Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"Majd eladtam mindent és tanulmányaim folytatásába fektettem ezt az összeget."
 
na ez volt a legjobb lépésed  

Online
Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: pferi »


1993  Yamaha K350 kazettás deck
           Diy erősítő ( a rosszabbik fajtából )
           Orion HS480 - a pokoli torony ( pokolian nehéz volt haza vinni és pokolian rosszul szólt)
1996   JBL XE1
           Pioneer A-102 erősítő
           Tecnics SLPG-100
2000   Qadral qlx-155
           Pioneer A-102 erősítő
           Marantz cd-4000
2004   Tannoy R-2
           Marantz PM-66
           Marantz cd-4000
2008   Phonar P30 prémium
           Diy elő-végfok ( nem volt rossz hangja, de nem volt üzembiztos )
           Marantz cd-4000
           Project 6.1
2010   Tannoy D-500
           Kenwood KA-9100
           Arcam FMJ cd-17
2013   AudioNote AZ2
           Pointe Sima mk2
           Arcam FMJ cd-17
           Hivox Alces
           Project Debut III Phono
A kábelek jöttek mentek, ami tartósan megmaradt, az az Arzachel féle IC.  Nem mondom, hogy nem nézegetek más komponenseket, ( főleg hangfalat, mert imádom a fafurnéros dobozok kinézetét , de az AN-nek nagyon bejön a hangja).
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Ezt nem tudtam hová tegyem a fórumba.
 
Hihetetlen hogy a zenében mi előfordulhat.
 
http://lemon.hu/2016/01/12/a-pi-gyonyoru-dallama/
 




Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Konklúzióim röviden és célratörően:  
- hifi szaksajtónak ne higgy
- azokba bízz, akik már végigjárták az utat, de ne hagyd magad befolyásolni
- nincs olyan, hogy legeslegjobb, az a jó, amit te élvezel és teljesen mindegy, hogy ki mit mond
- ne költsetek sok pénzt kábelekre, mert óriási átvágás az egész
- nem az számít, hogy milyen értéket képvisel a rendszer, hanem hogy neked mit ad
- szinergia, szinergia, szinergia!
 

Abszolút egyet értek minden pontjával.
Lehetne még folytatni több hasonlóval, például:
- a zene működését hallgasd ne a hangokat, elképzelt hangzásokat, idealizált hangképeket
- kereskedőnek mindig az az elsődleges célja hogy eladja azt ami a raktárában van
- a jó hifi, ahogy a jó film, jó zene nem korszakok, nem idő kérdése
- amikor egy rendszer szól akkor azt mindennel együtt teszi ami a hangzásban részt vesz, a szobával, hangfelvételekkel együtt és persze a hallgató emberrel együtt
- nincs a hifiben fix pont, az egész egy sok váltózóból álló egyenlet
 
Nagyon jó ez a topik. Talán hifi fórum nem szólt még ennyire arról amiről egy hifi fórumnak a leginkább szólnia kellene.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Volt szerencsém egyszer meghallgatni egy Envoy 2-est, egy csúcs Heed lánccal.
Ez volt az első omni, amit nekem valóban nagyon tetszett. Korábban hallottam egy Enigmát is, ami engem akkor nem győzött meg.

Egy Enigma is szerepelhet elég sokféle módon, szinten. Nekem például otthon mikor Enigma volt sikerült egészen tisztességes rock hangot kihozni belőle.
Szerintem nagyon jó hangsugárzó, csak nem igazán hifi demózásra való. Hosszabb távú zene hallgatással lehet nagyon megszeretni.
Én úgy gondolom hogy talán leginkább az Enigma 3 volt az a verzió ahonnan tényleg készen volt. A korábbi változatoknak voltak még problémáik, nálam is. Mondhatni együtt élhettem a fejlődése különböző pontjaival éveken keresztül majdnem a legelejétől kezdve, amit talán Enigma 0.5-nek lehetne nevezni.

Avatar
G.Viktor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 22:37
Értékelés: 48

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: G.Viktor »


Sziasztok!
 
Röviden megpróbálom én is ismertetni a hifis fejlődésemet, visszalépésemet, tanulságaimat.
Mint sok kezdő korombeli zenehallgató én is a Technics-es korszakkal kezdtem – valamilyen rádióerősítő,  Sl-Pg 490 és Pioneer CS3030 - amely már a legelején óriási csalódás volt. Lapos, unott, mosott, dinamikamentes, élvezhetetlen hang jellemezte.
Ezt követően felüdülés volt a DIY-s korszak egy QUAD 405 és egy Visaton Alto II társaságában.
Aztán a hifi „szaksajtó” áldásos hatására elkezdtem cserélgetni a különböző készülékeket és keresni saját hifis identitásomat, melynek eredménye: sok bosszankodás, elégedetlenség és a készülékek adás-vételéből eredő anyagi veszteség.
 
Néhány készülék, amellyel próbát tettem (és eszembe jut):
Erősítők: Nad 312, Denon Pma 320, Arcam Alpha 9,  Luxman L410, Dual CV 40, Heed Obelisk Pro
Hangsugárzók: Visaton Alto I és II, Tannoy Mercury M2, TSM Puris 300, Triangle Zerius 202
CD: Sony CDP 630 QS, Grundig 8100, Cambridge Audio 640V2
 
Ezután egy blog hatására elkezdtem érdeklődni a korábbi Merlin Audio által forgalmazott termékek után, ami reményt hozott az életemben.
Felépítettem egy olyan összeállítást, amely olyan zeneiséggel rendelkezett, ami véleményem szerint kimagasló volt egy kb. 200.000 Ft-ot érő rendszertől. Csak ezt vettem észre, hogy mindig zenét akarok hallgatni teljesen mindegy, hogy akusztikus, komoly, pop, rock vagy elektronikus zene szólt rajta. Végre egy komplett egység volt nem csak a készülékek halmaza.
Ez egy Moth Series 30 végerősítőből, egy DIY passzív előfokból, egy Audio Note AZ1 hangsugárzóból, egy Marantz Cd-84 lejátszóból és DIY kábelekből ( Schmidt Ferenc „alias” Freebá) állt.
Később kiegészítettem egy DIY Lenco L-75 lemezjátszóval, Goldring 2100hangszedővel és egy Pointe Analogia SE phonoval.
 
Csak hát a vezérhangya nem alszik. Én is a modern kor egyik legnagyobb betegségében (és véleményem szerint a legtöbb hifistára kiemelten igaz, tisztelet a kivételnek) szenvedtem: a még többet, még jobbat szindrómában.
 
Eladtam a készülékeket, hogy megpróbáljak a rendszerelmélet szellemében tovább lépni egy Audio Note P1 erősítő, Audio Note AX2 hangsugárzó és Audio Note kábelek ( Lexus és L ) társaságágban. Jó volt, jó volt, de valami hiányzott.
 
Majd eladtam mindent és tanulmányaim folytatásába fektettem ezt az összeget.
 
Jelenleg egy alap Denon cd és rádióerősítő, egy MB Quart 1000 (nagyon jó dobozok, érdemes ráépíteni egy komolyabb rendszert is) és a már fent említett DIY kábelek társaságában töltöm a napjaimat és nagy kíváncsisággal várom, hogy megérkezzen egy kis akkumulátoros erősítő, amelyet most rendeltem.
 
Konklúzióim röviden és célratörően:  
- hifi szaksajtónak ne higgy
- azokba bízz, akik már végigjárták az utat, de ne hagyd magad befolyásolni
- nincs olyan, hogy legeslegjobb, az a jó, amit te élvezel és teljesen mindegy, hogy ki mit mond
- ne költsetek sok pénzt kábelekre, mert óriási átvágás az egész
- nem az számít, hogy milyen értéket képvisel a rendszer, hanem hogy neked mit ad
- szinergia, szinergia, szinergia!
 
Én már tudatosabban próbálom kihasználni a zenehallgatással töltött időmet (amely sajnos egyre kevesebb) és nem azt keresni, hogy mi miért nem jó, csak élvezni az adott pillanatot.
 
Szép napot!
 
DP csöves előerősítő, Fidelity Topas, Schmidt F. és Canare kábelek, Braun LS 130, Lenco L75.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »


AVagy valami középút a kettő között, valami olyan fajta formában ahogy a Heed hangsugárzók működnek. 
 
Volt szerencsém egyszer meghallgatni egy Envoy 2-est, egy csúcs Heed lánccal.
Ez volt az első omni, amit nekem valóban nagyon tetszett. Korábban hallottam egy Enigmát is, ami engem akkor nem győzött meg.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Köszi!
Az nem volt jobb,mint az általad elképzelt Heed-JBL kombináció?
(Hozzáteszem,hogy az akkori rendszerem nagyon nem volt egységes és meg sem közelítette a mostanit-még Diapason-nal sem!)
Én egyébként tökéletesen meg vagyok győződve az omni felsőbbrendűségéről és valóban az lenne a jó,ha abból is lenne sokkal nagyobb választék,hogy mindenki megtalálja a magának legjobban tetszőt!
Gyuri

Amit akkor nálad hallottam az nekem az egyik legnagyobb hifi élmények egyike volt. Diapason-t előtte nem hallottam még és az a nagy levegő, finom életszerű felbontás az nagyon nem volt mindennapi. A nagyzenekar dinamikája, hangtömege is elég ritka életszerűséggel tudott megszólalni, ráadásul mindezt úgy hogy soha egy pillanatig se éreztem a szokásos hifis nyomulást amit sok nagy dinamikai képességű direkt sugárzó képes művelni hasonló helyzetben és ami semmilyen zenekari élő előadásra nem hasonlít. Amikor a Diapason-ból meg eszköztelenül jönnek a nem kicsi energiák folyamatosan. Számomra ezt tudják leginkább a jó nem direkt sugárzók. És persze jó tervezés esetén az irány független hangot, amikor egy sok utas rendszer úgy szól mintha egyutas lenne. Ezekben a versenyszámokban a legjobb volt amit addig hallottam. De éreztem hogy valamiért nincs egyben. Valószínűleg populárisabb műfajokon már nem tetszett volna annyira. De hát tudjuk az öreg Shahinian kizárólag milyen zenékre tervezte a hangsugárzóit.
Az omni nekem nem feltétlenül csak az előnyökről szól minden esetben. A hifi feladata szerintem az kellene legyen hogy a zenét úgy tegye oda ahogy annak a zenének meg kell szólalnia. És a teljes omni , tehát a mindenfelé hangszóró, szerintem amennyire előnyös bizonyos műfajoknak, sok esetben annyira gátja más zenei műfajoknak. Ezért én ha tehetném vagy két rendszert, vagy legalább két hangsugárzót tartanék, a legjobb nem direkt és a legjobb direkt sugárzót. Vagy valami középút a kettő között, valami olyan fajta formában ahogy a Heed hangsugárzók működnek. Plusz még hozzá a jobb JBL-ek 30-38 cm-es gyors, papír mély sugárzói hasonló képességű párokkal feljebb, igazi testességgel és sebességgel. Na ilyen hangsugárzóról nem tudok jelenleg hogy létezne.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Igen, nálad a Diapason-t.
Köszi!
Az nem volt jobb,mint az általad elképzelt Heed-JBL kombináció?
(Hozzáteszem,hogy az akkori rendszerem nagyon nem volt egységes és meg sem közelítette a mostanit-még Diapason-nal sem!)
Én egyébként tökéletesen meg vagyok győződve az omni felsőbbrendűségéről és valóban az lenne a jó,ha abból is lenne sokkal nagyobb választék,hogy mindenki megtalálja a magának legjobban tetszőt!
Gyuri

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Hallottál már nagyobb Shahinian hangsugárzót(Obelisktől kezdve)?
Igen, nálad a Diapason-t.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »



Nem egészen erről van szó. A nem direkt sugárzókat most is szeretem. De abból se mindegyiket. És a direkt sugárzókat se vetettem én el teljesen. Persze sokszor érveltem a nem direkt sugárzás előnyei mellett, tudom, de azokat ma is úgy gondolom.
Az ideális hangsugárzót valahogy úgy képzelném el magamnak hogy mondjuk a Heed Enigma, Grand Enigma és a JBL 4311WX számomra kedvelt tulajdonságai valahogy összerakva egy hangsugárzóban. Vagy valami ideális átmenet közöttük. Csak ilyen hangsugárzót jelenleg nem lehet kapni, nincs. Vagy legszívesebben mindkettőből tartanék egyet, csak a jelenlegi lakás körülményeim nem teszik lehetővé az álló doboz pár rendes elhelyezését. Sőt, mondhatni most egyáltalán a hangfalas zene hallgatás se egyszerű nekem.

Hallottál már nagyobb Shahinian hangsugárzót(Obelisktől kezdve)?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Akkor megszűnt a direktsugárzókhoz kötött ellenérzésed?
Nem egészen erről van szó. A nem direkt sugárzókat most is szeretem. De abból se mindegyiket. És a direkt sugárzókat se vetettem én el teljesen. Persze sokszor érveltem a nem direkt sugárzás előnyei mellett, tudom, de azokat ma is úgy gondolom.
Az ideális hangsugárzót valahogy úgy képzelném el magamnak hogy mondjuk a Heed Enigma, Grand Enigma és a JBL 4311WX számomra kedvelt tulajdonságai valahogy összerakva egy hangsugárzóban. Vagy valami ideális átmenet közöttük. Csak ilyen hangsugárzót jelenleg nem lehet kapni, nincs. Vagy legszívesebben mindkettőből tartanék egyet, csak a jelenlegi lakás körülményeim nem teszik lehetővé az álló doboz pár rendes elhelyezését. Sőt, mondhatni most egyáltalán a hangfalas zene hallgatás se egyszerű nekem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A mostani JBL 4311WX doboz amit nagyon szeretek, főleg a megszólalási módját, természetes irányú őszinteségét.
Akkor megszűnt a direktsugárzókhoz kötött ellenérzésed?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Ha már ilyen sokan akkor valamit én is írok ide.
Én inkább a jelenlegivel kezdeném.
Zene hallgatásra kis szobában: Linux-os számítógép, Focusrite Scarlet 2i4, Shure SRH1540 füles
Ugyanitt még JBL LSR305 aktív dobozka, rövidebb alkalmi zene hallgatásokhoz de leginkább néha előforduló hanggal kapcsolatos számítógépes munkákhoz.
Nagy szobában jelenleg egy inkább mozira, néha zenére is használt rendszer, Pioneer BDP-170 lejátszó, Heed Obelisk Si3 előfokként, de néha teljes erősítőként is, Omnitronic P-250 végfok, JBL 4311WX dobozok. Itt a forrás és az erősítő még alakulóban van, de mozira így is nagyon jók együtt.
Korábban részben, néha teljesen Zsolt Audio, Heed Audio rendszerek. Rega Planar 3 LP-játszó 20 évig ment zene hallgatásra sokféle hangszedővel, később Roksan Xerxes, Tabriz-Zi, Corus. LP-játszó most nincs. Roksan Kandy MkIII CD, amit nagyon szerettem, évekig használtam és nálam igen sok, sokszor nála sokkal drágább számítógépes holmit is kiütött hangban. Heed Obelisk, Si, X2 mióta ezek léteznek mindenféle változatban az elsőtől kezdve, Heed Enigma hangfal, mondhatni az ős teszt verziótól kezdve az Enigma 3-ig.
Még korábbi rendszer Regával, Harman Kardon 720 CD, Harman Kardon 630 erősítő, JBL HLS-610. Itt váltotta az erősítőt az első Heed Obelisk és használtam évekig ezt az összeállítást nagy megelégedéssel.
Még régebben volt mindenféle, Pioneer receiver Orion HS280-al, Royd Coniston R doboz kb. 10 évig, közben Heybrook HB1 rövidebb ideig.
Ezeken kívül össze se tudnám számolni mennyi fajta holmi járt nálam vendégségben, amikkel nem kevés tapasztalatot gyűjthettem. Nagy köszönet érte a kölcsönadóknak.
Ami készülékekre a legszívesebben emlékszem, amiket ma is szívesen vissza vásárolnék, tudnék velük most is zenét hallgatni:
Rega Planar 3/RB300/Denon DL-110
JBL HLS-610 dobozok
Heed Obelisk Si, Enigma rendszer
A mostani JBL 4311WX doboz amit nagyon szeretek, főleg a megszólalási módját, természetes irányú őszinteségét.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zz7 »



10 eve ugyanazt a hangfalat (Chario Pegasus), 8 eve ugyanazt a lemezjatszot (Michell Gyro SE, Tecnoarm, Heed Quasar, Benz Ace L - ebbol mar a harmadik darabot, a legujabb tuprofillal), 7 eve ugyanazt a CD jatszot (Cambridge Audio 840C), 6 eve ugyanazt az erositot a kotelezo hangfal kabellel (Naim Nait XS, Naca5) hallgatom.
 
5 eve vettem egy Squeezebox Touch-ot, 2 eve egy AKG Q701-es fejhallgatot es Heed Canalot fejhallgato erositot.
 
Tavaly eladtam az evek soran osszegyult ilyen-olyan ic kabeleket. Azota Van Damme-ot hasznalok, hamarosan a digitalis ic-t is VD-re cserelem. Minden tapkabelek a keszulekhez kapott gyari.

Ilyen egy zene hallgató ember hozzáállása a hifihez.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


10 eve ugyanazt a hangfalat (Chario Pegasus), 8 eve ugyanazt a lemezjatszot (Michell Gyro SE, Tecnoarm, Heed Quasar, Benz Ace L - ebbol mar a harmadik darabot, a legujabb tuprofillal), 7 eve ugyanazt a CD jatszot (Cambridge Audio 840C), 6 eve ugyanazt az erositot a kotelezo hangfal kabellel (Naim Nait XS, Naca5) hallgatom.
 
5 eve vettem egy Squeezebox Touch-ot, 2 eve egy AKG Q701-es fejhallgatot es Heed Canalot fejhallgato erositot.
 
Tavaly eladtam az evek soran osszegyult ilyen-olyan ic kabeleket. Azota Van Damme-ot hasznalok, hamarosan a digitalis ic-t is VD-re cserelem. Minden tapkabelek a keszulekhez kapott gyari.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: K P »


Jó téma, tanulságos.
 
Nekem sok változás nem volt a készülékeimben, mivel van más hobbi, szenvedély is.
A csillagosak most is a rendszerben vannak.
 
Magnó:
Aiwa 450- es deck
 
CD jàtszók:
Proton AC-421, Denon dcd-595 Alisca mod*
 
Tunerek:
Orion ST-1025
Pioneer TX 1000*
 
Erősítők:
Uher ua140
Pioneer A 607R*
 
Lemezjátszó:
Tesla NC 440 tuningolt+ Shure M97 + Alisca phono*
 
Doboz:
Alisca monitor prototípus, pár éve modolva*
 
Egyebek:
Alisca blackline line kábelek (IC, hangfal, táp)*
Hivox Alces 4-es elosztó

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: -KP- »


2001 - jamo studio 180 - orion erősítő (típusra mér nem emlékszem) majd sherwood ai 1110
 
2003 - wharfedale diamond 8.4 majd 8.3 - marantz sr4300
 
2004 - dynaudio a42 - nad c320 (?) - philips dvd játszó és pc terratec kártyával
 
2006 - 2014 no hifi, pc + fejhallgatók
 
2014 - Swans T600 - heed obelisk + x2 + rif audio akkus dac rövid ideig majd advance x-i60 (ezt a cserét költözés miatt léptem meg)
 
Jelenleg: Heed Bee + advance x-i60. Swans T600 sorsa egyelőre kétesélyes. advance menni fog valószínűleg, vagy heed luna / canopus vagy elixir fog jönni helyette valamilyen heed da-val, csak hogy meglegyen a rendszer szinergia. Ezután meg is állok egy jó darabig. Van más hobbim is és a lakás projekt még előttem van

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Én is a kronológiát választom:
 
1974 körül Tesla NC440 - Elisabeth/Unitra/ receiver - Videoton Opál sugárzó
 
1980 Pioneer PL-300 - Orion SE260 - Orion HS280 proto.
 
1984 PL-300 - Merkury/Unitra/ receiver - Orion HS280(kékmembrán)
 
1989 PL-300 Videoton RT 7300/EA 7386 S tuner/erősítő - Orion HS280(kékmembrán)
 
1999 ProJect RPM 4 Marantz PM 66KI Dynaudio 42
 
2006 ProJect 2Expression/Benz Micro - ReVox A76 - Heed Quasar - Naim nait 5i - CD 5 Epos 12.2
 
2007 ua. csak Roksan Radius 5
 
Ezután jött a downgrade .   Erről máskor

Egy kis kiegészítés ehhez:
 
Valamiért CD-ket nem írtam.
 
1992-től (!) 1999-ig NAD 5320; utána Marantz CD 6000OSE 2006-ig. Kiegészítésnek Marantz DV 7600.
Kábel IC : 1999-től 2006-ig Monitor IC, utána Neotech KHS 441 SM. Hangsugárzóhoz 1999-ig Neotech KS-11275, utána Naim NACA 5
 
A downgrade a következőkben.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: fülelek »


1974 -Lenco L75 + Philips erősítő, Videoton Brillant hangsugárzó

1975 - Uher Report (4000?) szalagos magnó Pana mikrofonok

1978-tól különféle saját csöves erősítők 4A32 hangszóróból épített hangsugárzó saját tölcséres magassal

1983 -még mindig csöves elektronikák, Dual lemezjátszó ShureV15 majd különféle ortofon piköpök, Rauna Tyr (svéd) hangsugárzó, aminek nem volt doboz hangja, lévén betonból öntötték

szolgálati Nagra magnó, Thorens TD126, Brüel&Kjaer mikrofonok

1986 körül agyon tuningolt Nad lemezjátszó csöves saját MC RIAA-val

1987 -Kuzma futómű - már félvezetős az elektronika és Periszkóp hangsugárzó (50 pár készült belőle)

1990-től különféle Rotel cédéjátszók, tuningolva, VdH kábelek kívül és belül, 1995-től Crystall dac csipekből épített különféle dac-ok

Aztán többféle Dynaudio hangsugárzó, különféle Focal és Audax hangszórókból épített kisebb-nagyobb dobozok

na majd folyt köv...

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Én is a kronológiát választom:
 
1974 körül Tesla NC440 - Elisabeth/Unitra/ receiver - Videoton Opál sugárzó
 
1980 Pioneer PL-300 - Orion SE260 - Orion HS280 proto.
 
1984 PL-300 - Merkury/Unitra/ receiver - Orion HS280(kékmembrán)
 
1989 PL-300 Videoton RT 7300/EA 7386 S tuner/erősítő - Orion HS280(kékmembrán)
 
1999 ProJect RPM 4 Marantz PM 66KI Dynaudio 42
 
2006 ProJect 2Expression/Benz Micro - ReVox A76 - Heed Quasar - Naim nait 5i - CD 5 Epos 12.2
 
2007 ua. csak Roksan Radius 5
 
Ezután jött a downgrade .   Erről máskor
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


 

Az F15-öm sem kicsi, de ez valami szörnyeteg!  
...és a teljes rendszerem az F19 "szörnyeteggel".Külön ajánlom figyelmetekbe, a Sony MDP850 képlemezjátszót (ha valaki emlékszik még a formátumra), ami átmenetileg CD-játszóként üzemelt.

 

longkft.hu/audioblog/

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: aeternum »



Az F15-öm sem kicsi, de ez valami szörnyeteg! 

Az igazi angol dokkmunkás, semmi talján finomság...)
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: earforce »



Erősítő - vagy a mostani (MF6 500i), vagy az F25/19 elő-/végfok
 

Az F15-öm sem kicsi, de ez valami szörnyeteg! 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Nekem is tetszik ez a kezdeményezés, bár pironkodva fogom a szerény készülékeket fölsorolni. Próbáltam teljes láncokat és kb. időrendi sorrendben fölvázolni, de rájöttem, hogy reménytelen vállalkozás.
 
Deck:
Technics M205 (az egyedüli szalagos gépem, hozzám is használtan, problémásan került, nem sok jó emlékem van róla.)
Rotel valami 800-assal kezdődő számú (kb semmire nem használtam, a fönti Technicsszel egy kategória lehetett, de jó állapotban került hozzám, eladtam)
Tuner:
Rotel Rt 845 (kis könnyű tuner, mindent jól csinált, de semmi különöset nem tapasztaltam, a Marantz 2216-os rádióerősítővel kb döntetlenre értékeltem egy felületes teszten, kissé felelőtlenül eladtam)
 
Erősítő:
Unitra WSH 111 (kis teljesítmény, gyönge és bonyolult gép, egészségtelen hangszínnel)
 
Videoton Ra 6363s (brutális basszus, kicsi teljesítmény és masszívan diszkósan elszínezett hang)
 
Technics sa-ex 140 (föntieknél sokkal erősebb és kultúráltabb, de lekerekített hangú gép)
 
Pioneer a 443 (nagy teljesítmény, jól kivehető torzítás, nyílt hang)
 
Csöves 2*25 wattos ellenütemű házi gyártmány (más iskola meleg és nyílt hang... mai napig megvan, sajnos átüt valahol, ezért nincs használatban, de meg fogom javíttatni!)
 
Marantz pm 550 dc (tisztességes teljesítményű, meleg hangú gép, meglehetősen bonyolult)
 
Rotel ra 820ax (kicsi a bors, de erős. Igen dinamikus, de kemény, éles hangú, sok részletet megmutat)
 
Marantz 2216 (Szépség. Az erősítője kissé loudneszesen szól, meleg és lekerekített hang, a legcsövesebb tranzisztoros. A magasai túl fényes színezetet kapnak. 5-ös skálán az erősítő: 4, tuner 5)
 
Lemezjátszó:
Technics sl-b 210 (nem komoly)
 
CD-játszók:
 
Technics sl-pg valami (nem volt vele bajom, de semmi különös)
 
Philips Cd 600-as sorozat kb 4 ilyen sorozatú gépem van (masszív mechanika, problémamentes olvasás, nem gáz dac, kissé élénk és nyitott hang, ezek jutnak eszembe róluk.)
 
Hangsugárzók
 
Videoton dcr 3090 (Eddigi legnagyobb ládám, masszív basszus, jó hatásfok, de másra sem jó. Ennek a basszusa mindenre rátelepedik)
Ruark Sabre (az első értelmes hi-fi dobozom, minőségi ugrás volt. Nyílt és részletező hang, sok információval, élesen hajlamos szólni.)
 
B&W dm600 (Reális, visszafogott hangzás, csak kicsi helyiségben érdemes használni)
 
Wharfedale denton 2xp (Tompika, ugyanakkor kiváló hangszín, különösen komolyzenén. Eladtam hamar, ökörség volt. Szép megjelenés.)
 
Bose 205 (Szinezd újra, szinezd újra... egészséges, hosszan hallgatható, de szinezett hang)
 
TDL nucleus 1 (Kellemes kis darab, sok mindenben hasonlít a Ruarkra, de a baszusa csak kattogás volt szinte)
 
Wharfedale Super Linton (Nyugodt, lekerekített hang, igen fedett, de reális hangszínnel, komolyzenén is!)
 
Monitor Audio r252 (Szinte semmi basszus, informatív, nagyon nyílt hang éles magasakkal)
 
Wharfedale Melton (Kétutas hangsugárzó 30-as méllyel nem szólhatna így. Ésszel fölfoghatatlan módon egész kellemes. Kb mint a linton, de több basszussal. Ez semmit nem tesz hozzá a zenéhez, ellenben ezt-azt el is hallgat, de a hiány még mindig sokkal tűrhetőbb, mint a többlet, ezt nagyon tudták a tervezői. ravaszul alkották meg! Nem a leginformatívabb dobozom, de amit tesz, abban hibát nem találok.)
 
B&W 603 s2 (Fölmerült az igény bennem egy olyan hangsugárzóra, ami legalább valamit tesz az alsó oktávval és nagyobb dinamikával is megbirkózik. Nagyon ellentmondásos doboz. Éles hangot gyakran hall az ember, közép, vagy magas kiemeléssel, de éles hangot reális hangszínnel... Ez a 603 s2. Igen informatív, beültet az első sorba, az erősítőre rettentő kényes. Éles, szúrós hang, reális hangszín. Becsületére legyen mondva, hogy a basszusa nem telepszik rá a zenére, de ha kell, akkor van, számomra kellő mennyiségben. A fölhasznált hangszórói alapján messze többre lenne hivatott, mint ahogy szól, talán egy tisztességes hangváltóval... Messze nem végállomás)
 
 
Jelenlegi rendszerek:
 
1. Philips CD600 valamennyi + Marantz pm550 dc/rotel ra 820ax + B&W603 s2 / Wharfedale Melton. (A csöves gépnek ebben a rendszerben lenne a helye, de sajnos átütés miatt nincs használatban)  Lenne mit fejleszteni rajta...
 
2. Kis hordozható b-rendszer: Rotel ra 820ax +B&W dm600
 
3. Philips CD600 valamennyi + Marantz 2216 + Ruark Sabre (módosítva kissé, hosszas próbálkozás után SEAS 27 TDFC magasakkal) Hétvégi rendszernek, másodrendszernek megteszi.

Ne pironkodj, kinek mi fér bele.
Különben is a zene szeretete nem egyenesen arányos az anyagi lehetőségekkel!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”