Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



nem feltétlen értek egyet. használtan bele lehet ugorni olyan dolgokba, amit bukta nélkül vagy minimális buktával el lehet adni. így aki akar, ki tud próbálni olyan dolgokat, amelyekre egyébként nem futná. lehet ezt ésszel is csinálni.
 
persze azzal én se értek egyet, mikor valaki évente félévente cserélget és úgy, hogy kb. egyik oldalról a másikra csapódik folyamatosan.

Ezzel egyet tudok érteni és részben magamra ismerek benne. Volt egy időszakom, amikor jöttek-mentek nálam a használt készülékek és mikor minimális nyereséggel, mikor veszteséggel jöttek-mentek, de ha veszteséggel is, akkor is megérte a szerzett tapasztalat.
Nem kimondottan a-b tesztelés folyt, hanem hónapok alatt kialakult, hogy melyik megy, melyik maradhat. Nem igazán egymást váltották, inkább egyszerre több volt...
A dolog hátulütője, hogy azért maradhatnak az embernél olyan hangdobozok, amiket csak bagóért tudna eladni és sajnálná. De ennek előnye is van, hogy az ember találhat olyan portékát, aminek alacsony az ára, mégis szubjektív értékítélete szerint jónak mondható.
Meg játékban maradhat két olyan hangsugárzó pár, amik kölcsönösen csinálnak hülyét egymásból...
 
Mindazonáltal nekem is csak két fülem van és sokkal inkább egy pár jól megválasztott 200 ezres doboz legyen, mint 4 pár 50 ezres...
 
Lehet, hogy nagyképűen hangzik, de idővel a dolog nálam inkább tisztult, a lehetőségeimhez mérten kialakult egy irányvonal.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olvasni is tudni kell.... 

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mások - talán pont ellenkezőleg, mint az életben - csapodárok...
   

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Nálam most kristályosodott ki,(tavaly nyár dereka)hogy rossz úton vagyok.Downgrade és boldog zenehallgatással töltött idők vannak most.Nincs mi lenne ha, csak a zene.(Mondjuk azért nem Sokol - Orion - Videoton szintre.Az eredeti bekerülés ötödére visszamentem.Se kütyük,se csoda sinus átalakítás,se karnyi ezüst kábel)
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Indy »



 
A másik "nagy" lépésem évekkel később az volt, amikor eladtam álmaim lemezjátszóját, mert megvettem, de be sem kapcsoltam - kizárólag hifis önérzetem dagadt tőle. Nem volt egyszerű ezt felismerni.
 
Ez a két lépés teljesen helyrebillentett, megszűnt a cserebere, megszűnt a "mi lenne, ha" gondolkodás és maradt a sokkal-sokkal több és boldogabb zenehallgatás - jó érzés idáig eljutni. 

Közel 1 millát vettem ki a rendszeremből az elmúlt fél évben. Ami maradt, azt pedig boldogabban hallgatom, mint valaha. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Irigylem azt aki elsőre össze tud állítani egy olyan szinergikus láncot ami minden igényét kielégíti.
Ehhez nem árt jókora rendszerépítési tapasztalat. Egy kezdő ráadásul első körben nem is tudja az elvárásokhoz mérten mennyit kellene rászánnia. Első körben mindig kevesebbel tervez. Plusz vidékieknek a komponensek saját rendszerben történő kipróbálása sem egyszerű történet.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Szerintem tény, hogy a hifista jóval gyakrabban cserebeléli készülékeit, mint arra szükség lenne - tisztelet a kivételnek.
(Miért, a ti készülékeitek talán régebben megvannak, mint a mosógépetek, hűtőtök...?)
 
A kilencvenes évek legelején terjedt egy urbánus legenda hifi-s körökben.
 
Volt egy felebarátunk, akinek életét teljesen felborította az állandó készülék cserebere, a folyamatos tesztelés, "hallgatózás".
Egy világosabb pillanatában megtette a számára egyetlen lehetséges - lelket, gondolkodásmódot helyretevő - lépést. Összeszedte minden készülékét és az egyik hídról szépen komótosan a Dunába hajította.
 
Nem tudom, mennyi igaz belőle - beszélgettem olyan emberrel, aki állítólag személyesen ismerte -, de nem is ez a lényeg.

Szerintem sokan eljutottunk odáig (én be merem vallani, hogy igen), hogy már nem a zenéről szólt a hifi, már nem tudtunk annak örülni, amink van, hanem csak a tervezgetés, a "mi lesz akkor ha" gondolatok töltötték ki napjainkat.
Ilyenkor tényleg nincs más, mint nulláról kezdeni.

Én kétszer léptem meg, mert szükségesnek éreztem.
 
Egyszer minden készülékemet, analógot, digitálist, házimozit egyszerre eladtam, elajándékoztam, mert kellett a "tiszta lap". A tettet arra fogtam a külvilág számára, hogy kellett a pénz a költözködés miatt - mondjuk senki nem kérdezte, miért adom akkor készülékeim egy részét ajándékba (MF MVX, MF P170, Oracle Alexandria...)?  

A másik "nagy" lépésem évekkel később az volt, amikor eladtam álmaim lemezjátszóját, mert megvettem, de be sem kapcsoltam - kizárólag hifis önérzetem dagadt tőle. Nem volt egyszerű ezt felismerni.

Ez a két lépés teljesen helyrebillentett, megszűnt a cserebere, megszűnt a "mi lenne, ha" gondolkodás és maradt a sokkal-sokkal több és boldogabb zenehallgatás - jó érzés idáig eljutni. 
longkft.hu/audioblog/

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Éppen készültem egy hozzászólást írni az "Általában a hifiről" témába, melynek az a költői kérdés lett volna a felütése, hogy vajon a hifistákra is áll ez a kutyásokkal kapcsolatos megfigyelés, hogy a kutya hasonlít a gazdájára (vagy fordítva)?
Szóval szerintem mindenki másképp hifizik, és annak módja rá jellemző. Van, aki a nagy megnyugvásokat várja ettől a hobbitól, évekig elél egy rendszerrel, zenét hallgat, gondozgatja, aztán egyszer csak megszabadul az egésztől és teszi mindezt hirtelen felindulásból. Van olyan, aki egyetlen kedvenc komponens köré építi a láncot, és úgy keresi a szinergiát (sokszor a gombhoz a kabátot). Mások - talán pont ellenkezőleg, mint az életben - csapodárok, s szívesen próbálnak ki mindent, ami a kezük ügyébe kerül. Egy nagyon kedves fórumtárs például előszeretettel vásárolja meg a kíváncsiságát felkeltő készülékeket, ha aztán árában ki tud belőlük szállni. (hálás köszönettel tartozunk is neki azért, hogy lehetővé teszi számunkra, osztozzunk tapasztalataiban.   )Vannak olyanok is, akik elhiszik (másnak), hogy ezért az árért ezt a hangot felülmúlni márpedig nem lehet (vagy nem éri meg az utánajárást - "én ezt így megvettem").   Nem hiszem, hogy bármelyik attitűd felett pálcát törhetnénk, legfeljebb a túlkapásokat érheti kritika.
Én magam a "csinosodás programjaként" tekintek a hifizésre, egyfajta kulturális kiteljesedés iránti igényként, hogy egyrészt megtapasztaljam: a hangminőség fokozása révén jobban képessé válhatok a zene megtapasztalására, befogadására és megértésére, miközben nem gondolom, hogy a technológia színvonala - bár még korántsem merítettük ki egyenként a lehetőségeit - garantálná magát a zenei élményt. 
Az egyik véglet az igénytelenség, a másik a technológiai fetisizmus. Mindkettőnek vannak képviselői itt a fórumon szép számmal, akik még csak nem is tudják magukról ezt.
De persze virágozzék miden virág! 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: -KP- »


nem feltétlen értek egyet. használtan bele lehet ugorni olyan dolgokba, amit bukta nélkül vagy minimális buktával el lehet adni. így aki akar, ki tud próbálni olyan dolgokat, amelyekre egyébként nem futná. lehet ezt ésszel is csinálni.
 
persze azzal én se értek egyet, mikor valaki évente félévente cserélget és úgy, hogy kb. egyik oldalról a másikra csapódik folyamatosan.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Nem akarok ítéletet mondani, mert előfordulhatnak éles élethelyzetek, de különösebb családi katasztrófát nem feltételezve szvsz. beteges dolog hobbira a bevételhez képest annyit költeni, amit nem tud az ember (majdnem)akármikor nélkülözni.
 
Teljes mértékben egyetértek veled, de sajnos vannak olyan emberek, akik ezt nem így gondolják, és felelőtlenül beleugranak egy-egy készülékbe, aztán meg azért adják el, mert kell a pénz másra.
Sok ilyent láttam már, nem akarok név szerint emlegetni senkit sem
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Ezzel óvatosan, sohasem tudhatod, hogy mi állt egy-egy eladás hátterében.
Pl. van néhány ismerősöm, akik nem azért adták el a rendszerüket egykor, mert másra vágytak, hanem mert kellett a pénz nekik ilyen-olyan okok miatt (nem hifire).

 
Nem akarok ítéletet mondani, mert előfordulhatnak éles élethelyzetek, de különösebb családi katasztrófát nem feltételezve szvsz. beteges dolog hobbira a bevételhez képest annyit költeni, amit nem tud az ember (majdnem)akármikor nélkülözni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

van olyan is, aki megveszi a kb. 2 milkás LP játszót
és asszongya be se kapcsolta... (értsd egyszer se!)

na ez a patológiás eset.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: -KP- »


A cserélgetésben szerepet játszhat a bizonytalanságon túl az is, hogy pl. egyre több pénzt tudott erre szánni valaki és egyre inkább a neki tetsző rendszer felé tudott haladni. Nekem is volt már pár cserém, de a mostani rendszerben hosszabb távon nem sok változtatást fogok eszközölni.
 
ok, de szerintem nem ez az általános. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ezzel óvatosan, sohasem tudhatod, hogy mi állt egy-egy eladás hátterében.
Meg sem próbáltam tippelni az okokra, csupán a tényt említettem meg.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Ezt a topikot olvasva pont nem ez jön át fő célként. Néhány kolléga évtizedeken keresztül nagyjából évente lecserélte a teljes rendszerét.
 
Ezzel óvatosan, sohasem tudhatod, hogy mi állt egy-egy eladás hátterében.
Pl. van néhány ismerősöm, akik nem azért adták el a rendszerüket egykor, mert másra vágytak, hanem mert kellett a pénz nekik ilyen-olyan okok miatt (nem hifire).
Persze bizonyára vannak olyanok is, akik mindig többre vágytak, vagy olyanok akik nem a saját ízlésüknek megfelelően (haver/barát véleménye alapján) vásárolgattak, vagy akik pl. anyagi lehetőségeik híján nehezen tudtak tovább lépni, de határozott elképzelésük volt a jó hifiről. Bárhogy is legyen, érzékeny ez a terület, hogy ki mikor és miért cserélt le egy-egy készüléket, vagy akár a teljes rendszerét.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: nor »


Ezt a topikot olvasva pont nem ez jön át fő célként. Néhány kolléga évtizedeken keresztül nagyjából évente lecserélte a teljes rendszerét.
A cserélgetésben szerepet játszhat a bizonytalanságon túl az is, hogy pl. egyre több pénzt tudott erre szánni valaki és egyre inkább a neki tetsző rendszer felé tudott haladni. Nekem is volt már pár cserém, de a mostani rendszerben hosszabb távon nem sok változtatást fogok eszközölni.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



"Én már tudatosabban próbálom kihasználni a zenehallgatással töltött időmet (amely sajnos egyre kevesebb) és nem azt keresni, hogy mi miért nem jó, csak élvezni az adott pillanatot."
 
Eddig kellene sokunknak eljutni itt a fórumon is

Ezt a topikot olvasva pont nem ez jön át fő célként. Néhány kolléga évtizedeken keresztül nagyjából évente lecserélte a teljes rendszerét.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: tollact »


Én is csatlakozom:
 
1981-től van valamilyen hifi berendezésem, de arra, hogy mikor voltak a cserék nem emlékszem, így csak a sorrendet írom le.
 
Hitachi HT324 lemezjátszó - Videoton Aida- DC 2002A
          "                                                  "         Orion HS 280 fehér, majd kék középsugárzókkal
Az Aidába beépítésre került egy HFM 1 phono, egyidejüleg kikerült belőle a hangszín és előerősítő fokozat.
A lemezjátszóba egy Ortofon VMS 3 Mk II hangszedő, majd ez a hangszedő átkerült egy NAD 5120-as lemezjátszóba, amiben eredetileg Mogami RCA kábel volt. Csatlakozott egy Pioneer CT3 kazettás.
 
Az erősítő egy DIY Quad 405-re változott, a phono újraépítve külön komplett előerősítő dobozba került. Természetesen a hangsugárzók ekkor már régen állványokon álltak. Ekkor jött egy Heybrook HB 1 MkII
A NAD-ban a hangszedő Ortofon MC 10Super lett KFKI (magyar) trafóval. A lemezjátszó is állványra (és szétszedésre) került.
A Quad erősító egy Haffler kit alapján utánépített dual mono végfokra változott, ez azóta is működik a hálószobai rendszeremben.
 
Kb ekkor kerültem ismerettségbe a Merlin Audioval (kb 92-ben) A  HFM-ben megjelent JPW doboz felkeltette a figyelmemet, ehelyett István egy AN-K dobozra beszélt rá, majd a lemezjátszó is Systemdek I-re változott Goldring Eroica LX MC-vel                                           A lemezjátszót Systemdek IIX-re cseréltem Moth (Rega) 250-es karral,a mit Arzachel által átkábelezésre került. Természetesen az AN dobozok alatt már a saját állványok álltak,és AN-B, majd AN-L kábellel működtek.
Ekkor jött az OTO, így nagyjából az AN rendszer összeállt, az évek alatt már csak finomítgatni kellett.
 
Később lett AN-J/L doboz, QSSC kábelek, a lemezjátszóhoz Orbit tápegység, akril tányér, Helius Scorpio I majd III kar, a hangszedő Benz Wood lett, majd felújítás után az fejlesztett MR tűs változat. Az évek alatt minden készülék eredeti Sound Org. állványokra került. Majd befutott a Valdi a lemezjátszó pozícióját átvéve.
 
A CD-kről néhány szó: az első Philips CD160-as gépem a 89-es hűtővásárlási lázban került haza Ausztriából, majd ezt egy Denon DCD 820 váltotta. Ezt követte a Pionner PD-S 901, ez már elég komoly gép volt szerintem, ez még a Haffler végfokos időszakban szolgált. Jelenleg egy csöves CD 304MkII gép szolgál CD játszókét több ponton már az eredeti tuning is módosítva lett, pl a mechanika.
 
Ezeken kívül járt nálam Panasonic DVD-S75 és néhány Cambridge Audio DVD-játszó, az egyik Azur 540V2 most is szolgál egy Dactilusra kötve, de csak zenés DVD-kre használom
 
És persze a tunerek. A Vidi átalakítás után már nem akart működni rendesen a rádió, így először lett egy ST 1025, majd egy ST 250-es Orion, amit egy 7600 as Technics majd a mostani  Kenwood követtett. Rádiózni mindig szerettem, nagy hangsúlyt fektettem rá, mindig volt nagyméretű tetőantennám, forgatható kivitelben. Máig azt vallom, hogy egy jó komolyzenei élő közvetítés jobban tud szólni, mint bármilyen konzerv-zene.
 
Bocs, ha hosszúra sikerült.                                           
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Van hallhato kulonbseg kabelek kozott.
Ezt szerintem senki nem tagadta soha. Csak a kábelek árazása és a hallható minőség között nem sikerült nekem összefüggéseket, arányosságot találni eddig. De ahogy olvasom, hallom sokan mások is vannak ezzel így.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Töki »



 
Nekem már kezd körvonalazódni a "végállomás" rendszer, de az a szomorú, hogy még semmi nincs meg belőle

Párszor már nekem is körvonalazódott
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

Van hallhato kulonbseg kabelek kozott.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »



"Én már tudatosabban próbálom kihasználni a zenehallgatással töltött időmet (amely sajnos egyre kevesebb) és nem azt keresni, hogy mi miért nem jó, csak élvezni az adott pillanatot."
 
Eddig kellene sokunknak eljutni itt a fórumon is
Kábelek terén is hasonló a gondolkodásunk..

 
Teljesen egyetértek veled, de ebben a maximalista világban ez elég nehéz.
Akinek van lehetősége anyagilag és igénye is a mindig jobb megtapasztalásához, az nagyon nehezen tud leállni egy adott szinten. Szerintem.
 
Nekem már kezd körvonalazódni a "végállomás" rendszer, de az a szomorú, hogy még semmi nincs meg belőle
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: nor »


"Én már tudatosabban próbálom kihasználni a zenehallgatással töltött időmet (amely sajnos egyre kevesebb) és nem azt keresni, hogy mi miért nem jó, csak élvezni az adott pillanatot."
 
Eddig kellene sokunknak eljutni itt a fórumon is
Kábelek terén is hasonló a gondolkodásunk..
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »


sem az Enigma sem az Envoy nem omni. Zsolt csak indirekt sugárzóknak hívja őket.
 
Felőlem. Legyen akkor indirekt
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Volt szerencsém egyszer meghallgatni egy Envoy 2-est, egy csúcs Heed lánccal.
Ez volt az első omni, amit nekem valóban nagyon tetszett. Korábban hallottam egy Enigmát is, ami engem akkor nem győzött meg.

 
sem az Enigma sem az Envoy nem omni. Zsolt csak indirekt sugárzóknak hívja őket.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”