Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

SE-Tamás írta:
2020.02.04., kedd 15:11
Alumínium palást elő és hàt lap. Bel tartalom 1.5 Kw lemez transzformátor sajátos módon el készített tekerés és kivitelezés ! De bővebb információt tudok e-mail címre küldeni PL használati utasítást és abban minden benne van . Vissza terve a kommersz leválasztó trafókhoz. Természetesen akinek arra van igénye azt kell megvásárolni . Az Ár képzés a bele fordítót energia ,illetve bel tartalom ,és a zenei élmény amit nyújt ,készülékek összehasonlításából képződött . Most ugye kérdezhetném hogy van hálózati szűrő 200 ért de van 9 M ért is ! De miért mind a kettő szűrő ! leborulok.gif
Mi az hogy lemez transzformátor? Ezt a trafó fogalmat nem ismerjük. Mert ugye teljesítmény transzformátorhoz kivétel nélkül trafó lemezből készül a vasmag. Ferritből nem lehet. Ha már trafó lemezes, abból még nem következik a különlegesség, még akkor sem ha toroid, EI, C, CC, R magos. Trafó lemez anyaga az már szokott számítani sokat, de nem szűrési hanem éppen fordítva széles frekvencia átvitelhez, mint a kimenő trafók. Tehát ha egy leválasztó trafó jól akar szűrni, akkor legyen buta és nagy szórású, ami persze nem ideális a terhelés függésben. Tehát a trafó oldalon akkora költség durranás nem indokolt.

Avatar
SE-Tamás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2020.01.23., csüt. 14:01
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SE-Tamás »

wittao írta:
2020.02.03., hétf. 22:47
Kedves Tamás,

van esetleg valamilyen elérhető információ a leválasztó trafó működéséről?
Látom, a frontoldalon van kijelző vagy kijelzők, az mit mutat/nak?

A leválasztó trafók általában, amiket a neten találtam ennek a készüléknek kb. negyede-ötöde áron vannak. Van ennek valami oka (mármint ennek a készüléknek a közel 1 MFt-os árának)? A készülék képességei miben térnek el egy "kommersz" leválasztó trafótól?

Köszönöm!
Természetesen hogy van róla információ ,és mérési jegyző könyv is illetve CE tanúsítvány . A közel 1 M ár az egy számlás Bruttó ár. Hogy miben más ? Hogy lemez transzformátor ,és nem csak egy megtekert trafó és szól ahogy szól ,hanem egy be hallgatót és sok kísérlet után született megtalált hang . Egy pár készülékkel össze lett hasonlítva amiket nem szeretnék megnevezni . Alumínium palást elő és hàt lap. Bel tartalom 1.5 Kw lemez transzformátor sajátos módon el készített tekerés és kivitelezés ! De bővebb információt tudok e-mail címre küldeni PL használati utasítást és abban minden benne van . Vissza terve a kommersz leválasztó trafókhoz. Természetesen akinek arra van igénye azt kell megvásárolni . Az Ár képzés a bele fordítót energia ,illetve bel tartalom ,és a zenei élmény amit nyújt ,készülékek összehasonlításából képződött . Most ugye kérdezhetném hogy van hálózati szűrő 200 ért de van 9 M ért is ! De miért mind a kettő szűrő ! leborulok.gif
Futó : Transrotor Zet 3
Kar : Stogi Ref 313 VTA
Tű: EMT JSD Novel Titan
RIAA: EMT 128 Phono
Erősítő : 211
Hangsugárzó : Odeon Audio Semper
Szalagos : Studer 812 MKII
CD : Denon DCD 3500 RG
Hangsugárzó Kábel: TEP Transparent
Leválasztó Trafó : TEP
Összekötő Kábel : TEP Leila

Avatar
SE-Tamás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2020.01.23., csüt. 14:01
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SE-Tamás »

6c33c írta:
2020.02.02., vas. 08:46
chopper írta:
2020.01.25., szomb. 18:46
Fórumtársak!
A TEP leválasztó trafóról hallott már valaki?
A Hifipiacon hírdetik és nagyon dícsérik a hozzászólásokban...
Hol dicsérik ? A HFP-n van két FB reklámszagú hozzászólás. De kötelezettség nélkül ki lehet próbálni.
Üdvözlöm ! Igen ki lehet próbálni semmi kötelezettség ! A HFP-én hozzà szólok véleménye fontos információ úgy gondolom. Egy jól megtalált és új terméknél hogy nem a tulajdonos nevezet Gyártó reklám szövege. DEMO idő egyeztetés mellett kivitelezhető . Saját rendszerében és környezetében .

Üdvözlettel Tamàs
Futó : Transrotor Zet 3
Kar : Stogi Ref 313 VTA
Tű: EMT JSD Novel Titan
RIAA: EMT 128 Phono
Erősítő : 211
Hangsugárzó : Odeon Audio Semper
Szalagos : Studer 812 MKII
CD : Denon DCD 3500 RG
Hangsugárzó Kábel: TEP Transparent
Leválasztó Trafó : TEP
Összekötő Kábel : TEP Leila

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

chopper írta:
2020.01.25., szomb. 18:46
Fórumtársak!
A TEP leválasztó trafóról hallott már valaki?
A Hifipiacon hírdetik és nagyon dícsérik a hozzászólásokban...
Hol dicsérik ? A HFP-n van két FB reklámszagú hozzászólás. De kötelezettség nélkül ki lehet próbálni.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
SE-Tamás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2020.01.23., csüt. 14:01
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SE-Tamás »

Tisztelt chopper gondolom ön már halott róla ?! Jó eséllyel még véleményt is tud mondani róla :music1: :smile53:
Futó : Transrotor Zet 3
Kar : Stogi Ref 313 VTA
Tű: EMT JSD Novel Titan
RIAA: EMT 128 Phono
Erősítő : 211
Hangsugárzó : Odeon Audio Semper
Szalagos : Studer 812 MKII
CD : Denon DCD 3500 RG
Hangsugárzó Kábel: TEP Transparent
Leválasztó Trafó : TEP
Összekötő Kábel : TEP Leila

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: chopper »

Fórumtársak!
A TEP leválasztó trafóról hallott már valaki?
A Hifipiacon hírdetik és nagyon dícsérik a hozzászólásokban...

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

supravox írta:
2020.01.24., pén. 21:02
pet525TT írta:
2020.01.24., pén. 19:47
hollohazi írta:
2020.01.24., pén. 07:39

Pontosan mi megy a padlásra?
Ez csak egy próbálkozás. Egy leválasztó trafó 230/2x115v 6,3kvA
Egyenlőre pozitív a hatása. Közben készül egy 400/2x115 voltos verzió is. A "nagyok" szerint az az igazi:)
De nem gyenge próbálkozás😀
Ismerek olyat akinél szintén van ilyen a padláson.
Ha jól tudom kettő is.
Szerintem ő sem normális :fekverohog: :smile52:

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

pet525TT írta:
2020.01.24., pén. 19:47
hollohazi írta:
2020.01.24., pén. 07:39
pet525TT írta:
2020.01.20., hétf. 19:50
Családi életkép:) Zavarszűrés
6,3 kw
IMG-5a8e8b70c2742f4b10c853aef9d84f51-V.jpg
Pontosan mi megy a padlásra?
Ez csak egy próbálkozás. Egy leválasztó trafó 230/2x115v 6,3kvA
Egyenlőre pozitív a hatása. Közben készül egy 400/2x115 voltos verzió is. A "nagyok" szerint az az igazi:)
De nem gyenge próbálkozás😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

hollohazi írta:
2020.01.24., pén. 07:39
pet525TT írta:
2020.01.20., hétf. 19:50
Családi életkép:) Zavarszűrés
6,3 kw
IMG-5a8e8b70c2742f4b10c853aef9d84f51-V.jpg
Pontosan mi megy a padlásra?
Ez csak egy próbálkozás. Egy leválasztó trafó 230/2x115v 6,3kvA
Egyenlőre pozitív a hatása. Közben készül egy 400/2x115 voltos verzió is. A "nagyok" szerint az az igazi:)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nadtom írta:
2020.01.24., pén. 13:07
Igen, nem most volt mikor erről beszéltünk, 2018. márciusában, és ráadásul 2 db-ot is vettem. :rolleyes:
Igen hőszivattyú lesz 3 fázisú, illetve napelemes rendszer is, így akkor abba a 2 fázisba fogom beköttetni, amire nem lesz a hifi kapcsolva (ha jól értem, ezt ajánlod inkább).
A napelem inverter az durva zajforrás, villamosan is és erősebb napsütésben akkusztikusan is ciripel és sípol. Az nekem is van, 2,2kW egyfázisú, és a hifihez képest szigorúan másik fázison kell járatni. Általában 3kW-ig szokták a napelemet egy fázisra kötni, felette teljesítményeket 2 és 3 fázisra.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

istvan01 írta:
2020.01.24., pén. 08:15
nadtom írta:
2020.01.24., pén. 03:29
István,
Anno még a javaslatodra vettem Schaffner FN 2070-36-08 egyfázisú szűrőt. Még nem kötöttem be :rolleyes: , de ide már nem is fogom, mert az idén építkezünk.
Az új házban 3x25A lesz a hőszipka miatt. Úgy tervezem, hogy külön ösvény lesz a hifinek az órától, sima tömör 2,5mm2-es rézvezeték 14x51-es, 32A-es olvadóbiztivel. Ezt a szűrőt a hifi ágba kellene bekötni az olvadó bizti után?
Ezt javasoltam? Jó régen lehetett. Igen, ebből a Schaffner FN2070-esből a 6A-est én is sokáig használtam forráshoz, Pioneer CD játszóhoz. De pár év után kiszerettem belőle. Egy-egy db ennél nagyobb áramú ipari szintén két fokozatút 10A-est használtam a csöves monoblokkok előtt, amik egyenként 2,5A max felvételűek, de később abból is kiszerettem. Ami szűrőhatást kifejtenek, mert 10kHz felett kezdenek szűrni, jelentős 50-80dB szűrést 100kHz felet végzik, de eredőben közvetlen hifi ágban egy keveset rontanak is a hangzásban. A dinamika gyengülés akkor lehetne, ha a szűrő névleges árama közel lenne a hifi készülék áramfelvételéhez, de esetemben 4-5szörös volt a szorzó, tehát nem az volt a hangzás gyengülés fő jellemzője.

Ha már beszerezted, a Schaffneer szűrő két oldalára rövid kábellel szerelj load oldalra egy schuko dugaljat, a line oldalra villás dugót és tesztelgesd a hifi környékén. Ha tetszik a változás akkor építsd oda.

Ha ott mégsem vagy elégedett ezzel nagy 36A-es szűrővel, javasolnám nem hifi ösvényre telepíteni, hanem a lakásban olyan ágra, ahol állandó nagyfogyasztó van és az valami inverteres. Ha a hőszipka neked hőszivattyút jelent, és az egy-fázisról megy, akkor abba az ágba építsd be.

A hifi ösvényed 2,5mm2 tömör réz lenne. A 2,5mm2 vezetéket maximum 16A-el szabályos túláramvédeni. A schuko szabványú konnektorok is maximum 16A-el terhelhetők. Tehát a 32A olvadó bizti azon az ágon nem fog védeni. Be lehet építeni ettől még a 32A olvadót, de ennek feltétele, hogy a 32A olvadó előtt legyen legalább egy másik túláramvédő 16A-es. Ezzel a felépítéssel az olvadó egység csak szakasz leválasztóként fog funkcionálni. A 25A biztosító közvetlenül schuko dugaljakat nem védhet, az minimum 4mm2 vezetékkel egy lakás elosztóhoz mehet, onnan tovább dugaljakhoz, világításhoz és még fix bekötésű villamos berendezéshez mehetnek kismegszakítókkal védett leágazások. A fix bekötésű (nincs dugalj) ágon lehet max 20A esetleg 25A-es fogyasztó 4mm2 vezetékkel huzalozva.
Igen, nem most volt mikor erről beszéltünk, 2018. márciusában, és ráadásul 2 db-ot is vettem. :rolleyes:
Igen hőszivattyú lesz 3 fázisú, illetve napelemes rendszer is, így akkor abba a 2 fázisba fogom beköttetni, amire nem lesz a hifi kapcsolva (ha jól értem, ezt ajánlod inkább).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2020.01.24., pén. 10:08
Sziasztok,

Nálam a kismegszakítótól jön a drót egy aljzatig amiből a hifit táplálom egy elosztón keresztül.
Van még egy aljzat az elsőtől kb 2 méterre, amibe nem szoktunk bedugni semmit, szóval fogyasztóként csak a HIFI van ezen a körön. Számíthat valamit hangban, hogy van még egy aljzat? Bocs a láma kérdésért... :rolleyes:
észrevehetően nem. Ha a kismegszakító és hifis dugalj között lenne ez a nem használt aljzat, még akkor sem ha "jól" van szerelve.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok,

Nálam a kismegszakítótól jön a drót egy aljzatig amiből a hifit táplálom egy elosztón keresztül.
Van még egy aljzat az elsőtől kb 2 méterre, amibe nem szoktunk bedugni semmit, szóval fogyasztóként csak a HIFI van ezen a körön. Számíthat valamit hangban, hogy van még egy aljzat? Bocs a láma kérdésért... :rolleyes:

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nadtom írta:
2020.01.24., pén. 03:29
István,
Anno még a javaslatodra vettem Schaffner FN 2070-36-08 egyfázisú szűrőt. Még nem kötöttem be :rolleyes: , de ide már nem is fogom, mert az idén építkezünk.
Az új házban 3x25A lesz a hőszipka miatt. Úgy tervezem, hogy külön ösvény lesz a hifinek az órától, sima tömör 2,5mm2-es rézvezeték 14x51-es, 32A-es olvadóbiztivel. Ezt a szűrőt a hifi ágba kellene bekötni az olvadó bizti után?
Ezt javasoltam? Jó régen lehetett. Igen, ebből a Schaffner FN2070-esből a 6A-est én is sokáig használtam forráshoz, Pioneer CD játszóhoz. De pár év után kiszerettem belőle. Egy-egy db ennél nagyobb áramú ipari szintén két fokozatút 10A-est használtam a csöves monoblokkok előtt, amik egyenként 2,5A max felvételűek, de később abból is kiszerettem. Ami szűrőhatást kifejtenek, mert 10kHz felett kezdenek szűrni, jelentős 50-80dB szűrést 100kHz felet végzik, de eredőben közvetlen hifi ágban egy keveset rontanak is a hangzásban. A dinamika gyengülés akkor lehetne, ha a szűrő névleges árama közel lenne a hifi készülék áramfelvételéhez, de esetemben 4-5szörös volt a szorzó, tehát nem az volt a hangzás gyengülés fő jellemzője.

Ha már beszerezted, a Schaffneer szűrő két oldalára rövid kábellel szerelj load oldalra egy schuko dugaljat, a line oldalra villás dugót és tesztelgesd a hifi környékén. Ha tetszik a változás akkor építsd oda.

Ha ott mégsem vagy elégedett ezzel nagy 36A-es szűrővel, javasolnám nem hifi ösvényre telepíteni, hanem a lakásban olyan ágra, ahol állandó nagyfogyasztó van és az valami inverteres. Ha a hőszipka neked hőszivattyút jelent, és az egy-fázisról megy, akkor abba az ágba építsd be.

A hifi ösvényed 2,5mm2 tömör réz lenne. A 2,5mm2 vezetéket maximum 16A-el szabályos túláramvédeni. A schuko szabványú konnektorok is maximum 16A-el terhelhetők. Tehát a 32A olvadó bizti azon az ágon nem fog védeni. Be lehet építeni ettől még a 32A olvadót, de ennek feltétele, hogy a 32A olvadó előtt legyen legalább egy másik túláramvédő 16A-es. Ezzel a felépítéssel az olvadó egység csak szakasz leválasztóként fog funkcionálni. A 25A biztosító közvetlenül schuko dugaljakat nem védhet, az minimum 4mm2 vezetékkel egy lakás elosztóhoz mehet, onnan tovább dugaljakhoz, világításhoz és még fix bekötésű villamos berendezéshez mehetnek kismegszakítókkal védett leágazások. A fix bekötésű (nincs dugalj) ágon lehet max 20A esetleg 25A-es fogyasztó 4mm2 vezetékkel huzalozva.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

pet525TT írta:
2020.01.20., hétf. 19:50
Családi életkép:) Zavarszűrés
6,3 kw
IMG-5a8e8b70c2742f4b10c853aef9d84f51-V.jpg
Pontosan mi megy a padlásra?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nadtom »

István,
Anno még a javaslatodra vettem Schaffner FN 2070-36-08 egyfázisú szűrőt. Még nem kötöttem be :rolleyes: , de ide már nem is fogom, mert az idén építkezünk.
Az új házban 3x25A lesz a hőszipka miatt. Úgy tervezem, hogy külön ösvény lesz a hifinek az órától, sima tömör 2,5mm2-es rézvezeték 14x51-es, 32A-es olvadóbiztivel. Ezt a szűrőt a hifi ágba kellene bekötni az olvadó bizti után?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Antistati írta:
2020.01.23., csüt. 16:55
istvan01 írta:
2020.01.23., csüt. 12:24
marconi írta:
2020.01.22., szer. 22:13


És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
A fizikailag függetlenség bukik ám azon, hogy azt a fázist másik fogyasztó a lakásodban nem terheli, szennyezi, de az áram a nullavezetőn is folyik, az meg a három fázisnak közös. A védővezetőn már üzemi áram nem folyik, de ha nem lenne fontos figyelni rá, akkor minek az a sok virtuális földre költekezés. Tehát a védővezető is közös a három fázisnak.
Az érintés és tűzvédelem már régóta nem alapulhat egy elemre, úgy mint árammérő előtti egyetlen kismegszakító. Nem véletlen előírás a mérő utáni szelektív túláramvédők beépítése. Továbbá, kötelező a védelmi szinthez a helyi üzemi földelésnek 10ohm alatt lenni (50V fölé nem emelkedhet tartósan a védővezető zárlat esetén) továbbá az ÁVK-FI relé, ami testzárlat-szivárgóáram esetén a leghatékonyabb védelem.

Hmm elgondolkodtató!

Tehát ha egy társasházban 3 fázis van és az egyik fázist léválasztjuk HIFI-re, az a kérdés, hogy mennyire elegendő a Főbiztosítéktól mellé húzni onnan a NULLÁT és a FÖLDET....?

Nem vagyok villanyász, de akkor hiába húzatom a főbiztosítéktól a Nullát és a földet is a külön FÁZISSAL, elképzelhető, hogy a NULLA és a FÖLD eredője megegyezik a másik két fázishoz tartozójéval és akkor már nem lesz a FÖLD és a NULLA független?

Köszi,


Köszi,
LAci
Ez tényleg nem bonyolult. Nyugodtan húzhatsz hifi ösvényt az óra utáni biztosító/kismegszakítótol. A lakáson belül ezt a három vezetéket az óráig más fogyasztó nem fogja terheli. De, az óra közelében a nullázó sínen keresztül a három fázis már nem független. A másik fázis áramterhelése nullavezető áramával megjelenik a nullázó sínen, ezzel mindhárom fázisra rákerül ez a "zajfeszültség". Sőt, mivel a nullázó sínről indul a lakás minden védővezetője is, még arra is ráül ez a feszültség mozgás. Ennek a "zajnak" elhanyagolható egy része azáltal, hogy nulla és védővezető közös módusú zajként kapja ezt a másik fázisról kiindult terhelési zajt.
Kicsit más a hatása a szomszéd ház/lakásban azonos vagy másik fázist nagy áramú és főleg kapcsoló tápoknak. Ez két esetben hat kevésbé a szomszédok felé. Az egyik a túlméretezett vezető keresztmetszet a méretlen (ELMŰ-EON-DÁMÁSZ) hálózaton (nem jellemző), a másik, minél kisebb értékű helyi földelés minden fogyasztásmérő közelében. Társasházban a lakások nagyon közel vannak, ez tovább nehezítő tényező.

Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 432
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Antistati »

istvan01 írta:
2020.01.23., csüt. 12:24
marconi írta:
2020.01.22., szer. 22:13
Merckx írta:
2020.01.22., szer. 20:29
:D
És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
A fizikailag függetlenség bukik ám azon, hogy azt a fázist másik fogyasztó a lakásodban nem terheli, szennyezi, de az áram a nullavezetőn is folyik, az meg a három fázisnak közös. A védővezetőn már üzemi áram nem folyik, de ha nem lenne fontos figyelni rá, akkor minek az a sok virtuális földre költekezés. Tehát a védővezető is közös a három fázisnak.
Az érintés és tűzvédelem már régóta nem alapulhat egy elemre, úgy mint árammérő előtti egyetlen kismegszakító. Nem véletlen előírás a mérő utáni szelektív túláramvédők beépítése. Továbbá, kötelező a védelmi szinthez a helyi üzemi földelésnek 10ohm alatt lenni (50V fölé nem emelkedhet tartósan a védővezető zárlat esetén) továbbá az ÁVK-FI relé, ami testzárlat-szivárgóáram esetén a leghatékonyabb védelem.

Hmm elgondolkodtató!

Tehát ha egy társasházban 3 fázis van és az egyik fázist léválasztjuk HIFI-re, az a kérdés, hogy mennyire elegendő a Főbiztosítéktól mellé húzni onnan a NULLÁT és a FÖLDET....?

Nem vagyok villanyász, de akkor hiába húzatom a főbiztosítéktól a Nullát és a földet is a külön FÁZISSAL, elképzelhető, hogy a NULLA és a FÖLD eredője megegyezik a másik két fázishoz tartozójéval és akkor már nem lesz a FÖLD és a NULLA független?

Köszi,


Köszi,
LAci

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

marconi írta:
2020.01.22., szer. 22:13
Merckx írta:
2020.01.22., szer. 20:29
:D
És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
A fizikailag függetlenség bukik ám azon, hogy azt a fázist másik fogyasztó a lakásodban nem terheli, szennyezi, de az áram a nullavezetőn is folyik, az meg a három fázisnak közös. A védővezetőn már üzemi áram nem folyik, de ha nem lenne fontos figyelni rá, akkor minek az a sok virtuális földre költekezés. Tehát a védővezető is közös a három fázisnak.
Az érintés és tűzvédelem már régóta nem alapulhat egy elemre, úgy mint árammérő előtti egyetlen kismegszakító. Nem véletlen előírás a mérő utáni szelektív túláramvédők beépítése. Továbbá, kötelező a védelmi szinthez a helyi üzemi földelésnek 10ohm alatt lenni (50V fölé nem emelkedhet tartósan a védővezető zárlat esetén) továbbá az ÁVK-FI relé, ami testzárlat-szivárgóáram esetén a leghatékonyabb védelem.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

erica írta:
2020.01.22., szer. 23:40
marconi írta:
2020.01.22., szer. 22:13
Merckx írta:
2020.01.22., szer. 20:29
:D
És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
Én próbáltam ,de betojtam mi lesz ha zárlat stb. lesz .
Ezért most olvadobiztit használok .
Ja kicsit talán jobb bizti nélkül ,de különbségeket jobban tudtam hallani biztosíték és foglalatok között .
Zárlatnál majd lelold a villanyóránál levő mert azt ugyebár nem tudod kikerülni

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

marconi írta:
2020.01.22., szer. 22:13
Merckx írta:
2020.01.22., szer. 20:29
:D
És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
Én próbáltam ,de betojtam mi lesz ha zárlat stb. lesz .
Ezért most olvadobiztit használok .
Ja kicsit talán jobb bizti nélkül ,de különbségeket jobban tudtam hallani biztosíték és foglalatok között .
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: marconi »

Merckx írta:
2020.01.22., szer. 20:29
:D
És milyen hang lesz ha kompletten kihagyom a kismegszakítót egy átkötéssel? ;)

Mert a terv ez, mivel 16A ről 3x 16A re bővítés van folyamatban, az egyik fázis csak a rendszeré lesz, fizikailag teljesen elkülönítve a lakás elektromos. hálózatától. Gyanítom ez a legjobb megoldás, ha véglegesen kész beszámolok.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Köszönöm:)

Avatar
Merckx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2017.11.01., szer. 10:11
Értékelés: 28

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Merckx »

:D
Csatolmányok
20200122_194046.jpg
20200122_194046.jpg (3.09 MiB) Megtekintve 2198 alkalommal

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

:smile29: gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”