Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
a magassugárzó mágnese felső peremétől a vas kb 90mm, ott semmi de semmi hatásra nincs a sugárzó mágneskörére. 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
Én is pont ezen morfondíroztam....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.
25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Egy kicsi center esetében talán még elmegy, sajátom pl. nem merném 3-ra tenni. De egyéni preferencia is. Nyúlkál az ember mellette, mögötte, mindenféle kábelcserélgetésnél, dugdosásnál. + sztereó zenehallgatásnál rá kerül (a tévé elé, tehát a center tartja) egy hangcsillapító vagy diffúzor, akkor sem szeretném, ha esetleg megborulna ott minden.
Nálam az összes készülék három lábon áll (igaz nem tüskéken, hanem fodesz féle Ceraball-okon) de még egyetlen kábel cserénél sem tapasztaltam semmi hátrányát a hármas alátámasztásnak a néggyel szemben.Elvileg egy nagy méretű centernél sem lehetne baj, hiszen minél nagyobb, annál messzebb kerülnek egymástól az alátámasztó elemek (már ha a széleknél van alátámasztva az egység).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Ha jól emlékszem egy center alàtámasztásáról van szó. Nem hiszem, hogy négy lábbal észrevehetőbben stabilabb lenne egy bizonyos helyre (ugye általában ezek fix helyre szoktak kerülni) téve mint hárommal.
 
Egy kicsi center esetében talán még elmegy, sajátom pl. nem merném 3-ra tenni. De egyéni preferencia is. Nyúlkál az ember mellette, mögötte, mindenféle kábelcserélgetésnél, dugdosásnál. + sztereó zenehallgatásnál rá kerül (a tévé elé, tehát a center tartja) egy hangcsillapító vagy diffúzor, akkor sem szeretném, ha esetleg megborulna ott minden.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ja, csak ez nem szék, hanem egy fekvő hasáb. 3 tüskével nem billeg, ha nem ér hozzá senki, de ha mégis, az ciki.
Ha jól emlékszem egy center alàtámasztásáról van szó. Nem hiszem, hogy négy lábbal észrevehetőbben stabilabb lenne egy bizonyos helyre (ugye általában ezek fix helyre szoktak kerülni) téve mint hárommal.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


A három lábú szék soha sem billeg..........
 
Ja, csak ez nem szék, hanem egy fekvő hasáb. 3 tüskével nem billeg, ha nem ér hozzá senki, de ha mégis, az ciki.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Erről kinek mi a véleménye?
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
Használja valaki?
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.

 
Vannak ilyenjeim, de csak surroundok alá. Szerintem a nagyobb magasság - kisebb átmérő arányokkal rendelketző arányú kúpok jobbak.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Centersugárzó alá három, vagy inkább négy tüskét, vagy egyéb elcsatolót ajánlotok?
 
Kinek mi a tapasztalata?
 
Köszönöm előre is!

A három lábú szék soha sem billeg..........
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Erről kinek mi a véleménye?
 
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
 
Használja valaki?
 
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.
 
Fodesznak sincs most sajnos.

Használom a kúpot, alátétet és a tüskét is. 
Bejött.
Ár-érték arányban verhetetlen.
Kicsit ronda, de nekem tetszik.
Vigyázz !  A képek csalókák, a valóságban kisebbek a cuccok.
A méret korrekten le van írva a honlapon.
PS:
Fodesz sokkal szebb cuccokat gyártde nem ennyiért.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nagyon jó tapasztalataim vannak a készülékek és a hangdobozok tetejére helyezett súlyokkal, nagyjából minden esetben a hangzás megnyugvását, kiegyensúlyozottságát eredményezték. Szerencsére egy másik mániám miatt sok tengerparti kődarabbal rendelkezem, mindenhonnan hoztam haza néhányat. Ezek közül legjobban a marokkói óceánpartról származó kerek kavicsok váltak be. :-)
 
A nehéz gumilapok jó szolgálatot tehetnek a kő és a készülék tetőlapja között, megakadályozzák a kő billegését és a fémlap karcolódását.

nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.


Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Erről kinek mi a véleménye?
 
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
 
Használja valaki?
 
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.
 
Fodesznak sincs most sajnos.
 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A vékony lemezből készített készülék dobozok alá, valamint fölé jó megoldás a hajlékony, erős textíliába bevarrt homok -térkőhöz használt homok már megfelelő. Ügyeljünk a szellőző nyilások funkcionálására...

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Centersugárzó alá három, vagy inkább négy tüskét, vagy egyéb elcsatolót ajánlotok?
 
Kinek mi a tapasztalata?
 
Köszönöm előre is!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nagyon jó tapasztalataim vannak a készülékek és a hangdobozok tetejére helyezett súlyokkal, nagyjából minden esetben a hangzás megnyugvását, kiegyensúlyozottságát eredményezték. Szerencsére egy másik mániám miatt sok tengerparti kődarabbal rendelkezem, mindenhonnan hoztam haza néhányat. Ezek közül legjobban a marokkói óceánpartról származó kerek kavicsok váltak be. :-)
 
A nehéz gumilapok jó szolgálatot tehetnek a kő és a készülék tetőlapja között, megakadályozzák a kő billegését és a fémlap karcolódását.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi
Én hasonlót használok a cd felett:http://www.kovox.hu/html/gumilap.html
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pferi »


Tüskék alá nálam ez vált be, de csak készülékeknél...
Ez miez   ?
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Tüskék alá nálam ez vált be, de csak készülékeknél...


>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


A bitumenlap (max. 1,2g/cm3)  hasznos bizonyos anyagokon (fa, mdf, faforgács, autó vaslemez), de a 2g/cm3 sűrűségű min. 2cm (vékonyabbat nem készítenek, mert törik) grániton vajmi haszna van...
...ezért nem is a gránit, hanem a készülékház rezgéseit csillapítja, ráadásul a gránit így nem karcolja össze a készülék tetejét.
Ragaszthatnánk közvetlenül a készülék házára is, de fórumtársunk nem biztos, hogy örülne neki.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



A gránitlap teljes felületére (amelyik a készülékkel érintkezik) ragassz öntapadó bitumenlapot, kb 3-4 mm. Így lesz egy szendvics-szerkezeted: a készülék tetőlapja+bitumen+gránit.
Garantáltan nem fogsz megkarcolni semmit, s eredményesebb a rezgéscsillapítás, mintha csak a gránit "tömegét" használnád.

A bitumenlap (max. 1,2g/cm3)  hasznos bizonyos anyagokon (fa, mdf, faforgács, autó vaslemez), de a 2g/cm3 sűrűségű min. 2cm (vékonyabbat nem készítenek, mert törik) grániton vajmi haszna van...

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?

 
Én előző hangfalam és a szintén erre a célra használt gránitlap (ja, lap, 8cm vtg ) közé 1 cm vtg parafa lapot tettem, amit amúgy gépalapok rezgéscsillapítására használtunk.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi

A gránitlap teljes felületére (amelyik a készülékkel érintkezik) ragassz öntapadó bitumenlapot, kb 3-4 mm. Így lesz egy szendvics-szerkezeted: a készülék tetőlapja+bitumen+gránit.
Garantáltan nem fogsz megkarcolni semmit, s eredményesebb a rezgéscsillapítás, mintha csak a gránit "tömegét" használnád.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Dorian!
Szerintem Kérdzd Fodesz fórumtársat tüske ügyben, elég jártas a témában, gyárt is eféléket.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Én tüskét szeretnék, fő szempont a elcsatolás, stabil alátámasztással együtt.  Idő és fokozott érdeklődés hiányában viszont végigpróbálgatni nem szeretnék egy csomó mindent.
Akkor nyugodtan megveheted a Monacor félét, vagy a Kácsa által árult HT-2 változatot. Sok (zenei) örömet fognak okozni azok is.
longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”