Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nekem bevált,nem egy nagy összeg....
 
Készülék alá is tehető....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Úgy gondoltam,ha megoldható akkor a padlótól ezzel elcsatolni.....
 
Én a Castle alá tettem......

Bevált?
Állítólag a "T" talpa nékül a Vandi hervadt. Még nem próbáltam nélküle, legfeljebb jól bevásárolok abból az izéből, hogy bírja a súlyt. (A Vandi kb 15 kg, a talp kb 20.)
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


Úgy gondoltam,ha megoldható akkor a padlótól ezzel elcsatolni.....
 
Én a Castle alá tettem......
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



 
Tegyél alá pluszban 
Blu Tack-et   

Most egy Vandersteen szól, T alakú a talpa, három tüskével. 35 Kg, Kell alá rendesen, gondolom.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



 
Tegyél alá pluszban 
Blu Tack-et   

Köszi, de hova pontosabban? Szedjem ki a tüskéket és újabb varia?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: meridián »


És ami ma meglepett: a hangsugárzó korábban (is) tüskéken állt, de a tüske alatt mindenütt egy-egy 10 Ft-os, hogy ne bántsa a parkettát (amit amúgy letojok, de asszony is van a háznál, meg hát a fémmel könnyebb vízszintezni-függőlegesezni). Eddig nem vettem észre, hogy hatása lenne a van alátét-nincs alátét dolognak. Viszont ma játszottam a hangfal elhelyezésével és első lépésként kivettem az alátéteket. A hang egyértelműen jobb lett a sima parkettán. Megcsináltam a próba-ellenpróbát többször, a hatás egyértelmű. Nem egetverő, de érzékelhető, túl van a pszichológiai bemesélésen. Mivel korábban is volt ilyen van alátét-nincs alátét és nem vettem észre semmit, azt gondolom, az új hálózati kábel adta jobb felbontás hozta meg ezt az alátétes eredményt is. Van a hangfal alá rétegelt lemezből 40 mm vastag talp csinálva, tüskékkel, holnap kipróbálom a variánsokat, ma ez nem volt alatta, csak a gyári tüske.
Tegyél alá pluszban  Blu Tack-et  
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »



Hát igen,érdemes.Én is visszatettem a múltkoriban gyári pc-és tápokat,és valóban más lett a hang,határozottan jobb mint az eddig próbált spéci drótokkal.
Nem viccelek,tényleg.

És ami ma meglepett: a hangsugárzó korábban (is) tüskéken állt, de a tüske alatt mindenütt egy-egy 10 Ft-os, hogy ne bántsa a parkettát (amit amúgy letojok, de asszony is van a háznál, meg hát a fémmel könnyebb vízszintezni-függőlegesezni). Eddig nem vettem észre, hogy hatása lenne a van alátét-nincs alátét dolognak. Viszont ma játszottam a hangfal elhelyezésével és első lépésként kivettem az alátéteket. A hang egyértelműen jobb lett a sima parkettán. Megcsináltam a próba-ellenpróbát többször, a hatás egyértelmű. Nem egetverő, de érzékelhető, túl van a pszichológiai bemesélésen. Mivel korábban is volt ilyen van alátét-nincs alátét és nem vettem észre semmit, azt gondolom, az új hálózati kábel adta jobb felbontás hozta meg ezt az alátétes eredményt is. Van a hangfal alá rétegelt lemezből 40 mm vastag talp csinálva, tüskékkel, holnap kipróbálom a variánsokat, ma ez nem volt alatta, csak a gyári tüske.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Indy »


Ezt megint nem javaslom. Szerintem túl alacsony. Nekem az a tapasztalatom, hogy a magassugárzó, ha fül magasságban van, az nem árt. A JBL topicban kiveséztük az állványokat, szerintem olvass utána.
Egyetértek. Hasonló méretű dobozom van mint a JBL 50, én készítettem hozzá állványt. Nem volt egy nagy ördöngösség. Barkácsboltban méretre vágják, csak festeni és összeszerelni kell.
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


ránézésre egy ilyen lepkelelkű állványra semmit nem tennék,max cserepesvirágot
na jó,legyen értelme is a lénmyeg az,eddig minidg azok az állványok váltak be nálam(!!!) ameyek masszívan megépítettek voltak. egy középen megtámasztott,relatíve keskeny felső laptül nem lehete kellő merevséget elvárni. haverom faterja egyszer 15ös kazánlemezből és kb 100mmes tömör acélból heggesztett mocskos ronda állványt,de nagyon jól szólt egyszerű. egy alsó és eg felső la,középen ez a b 10centi átmérőjű "acélrúd".. ha megunod a polcsugrzót,súlyzónak ia használható,csak bírj marokrafogni 30kilot 10centi átmérőn
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

ránézésre egy ilyen lepkelelkű állványra semmit nem tennék,max cserepesvirágot
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nekem is valami hasonló a véleményem, igaz csak azért nem hessegettem még el a gondolatot, mert láttam pinteresten asszem, egy hasonló nagy floor speaker -t ilyen karcsú állványon, ami értelemszerűen nem volt túl magas és nem volt rossz.
 
Amit linekeltem ebből 23 méret kapható, a legkisebbre gondoltam ami 50 cm.
 
Vagy marad az ebay és usából egy ilyen fa alátétet:
http://s858.photobucket.com/user/moinau ... a.jpg.html

Ezt megint nem javaslom. Szerintem túl alacsony. Nekem az a tapasztalatom, hogy a magassugárzó, ha fül magasságban van, az nem árt. A JBL topicban kiveséztük az állványokat, szerintem olvass utána.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: franz »


Nekem is valami hasonló a véleményem, igaz csak azért nem hessegettem még el a gondolatot, mert láttam pinteresten asszem, egy hasonló nagy floor speaker -t ilyen karcsú állványon, ami értelemszerűen nem volt túl magas és nem volt rossz.
 
Amit linekeltem ebből 23 méret kapható, a legkisebbre gondoltam ami 50 cm.
 
Vagy marad az ebay és usából egy ilyen fa alátétet:
http://s858.photobucket.com/user/moinau ... a.jpg.html

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

Rátehető, de szerintem ez nem egy L50-hez való állvány.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: franz »


Egy ideje dilemmázok hogy erre az állványra rátehető-e egy bazi JBL L50 doboz.
https://www.google.hu/search?q=norstone ... cQ_AUIBigB
 
Van vkinek ilyen állványa?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Sajnos vagy nem sajnos nincs olyan tüske, ami mindenhová jó lenne. És legtöbbször egyáltalán nem csillapítják a rezgéseket, hanem valamilyen mértékben és valamilyen frekvencia tartományban elvezetik, de ez mind függ a készüléktől, a tüskétől, az alátámasztás helyétől, és még néhány dologtól.
Szóval lehet kísérletezni ezerrel...

egy dolog mindehol beválik: a tapasztalt fül, aki egyből meg tudja mondani,mit kell alátenni
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: audioline »

Ellentmondásból itt van bőven...
.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


hogy én is beleokoskodjak. a blutack tényleg ügyes valami, könnyű vele kísérletezni. Ha pl a szóban forgó dobozt összetapasztjuk az állványával, akkor két nem azonos önrezgésű tömeget csatolunk egymáshoz, amivel egymást fékezik ott ahol nekik rezgésben völgy van, a másikban púp, de ezt ráadásul úgy teszik, hogy a nagy csillapítású gyurmán keresztül a rezgés energia egy része elnyelődik, másik része spektrumban kiszélesedik, tehát eredeti amplitúdókat lecsökkenti.
De ez sem automatikus gyógyszer, "mellékhatásokról ki kell kérdezni a kezelő orvosát"

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ellent kell mondanom mindkettőtöknek: zizegős doboz rezgéseit el kell vezetni, masszív dobozt elcsatolni. 
persze ha nem megfelelőek az állványok, akkor minden verzió rossz lehet...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: chord »


Vagy az összeragasztás elvén.    Így jobban tud együtt rezegni az állvány meg a hangdoboz.
 
Ellent kell mondjak.
Elvetemültek rácsavarozták a dobozt az állványra. Totál együtt rezgés. Totál rossz hang lett.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



blu tack...
 
http://www.arukereso.hu/CategorySearch. ... wwod-CsDsQ

Igen, megnézhettem volna a csomagolásán..
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: chord »


A blue tech pl. kicsit helyrehozza, amit a rengeteg hegyes kúp meg tüske meg golyó rontott a hangon...
Valóban furcsa, hogy sok helyen tényleg a legjobb ez a gyurma; valószínűleg ez az 'elcsatolás' dolog működik. Vagyis pl. a hangdoboz és az állvány közé bekerülve nem nyeli el a rezgéseket, hanem mint mechanikus szűrő, nem engedi egyszerre rezegni a dobozt meg az állványt, a hangsúly itt az 'egyszerre', mert amúgy engedi mindkettőt rezegni rendesen.
 
Valami hasonló történik az új vasúti kocsiknál. Itt a kerék sínnel érintkező 'abroncsa' és a kerék többi része közé bekerült egy vékony és kemény kompozit gumi-féle réteg, majd egyszer nézzétek meg, látni rendesen. A belső menetzaj drasztikusan csökkent, sokkal jobban, mint elvárható lett volna. Tehát nem sima csillapítás történt, hanem valamiféle széthangolás.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


A Townshend igen, de a Tiglon nem nyel el semmit. A mozgó golyós rendszerek nyelnek valamennyi rezgési energiát, a fix alátámasztásúak csak elcsatolnak valamennyit valamilyen tartományban. Ha pont ott, ahol problémás a rátett cucc mechanikai rezonanciái, akkor javul a hang, ha nem, akkor is változik valamit, de akár rosszabb is lehet , meg jobb is, mivel sokba került...
Az elcsatolás mit jelent pontosan? Valamiféle konvertálást valamely más rezonanciák felé?  A blue tech mit csinál?A Tglon esetében a gyártó szerint rezonancia elnyelés is történik, a kapott eredményt a fa persely anyaga is  befolyásolja. A Tiglon alátétek működése csak a műanyag leszorító szíjak alkalmazásával teljes, azok nélkül kevésbé értékelhető a kapott eredmény.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Azert ez nem semmi hogy a ketto hangfal ala a Townshend 1000 font korul van. Ha ennyit inkabb a hangfalba koltok szerintem azt jobban meg lehet hallani. Persze lehet, hogy nem ilyen hangfalnal lehet meghallani azt a kulonbseget mint ami nekem van.
A Townshend alátétet egy Sokol rádión is hallani lehet, igaz, hogy nem arra találták ki.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Azert ez nem semmi hogy a ketto hangfal ala a Townshend 1000 font korul van. Ha ennyit inkabb a hangfalba koltok szerintem azt jobban meg lehet hallani. Persze lehet, hogy nem ilyen hangfalnal lehet meghallani azt a kulonbseget mint ami nekem van.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”