Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Roksan Xerxes

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szia dörmögi!Xerxes fórumon sme tulajnak nem örült még így senki. 
 
Big!
Én figyelem, hogy meddig lesz ott az smeIV meg talán a mellorn is az aláírásodban. Figyeltem az Artemizt is, az viszonylag hamar eltünt.
Fura egy szerzet ez a kar, az biztos. Az enyém halálán volt, amikor dörmögi nem kis segítségével szert tettem rá, de sikerült visszahozni az életbe. A tied jól be volt állítva? A tűerővel, antiskatinggel nem játszottál? Lehet, hogy a Supexet nem szereti.

Az a jó az SME V ben hogy anyira szép hogy ha szarul is szól(na) az embernek nincs szíve eladni mivel elhiszi hogy ilyen szép cucc csak jó lehet

Így működik a házimozi is :kiraly:
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Gézapala
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2005.01.12., szer. 11:20
Értékelés: 0

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Gézapala »


Szia dörmögi!Xerxes fórumon sme tulajnak nem örült még így senki. 
 
Big!
Én figyelem, hogy meddig lesz ott az smeIV meg talán a mellorn is az aláírásodban. Figyeltem az Artemizt is, az viszonylag hamar eltünt.
Fura egy szerzet ez a kar, az biztos. Az enyém halálán volt, amikor dörmögi nem kis segítségével szert tettem rá, de sikerült visszahozni az életbe. A tied jól be volt állítva? A tűerővel, antiskatinggel nem játszottál? Lehet, hogy a Supexet nem szereti.

Az a jó az SME V ben hogy anyira szép hogy ha szarul is szól(na) az embernek nincs szíve eladni mivel elhiszi hogy ilyen szép cucc csak jó lehet

Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: juice »


Szia dörmögi!
Xerxes fórumon sme tulajnak nem örült még így senki.
 
Big!
Én figyelem, hogy meddig lesz ott az smeIV meg talán a mellorn is az aláírásodban. Figyeltem az Artemizt is, az viszonylag hamar eltünt.
Fura egy szerzet ez a kar, az biztos. Az enyém halálán volt, amikor dörmögi nem kis segítségével szert tettem rá, de sikerült visszahozni az életbe. A tied jól be volt állítva? A tűerővel, antiskatinggel nem játszottál? Lehet, hogy a Supexet nem szereti.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Szevasz dörmögi, 
örömmel látom, hogy a "normálisabbja" kezd átszivárogni ide a Hificity-ről. Légy üdvözölve! 

Köszönöm.

Isten hozott!

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Szevasz dörmögi, 
örömmel látom, hogy a "normálisabbja" kezd átszivárogni ide a Hificity-ről. Légy üdvözölve! 

Köszönöm.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem ugyan Mellorn futomüwem wan, de eddig Artemiz kar wolt benne, amit lecseréltem egy SME IV-re.
 
NEM BÁNTAM MEG!!!
 
Namost a két kar közt wéleményem xerint, illetwe az itt elöadott produktumok alapján nincs werseny.
 
Hangsulyozom, h ebben a futomüben.
 
Az Artemiz, habár zenei, de walahogy tulságosan szabadjára engedi a pu-t, mig az SME waskézben tartja. Ez utobbi olyan dinamikát és sáwszéleket mutat, aminek a nyomában sincs az Artemiz.
Ez utobbi hangzásilag az LP 12-re hajazott. Kissé gurgulázo mélytartomány, walamennyi felsöbasszus rátét és nem teljesen köwethetö magastartomány.
 
Xal egy szo, mint száz. Nekem az SME jobban bejön, de megértem az Artemiz rajongokat is, hixen azé elég jo kar, és hozza is azt, amit az ára diktál.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: 21st »


Szevasz dörmögi,
 
örömmel látom, hogy a "normálisabbja" kezd átszivárogni ide a Hificity-ről. Légy üdvözölve!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



"(Azért szívesen meghallgatnám egy Xerxes.20-as mellett, vagy egy hozzám közeli berendezésben, de ez már csak az én kíváncsiságom.)" 
Vadász!
Ugyanez fogalmazódott meg bennem többször, ugyanezt az sme10-et hallgatva, vajon milyen lenne abban a láncban, azzal a Benz hangszedővel egy mai xerxes.
De ha már xerxes, akkor máshogy folytatódna a lánc... nálam legalábbis.
 
Itthon engem a 20 éves xerxes inkább lábdobogásra késztet, mint ott az sme, dehát az itthoni "intim" környezet előnye nagy, de ettől eltekintve megcsodálom azt a produktumot, nem beszélve a teljesítményéről...

Amikor a TMS2-t hallgattuk Stuttgartban, ott éppen egy SME10-es volt az egyik "referencia", Dynavector hangszedővel. Bizony a klasszikus értelemben vett elemek mint pl. a boogie-faktor, nem kicsit volt jobb a TMS-sel mint az SME-vel. Az SME az a tipikus ál-neutrális készülék /szvsz!/, ami inkább csak laposan szól, hiányzik belőle a zenei kommunikáció. Nem zenét, hanem hangokat közvetít. A TMS nekem azért volt annyira csodás, mert egyszerre szólt nagyon neutrálisan és mégis színesen és élvezetesen. De még egyszer: szvsz! Aztán az is igaz, hogy a TMS azért drágább jószág, mint az SME10. Mostmár nagyon izgat a Xerxes20-as, mert elég sokan mondják, hogy majdnem TMS. Kérdés, hogy mennyire majdnem? Na majd szeptemberben.

Hifritz!
 
Mivel az enyém az az SME10, amiről Vadász és Juice ir, hadd tegyek hozzá egy-két dolgot. Tévedés ne essék, nem akarom a TMS, sem pedig a Xerxes erényeit kisebbiteni (egy Xerxes 20-assal én is ki tudnék biztosan békülni), csak a tisztánlátás végett. Egyrészt az összehasonlitás csak akkor lehetett korrekt, ha a hangszedő azonos volt a két gépben. Másrészt ha az SME10-esen az M10-es kar volt, akkor, hogy is mondjam, érthetőbbé válik a dolog. Feltételezem, hogy a TMS-en Artemiz volt. Nos, nem csoda, hogy az SME10 az SME V-ös karral adja leginkább azt, amit tud. Harmadszor: hangszedő. Egy hideg, száraz hangú hangszedő nem feltétlenül jó párositás az SME-vel (kivéve persze annak, aki azt a hangot keresi), mert a futómü bizonyosan nem fogja a hangot érzelmesebbé tenni. Egy érzelmesebb tónusú hangszedő ezért jobb megoldás lehet. Az enyémben Benz Ebony LP van, szerintem remek páros. Negyedszer: laposság. A fenti összeállitásban (SME10/SME V/Benz LP) az SME nem szól laposan. Nem vitás, hogy kevesebb érzelmet közvetit, mint a Xerxes és hogy öt perc alatt nem fog lenyügözni, de hosszabb távon remekül együtt lehet vele élni. Sőt még zenét hallgatni is lehet vele...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


... inkább csak laposan szól...
Hifritz! Hogy az SME10 laposan szól, azt nem mondanám. Inkább számomra kevésbé érdekesen zenél.
 
A Xerxes valahogy az időbeli történésen keresztül, a ritmika hangsúlyozásával ragadja meg a zenét. Én ezt érzem fő karakterének. De mindezt nagyon magától értetődően teszi, ha ehhez megfelelő partner van a végére aggatva.
Az erős karakteres jellege miatt elfogadnám azt a véleményt is, hogy olyan szeretem-nem szeretem masina.

Én a magam részéről szintén nem mondanám, hogy az SME10 laposan szólna, azt meg eddig módomban nem állt összehasonlítani, hogy hogyan szólna egy Xerxes ellenében. (Azért persze a sok év tapasztalat ad némi biztonságot, hogy összehasonlítás nélkül is "sejtse" az ember fia, hogy mit tud egy egy készülék.) Egy biztos, ott és akkor az SME10/V/Benz jó volt. Más kérdés, hogy az SMEV karra én is azt a kifejezést használnám, hogy a zenei prezentációja nekem hiányzik, úgy jó tanuló módjára mindent megcsinál, csak éppen hiányzik belőle a tehetség. Viszont csodálatos mechanikai remek, jó egyet a polcon tartani és nézegetni. És persze az SME futómű és kar együtt lehet szinergikus páros.
 
A régi Xerxes valóban egy "karakteres" lemezjátszó, ez egy jó kifejezés. És ezt a karaktert lehet nagyon szeretni (vagy nem szeretni, és akkor pl. LP12.) Olyan lemezjátszót építeni azonban, aminek ugyan nincs karaktere, mégis van zenei prezentációja, az alig alig sikerült valakinek. Olyan viszont, aminek csak karaktere van (és egy LP12 vagy Xerxes maga a mesterszalag hozzá képest), na olyanba sűrűn lehet botlani! Én a Xerxes.20-assal nagyon elégedett vagyok e tekintetben, dehát ide most ugye nem kell külön kiírjam, hogy szvsz.?

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12179
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: revox »


Hát mondjuk három válogatott Papst, amit egy ügyes kis tápegység vezérel, az eléggé egyformán fut.


a 3motornak van szerepe a nyomaték terén is. a voyd-okról terjengett az a poén,hogy megfogod a tányért és megfordítaja a futóművet az asztalon
 
egyébként ha volt szerencséd megvizslatni a funk firm/vector gyalut,ott egy szintén három ponton való szíjvezetés található,amit egy motorral hajtanak. a könnyű tányér gondolom nem teszi kötelezővé a túl nagy nyomatékot. nemtom e nélkül mivel másabb,de a funk(ex pink) ezt a MOD-ot pl (egyebekkel megspékelve) árulja LP12-höz is.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: juice »


... inkább csak laposan szól...
Hifritz! Hogy az SME10 laposan szól, azt nem mondanám. Inkább számomra kevésbé érdekesen zenél.
 
A Xerxes valahogy az időbeli történésen keresztül, a ritmika hangsúlyozásával ragadja meg a zenét. Én ezt érzem fő karakterének. De mindezt nagyon magától értetődően teszi, ha ehhez megfelelő partner van a végére aggatva.
Az erős karakteres jellege miatt elfogadnám azt a véleményt is, hogy olyan szeretem-nem szeretem masina.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


"(Azért szívesen meghallgatnám egy Xerxes.20-as mellett, vagy egy hozzám közeli berendezésben, de ez már csak az én kíváncsiságom.)" 
Vadász!
Ugyanez fogalmazódott meg bennem többször, ugyanezt az sme10-et hallgatva, vajon milyen lenne abban a láncban, azzal a Benz hangszedővel egy mai xerxes.
De ha már xerxes, akkor máshogy folytatódna a lánc... nálam legalábbis.
 
Itthon engem a 20 éves xerxes inkább lábdobogásra késztet, mint ott az sme, dehát az itthoni "intim" környezet előnye nagy, de ettől eltekintve megcsodálom azt a produktumot, nem beszélve a teljesítményéről...

Amikor a TMS2-t hallgattuk Stuttgartban, ott éppen egy SME10-es volt az egyik "referencia", Dynavector hangszedővel. Bizony a klasszikus értelemben vett elemek mint pl. a boogie-faktor, nem kicsit volt jobb a TMS-sel mint az SME-vel. Az SME az a tipikus ál-neutrális készülék /szvsz!/, ami inkább csak laposan szól, hiányzik belőle a zenei kommunikáció. Nem zenét, hanem hangokat közvetít. A TMS nekem azért volt annyira csodás, mert egyszerre szólt nagyon neutrálisan és mégis színesen és élvezetesen. De még egyszer: szvsz! Aztán az is igaz, hogy a TMS azért drágább jószág, mint az SME10. Mostmár nagyon izgat a Xerxes20-as, mert elég sokan mondják, hogy majdnem TMS. Kérdés, hogy mennyire majdnem? Na majd szeptemberben.

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: juice »


"(Azért szívesen meghallgatnám egy Xerxes.20-as mellett, vagy egy hozzám közeli berendezésben, de ez már csak az én kíváncsiságom.)"
 
Vadász!
Ugyanez fogalmazódott meg bennem többször, ugyanezt az sme10-et hallgatva, vajon milyen lenne abban a láncban, azzal a Benz hangszedővel egy mai xerxes.
De ha már xerxes, akkor máshogy folytatódna a lánc... nálam legalábbis.
 
Itthon engem a 20 éves xerxes inkább lábdobogásra késztet, mint ott az sme, dehát az itthoni "intim" környezet előnye nagy, de ettől eltekintve megcsodálom azt a produktumot, nem beszélve a teljesítményéről...
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


yo. Ezexerint forgatja? 
Ezt mire írod?

mindegy. fáradt wok. jo éjt.

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


yo. Ezexerint forgatja?
Ezt mire írod?

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »

yo. Ezexerint forgatja?

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elöxör csuszik, majd felwéwe a fordulatot, együtt fut a motorral. Okoska.

Megynyugtatlak okoska, hogy utána is csúszik.

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem kéne kiforgatni, miko nagyon jol tudjátok, h miröl hablatyolok.
Mellesleg a laza ékszij max csuszik a hirtelen induláskor, wagy fordulatwáltásnál, de egyenletes sebességnél hidd el, h teker. Lásd személyautok, föleg nöi soförök, hallhato nyikorgás, majd csend. Elöxör csuszik, majd felwéwe a fordulatot, együtt fut a motorral. Okoska.
Az az ékszij nem forgat, amellik el wan szakadwa, wagy nincs felszerelwe. A többi többé kewésbé ellátja feladatát.

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kettö, h miota huzna félre egy jo csapágyat egy laza ékszij?

Ha nem húzná, akkor nem is tudná forgatni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hallottátok már Bigi előltöltős lemezjátszóját? Szerintem érdemes megvizslatni és még a szennyest is szívesen fogadja, ha mentek hozzá.

Vendég

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Zseniális megoldás a több motor használata is - nem csak a nagy nyomaték, könnyű tányér kombináció miatt, de azért is, mert nem húzza el semmi sem a tányért, egyenletes terhelés jut a csapágyra, az egyszer vízszinbe állított készüléket nem kell rendszeresen utánaállítani."
 
 
Má bocsi, de elképesztö dolgokra hiwatkozol.
Mondj lécci 3 wellanymotort, amellik egyformán teker, ez egy.
Kettö, h miota huzna félre egy jo csapágyat egy laza ékszij?
 
A mosogépem 5kg ruháwal 3000-t!!! forog kb 10 éwe, amiko centrizik, oszt még jo a csapágya, holott elöltöltös, azaz egycsapágyas, azt a wizesruha piszokul nix kiegyensulyozwa!

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: DDL »


A 2 fokos probléma meg lehet, hogy tényleg parasztvakítás, azonban a Remington szakemberétől származik. Merthogy közvetlenül őt cseszegettem azzal, hogy a 2 fokos kúposság ( ) olyan, hogy a tányérok magassága között különbség van, vagyis nem egyenletes. És ő ezzel magyarázta. (Akkor talán inkább buta mentegetőzés lett volna..?!)A tengelyeket és perselyeket is párba kell válogatni, merthogy ott is vannak mikronnyi eltérések. Még azok között is, amik egy műszakban, egy gépen, sőt egy anyagból készülnek. Vajon miért? Az nem lehet, hogy a helyiség hőméréskletváltozása nem az anyagot, hanem a gépet befolyásolja? Az anyag maga egyébként olyan rideg (vagy talán inkább kemény), hogy a 600-as csiszolóvászonnal alig lehet megkarcolni. Én egyszer megpróbáltam belecsiszolni egy szoruló tengelyt a nem neki válogatott csapágyába (elhoztam annak idején vagy 20 selejtet), de két óra szenvedés után feladtam.


Természetesen befolyásolja a külső hőmérsékletváltozás a megmunkálási pontosságát. Azonban nem 2°C. 10 már talán. Ha nem így van akkor azt a gépet ki kell dobni. 10um-es ütést egy 50 éves jól karbantartott bolgár C11-es esztergával tartható egész nap. Ez köszörüléssel (mint végső megmunkálás) 1um alá vihető. A méretpontossággal együtt. Ez nem ördöngősség. Csak a megfelelő tecnhikai és technológiai utasításokat kell kidolgozni és szigorúan betartani. így az 1um-en belöli méretpontosság és illesztés tartható egész nap. De ehez nem elég a klimatizáció. Sokkal fontosabb a rezgésmentesség.
 
A tányér magasság különbsége nem tudom hogyan küszöbölhető ki a tengely kúposságával? Ha ilyen méretkülönbség előfordul és ennek mértéke már problémákat okoz összeszereléskor akkor ott megint technikai és/vagy technológia hiányosság van.
 
Éppen Te szoktad mondogatni (teljes joggal), hogy ne misztifikáljunk technológiai dolgokat. Hát ne tegyük.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Bocs DDL, a szakzsargonom most kivételesen mellément, én is úgy értettem, ahogy Te.
Mármint a kúposság nem letörés. No és persze a vékony tengely a forgásra hat, csakhát ez megint a tányér szabad futását segíti. nem a teta lesz nagyobb, ez igaz.
 
A 2 fokos probléma meg lehet, hogy tényleg parasztvakítás, azonban a Remington szakemberétől származik. Merthogy közvetlenül őt cseszegettem azzal, hogy a 2 fokos kúposság ( ) olyan, hogy a tányérok magassága között különbség van, vagyis nem egyenletes. És ő ezzel magyarázta. (Akkor talán inkább buta mentegetőzés lett volna..?!)
A tengelyeket és perselyeket is párba kell válogatni, merthogy ott is vannak mikronnyi eltérések. Még azok között is, amik egy műszakban, egy gépen, sőt egy anyagból készülnek. Vajon miért? Az nem lehet, hogy a helyiség hőméréskletváltozása nem az anyagot, hanem a gépet befolyásolja? Az anyag maga egyébként olyan rideg (vagy talán inkább kemény), hogy a 600-as csiszolóvászonnal alig lehet megkarcolni. Én egyszer megpróbáltam belecsiszolni egy szoruló tengelyt a nem neki válogatott csapágyába (elhoztam annak idején vagy 20 selejtet), de két óra szenvedés után feladtam.
 
Ear!
 
A Verdier az egy érdekes "állat", nehéz volna bárhová besorolni. De függesztett váznak nem nevezném. Egyébként az egyetlen nagy tömegű lemezjátszó, amit tényleg jónak hallottam!, bár eddig szinte kizárólag mindig olyan rendszerekben, amire úgy összességében nem vágyom.
 
Az SME pedig (10-es modell) nagyon kellemes csalódás volt ahhoz képest, hogy a néhai 20-as mennyire kellemetlen. Ahogy az SME V karnak sem vagyok egy nagy rajongója (volt sokáig sajátom!), de a 10-es egy V-ös karral és egy Benz LP hangszedővel úgy egyben nagyon rendben van. (Azért szívesen meghallgatnám egy Xerxes.20-as mellett, vagy egy hozzám közeli berendezésben, de ez már csak az én kíváncsiságom.)

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: DDL »


Eddig valóban nem esett szó a különösen vékony csapágyról. Pedig az tovább nehezíti a dolgot, sőt az igazán agyrém az a 2 fokos letörés a csapágy tetején, amire a belső tányér illeszkedik. (A Remingtonos esztergályos szerint ha 2 Celsius fokkal elmászik a hőmérséklet az esztergályos helyiségben, akkor már selejtet termelnek!)Ám éppen a vékony tengely miatt (is!) olyan nagy a tehetetlenségi nyomatéka a tányérnak!
 
 


Na ez aztán a parasztvakítás, már elnézést. Megmunkálás közben a munkadarab nemhogy 2°C-t hanem 5-6-ot, de akár még 10-et is melegszik hírtelen pláne, ha a tömege kicsi. Ha megfeszülnek akkor is. Mi ehez képest a műhely(!) 2°C hőmérséklet emelkedése, hogy attól gyártsanak selejtet?!
 
Ráadásul ezt a 2°C-t melegedést működés közben lazán hozza a lemezjátszóban.
 
A 2°-os letöréssel még csak a sorját sem lehet leszedni. Ilyen kúpossággal viszont remekül lehet illeszteni.
 
A tengely átmérő nagysága, vagy kicsinysége miképpen hat a tányér tehetetlenségi nyomatékára?? Mert arra sehogy. A forgó rendszerrére már annál inkább...
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Gézapala
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2005.01.12., szer. 11:20
Értékelés: 0

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Gézapala »

még egy precíz gép  a A jó lemezjátszó tervezők mindig is rendszerben gondolkodnak. Amikor Guy Adamsszal beszélgettem, akkorr kiderült, hogy ő gyakorlatilag összetervezte a Voyd-ot a Helius karokkal, amelyeken nem véltelen a fura trombitaforma kiszélesedés, mert az segít pont úgy vezetni és kioltani a rezgéseket, hogy lehetőség szerint csak egy dolog mozogjon a rendszerben - a hangszedőtű a barázdában.
 


De ezt ők is mondhatnák a Voyd ra hogy rémisztő Nem?
 

 
A másik meg az hogy mivel ezen nincs trombitaszerű kiszélesedés azért ettől még jó lehet .
 
 
Más: Saját szerény tapasztalataimat összefoglalva Én szvsz az eddig hallott lemjátszók közül igazán azok szóltak jól amik nem felfüggesztettek voltak:
Well Tempered, Rock, Roksan, DPS .
 
De ez nem jelent semmit

Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”