Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: xilop »

Már nem aktuális a "bütüs" polc, jó helyre kerül.😁

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egy adalék a bütü témához: régen a jobb helyeken - ahol ez szempont volt, pl. kastélyokban - az árkádos kocsibejárókban az utat bütüre vágott fakockákból rakták ki, mivel nagyon jól csillapította a kocsikerekek zaját, amit az árkádos, szűk kiképzés amúgy hajlamos kegyetlenül felerősíteni.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A Lamplig a bűnös, az elég foghíjas belül.
Dixie kolléga fotója:
IMG_5113.JPG
IMG_5113.JPG (76.63 KiB) Megtekintve 1283 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én vágtam le az Aptitlig széléből, kb. 2-2cm-t. Semmi jele az üregességnek, szvsz. az üreg technikai megvalósítása többe kerülne, mint a kispórolt anyag....

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: xilop »

zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:45
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 06:59
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.

[...]

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
És valóban, jön majd, aki megdicséri :) Szerintem erős így ex cathedra kijelenteni, hogy a baMbusz ócska. Én modern IKEA vágódeszkát (Aptitlig) használok bizonyos készülékek alá (még a lemezjátszóm alatt is, ami némelyek szerint aztán végképp szentségtörés), teljesen elégedetten. Persze nekem csak sajnálatra méltó low-end, lo-fi eszközeim vannak ;) Ettől függetlenül hallom a különbséget, a bambusz javára. Senkit rábeszélni nem akarok, szerintem ki kell próbálni, hátha bejön. Ha nem, akkor meg továbblépni/továbbadni, kész, case closed.

Fülelek kollégának valószínű lehet akár igaza is, a függőleges szálirány kérdésében, de ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom... Ha megnézed a képet, a modern bambusz deszka szendvics szerkezetű, középen is szintén vízszintes szálirányú (nyilván hulladék darabokból préselt és ragasztott [oh irgalom atyja ne hagy el]) réteggel, ami réteg száliránya persze vízszintesen 180 fokkal eltér az alsó és felső rétegétől:

IMG_20240219_180808.jpg

Ezzel együtt NÁLAM bevált. Tettem a készülékek alá korábban vízszintes szálirányú tölgy deszkákat is, és nem tetszett... Hozzáteszem, ez az én rendszerem, én hallottam, szubjektív, és egyébként is (másik szentségtörés), képes vagyok a deszka alá kis keménygumi piramisokat is tenni, szóval ne vegyetek komolyan...
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Nem valószínű az állításod, az Ikea vágódeszka ebben a vastagságban nem lehet üreges, még nem láttam szétvágott darabot belőle, de kizárt hogy az legyen.
viszont én használok banbusz lapot, lehet kapni bútoralapanyagként többféle vastagságban és garantáltan nem üreges.
Van még egy "bütüs " polcom elfekvőben, ha valakit érdekel akkor eladó az Ikea bambusz árában.😁

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 20:19
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Sorry, nem akartam neked menni, félre ne értsd :) Valószínűleg én általánosítottam, biztos sok ilyen "nem jó a bambusz" mondást hallottam mostanában. Pont ezt mondom én is, amit te is: nagyon szubjektív, rendszer- és minden függő, hogy oké vagy sem.

Az meg, hogy üreges, valóban új infó számomra, bár őszintén szólva, ez nem nagyon tud beleszólni abba a ténybe, hogy nálam pozitív hatással van a hangra, nem fogom emiatt kidobni :)
Szó sincs róla, hogy ki kellene dobnod! Mindenki azt használ a rendszerében, amit csak akar, leginkább azt, ami bevált.
Ezzel együtt, hogy ilyen megoszló véleménnyel vagyunk róla, ezzel a kérdező dolgát nagyon nem könnyítettük meg.
Igen, üreges. Az egyik fórumtárs tett is be róla képet, hogy beleszabta a lemezjátszó falikonzoljába kiváncsiságból(neki sem jött be), mikor elvágta, akkor szembesült vele, hogy üreges.
De végülis tökmindegy milyen felépítésű, ettől még sokan kedvelik, használják.
Ez utóbbi miatt szántam rá magam én is a próbára, de nálam nem lett happy-end.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 19:58
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
Sorry, nem akartam neked menni, félre ne értsd :) Valószínűleg én általánosítottam, biztos sok ilyen "nem jó a bambusz" mondást hallottam mostanában. Pont ezt mondom én is, amit te is: nagyon szubjektív, rendszer- és minden függő, hogy oké vagy sem.

Az meg, hogy üreges, valóban új infó számomra, bár őszintén szólva, ez nem nagyon tud beleszólni abba a ténybe, hogy nálam pozitív hatással van a hangra, nem fogom emiatt kidobni :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:45
zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 06:59
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.

[...]

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
És valóban, jön majd, aki megdicséri :) Szerintem erős így ex cathedra kijelenteni, hogy a baMbusz ócska. Én modern IKEA vágódeszkát (Aptitlig) használok bizonyos készülékek alá (még a lemezjátszóm alatt is, ami némelyek szerint aztán végképp szentségtörés), teljesen elégedetten. Persze nekem csak sajnálatra méltó low-end, lo-fi eszközeim vannak ;) Ettől függetlenül hallom a különbséget, a bambusz javára. Senkit rábeszélni nem akarok, szerintem ki kell próbálni, hátha bejön. Ha nem, akkor meg továbblépni/továbbadni, kész, case closed.

Fülelek kollégának valószínű lehet akár igaza is, a függőleges szálirány kérdésében, de ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom... Ha megnézed a képet, a modern bambusz deszka szendvics szerkezetű, középen is szintén vízszintes szálirányú (nyilván hulladék darabokból préselt és ragasztott [oh irgalom atyja ne hagy el]) réteggel, ami réteg száliránya persze vízszintesen 180 fokkal eltér az alsó és felső rétegétől:

IMG_20240219_180808.jpg

Ezzel együtt NÁLAM bevált. Tettem a készülékek alá korábban vízszintes szálirányú tölgy deszkákat is, és nem tetszett... Hozzáteszem, ez az én rendszerem, én hallottam, szubjektív, és egyébként is (másik szentségtörés), képes vagyok a deszka alá kis keménygumi piramisokat is tenni, szóval ne vegyetek komolyan...
Mi azon az ex catedra, amit írtam? Az, hogy NEKEM, az én rendszerem egyik készüléke alá sem vált be? Ez nem álltalános érvényű, ez csak a sajat tapasztalatom.
Miért olyan hihetetlen az, ha valakinek, valamivel teljesen más a tapasztalata, mint neked? Van két egyforma rendszer, két egyforma hallgató, két egyforma akusztika?

Még valami. Jó, ha tudod, hogy ez a "modern" Ikeás vágódeszka, csak látszatra szendvics szerkezetű, belül üreges. Kicsit olvass vissza itt a topicban, hamar kiderül. ;)
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 18:40
Lehet, hogy nem voltam elég érthető: a bütü érintkezik a készülék lábaival.
https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCt%C3%BC
fogjál meg egy bármilyen fadarabot, érintsd a bütüjét a füledhez, és kopogtasd meg a másik végén a bütüt aztán meg bármelyik oldalát, és megérted, miért írtam. Persze ezek után is sokan fognak különféle polcokért pénzt kiadni, mert azt látták a zinterneten...
Igen, a bütüvel határolt vízszintes felület fog a lábhoz érni, akkor lesz rövid a szálirány. Egyértelmű, hogy így a jobb a rezgés terjedés szempontjából, nem is lehetne ilyen módon tömbösített anyagból hangszertestet építeni.

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

b4xter írta:
2024.02.19., hétf. 18:46
konok írta:
2024.02.19., hétf. 18:23
fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 11:10
Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
A képen a bütü vízszintes (a szálirány a függőleges), gyakorlatilag a tömbösített anyagot szeletelték fel, akkor ez nem jó?
Vagy szálirányra gondoltál, nem bütüre? Sztem az lenne a logikus, hogy szálirányban terjed inkább a testhang, annak kell merőlegesnek lennie a hosszirányra, szóval a képen lévő deszka a jó választás, kevésbé is kopog az ilyen, mint a hosszanti szálirányúak.
A bütü a fa szálirányára merőlegesen vágott felülete, metszete. (forrás, a mindenki által megbízhatónak [hmm..] vélt wikipédia)
Igy van, ezért vízszintes a bütü a bemutatott deszkán. :)

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

konok írta:
2024.02.19., hétf. 18:23
fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 11:10
Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
A képen a bütü vízszintes (a szálirány a függőleges), gyakorlatilag a tömbösített anyagot szeletelték fel, akkor ez nem jó?
Vagy szálirányra gondoltál, nem bütüre? Sztem az lenne a logikus, hogy szálirányban terjed inkább a testhang, annak kell merőlegesnek lennie a hosszirányra, szóval a képen lévő deszka a jó választás, kevésbé is kopog az ilyen, mint a hosszanti szálirányúak.
A bütü a fa szálirányára merőlegesen vágott felülete, metszete. (forrás, a mindenki által megbízhatónak [hmm..] vélt wikipédia)

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

zoli73 írta:
2024.02.19., hétf. 06:59
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.

[...]

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
És valóban, jön majd, aki megdicséri :) Szerintem erős így ex cathedra kijelenteni, hogy a baMbusz ócska. Én modern IKEA vágódeszkát (Aptitlig) használok bizonyos készülékek alá (még a lemezjátszóm alatt is, ami némelyek szerint aztán végképp szentségtörés), teljesen elégedetten. Persze nekem csak sajnálatra méltó low-end, lo-fi eszközeim vannak ;) Ettől függetlenül hallom a különbséget, a bambusz javára. Senkit rábeszélni nem akarok, szerintem ki kell próbálni, hátha bejön. Ha nem, akkor meg továbblépni/továbbadni, kész, case closed.

Fülelek kollégának valószínű lehet akár igaza is, a függőleges szálirány kérdésében, de ezt se megerősíteni, se cáfolni nem tudom... Ha megnézed a képet, a modern bambusz deszka szendvics szerkezetű, középen is szintén vízszintes szálirányú (nyilván hulladék darabokból préselt és ragasztott [oh irgalom atyja ne hagy el]) réteggel, ami réteg száliránya persze vízszintesen 180 fokkal eltér az alsó és felső rétegétől:
IMG_20240219_180808.jpg
Ezzel együtt NÁLAM bevált. Tettem a készülékek alá korábban vízszintes szálirányú tölgy deszkákat is, és nem tetszett... Hozzáteszem, ez az én rendszerem, én hallottam, szubjektív, és egyébként is (másik szentségtörés), képes vagyok a deszka alá kis keménygumi piramisokat is tenni, szóval ne vegyetek komolyan...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Lehet, hogy nem voltam elég érthető: a bütü érintkezik a készülék lábaival.
https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCt%C3%BC
fogjál meg egy bármilyen fadarabot, érintsd a bütüjét a füledhez, és kopogtasd meg a másik végén a bütüt aztán meg bármelyik oldalát, és megérted, miért írtam. Persze ezek után is sokan fognak különféle polcokért pénzt kiadni, mert azt látták a zinterneten...

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

fülelek írta:
2024.02.19., hétf. 11:10
Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
A képen a bütü vízszintes (a szálirány a függőleges), gyakorlatilag a tömbösített anyagot szeletelték fel, akkor ez nem jó?
Vagy szálirányra gondoltál, nem bütüre? Sztem az lenne a logikus, hogy szálirányban terjed inkább a testhang, annak kell merőlegesnek lennie a hosszirányra, szóval a képen lévő deszka a jó választás, kevésbé is kopog az ilyen, mint a hosszanti szálirányúak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha falap, akkor a bütü függőlegesen legyen, bütü irányban lényegesen nagyobb a rezgés terjedési sebessége.
Csatolmányok
d45.png
d45.png (110.7 KiB) Megtekintve 766 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Antistati írta:
2024.02.17., szomb. 14:33
Sziasztok,

Csöves erősítő alá javasolt e a bambuszlap vagy estleg bambusz állvány hangilag jó lehet e , mint például AtacamaAtacama_Evoque-Eco_60-40_alap-modul-768x614.jpg
 
 Köszi,
 
 
 
Ha van lehetőséged kipróbálni anélkül, hogy pénzt költenél rá, akkor tegyél vele egy próbát.
Nekem a bambusszal nincsenek jó tapasztalataim, aztán más meg majd jön, és megdícséri. Talán készüléke is válogatja, de nekem sehol nem tetszett. Szerintem csak divat, mert eléggé elterjedt(a kínaiak ömlesztik ránk), kb. mindent gyártanak belőle, így hifi álványt is, de nem azért, mert olyan jó lenne.
Egyik ismerősöm összehasonlította a régi Ikea vágódeszkát, ami még tölgy, vagy bükkfából készült, a ma kapható banbusszal, és neki is az volt a tapasztalata, hogy a banbusz már nem jó, mármint készülék alátétnek.
Ismetlem, próbálgatni kell, nincs tuti tipp.

Ui. Nekem vágódeszkának sem jön be, hamarabb kiveszi a kés élét, mit masik fák.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Antistati írta:
2024.02.17., szomb. 14:33
Sziasztok,

Csöves erősítő alá javasolt e a bambuszlap vagy estleg bambusz állvány hangilag jó lehet e , mint például AtacamaAtacama_Evoque-Eco_60-40_alap-modul-768x614.jpg
 
 Köszi,
 
 
 
2 saját tapasztalatot tudok mondani. Egyik mikor Söund Organisation z21 állványokat cseréltem le Stand Art-osokra. Ma már nem ezeket gyártják. Enyém még 3szögletű volt fa lapokkal, 1 polcos, de alul az átkötőkre kértem még 1 fa lapot, így 2 készülék ráfért. Nem volt jobb de rosszabb sem mint Söund Org, de sokkal olcsóbb, kb 4-ede, 5-öde. Ma megnézheted mennyiért mennek a Söund Org-ok és viszonyíthatsz. Hogy a mai Stand Artok hogy viszonyulnak hangban ezt nem tudom.
A másik élmény amikor eredeti Townshend Seismic Stand-re pakoltam át a cuccot. Még a régi légpárnás, falaposra. A tű még csak a befutóbarázdában volt amikor hallani lehetett, hogy nagy durranás lesz! Kb mintha 3x drágább készüléket vettem volna. Azóta ez van meg és közelébe nem ért más. Annyit lehetett finomítani, hogy plusz eredeti Townshend légpárnákat kapott minden polc még a készülékek alá, meg hangdobozok alá, meg egyéb kiegészítők. Amik már nem fértek a polcokra. Elosztó, mc trafó, lemezjátszó táp. A lemezjátszó alatt 2db van. :) nem azért mert kell is neki, de ennyi jutott. :)
Illetve hallottam kiegészítve yamamoto mágneses tappancsokkal. Az is tovább javított még rajta kicsit. Üveglapokat is próbáltam hozzá, de azok nem tetszettek. Üveg hangúak. Rontanak a hangon. A tepsik alatt, meg felette is. Mindegy hol vannnak. A tepsik meg bármihez képest mindig javítottak. És bármi egyéb meg csak rontott a tepsik helyett, vagy velük kombinálva. Alattuk vagy felettük, mimdegy volt.
Hát ennyit tudok....
Ja és Tibiék akkor még jobb állványokat csináltak olcsóbban, mint a Mana, meg az Origin Live!
Szerintem ez is olyasmi mint a kábelek. Lehet használni olcsókat is, meg jókat is. :)

Online
Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Antistati »

Sziasztok,

Csöves erősítő alá javasolt e a bambuszlap vagy estleg bambusz állvány hangilag jó lehet e , mint például Atacama
Atacama_Evoque-Eco_60-40_alap-modul-768x614.jpg
Atacama_Evoque-Eco_60-40_alap-modul-768x614.jpg (20.79 KiB) Megtekintve 792 alkalommal
 
 Köszi,
 
 
 

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

frenki485 írta:
2024.01.30., kedd 18:04

Kemény visszavágás , szó se róla :D
Érzek azért némi lesajnálást, felsőbbrendűséget a hozzászólásodban.
Talán azért, mert van benne... gondolkodik.gif

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

new_dualcs5000 írta:
2024.01.29., hétf. 23:59
frenki485 írta:
2024.01.29., hétf. 21:22
Mire gondolsz, úgymint korábbi képeim...?
Építő jellegű kritikát bármikor elfogadok,
üdv: frenki485
Nézd, hebrákolásról beszélve, kreatívnak mondtad magad...
Elhiszem.
Komoly a megoldásod. Kreatív. Nekem tetszik.
Erre gondoltam.
IMG_0453.jpeg
Kemény visszavágás , szó se róla :D
Ez csupán egy fotó, amit örömömben raktam fel, hogy elkészült a Cd-lejátszóm.
És nem azt demonstrálja, hogy brutál jó a rezgés csillapításom, csupán az látszik a kopottas komódon, hogy pár készülék már volt rajta.
Ja és fotó volt, nem szöveg, hogy van egy nagyon jó lejátszóm, de sajna infót/képet azt nem tehetek fel róla... stb.
Mindegy na. Érzek azért némi lesajnálást, felsőbbrendűséget a hozzászólásodban.
Amúgy szép a rendszered, a kép alapján ;peace;
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.30., kedd 18:10-kor.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Szia Rocko!
Ha kész mű, tegyél fel kérlek egy képet! Köszi

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Beleálltam én is egy hebrákolásba, kíváncsi vok, milyen lesz az eredmény.
Levágattam üveglapot nyolcasból, épp most edződik, legalább egy hét, mire megkapom a sütödéből...
Alatta három - négy zirkonium golyó lesz, felette egy csöves erölködő... :rolleyes:

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

frenki485 írta:
2024.01.29., hétf. 21:22
Mire gondolsz, úgymint korábbi képeim...?
Építő jellegű kritikát bármikor elfogadok,
üdv: frenki485
Nézd, hebrákolásról beszélve, kreatívnak mondtad magad...
Elhiszem.
Komoly a megoldásod. Kreatív. Nekem tetszik.
Erre gondoltam.

IMG_0453.jpeg

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: konok »

Rock60 írta:
2024.01.29., hétf. 23:09
konok írta:
2024.01.29., hétf. 12:06

Érdemes lenne az egész állványt vákuumba helyezni...
A hangfalakkal együtt... :D
A világűrbe. :napsut:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

konok írta:
2024.01.29., hétf. 12:06

Érdemes lenne az egész állványt vákuumba helyezni...
A hangfalakkal együtt... :D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”