Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: cables »


Üdv mindenkinek!
 
Nekem az elmúlt időszakban volt egy többmenetes szeánszom, amelynek során többféle szűrős elosztót próbáltunk, és több saját kábelemet. Volt Supra, AVA a körben. A végén egy régebbi (omegás) HIVOX jelkondicionáló maradt az erőstő elé. A CD pedig közvetlenül az én tápommal ment egy másik fali dugóból. Bármit próbáltunk utána ez maradt winner.

Avatar
robert99
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2008.12.15., hétf. 13:37
Értékelés: 4971

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: robert99 »


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mennyibe kerül egy ilyen Bada LB-5600?


 
200 USD környéke (+szállítás + ÁFA + vám), de láttam már 300 €-ért is EU áruházban.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »

Mennyibe kerül egy ilyen Bada LB-5600?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Több éve keresgélek hálózati elosztót a piacon megfizethető áron, ami esetemben 50 e Ft alatt értendő. Eddig egy Supra termékkel voltak csak igazán jó élményeim, az volt képes érezhető javulást okozni a hangzásban, távozásakor pedig hiányérzetet kelteni bennem. Most van szerencsém néhány napja egy Bada LB-5600 hálózati zavarszűrős elosztót használni az otthoni rendszeremben. Azt hiszem, nem kell tovább keresgélnem. A hangzáson egyértelműen nagyot dobott, de még az M1 HD olimpiai adásának képére is érezhetően jótékony hatással van. Képben és hangban egyaránt kevesebb lett a zaj, nyugodtabb lett a produkció, miközben a dinamika és a lendület is fokozódott.
 

 

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Jó kis fogyasztású készüléket kell találj hozzá.


 
Nyilván csak viccnek szántam..bár lehet egy cd transporttal vagy kisebb előfokkal elbírna.
 

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Közben még egy elborult ötletem támadt:)
 
Van egy orbit-om. Meglehetne azt is nézni, hogy mit befolyásol egy készülék hangján (nem a lemezjátszón..ott világos).


Jó kis fogyasztású készüléket kell találj hozzá.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Közben még egy elborult ötletem támadt:)
 
Van egy orbit-om. Meglehetne azt is nézni, hogy mit befolyásol egy készülék hangján (nem a lemezjátszón..ott világos).
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Lehoakonál pedig a borhűtő zaját nullázta le egy 1-es Alces. Nélküle zajos volt a hálózat.
 
...


 
Így van! Nem kicsit néztünk, hogy "akkor most nem megy a hűtő?"... Pedig, dehogynem...
 
Amúgy iszonyú zajt csap a hálózatban egy hűtő, ahogy feszt rángatja a fázist, meg zúgatja, mindenképp kellett elé az Alces.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Egy tápkábel csökkentette nálad a zajt??
 
Igen, valamennyire csökkentette (és engem is meglepett), de teljesen csak másik körre átdugással szűnt meg. Ez a kábel elég új fejlesztés, nem az itt járatos cégek terméke. (A gyártó által elmondott szerkezetből /működési elvből adódik is az 50Hz-re rakódó zajok csökkenése.
 
Szerencsére hűtő nincs a hifis áramkörön. A TV bekapcsolva kicsit behallatszik (nagyságrenddel kisebb mértékben, mint a telefon) de kikapcsolva nem. Zenénél meg úgysem nézem
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Lehoakonál pedig a borhűtő zaját nullázta le egy 1-es Alces. Nélküle zajos volt a hálózat.
 
Egy tápkábel csökkentette nálad a zajt??


 
Nálam Alces 3 van..sajnos a hűtő ki-be kapcsolását (ilyen energiatakarékos biszbasz) nem tüntette el. Igaz valamennyit tompult és a hang tényleg változott (szubjektív:jobb lett) tőle.
 
Az a szerencse, hogy csak késő este/éjjel szokott a hűtő áramot felvenni, amikor már kevésbé szoktam hifizni.
 

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »



Nálam a telefon-dokkoló tápjának a zaját csak másik kismegszakító körre való dugás tudta megszüntetni. (3 fázis, 3x16A-es hálózatom van) Érdekes módon (kíváncsiságból próbáltam) viszont a legújabban beszerzett hálózai kábelem valamelyest csökkentette.


Lehoakonál pedig a borhűtő zaját nullázta le egy 1-es Alces. Nélküle zajos volt a hálózat.
 
Egy tápkábel csökkentette nálad a zajt??
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A passzív szűrők esetén én úgy gondolom nem igazán a beépített high-end komponensek adják a hatásosság lényegét. Ennek tükrében használok én ipari EMC filtert, mégpedig frekvenciaváltókhoz gyártott fajtákat, bemeneti oldalit. Aki ismeri a frekiváltók villamos motor oldali jelspektrumát, PWM, 2-15kHz tartomány, 200W-10kW terhelések mellett van mit eltüntetni a hálózatra vissza termelt EMC komponensekből az alsó és magasabb frekvencia tartományokban is. Az enyém egy 1,5kW típusterhelésű szűrő (OMRON) amit terhelek folyamatosan kb 430W-al. Lényeges, a szűrő áram-teljesítmény határa legyen többszöröse mint ami hifi készüléket rákötünk, így nem okoz dinamika korlátot, miközben az eszköznek magában is van tartaléka, mert egy dinamikus hajtás indításnál nem lehet áramkorlátozó a szűrőegység.
A high-end-nek mondott szűrőkhöz képest ez töredék áru, például egy egyfázisú 1,5kW-os max kb 10eFt. Ehhez persze még hozzá kell tenni csatlakozásokat, esetleg kábelt, és lényeges, egy szűrő csak egy készüléket lásson el.
Nekem van összehasonlításom Furutech TP60 high-end 6-os elosztóval, az 20xoros árú, igaz 6 készüléket lát el, minőségi aljzatok vannak rajta, de annak hatása egy lehelettel emelkedik csupán egy Kinai műanyag elosztó fölé.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Egy dolog, hogy Te milyen elosztót sorolsz High End kategóriába, egy másik dolog, hogy én melyikeket gondolom annak és a harmadik - talán leginkább irányadó - kérdés, hogy maga a kereskedő mit mond annak. Márpedig van rá példa, hogy valaki High End termékként árul egy 65e forintos, szűrő nélküli elosztót. Ha ő mondja...


 
 
Van elosztó, szűrő és hangzásjavító készülék, ill. ezeknek különböző kombinációi. Ha valami nem szűr, de a hangon javít, attól még lehet high-end.
 
Ill. a másik fele: Nehezen tudom elképzelni, hogy létezik 100.000 alatt olyan készülék, ami komoly zavarok kiszűrése mellett ne b.ná agyon mondjuk a dinamikát.
Nálam a telefon-dokkoló tápjának a zaját csak másik kismegszakító körre való dugás tudta megszüntetni. (3 fázis, 3x16A-es hálózatom van) Érdekes módon (kíváncsiságból próbáltam) viszont a legújabban beszerzett hálózai kábelem valamelyest csökkentette.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Egy dolog, hogy Te milyen elosztót sorolsz High End kategóriába, egy másik dolog, hogy én melyikeket gondolom annak és a harmadik - talán leginkább irányadó - kérdés, hogy maga a kereskedő mit mond annak. Márpedig van rá példa, hogy valaki High End termékként árul egy 65e forintos, szűrő nélküli elosztót. Ha ő mondja...


 
Ohh, azért ebben nincs akkora woodoo, vagy ízlésfüggőség, hogy a szavakkal keljen zsonglőrködni és definícióknak nekifutni
A tájékozódó hifistáknak nincs szükségük arra, hogy a kereskedőtől tudják meg, hogy az adott termék hájend avagy sem...
Mint minden komponensnél, a szűrőknél is vannak túlárazott termékek, akár hájend, akár nem.
A példád teljesen helytálló, van ilyen. Engem csak az általánosítás zavar, hisz vannak nagyon drága szűrők is, amelyek nagyon is jó teszik a dolgukat, érezhetően jobban, mint az olcsóbbak, függetlenül attól, hogy pl. hány forintos kondikat látunk bennük
 
A témához kapcsolódóan, bár lehet, hogy ez már volt itt linkelve:
http://www.systemsan..._07-08-2007.pdf
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Vagyis nem high-end kategóriába sorolható szűrőket próbáltál
Akkor meg ne keverjük bele ezeket.
Ha az olcsóbb tápszűrök között a Supra és a Bada tetszett, akkor az OK.


 
Egy dolog, hogy Te milyen elosztót sorolsz High End kategóriába, egy másik dolog, hogy én melyikeket gondolom annak és a harmadik - talán leginkább irányadó - kérdés, hogy maga a kereskedő mit mond annak. Márpedig van rá példa, hogy valaki High End termékként árul egy 65e forintos, szűrő nélküli elosztót. Ha ő mondja...

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



N/A
 
Én több kimenetes és olcsóbb elosztót kerestem, így nálam az Alcesek kiestek.


 
Vagyis nem high-end kategóriába sorolható szűrőket próbáltál
Akkor meg ne keverjük bele ezeket.
Ha az olcsóbb tápszűrök között a Supra és a Bada tetszett, akkor az OK.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



@fapaci
 
Az alcesről mi a véleményed?


 
N/A
 
Én több kimenetes és olcsóbb elosztót kerestem, így nálam az Alcesek kiestek.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »


@fapaci
 
Az alcesről mi a véleményed?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És íme, a hálózati szűrők királya: Firewall


Az ára nem kicsit királyi:P

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Jó lenne, ha a néhányból legalább kettőt megemlítenél, mert így csak vádaskodás, azt sugallod, hogy ha nem nálad vesznek ilyen holmit, akkor jó esély van rá, hogy pórul jár. Nem a kereskedő cég/személy a lényeg, hanem a termék, amiről azt mondod, hogy "lila ködös, de műszakilag gagyi High End elosztó"?


 
Mi ebben a vádaskodás? Hogy a legtöbb High End cucc humbug? Én így gondolom, felsorolás nélkül is.
 
Régóta keresek normális elosztót, leginkább saját használatra és a Corg most épülő bemutató termébe. 6 ilyen termék járt nálam próbára tavaly, egyedül az említett Supra elosztónál éreztem, hogy valami pluszt valóban ad az áráért, a többi semmilyen értéket nem hozott, sőt általában randább hangzást vittek a rendszerbe, mint az addig használt békebeli 2e forintos mezei csatlakozósor. Felsorolást hiába vársz tőlem, a legtöbbnek már a nevére sem emlékszem, de pl. csalódás volt a Belkin nem éppen olcsó Pure AV szűrője. Hogy ki mit sugall, azt meg inkább hagyjuk!

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: suprnova »

a brummogás szűrők (hum killer) tényleg befolyásolják a hangot?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nálunk ennél jóval olcsóbb lesz szerencsére. Láttam belülről, szerintem korrekt cucc, főleg ha azt nézem, hogy néhány kereskedő lila ködös, de műszakilag gagyi High End elosztókat, szűrőket kínál ennyiért, vagy többért.


Jó lenne, ha a néhányból legalább kettőt megemlítenél, mert így csak vádaskodás, azt sugallod, hogy ha nem nálad vesz valaki ilyen holmit, akkor jó esély van rá, hogy pórul jár. Nem a kereskedő cég/személy a lényeg, hanem a termék, amiről azt mondod, hogy "lila ködös, de műszakilag gagyi High End elosztó"?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Azok a depres kijelző zsinegei, oda pont jó az is.
Ezenkívül benne vannak a szokásos lomexes wima kondik + varisztorok.
Szerintem teljesen jól meg van építve és a 180€-s ár is emészthető!


 
Nálunk ennél jóval olcsóbb lesz szerencsére. Láttam belülről, szerintem korrekt cucc, főleg ha azt nézem, hogy néhány kereskedő lila ködös, de műszakilag gagyi High End elosztókat, szűrőket kínál ennyiért, vagy többért.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: earforce »



WOW! A vastag rézkábelek jól látszanak, de az előtérben lévő 2 db kéteres, max .75-ös lámpazsineg mihez kell? Csak nem azon jön be a villany?
 
Ezek szerint Lomexes alkatrészekből is sokmindent lehet tenni a jó hangért!


Azok a depres kijelző zsinegei, oda pont jó az is.
Ezenkívül benne vannak a szokásos lomexes wima kondik + varisztorok.
Szerintem teljesen jól meg van építve és a 180€-s ár is emészthető!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”