Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Szerinted milyen fogyasztók, hányszorosan alulméretezett hálózatra tudnának ekkora energiákat visszapumpálni? Hasonló még ipartelep melletti lakótömbökben se fordulhat elő. A töredékét sem engedi meg a szabvány, továbbá az áramszolgáltatónak sem érdeke, hiszen jelentős veszteséget, ezáltal bevételkiesést okozna...


 
Javaslom, tedd fel ezt a kérdést a videót feltöltő ChumpusRex-nek. Ha elolvasod a kommentelők is szörnyűlködnek a látottakon.
 

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az is lehet hogy itt egy szándékosan "elrontott" hálózatot mérnek, a mérési elv demonstrálása céljából.
Szerinted milyen fogyasztók, hányszorosan alulméretezett hálózatra tudnának ekkora energiákat visszapumpálni? Hasonló még ipartelep melletti lakótömbökben se fordulhat elő. A töredékét sem engedi meg a szabvány, továbbá az áramszolgáltatónak sem érdeke, hiszen jelentős veszteséget, ezáltal bevételkiesést okozna...

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezt a jelalakot hálózaton elképzelhetetlennek tartom. Ilyen nagyenergiájú felharmonikusok nem lehetnek a hálózaton. Pláne nem törhet be a nullátmenetnél, mint egy rossz B osztályú erősítő.
A valós hálózat torzítása a színusz tetejének belapulásából adódik nagyrészt. A PPP ezt a belapulást pótolja és még az apróbb töréseket csillapítja, vagy pótolja.
A PPP nagyfrekvenciás szűrése ide-oda már megtörténik a hálózati bemenetén lévő Cartridge-ban. (de ezt alkalmazza a PS Audio minden hálózati eszközében a bemeneten)
A kimeneten is van még nagyfrekis szűrés és elcsatolás.


 
Igen, ez rendkívül csúnya és ritka hálózati szinusz. A nullátmeneti belengést okozhatja valamilyen rosszul méretezett triakos áramkör, azok töltéstárolása nullátmeneti záráskor nagy lengéseket generálnak, a tetőn lévő durva lengés akár lehet egy kis nyitás szögű pufferegyeneirányító dióda nyitásától. A többi csúnya lengés ?? az is lehet hogy itt egy szándékosan "elrontott" hálózatot mérnek, a mérési elv demonstrálása céljából.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egy számomra is hihetetlen AC line jelalak London belvárosban mérve. Itt a fickó egy mérési elvet magyaráz, most nekünk ez érdektelen.
 
http://www.youtube.com/watch?v=HsH7eiFZIPE


Ezt a jelalakot hálózaton elképzelhetetlennek tartom. Ilyen nagyenergiájú felharmonikusok nem lehetnek a hálózaton. Pláne nem törhet be a nullátmenetnél, mint egy rossz B osztályú erősítő.
A valós hálózat torzítása a színusz tetejének belapulásából adódik nagyrészt. A PPP ezt a belapulást pótolja és még az apróbb töréseket csillapítja, vagy pótolja.
A PPP nagyfrekvenciás szűrése ide-oda már megtörténik a hálózati bemenetén lévő Cartridge-ban. (de ezt alkalmazza a PS Audio minden hálózati eszközében a bemeneten)
A kimeneten is van még nagyfrekis szűrés és elcsatolás.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Egy számomra is hihetetlen AC line jelalak London belvárosban mérve. Itt a fickó egy mérési elvet magyaráz, most nekünk ez érdektelen.
 
http://www.youtube.com/watch?v=HsH7eiFZIPE

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


bemutató video egy hálózati kondicionáló hatásáról, kb 15kHz frekitartományban, 2V-os amplitúdó osztásban lehet látni egy meglehetősen zajos hálózati jel alakot. A speaker elmondása szerint ezek a zajok többsége itt komputerektől származik.
 
http://www.youtube.com/watch?v=qUGgOm6s ... re=related

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A fali hálózati áram zajspektrumából az 1kHz-ig terjedő összetevőket képes mérni a PowerPlanPremier. Nálam nappali és főleg munkaidőben, amikor a szomszédok többsége nincs otthon, legfeljebb a hűtőszekrények mennek, ekkor 2,8% a hálózati szinusz torzítása, este pedig 3,9-4,2%.
Ezeket az 50Hz-nél kezdődő torzítási komponenseket passzív szűrővel és még leválasztó trafóval is nehéz távol tartani, erre optimális az aktív hálózati áramregenerátor.
viszont ez az aktív áramjavító már nem kezeli a 10kHz feletti spektrumot, ezért ahhoz passzív szűrést kell használni, a PPP kimenetén csatlakozónként külön-külön van is ilyen szerelve, és ez valamelyest a rádugott készülékek egymásra zavarását is csökkenti.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


közben megtaláltam a Plitron féle NBT /keskeny sávú technológia/ leírását
 
http://www.dalitech.com/Resources/Narow ... nology.pdf

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



.
 
Mint írtam, abszolút laikusként van egy abszolút laikus elképzelésem a passzív zavarszűrőkről, és ennek a folyamatosan alakuló elképzelésemnek az alapjait az alábbi kérdések jelentették/jelentik:
 
1.) Érdemes-e leválasztótrafót alkalmazni (aminek az elsődleges szerepe, hogy a hálózatról galvanikusan leválassza a készüléket), amikor a készülék táptrafója úgyis elvégzi a galvanikus leválasztást?
 
2.) Ha érdemes, mivel magyarázható, illetve miben jelentkezhet a dupla galvanikus leválasztás előnye?
 
3.) Ha érdemes, akkor mennyivel kell nagyobbnak lenni (hányszorosának kell lennie) a leválasztótrafónak, mint a készülék táptrafójának?
 
4.) Ha érdemes, akkor érdemes-e minden készüléket egyedi leválasztótrafóval leválasztani, ezzel mintegy szeparálni egymástól a készülékeket?
 
5.) Milyen frekvenciájú, illetve milyen frekvenciatartományú, és milyen jellegű zavaroktól kell szűrni a hálózati áramot?
 
6.) Lehetséges-e, hogy a szűrőelemekben alkalmazott alkatrészek működés közben maguk is zavart generálnak, amik megjelenhetnek a hálózati áramban, azaz, bizonyos frekvenciájú zavarok kiszűrése esetén nem jelentkezik-e egy másik zavar, csak másik frekvencián?
 
 
Ha valakinek szintén van kedve ezeken a kérdéseken elgondolkodni, és esetleg nem csak az én laikus szintemen, akkor szívesen olvasom, neki milyen válaszok adódtak a kérdésekre.
 
.


 
A kérdéseid számtalan további kifejtést kívánnak, röviden ezt nem lehet leírni.
 
A transzformátor nem a galvanikus leválasztásával válik zajmegfogóvá, a zajok közül galván leválasztás főleg a DC komponenst fogja meg. A galvanikus leválasztás másik szerepe az érintésvédelem, de ezt csak akkor működik, ha a szekunder oldali készülék kettős szigetelésű.
 
A zavarszűrésre méretezett transzformátor olyan mint egy rosszul méretezett csöves kimenő trafó, igaz 1:1 áttételű. Itt az a cél, hogy az induktív és kapacitív szórás csillapítson és ne engedjen át a magasfrekis komponenseket. Az induktív szórás egy része a vasat melegíti, az ohmikus veszteség pedig a rezet. A nagy rézveszteség meg a megnövelt induktív szórás/veszteség megint csak dinamika korlátozó, tehát itt is nehéz megtalálni az optimumot.
 
Ezen kívül, felül, az egészen nagy felharmonikus komponensek, 100kHz felett, a trafó kapacitás szórásán mégis csak átkúszhat a szekunder oldalra, tehát itt sem minden tökéletes.
 
Az egyszerű RLC szűrőnél és zajszűrő-leválasztó trafónál is többszörös túlméretezés célszerű, én minimum háromszoros áram kapacitást tartok jónak. Igen ám, de ezek a trafók dög nehezek, és előbb utóbb zúgnak még üresjárásban is.
 
A készülék belsejében lévő feszültségváltó trafó is végez egy kevés zajcsillapítást, de nem akkorát mint egy kimondott zajszűrő/leválasztó trafó, egyéb iránt a kettő csillapítás a zajokra összegződik. Viszont előnyös ha a trafó messzebb van a kényesebb áramköröktől, mert a trafó mindig megszórja a környezetét, ezért meg érdemes mindig árnyékolni is a trafót. A toroid trafó kevésbé szór kifele, viszont zúgás érzékenyebb, és eredendően kicsi az induktív és ohmikus vesztesége, tehát annál más trükköket is bevetnek zajcsillapítás céljából.
 
A Plitron gyárt ilyen zaj/leválasztó toroid trafót, beépítve például:
 
http://www.plitron.c...t-transformers/
 
http://www.6moons.co...ws/bpt/bp2.html

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Mint írtam, abszolút laikusként van egy abszolút laikus elképzelésem a passzív zavarszűrőkről, és ennek a folyamatosan alakuló elképzelésemnek az alapjait az alábbi kérdések jelentették/jelentik:
 
1.) Érdemes-e leválasztótrafót alkalmazni (aminek az elsődleges szerepe, hogy a hálózatról galvanikusan leválassza a készüléket), amikor a készülék táptrafója úgyis elvégzi a galvanikus leválasztást?
 
2.) Ha érdemes, mivel magyarázható, illetve miben jelentkezhet a dupla galvanikus leválasztás előnye?
 
3.) Ha érdemes, akkor mennyivel kell nagyobbnak lenni (hányszorosának kell lennie) a leválasztótrafónak, mint a készülék táptrafójának?
 
4.) Ha érdemes, akkor érdemes-e minden készüléket egyedi leválasztótrafóval leválasztani, ezzel mintegy szeparálni egymástól a készülékeket?
 
5.) Milyen frekvenciájú, illetve milyen frekvenciatartományú, és milyen jellegű zavaroktól kell szűrni a hálózati áramot?
 
6.) Lehetséges-e, hogy a szűrőelemekben alkalmazott alkatrészek működés közben maguk is zavart generálnak, amik megjelenhetnek a hálózati áramban, azaz, bizonyos frekvenciájú zavarok kiszűrése esetén nem jelentkezik-e egy másik zavar, csak másik frekvencián?
 
 
Ha valakinek szintén van kedve ezeken a kérdéseken elgondolkodni, és esetleg nem csak az én laikus szintemen, akkor szívesen olvasom, neki milyen válaszok adódtak a kérdésekre.
 
 
.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Milyen "kaput" ? A tápegységek 99.9999%-ának áramfelvétele periodikus impulzussorozat, melynek bőséges felharmonikus tartalma a hálózati feszültség felharmonikus komponenseitől függ ugyan valamelyest, ám ez nem lehet magyarázat a hangminőség állítólagos feljavulására. Az általam hallott betáp felharmonikus szűrések kivétel nélkül drasztikus változást eredményeztek, az itt-ott jelenlévő előnyöknél markánsabb negatívumokkal (dinamika- vagy inkább a "graft" elvesztése, belassulás...).


 
nem igazán értem a posztod. Azt viszont tapasztalom, "nagyon" hificélú zavarszűrők egy része csak csak hókuszpókuszol, nem sok vizet zavar, egy sor zavarszűrő meg, főleg az RLC jellegűek, elkenik a hangot. Azután én vagyok az aki nem győzi hangoztatni, a zavarimpulzusok nagy része magából a táplált készülék tápegységéből jön kifele, azt is kezelni, eltüntetni kell. Egy nem ideális hálózati zavarszűrőből visszaverődés formájába a készülékre "vissza is pattan" a diódák nyitóáram meredek impulzusa. De a diódák nyitóáram impulzusaihoz a külső hálózatból befele érkező ilyen-olyan periodikus, nem periodikus zavaráramok összegződnek, kioltás nem, inkább moduláció jelentkezik, újabb és újabb összetevők jelennek meg.

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A mi esetünkben a felharmonikus komponensek előtt bezárjuk a kaput
Milyen "kaput" ? A tápegységek 99.9999%-ának áramfelvétele periodikus impulzussorozat, melynek bőséges felharmonikus tartalma a hálózati feszültség felharmonikus komponenseitől függ ugyan valamelyest, ám ez nem lehet magyarázat a hangminőség állítólagos feljavulására. Az általam hallott betáp felharmonikus szűrések kivétel nélkül drasztikus változást eredményeztek, az itt-ott jelenlévő előnyöknél markánsabb negatívumokkal (dinamika- vagy inkább a "graft" elvesztése, belassulás...).

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tudod, mi hat ebben a cuccban?
Egy nagyfrekvenciás generátor van beépítve, ami a hálózatra enged olyan jeleket, amik befolyásolják az érzékszerveidet. Ez nem fair megoldás szerintem, így is meglehetősen szennyezett elektroszmoggal (is) a környezetünk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Reimyo ALS-777


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ilyenem volt 1 évig:
http://www.combak.ne...yo/ALS-777.html
Reimyo ALS-777






Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »



Elnézést, ha kicsit túl lelkesen biztattam a tesztre. Kivonulok innét!


 
Nem kell kivonulni,csak ne legyen elfogult.
 
Sajnos kénytelen vagyok én is a saját Jungsonunkról írni,mert nekünk csak ez van a bemutatóban.
Én nem éreztem,hogy a CD hangja rosszabb lenne ezzel a szűrővel.
Volt egy nagyon drága japán szűrőnk is előtte,de eladtam,mert mikor a Jungsonnal összehasonlítottuk,semmi hangbeli különbséget nem vettünk észre.
Többen teszteltük.
A Jungsont használjuk az összes rendszerünkben.Idáig senki sem mondta,hogy a dinamika megváltozott volna.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A hálózati áram tisztán-tartása, szennyezések eltávolítás örök és állandó probléma, viszont nem szabad túlmisztifikálni sem. Van egy sarkalotos dolog, a nem kívánt zavarkomponenseket, feszültség/áramfelharmonikusokat hova tudjuk eltüntetni? Márpedig az energia és anyagmegmaradás törvénye itt is működik. A mi esetünkben a felharmonikus komponensek előtt bezárjuk a kaput, amiről az vagy visszapattan vagy ott "gyűrődik" fel mint egy víziduzzasztónál a folyó vize, amin előbb utóbb a víz átbukik, tehát valahova mégis csak el kell vezetni. (a hasonlat nem tudományos, csupán szemléletes.)
 
A leválasztott felharmonikus energiát nem célszerű a hálózatba visszaküldeni, mert az úgy is visszajön hozzánk, azt el kell disszipálni, - ez a legnehezebb -, vagy ki kell sugározni a környezetbe. Na ez utóbbi megint sok kellemetlenséget okoz. A zavaráramok védőföldirányban való levezetése jó dolog, csakhogy ezzel is a környezetet sugározzuk hasonlóan mint egy műsor-szóró középhullámú adó, melynek egyik pólusa a föld.
 
A következő és legkellemesebb mód a zavarenergia hővé alakítása, csak éppen a hálózati áramköröknél ez a legnehezebb. Miért, mert a vékonyra méretezett vezetékek, relatíve nagy ellenállásukkal kellemesen disszipálnak, viszont ez az ellenállás rendkívül módon rontja, főleg az végerősítők dinamikáját.
 
Tehát nincs tökéletes módszer.
 
A teliholdnál szentelt boszorkánykövekkel való vezeték körberakás (nekem is van ilyen) inkább csak a lelket nyugtatja, az áramokra kevés hatása van, esetleg a készülékek, kábelek közvetlen közelében ejtik csapdába a nagyfrekvenciás (megaHz-től felfele) elektromágneses hullámokat.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: cables »



Csak három egyszerű kérdés:
 
1.) Mihez képest nő a dinamika?
 
 
 
 
.


 
A dinamika növekedés érzet szerintem annak következménye, hogy lecsökken a rendszer alapzaja. Ez egyébként tudom, hogy nehezen hihető, de több esetben gyakorlatban tapasztaltuk. Nemcsak én, hanem aki először hallott ilyen tápot. Ezt egyébként villamosról akusztikai példára konvertálva éjszaka is érezzük, amikor lecsökken a lakásba kivülről érkező akusztikus zaj.
 
 
Elnézést, ha kicsit túl lelkesen biztattam a tesztre. Kivonulok innét!

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »



3.) Nem gondolja, hogy a kábeleinek minden kapcsolható témában megjelenő állandó nyomulós ajánlgatása (főleg úgy, hogy a fórumgazda létrehozott önnek direkt erre a célra egy topik) könnyen a visszájára fordulhat?
 
Egyetértek! Ezek az ömlengések már-már irritálóak, akár jó az a kábel, akár nem! Valamiért, a pelenka reklámokat juttatja eszembe....
Üdv: nebulo

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



 
3.) Nem gondolja, hogy a kábeleinek minden kapcsolható témában megjelenő állandó nyomulós ajánlgatása (főleg úgy, hogy a fórumgazda létrehozott önnek direkt erre a célra egy topik) könnyen a visszájára fordulhat?
 
 


 
spam

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...... Nem hogy csökken, de nő a dinamika ...........


Csak három egyszerű kérdés:
 
1.) Mihez képest nő a dinamika?
 
2.) Mit ért dinamika alatt?
(Mert ugyan a dinamika fogalmát már vagy százszor tisztáztuk itt a fórumon is, de úgy tűnik, az egyéni értelmezés nem szűnik meg.)
 
3.) Nem gondolja, hogy a kábeleinek minden kapcsolható témában megjelenő állandó nyomulós ajánlgatása (főleg úgy, hogy a fórumgazda létrehozott önnek direkt erre a célra egy topik) könnyen a visszájára fordulhat?
 
 
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: cables »


Pár éve a cégnél selejteztek régi számítástechnikai dolgokat és aminek nem gondoltak értéket azt kitették a folyósóra ráírva, hogy elvihető! Ott találtam egy hálózati kábelt, aminek a kozepén egy nagy barna doboz volt. Gondoltam, hogy valami szűrő lehet, hazavittem és szétszedtem. Tényleg szűrő volt a VEB Dresden vagy valami hasonló NDK-s számítástechnikai gyár terméke. Nagyon bonyolult kapcsolás sok kondi és tekercs volt benne. Bekötöttem a CD játszó elé - semmi hatása sem volt.
 
Aztán más dolgokkal is próbálkoztam, pl. az alább látható nagyon profi Topaz (USA) gym. leválsztó trafóval.
 

 
Ettől szebb lett a hang, viszont elvett a dinamikából. Ráadásul baromira melegedett, gondolom üzemszerüleg, mert az alján hűtőfelületre szereléses kialakítás volt.
 
Aztán kb. egy éve egy Shunyata cikk nyomán elkezdtem szűrő feladatot ellátó tápkábellel kisérletezni. Ezekkel egész megdöbbentő eredmény érhető el. Nem hogy csökken, de nő a dinamika és hihetetlenül kitisztul a hang. Aki nem próbálta, javaslom próbálja ki!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Másik:
http://www.t-es-t.hu...auther05.htm#01


 
mielőtt valaki úgy gondolná hogy egy megépített CLC szűrő ilyen szépen viselkedne a valóságban, A,B,C,D lezárások között például a Schaffner FN2030 ilyen transzfer görbékkel bír, és csupán ohmikus környezetben. Ha lezárásokban CL elem is van akkor még rondább. A girbegurbaság azok nem kívánt rezgésekre utalnak.
pdf file
FN2030

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egy egyszerű szűrő rajz:



Válasz küldése

Vissza: “Hifi”