Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Roksan Xerxes

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Jolida írta:
2021.12.13., hétf. 12:55
arzachel írta:
2021.12.13., hétf. 09:45
Evvel a problémával mit lehet kezdeni?
Nálam használaton kívül egy parafa dugóval van alátámasztva a kivágott rész. :rolleyes:
Mivel én káva nélkül használom a lemezjátszót, egyszerű kivenni/betenni.

Ja, és van egy original tartalékom is, ami még nem szenved a "sagging"-től. ;peace;
Ügyes:))
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Szerintem bármelyik alábbi 2 megoldás jó, de inkább a roncsolásmentes híve vagyok.Szerintem is egy alátámasztás megfelelő/elegendő.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: Jolida »

arzachel írta:
2021.12.13., hétf. 09:45
Evvel a problémával mit lehet kezdeni?
Nálam használaton kívül egy parafa dugóval van alátámasztva a kivágott rész. :rolleyes:
Mivel én káva nélkül használom a lemezjátszót, egyszerű kivenni/betenni.

Ja, és van egy original tartalékom is, ami még nem szenved a "sagging"-től. ;peace;
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Evvel a problémával mit lehet kezdeni?Mert ez nem egy megnyugtató megoldás.

https://www.youtube.com/watch?v=Xoef8CwabhM
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rég volt már szó erről a méltatlanul keveset emlegetett lemezjátszóról. Nos egy hirdetés apropójának, ahol valaki azt írta, hogy ez a lemezjátszó úgy jó ahogy van...(Xerxes+Artemiz+Shiraz) Talán. De többet szerettem volna. (még többet... :)) Persze részben kényszerből került rá sor, mert leszakadt a karcső földelőkábele és visszaforrasztáskor derült ki, hogy sajnos vedli a szigetelését a többivel együtt. Így került sor a cserére. Nem akartam kísérletezni, így kedvelt márkájú kábelem legjobbnak gondolt verzióját szereltem be. Röviden : megérte. Hosszabban : már sokkal előbb kellett volna! Pedig "csak" 4db 38cm drótról és 4 hangszedő csatlakozóról van szó. :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Engem érdekelne egy próba, pozitív vélemény esetén vásárlás is. Elég sokat keményedtek, ferdültek a gyári gumibakok a nyolcvanas évek óta.
Pont ez a gond, hogy nincs infó az újról. Úgy néz ki az a járható csak , ha veszünk és kipróbáljuk.
Egyelőre 160€ körüli áron találtam. Ezért kérnék minnél több jelentketőt , hogy le tudjunk faragni az árból egy nagyobb mennyiség megvásárlásával. Ezèrt kérnék jelentkezôket. Várom akár privátban is.

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: juice »



Ismét érdeklődöm, hogy Xerxeshez az XB3i BLOB gumibakokról lenne-e valakinek infója?
Illetve érdekelne valakiket , hogy egy komolyabb tételt meg tudjunk rendelni , hátha kaphatnánk komolyabb kedvezményt?!

Engem érdekelne egy próba, pozitív vélemény esetén vásárlás is. Elég sokat keményedtek, ferdültek a gyári gumibakok a nyolcvanas évek óta.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ez jobb választás: http://www.vandenhul.com/products/cable ... logen-free
Nem a levegőbe beszélek... amúgy nincs semmilyen érdekeltségem, de amikor vadul analóg "lemezjátszóztam", akkor ez volt a legjobb választás, ami nem jelenti azt, hogy a Kondo drótok ne lennének jók, csak indokolatlanul drágák, és nem jobbak, mint a VdH.
Ha meg valaki olcsón szeretne karkábel ápgrédet, annak ott a MMS7

Ezt a 300- ast nem próbáltam. Nem tudom milyen. Soha nem sikerült vdh- t vennem. Volt a helyi kereskedônél és mindet meghallgattuk. De soha nem maradt nálam egy sem. De ha a Kondo túlàrazott akkor mondjuk a wireworld micsoda? Sokkal drágábban sokkal rosszabb volt.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Egy Kondo ezüstöt választottam.
Ez jobb választás: http://www.vandenhul.com/products/cable ... logen-free
Nem a levegőbe beszélek... amúgy nincs semmilyen érdekeltségem, de amikor vadul analóg "lemezjátszóztam", akkor ez volt a legjobb választás, ami nem jelenti azt, hogy a Kondo drótok ne lennének jók, csak indokolatlanul drágák, és nem jobbak, mint a VdH.
Ha meg valaki olcsón szeretne karkábel ápgrédet, annak ott a MMS7

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Milyen külső karkábelre tetted a voksod?
Egy Kondo ezüstöt választottam.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Milyen külső karkábelre tetted a voksod?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ismét érdeklődöm, hogy Xerxeshez az XB3i BLOB gumibakokról lenne-e valakinek infója?
Illetve érdekelne valakiket , hogy egy komolyabb tételt meg tudjunk rendelni , hátha kaphatnánk komolyabb kedvezményt?!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Kar külsö kábelének cseréje is megtörtént. Jobb lett volna már régen cserélni. Bár alapvetően nem rossz ez a fekete kabel, de azért vannak sokkal jobbak is. Csak drágák.
Sokáig olcsó meghajtó szíjat használtam, mert az olcsó. Aztán nemrég feltettem egy gyárit. Soha többet nem lesz rajta olcsó szíj. Most várok Origin Live szíjat. Állítólag az a legjobb.
Gyári filc helyett is régóta Alisca-sat használtam mert jobb volt minden tekintetben. Hangra és használhatóságra is. Jó alátét annyiért! De kipróbáltam a Funk-ot. Nekem (is) bejött. (5mm-es). Tápot mar alább írtam.
Terv: kar belső kábel kiváltása, de csak kívül elvezetve. Gumibakok cseréje.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Az xps1- es tápot leginkább SE csöves erősítő tulajdonosok tudnák értékelni. Az xps2 táppal inkább pse tulajdonosok vagy félvezetős rendszerek gazdái. Az új xps 7 táp pedig Heed elektronikák tulajdonosainak válhatnak be leginkább. Gyári változatok esetén. De feljavítva szerintem egyértelművé válik az eredeti xps1 táp hangjának fölénye.
Kaptam visszajelzéseket, hogy nem is gondolták volna , de mennyire igazam van táp ügyben!
Sok sikert a próbákhoz. Sajnos az xps1- es táp nehezen beszerezhető. Örüljön akinek az van még. Igaz egy felújítás erôsen rájuk férne már!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Xb3i-t próbált már valaki? Milyen? Mit hoz és mennyit?
Senkinek nincs információja?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Xb3i-t próbált már valaki? Milyen? Mit hoz és mennyit?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Az xps1- es tápot leginkább SE csöves erősítő tulajdonosok tudnák értékelni. Az xps2 táppal inkább pse tulajdonosok vagy félvezetős rendszerek gazdái. Az új xps 7 táp pedig Heed elektronikák tulajdonosainak válhatnak be leginkább. Gyári változatok esetén. De feljavítva szerintem egyértelművé válik az eredeti xps1 táp hangjának fölénye.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Öö..az nem alapkövetelmény egy ennyire magasztalt lemezjátszónál??)
Mivel a fordulatszám nem változtatható így ahogy éppen sikerült a tápja. Vagy amilyen lett a sok- sok év alatt?
Mindenesetre az enyém valamivel lassabb volt. Pl ha demóztunk cd ellenében , már feltűnő volt.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: supravox »

Öö..az nem alapkövetelmény egy ennyire magasztalt lemezjátszónál??)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Bátran állítom, hogy a tápfelújítást/ átalakítást követően a lemezjátszó jóval magasabb kategóriába lépett!
Aki szeretne többet kihozni meglevő készülékéből vagy csak régit felújítani , vagy megjavítani kereshet ez ügyben. Jelentősen javul a hangfelbontás, sávszélesség kiterjedtebb akárcsak a térleképzés. Torzítások tűnnek el a hangképből. Mintha 2-3 kategóriával jobb hangszedőre cserélnénk.

Nem mellesleg a fordulatszáma is végre pontos lett!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Változott a statisztika! 10:0.
Alakul az új táp.

Bátran állítom, hogy a tápfelújítást/ átalakítást követően a lemezjátszó jóval magasabb kategóriába lépett!
Aki szeretne többet kihozni meglevő készülékéből vagy csak régit felújítani , vagy megjavítani kereshet ez ügyben. Jelentősen javul a hangfelbontás, sávszélesség kiterjedtebb akárcsak a térleképzés. Torzítások tűnnek el a hangképből. Mintha 2-3 kategóriával jobb hangszedőre cserélnénk.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



.
 
 
Kb 8:2 max 8:3 a régi javára. Nem mondom hogy el kell vetni, de nekem se- felépítésű erősítőim vannak. Mert azok hangját szeretem. Lehet hogy ezért tetszik a régi táp hangja jobban mert az is ilyen és kvázi jobban belepasszol a hangzásvilágomba.

Változott a statisztika! 10:0.
Alakul az új táp.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Hifipiacon árulnak egy Xerxes állványt. Biztos hogy eredeti? Mert ilyen kivitelt még nem láttam.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Van erről statisztikád is? Azért nem egy vagy kettő ember upgradelte a Xerxes-ét az új táppal, és nem azért, mert muszáj volt neki..  
 
Kb 8:2 max 8:3 a régi javára. Nem mondom hogy el kell vetni, de nekem se- felépítésű erősítőim vannak. Mert azok hangját szeretem. Lehet hogy ezért tetszik a régi táp hangja jobban mert az is ilyen és kvázi jobban belepasszol a hangzásvilágomba.

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Roksan Xerxes

Hozzászólás Szerző: juice »


... Azt nem értem miért írod hogy kisebb fesszel kár a motor mert a régi táp 33- on 20-21 volttal megy. Az új hetes 16,5. ...
A motorra írt 24V névleges feszültséghez képest kisebb feszültséggel hajtják a motort a különböző Roksan tápok. Ha jól rémlik az xps2 is - amit én sokáig használtam - kb. 16 V (RMS) körülivel hajtott.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”