Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Igazándiból mindegy is, a lényeg, hogy 2000Ft volt és jobban szól ezért érdemes próbálkozni, nálam a vastagabb kábelek mind dünnyögtek

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

migabi24 írta:
2019.10.16., szer. 18:19
gyongyhalas írta:
2019.10.16., szer. 17:28
migabi24 írta:
2019.10.16., szer. 17:02
Ma csináltam egy olcsó ösvényt kíváncsiságból😁 1.5mm mcu-t összesodortam és voálá, soha nem hallottam még ilyen jó hangot otthon, volt már 4mm tömör ösvényem, 2.5mm sodrott van damme, 1.5mm sima sodrott vezeték, de ez mindent ver még bejáratlanul is, eszem megáll, eddig a minél vastagabb a jobb alapon dolgoztam, közbe lehet pont fordítva van😂
Szia !
Vagy a " készülékeid " Rendszered pont ezt igényli....
Akkor most van az ,hogy ne tovább...Mert drága lesz ... :smile53:
Üdv
Nem hiba kompenzálásról van szó, nem kiemelés szinezés került a rendszerbe, hanem nyugodtabb természetesebb lett a hang, ez a cikk volt az ötletadó, és tényleg ezt tapasztaltam http://longkft.hu/audioblog/long-osveny ... zavarai-7/
Biztos vagy benne , hogy nem hibakompenzálás ?! Kíváncsi lennék a készülékeidre..... De az , hogy nyugodtabb....... általában nem pozitív dolgot jelent szerintem az esetek nagy részében. Szóval erősen fenntartásokkal kezelném ezt a változtatást.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én a 6mm2-es sodrottat tekertem meg,kb 1 órámba tellett a 15 méter (mellék),sajos a fő ösvény gerincvezetéke kb 30 méter + a leágazások.Én már biztosan nem szenvedem végig mégegyszer a kőzetgyapotos padlást,más vezetéket próbálva,marad a 6-os. :D
Viszont az új kismegszakłÍtókra is kÍváncsi leszek,azokat tudom cserélgetni,külön épÍtettem ki egy kismegszakÍtó dobozt,kört a hifinek a lakásétól távolabb.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

gyongyhalas írta:
2019.10.16., szer. 17:28
migabi24 írta:
2019.10.16., szer. 17:02
Ma csináltam egy olcsó ösvényt kíváncsiságból😁 1.5mm mcu-t összesodortam és voálá, soha nem hallottam még ilyen jó hangot otthon, volt már 4mm tömör ösvényem, 2.5mm sodrott van damme, 1.5mm sima sodrott vezeték, de ez mindent ver még bejáratlanul is, eszem megáll, eddig a minél vastagabb a jobb alapon dolgoztam, közbe lehet pont fordítva van😂
Szia !
Vagy a " készülékeid " Rendszered pont ezt igényli....
Akkor most van az ,hogy ne tovább...Mert drága lesz ... :smile53:
Üdv
Nem hiba kompenzálásról van szó, nem kiemelés szinezés került a rendszerbe, hanem nyugodtabb természetesebb lett a hang, ez a cikk volt az ötletadó, és tényleg ezt tapasztaltam http://longkft.hu/audioblog/long-osveny ... zavarai-7/

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

migabi24 írta:
2019.10.16., szer. 17:02
Ma csináltam egy olcsó ösvényt kíváncsiságból😁 1.5mm mcu-t összesodortam és voálá, soha nem hallottam még ilyen jó hangot otthon, volt már 4mm tömör ösvényem, 2.5mm sodrott van damme, 1.5mm sima sodrott vezeték, de ez mindent ver még bejáratlanul is, eszem megáll, eddig a minél vastagabb a jobb alapon dolgoztam, közbe lehet pont fordítva van😂
Szia !
Vagy a " készülékeid " Rendszered pont ezt igényli....
Akkor most van az ,hogy ne tovább...Mert drága lesz ... :smile53:
Üdv

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Ma csináltam egy olcsó ösvényt kíváncsiságból😁 1.5mm mcu-t összesodortam és voálá, soha nem hallottam még ilyen jó hangot otthon, volt már 4mm tömör ösvényem, 2.5mm sodrott van damme, 1.5mm sima sodrott vezeték, de ez mindent ver még bejáratlanul is, eszem megáll, eddig a minél vastagabb a jobb alapon dolgoztam, közbe lehet pont fordítva van😂

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszönöm az infókat!
ÁVK csere megtörtént A-s ra,igaz nem volt Schneiderben csak ETI EFI ben,viszont érdekes mert teljesen réz a szÍne a csatlakozó felületeknek,meg erősebb,robosztusabb mint a Schneider,vettem belőle kismegszakÍtókat is.Most lettem kész az egész lakás vezetékelésével,mindenhol a falakban tömör 2,5mm2-es vezetékek,külön hifi ösvény gerincvezetéke 6mm2-es sodrott,leágazások 4mm2-es szintén sodrott vezetékekkel.Hangot sajnos még nem tudtam tsztelni,egyelőre örülök,hogy minden jól működik. :smile32:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.13., vas. 09:57
Köszönöm! :smile53:

Esetleg a helyi EPH rendszer kialakítás is befolyásolja az ösvény minőségét,gondolok itt arra,hogy szakszerűen összekötve a lakás vÍz ill gáz,szonda bekötése,vagy csak érintésvédelmet szolgálja?
Az EPH az elsősorban érintésvédelmi célú. Családi házas környezetben ezt korábban nem volt szokás kialakítani. Új építéseknél már ez is előírás és része a használatba vételi engedélynek. Minél nagyobb egy lakás és épület (társasházak) annál fontosabb ennek szerepe, mert pl az egyik lakás fázis vezeték sérülése az épület másik lakásában okozhat balesetet korrekt EPH nélkül, vizes helyen (fürdő) ott halálost is. /Öreg Bp-esti lakásoknál írnak ilyen eseteket/
Minél több, nagyobb kiterjedésű fémszerkezet van EPH-ba foglalva, az javítja a földelési (védővezető) minőségét is, ha azok talajjal érintkeznek (közmű fémcsövek. fűtés, víz, gáz, de még a szennyvíz csövek is) akkor a földelési ellenállást is csökkentik. Hifis szempontból viszont fontos, az EPH hálózat ne tartalmazzon hurkokat, csillag struktúrára kell törekedni, mert az esetleg zaj növelő lehet a védővezetőben.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszönöm! :smile53:

Esetleg a helyi EPH rendszer kialakÍtás is befolyásolja az ösvény minőségét,gondolok itt arra,hogy szakszerűen összekötve a lakás vÍz ill gáz,szonda bekötése,vagy csak érintésvédelmet szolgálja?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 21:10
istvan01 írta:
2019.10.12., szomb. 19:21
phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 19:07
Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
a képen lehet tanulmányozni a B, C és D kioldási görbék szerinti kioldási viselkedést
Még jó,hogy olvastam az ÁVK (fi relé)-ről Írt tapasztalatodat,most néztem meg a szintén Schneider 40A-s fi relét,és nekem AC-t adtak a boltban,megyek vissza hétfőn aztán csere A-ra.Szerencse,hogy nem kötöttem még be,holnap akartam.
AC-A-B típusok jellemző eltérései. Az AC típust igazából már nem szabadna árulni, mert az A felülről kompatibilis vele, áruk alig magasabb mint az AC típus, ami csak szimmetrikus váltóáramú hibára old. A kapcsoló üzemű fogyasztók gyakran csak egyik periódust terhelik, a hibaáram-szivárgó áram is hasonló ezeknél. A hálózati DC-t is elsősorban ezek a fogyasztók "termelik" vissza a hálózatra.
A B már egy teljesen más kategória, és jóval drágábbak is az A és AC típusnál.
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram ... csol%C3%B3
Csatolmányok
410px-RCD_Fehlerstromarten.svg.png
410px-RCD_Fehlerstromarten.svg.png (58.52 KiB) Megtekintve 1668 alkalommal

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

istvan01 írta:
2019.10.12., szomb. 19:21
phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 19:07
Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
a képen lehet tanulmányozni a B, C és D kioldási görbék szerinti kioldási viselkedést
Még jó,hogy olvastam az ÁVK (fi relé)-ről Írt tapasztalatodat,most néztem meg a szintén Schneider 40A-s fi relét,és nekem AC-t adtak a boltban,megyek vissza hétfőn aztán csere A-ra.Szerencse,hogy nem kötöttem még be,holnap akartam.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 19:07
Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
a képen lehet tanulmányozni a B, C és D kioldási görbék szerinti kioldási viselkedést
Csatolmányok
kismegkar.jpg
kismegkar.jpg (48.54 KiB) Megtekintve 1726 alkalommal

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 10:06
Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
Lehet beépíteni az árammérő előtti pecsétzáras kismegszakítónál nagyobb értékű megszakítót beljebb a mért vezeték hálózatba (lakás-elsosztó) de ebben az esetben már nem fog leoldani, a szelektivitási szabályt sem teljesíti. Ekkor már szakasz leválasztó kapcsolóként használatos, illetve akkor, ha az utcai-lakás betáphoz tartozó pecsétzáras kismegszakító meghibásodik és nem nem old le.
A B-s megszakító nagy lökőárammal induló (inrush) berendezés indításakor, a toroid trafósok nagyok löknek, hamarabb old le mint egy C-s jelű. Tehát ha sorban egymás után van szerelve B és C, akkor a B-s fog szinte mindig leoldani hamarabb, vagy durva zárlatnál mindkettő.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

wittao írta:
2019.10.12., szomb. 10:26
phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 10:06
Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
Jelenleg 16A olvadobiztit hasznalok, teljes megelegedessel. Most jarodik az egesz, hamarosan csinalok egy hosszabb beszamolot rola. 5,5mm2 es 3,5mm2 kabeleket huztam be, megmaradt a regi is ugyanott az osszehasonlitas miatt egy teljesen mas fazison, ebbe nyomom a kis kiegeszitoket (solampak, egyeb kiegeszitok). A foldeles is fontos, ha nincs (es lehetoseged van ra) akkor nyomass le a haz melle egyet vagy tobbet, nekem ketto van ... egy 4,5m mely es egy 6m mely. Az olvadobiztik 10x38-asok, tobbfelet beszereztem kozuluk a normal “bolti” es az elerheto egyik legjobbnak mondott “tuning” biztiig. Es van nem elhanyagolhato kulonbseg kozottuk. Szoval orulok, hogy raszantad magad, ez a taposvenyesdi eleg fontos alapja a hifinek/hazimozinak, csak valahogy mindig a vegen foglalkozunk vele :)
Csudabizti helyett nem jobb ha nincs semmi? Az ingyen van, ha gáz van az óránál levő kismegszakító ugyanúgy leold nem?

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

fülelek írta:
2019.10.09., szer. 21:11
Ezt a kábelt ajánlom, 3x2,5mm2 méretben: https://www.kabelring.hu/kabelek/NHXMH


Hogy lehet ezektől vásárolni ha vidéki vagyok?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

berenyizs írta:
2019.10.10., csüt. 07:26
SoundMania írta:
2019.10.09., szer. 21:33
berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........
Érdekes, mennyire megoszlanak a vélemények a Kontaset kapcsán, egész komoly rendszereket, jó hanggal is láttam, hallottam már ilyenre kötve.

Egyébként a helyiség és a kiépítés is ideiglenes, egy a múlt században összetákolt, földeletlen hálózathoz képest, feltételezem ez is előrelépés lesz és az elosztófejet könnyebb jobbra cserélni, mint a villanyóra szekrényben bármit, illetve a kábelt.
Nem tudom, hogyan maradnak benne jó rendszerekben ilyenek. Vagy mégsem annyira jó a rendszer , vagy csak erre nem fordítanak figyelmet a tulajdonosaik?! De ha kikerül a rendszerből, sok "vicsorgó" hang is eltűnik vele együtt. Sztem egy T-elosztó, akár egymásba dugdosva is, a több férőhely miatt, még mindig sokkal jobb hangzást adó megoldás.
Másrészt kipróbáltam néhány kábelt mielőtt be lett húzva az órától. Nem tudom jó megoldás-e , de csináltam belőlük egy ideiglenes hálózati kábelt és úgy próbáltam ki a készülékekhez. Katasztrófálisak voltak! Bármilyen "spec" hálózati vezeték jobb lehet..... De amikor be lett szerelve az óra és a lakáselosztó közé, a régi alukábel helyett, akkor is csak szomorkodtam. Kb 3 hónap kellett mire megszoktam. Így következő lépés egy ösvény kiépítése lett, a megszokott kedvelt hálózati vezetékemből. Hosszas utánjárásra sikerült szereznem tizenx métert. Na ezt nem bántam meg. Ehhez képest a villanyóra cseréje digitálisra, már nem volt hallható. Sem a kismegszakítók cseréje. Bár igyekeztem olyat keresni, amiben réz, vagy annak látszó anyag volt. :)

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bezse »

SoundMania írta:
2019.10.09., szer. 21:33
berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........
Érdekes, mennyire megoszlanak a vélemények a Kontaset kapcsán, egész komoly rendszereket, jó hanggal is láttam, hallottam már ilyenre kötve.

Egyébként a helyiség és a kiépítés is ideiglenes, egy a múlt században összetákolt, földeletlen hálózathoz képest, feltételezem ez is előrelépés lesz és az elosztófejet könnyebb jobbra cserélni, mint a villanyóra szekrényben bármit, illetve a kábelt.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ezt a kábelt ajánlom, 3x2,5mm2 méretben: https://www.kabelring.hu/kabelek/NHXMH

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
A hifi ösvény elején ne tegyél kismegszakítót, hengeres (10x38mm) olvadó sokkal jobb, még spéci hifi sem kell hogy az legyen. a hozzá való szakaszoló foglalat 1modul széles, azonos a kismegszakítókkal.
https://shop.traconelectric.com/product ... Un230V400V

Online
bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bezse »

Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

mgus írta:
2019.10.04., pén. 07:59
bodorob írta:
2019.10.03., csüt. 23:15
Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39


Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
Létezik elvileg aranyozott változat, ami nem biztos hogy jobb, vagy esetleg Bussman-t lehetne még kipróbálni:
https://www.tme.eu/hu/katalog/p,bussman ... gK7QPD_BwE
A kácsában már kapható a Hifi Tuning:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/hifi-t ... itek-tarto
De egyébként jók ezek a porcelán foglalatok én nem piszkálnám őket.
IMG_20191003_073616.jpg
IMG_20191003_073616.jpg (4.58 MiB) Megtekintve 1969 alkalommal
Jelenleg én is ezt használom utána kb 15m rézdrót sima tömör 3eres 2,5"mm
Eddig a leg jobb amit hallotam.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

bodorob írta:
2019.10.03., csüt. 23:15
Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39
bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
Létezik elvileg aranyozott változat, ami nem biztos hogy jobb, vagy esetleg Bussman-t lehetne még kipróbálni:
https://www.tme.eu/hu/katalog/p,bussman ... gK7QPD_BwE
A kácsában már kapható a Hifi Tuning:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/hifi-t ... itek-tarto
De egyébként jók ezek a porcelán foglalatok én nem piszkálnám őket.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”