta,hogy vegye ki a tüskéket! Önmagában a tüske nem megoldás----szerintem---.
Mondom-mondtam...pluszban...
Padlótól való elcsatolásra javasoltam....az alátétek alá!
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Online
Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Töki »



A Blu Tack szerintem nem arra való. Azzal inkább összeragasztok pl. tüskét-hangfalat ha nem menetszáras a tüske.
Tüske helyett Blu Tack nem nyerő, de erről semeddig sem tart megbizonyosodni.

A Blu tack nálam a monitorsugárzók (60 kg/db) és azok állványai közt vált be, kb. 10x10 mm-es darabokat helyezve a sarokpontokra. 
Próbáltam egyebeket is, mint pl. sorbothane, de minden rosszabb volt. Meg persze valóban jól fixál is, ami néha nem hátrány - még a "csináljunk otthon házibulit" korszakomban a Jamo X3M8 dobozaim rendszeresen elmásztak a helyükről tartósan nagy hangerőnél a gyári talpaikkal a kőburkolaton.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: antz »



 
Tegyél alá pluszban 
Blu Tack-et   

A Blu Tack szerintem nem arra való. Azzal inkább összeragasztok pl. tüskét-hangfalat ha nem menetszáras a tüske.
Tüske helyett Blu Tack nem nyerő, de erről semeddig sem tart megbizonyosodni.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »


Nekem a készülékek alatt aktív szénkockák vannak....
golyós betét a neve az enyémek alatt. Egy "tartály", abban kisebb golyók, azok tetején egy nagyobb. Peremezve a tartály széle, hogy a nagy golyó ne essen ki. Neten rákeresve megtalálható.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


Készülék alatt nekem csapágygolyó(k) van(nak).
Nekem a készülékek alatt aktív szénkockák vannak....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Nekem bevált,nem egy nagy összeg....
 
Készülék alá is tehető....

Készülék alatt nekem csapágygolyó(k) van(nak).
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »


Én próbáltam talp nélkül, mivel úgy vettem , de már úgy beleszerettem Valóban hervadtabb, de jobb kifejezés inkább rá az, hogy visszafogottabb volt. A gyári talppal precízebb, jobban kivirágzik az egész hangzás. Én biztos nem szórakoznék a blue-techel, szerintem nem véletlen tervezte az öreg ezzel a nehéz talppal, 3 tüskével ilyenre amilyen. Mondjuk én sem teszek semmit a tüskék alá, ennyi belefér a családi békébe
Ki fogom próbálni, ha már belefogok, de van két pár Triangle is.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Nekem bevált,nem egy nagy összeg....
 
Készülék alá is tehető....

Kipróbálom, köszönöm szépen. Olvastam már róla, az tény, de aztán ennyi maradt. Most viszont megvan az elhatározás.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: viri »



Bevált?
Állítólag a "T" talpa nékül a Vandi hervadt. Még nem próbáltam nélküle, legfeljebb jól bevásárolok abból az izéből, hogy bírja a súlyt. (A Vandi kb 15 kg, a talp kb 20.)
Köszi!
Én próbáltam talp nélkül, mivel úgy vettem , de már úgy beleszerettem Valóban hervadtabb, de jobb kifejezés inkább rá az, hogy visszafogottabb volt. A gyári talppal precízebb, jobban kivirágzik az egész hangzás. Én biztos nem szórakoznék a blue-techel, szerintem nem véletlen tervezte az öreg ezzel a nehéz talppal, 3 tüskével ilyenre amilyen. Mondjuk én sem teszek semmit a tüskék alá, ennyi belefér a családi békébe
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nekem bevált,nem egy nagy összeg....
 
Készülék alá is tehető....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Úgy gondoltam,ha megoldható akkor a padlótól ezzel elcsatolni.....
 
Én a Castle alá tettem......

Bevált?
Állítólag a "T" talpa nékül a Vandi hervadt. Még nem próbáltam nélküle, legfeljebb jól bevásárolok abból az izéből, hogy bírja a súlyt. (A Vandi kb 15 kg, a talp kb 20.)
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


Úgy gondoltam,ha megoldható akkor a padlótól ezzel elcsatolni.....
 
Én a Castle alá tettem......
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



 
Tegyél alá pluszban 
Blu Tack-et   

Most egy Vandersteen szól, T alakú a talpa, három tüskével. 35 Kg, Kell alá rendesen, gondolom.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



 
Tegyél alá pluszban 
Blu Tack-et   

Köszi, de hova pontosabban? Szedjem ki a tüskéket és újabb varia?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


És ami ma meglepett: a hangsugárzó korábban (is) tüskéken állt, de a tüske alatt mindenütt egy-egy 10 Ft-os, hogy ne bántsa a parkettát (amit amúgy letojok, de asszony is van a háznál, meg hát a fémmel könnyebb vízszintezni-függőlegesezni). Eddig nem vettem észre, hogy hatása lenne a van alátét-nincs alátét dolognak. Viszont ma játszottam a hangfal elhelyezésével és első lépésként kivettem az alátéteket. A hang egyértelműen jobb lett a sima parkettán. Megcsináltam a próba-ellenpróbát többször, a hatás egyértelmű. Nem egetverő, de érzékelhető, túl van a pszichológiai bemesélésen. Mivel korábban is volt ilyen van alátét-nincs alátét és nem vettem észre semmit, azt gondolom, az új hálózati kábel adta jobb felbontás hozta meg ezt az alátétes eredményt is. Van a hangfal alá rétegelt lemezből 40 mm vastag talp csinálva, tüskékkel, holnap kipróbálom a variánsokat, ma ez nem volt alatta, csak a gyári tüske.
Tegyél alá pluszban  Blu Tack-et  
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Hát igen,érdemes.Én is visszatettem a múltkoriban gyári pc-és tápokat,és valóban más lett a hang,határozottan jobb mint az eddig próbált spéci drótokkal.
Nem viccelek,tényleg.

És ami ma meglepett: a hangsugárzó korábban (is) tüskéken állt, de a tüske alatt mindenütt egy-egy 10 Ft-os, hogy ne bántsa a parkettát (amit amúgy letojok, de asszony is van a háznál, meg hát a fémmel könnyebb vízszintezni-függőlegesezni). Eddig nem vettem észre, hogy hatása lenne a van alátét-nincs alátét dolognak. Viszont ma játszottam a hangfal elhelyezésével és első lépésként kivettem az alátéteket. A hang egyértelműen jobb lett a sima parkettán. Megcsináltam a próba-ellenpróbát többször, a hatás egyértelmű. Nem egetverő, de érzékelhető, túl van a pszichológiai bemesélésen. Mivel korábban is volt ilyen van alátét-nincs alátét és nem vettem észre semmit, azt gondolom, az új hálózati kábel adta jobb felbontás hozta meg ezt az alátétes eredményt is. Van a hangfal alá rétegelt lemezből 40 mm vastag talp csinálva, tüskékkel, holnap kipróbálom a variánsokat, ma ez nem volt alatta, csak a gyári tüske.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Indy »


Ezt megint nem javaslom. Szerintem túl alacsony. Nekem az a tapasztalatom, hogy a magassugárzó, ha fül magasságban van, az nem árt. A JBL topicban kiveséztük az állványokat, szerintem olvass utána.
Egyetértek. Hasonló méretű dobozom van mint a JBL 50, én készítettem hozzá állványt. Nem volt egy nagy ördöngösség. Barkácsboltban méretre vágják, csak festeni és összeszerelni kell.
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


ránézésre egy ilyen lepkelelkű állványra semmit nem tennék,max cserepesvirágot
na jó,legyen értelme is a lénmyeg az,eddig minidg azok az állványok váltak be nálam(!!!) ameyek masszívan megépítettek voltak. egy középen megtámasztott,relatíve keskeny felső laptül nem lehete kellő merevséget elvárni. haverom faterja egyszer 15ös kazánlemezből és kb 100mmes tömör acélból heggesztett mocskos ronda állványt,de nagyon jól szólt egyszerű. egy alsó és eg felső la,középen ez a b 10centi átmérőjű "acélrúd".. ha megunod a polcsugrzót,súlyzónak ia használható,csak bírj marokrafogni 30kilot 10centi átmérőn
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

ránézésre egy ilyen lepkelelkű állványra semmit nem tennék,max cserepesvirágot
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nekem is valami hasonló a véleményem, igaz csak azért nem hessegettem még el a gondolatot, mert láttam pinteresten asszem, egy hasonló nagy floor speaker -t ilyen karcsú állványon, ami értelemszerűen nem volt túl magas és nem volt rossz.
 
Amit linekeltem ebből 23 méret kapható, a legkisebbre gondoltam ami 50 cm.
 
Vagy marad az ebay és usából egy ilyen fa alátétet:
http://s858.photobucket.com/user/moinau ... a.jpg.html

Ezt megint nem javaslom. Szerintem túl alacsony. Nekem az a tapasztalatom, hogy a magassugárzó, ha fül magasságban van, az nem árt. A JBL topicban kiveséztük az állványokat, szerintem olvass utána.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: franz »


Nekem is valami hasonló a véleményem, igaz csak azért nem hessegettem még el a gondolatot, mert láttam pinteresten asszem, egy hasonló nagy floor speaker -t ilyen karcsú állványon, ami értelemszerűen nem volt túl magas és nem volt rossz.
 
Amit linekeltem ebből 23 méret kapható, a legkisebbre gondoltam ami 50 cm.
 
Vagy marad az ebay és usából egy ilyen fa alátétet:
http://s858.photobucket.com/user/moinau ... a.jpg.html

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

Rátehető, de szerintem ez nem egy L50-hez való állvány.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: franz »


Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”