Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 21:35
Egy ilyen vudu kábelt bármikor össze merek hasonlítani bármilyen gyártó háromszoros árú kábelével.

Melyikre gondolsz ? Szívesen tesztelek pedig csak otthoni rendszerben szoktam :smile29:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egy ilyen vudu kábelt bármikor össze merek hasonlítani bármilyen gyártó háromszoros árú kábelével.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

LIMAR írta:
2020.03.29., vas. 20:46
hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 18:43
Vannak gyártók, akik szerint a kábelhossz az elsőrendű paraméter, csak 7 és 14 láb hosszú kábeleket gyártanak, milliméteren belüli tűréssel. Ugyancsak fontosnak tarják a mechanikai feszültségmentesítést(belógás), ami elhangolhatja a kábelt.
Na, ezektől tilos kábelt venni.
Dehogy tilos. Ha valakit annak a tudata tesz boldoggá, hogy miliméterre 7 vagy 14 láb hosszú a kábele és ettől jó, vegye onnan.
Rohadtul utálom a woodoot és ez nettó woodoo. De! Miről szól ez a hifi dolog? Hogy így vagy úgy, örömet okozzon az embernek, valakinek a zenén keresztül, van akinek a hangon keresztül, van akinek valamiben hiten keresztül. Végülis a lényeg az, hogy örömét lelje benne. Ha valakinek hetente valami új csodabiszbasz, hát legyen úgy.
Viszont annyit megjegyeznék, hogy mióta a woodoo topicban elég szabadon lehet terjeszteni az igét, mert nincs komoly szkeptikus reakció, azóta kiszabadulni látszik a woodoo a helyéről és kezd beférkőzni az általános topicokba, mert azért csak jobb úgy woodoozni, hogy közben pukkasztjuk is a "pógárt". :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 18:43
Vannak gyártók, akik szerint a kábelhossz az elsőrendű paraméter, csak 7 és 14 láb hosszú kábeleket gyártanak, milliméteren belüli tűréssel. Ugyancsak fontosnak tarják a mechanikai feszültségmentesítést(belógás), ami elhangolhatja a kábelt.
Na, ezektől tilos kábelt venni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 18:43
Vannak gyártók, akik szerint a kábelhossz az elsőrendű paraméter, csak 7 és 14 láb hosszú kábeleket gyártanak, milliméteren belüli tűréssel. Ugyancsak fontosnak tarják a mechanikai feszültségmentesítést(belógás), ami elhangolhatja a kábelt.
Amit írtam, abból kiderül, hogy Zolival értek egyet. Amit te írsz annak meg az lehet az alapja , hogy a juzerek többsége nem fogja a készülékeit is átkábelezni belül az utolsó centiig. Így csak az a megoldás marad , hogy minél hosszabb kábeleket vesznek, így javítva némileg az arányokat.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Vannak gyártók, akik szerint a kábelhossz az elsőrendű paraméter, csak 7 és 14 láb hosszú kábeleket gyártanak, milliméteren belüli tűréssel. Ugyancsak fontosnak tarják a mechanikai feszültségmentesítést(belógás), ami elhangolhatja a kábelt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha a készülékekben 30-60cm hosszban vacak/mezei kábel van (nem a keresztmetszet az elsődleges, hanem a minőség és elhelyezés) a hálózati oldalon vagy a hangszóró kimeneti oldalon, (sőt IC esetén is!) akkor igaz, hogy a hosszabb hálózati/hangszórókábel jobb/szebb/a kábelre méginkábbjellemző hangzást okoz. Ha viszont a készülékekben jó kábelek vannak ezeken a helyeken, és a tápegységekben is ( hiszen az is a hangszóró kimeneti kör része!), akkor a rövidebb kábel a jobb kábel. Ez a valóságban a durván árazott készülékek egy részénél valósul meg, valamint a jól átgondolt DIY szagú termékeknél. Persze még más dolgok is közrejátszanak, pl. az erősen rezonáló hangsugárzó doboz, ami rezgeti a hangszórócsatlakozókat, ezáltal a kábelen keresztül mechanikailag rázzák az erősítőt. Hosszabb kábel kevésbé rázza, mint a rövid. Ezért is fontos pl. a hangszórókábel mechanikai kialakítása, ezt persze sosem említik az audioszkeptikusok.
De hogy ne legyek teljesen off, a falban/szabadon jövő hálózati vezetékek rezgései szintén hozzájárulhatnak az eltérő hangzáshoz.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

wittao írta:
2020.03.29., vas. 13:14
Alpha6230 írta:
2020.03.29., vas. 10:27
Sziasztok!
Olvasgatva az utolsó diszkurzust, a következő kérdésem merült fel:
Ha kipróbálnék hosszabb tápkábeleket a rendszeremben, és pozitív eredménnyel zárnám a próbákat;
Mit csinálnék a plusz 1-2méternyi kábel/készülék többlettel?!
Ti hova és hogyan szoktátok igazítani a kábeleket?
Tapasztalat a "karikára" tekert, a "cikk-cakkba" hajtogatott és a "káoszba" mutató topológiák között? (Érdekelnek irányelvek az IC és hangsugárzó kábelek rendezésére is, főleg saját tapasztalatok.)
Köszönöm!
Legtobb esetben mindenki torekszik azt gondolom a kabelkaosz elkerulesere, de ez az esetek donto tobbsegeben nagyon nehezen vagy egyaltalan nem valosithato meg.
Ettol fuggetlenul mindig megprobalok a fal es hifi allvanyom kozott 50cm helyet hagyni (regebben jo dolgom volt a 150cm-rel :) ). Ez altalaban eleg arra, hogy megtores nelkul kiforsulhassanak a kabelek a masik keszulek/eloszto fele.
Ha lehet a felesleges kabelhisszakat inkabb nagyobb ivben vezessuk mintsem veltekerjuk egy spiralba.
Arra is szoktam figyelni a kabelek parhuzamosan ne fussanak, foleg AC es jelkabelek, ha nem elkerulheto a keresztezodesuk, akkor X alakban a legkisebb erintkezest megtartva, de itt is el szoktam emelni oket egymastol.
Nehany topikban voodoonak szamit, de en hasznalok kabel emelot is a foldtol (egyszeru fabol keszult cucc).
Biztos vannak meg mas dolgok, hirtelen ennyi jutott az eszembe.
A kábelt nem szabad a talajon vezetni, sem a tápkábelt, sem a hf kábelt, különösen, ha nem fa, vagy hajópadló, ugyanis "kölcsönhatásba" lép a padló anyagával. A lap alján a kábelemelő használata esetén jól látható az elektromos térerő 70%-os csökkenése egy nagy pontosságú 3D térerőmérővel mérve a talajon vezetett állapothoz képest. https://das.raumtuning.info/?page_id=3210
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Alpha6230
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.11.11., hétf. 15:52
Értékelés: 0

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Alpha6230 »

Sziasztok!
Olvasgatva az utolsó diszkurzust, a következő kérdésem merült fel:
Ha kipróbálnék hosszabb tápkábeleket a rendszeremben, és pozitív eredménnyel zárnám a próbákat;
Mit csinálnék a plusz 1-2méternyi kábel/készülék többlettel?!
Ti hova és hogyan szoktátok igazítani a kábeleket?
Tapasztalat a "karikára" tekert, a "cikk-cakkba" hajtogatott és a "káoszba" mutató topológiák között? (Érdekelnek irányelvek az IC és hangsugárzó kábelek rendezésére is, főleg saját tapasztalatok.)
Köszönöm!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 18:12
Dehát azt írtad, hogy nagyon drága kábelt vágtál ketté sad.gif az isotek Sequel azért valljuk be abszolúte nem egy drága kábel és nem hallottad jobbnak hm érdekes...De szerencséd van mert volt ilyen tápkábelem anno, igaz az evo2-es ből (icipicit rosszabb) 1,5 m 2m és 3m -és darabok és simán ki lehetett hallani a ( 3 honapig volt nálam)különbséget (gyári csati volt mindegyiken ) . Procihoz, avr, médialejátszóhoz nem igazán illet de a subokhoz és az végfokhoz jó választás volt és a hosszabb sokkal jobban tette a dolgát nem is kellett nagyon fülelni. Ezért csodálkozom, hogy a millás hanszóróval és ösvénnyel nem halottad ki a különbséget, vagy túlzó a rendszeredről a leírás. Vagy abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem hallod a különbséget. .
Azt még hozzá tenném, hogy kipróbáltam ugyanezt a tápkábel felállást brahmával is és a rövid mindig sokkal rosszabbul teljesített. ... :D :D
:D
Nem vagyok benne biztos, hogy nem az-e a lényeg inkább, hogy mennyi gyenge kábelt tudsz kiváltani és hogy alakulnak utána a jó hangú kábel/rossz hangú kábel arányok. Mert szerintem utána kb mindegy már hogy milyen hosszúak. Illetve akkor is meghallani a hosszak változását ugyan, de ez akár elhanyagolható. Meg itt sem egyértelmű, hogy a hosszabb a jobb vagy a rövidebb. Van akinek az egyik van akinek a másik tetszik jobban. De bármelyik jobb , mint bármi más addig. Természetesen a készülékekben levő kábelek cseréje is szükséges! Az utolsó centiig.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 18:54
nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 18:12
Dehát azt írtad, hogy nagyon drága kábelt vágtál ketté sad.gif az isotek Sequel azért valljuk be abszolúte nem egy drága kábel és nem hallottad jobbnak hm érdekes...De szerencséd van mert volt ilyen tápkábelem anno, igaz az evo2-es ből (icipicit rosszabb) 1,5 m 2m és 3m -és darabok és simán ki lehetett hallani a ( 3 honapig volt nálam)különbséget (gyári csati volt mindegyiken ) . Procihoz, avr, médialejátszóhoz nem igazán illet de a subokhoz és az végfokhoz jó választás volt és a hosszabb sokkal jobban tette a dolgát nem is kellett nagyon fülelni. Ezért csodálkozom, hogy a millás hanszóróval és ösvénnyel nem halottad ki a különbséget, vagy túlzó a rendszeredről a leírás. Vagy abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem hallod a különbséget. .
Azt még hozzá tenném, hogy kipróbáltam ugyanezt a tápkábel felállást brahmával is és a rövid mindig sokkal rosszabbul teljesített. ... :D :D
:D
Egy jó sztereó rendszert nem hasonlítanák semmilyen házimozihoz, még ha több milliós rendszer akkor se😉
Most akkor milyen stereo rendszer az ahol egy ilyen "drága" tápkábel hossza nem hallatszik ki? Te nem hallod ki de én a hm rendszeremen simán kihallom a különbséget itt valami nagyon sántít ..... sad.gif sad.gif sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 18:12
Dehát azt írtad, hogy nagyon drága kábelt vágtál ketté sad.gif az isotek Sequel azért valljuk be abszolúte nem egy drága kábel és nem hallottad jobbnak hm érdekes...De szerencséd van mert volt ilyen tápkábelem anno, igaz az evo2-es ből (icipicit rosszabb) 1,5 m 2m és 3m -és darabok és simán ki lehetett hallani a ( 3 honapig volt nálam)különbséget (gyári csati volt mindegyiken ) . Procihoz, avr, médialejátszóhoz nem igazán illet de a subokhoz és az végfokhoz jó választás volt és a hosszabb sokkal jobban tette a dolgát nem is kellett nagyon fülelni. Ezért csodálkozom, hogy a millás hanszóróval és ösvénnyel nem halottad ki a különbséget, vagy túlzó a rendszeredről a leírás. Vagy abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem hallod a különbséget. .
Azt még hozzá tenném, hogy kipróbáltam ugyanezt a tápkábel felállást brahmával is és a rövid mindig sokkal rosszabbul teljesített. ... :D :D
:D
Egy jó sztereó rendszert nem hasonlítanák semmilyen házimozihoz, még ha több milliós rendszer akkor se😉

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Dehát azt írtad, hogy nagyon drága kábelt vágtál ketté sad.gif az isotek Sequel azért valljuk be abszolúte nem egy drága kábel és nem hallottad jobbnak hm érdekes...De szerencséd van mert volt ilyen tápkábelem anno, igaz az evo2-es ből (icipicit rosszabb) 1,5 m 2m és 3m -és darabok és simán ki lehetett hallani a ( 3 honapig volt nálam)különbséget (gyári csati volt mindegyiken ) . Procihoz, avr, médialejátszóhoz nem igazán illet de a subokhoz és az végfokhoz jó választás volt és a hosszabb sokkal jobban tette a dolgát nem is kellett nagyon fülelni. Ezért csodálkozom, hogy a millás hanszóróval és ösvénnyel nem halottad ki a különbséget, vagy túlzó a rendszeredről a leírás. Vagy abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem hallod a különbséget. .
Azt még hozzá tenném, hogy kipróbáltam ugyanezt a tápkábel felállást brahmával is és a rövid mindig sokkal rosszabbul teljesített. ... :D :D
:D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

trane írta:
2020.03.28., szomb. 18:01
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 17:22
IsoTek Sequel😉
és ez volt az a "gyári 2m-es drága tápkábelem" ( https://www.extremeaudio.hu/isotek-evo3 ... kabel-5765 ), amit a "készülékenként van ösvény kiépítve több százezres kábelezés, millás hangfal stb" rendszeredben ", "anyagi megfontolásból ketté vágtam" :quetionmark: :rolleyes: . hát... inkább csendben maradok leborulok.gif
Persze miután kipróbáltam, hogy nincs értelme 2-őt venni😉

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 15:35
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 11:21
nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 10:27


Akkor próbáld ki ugyanezt a két kábelt hosszabb kivitelben na akkor érne meglepetés :D
Kipróbáltam, azért írtam le a saját tapasztalatom, veled ellentétbe😉
Kedves migabi24 !

Az beírásom alapján biztos nem ismersz mert veled ellentétben nem írok le olyat, amit nem próbáltam ki a saját rendszeremben. Azt, hogy a te rendszeredben nem jött ki a különbség arról én nem tehetek vagy nem hallod ki, szerencsés vagy. :smile29:
Nálam készülékenként van ösvény kiépítve több százezres kábelezés, millás hangfal stb, szóval kihallanám nyugi😉

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

trane írta:
2020.03.28., szomb. 15:53
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 11:21
nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 10:27


Akkor próbáld ki ugyanezt a két kábelt hosszabb kivitelben na akkor érne meglepetés :D
Kipróbáltam, azért írtam le a saját tapasztalatom, veled ellentétbe😉
lehet tudni, mi ez a kábel? hátha tudnék szerezni belőle :rolleyes:
IsoTek Sequel😉

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: xilop »

wittao írta:
2020.03.28., szomb. 10:38
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 06:59
Szerintem meg ez is csak azért van kitalálva, hogy még ebbe is belehalhasson valamit a hifista😆, nekem volt egy gyári 2m-es drága tápkábelem és 2 készülékem, anyagi megfontolásból ketté vágtam, mondanom se kell, jól jártam megduplázódott a javulás, mert mindkét készülék profitált a jó drótból, semmi negatív hatás nem volt😉
Akkor szerintem meg lenne egy szintlepesi lehetoseg: vagd kette ezeket is, rakd egymasra a keszulekeket, huzd kozelebb a hosszabbitot, igy 50-50cm-es darabokkal 4 keszuleket is el tudsz latni delejjel :D
Annak idején a Darvas kísérletezett a minél rövidebb összekötőkábellel, lehet, hogy a tápkábel éppen fordítva működik.
a rövidebb valóban költségkímélőbb, de nálam a külön ösvény miatt nem tulajdonítok nagy jelentőséget a hosszabb tápkábelnek, sőt azt tervezem a közeljövőben, hogy az ösvény kábelét kötöm a készülékre, így kimarad a a tápkábel.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 11:21
nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 10:27
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 06:59
Szerintem meg ez is csak azért van kitalálva, hogy még ebbe is belehalhasson valamit a hifista😆, nekem volt egy gyári 2m-es drága tápkábelem és 2 készülékem, anyagi megfontolásból ketté vágtam, mondanom se kell, jól jártam megduplázódott a javulás, mert mindkét készülék profitált a jó drótból, semmi negatív hatás nem volt😉
Akkor próbáld ki ugyanezt a két kábelt hosszabb kivitelben na akkor érne meglepetés :D
Kipróbáltam, azért írtam le a saját tapasztalatom, veled ellentétbe😉
Kedves migabi24 !

Az beírásom alapján biztos nem ismersz mert veled ellentétben nem írok le olyat, amit nem próbáltam ki a saját rendszeremben. Azt, hogy a te rendszeredben nem jött ki a különbség arról én nem tehetek vagy nem hallod ki, szerencsés vagy. :smile29:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

nemtomm írta:
2020.03.28., szomb. 10:27
migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 06:59
Szerintem meg ez is csak azért van kitalálva, hogy még ebbe is belehalhasson valamit a hifista😆, nekem volt egy gyári 2m-es drága tápkábelem és 2 készülékem, anyagi megfontolásból ketté vágtam, mondanom se kell, jól jártam megduplázódott a javulás, mert mindkét készülék profitált a jó drótból, semmi negatív hatás nem volt😉
Akkor próbáld ki ugyanezt a két kábelt hosszabb kivitelben na akkor érne meglepetés :D
Kipróbáltam, azért írtam le a saját tapasztalatom, veled ellentétbe😉

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Ki lehet figurázni, ez olyanoknak szólt akik esetleg hasonló cipőbe járnak, és az itt olvasottak alapján eddig gondolni se mertek ilyenre, csak nyugodtan, nem tűnik el egy kábel hangja mert rövidebb lesz😉

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

migabi24 írta:
2020.03.28., szomb. 06:59
Szerintem meg ez is csak azért van kitalálva, hogy még ebbe is belehalhasson valamit a hifista😆, nekem volt egy gyári 2m-es drága tápkábelem és 2 készülékem, anyagi megfontolásból ketté vágtam, mondanom se kell, jól jártam megduplázódott a javulás, mert mindkét készülék profitált a jó drótból, semmi negatív hatás nem volt😉
Akkor próbáld ki ugyanezt a két kábelt hosszabb kivitelben na akkor érne meglepetés :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Szerintem meg ez is csak azért van kitalálva, hogy még ebbe is belehalhasson valamit a hifista😆, nekem volt egy gyári 2m-es drága tápkábelem és 2 készülékem, anyagi megfontolásból ketté vágtam, mondanom se kell, jól jártam megduplázódott a javulás, mert mindkét készülék profitált a jó drótból, semmi negatív hatás nem volt😉

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: xilop »

cables írta:
2020.03.27., pén. 07:06
Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 18:16
Nem áll távol tőlem a kábelezés fejlesztése, de ha valaki tudja árulja már el nekem, hogy miért szól állítólag jobban egy másfél vagy kettő méteres tápkábel mint az egy méteres? Mikor előtte a falban sok sok méter megy a kismegszakítóig....
Miért pont a konnektor utáni rész számít...???
A készülékek hálózati kábelei általában nem a fali konnektorhoz csatlakoznak, hanem egy elosztóba. Még a legjobb készülékek is bocsátanak ki zavart a hálózat, adott esetben az elosztó felé, tehát a rendszerünk készülékei egymást is zavarják. A zavarok nagyon nagyfrekvenciás jelek, amelyek pár méteren belül is erősen csillapodnak. Ha 1 m-es hálózati kábeleket használsz, akkor 2 m a távolság 2 készülék között ha 2 m-est akkor 4 m. Nem mindegy zavar szempontból.
Alapvető hibának tartom a közös elosztó használatát a készülékek közelében, különösen nagy fogyasztó pl nagy vas végfok esetében, simán elszívja a delejt a többi készüléktől, hosszú több méter tápkábelt nehéz begyűrni a cucc mögé.
Az ösvény használatával növelni lehet a készülékek táp távolságát.
Nálam a végfok külön szálon van a villanyóráról elkülönítve a többi komponenstől, de még azok is szét vannak választva 5-5 méter szobán belüli szálon, ezek végén van az egy méteres tápkábel.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »

Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 18:16
Nem áll távol tőlem a kábelezés fejlesztése, de ha valaki tudja árulja már el nekem, hogy miért szól állítólag jobban egy másfél vagy kettő méteres tápkábel mint az egy méteres? Mikor előtte a falban sok sok méter megy a kismegszakítóig....
Miért pont a konnektor utáni rész számít...???
A készülékek hálózati kábelei általában nem a fali konnektorhoz csatlakoznak, hanem egy elosztóba. Még a legjobb készülékek is bocsátanak ki zavart a hálózat, adott esetben az elosztó felé, tehát a rendszerünk készülékei egymást is zavarják. A zavarok nagyon nagyfrekvenciás jelek, amelyek pár méteren belül is erősen csillapodnak. Ha 1 m-es hálózati kábeleket használsz, akkor 2 m a távolság 2 készülék között ha 2 m-est akkor 4 m. Nem mindegy zavar szempontból.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoli73 írta:
2020.03.26., csüt. 21:48
istvan01 írta:
2020.03.26., csüt. 21:38
Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 18:16
Nem áll távol tőlem a kábelezés fejlesztése, de ha valaki tudja árulja már el nekem, hogy miért szól állítólag jobban egy másfél vagy kettő méteres tápkábel mint az egy méteres? Mikor előtte a falban sok sok méter megy a kismegszakítóig....
Miért pont a konnektor utáni rész számít...???
Én nem magyarázok hanem leírom mi van nálam. A PPP regenerátor és a fali csati között van 2m SPX20. A fali csati aljazat-dugo Furutech. Falban-csőben van 11m SPX20 a lakáselosztóig. Ebből azért nem nehéz következtetni. A lakáselosztó és villanyóra között mezei H07V-K mezei villany drót. A villanyóra és utcai közművezeték között 16mm2 aluvezeték. Ez már teljesen érdektelen hifis szempontból. Az utcai légvezeték 90mm2 szigetelt alunak látszik.
István, had kérdezzem meg, a falban az SPX 20 előtt mit használtál, azon a 11m-en? Sokat hozott, beváltotta a reményeid?
Köszönöm!
Előtte villany drót, ami a tetőtér villamosításakor került bele. Az ösvény beváltotta? Én akkor sem, most sem tartottam, eget és hangzást felborító eszköznek az ösvényt. Viszont a falba azután lett cserélve, hogy az akkori hifi és fali csatlakozó között nekem ez megfelelt, nem hangsúlyozta magát sem túl, sem alul, vagyis maradt semleges. Az egységes kábel elvet akkor is fontosnak tartottam, vagyis ne keveredjenek több véle vezetők azonos pozícióban, ezért a falban lehetőleg legyen azonos a vezeték/kábel mint falon kívül. Persze csak addig amíg ennek lehet valami jelentősége, mert minél jobban távolodunk a hifitől ez egyre kevésbé számít és befolyásolja a hangzást.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”