Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Régen mondtam , hogy az spc nem annyira jó kábel . Bár ezt az ár minőség mutatójára értettem . A hangkaraktere azért nem szokott rossz lenni . Igaz csak az első árnyékolatlan verziót ismerem jól . A 2. generációs , már árnyékolt változatot amikor hallgattuk Körmenden a Horváth Tibinél , akkor nem tetszett az árnyékolatlan mellett.  A Vz2-ről meg az LPz-ről már több helyről hallottam ,hogy nem lett jó . Nem volt még alkalmam hallani . Az első verziókra még nem hallottam panaszt! Viszont a legújabbakat sem hallottam még.De hát Kondo már nem él . Ezek a frissek már "csak" a cégének a fejlesztései.
Nekem nincsenek jó tapasztalataim ezen a vonalon. Szerintem nagyon kompromisszumos a dolog de ez egy másik téma.....

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Régen mondtam , hogy az spc nem annyira jó kábel . Bár ezt az ár minőség mutatójára értettem . A hangkaraktere azért nem szokott rossz lenni . Igaz csak az első árnyékolatlan verziót ismerem jól . A 2. generációs , már árnyékolt változatot amikor hallgattuk Körmenden a Horváth Tibinél , akkor nem tetszett az árnyékolatlan mellett.  A Vz2-ről meg az LPz-ről már több helyről hallottam ,hogy nem lett jó . Nem volt még alkalmam hallani . Az első verziókra még nem hallottam panaszt! Viszont a legújabbakat sem hallottam még.De hát Kondo már nem él . Ezek a frissek már "csak" a cégének a fejlesztései.
Aki velem együtt hallotta a Vc-II-t, azok mind lecserélték a VcI-et. Szerintem is sokkal jobb lett az előző szériánál, vannak benne az Lpz-re utaló jegyek.. Nálam egy másfél méteres szett után a 2.5 m-es vált be igazán. Az ezüst Kondo kábelek megítélésére szerintem a Kondo elektronikák alkalmasak. A hazai forgalmazó szerint is sokkal jobbak az új ezüst kábelek, a régiekhez viszonyítva úgy, hogy nem sokkal drágábbak.. De szerintem ez nem a kábel topik.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Nekem nagyon nem jött be a kondó.
Sem hangfalnál(spc 1) sem összekötő(vz 2) kábelnek. Vagy inkább úgy fogalmazok hogy az én rendszerembe nem volt jó. De ezt a kondóról sokszor hallom.

Régen mondtam , hogy az spc nem annyira jó kábel . Bár ezt az ár minőség mutatójára értettem . A hangkaraktere azért nem szokott rossz lenni . Igaz csak az első árnyékolatlan verziót ismerem jól . A 2. generációs , már árnyékolt változatot amikor hallgattuk Körmenden a Horváth Tibinél , akkor nem tetszett az árnyékolatlan mellett.  A Vz2-ről meg az LPz-ről már több helyről hallottam ,hogy nem lett jó . Nem volt még alkalmam hallani . Az első verziókra még nem hallottam panaszt! Viszont a legújabbakat sem hallottam még.De hát Kondo már nem él . Ezek a frissek már "csak" a cégének a fejlesztései.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Hányszoros áron? Az új Kondo szériákat hallottad már? 
Ezek már nem teremnek minden bokorban . 
Nem hallottam . 
Szerintem aki Prana-ra vált , már nem az ár dominál.
De majd figyelem a régieket, hátha az újak miatt kiszórják és akkor lecsaphatunk rájuk.
Nekem az is elég lesz........
Amúgy nem tudom a VC2 meg VZ2 mennyire új széria szerinted, mert abból rengeteg az eladó itthon és külföldön is . Ez az a jó széria ?

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Akkor Te még nem hallottál Vz kábelt ?! Vagy hasonlót sem !
Nekem nagyon nem jött be a kondó.
Sem hangfalnál(spc 1) sem összekötő(vz 2) kábelnek. Vagy inkább úgy fogalmazok hogy az én rendszerembe nem volt jó. De ezt a kondóról sokszor hallom.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



Állítólag a Pranawire határozottan jobb.
És ezt Kondo tulajoktol hallottam.

Hányszoros áron? Az új Kondo szériákat hallottad már? 
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Jó lenne, ha létezne olyan uni. kábeldarab, ami mindenütt megoldaná a gondokat...
Szerintem van ! Csak az ára nem uni.   

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ott már nincs vakarózás!
 
Jó lenne, ha létezne olyan uni. kábeldarab, ami mindenütt megoldaná a gondokat...
.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Mi a helyzet a villanyórával, az analóg vagy a digitális színezi el jobban a hangot ? Pláne ha a kismegszakító és a biztosíték sem mindegy illetve jobb ha ki van iktatva, szerintem a villanyórát is ki kell iktatni és bekötni elé a javasolt AN kábelt 6 millióért .(plusz a büntetés ha lebukok) , de szerintem megéri. 
Hát ezt nem tudom igazán . Az órával nálam cserélve lett a bejövő kábel is a lakás biztosíték táblájáig, meg az összes kismegszakító is. Meg lett ÉV relé is. kb 3 hónapba tellett mire meg tudtam szokni . Az első hét borzalmas volt.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


A villanyórától indítva azzal már lehet zenét hallgatni? Vagy még azon a szinten is lehet vakarózni, fészkelődni?
Ott már nincs vakarózás!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ne vedd magadat ennyire komolyan, mert még elhiszed, hogy valaki hisz neked. Húsz centi VZ kábel nem váltja meg a világot, akárhová dugdosod otthon, a Rega lemezjátszód, meg az ócska B&W  dobozaid között.
Akkor Te még nem hallottál Vz kábelt ?! Vagy hasonlót sem !

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Állítólag a Pranawire határozottan jobb.
És ezt Kondo tulajoktol hallottam.

Ne vedd magadat ennyire komolyan, mert még elhiszed, hogy valaki hisz neked. Húsz centi VZ kábel nem váltja meg a világot, akárhová dugdosod otthon, a Rega lemezjátszód, meg az ócska B&W  dobozaid között.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Sajnos, az arra érzékenyebb rendszerek hangját - és / vagy az elektromos zajokra érzékenyebb zenehallgatók hangérzékelését - a digitális fogyasztásmérő kifejezetten rontja.
Aha.Most már eljutottunk oda,hogy kifejezetten szerencsés az,aki még egyáltalán élvezni tudja a zenét a sok káros rendszereket betegítő nyavaja mellett.
Na ne már.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Sajnos, az arra érzékenyebb rendszerek hangját - és / vagy az elektromos zajokra érzékenyebb zenehallgatók hangérzékelését - a digitális fogyasztásmérő kifejezetten rontja.
Akkor tovább borzolom a tiszta áramra vágyók kedélyeit. Lehet olvasni, látni, PaksII ellenére, vagy talán még hatására, beindult a napelem bumm Magyarországon is. Ma már tényleg jó és megtérülő beruházás a saját napelem, 10év már valós és nem  reklám szöveg megtérülés emlegetése, bőven versenyképes a banki betétekkel, amik egyébként nem hajtanak hasznot. A villanyautózás is ebbe az irányba terel. Sokan már úgy telepítenek napelemet, hogy azzal fűtenek, napkollektornál hatékonyabb, jobb kihasználású. Pedig a gáz jelenlegi árával még nincs versenyben de tisztább, csendesebb, könnyebben automatizálható. Ez jó az átlag állampolgárnak.
 
De a hifiseknek? átok. Miért, mert ha szomszédban ott duruzsol egy 4-10kW-os napelem inverter, az úgy megszórja a környéket nagyteljesítményű kapcsolózajjal nappal, hogy lehet pakolna a passzív és aktív szűrőket dögivel. Pedig ezekre az inverterekre van lakókörnyezeti EMI/EMC szabvány, sokkal kevesebb zajt szabadna kibocsátaniuk mint ipari üzemek frekvenciaváltós-szervós hajtásainak. De 4kW felett az már csak mese, képtelenség gazdaságosan megoldani. Nekem csak egyfázisú a 2kW-os a napelem inverterem, de tudom mekkora zajt csap, szerencsére a hifi másik fázison van.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Mi a helyzet a villanyórával, az analóg vagy a digitális színezi el jobban a hangot ?
Sajnos, az arra érzékenyebb rendszerek hangját - és / vagy az elektromos zajokra érzékenyebb zenehallgatók hangérzékelését - a digitális fogyasztásmérő kifejezetten rontja.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: audioline »



Állítólag a Pranawire határozottan jobb.
És ezt Kondo tulajoktol hallottam.

 
A villanyórától indítva azzal már lehet zenét hallgatni? Vagy még azon a szinten is lehet vakarózni, fészkelődni?
.

Avatar
AST
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2015.09.28., hétf. 22:28
Értékelés: 34
Tartózkodási hely: Pest megye

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: AST »

Mi a helyzet a villanyórával, az analóg vagy a digitális színezi el jobban a hangot ? Pláne ha a kismegszakító és a biztosíték sem mindegy illetve jobb ha ki van iktatva, szerintem a villanyórát is ki kell iktatni és bekötni elé a javasolt AN kábelt 6 millióért .(plusz a büntetés ha lebukok) , de szerintem megéri.   

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Adhatnál kölcsön Wittaonak 10-12m Kondo ezüstöt, had ámuljon. Aztán ha esetleg úgy érzi, hogy ez lenne a legjobb költése, biztos leírja, Te pedig megdicsőülsz.
Régen aszonták a papír mindent elbír, nah a net annak sokszorosát is, ahogy elnézem a hétvégi ösvény-VF topicot.
Tudom, öreg, megkeseredett, csóró, süket hifista vagyok, mit pofázok bele a nagyok dolgába...?!
De közben azért figyelek ám: Kondo ösvény, végén P10 vagy P20, pár darab Entreq doboz és már majdnem lehet zenét is hallgatni, addig csak prüntyögés van, se zene, se tér, se valós hangszer hangok, se muzikalitás, se ritmustartás, semmi, nihil.

Állítólag a Pranawire határozottan jobb.
És ezt Kondo tulajoktol hallottam.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Ezért írtam azt , hogy hallgasd meg és ámulj.
A furcsállkodást meg hagyd csak utána!
Vagy mi volt a legjobb hálózati kábel amit eddig hallottál? Sok drága is van ami nem nagyon jó!

Adhatnál kölcsön Wittaonak 10-12m Kondo ezüstöt, had ámuljon. Aztán ha esetleg úgy érzi, hogy ez lenne a legjobb költése, biztos leírja, Te pedig megdicsőülsz.
Régen aszonták a papír mindent elbír, nah a net annak sokszorosát is, ahogy elnézem a hétvégi ösvény-VF topicot. 
Tudom, öreg, megkeseredett, csóró, süket hifista vagyok, mit pofázok bele a nagyok dolgába...?!
De közben azért figyelek ám: Kondo ösvény, végén P10 vagy P20, pár darab Entreq doboz és már majdnem lehet zenét is hallgatni, addig csak prüntyögés van, se zene, se tér, se valós hangszer hangok, se muzikalitás, se ritmustartás, semmi, nihil.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nickjames
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2016.08.10., szer. 22:27
Értékelés: 52

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nickjames »


Az ösvény nyugodtan végződhet készülékcsatlakozóban is, amit bedugsz közvetlenül a P10-be.
 
+1 Én így oldottam meg. De abban nincs tapasztalatom, hogy mennyivel lenne jobb (vagy nem) egy ösvény+minőségi fali cstlakozó+minőségi tápkábel kombó. Az biztos, hogy anyagilag a direkt csatlakozás barátságosabb.
 
Egyelőre az ösvény anyagával szeretnék tesztelgetni, de még nem szántam rá magam. Eddig két kábelt teszteltem, egy Ölflex Classicot (ez nagyon nem jött be), illetve egy 3x2,5 tömör, árnyékolt Erse tűzállót. Ez már lényegesen jobban szerepelt, tápkábelt is készítettem belőle a végfokokhoz, egyértelműen javítottak a gyári zsinórokhoz képest. De nem maradtak sokáig, még sok fokozat van onnan felfelé.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Azért a falban lévő kanócok, vagy akár ösvény is szépen le tud égni egy közvetlen villámcsapásnál. A Kondoból nem olcsó mulatság volna :-).
P10-ben van tulfesz védelem, képes levezetni max 6kV és 84kA lökő feszültség/áramot, ami nagyon komoly. Viszont nem egészséges 84kA lökőáramot a falban végig vezetni, azt P10 előtti lakáselosztó/árammérő mellett kéne levezetni egy T1/T2 levezetővel. Ekkora feszültség a P10-ben maradandó kiolvadást okoz, a hozzá kapcsolódó készülékeket védi a túlfesz továbbjutástól. 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Ja hogy ez csak egy ötlet!?
Nálam az említett módon van bekötve a P10, de más számára csak ötletként vetettem fel.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Bár ösvénynek is, tápkábelnek is ugyanazt a típust használom, de a P10 közvetlenül az ösvény végére való bekötése ettől függetlenül jutott eszembe. Egy próbát biztosan megér.
Ja hogy ez csak egy ötlet!?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Azért a falban lévő kanócok, vagy akár ösvény is szépen le tud égni egy közvetlen villámcsapásnál. A Kondoból nem olcsó mulatság volna :-).
Viszont addig meg nagyobb az élvezet !

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Priviben akartam kérdezni, de hátha másokat is érdekel: Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ha az ösvény végét közvetlenül az elosztóba dugom, durvább, rosszabb a hang, mintha egy furu aljzatban végződik, és onnan már egy minőségi tápkábel megy az elosztóba. Talán éppen ezért meg sem próbáltam a P10-nél ezt a verziót, amit Te írsz, bár az lenne a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, de mint ahogy Te is tapasztaltad, a P10-nek sem mindegy, milyen tápkábel van benne, jópár próba után megtaláltam azt, amelyikkel a legjobban tetszik. Szerinted érdemes ezt is megpróbálni közvetlen ösvényre kötni egy iec dugó segítségével? Elég szkeptikus vagyok ebben, vagy arra gondolok, hogy Te ugyanazt a kábelt használod ösvénynek, amit tápkábelként is, lehet, hogy azért ajánlod ezt a verziót?
Szerintem azon bukott meg a dolog, hogy a tápkábel sokkal jobb még azon az 1-2 méteren is mint az ösvény, így "feljavította" azt és jelentős lett a változás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”