Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

"Inkább az az örök rejtély számomra, hogy egy hálózati kábel hogyan tudja a már jelenlévő hálózati zajt az utolsó méteren megszűrni, ergo mitől van a drága hálózati tápkábeleknek a hangra gyakorolt pozitív hatásuk, amikor egy kifejezetten erre tervezett passzív eszköz sem tud egymagában elbánni a sokfelé jellemzően igen jelentős hálózati zajjal"



Nincs itt semmi rejtély, semmit nem szűrnek a kábelek, a jó vezetőn és szigetelésen múlik a hatásuk, ami ugyanúgy érvényesül mint egy rca vagy hangfal kábelnél

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2060

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »

aszpirin
Azt hiszem féreérted a beírásomat, ill. nem olvastad figyelmesen pet525TT fej oda csapós sorát. Az arról szól, hogy kevésbé hallatszik a zajforrás (táp) hatása ha a rendszer ösvényhez csatlakoztatja, mintha egy másik fázisra.
Hát azért ez meglepő, nem?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6143
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.02.23., vas. 09:30
A hálózaton keresztül terjedő zaj a legrejtélyesebb területe az audiozásnak. Pedig nagyon fontos terület, mert a zaj nemcsak jól hallható jelenségként zavar, hanem szinte észrevétlenül is jelen van, csökkenti a dinamikát és rontja a felbontást. Ha sikerül valami módon csökkenteni ezt a zajt, akkor érezzük meg, hogy mennyivel többre képes, mennyivel jobb hangú tulajdonképpen a rendszerünk.
Kifejtenéd, hogy mi ebben a legrejtelmesebb? Számomra ez alap-evidencia, és nálam gyakorlatilag attól fogva van a nap minden időszakában HANG, hogy egy barátom (fórumtárs) ajánlására beraktam egy aktív tápregenerátort (Vibavoice Omega 500) a rendszerbe, csak a forráskészülékek számára (az említett fórumtárs szerint a csöves erősítőm a hálózati zajra nem igazán érzékeny, és ebbéli véleménye is igaznak bizonyult). Van egy PS Audio Noise Harvesterem passzív zajszűrőm is, amire néhányan esküsznek, néhányan teljesen fölöslegesnek tartják, tehát bizonyosan helyzetfüggő a hangra gyakorolt hatása, nálam annyiban biztosan jó, hogy ha látható helyre teszi az ember, akkor azonnal látni fogja, amikor zajos a hálózat (villogni kezd a ledje), és azt is, hogy mennyire (őrülten villog, ha nagyon zajos, fel-felvillan, ha enyhén zajos, és egyáltalán nem villan fel, ha nem zajos). Mostanában már nem tartom állandóan bekapcsolva az Omegát, csak ha elkezd villogni a Noise Harvester, akkor kapcsolom be.

De hogy ebben mi a rejtély, azt nem igazán értem... Talán mindenki hallott már olyant, hogy ha bekapcsol egy nagyfogyasztó, akkor a bekapcsolást hangosan és jól hallani az éppen működő hifi hangszóróin... Nos, a hálózati zaj zöme nem ennyire nyilvánvaló, de ott van, és napszaktól függően változik....

Hogy ontopikok legyünk - idővel minden egyes sorkapocs az elosztódobozokban közeli zajforrássá válhat szerintem, hasonlóképp a biztosítékok, a konnektor, és - alapos gyanúm szerint - nála maga a villanyóra is komoly közeli hálózati zajforrás - de ez egyelőre csak egy sejtés. Nálam még nincs tápösvény, de ott van a listán, nagyon előkelő helyen. Csakhát úgy lenne az igazi, ha erre beáldoznék egy fázist, az meg a jelenlegi 3x16 amperemmel lehetetlen, hálózatfejlesztés (is) kell, meg minden.

Inkább az az örök rejtély számomra, hogy egy hálózati kábel hogyan tudja a már jelenlévő hálózati zajt az utolsó méteren megszűrni, ergo mitől van a drága hálózati tápkábeleknek a hangra gyakorolt pozitív hatásuk, amikor egy kifejezetten erre tervezett passzív eszköz sem tud egymagában elbánni a sokfelé jellemzően igen jelentős hálózati zajjal.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

cables írta:
2020.02.23., vas. 09:30
pet525TT írta:
2020.02.16., vas. 15:11
Az tuti hogy a dugasztáp is rossz volt. Kicseréltem és így már alig hallani.
Ami érdekes hogy ha az ösvényhez dugom be akkor kevésbé hallani mint amikor egy másik fázison van. :smile51:
Igen, ez látszólag ellent mond a józan észnek, és a villamos elveknek, pedig tuti, hogy meg van ennek az oka, csak nem tudunk eleget az elektronok és főleg a zajáramokat képviselő elektronok mozgásáról. A hálózaton keresztül terjedő zaj a legrejtélyesebb területe az audiozásnak. Pedig nagyon fontos terület, mert a zaj nemcsak jól hallható jelenségként zavar, hanem szinte észrevétlenül is jelen van, csökkenti a dinamikát és rontja a felbontást. Ha sikerül valami módon csökkenteni ezt a zajt, akkor érezzük meg, hogy mennyivel többre képes, mennyivel jobb hangú tulajdonképpen a rendszerünk.
Nem vagyok villamos szakember, de gondolom az ösvény is földelt, akkor a villanyóránál van a földelés, így a "földzaj" kevesebb lehet az ösvény végén, mint a hálózat más részén, ahol az a bizonyos táp van.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2060

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »

pet525TT írta:
2020.02.16., vas. 15:11
Az tuti hogy a dugasztáp is rossz volt. Kicseréltem és így már alig hallani.
Ami érdekes hogy ha az ösvényhez dugom be akkor kevésbé hallani mint amikor egy másik fázison van. :smile51:
Igen, ez látszólag ellent mond a józan észnek, és a villamos elveknek, pedig tuti, hogy meg van ennek az oka, csak nem tudunk eleget az elektronok és főleg a zajáramokat képviselő elektronok mozgásáról. A hálózaton keresztül terjedő zaj a legrejtélyesebb területe az audiozásnak. Pedig nagyon fontos terület, mert a zaj nemcsak jól hallható jelenségként zavar, hanem szinte észrevétlenül is jelen van, csökkenti a dinamikát és rontja a felbontást. Ha sikerül valami módon csökkenteni ezt a zajt, akkor érezzük meg, hogy mennyivel többre képes, mennyivel jobb hangú tulajdonképpen a rendszerünk.

Avatar
andrasth
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.11.06., vas. 16:55
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: andrasth »

migabi24 írta:
2020.02.23., vas. 05:07
andrasth írta:
2020.02.22., szomb. 17:24
Tegnap délután bekötöttem egy 10 m hosszú ösvényt a Fülelek által javasolt 3X2,5 mm2 NHXMH-J vezetékből. Az elején egy 10X38-as Legrand olvadóbiztis szakaszoló van - egy Mersen 16A olvadóbetéttel - a végén meg egy egyszerű, de jó szoros kontaktú szobai Legrand lengőalj egy Alces3-mal. Előzőleg a villanyóra szekrényben lévő összes hozzáférhető kontaktot egyenként kibontottam és megtisztítottam Kontakt 60-nal+izóval, aztán egy bő fél óra száradás után stabilra rögzítettem.

Néhány óra járatás után, így a nyersen hallottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy - anno, pár éve - ezzel kellett volna kezdenem jelenlegi láncom felépítését. Az előző állapothoz képest tisztább, részletesebb, dinamikusabb a megszólalás, szóval bőven ráfért az áramellátásra egy kis gatyába rázás - és ugye amíg a villanyóra előtti szakasz nem lesz rendbetéve, addig van hová fejlődni, hogy elérjem az úgymond normális állapotot. Amúgy részemről tökéletesen megfelel ez a szerény kis ösvény, a bejáratlan, új hangfalkábelekhez hasonlóan még picit karcos, nyers, de ez talán elmúlik idővel.

Egyenlőre csak lefektettem a fal mellé, később, ha lesz ingerenciám majd rendesen becsatornázom/szegély mögé rakom a kígyót, igaz ez a része már nem izgat annyira - sőt. Könnyű vele dolgozni, mert csupán 10mm átmérőjű, de a merevsége miatt azért 3 saroknál majd ügyeskednem kell majd a hajlításokkal, hogy valahohgyan törés nélkül ússza meg a csatornába tuszkolást.
Lényeg a lényeg: örülök neki, hogy ennyi hasznos infót lehet elcsipegetni itt:)
Szia, hol vetted?
Szia!
A kábelt a Kábel Ringnél, rendelésre hozzák 3-4 napon belül.
https://www.kabelring.hu/kapcsolat
Hivox Alces3->Pc-Bodor Usb V2->Teac Nt-503->Myryad MI120->AE Aelite2
Kábelek: NHXMH-J ösvény/Tmp-Belden tápok/Harmonic Technology usb/Siltech New York IC/Belden 9497 hf

Avatar
andrasth
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.11.06., vas. 16:55
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: andrasth »

gyongyhalas írta:
2020.02.22., szomb. 19:47
andrasth írta:
2020.02.22., szomb. 17:24
Tegnap délután bekötöttem egy 10 m hosszú ösvényt a Fülelek által javasolt 3X2,5 mm2 NHXMH-J vezetékből. Az elején egy 10X38-as Legrand olvadóbiztis szakaszoló van - egy Mersen 16A olvadóbetéttel - a végén meg egy egyszerű, de jó szoros kontaktú szobai Legrand lengőalj egy Alces3-mal. Előzőleg a villanyóra szekrényben lévő összes hozzáférhető kontaktot egyenként kibontottam és megtisztítottam Kontakt 60-nal+izóval, aztán egy bő fél óra száradás után stabilra rögzítettem.

Néhány óra járatás után, így a nyersen hallottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy - anno, pár éve - ezzel kellett volna kezdenem jelenlegi láncom felépítését. Az előző állapothoz képest tisztább, részletesebb, dinamikusabb a megszólalás, szóval bőven ráfért az áramellátásra egy kis gatyába rázás - és ugye amíg a villanyóra előtti szakasz nem lesz rendbetéve, addig van hová fejlődni, hogy elérjem az úgymond normális állapotot. Amúgy részemről tökéletesen megfelel ez a szerény kis ösvény, a bejáratlan, új hangfalkábelekhez hasonlóan még picit karcos, nyers, de ez talán elmúlik idővel.

Egyenlőre csak lefektettem a fal mellé, később, ha lesz ingerenciám majd rendesen becsatornázom/szegély mögé rakom a kígyót, igaz ez a része már nem izgat annyira - sőt. Könnyű vele dolgozni, mert csupán 10mm átmérőjű, de a merevsége miatt azért 3 saroknál majd ügyeskednem kell majd a hajlításokkal, hogy valahohgyan törés nélkül ússza meg a csatornába tuszkolást.
Lényeg a lényeg: örülök neki, hogy ennyi hasznos infót lehet elcsipegetni itt:)
Szia !

Ez az ..jó úton haladsz .....sajna annó én sem ezzel kezdtem !
Amit még esetleg elfogadsz tanácsként .... Nyers hang a legjobb ,,talán így furcsán hangzik de majd meglátod...alakítani innen jobb...
Próbálj ki mindenképpen aktív szűrőket is ne csak passzív elosztót.....Nekem az aktív jött be ...nem kicsit...
Lehet persze nálad nem de mielőtt készülék kábeleket próbálsz ...azelőtt ez legyen a következő lépésed.
Üdv
Sziasztok!
Kösz a biztatást, valahogy így érzem én is... Most mozdultam el picit abba az irányba, amit mindig hiányoltam és eddig csak másnál hallottam, de ezt betudtam annak, hogy azok sokkal komolyabb rendszerek voltak, sokkal komolyabb hanggal. Persze mindenhol odafigyeltek a tápolásra, vagy ösvénnyel, vagy szűrőkkel, vagy mindkettővel - de ezt ilyen hab a tortán hozzávalónak gondoltam, közben meg ez az alapja az egésznek.

Most van lehetőségem összehasonlítani a kismegszakítóra kötött, sodrott 4mm2 MKH vezetékelésű aljzatot - amit eddig használtam - ezzel az új ösvénnyel. Az MKH kevésbé dinamikus és sokkal rosszabb a részletessége, meg a tere, de az is kap majd egy biztosítós szakaszolót, mert nem egy érvágás - szóval miért ne?

Amit most kiépítettem a létező legalapabb verzió, szóval bőven lehet fokozni, de egy darabig most ezt így fogom hallgatni, mert nagyon élvezem:) Persze egy Vibavoice Omega-t szeretnék levadászni előbb-utóbb, addig meg rágom a villanyszerelő fülét, hogyha van ideje nézze már meg a villanyóra megszakító környékét.
Hivox Alces3->Pc-Bodor Usb V2->Teac Nt-503->Myryad MI120->AE Aelite2
Kábelek: NHXMH-J ösvény/Tmp-Belden tápok/Harmonic Technology usb/Siltech New York IC/Belden 9497 hf

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

andrasth írta:
2020.02.22., szomb. 17:24
Tegnap délután bekötöttem egy 10 m hosszú ösvényt a Fülelek által javasolt 3X2,5 mm2 NHXMH-J vezetékből. Az elején egy 10X38-as Legrand olvadóbiztis szakaszoló van - egy Mersen 16A olvadóbetéttel - a végén meg egy egyszerű, de jó szoros kontaktú szobai Legrand lengőalj egy Alces3-mal. Előzőleg a villanyóra szekrényben lévő összes hozzáférhető kontaktot egyenként kibontottam és megtisztítottam Kontakt 60-nal+izóval, aztán egy bő fél óra száradás után stabilra rögzítettem.

Néhány óra járatás után, így a nyersen hallottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy - anno, pár éve - ezzel kellett volna kezdenem jelenlegi láncom felépítését. Az előző állapothoz képest tisztább, részletesebb, dinamikusabb a megszólalás, szóval bőven ráfért az áramellátásra egy kis gatyába rázás - és ugye amíg a villanyóra előtti szakasz nem lesz rendbetéve, addig van hová fejlődni, hogy elérjem az úgymond normális állapotot. Amúgy részemről tökéletesen megfelel ez a szerény kis ösvény, a bejáratlan, új hangfalkábelekhez hasonlóan még picit karcos, nyers, de ez talán elmúlik idővel.

Egyenlőre csak lefektettem a fal mellé, később, ha lesz ingerenciám majd rendesen becsatornázom/szegély mögé rakom a kígyót, igaz ez a része már nem izgat annyira - sőt. Könnyű vele dolgozni, mert csupán 10mm átmérőjű, de a merevsége miatt azért 3 saroknál majd ügyeskednem kell majd a hajlításokkal, hogy valahohgyan törés nélkül ússza meg a csatornába tuszkolást.
Lényeg a lényeg: örülök neki, hogy ennyi hasznos infót lehet elcsipegetni itt:)
Szia, hol vetted?

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

andrasth írta:
2020.02.22., szomb. 17:24
Tegnap délután bekötöttem egy 10 m hosszú ösvényt a Fülelek által javasolt 3X2,5 mm2 NHXMH-J vezetékből. Az elején egy 10X38-as Legrand olvadóbiztis szakaszoló van - egy Mersen 16A olvadóbetéttel - a végén meg egy egyszerű, de jó szoros kontaktú szobai Legrand lengőalj egy Alces3-mal. Előzőleg a villanyóra szekrényben lévő összes hozzáférhető kontaktot egyenként kibontottam és megtisztítottam Kontakt 60-nal+izóval, aztán egy bő fél óra száradás után stabilra rögzítettem.

Néhány óra járatás után, így a nyersen hallottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy - anno, pár éve - ezzel kellett volna kezdenem jelenlegi láncom felépítését. Az előző állapothoz képest tisztább, részletesebb, dinamikusabb a megszólalás, szóval bőven ráfért az áramellátásra egy kis gatyába rázás - és ugye amíg a villanyóra előtti szakasz nem lesz rendbetéve, addig van hová fejlődni, hogy elérjem az úgymond normális állapotot. Amúgy részemről tökéletesen megfelel ez a szerény kis ösvény, a bejáratlan, új hangfalkábelekhez hasonlóan még picit karcos, nyers, de ez talán elmúlik idővel.

Egyenlőre csak lefektettem a fal mellé, később, ha lesz ingerenciám majd rendesen becsatornázom/szegély mögé rakom a kígyót, igaz ez a része már nem izgat annyira - sőt. Könnyű vele dolgozni, mert csupán 10mm átmérőjű, de a merevsége miatt azért 3 saroknál majd ügyeskednem kell majd a hajlításokkal, hogy valahohgyan törés nélkül ússza meg a csatornába tuszkolást.
Lényeg a lényeg: örülök neki, hogy ennyi hasznos infót lehet elcsipegetni itt:)
Szia !

Ez az ..jó úton haladsz .....sajna annó én sem ezzel kezdtem !
Amit még esetleg elfogadsz tanácsként .... Nyers hang a legjobb ,,talán így furcsán hangzik de majd meglátod...alakítani innen jobb...
Próbálj ki mindenképpen aktív szűrőket is ne csak passzív elosztót.....Nekem az aktív jött be ...nem kicsit...
Lehet persze nálad nem de mielőtt készülék kábeleket próbálsz ...azelőtt ez legyen a következő lépésed.
Üdv

Avatar
andrasth
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.11.06., vas. 16:55
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: andrasth »

Tegnap délután bekötöttem egy 10 m hosszú ösvényt a Fülelek által javasolt 3X2,5 mm2 NHXMH-J vezetékből. Az elején egy 10X38-as Legrand olvadóbiztis szakaszoló van - egy Mersen 16A olvadóbetéttel - a végén meg egy egyszerű, de jó szoros kontaktú szobai Legrand lengőalj egy Alces3-mal. Előzőleg a villanyóra szekrényben lévő összes hozzáférhető kontaktot egyenként kibontottam és megtisztítottam Kontakt 60-nal+izóval, aztán egy bő fél óra száradás után stabilra rögzítettem.

Néhány óra járatás után, így a nyersen hallottak alapján is teljesen egyértelmű, hogy - anno, pár éve - ezzel kellett volna kezdenem jelenlegi láncom felépítését. Az előző állapothoz képest tisztább, részletesebb, dinamikusabb a megszólalás, szóval bőven ráfért az áramellátásra egy kis gatyába rázás - és ugye amíg a villanyóra előtti szakasz nem lesz rendbetéve, addig van hová fejlődni, hogy elérjem az úgymond normális állapotot. Amúgy részemről tökéletesen megfelel ez a szerény kis ösvény, a bejáratlan, új hangfalkábelekhez hasonlóan még picit karcos, nyers, de ez talán elmúlik idővel.

Egyenlőre csak lefektettem a fal mellé, később, ha lesz ingerenciám majd rendesen becsatornázom/szegély mögé rakom a kígyót, igaz ez a része már nem izgat annyira - sőt. Könnyű vele dolgozni, mert csupán 10mm átmérőjű, de a merevsége miatt azért 3 saroknál majd ügyeskednem kell majd a hajlításokkal, hogy valahohgyan törés nélkül ússza meg a csatornába tuszkolást.
Lényeg a lényeg: örülök neki, hogy ennyi hasznos infót lehet elcsipegetni itt:)
Hivox Alces3->Pc-Bodor Usb V2->Teac Nt-503->Myryad MI120->AE Aelite2
Kábelek: NHXMH-J ösvény/Tmp-Belden tápok/Harmonic Technology usb/Siltech New York IC/Belden 9497 hf

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

A kácsa flexpower kábelt nem próbálta még senki ösvényként használni?

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

La_Valse írta:
2020.02.16., vas. 08:38
pet525TT írta:
2020.02.16., vas. 08:01
Köszönöm próbálkozom.
Az biztos hogy a wifi router tápja a ludas. Ha azt kihúzom akkor meg szűnik a probléma. De akkor meg a kiscsalád kezd sipákolni hogy nincs net:)
Biztos, hogy nem. A táp önmagában is okozza ezt a zavart? Az én egyik wifi routerem (Linksys EA3500)
géppuska ropogása ragyogóan vehető egy AM rádióval, akármilyen táppal is. Az egyik maximuma 640kHz
környékén van. Ezek szerint a zavart modulálva kisugározza a térbe.
Az tuti hogy a dugasztáp is rossz volt. Kicseréltem és így már alig hallani.
Ami érdekes hogy ha az ösvényhez dugom be akkor kevésbé hallani mint amikor egy másik fázison van. :smile51:

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

pet525TT írta:
2020.02.16., vas. 08:01
Köszönöm próbálkozom.
Az biztos hogy a wifi router tápja a ludas. Ha azt kihúzom akkor meg szűnik a probléma. De akkor meg a kiscsalád kezd sipákolni hogy nincs net:)
Biztos, hogy nem. A táp önmagában is okozza ezt a zavart? Az én egyik wifi routerem (Linksys EA3500)
géppuska ropogása ragyogóan vehető egy AM rádióval, akármilyen táppal is. Az egyik maximuma 640kHz
környékén van. Ezek szerint a zavart modulálva kisugározza a térbe.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

supravox írta:
2020.02.15., szomb. 14:56
pet525TT írta:
2020.02.14., pén. 20:13
Router okozta gépfegyver hanggal mit szokás csinálni?
Amikor forgalmaz az eszköz akkor a phonónál (mc) halkan ugyan, de előjön a jelenség. A leválasztó trafó ugyan csökkenti az intenzitást de nem szünteti teljesen meg.
Tápot is cseréltem már rajta, az is segített kicsit de még nincs teljesen megoldva.
Router off
Hangkar le
Hangkar fel
Router on
Te olyan okos vaaaagy:) ;peace;

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

istvan01 írta:
2020.02.14., pén. 22:22
pet525TT írta:
2020.02.14., pén. 20:13
Router okozta gépfegyver hanggal mit szokás csinálni?
Amikor forgalmaz az eszköz akkor a phonónál (mc) halkan ugyan, de előjön a jelenség. A leválasztó trafó ugyan csökkenti az intenzitást de nem szünteti teljesen meg.
Tápot is cseréltem már rajta, az is segített kicsit de még nincs teljesen megoldva.
Első lépés, ki kéne deríteni, áram hálózaton szór, ethernet kábeleken vagy wifin. A net kábeleket egyenként kihúzva, wifi be-ki kapcsolva. A tápoldalt pedig úgy, hogy ideiglenesen közeli feszültségen aksi, vagy elem a dugasz táp helyett. A routeren belül még van erről dc-dc tápolás, sajna az is kapcsi táp. De miért kell MC lemez hallgatáshoz router? Ok, a lakásban van még net berendezés több is.
Ha viszont szomszéd wifije is bezavar, akkor már nehéz eset.
Köszönöm próbálkozom.
Az biztos hogy a wifi router tápja a ludas. Ha azt kihúzom akkor meg szűnik a probléma. De akkor meg a kiscsalád kezd sipákolni hogy nincs net:)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

pet525TT írta:
2020.02.14., pén. 20:13
Router okozta gépfegyver hanggal mit szokás csinálni?
Amikor forgalmaz az eszköz akkor a phonónál (mc) halkan ugyan, de előjön a jelenség. A leválasztó trafó ugyan csökkenti az intenzitást de nem szünteti teljesen meg.
Tápot is cseréltem már rajta, az is segített kicsit de még nincs teljesen megoldva.
Router off
Hangkar le
Hangkar fel
Router on
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

evola írta:
2020.02.14., pén. 22:57
Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám..
Pc-ről is hallgatok zenét, és sajnos egy fura sercegés, pattogás zavarja meg az önfeledt zenehallgatást..
Kénytelen vagyok egy úgynevezett áramköri jeltovábbítót használni az internet eléréshez..
https://www.tp-link.com/hu/home-network ... 8630p-kit/
Így a másik szobában lan kábellel tudok csatlakozni a pc-hez..ezt sajnos a csöves fejhallgató erősítőm nem tolerálja sokszor..sercegés, sistergés pattogás jelenik meg a hangban letekert hangerő potméterrel is..
Arra rájöttem ez a WPA8630 generál valamiféle zajt..
Az lenne a kérdésem lehet ezt szűrni?
Próbáltam Omega 500-at és Hydrasound dc blockert egyik se segít ezen a jelenségen..
Jelenleg jó ideig nem tudom nélkülözni a TP link egységeit.. WLan meg gyenge jelet visz a gépig ez kilőve..
Van amikor órákig csendes a hálózat,máskor meg kínomban kikötöm a csöves erősítőt--
Van egy Beyerdinamic A20-am is, az nem csinál problémát ebből...de annak a hangja meg sajnos gyengébb..
Túl sok az ismeretlen paraméter. az sem világos mit hova, milyen sorrendben dugsz, internet, áram és NET hálózat. Kénytelen vagy TP wifi továbbítót használni? PC-s zenéléshez kell az internet? Mi van ha nincs WIFI és csak ethernet kábel? A sok komponensből melyik szedi föl vagy bocsátja ki a környezeti zajt, azt te tudod BE-KI iktatással, konfiguráció variálásával kideríteni.
Sajnos e te példád is arra bizonyíték, hogy az egyre több digitális és nagy sebességű kapcsolásokkal működő rendszer szórja és fel is veszi az elektromos zajt. Igen, ezt lehet eletroszmognak nevezni.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: evola »

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám..
Pc-ről is hallgatok zenét, és sajnos egy fura sercegés, pattogás zavarja meg az önfeledt zenehallgatást..
Kénytelen vagyok egy úgynevezett áramköri jeltovábbítót használni az internet eléréshez..
https://www.tp-link.com/hu/home-network ... 8630p-kit/
Így a másik szobában lan kábellel tudok csatlakozni a pc-hez..ezt sajnos a csöves fejhallgató erősítőm nem tolerálja sokszor..sercegés, sistergés pattogás jelenik meg a hangban letekert hangerő potméterrel is..
Arra rájöttem ez a WPA8630 generál valamiféle zajt..
Az lenne a kérdésem lehet ezt szűrni?
Próbáltam Omega 500-at és Hydrasound dc blockert egyik se segít ezen a jelenségen..
Jelenleg jó ideig nem tudom nélkülözni a TP link egységeit.. WLan meg gyenge jelet visz a gépig ez kilőve..
Van amikor órákig csendes a hálózat,máskor meg kínomban kikötöm a csöves erősítőt--
Van egy Beyerdinamic A20-am is, az nem csinál problémát ebből...de annak a hangja meg sajnos gyengébb..
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

pet525TT írta:
2020.02.14., pén. 20:13
Router okozta gépfegyver hanggal mit szokás csinálni?
Amikor forgalmaz az eszköz akkor a phonónál (mc) halkan ugyan, de előjön a jelenség. A leválasztó trafó ugyan csökkenti az intenzitást de nem szünteti teljesen meg.
Tápot is cseréltem már rajta, az is segített kicsit de még nincs teljesen megoldva.
Első lépés, ki kéne deríteni, áram hálózaton szór, ethernet kábeleken vagy wifin. A net kábeleket egyenként kihúzva, wifi be-ki kapcsolva. A tápoldalt pedig úgy, hogy ideiglenesen közeli feszültségen aksi, vagy elem a dugasz táp helyett. A routeren belül még van erről dc-dc tápolás, sajna az is kapcsi táp. De miért kell MC lemez hallgatáshoz router? Ok, a lakásban van még net berendezés több is.
Ha viszont szomszéd wifije is bezavar, akkor már nehéz eset.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Router okozta gépfegyver hanggal mit szokás csinálni?
Amikor forgalmaz az eszköz akkor a phonónál (mc) halkan ugyan, de előjön a jelenség. A leválasztó trafó ugyan csökkenti az intenzitást de nem szünteti teljesen meg.
Tápot is cseréltem már rajta, az is segített kicsit de még nincs teljesen megoldva.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

istvan01 írta:
2020.02.13., csüt. 07:09
pet525TT írta:
2020.02.12., szer. 20:24
wittao írta:
2020.02.10., hétf. 09:01

Szia,
nagyon koszonom a kedves gesztust, keresni foglak a mikor?hol? ugyeben!

Most erkezett hozzam egy 1000-es Vibavoice is es egy Vibex Granada, bejaratodott a taposvenyem is, valamint jon egy nagyobbacska Tsakiridis tap ize :) ugy erzem jo kis habzsi-dozsi lesz idehaza.

Csak erdeklodeskeppen: mekkora ez a joszag? :)
5Kva a nagobbik.
Csak érdekesség képpen megérkezett a kis testvére ami 250Va. Mindkét trafó Topaz, de a nagyobb szórt kapacitása 0,005pf a kisebb 0,0005pf. Ez a 30-as szériábó egy modell amit a hifisták kedvelnek. Ennek a legkisebb a kapacitása.
És valóban máshogy szól mint a nagy. Talán még nagyobb a csend. Sokkal élőbb pl egy koncert felvétel de tonálisan mégis valami bajom van velük. Még nem igazán tudom talán kicsit kiszűri a muzsikát is........
"a nagyobb szórt kapacitása 0,005pf a kisebb 0,0005pf.."
0,005pF=5fF ( 5 femto farád)
Biztos vagy te ezekben a számokban? /kondenzátor alkatrész formában 1pF-nál kisebb értéket még sehol nem láttam/
Egy transzformátorban több féle szórt kapacitás is megjelenik, elméletileg össze lehet ezeket vonni, de magában nincs sok jelentősége. A szórásban a szórt induktivitás, szórt kapacitás együtt van jelen és a trafó lemez mágneses tulajdonságával alkotnak egy szűrés jellegű viselkedést frekvencia tartományban. Ezt a nagyobb szórással tudják elérni, tehát a szórt kapacitást sem érdemes minimalizálni, pF szintre meg nem is lehet levinni ekkora trafóknál.
A gyártó legalábbis ezt állítja.
Találtam egy egész hosszú fórumot róla.
https://www.head-fi.org/threads/topaz-l ... er.857448/
Talán még valaki épített is valamit amivel mérni tudta. Ha jól emlékszem ők is fejtegetik hogy hogyan lehet ilyen alacsony értékeket elérni.

Topaz_Labels.jpg
Topaz_Labels.jpg (461.61 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
topaz diagramm.gif
topaz diagramm.gif (113.64 KiB) Megtekintve 2411 alkalommal
20200213_081229.jpg
20200213_081229.jpg (3.05 MiB) Megtekintve 2411 alkalommal

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

pet525TT írta:
2020.02.12., szer. 20:24
wittao írta:
2020.02.10., hétf. 09:01
pet525TT írta:
2020.02.07., pén. 12:14
A topaz jelenleg ki van kötve, szívesen kölcsön adom.
Ha kell lehozom a padlásról.
Jó is lenne legalább lenne még 1 vélemény.
Szia,
nagyon koszonom a kedves gesztust, keresni foglak a mikor?hol? ugyeben!

Most erkezett hozzam egy 1000-es Vibavoice is es egy Vibex Granada, bejaratodott a taposvenyem is, valamint jon egy nagyobbacska Tsakiridis tap ize :) ugy erzem jo kis habzsi-dozsi lesz idehaza.

Csak erdeklodeskeppen: mekkora ez a joszag? :)
5Kva a nagobbik.
Csak érdekesség képpen megérkezett a kis testvére ami 250Va. Mindkét trafó Topaz, de a nagyobb szórt kapacitása 0,005pf a kisebb 0,0005pf. Ez a 30-as szériábó egy modell amit a hifisták kedvelnek. Ennek a legkisebb a kapacitása.
És valóban máshogy szól mint a nagy. Talán még nagyobb a csend. Sokkal élőbb pl egy koncert felvétel de tonálisan mégis valami bajom van velük. Még nem igazán tudom talán kicsit kiszűri a muzsikát is........
"a nagyobb szórt kapacitása 0,005pf a kisebb 0,0005pf.."
0,005pF=5fF ( 5 femto farád)
Biztos vagy te ezekben a számokban? /kondenzátor alkatrész formában 1pF-nál kisebb értéket még sehol nem láttam/
Egy transzformátorban több féle szórt kapacitás is megjelenik, elméletileg össze lehet ezeket vonni, de magában nincs sok jelentősége. A szórásban a szórt induktivitás, szórt kapacitás együtt van jelen és a trafó lemez mágneses tulajdonságával alkotnak egy szűrés jellegű viselkedést frekvencia tartományban. Ezt a nagyobb szórással tudják elérni, tehát a szórt kapacitást sem érdemes minimalizálni, pF szintre meg nem is lehet levinni ekkora trafóknál.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

wittao írta:
2020.02.10., hétf. 09:01
pet525TT írta:
2020.02.07., pén. 12:14
A topaz jelenleg ki van kötve, szívesen kölcsön adom.
Ha kell lehozom a padlásról.
Jó is lenne legalább lenne még 1 vélemény.
Szia,
nagyon koszonom a kedves gesztust, keresni foglak a mikor?hol? ugyeben!

Most erkezett hozzam egy 1000-es Vibavoice is es egy Vibex Granada, bejaratodott a taposvenyem is, valamint jon egy nagyobbacska Tsakiridis tap ize :) ugy erzem jo kis habzsi-dozsi lesz idehaza.

Csak erdeklodeskeppen: mekkora ez a joszag? :)
5Kva a nagobbik.
Csak érdekesség képpen megérkezett a kis testvére ami 250Va. Mindkét trafó Topaz, de a nagyobb szórt kapacitása 0,005pf a kisebb 0,0005pf. Ez a 30-as szériábó egy modell amit a hifisták kedvelnek. Ennek a legkisebb a kapacitása.
És valóban máshogy szól mint a nagy. Talán még nagyobb a csend. Sokkal élőbb pl egy koncert felvétel de tonálisan mégis valami bajom van velük. Még nem igazán tudom talán kicsit kiszűri a muzsikát is........

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2020.02.10., hétf. 18:51

Vibex utan: (itt a max ertek nem teljesen ok, egyszer ment fel addig amig a masik helyisegben pont akkor kapcsolt be a k. kazan )


EC3DF1E9-7A85-4BA1-8F7C-577CF80CEA27.jpeg
A telefonos DC okozta mechanikus zajhoz a telefont tedd rá a készülékre, a trafóhoz legközelebb. A szuszogás, környezet, utca zaj lehetőleg csendes legyen. Aztán a hálózati DC percről perce is változik ezért egy mérés nem mérés.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2020.02.10., hétf. 09:01
pet525TT írta:
2020.02.07., pén. 12:14
A topaz jelenleg ki van kötve, szívesen kölcsön adom.
Ha kell lehozom a padlásról.
Jó is lenne legalább lenne még 1 vélemény.
Szia,
nagyon koszonom a kedves gesztust, keresni foglak a mikor?hol? ugyeben!

Most erkezett hozzam egy 1000-es Vibavoice is es egy Vibex Granada, bejaratodott a taposvenyem is, valamint jon egy nagyobbacska Tsakiridis tap ize :) ugy erzem jo kis habzsi-dozsi lesz idehaza.

Csak erdeklodeskeppen: mekkora ez a joszag? :)
Ha Vibex Granada DC blokkoló változatú, akkor érdekelne annak hatékonysága voltmérővel, esetleg trafó búgás változás dB-bel (telefonnal is megteszi) és természetesen hangzás változásban is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”