Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Akit érdekel az említett Bada LB-5600, ITT talál róla információt, igaz olaszul, de a képek magukért beszélnek.


 
WOW! A vastag rézkábelek jól látszanak, de az előtérben lévő 2 db kéteres, max .75-ös lámpazsineg mihez kell? Csak nem azon jön be a villany?
 
Ezek szerint Lomexes alkatrészekből is sokmindent lehet tenni a jó hangért!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


És íme, a hálózati szűrők királya: Firewall


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Akit érdekel az említett Bada LB-5600, ITT talál róla információt, igaz olaszul, de a képek magukért beszélnek.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én is tápszűrő beszerzésében gondolkodom és szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha valaki hallott már több eszközt
és van összehasonlítási alapja.
 
A rendelkezésre keret alapján a Supra MD06-EU/SP vagy a Hivox Alces jöhet szóba,ezekkel kapcsolatos tapasztalat, vagy más ajánlat?
 
Előre is köszönöm!


 
A Supra nálam szépen teljesített, mikor elkerült tőlem, komoly hiányérzet maradt mögötte. A napokban érkezik hozzám Bada LB-5600 hálózati zavarszűrővel szerelt, masszív fémházas, 6 kimenetes elosztó, amiről igen jó véleményeket lehet olvasni a Neten, talán az egyetlen ilyen készülék 1000 USD alatt, amiről nem találtam negatív beszámolót. Ha beválik itthon, forgalmazni is fogjuk, nem lesz drágább, mint a jóval egyszerűbb Supra.
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »



A szünetmentes táp és az invereter édes testvérek, mindkettő telis tele van nagyáramú kapcsoló üzemmel összefüggő zajforrással. Én otthonra, háztetőre terveztem napelemes áramtermelőt, ez egy tipikus inverter technológia. Kizárólag arra a fázisra szereltettem volna, amin nincs hifi használat. A költségek, megtérülések miatt ez a beruházás elmaradt.


Igen én is napelemes rendszerből indultam ki.
Sajnos a minőségi, tiszta szinuszt előállítő min. 2kW-os inverterek ára igen borsos, ráadásul valóban az is kvázi kapcsitáp...csak egy ötlet volt.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Esetleg egy jó szinuszt előállító inverterrel érdemes próbálkozni?


A szünetmentes táp és az invereter édes testvérek, mindkettő telis tele van nagyáramú kapcsoló üzemmel összefüggő zajforrással, működési elvük hasonló. Én otthonra, háztetőre terveztem napelemes áramtermelőt, ez egy tipikus inverter technológia. Kizárólag arra a fázisra szereltettem volna, amin nincs hifi használat. A költségek, megtérülések miatt ez a beruházás elmaradt.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »

Esetleg egy jó szinuszt előállító inverterrel érdemes próbálkozni?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Az ipari-kommersz szünetmenteseknél minden minden az energia hatásfok, költség és súly optimálásra van kihegyezve, zajmentes 50Hz-et ezek soha nem képesek előállítani akkumulátor DC feszültségéből. Viszont az átlagos fogyasztókhoz, és főleg a kapcsolóüzemű tápegységgel rendelkezőkhöz teljesen megfelelnek.
 
Létezik eszköz/elv ami DC-ből képes elfogadható tisztaságú AC jelet képezni, audió célra is jónak mondják, például a Nuforce/FlyingMole féle erősítők. Ennek lényeges jellemzője, az összes kapcsoló frekvenciája jóval hangfreki felett van, 100-300kHz, a felharmonikus zaját relatíve könnyebb szűrni. Némi probléma, nem olcsó megoldás, csupán 50Hz előállításra egy Nuforce erősítő, ami letud adni kb 300W effektív teljesítményt. ???


 
Akkumulátorból zajmentes áramot-t csak analóg módon, analóg stabilizálással érdemes kivenni, kerülve mindenféle kapcsolóüzemet.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Azért én erre mérget nem vennék. Nemtudom miket próbáltak, de ugye eleve négyszögjeles, szinuszos..és fene tudja még hány típusa létezik ezeknek.
Illetve abban sokan értenek egyet, hogy az akku-s táplálás jobban szól..ez pedig ugyanaz mint egy szünetmentes. Így nem igazán értem, hogy miért ne lenne alkalmas a feladatra - erre vonatkozóan nem találtam magyarázatot.


Az ipari-kommersz szünetmenteseknél minden minden az energia hatásfok, költség és súly optimálásra van kihegyezve, zajmentes 50Hz-et ezek soha nem képesek előállítani akkumulátor DC feszültségéből. Viszont az átlagos fogyasztókhoz, és főleg a kapcsolóüzemű tápegységgel rendelkezőkhöz teljesen megfelelnek.
 
Létezik eszköz/elv ami DC-ből képes elfogadható tisztaságú AC jelet képezni, audió célra is jónak mondják, például a Nuforce/FlyingMole féle erősítők. Ennek lényeges jellemzője, az összes kapcsoló frekvenciája jóval hangfreki felett van, 100-300kHz, a felharmonikus zaját relatíve könnyebb szűrni. Némi probléma, nem olcsó megoldás, csupán 50Hz előállításra egy Nuforce erősítő, ami letud adni kb 300W effektív teljesítményt. ???

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



A rendelkezésre keret alapján a Supra MD06-EU/SP vagy a Hivox Alces jöhet szóba,ezekkel kapcsolatos tapasztalat, vagy más ajánlat?


 
A Supra-ról én még nem hallottam, az Alcesről konkrétan tucatnyi tulaj és érdeklődő is beszámolt ez a fórumon. Egy kereséssel gyorsan rá fogsz találni
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Azért én erre mérget nem vennék.

Persze, lehet benned egy egészséges szkepticizmus, de ahogy ajánlották, szerezz be egy kellően túlméretezett on-line szünetmentest, (nem lesz egyszerű ) és próbáld ki, ne csak a készülékek adatlapját nézd. Azok csak szerény támpontot adnak, hogy milyen lehet majd a hang, ha arra kötöd a hifidet.
 
Kevés olyan maximalista hifistát ismerek - a hifi szempontokat is kielégítő tápellátás terén is - mint istvan01, aki már elég sok mindent kipróbált, és igencsak jó szakember ezen a téren.
 
Az akkus táplálás pedig csak bizonyos komponensek esetén jelent egyértelmű előnyt, ez (is) árnyaltabb kérdés, amit nem lehet leegyszerűsíteni.
 
Nemrég pont Fülelek írta, hogy miért korlátozza az akku használatát az MC elő- és RIAA előfokaihoz, ő, mint gyártó, biztosan el tudja magyarázni a miértet.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Ez sokadszorra feladott kérdés, lapozz vissza, de a válasz az, egyértelműen rosszabb lesz a hang, a drágább, meg nagyobb teljesítményűvel is. De ha van közelben egy ilyen szünetmentes, próbáld ki, hifire nem lesz jó!


 
Azért én erre mérget nem vennék. Nemtudom miket próbáltak, de ugye eleve négyszögjeles, szinuszos..és fene tudja még hány típusa létezik ezeknek.
Illetve abban sokan értenek egyet, hogy az akku-s táplálás jobban szól..ez pedig ugyanaz mint egy szünetmentes. Így nem igazán értem, hogy miért ne lenne alkalmas a feladatra - erre vonatkozóan nem találtam magyarázatot.
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Bár kicsit más téma, de hirtelen ezt a helyet találtam alkalmasnak hozzá.
 
Gondolkozott már valaki abban, hogy egy nagyobb teljesítményű (pld. 2000 watt körüli teljesítményt leadni képes) szünetmentes tápot tegyen a hifi elé?
Nemtudom okozna-e valami javulást, gondolom a szünetmentes táp típusátol is függ ez. Mindenesetre manapság egy 3-4 órát bíró 2000 wattos szünetmentes 60-80 ezer körül beszerezhető. Így ha ténylegesen javulást okozna a hangban, akár értelmes befektetés is lehetne.


Ez sokadszorra feladott kérdés, lapozz vissza, de a válasz az, egyértelműen rosszabb lesz a hang, a drágább, meg nagyobb teljesítményűvel is. De ha van közelben egy ilyen szünetmentes, próbáld ki, hifire nem lesz jó!

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Bár kicsit más téma, de hirtelen ezt a helyet találtam alkalmasnak hozzá.
 
Gondolkozott már valaki abban, hogy egy nagyobb teljesítményű (pld. 2000 watt körüli teljesítményt leadni képes) szünetmentes tápot tegyen a hifi elé?
Nemtudom okozna-e valami javulást, gondolom a szünetmentes táp típusátol is függ ez. Mindenesetre manapság egy 3-4 órát bíró 2000 wattos szünetmentes 60-80 ezer körül beszerezhető. Így ha ténylegesen javulást okozna a hangban, akár értelmes befektetés is lehetne.
 

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: geller »


Én is tápszűrő beszerzésében gondolkodom és szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha valaki hallott már több eszközt
és van összehasonlítási alapja.
 
A rendelkezésre keret alapján a Supra MD06-EU/SP vagy a Hivox Alces jöhet szóba,ezekkel kapcsolatos tapasztalat, vagy más ajánlat?
 
Előre is köszönöm!
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Bedugtam a tv-t is (már a Tacimába),hát mit mondjak nagyon hatásos itt is,és finoman fogalmaztam.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »



Angliában nem 110V van.


:fly:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Javítsatok ki ha rosszul tudom, de angliában ~110V van.
Ez a szűrő az ottani hálózathoz van méretezve, nem a magyar ~230V-ra.
Hogy lehet, hogy képes kifejteni a hatását?


Angliában nem 110V van.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »


Javítsatok ki ha rosszul tudom, de angliában ~110V van.
Ez a szűrő az ottani hálózathoz van méretezve, nem a magyar ~230V-ra.
Hogy lehet, hogy képes kifejteni a hatását?

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Elmo »


Köszönöm,köszönöm.
Hát még én,hogy örülök.
Így:
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


láss csodát olyan hangot produkált-a 300 Ft-os adaptereivel együtt-,hogy azt hittem lemosom a bokám!A zene SOKKAL kifinomultabb,selymesebb,részletezőbb,mélyebb tónusú és egyúttal dögösebb is lett.
Ezzel szépen megalapoztad, hogy jóval drágábban el tudjad adni majd
 
No de komolyan, örülök, hogy találtál egy ilyet
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Elmo »


Megfontolom köszi.
 
Múlt hét csütörtökön kaptam próbára egy USA Audio diy szűrőt.Egy picit finomított ugyan a hangon de emellett sokat el is vett a dinamikából,ezáltal döglötté,unalmassá vált az egész,gyorsan ki is került a rendszerből.Ezek után féltem,hogy milyen lesz a Tacima.Szombaton azt is megkaptam,és láss csodát olyan hangot produkált-a 300 Ft-os adaptereivel együtt-,hogy azt hittem lemosom a bokám!A zene SOKKAL kifinomultabb,selymesebb,részletezőbb,mélyebb tónusú és egyúttal dögösebb is lett.
Nem akartam hinni a fülemnek,hogy ennyi pénzért ennyivel jobb hangot kapok.Felért egy komponens cserével az ár töredékéért.
A hangszerek valósághűbbek és jobban elválaszthatók egymástól,szórakoztatóbb és/vagy nyugtatóbb a zene.
A Quad-ok legjellemzőbb tulajdonsága,a hosszan hallgathatóság megkétszereződött,harmónia áradt belőlük.
Biztos ismerős az dolog,mikor leülsz tesztelni,de sok órás zenehallgatás lesz belőle.Aki nem hiszi járjon utána.Persze az én rendszeremben és szvsz.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: tothn »

Egy ötlet: olcsón lehet rendelni fali aljzatot ami UK szabvány, ugyanígy USA szabványút is akár, és nem kell megbontanod a tápkábeledet, könnyen lehet szerelni be illetve ki a falból.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Próbáltam próbálni,de nem jött össze.Nem baj,ha nem jön be,majd eladom v.kinek sokkal drágábban.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



tt van tőlem egy köpésre és elég olcsó is.Ha úgy döntenék,hogy megveszem,beszámolok a tapasztalatomról.

Ha közel van, akkor esetleg egy próbára elkérhetnéd, hmm?
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”