A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Alátétek, rezgéscsillapítás

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.09.28., szer. 21:22

Sőt,hogy bontsam a trendit,nálam könnyű és rezonáns állvány támasztja a dobozt(és nem is olyan rossz :smile32: .

Az viszont lényeges, hogy jól alátámassza!

Lehet,hogy nevetség tárgya lesz,de ez egy hevenyészve összedobott(tákolt) állvány,ha megkongatom szó szerint zörög,a dobozt terosztátgöböcsökkel "tapasztom"rá,és elvileg lehet,hogy xarúl kéne szólnia,de nem teszi.

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.09.28., szer. 21:15

Sőt,hogy bontsam a trendit,nálam könnyű és rezonáns állvány támasztja a dobozt(és nem is olyan rossz :smile32: .

Az viszont lényeges, hogy jól alátámassza!

Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: 21st » 2005.09.28., szer. 21:14

Mielőtt kiadjátok a pénzt nehéz nagytömegű "talpakra", tán ki kéne próbálni először! Azonkívül javaslom, hogy próbáljatok ki valami könnyű, de merev állványt a dobozok alá, lehet, hogy meglepetésben lesz részetek...

És hogy, elviszem kölcsönbe a boltból? Vagy a sírkövestől? :smile32::smile32:

Ha gondolod, én tudok neked kölcsönadni 2 db gránit lapot. 30x40 cm alapterületű, 5 cm vastag.

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.09.28., szer. 21:10

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.09.28., szer. 21:03

Erre mit mondjak? Temészetesen kérjél köcsön, mint bármi mást, ha az ember nem biztos a dolgában! Egyébként miből következtettek arra, hogy a nehéz alátétek jó hatással vannak a hangra, a dobozok alatt?

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 20:04

Mielőtt kiadjátok a pénzt nehéz nagytömegű "talpakra", tán ki kéne próbálni először! Azonkívül javaslom, hogy próbáljatok ki valami könnyű, de merev állványt a dobozok alá, lehet, hogy meglepetésben lesz részetek...

Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Lpfan » 2005.09.28., szer. 20:02

Fülee
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Fülee » 2005.09.28., szer. 15:21

Sok éve én úgy emlékszem, az Office Depotban vettem BluTech-et, de asszem nem pontosan így írják a nevét. Majd otthon este megnézem, mert a fiókomban lapul 1 csomaggal... :smile32:

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 14:56

akkor mondanám, hogy használd gyári állapotban! :smile32: Ezt egyébként komolyan is gondolom, először én így próbálnám ki!

Viszont azzal sem árt tisztában lenni, hogy akik tervezték, azok egyfélét terveztek járólapra, parkettára, pvc-re és padlószőnyegre is és nem biztos, hogy mindegyikhez ideális.

Ilyen alapon azért elég faramuci megközelíteni ezt a dolgot.

Én gyári állapotában használom, és abban is fogom.

A polk kiváló dobozt alkotott, szvsz, én imádom a dobozaim hangját.

A melegburkolómról, pontosabban az aljzatbeton készítőiről ez már kevésbé mondható el.

De ehhez a polknak semmi köze.

Valszeg vágatok alá márványlapot, és vagy gyurma, vagy szőnyeg alátétet kap az egyenetlenség kiegyenlítésére.

Aztán meglátjuk mit hoz. nagy valószínűséggel azt mondom, hogy nem is fogok különbséget hallanai. :smile32:

És legalább stabilan állnak majd a dobozok, és még jól is mutat. :smile49:

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2005.09.28., szer. 14:50

pl.: kicsavarod a négy lábat!

Kézenfekvő. :smile32:

Csak Én ebben úgy gondolkozok, hogy Nálunk jóval hozzáértőbb emberek tervezték ezt a dobozt pontosan ilyenre, és ennek is biztos, hogy megvan a miértje.

Szóval a lábakat nem szívesem szerelném le.

akkor mondanám, hogy használd gyári állapotban! :smile32: Ezt egyébként komolyan is gondolom, először én így próbálnám ki!

Viszont azzal sem árt tisztában lenni, hogy akik tervezték, azok egyfélét terveztek járólapra, parkettára, pvc-re és padlószőnyegre is és nem biztos, hogy mindegyikhez ideális.

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 14:28

Kézenfekvő. :smile32:

Csak Én ebben úgy gondolkozok, hogy Nálunk jóval hozzáértőbb emberek tervezték ezt a dobozt pontosan ilyenre, és ennek is biztos, hogy megvan a miértje.

Szóval a lábakat nem szívesem szerelném le.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.09.28., szer. 14:25

Newman egyem a szívedet ...

:smile32:

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2005.09.28., szer. 14:16

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 13:42

Robotk@

Azért felhívnám a figyelmedet pár dologra! A csapágygolyó, amit a daruma és a libra is használ keményebb felületű, mint a márvány. Másrészt ezeknek az a lényege, hogy egy síkon szabadon engedik a rezgést. Ha ilyesmin áll egy 25 kg-os hangsugárzó, az gyerektől, háziálattól, lakarításba lelelendült nőszemélytől távol tartandó! :smile49:

Én a márvány lapra tenném a blutech-et és esetleg alá is.

Gyrek (még), kutya, macska nincs, csak aranyhal! :smile32: Az nem löki fel a dobozt.

No meg asszonyka, de Ő semmihez nem mer nyúlni ami a mozimhoz és hifimhez tartozik. Csak a távirányítókhoz. :ph34r: Viccet félretéve, persze hogy egy ilyen megoldásnak van ilyen irányú kockázata.

A lap fölé nem tudok gyurmát tenni mert ott a 4 láb.

Vagy hogyan? :smile32:

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2005.09.28., szer. 13:31

Robotk@

Azért felhívnám a figyelmedet pár dologra! A csapágygolyó, amit a daruma és a libra is használ keményebb felületű, mint a márvány. Másrészt ezeknek az a lényege, hogy egy síkon szabadon engedik a rezgést. Ha ilyesmin áll egy 25 kg-os hangsugárzó, az gyerektől, háziálattól, lakarításba lelelendült nőszemélytől távol tartandó! :smile32:

Én a márvány lapra tenném a blutech-et és esetleg alá is.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 340
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.09.28., szer. 13:21

Ebben igazad van, de nem a kb 5-6 kg súlyú kő lapítja agyon, hanem az arra nehezedő 25 kg-os hangfal. :smile32:

Egykomolyabb polcsugárzó is már 12-15 kg. Az nem lapítja hülyére?

No persze nem mindegy, hogy 30 vagy 15 kg. :smile32:

Egy darumát sem könnyebb egy 4 lábú hangsugárzó alá elhelyezni, akárcsak egy librát. :smile49:

Ha egyik, ha másik kell egy sík felület amire felfekszik, mint a lentebb lévő képen a libra.

A lenti librás képen amúgy szerintem plexi lap van.

a kő alá azért más,mert míg a gyurmát alárqkod egy nehéz hangfalnak,amit pl állvnyra teszel, ott létrejön egy hangfal-gyurma-állvány kapcsolat,ahol a gyurma izolálja a dobozt az állváytól. a kő esetén igazából ismét nem a doboz van izolálva,hanem az egy közös "rezgőkört" alkot a kővel és az van külön izolálva a padlótól. ha egy apró fémpogácsát hsználsz,az is sokat jelent és befolyásol,de lénygesen kevesebbet szól bele mint egy ekkora kő.

a hangdobozonak mindnek kissé körülményes alátenni bármely 3lábú "izolációt",de még eddig mindig sikerült. egyébkéht azon a képen szerintem is plexi van

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 13:11

annak a márványlapnak annyit fog érni a blutech,mint óriásk*rvának egy szívószál :ph34r:

ráteszed a követ és halálralapítja azonnal,mindenféle csillapítés nélkül.

Ebben igazad van, de nem a kb 5-6 kg súlyú kő lapítja agyon, hanem az arra nehezedő 25 kg-os hangfal. :smile32:

Egykomolyabb polcsugárzó is már 12-15 kg. Az nem lapítja hülyére?

No persze nem mindegy, hogy 30 vagy 15 kg. :smile32:

Egy darumát sem könnyebb egy 4 lábú hangsugárzó alá elhelyezni, akárcsak egy librát. :smile49:

Ha egyik, ha másik kell egy sík felület amire felfekszik, mint a lentebb lévő képen a libra.

A lenti librás képen amúgy szerintem plexi lap van.

post-4-1127905916.jpg

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.09.28., szer. 12:44

Már kértem, hogy erről a blutech gyurmáról írjatok nekem infót lécci, de nem kaptam. :smile32:

annak a márványlapnak annyit fog érni a blutech,mint óriásk*rvának egy szívószál :smile32:

ráteszed a követ és halálralapítja azonnal,mindenféle csillapítés nélkül. persze ha sokat raksz alá nem,de ebből is tudni kell mértéket tartani. ha túl sok van alatta az se jó. elkeni a hangot. én maradnék a fémpogácsánál amibe a hangfal tüskéjét lehet beilleszteni és az alá a blutech. ez egyébként bármely papaírboltban kapható,afféle ragacs,gyurma. szép hupikék,szal semmi extra. egyébként rideg,kemény alátámasztást nem javallok neked se. nézz körbe,hány hifiszoba van kikövezve :smile49: nekem spec a parketta+daruma igen szimpi megoldás. ha nix daruma,akkor valami kis szőnyeg a tüskék alá. minimális mozgást érdemes engedni a doboznak,persze itt nagyon minimál mozgásokra gondolok. inkább afféle rezgéskre. sokkal roszabb,ha fixen ki van "feszítve" a doboz tüskékkel. ez a "kifesstíés" is bekerül a hangképbe. ezért van,amikor valaki először próbál légpárnás állványt,vagy darumát,hogy a "felszabadult a hang" mondattal jellemzi a változást első körben.

egyébként a légpárna és a daruma pontosan ezt csinálja. elvezeti a fölös rezgéseket,amik nem belső feszültségként jelentkeznek a doboz,vagy elektronika szerkezeti elemeiben,drótjaiban,stb...

egyébként különféle alátétek és kiegészítők tulajdonságai,viselkedései érdekes mennyire visszatérnek a keletkező hangban. ezek felismerése is hozzájárul ahhoz,ami már néha felvetődött,hogy valamiről halltalanba tudj véleményt formálni. persze kevés hozzá,de hozzájárul...

apróság! pl a daruma alátétet nem úgy kell használni,ahogy az első képen látható a librával(?). pontosan az a lényege,hogy magával a csillapítani kívánt készülékkel érintkezzen,így azt elcsatolja minden egyéb tárgytól,anyagtól,ami az eredő rezonanciáját esetleg megváltoztathatja. a lenti képen az a fölső lap is beleszól kéretlenül a hangképbe. zsákutca

és vissza blutech:

én főleg a neked leírt módon hasznosítom és állványos dobozok esetén az állvány és a doboz közé. nem vastagon,csak picike pöttyöt teszek oda. van ettől egy jobb gyurma,de annak nincs neve. mi csak gyurmának hívjuk. talán az audio note-tól szoktuk kapni(de ezt nemtom pontosan),de ezt nem áruljuk,csak saját célra van. ez egy törtfehér valami. szerintem mások is használják. ha ilyet látsz,ez jobb a blutech-től. használata ugyanaz

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2005.09.28., szer. 12:23

Ha az üveg nem javallott nem emiatt, hanem az Általad lentebb felsorolt okok miatt problémás.

ezért nem azzal kezdtem... azért ne lepödj meg,ha egyszer elreppen :smile32:

halfnote.hu

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 11:43

Már kértem, hogy erről a blutech gyurmáról írjatok nekem infót lécci, de nem kaptam. :smile32:

Pedig a márványlap alatti kitöltésre, csillapításra többen is javasoltátok.

Érdekelne bármilyen infó, link, beszerzési forrás, ár, tapasztalat, stb... :smile32:

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 11:32

A végfokom, ami kb 16 kg, alatt az üveglapos állványomon egy 6 mm-es üveg van.

És simán elbírja.

Egy 10 mm-es üveg ennek többszörösét elbírja játszva.

Viszont az erősítőd nem remeg/mozog annyira mint a hangfal. Főként nem egy keményebb mély hang leadásakor, nagy hangerőn. Ezzel együtt persze, lehet hogy nem lenne baja, de mi van, ha mégis?

Logikus amit mondasz, és jogos is. :smile32:

Mivel félmegoldást nem akarok, valszeg márványlap lesz. Alatta valami rugalmasabb anyaggal.

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2005.09.28., szer. 11:12

És simán elbírja.

Viszont az erősítőd nem remeg/mozog annyira mint a hangfal. Főként nem egy keményebb mély hang leadásakor, nagy hangerőn. Ezzel együtt persze, lehet hogy nem lenne baja, de mi van, ha mégis?

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 11:08

Off

Newman egyem a szívedet egy 6 hozzászólásos topikba előbb legalább olvass bele mielőt hozzászólsz! Pláne kérdezel!  :smile49:

:smile32::smile32:

:ph34r:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.09.28., szer. 11:08

Off

Newman egyem a szívedet egy 6 hozzászólásos topikba előbb legalább olvass bele mielőt hozzászólsz! Pláne kérdezel! :smile49:

:smile32::smile32:

Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Robotk@ » 2005.09.28., szer. 11:03

másodsorban az üveg törik,reped. iszonyatosan keméyn,rideg anyag. egy 25kg-os hangfalnál,ahol az erők koncentrálódnak egy tüské végpontjába bármi előfordulhat..

És simán elbírja.

Ha az üveg nem javallott nem emiatt, hanem az Általad lentebb felsorolt okok miatt problémás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”