Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Azért ha valaki kiváncsi arra, hogy mi a véleménye a passzív hálózati szűrőkről, akkor bemásolhatom amit régebben írt nekem róla...

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miattam?
Infarktusa wolt.
Lehet, h miattad, de nem hixem.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Vibavoice is nyilatkozott régebben a passzív hálózati szűrőkről...Kár, hogy mostanában nem jelentkezik....
Beteg lett.

Tudom...
Bár szerintem azért néha beleolvas az itt történtekbe.......

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Miattam?
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vibavoice is nyilatkozott régebben a passzív hálózati szűrőkről...Kár, hogy mostanában nem jelentkezik....
Beteg lett.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Vibavoice is nyilatkozott régebben a passzív hálózati szűrőkről...Kár, hogy mostanában nem jelentkezik....

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor ez olyan mint a katonai vízszűrő. Nem foglalkozik azzal, hogy melyik földrész pocsolyályából csinál ivóvizet, mégis iható vizet kreál...Ez ott életeket menthet. Bocs, hogy megint "hülye" hasonlatokkal jövök, de ezek szerint a hálózati szűrő még működhet is...

Müxik hát.
Csak kérdés, h mit csinál?
Nekem sosem jött be egyik sem.
A xarbol wárat épit, a jot meg lerontja.
Legalább is, én igy hallom.
Ha már xürö kell, akkor egy jo nagy lewálaszto trafo, minima 2kwattos az erölködö elé, és külön egy 200 wattos a CD elé, oxt jowan.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Nem hiszem el, hogy nem szedett szét még senki sem egy ilyen csodaszert...

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Akkor ez olyan mint a katonai vízszűrő. Nem foglalkozik azzal, hogy melyik földrész pocsolyályából csinál ivóvizet, mégis iható vizet kreál...Ez ott életeket menthet.
Bocs, hogy megint "hülye" hasonlatokkal jövök, de ezek szerint a hálózati szűrő még működhet is...

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Van egy pár olyan probléma, ami mindenütt jelentkezhet, és kellően szélessávú megoldásokkal nem szükséges az egyedi bemérés, amit márcsak azért sem érdemes megejteni, mert időben is állandóan változnak a különböző zavarforrások mértéke egymáshoz képest, azaz nem lehet pontosan megállapitani, csak egy adott időpontra, m ia legfőbb zavar a hálózatban., adott helyen.A minél kisebb zavarszint érdekében a következő problémákat érdemes figyelembe venni:
rádiófrekvenciás zavar demoduláció csillapitás
készülék reflexiók csillapitása
mechanikus rezonanciák csillapitása
áramköri föld zajcsökkentés
 
talán ez a megközelités mégsem vajákosság...
 
 


Ezt írtam én is.
"A gyártók (általában) egy feltételezett problémára adnak műszaki választ. "
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
Egyébként bármilyen (táp) jelkondicionálót alkalmazni az adott környezet mérése nélkül, engem erősen a vajákolásra emlékeztet. 
 


De ha veszel egy kész hálózati szűrőt (hivox, isotek, stb) akkor sem mérnek elötte. Vagy ezek a gyártók mint vajákosok?

Van egy pár olyan probléma, ami mindenütt jelentkezhet, és kellően szélessávú megoldásokkal nem szükséges az egyedi bemérés, amit márcsak azért sem érdemes megejteni, mert időben is állandóan változnak a különböző zavarforrások mértéke egymáshoz képest, azaz nem lehet pontosan megállapitani, csak egy adott időpontra, m ia legfőbb zavar a hálózatban., adott helyen.
A minél kisebb zavarszint érdekében a következő problémákat érdemes figyelembe venni:
rádiófrekvenciás zavar demoduláció csillapitás
készülék reflexiók csillapitása
mechanikus rezonanciák csillapitása
áramköri föld zajcsökkentés
 
talán ez a megközelités mégsem vajákosság...
 
 


Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én Lewinsont csak azért említettem, mert ő már letett valamit az asztalra. Vagyis inkább hiszünk egy "ilyennek" mint annak aki csak kritizál. De van ennek hátulütője is. Bennük már kételkedni sem szabad. Kicsit olyan ez mint egy elvakult rajongás. Ha egy zenekar bármelyik albumát istenítik, pedig nincs olyan zenekar, akik csak jót adtak ki. Én szívesen meghallgatnék egy jó hálózati szűrőt a rendszeremben, de tőlem (zala) minden távol esik. Főleg így gáz, hgy sokan vajákosságnak említik az ilyen szűrőket.
Ezért gondolkodok egy saját építésén. Úgy nem "bukhatok" annyit...

Méltem.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Én Lewinsont csak azért említettem, mert ő már letett valamit az asztalra. Vagyis inkább hiszünk egy "ilyennek" mint annak aki csak kritizál. De van ennek hátulütője is. Bennük már kételkedni sem szabad. Kicsit olyan ez mint egy elvakult rajongás. Ha egy zenekar bármelyik albumát istenítik, pedig nincs olyan zenekar, akik csak jót adtak ki.
Én szívesen meghallgatnék egy jó hálózati szűrőt a rendszeremben, de tőlem (zala) minden távol esik. Főleg így gáz, hgy sokan vajákosságnak említik az ilyen szűrőket.
Ezért gondolkodok egy saját építésén. Úgy nem "bukhatok" annyit...

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De a fájdalomcsillapító is jó a fejfájásra is és a bokafájásra is.... Na de most tényleg, akkor aki így jobbnak hallja a rendszerét, ugyan olyan jónak hallaná, ha pl. Mark Levinson azt mondaná, hogy ha a jobb lábunkat hideg vízben tartjuk akkor javul a hangzás?
Sok tüszögő hifista lenne?

Mark Lewinson sosem mondana ilyet.
Aki akar wesz töle wasakat, aki nem akar az meg nem wesz.
Nem fog megsértödni, nem olyan.
Pontosan tudja, h mit tett le az asztalra.
Inkább itt nem tudják sokan. Látom te sem.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Jolida »


...aki így jobbnak hallja a rendszerét...
Ide kell rakni a pontot!
 
"Ha tetszik, amit hallottál, tartsd meg. Ha nem, akkor.... "
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


De a fájdalomcsillapító is jó a fejfájásra is és a bokafájásra is....
Na de most tényleg, akkor aki így jobbnak hallja a rendszerét, ugyan olyan jónak hallaná, ha pl. Mark Levinson azt mondaná, hogy ha a jobb lábunkat hideg vízben tartjuk akkor javul a hangzás?
Sok tüszögő hifista lenne?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: mishow »


De ha veszel egy kész hálózati szűrőt akkor sem mérnek elötte. Vagy ezek a gyártók mint vajákosok?
Te mondtad ...

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Jolida »


 
Egyébként bármilyen (táp) jelkondicionálót alkalmazni az adott környezet mérése nélkül, engem erősen a vajákolásra emlékeztet. 
 


De ha veszel egy kész hálózati szűrőt (hivox, isotek, stb) akkor sem mérnek elötte. Vagy ezek a gyártók mint vajákosok?

A gyártók (általában) egy feltételezett problémára adnak műszaki választ. A kérdés csak az, hogy mi a probléma, amire választ kell adni.
 
Ha hasonlattal élhetek:
Heves, görcsös hasi fájdalmakra megoldás lehet a görcsoldó és a vakbélműtét is. Problémája válogatja...
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


 
Egyébként bármilyen (táp) jelkondicionálót alkalmazni az adott környezet mérése nélkül, engem erősen a vajákolásra emlékeztet.
 


De ha veszel egy kész hálózati szűrőt (hivox, isotek, stb) akkor sem mérnek elötte. Vagy ezek a gyártók mint vajákosok?

Avatar
István79
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2008.03.06., csüt. 15:40
Értékelés: 1

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: István79 »

Én nem élek szűrőkkel párat kiprobáltam és rontottak a hangon,inkább kiépitettem 2 fasza ösvényt mégfaszább kábelekkel,csatlakozókkal és ez a tuti.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Igen. Olvasgattam akkor is ....De ott leginkább csak egy kondi beiktatásáról volt szó. Én egy kicsit komolyabbra gondolok. Sokat olvasni a Hivox "csodaszarvasáról". Valami olyasmibe gondolkodok...

Ha a közelébe jutsz régebbi APC szünetmentes tápegységeknek (UPS), azokban általában van olyan kész panel, mint aminek a rajzát beraktad. Azt kitermelve kösd be egy elosztóba, és hallgasd meg, hogy mit művel a hanggal.
 
Ha tetszik, amit hallottál, tartsd meg. Ha nem, akkor.... :vazeg:
 
Egyébként bármilyen (táp) jelkondicionálót alkalmazni az adott környezet mérése nélkül, engem erősen a vajákolásra emlékeztet.
 
Ha indokolt, én ennél nagyobb beavatkozást nem igen tennék:

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Igen. Olvasgattam akkor is ....
De ott leginkább csak egy kondi beiktatásáról volt szó. Én egy kicsit komolyabbra gondolok. Sokat olvasni a Hivox "csodaszarvasáról". Valami olyasmibe gondolkodok...

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Jolida »


vagy ez...:http://www.triode-systems.com/?q=node/32

Év elején itt már beszélgettünk hasonló dologról.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=7922&st=80
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Kicsit fel kéne hozni ezt a témát, mert mostanában is sokat említik itt is a hálózati szűrőket (hivox).
Sokan próbálkoztak egyszerű kondi bekötéssel is, de sokaknak nem tetszett az eredmény. A hivox alces -t sokan dicsérik. Nem tud valaki ilyesmit DIY -be amit esetleg kipróbáltak már. Nem akarom én a hivox üzletét rontani, de valószínű ki lehet egy hasonlót hozni fele áron. És ha nem válik be akkor nem dobtunk ki annyi pénzt az ablakon. Ha van valakinek kapcsolási rajza, berakhatná ide. Persze jó lenne, ha elérhető alkatrészekből épülne. Kezdem én.:
http://www.triode-systems.com/?q=node/14


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”