Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


OFFTOPIC:



nagyon dúrva

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Avatar
--PJ--
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.09.21., csüt. 21:47
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: --PJ-- »


Köszi mindenkinek,akkor:
-veszek egy ilyesmi elosztót,
-rákérdezek villanyszerelőnél

----A szomszéd utcában is történt hasonló régebben,behajtották a biztosítón(erősítő-krach)

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Analizer »


Nálam otthon a lakótelepi lakásban az elosztótáblán van C típ, a készülékeknél meg ezek az APC-k, amiket a Kácsa rohadt drágán árul, máshol fele ennyi.
Családi háznál ha légvezetéken jön, vagy az utcán azon megy, a B típust is neked kell beépíteni, mert annak a teljes villámáramot le kell tudni vezetnie ha ott csap be a villám mondjuk a házad előtt a vezetékbe (ezeket már nem túlfeszültség levezetőknek hívják, hanem villámáram levezetőknek, általában szikraközt tartalmaznak.) A B típust igazából a mérőóra elé kell beépíteni, erre vannak típuselosztók, amiket az áramszolgáltató engedélyezett, óraszekrénnyel kombinálva. De ez már nem a házi villanyszerelés kategóriája, itt 100 000 amperre méretezett eszközök vannak (még ha nagyon rövid ideig is tart). Ha a B és C levezető közel van egymáshoz, akkor fojtót is be kell építeni közéjük. De ez egy külön szakma. Én is csak érdeklődőként foglalkoztam vele, bár erősáramú villanyász mérnök vagyok.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


---állítólag a biztosító kifizette volna,már mindegy,mert eladtam

Most veszem észre, leégett a mélyomód, ozt eladtad ?? ügyes...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
RAW
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.04.02., vas. 10:48
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: RAW »


---mi ez a készülékgarancia??? 50.000Eu???

Elvileg ekkora értékig térít neked az APC, ha tönkremennek az elosztóba dugott cuccok. Szerintem ez Magyarországon behajthatatlan, annak ellenére, hogy EU tagok vagyunk. Úgyis belekötnének valamibe (amit dominique írt). Ez csak egy reklámfogás, hogy lássad, ez egy mennyire fasza készülék.
 
Tehát lakótelepi jellegű ház,100 méterre a háztól kb.80 méteres katonai adóvevőtorony (aktív). Ide vágott be a villám (szerintem),és ebből kaphatunk egy ágat mi is.

Akkor valószínűleg nem közvetlen villámcsapást kaptatok. Szerintem egy biztosítéktáblába szerelt 'C' villámvédő és egy ilyen villámvédős elosztó megfogta volna. Az adótorony miatt nagy az esélye annak, hogy máskor is a környékre csap a villám, ezért én beszereltetnék egy villámvédőt, meg egy (vagy több) elosztót. Legkésőbb jövő nyár elejéig. Persze kell a jó földelés is, ezt ellenőriztetni kellene.
Korg MR-1 DSD recorder, Rega P3+RB300+Benz Micro ACE H LP játszó, Sony XA333ES SACD játszó, Panasonic DVD-S97 DVD játszó, Panasonic NV-HS950 S-VHS video, Strong 5155 DVB-T vevő, Technics ST-GT350 tuner, Arcam FMJ A32 7.1, FMJ P35, FMJ P35/3 erősítők, Castle Howard S3 első, Bastion center, Severn 2 hátsó hangfalak, Martin Logan Abyss szub, Panasonic TH-42PV60E plazma TV

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Itt vagyok!
Ez itt hifis fórum, nem villanyászos szerintem a nyugalmad érdekében kérd egy szakember véleményét, helyszíni felméréssel :kiraly: Persze lehet kihúzgálni a készülékeket vihar esetén, de mi van, ha épp nem vagy otthon ?
Alapfeltétel, hogy legyen jó föld, én úgy tudom, egy szaki ezt meg tudja "mérni", mer hát hiába a méregdrága kütyük, ha nincs hova levezetni a túlfeszet. Ha gebasz van, közös képviselőt lehet b@sztatni az érintésvédelmi ellenőrzés miatt, de az sajna hosszú macera lesz (bár ne legyen igazam).
mi ez a készülékgarancia??? 50.000Eu???

Az elosztóra írt készülékgarancia? Hmm, passz, lehet...de valahogy szkeptikus vagyok . Bár gondolom, hogy ilyen esetben a garancia feltétele, hogy a villanyhálózatod full megfeleljen az érvényben lévő szabványoknak. Ha valamiben eltér (pl. nincs Fi- relé, ha jól tudom, az már kötelező lenne) akkor az elég ürügy, hogy megtagadják biztosítást...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
--PJ--
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.09.21., csüt. 21:47
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: --PJ-- »


Itt vagyok! Pistike vagyok,hüje vagyok!---------nem vagyok villanyász.
Tehát lakótelepi jellegű ház,100 méterre a háztól kb.80 méteres katonai
adóvevőtorony (aktív). Ide vágott be a villám (szerintem),és ebből kaphatunk egy ágat mi is.Nem panel,rendes tégla,a kiépítéssel (elektromos) nincs gond.
Bazi nagyot durrant (lent voltam a garázsban),,,fölmentem kihúztam mindent,
már későn.
Nem gyakori eset,általában áramszünet szokott beugrani ilyenkor,most nem volt.
That's all
---állítólag a biztosító kifizette volna,már mindegy,mert eladtam
---mi ez a készülékgarancia??? 50.000Eu???


Avatar
RAW
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.04.02., vas. 10:48
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: RAW »


- az, hogy valaki odahaza mindezt megvalositsa, majdnemhogy csak csaladi hazas kornyezetben lehetseges, es ott is a muszakilag eloirt a szolgaltatoval engedelyezett tervek es vele karoltve kell meg par dolgot kiepiteni [gondolok itt a villamlevezetore, foldelorendszer, ehp, emc, cbn stb.].
Engedélyekre konkrétan nem emlékszem, de szerintem akik ezzel foglalkoznak (pl. Plan-Sys, nem akarom őket reklámozni, de mást nem ismerek, náluk vettem a villámvédőket) megmondják, ha kell.
Magam részéről úgy gondolom, nem kell engedély, hiszen a(z általam így értelmezett) szabályok szerint A-B szint: szolgáltató dolga, C-D szint: én dolgom. Ezért lett nálam C szint: villámvédő a betáplálásnál, a kismegszakítóknál, D szint: villámvédő elosztók a hi-fi cuccnál és a számítógépnél.
Én egyszerűen fogtam magam, vettem C osztályú villámvédőt, és a ház építésekor beépíttettem a villanyszerelővel.
 
- az aki vesz egy lentebb is vazolt 'valamit' tovabbra is tartom allitasom, hogy halottnak a csok!
Én is ezt fejtettem ki, azzal kiegészítve, hogy egy komplett rendszernek egyik eleme a 'villámvédős elosztó'.
 
- nemtom szakmabelivagy-e vagy sem.. de vitazhatunk rola
Villanymérnök vagyok, számítástechnikai vonalon, erős gyakorlatias beütéssel.
Vitázhatunk, de nincs miről, hiszen mindketten ugyanazt mondjuk (csak D szint: halottnak csók).
 
- ps. szerinted azok eseteben akiknel felmerult az eloszto beszerzese, azoknal odahaza az epulet+elektromos halozat tovabba annak reszei mennyire vannak elokeszitve az elozo veldemi lepcsok/fazisok-ra? Valamennyire biztosan. Az áramszolgáltatónak is baj, ha belecsap az áram a drótjába, trafóházába, saját jól felfogott érdekében védekeznie kell ellene (meg a szabványok is erre kötelezik, remélem).
Az épület elektromos hálózatának állapota szerintem nem nagyon befolyásolja a dolgokat. Villámcsapás esetén lesz pár kilovolt indukált feszültség, amit a túlfeszvédő 'rövidre zár' (erősen egyszerűsített fogalmazás, kéretik nem belekötni!!), néhány mikroszekundumra több ezer amper is meglódulhat. Ez amolyan szakíts-ha-bírsz állapotot eredményez, előbb-utóbb valahol kimegy egy biztosíték (ha nem patkoltunk semmit, akkor a hozzánk legközelebb eső, nálunk a villanyórában lévő). Rosszabb esetben a túlfeszvédő önfeláldozza magát (van rajta egy ablak, ha piros lesz, cserélni kell az egész túlfeszvédőt), de a nagyfeszültség nem jut a házba, és végülis ez volt a cél.
 
Saját tapasztalatom alapján egyébként azok a veszélyeztetettek, akiknél az áram- vagy jelvezetékek légkábelen jönnek be (az összes általam látott leégett cuccnál ez volt). Ilyen esetben szerintem mindenképpen kell túlfeszvédő. (Vagy vihar esetén huzogatni kell a tévét kifele, ahogy a szüleim teszik.)
Egy lakótelepi lakásban, ahol az épületben van a trafó, csak a házban lévő kábelekben indukálódott feszültséget kell levezetni, arra talán elég(?) egy D fokozat (villámvédős elosztó) is.
 
 
--PJ-- !
 
Nálad mi a helyzet, hogy jön be a 230?
Korg MR-1 DSD recorder, Rega P3+RB300+Benz Micro ACE H LP játszó, Sony XA333ES SACD játszó, Panasonic DVD-S97 DVD játszó, Panasonic NV-HS950 S-VHS video, Strong 5155 DVB-T vevő, Technics ST-GT350 tuner, Arcam FMJ A32 7.1, FMJ P35, FMJ P35/3 erősítők, Castle Howard S3 első, Bastion center, Severn 2 hátsó hangfalak, Martin Logan Abyss szub, Panasonic TH-42PV60E plazma TV

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Tami »


- az, hogy valaki odahaza mindezt megvalositsa, majdnemhogy csak csaladi hazas kornyezetben lehetseges, es ott is a muszakilag eloirt a szolgaltatoval engedelyezett tervek es vele karoltve kell meg par dolgot kiepiteni [gondolok itt a villamlevezetore, foldelorendszer, ehp, emc, cbn stb.].
- az aki vesz egy lentebb is vazolt 'valamit' tovabbra is tartom allitasom, hogy halottnak a csok!
- nemtom szakmabelivagy-e vagy sem.. de vitazhatunk rola
 
- ps. szerinted azok eseteben akiknel felmerult az eloszto beszerzese, azoknal odahaza az epulet+elektromos halozat tovabba annak reszei mennyire vannak elokeszitve az elozo veldemi lepcsok/fazisok-ra?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
RAW
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.04.02., vas. 10:48
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: RAW »


- a korabban melinkelt hosszabito = halottnak a csok egy villammal szemben, max. a kisebb tulfeszeket ha le tudja kezelni.!
Egy villám nem feltétlenül csap bele közvetlenül a kábelbe. Elég az is, ha valahol a környéken csap le, a légvezetékekben, illetve a ház falában található vezetékekben indukált feszültség is tönkretehet bármit.
 
Éppen ezért a villámvédelemnek négy fokozata van, amit A-B-C-D betűkkel jelölnek. Az A-B fokozat a szolgáltató dolga, a B-C fokozatot viszont házon belül kell megoldani. A C fokozatú készülékek a biztosítéktáblába szerelhetők, ezek vezetik le a beérkező vezetékben indukálódott túlfeszültséget.
 
A példaként felhozott APC elosztó D típusú készülék, amire igenis szükség van, közvetlenül a készülékeknél, mivel a ház falában futó, a készülékig vezető kábelben indukálódott (már nem olyan nagy energiájú) feszültséget ez vezeti le.
 
Természetesen, ha nincs A-B-C fokozat, és a villám a kábelbe (vagy nagyon közelébe) csap le, akkor önmagában egy ilyen elosztó tényleg halottnak a csók. De ez fordítva is igaz: hiába van A-B-C fokozat beépítve, ha a készüléknél nincs túlfeszvédő.
 
Bővebben: Plan-Sys, én itt vettem a C szintű védelmet a házamba. A D szintű védelmet pedig éppen ilyen APC elosztókkal valósítottam meg.
 
Az adatvezetékek (telefon, antenna, számítógép hálózat) túlfeszvédelme is fontos, onnan is érkezik az áldás (sok felrobbant modemet, hálókártyát láttam már).
Korg MR-1 DSD recorder, Rega P3+RB300+Benz Micro ACE H LP játszó, Sony XA333ES SACD játszó, Panasonic DVD-S97 DVD játszó, Panasonic NV-HS950 S-VHS video, Strong 5155 DVB-T vevő, Technics ST-GT350 tuner, Arcam FMJ A32 7.1, FMJ P35, FMJ P35/3 erősítők, Castle Howard S3 első, Bastion center, Severn 2 hátsó hangfalak, Martin Logan Abyss szub, Panasonic TH-42PV60E plazma TV

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


- a korabban melinkelt hosszabito = halottnak a csok egy villammal szemben, max. a kisebb tulfeszeket ha le tudja kezelni.!
Köszi Tami! Lényegében én is csak erre akartam felhívni a figyelemet
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


de telelezzuk, fel, hogy a villam a kisfesz vezetekbe csap be, ami a hazatok elott van, no ezt te otthoni korulmenyek kozott nem tudod kivedeni

Én úgy értettem, hogy bizonyos esetekben kivitelezhető, de akkor is igencsak költséges móka. Régebbi társasházakban meg szinte lehetetlen, főleg hogy az elméletileg 5 évente kötelező érintésvédelmi ellenőrzést is el szokták bliccelni, szóval ki tudja, hogy milyen a foldelés...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ez mind szep de amit leirtal/kopiztal az a kicsit nagyfeszultsegu halozatokra vonatkozik, es ott ezek mind adottak, tehat a szolgalatok garantaljak, hogy a kisfesz. halozatra ok nem adnak esetlegesen vedelmi eszkozokkel csokkentik annak eselyet, hogy nagyobb fesz jusson az energiahalozatra.
- de telelezzuk, fel, hogy a villam a kisfesz vezetekbe csap be, ami a hazatok elott van, no ezt te otthoni korulmenyek kozott nem tudod kivedeni
- a korabban melinkelt hosszabito = halottnak a csok egy villammal szemben, max. a kisebb tulfeszeket ha le tudja kezelni.!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Belevágott a villám a mélynyomómba,most vennék valami villámbiztos ELOSZTÓT.Mire van szükségem?
http://www.apcc.com/products/family/index.cfm?id=176

Nos nem vagyok villanyász, de egy ilyen elosztó MAGÁBAN még nem védi a utána helyezett készüléket ill. készülékeket egy villámcsapástól!!!!
 
Csak akkor hatékony, ha előtte már installálva vannak további túlfeszültség levezetők!
 
A villanyszerelőm szerint TÖBBLÉPCSŐS rendszert kell kialakítani. Egy ilyen elosztó csak kisebb túlfeszültségnél lehet hatékony, egy villámcsapásnál figyelembe kell venni, hogy ez csak a lépcső utolsó fokát jelenti. Bekopiznék egy részletet egy túlfeszültség-védelemmel foglakozó cég tájékoztatójából, mert mondom, én láma vagyok a témában. Remélem valamelyik fórumtag (esetleg villanyász) meg tudja erősíteni ezeket
 
"A túlfeszültséget fokozatosan kell az adott helyen már veszélytelen értékre csökkenteni. Ésszerűnek és hatásosnak bizonyul az a villámvédelmi zóna-koncepció, amelyet az IEC 61312-1 nemzetközi szabvány ír le. Az elmélet lényege az, hogy a túlfeszültséget fokozatosan, még azt megelőzően csökkentjük egy veszélytelen szintre, mielőtt az a védendő készüléket elérné és abban kárt okozhatna. Az épület teljes energiahálózatát villámvédelmi zónákra (LPZ= Lightning Protection Zone) osztjuk. A különböző zónák találkozásánál lévő határfelületeket átlépő vezetékeken, - az adott besorolási osztály szintjének megfelelő megszólalási szintű- túlfeszültséglevezetőket helyezünk el."
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
--PJ--
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.09.21., csüt. 21:47
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: --PJ-- »


Te Lazac,ezek ugyanazok mint a kácsa oldalon levők?
 
"E-25--------20-70 dB EMI/RFI szűrés, max 40kA terhelhetőség, EU-ban 50.000 EUR értékű készülékgarancia!!!"-------------mit is takar ez?---(16.000Ft)

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Lazac »


Belevágott a villám a mélynyomómba,most vennék valami villámbiztos ELOSZTÓT.Mire van szükségem?
http://www.apcc.com/products/family/index.cfm?id=176

Avatar
--PJ--
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006.09.21., csüt. 21:47
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: --PJ-- »

Belevágott a villám a mélynyomómba,most vennék valami villámbiztos ELOSZTÓT.Mire van szükségem?

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Tegnap este volt szerencsém meghallgatni a Hivox hálózati szűrőjét. Sajnos csak egy rövid tesztre futotta az időből, de arra elegendő volt, hogy feltünjenek a változások.
Régebben használtam egy APC gyártmányu szűrőt. Igaz az nem audiofil célokra készült, ami meg is hallatszott a dinamika csökkenésen. Ezért maradt bennem egy kis előítélet az ilyen ketyerékkel kapcsolatban.
A másik előítélet akkor született meg bennem, amikor Szabó úr kicsomagolta a készüléket. Testes kis darab, mondhatom.
Bekötöttük a láncba és magamban kissé szégyenkeztem az előítéleteim miatt. A dinamika megmaradt, sőt kissé javult is. Ugyanígy javult a szövegérthetőség a hangszerek jobban elkülönültek.
Próbaképp betettem a Mátrixot és meglepődve tapasztaltam a változást Neo hangján. Vastagabb lett a hangja, érettebb, komolyabb. Akcó jelenetekkel nem próbáltuk ki mert este 11 körül nem akartam a szomszédokra a frászt hozni.
 
Nem mondom, hogy egy csodaszer, de nekem bejön. Sajnos a pénzem ráment a Lupusra.
Aki hálózati szűrőt akar venni, szerintem mindenképpen írja fel a listára, érdemes meghallgatni.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Még valami. Jelen voltam egy ilyen gyors "dugi-huzi" teszten, ahol az Elite-et és a Premiumot hasonlítgattuk. Akkor, ott nem hallottunk különbséget köztük. Végülis csak a csatiban különböznek, ha jól tudom
Pedig van különbség
Az a durva, hogy én azt hittem, hogy 2 nap alatt beszokja magát teljesen, de egyre jobb...persze örülök neki

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Még valami. Jelen voltam egy ilyen gyors "dugi-huzi" teszten, ahol az Elite-et és a Premiumot hasonlítgattuk. Akkor, ott nem hallottunk különbséget köztük. Végülis csak a csatiban különböznek, ha jól tudom

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igazábol én azt hittem, hogy csak 3-4 nap után lehet hallani a különbséget, amikor már beszokta magát a rendszerbe...dehát 2 napja van a rendszerben és a bokám fosom tőle!
Érdekes, az enyémnek kellett 1-1.5 nap, de utána jó ideig ahányszor csak leültem zenét hallgatni újra meg újra ledöbbentem. Aztán persze az ember füle hozzászokik...
Nekem az Optimum van egyébként.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor anno felhívtam őket, akkor nekem a legolcsóbb drótot nem ajnálották, hanem a közvetlen felette lévőt dícsérték nagyon. Ár/érték arányban főleg.
Akkor ez az Elite.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Amikor anno felhívtam őket, akkor nekem a legolcsóbb drótot nem ajnálották, hanem a közvetlen felette lévőt dícsérték nagyon. Ár/érték arányban főleg.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...részletesebben ennyi...és naprol napra jobb lesz csak
Milyen árszintű ez a drót?

Kerek 35.000 Ft (1,5m). Akusztikában IsoTek elektornikánál nézd meg, ne a kábeleknél keresd. Van alatta egy olcsóbb is 22-ért. Meg persze sokkal drágábbak is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”