Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem hiszem, hogy csupán a szűrőn múlna. A Bada 2 x 3 kimenettel bír. 1 pár aljzat nagy áramigényű készülékekhez, másik pár aljzat kis fogyasztású cuccokhoz, 2 pedig szűrés nélküli jelet ad. Az utóbbi szűretlen kimeneten is jobb hangot kaptam, mint más hasonló árú elosztókkal. De ha ennyire fontos a kérdés, szívesen kipróbálom a Jungsont is, bár az nem túl szimpatikus nekem.


 
A Jungson-on szintén két sor van.2*3
Az egyik sor szűretlen a nagy áramúakhoz,a másik sor pedig a szűrt.Trafó+kondi.
 
Nem az a fontos,hogy kipróbáld,hanem az,hogy berakd a a Bada szűrőrész rajzát.
Habár gondolom nem akkora ördöngősség egy ilyet csinálni és belerakni a Jungsonba,ha valaki akarja.
Nekünk csak pár darab van ebből,így nem nekünk fontos.
Exportra vitték el a legnagyobb részét.
Utánpótlás egyelőre nem várható.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szerintem baromi drága ennyiért.
Azt a szűrő egységet 2-3000 Ft-ból biztosan meg lehet csinálni.
A Jungson ára majdnem a duplája amerikában.
Ha valaki lerajzolná,hogy a Badában milyen szűrő egység van,akkor jobban megérné a Jungsont átépíteni.
Már csak az kellene,hogy ezt valaki belinkelje.


 
Nem hiszem, hogy csupán a szűrőn múlna. A Bada 2 x 3 kimenettel bír. 1 pár aljzat nagy áramigényű készülékekhez, másik pár aljzat kis fogyasztású cuccokhoz, 2 pedig szűrés nélküli jelet ad. Az utóbbi szűretlen kimeneten is jobb hangot kaptam, mint más hasonló árú elosztókkal. De ha ennyire fontos a kérdés, szívesen kipróbálom a Jungsont is, bár az nem túl szimpatikus nekem.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Hydra-ban semmilyen szűrés és védelem nincs
Alighanem ez az egyik "titka"..

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szabad kérdezni, 50e Ft alatt milyen gyári (zajszűrős és anélküli) elosztót tartasz hangra is alkalmasnak?


 
Szerintem baromi drága ennyiért.
Azt a szűrő egységet 2-3000 Ft-ból biztosan meg lehet csinálni.
A Jungson ára majdnem a duplája amerikában.
Ha valaki lerajzolná,hogy a Badában milyen szűrő egység van,akkor jobban megérné a Jungsont átépíteni.
Már csak az kellene,hogy ezt valaki belinkelje.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A Bada-hoz meg csak annyit, hogy nagyságrenddel javulna a hangja ha kihagyták volna nyákot, persze akkor a szerelés jóval költségesebb lett volna, mivel nálam is járt ilyen a hangját is ismerem. Szép külső, korrekt műszaki belső de inkább csak képre mint hangra.


 
A NYÁK kiváltásán én is gondolkodtam már. Szabad kérdezni, 50e Ft alatt milyen gyári (zajszűrős és anélküli) elosztót tartasz hangra is alkalmasnak? Nálam egyértelműen a Bada eddig a legjobb, szóval lepj meg!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Akkor az a varázs valójában az önámítás "varázsa" volt...


 
A Jungsonban van egy leválasztó trafó,a másikban meg egy LC szűrő tag van.
A gyártási költség kb egyforma lehet.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lehet jobb,ha senki sem tudja mi van egy kütyü belsejében.
Így elmúlik a varázs.


Akkor az a varázs valójában az önámítás "varázsa" volt...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: nehai »



Szerintem mindegy mi van benne ha jó.Nálam egy néhai féle Hydra elosztó osztja a delejt a készülékeknek,de még eszembe sem jutott szétkapni abból a megfontolásból hogy vajon miből-mennyi-és mekkora van benne.Tegye a dolgát,az a lényeg.


 
 
A Hydra-ban semmilyen szűrés és védelem nincs, kábelezésen kívül sok mindent nem látnál benne. A Zeus Power Conditioner beltartalmát illetően pedig aki vásárolt és megkérdezte annak elmondtam, semmi titok nincs benne. A Bada-hoz meg csak annyit, hogy nagyságrenddel javulna a hangja ha kihagyták volna nyákot, persze akkor a szerelés jóval költségesebb lett volna, mivel nálam is járt ilyen a hangját is ismerem. Szép külső, korrekt műszaki belső de inkább csak képre mint hangra.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lehet jobb,ha senki sem tudja mi van egy kütyü belsejében.
Így elmúlik a varázs.


Tisztára, mint mikor a nők lemossák a sminket.
 
 
.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A kipróbálásban szerintem tudok segíteni, többen is rendeltünk a napokban, tehát érkezik néhány példány.
 
Számos beszámoló olvasható a Neten, leginkább ez vág egybe az én tapasztalataimmal.


Szeptemberig semmit nem tudok kipróbálni, de utána keresni fogom privátban ez ügyben, ha nem zavarom vele.
 
Ahogy ígértem, köszönöm a linket, és ha más, elosztókkal foglalkozó fórumokról is küldene, akkor azt újabb köszönettel honorálnám.
 
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



(Egyébként, csak mellékesen megjegyzem, most, hogy a Jungson belsejét láttam, ez sem az, amit én gondolok a zavarszűrésről,
 
 
.


 
Lehet jobb,ha senki sem tudja mi van egy kütyü belsejében.
Így elmúlik a varázs.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Egyre kíváncsibb vagyok erre az elosztóra, habár nem valószínű, hogy most veszek egyet csak azért, hogy kipróbáljam. De ki tudja, hátha egyszer csak felbukkan a környezetemben egy, amit pár napra kölcsön adnak.
(Egyébként, csak mellékesen megjegyzem, most, hogy a Jungson belsejét láttam, ez sem az, amit én gondolok a zavarszűrésről, de hát én csak egy laikus vagyok, laikus elképzelésekkel.)
Ha küldene az említett fórumokkal kapcsolatban linkeket, ahol elosztókról lehet olvasni, azt megköszönném.
 


 
A kipróbálásban szerintem tudok segíteni, többen is rendeltünk a napokban, tehát érkezik néhány példány.
 
Számos beszámoló olvasható a Neten, leginkább ez vág egybe az én tapasztalataimmal.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
...... A másik félreértés ott leledzik közöttünk, hogy én - ahogy írtam is pár napja - elsősorban elosztót kerestem, márpedig jóval drágábban is adnak szűrő nélküli elosztókat. Tehát csak bónuszként fogom fel, hogy van benne némi zavarszűrés is, ami egyébként a valóban nem csodaszámba menő áramkör ellenére is nagyon jó eredményt produkál meghallgatás során. Sokkal jobbat, mint a szintén zavarszűrős és hasonló áron kínált Supra elosztó, ami már maga is előrelépés volt a kommersz 5-20 ezres elosztókhoz képest. Mivel idehaza meglehetősen gyér a téma irodalma, kellő érdeklődés esetén érdemes néhány nyugati fórumot átböngészni elosztó ügyben. Én is így tettem és hamar szembesültem vele, hogy a Bada az 500 USD alatti kategóriában az egyik legnépszerűbb modell. Kíváncsi voltam, rendeltem és nagyon bejön az eredmény, így bátran ajánlom másoknak is. ....


Egyre kíváncsibb vagyok erre az elosztóra, habár nem valószínű, hogy most veszek egyet csak azért, hogy kipróbáljam. De ki tudja, hátha egyszer csak felbukkan a környezetemben egy, amit pár napra kölcsön adnak.
(Egyébként, csak mellékesen megjegyzem, most, hogy a Jungson belsejét láttam, ez sem az, amit én gondolok a zavarszűrésről, de hát én csak egy laikus vagyok, laikus elképzelésekkel.)
Ha küldene az említett fórumokkal kapcsolatban linkeket, ahol elosztókról lehet olvasni, azt megköszönném.
 
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Én meg ahogy látom, ebben nincs biztosíték és csak az egyik sor aljzat megy a trafóról. A másik a kapcsolóról direktben a hálózatból jön.
Ami normális is, mert oda szépen lehet csatlakoztatni a forrásokat, előfokot, de a végfokot ekkora trafó nem bírja el. Az integráltat sem.
Egy 2000W-s terheléshez majd 20kg-os trafó kell. Ez meg csak 5kg, ha jól láttam.


 
A végfokok mennek direktben.


Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ilyen a Jungson belseje.
Itt látszik,hogy a trafó miatt ekkora a magassága.
Ebben 1 kondi van,meg a trafó,ha jól látom.
 
Ez nem az európai változat.
Annak nem láttam még a belsejét.


Én meg ahogy látom, ebben nincs biztosíték és csak az egyik sor aljzat megy a trafóról. A másik a kapcsolóról direktben a hálózatból jön.
Ami normális is, mert oda szépen lehet csatlakoztatni a forrásokat, előfokot, de a végfokot ekkora trafó nem bírja el. Az integráltat sem.
Egy 2000W-s terheléshez majd 20kg-os trafó kell. Ez meg csak 5kg, ha jól láttam.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ha kiderül, hogy pontosan mi is van benne én lehet kipróbálom.


 
A kép alapján lehet beleférne a Badában lévő panel a Jungsonba.
Lehet érdemes lenne megcsinálnod egyet.
Biztosan lenne pár megrendelésed,mert még így sem lenne drágább a Badától és ebben legalább van egy leválasztó trafó is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



A fizikai méretet elsősorban a 6 db aljzat adja meg, plusz mivel erősáramú berendezésről van szó, némi belső távolságot is illik tartani az alkatrészek és vezetők között. Egyébként egyáltalán nem nagy darab, sokkal könnyebben tudom elhelyezni, mint egy soros 6-os elosztósort.


 
Ilyen a Jungson belseje.
Itt látszik,hogy a trafó miatt ekkora a magassága.
Ebben 1 kondi van,meg a trafó,ha jól látom.
 
Ez nem az európai változat.
Annak nem láttam még a belsejét.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ha a hangra gyakorolt hatása érdekli, akkor sz.v.sz. abban kevesebb szerepe van a masszív készülékdoboznak (amit elsőként említ a villanyszerelő által készítettnél), mint a képen látható alkatrészeknek.
De örülök, hogy talált valamit, amivel elégedett, és kár támadásnak felfognia, ha valakinek -a képeket látva- eszébe jut, ezek az alkatrészek a már meglévő elosztójába is beépíthetők fillérekért.
(Arról nem beszélve, hogy ha a zavarszűrésről is mást gondol, mint aki a képen látható panelt megtervezte.)


 
Felmerül a kérdés, hogy ha egy kommersz műanyag elosztóba építenénk egy ilyen szűrőt, azonos produkciót kapnánk-e, mint a Badával. Tartok tőle, hogy nem. Hosszasan sorolhatnánk, hogy nagyon drága gyári készülékeket milyen olcsón lehetne otthon megépíteni, de azt hiszem, ez keveseknél perdöntő. Aki nem hajlamos a barkácsolásra, az nem fogja a saját elosztóját babrálni, szaktudás hiányában nem is túl tanácsos, mert szerencsétlen esetben nem csak rossz hangzással fizetünk az elkövetett hibákért. Tuningoltam már 3 elosztót és bár értem el változásokat, a végeredménnyel soha nem voltam elégedett. Fődarabok (csatlakozók, érintkezők) cseréjével bizonyára komolyabb változást lehet produkálni, de úgy már anyagilag kevésbé logikus a beavatkozás a Bada árát alapul véve. Persze ez csak az én gondolkodásom, ami másnak logikátlannak is tűnhet.
 
Egy passzív váltó sem attól lesz jó, hogy telepakoljuk alkatrészekkel. HiFi eszközt én elsősorban a hangzása alapján vásárolok, ezt nem írják felül a műszaki megoldások, pedig műszaki ember vagyok. A másik félreértés ott leledzik közöttünk, hogy én - ahogy írtam is pár napja - elsősorban elosztót kerestem, márpedig jóval drágábban is adnak szűrő nélküli elosztókat. Tehát csak bónuszként fogom fel, hogy van benne némi zavarszűrés is, ami egyébként a valóban nem csodaszámba menő áramkör ellenére is nagyon jó eredményt produkál meghallgatás során. Sokkal jobbat, mint a szintén zavarszűrős és hasonló áron kínált Supra elosztó, ami már maga is előrelépés volt a kommersz 5-20 ezres elosztókhoz képest. Mivel idehaza meglehetősen gyér a téma irodalma, kellő érdeklődés esetén érdemes néhány nyugati fórumot átböngészni elosztó ügyben. Én is így tettem és hamar szembesültem vele, hogy a Bada az 500 USD alatti kategóriában az egyik legnépszerűbb modell. Kíváncsi voltam, rendeltem és nagyon bejön az eredmény, így bátran ajánlom másoknak is.
 
A fizikai méretet elsősorban a 6 db aljzat adja meg, plusz mivel erősáramú berendezésről van szó, némi belső távolságot is illik tartani az alkatrészek és vezetők között. Egyébként egyáltalán nem nagy darab, sokkal könnyebben tudom elhelyezni, mint egy soros 6-os elosztósort.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mert nem tudja, hogy az ilyen készülékeknél bizonyos szerelési távolságokat be kell tartani.
 


 
Én a magasságra gondoltam elsősorban.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Ha nem is 15Kg de a masszív készülékház,és stabil mechanika,tápegység mindenképp nyom jó pár kilót.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Arra biztosan,hogy fele ekkora dobozba is építhették volna.


Mert nem tudja, hogy az ilyen készülékeknél bizonyos szerelési távolságokat be kell tartani.
Én inkább azt nem értem, miért jó, ha egy cédéjátékos 15kg??

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Hát az érdekes mutatvány lesz.Akkor már inkább meg kell venni az eredetit,abból baj nem lehet.


 
Fapaci vett egy ilyet.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Azért fontos,hogy mi van benne,mert a sajátjukat akarják átalakítani ilyenre.


 
Hát az érdekes mutatvány lesz.Akkor már inkább meg kell venni az eredetit,abból baj nem lehet.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Szeretném tudni, mire tud következtetni egy fél-laikus ezekből a képekből?
Szerintem semmire.


Talán a könnyebb szerelhetőség?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szerintem mindegy mi van benne ha jó.


 
Azért fontos,hogy mi van benne,mert a sajátjukat akarják átalakítani ilyenre.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”