Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

trane írta:
2020.05.02., szomb. 13:04
atis írta:
2020.05.02., szomb. 12:56
...
Amit szeretnék elérni: a hang levegősebbé tétele lenne a fontos, mert a vintage hifi ugyan szép játék, de ha levegősebb lenne, feltisztulna kissé, az lenne a cél...
szia, értem leborulok.gif - vagyis nem biztos gondolkodik.gif . mégpedig azért, mert a "vintage hi-fi" ha tetszik, szvsz vagy meg kell barátkozni a (pl., és ahogyan írod) "kevésbé levegős/letisztult" hangjával - vagy mégsem a vintage hi-fi lesz az a vonal, amire neked/a fiadnak szüksége van> mert csiszolgathatod ugyan, de alapvetően más nem lesz az a Hang :yingyang: (bár szvsz ezzel valahol tisztában vagy, látva a beírásaid pl. Sansui terén)
A hálószobai rendszert le is építem. Oda egy teljesen más dolgot képzeltem el.
De igaz. Alapból van egyfajta hangkarakter.
A fiamnak tetszik, de majd ha elég nagy lesz hozzá, (és lesz pénze is :) ) akkor majd lép előre. Vagy oldalra.... :D

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

SoundMania írta:
2020.05.02., szomb. 13:02
atis írta:
2020.05.02., szomb. 12:10
Köszönöm.
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Védőföldelés nélküli szobában is lehet nagyon jól zenét hallgatni.
Ha olcsón akarsz elosztót, tudom javasolni az egymásba dugdosott T-elosztókat. Sztem 10-20 ezerig simán partiban van.....
Mondjuk nem kell vaskos tápkábeleket megtartaniuk, az biztos.
Egy ötletnek jó, köszönöm ;)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

atis írta:
2020.05.02., szomb. 12:10
Köszönöm.
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Védőföldelés nélküli szobában is lehet nagyon jól zenét hallgatni.
Ha olcsón akarsz elosztót, tudom javasolni az egymásba dugdosott T-elosztókat. Sztem 10-20 ezerig simán partiban van.....

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

trane írta:
2020.05.02., szomb. 12:43
atis írta:
2020.05.02., szomb. 12:36
...Tehát: van-e olyan kolléga, aki olyan ingatlanban kezdte a hifizést, zenehallgatást, rendszere építését, amelyben nem volt földelt konnektor a falban (talán ez így eléggé szájbarágós), de próbált elosztót, ami nem olcsó pár száz forintos, és olyan különbséget hallott a hangban, ami erre vezethető vissza. Akár javulást, akár romlást. Esetleg privátban is megoszthatná velem a tapasztalatát.
szia, igen, igen, és pozitív változást - bár szvsz ez egyértelmű leborulok.gif . szóval konkrétan, mire vagy kíváncsi gondolkodik.gif ?
Szia, köszönöm.
A fiam rendszere old hifi. Ma megyek Hozzá, kicsit még csiszolgatni a megjelenésen, a falra teszek fel még pár darab panelt, (most ez van csak) mert sima falak vannak, konkrétan az ágyon kívül nem sok, így muszáj csillapítani az oda-vissza verődő hangokat.
Minden komponensnek normál, nem földeléssel ellátott villásdugója van. A falban (most szét fogom szerelni) sincs ugye földelt konnektor.
A fázishelyes bekötése a készülékeknek elsődleges. Ez alap.

Vannak olyan elosztók, szűrés nélkül, amelyeket meg lehet vásárolni bárhol. Most ilyen van. Ehhez képest szívesen áldoznék 10-20 ezer forintot egy olyan elosztóra, ami már igényesebben van elkészítve. Láttam eladó darabokat az adás-vételi részen, illetve látok hazai gyártót/gyártókat is (itt is az AVX-en), akik készítenek szűrés nélküli darabokat, impozáns megépítéssel/átépítéssel, nem ökör drágán. (azért nem szerettem volna itt beollózni őt/őket, mert félek, hogy vita lenne belőle és itt tényleg majd a saját fül, a saját tapasztalás lesz a mérvadó)
Jelenleg tehát alátétekkel játszunk, a verődő hangok csillapításán dolgozunk amolyan alaphangon, de a legelején, a táp problematikáján csak most kezdtem el agyalni.

Amit szeretnék elérni: a hang levegősebbé tétele lenne a fontos, mert a vintage hifi ugyan szép játék, de ha levegősebb lenne, feltisztulna kissé, az lenne a cél.

De ahogyan írtad, akkor hatása van és ez már fontos számomra.
:smile53:

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

atis írta:
2020.05.02., szomb. 12:10
Köszönöm.
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Kicsit bővebben:
Köszönöm a hozzászólást. Értem, megértem. Értem, hogy nem érted, hogy mi a jó francért nem húzatom át a gazdájával a ház elektromos kábelezését (én ezt tenném, ha ott laknék), mert addig tulajdonképpen nagyon nincs miről beszélni, ha már komolyabb hifis témába vágna az ember.
De most a kérdés adott.
Én arra vagyok még mindig kíváncsi, hogy van-e olyan kolléga itt, aki szintén hasonló alapokról indult, de mielőtt a ház elektromos hálózatát felújította volna, elkezdett egy elosztón gondolkodni és jutott is valamire. (pro és kontra vélemények érdekelnek)
Én hiába viszem el a fiamhoz a PS Audio cuccomat, az nem egy normál elosztó, más kategória. És semmi kedvem mozgatni, eléggé macerás. Kölcsön ezért nem fogok kérni senkitől, ha itt a fórumon a hozzászólások zöme kioktató jellegű, nem mindig segítő szándékú (igen, ezt tapasztalom én is, sok kérdésemre 0, vagy kioktató válasz érkezik), vagy éppen nem érkezik érdemi hsz, akkor pont egy ilyen jellegű kérés, miszerint szükségem lenne kölcsönbe egy elosztóra, nem lesz célravezető. Mert nem fog adni senki.
De tudomásul fogom venni azt is, ha nem jön válasz egy hétig, akkor valószínűleg nem volt ilyen tapasztalata senkinek sem.
A teóriák, meg a "mi lenne, ha" jellegű hsz-ek nem visznek előre ;)
Konkrét a kérdés, leginkább konkrét választ várnék. Talán ez így tiszta.

Tehát: van-e olyan kolléga, aki olyan ingatlanban kezdte a hifizést, zenehallgatást, rendszere építését, amelyben nem volt földelt konnektor a falban (talán ez így eléggé szájbarágós), de próbált elosztót, ami nem olcsó pár száz forintos, és olyan különbséget hallott a hangban, ami erre vezethető vissza. Akár javulást, akár romlást. Esetleg privátban is megoszthatná velem a tapasztalatát.

leborulok.gif

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

Köszönöm.
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

atis írta:
2020.05.02., szomb. 10:56
Tehát nincs ilyesmivel tapasztalat?
Melyik topicban kérdezzem, ha ebben esetleg segítene valaki, megköszönném.
Tapasztalat abban az öregecske villamos hálózatú lakásban egy elosztó mit hozna neked? Azt rajtad kívül senki nem tudja meghatározni. Kérjél kölcsön valakitől. Egy elosztó nem váltja meg a hálózat áram baját, egyben lehet bízni, az az elem keveset ront rajt.

10-20eFt?? Nekem polcon van egy régen használt Furutech RTP-6E elosztó, amihez még kell a bemenetére egy IEC dugós kábel. Ahogy nézem az elmebajt, ott ez az elosztó 320eFt körüli áron forog.
Amikor ezt használtam, az árával egyáltalán nem volt arányos a képessége, márt mint hogy annyival kevesebbet ront, mint egy pár ezer forintos kínai elosztó. Persze tudjuk, ár/minőség sohasem egyenesen arányos.
Csatolmányok
P1050041.JPG
P1050041.JPG (165.87 KiB) Megtekintve 2713 alkalommal

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

Tehát nincs ilyesmivel tapasztalat?
Melyik topicban kérdezzem, ha ebben esetleg segítene valaki, megköszönném.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

Persze mindenképpen meg fogom nézni, mi van a jelenlegi konnektor előtt. Csodát én nem teszek, nem is az a cél.
Jelenleg is van elosztó, nem azon van a hangsúly, hanem az itt, fórumon is fent lévő, akár szűrő nélkül árult elosztók közül érdemes-e választani bármelyiket használtan, vagy újként. Ez volt a lényege a kérdésnek. Direkt nem írtam, hogy melyik cég terméke, mert vannak olyanok, amelyekben nincs semmilyen aktív/passzív szűrés, viszont rosszakat nem olvastam róluk még. Nem írtam, nehogy elinduljon egy lavina, ahogyan az szokott lenni...

btw: Nem tudom, mikor épült a ház. Szegeden van, valamikor az árvíz után. Nem én lakom ott, nem akarok minden helyiségbe belesni, okoskodni. Megépülte óta lakják, a fiam is ott él, de ez már magánszféra... De most már csak rálesek pár helyiségre, a vizesekre mindenképpen.

Ha én költöznék egy régi házba, számomra természetes, hogy átalakítanám, felújítanám.

Most ebből kell kihozni, amit lehet. Ahogyan írtam, a rendszerben használt készülékek egyikén sincsen földelt hálózati kábel, nem értek az elektromossághoz, de a mostani készülékek igen nagy százalékát még a mai napig sima "villásdugóval" árulják. gondolkodik.gif

Ezért kérdeztem, hogy tapasztalat szerint mi a helyzet egy ilyen esetben? Tapasztalat alapján maradjon egy normál elosztó, mondhatni filléres kategória, vagy érdemes mondjuk 10-20 ezer forintot rááldoznom? A büdzsé szerencsére engedi. Ha meg egyszer lesz ott felújítás, az más tészta.

Köszönöm.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

atis írta:
2020.04.29., szer. 16:04
Abba a stádiumba jutott a fiam kis rendszere, hogy egy tápelosztót vennék majd oda. Viszont régi a ház, amiben laknak, nincs földelés a fali aljzatban.
Az egy dolog, hogy veszek majd egy új fali konnektort, amiben nincs földelés. Már csak az esztétika miatt is.

A házban átalakítás, felújítás kizárva....

A kérdés, hogy véleményetek szerint, (mielőtt beruháznék) egy tápelosztó esetében érdemes-e beruháznom? Az összes készülékének a csatlakozója földelés nélküli, nem is lesz egyhamar olyan elektronikája, amelyik igényelné a földelt csatlakozást.

Tehát hoz, hozhat-e hangban javulást egy tápelosztó, legyen az korrektül, vagy ezoterikusan árazott darab?

:quetionmark:
Tápelosztót?
Ha nincs tápelosztód akkor hogyan akarsz egy db konnektorról több készüléket használni?
Ha inkább valami passzív szűrést is tartalmazó elosztó egységre gondolsz? akkor arra azt mondom, talán. A talán azért, mert minden tápszűrő csinál valamit, de semmi nem garantálja, hogy adott környezetben az hoz valami javulást, vagy éppen még rontást is.
Ha most a védővezető hiányára gondolsz, akkor abban az esetben a szűrési funkciók is gyengülnek, persze van a fázis-null között is szűrő hatás a kettős szigetelésű készülékek számára is.

Viszont Magyarországon kb 50éve kötelező földeléses konnektorok építése új létesítésnél, helyi földeléssel (földelő szondával rögzítve). Furcsa módon nem volt kötelezettség meglévő, elavult régi házak, lakásoknál az átalakításra. Ez a felelősség a tulajdonos hatáskörében maradt.
Annyit mindenképpen ellenőrizzél, hogy abban a konnektorban 80éves 1mm2 papír szigetelésű derót, vagy később divatja alu 1,5mm2 MM falvezeték van-e? egyikben se bízzál. És a lakás többi helyén ez hogy néz ki?
Megér ez ekkora baleset veszélyt? Vagyis nem felújítani?

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: atis »

Abba a stádiumba jutott a fiam kis rendszere, hogy egy tápelosztót vennék majd oda. Viszont régi a ház, amiben laknak, nincs földelés a fali aljzatban.
Az egy dolog, hogy veszek majd egy új fali konnektort, amiben nincs földelés. Már csak az esztétika miatt is.

A házban átalakítás, felújítás kizárva....

A kérdés, hogy véleményetek szerint, (mielőtt beruháznék) egy tápelosztó esetében érdemes-e beruháznom? Az összes készülékének a csatlakozója földelés nélküli, nem is lesz egyhamar olyan elektronikája, amelyik igényelné a földelt csatlakozást.

Tehát hoz, hozhat-e hangban javulást egy tápelosztó, legyen az korrektül, vagy ezoterikusan árazott darab?

:quetionmark:

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1597
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Úgy néz ki, hogy egy Powerwolf készülékkel sikerült megoldani a problémát.
Jelentősen csökkent a zaj, csak a magasaknál hallatszik pár cm-ről egy kis búgás, a közepeknél szinte semmi, a mélyeknél teljes csönd. Mindez úgy, hogy a konyhában ment a hűtő, a mikró, meg a villanytűzhely. A környéken meg folyamatos az építkezés.

:tutiok:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

KisMarci írta:
2020.04.22., szer. 08:25
Köszönöm a válaszokat.
Ha még nem, akkor nézz körül trafóügyben a piacon, lehet találsz kedvezőbb árfekvésben.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1597
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Köszönöm a válaszokat.
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

KisMarci írta:
2020.04.22., szer. 07:50
istvan01 írta:
2020.04.22., szer. 06:59
KisMarci írta:
2020.04.21., kedd 22:45
Valami ilyesmire gondoltam (ár), ha ez működő képes:
(Persze villanyszerelővel beszereltetve.)
Ha nem vagy tisztában az áramokkal, feszültségekkel, akkor inkább ne tedd.
Ezért kértem a tanácsot, hogy egyáltalán szóljak-e egy villanyszerelőnek, hogy álljon neki ilyesmihez.

Szerintetek milyen árban lenne a hűtőnek megfelelő leválasztó?
(Ha lekapcsolom a hűtőt, akkor leolvad annyi idő alatt, míg zenét hallgatok és filmet nézek...)
Amit linkeltél 20VA-es trafóról, annál a kereskedőnél ott vannak a nagyobb trafók is, tehát abból már tájékozódhatsz. Persze azok a trafók csupasz trafók, tehát dobozolni és kábelezni is kell.
De, mielőtt ebbe belebonyolódsz, tegyél hallgatási próbát, zenéléskor hallasz-e valamit a hűtő hangjából, amikor annak zümmög a kompresszora, vagy csak az indulás, leállási kapcsolást hallod. Ha nem hallasz ebben változást, akkor felesleges bonyolítanod. Ennél valamivel egyszerűbb, hogy valami zavarszűrőt tegyél a hűtő elé, esetleges zavarszűrős hálózati elosztó formában.
A hűtő 2-3óra áramszünet alatt nyitogatás nélkül nem olvadhat le normál 20-25C lakás hőmérsékletnél. De erről magad is meggyőződhetsz. Berakod a hőmérőt, 3 óra feszült lekapcsolás után ismét leolvasod, melegedés néhány fok lehet.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1597
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

istvan01 írta:
2020.04.22., szer. 06:59
KisMarci írta:
2020.04.21., kedd 22:45
Valami ilyesmire gondoltam (ár), ha ez működő képes:
(Persze villanyszerelővel beszereltetve.)
Ha nem vagy tisztában az áramokkal, feszültségekkel, akkor inkább ne tedd.
Ezért kértem a tanácsot, hogy egyáltalán szóljak-e egy villanyszerelőnek, hogy álljon neki ilyesmihez.

Szerintetek milyen árban lenne a hűtőnek megfelelő leválasztó?
(Ha lekapcsolom a hűtőt, akkor leolvad annyi idő alatt, míg zenét hallgatok és filmet nézek...)
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

KisMarci írta:
2020.04.21., kedd 22:45
Valami ilyesmire gondoltam (ár), ha ez működő képes:
(Persze villanyszerelővel beszereltetve.)

http://www.mercateo.hu/p/1090E-123(2d)5 ... e_hu~s.100

Primer feszültség = 380 V ac, 400 V ac, 420 V ac
Szekunder feszültség = 230V ac
Névleges teljesítmény = 20VA
Ezt jól benézted. A hűtőd névleges teljsítménye fölé kellene választani leválasztó funkciós trafót. A 160VA trafó kiszolgálhat egy max 120-140VA hűtőt, de ha kényes a hűtő elektronikája az induló feszültség esésre, akkor egyel nagyobb trafó kellhet.

20VA? Ha ezt valami zavaszűrős-fojtóként sosros kötésben gondoltad(?), na úgy nem fog működni. Egy viszont szinte biztos. Ha mégis ketyegne vele a hűtő kompresszora, feszültségesés utáni árammal a trafó szekundere utáni biztosítás nélkül leégne a trafó. Jobb esetben csak menet zárlatos, rosszabb esetben kigyullad.
Ha nem vagy tisztában az áramokkal, feszültségekkel, akkor inkább ne tedd.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

KisMarci írta:
2020.04.21., kedd 22:45
Névleges teljesítmény = 20VA
Ööö. Majd István kijavít, de a 20VA az max 20 Watt, cosfi miatt inkább csak 16. Átlag hűtő fogyaszt 100-200 wattot. Plusz a PTC-s hűtők áramfelvétele induláskor 5-10x -ese a névlegesnek, ehhez egy kis biztonsági tartalék aztán ott tartunk, hogy a bátor ember se menne 250VA alá, az meg már nem 8 ezer forintos cucc, plusz dobozolás és egyebek.

Amúgy ha konkrétan a hűtő zavar (hallod is a különbséget?) miért nem kapcsolod le amíg zenét hallgatsz? Persze az elég rizikós ha nincs visszakapcsolva... :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1597
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Valami ilyesmire gondoltam (ár), ha ez működő képes:
(Persze villanyszerelővel beszereltetve.)

http://www.mercateo.hu/p/1090E-123(2d)5 ... e_hu~s.100

Primer feszültség = 380 V ac, 400 V ac, 420 V ac
Szekunder feszültség = 230V ac
Névleges teljesítmény = 20VA

"RS Pro egyfázisú, DIN-sínes leválasztó transzformátor. Az RS Pro termékkínálatához tartozó leválasztó transzformátorok egyfázisú megoldást valósítanak meg. Csavaros csatlakozóik révén különféle bemenetekhez alkalmasak, és masszív konzolokkal rendelkeznek csavaros rögzítéshez és/vagy DIN-sínre szereléshez. A kiemelkedő minőségű leválasztó transzformátorok kiválóan használhatók különféle alkalmazásokban. A készüléket biztonsági okokból egy földelő csatlakozással is ellátták, és a leágazásos primer bemeneti tekercselésnek köszönhetően csökkennek a feszültségváltozások. Az alacsonyfeszültség-szabályozásra tervezett és rendkívül hatékony RS Pro transzformátorok nagyszerűen egészítik ki az elektromos eszközök széles körét. Minden típus kimagaslóan megbízható és kiváló minőségű. Funkciók és előnyök. Elektromos teszteken és szigetelésmérésen 100%-ban megfelelt Többféle elsődleges névleges feszültség, 24 V AC másodlagos névleges feszültség Alacsony zajszintű laminált mag Lakkal impregnált Hőmérsékleti osztály: B 20 VA névleges teljesítmény."
.
f1235698-01.jpg
f1235698-01.jpg (28.26 KiB) Megtekintve 2509 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

KisMarci írta:
2020.04.21., kedd 21:39
Sziasztok!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de egy galvanikus leválasztó visszafelé is működik?
Tehát ha az ugyanazon a körön lévő, folyamatosan bekapcsoló hűtő elé tennék egy olcsóbb ipari (nem hifire szánt) leválasztót, akkor azt megszűri visszafelé is?

Köszi a válaszokat!
Ha csak egy 1:1 leválasztó és van valami szűrő képessége akkor igen.
De a hűtő az földeléses csatlakozású, ezért galvanikus leválasztás nem valósul meg, a védővezetőt kiiktatni nem szabad

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1597
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sziasztok!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de egy galvanikus leválasztó visszafelé is működik?
Tehát ha az ugyanazon a körön lévő, folyamatosan bekapcsoló hűtő elé tennék egy olcsóbb ipari (nem hifire szánt) leválasztót, akkor azt megszűri visszafelé is?

Köszi a válaszokat!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Amatőr61 írta:
2020.04.11., szomb. 21:45
zoli73 írta:
2020.04.08., szer. 19:34
istvan01 írta:
2020.04.08., szer. 19:18

LED villogás nem feltétlen feszültség ingadozástól van. Ahhoz próba, cseréld ideiglenesen másikra, kisebb-nagyobbra is.
Ez a lakáson belüli összevissza feszültség kívánja a részletes felülvizsgálatot, de legalább tapasztalt villanyászt.
KÖF/KIF trafótól távolság számít feszültség nagyságban és ingadozásban, de ennyit? talán nem. Ezt úgy célszerű megmérni, a lakásban minden fogyasztót lekapcsolni és feszmérés az árammérő szekrényben óra utáni első kismegszakítón. De mindenek előtt kérjél már kölcsön egy másik multimétert is és ha hasonlóan azonos eltérést, ingadozást mutat, akkor talán nem a multiméter a hibás. Két azonos multiméter sem garantáltan azonos feszültséget-áramot mutat, pár % eltérés lehet, de ingadozásban hasonlókat mutatnak.
Igen, fázisok sem egyformák, de ha nagy az eltérés, akkor feltételezhető a PEN vezető gyenge vagy szakadt, mert a helyi földelő ha jó, akkor sem képes pontosan tartani a háromfázishoz a csillagpontot (közel nulla feszt). Terhelés függően egyik fázis fesz emelkedik, a másik csökken egymást húzva.
A LED izzót már többször kicseréltem, eredménytelenül.
A trafó amiről az áramot kapjuk, messze van, majdnem a "sor végén" állunk.
Azt hiszem beszélek a villanyszerelő ismerősömmel...


A főmérő utáni villamos hálózat (beleértve a kismegszakítókat, a biztosíték táblát is) a lakáshoz tartozik, annak karbantartása a tulajdonos felelőssége és kötelessége.
Azt hiszem, ezt senki sem vitatta.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

zoli73 írta:
2020.04.08., szer. 19:34
istvan01 írta:
2020.04.08., szer. 19:18
zoli73 írta:
2020.04.08., szer. 18:19

Nos ez úgy alakul, hogy nagyon ingadozik. Most gyorsan végigmértem a házban lévő konnektorokat azt, amihez hozzáférni(kb.15db.), és a mért értékek nagyon nagy szórást mutatnak, 205(!) de 227V közötti értékeket mértem. A konnektorok kisebb részében(4-5) 224-227V-ot a többiben 205- 218V-ot. Amíg mérek (5-10sec/konnektor), az alatt is folyamatosan ugrálnak az értékek, le-fel. Egy része a konnektoroknak 205-208V-ot, mások 211-217V-ot, a harmadik része az említett, 224-227V-ot produkálja. Igen, 3 fázis van, de létezhet ilyen differencia a fázisok között?
Ami piszkálja a csőröm, és ezért is követem a témát fél szemmel, mert feltűnt, hogy a speizban vibrál az izzó (led), és néha gyengébb, néha normál fénnyel világít.
Még egy kérdés, e tekintetben az számít, hogy milyen messze van a házunk a trafóállomástól?
Még annyit hozzátennék, hogy felénk(az egész falura igaz) szinte napi rendszerességgel (heti 4-5) van áramkimaradás. Néha csak 1-2sec. néha több. Mindenki bosszankodik e miatt, de magyarázat nincs.
LED villogás nem feltétlen feszültség ingadozástól van. Ahhoz próba, cseréld ideiglenesen másikra, kisebb-nagyobbra is.
Ez a lakáson belüli összevissza feszültség kívánja a részletes felülvizsgálatot, de legalább tapasztalt villanyászt.
KÖF/KIF trafótól távolság számít feszültség nagyságban és ingadozásban, de ennyit? talán nem. Ezt úgy célszerű megmérni, a lakásban minden fogyasztót lekapcsolni és feszmérés az árammérő szekrényben óra utáni első kismegszakítón. De mindenek előtt kérjél már kölcsön egy másik multimétert is és ha hasonlóan azonos eltérést, ingadozást mutat, akkor talán nem a multiméter a hibás. Két azonos multiméter sem garantáltan azonos feszültséget-áramot mutat, pár % eltérés lehet, de ingadozásban hasonlókat mutatnak.
Igen, fázisok sem egyformák, de ha nagy az eltérés, akkor feltételezhető a PEN vezető gyenge vagy szakadt, mert a helyi földelő ha jó, akkor sem képes pontosan tartani a háromfázishoz a csillagpontot (közel nulla feszt). Terhelés függően egyik fázis fesz emelkedik, a másik csökken egymást húzva.
A LED izzót már többször kicseréltem, eredménytelenül.
A trafó amiről az áramot kapjuk, messze van, majdnem a "sor végén" állunk.
Azt hiszem beszélek a villanyszerelő ismerősömmel...


A főmérő utáni villamos hálózat (beleértve a kismegszakítókat, a biztosíték táblát is) a lakáshoz tartozik, annak karbantartása a tulajdonos felelőssége és kötelessége.
A Te esetedben mindenképpen ajánlatos átnézetni egy szakemberrel.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

istvan01 írta:
2020.04.08., szer. 19:18
zoli73 írta:
2020.04.08., szer. 18:19

Nos ez úgy alakul, hogy nagyon ingadozik. Most gyorsan végigmértem a házban lévő konnektorokat azt, amihez hozzáférni(kb.15db.), és a mért értékek nagyon nagy szórást mutatnak, 205(!) de 227V közötti értékeket mértem. A konnektorok kisebb részében(4-5) 224-227V-ot a többiben 205- 218V-ot. Amíg mérek (5-10sec/konnektor), az alatt is folyamatosan ugrálnak az értékek, le-fel. Egy része a konnektoroknak 205-208V-ot, mások 211-217V-ot, a harmadik része az említett, 224-227V-ot produkálja. Igen, 3 fázis van, de létezhet ilyen differencia a fázisok között?
Ami piszkálja a csőröm, és ezért is követem a témát fél szemmel, mert feltűnt, hogy a speizban vibrál az izzó (led), és néha gyengébb, néha normál fénnyel világít.
Még egy kérdés, e tekintetben az számít, hogy milyen messze van a házunk a trafóállomástól?
Még annyit hozzátennék, hogy felénk(az egész falura igaz) szinte napi rendszerességgel (heti 4-5) van áramkimaradás. Néha csak 1-2sec. néha több. Mindenki bosszankodik e miatt, de magyarázat nincs.
LED villogás nem feltétlen feszültség ingadozástól van. Ahhoz próba, cseréld ideiglenesen másikra, kisebb-nagyobbra is.
Ez a lakáson belüli összevissza feszültség kívánja a részletes felülvizsgálatot, de legalább tapasztalt villanyászt.
KÖF/KIF trafótól távolság számít feszültség nagyságban és ingadozásban, de ennyit? talán nem. Ezt úgy célszerű megmérni, a lakásban minden fogyasztót lekapcsolni és feszmérés az árammérő szekrényben óra utáni első kismegszakítón. De mindenek előtt kérjél már kölcsön egy másik multimétert is és ha hasonlóan azonos eltérést, ingadozást mutat, akkor talán nem a multiméter a hibás. Két azonos multiméter sem garantáltan azonos feszültséget-áramot mutat, pár % eltérés lehet, de ingadozásban hasonlókat mutatnak.
Igen, fázisok sem egyformák, de ha nagy az eltérés, akkor feltételezhető a PEN vezető gyenge vagy szakadt, mert a helyi földelő ha jó, akkor sem képes pontosan tartani a háromfázishoz a csillagpontot (közel nulla feszt). Terhelés függően egyik fázis fesz emelkedik, a másik csökken egymást húzva.
A LED izzót már többször kicseréltem, eredménytelenül.
A trafó amiről az áramot kapjuk, messze van, majdnem a "sor végén" állunk.
Azt hiszem beszélek a villanyszerelő ismerősömmel...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoli73 írta:
2020.04.08., szer. 18:19

Nos ez úgy alakul, hogy nagyon ingadozik. Most gyorsan végigmértem a házban lévő konnektorokat azt, amihez hozzáférni(kb.15db.), és a mért értékek nagyon nagy szórást mutatnak, 205(!) de 227V közötti értékeket mértem. A konnektorok kisebb részében(4-5) 224-227V-ot a többiben 205- 218V-ot. Amíg mérek (5-10sec/konnektor), az alatt is folyamatosan ugrálnak az értékek, le-fel. Egy része a konnektoroknak 205-208V-ot, mások 211-217V-ot, a harmadik része az említett, 224-227V-ot produkálja. Igen, 3 fázis van, de létezhet ilyen differencia a fázisok között?
Ami piszkálja a csőröm, és ezért is követem a témát fél szemmel, mert feltűnt, hogy a speizban vibrál az izzó (led), és néha gyengébb, néha normál fénnyel világít.
Még egy kérdés, e tekintetben az számít, hogy milyen messze van a házunk a trafóállomástól?
Még annyit hozzátennék, hogy felénk(az egész falura igaz) szinte napi rendszerességgel (heti 4-5) van áramkimaradás. Néha csak 1-2sec. néha több. Mindenki bosszankodik e miatt, de magyarázat nincs.
LED villogás nem feltétlen feszültség ingadozástól van. Ahhoz próba, cseréld ideiglenesen másikra, kisebb-nagyobbra is.
Ez a lakáson belüli összevissza feszültség kívánja a részletes felülvizsgálatot, de legalább tapasztalt villanyászt.
KÖF/KIF trafótól távolság számít feszültség nagyságban és ingadozásban, de ennyit? talán nem. Ezt úgy célszerű megmérni, a lakásban minden fogyasztót lekapcsolni és feszmérés az árammérő szekrényben óra utáni első kismegszakítón. De mindenek előtt kérjél már kölcsön egy másik multimétert is és ha hasonlóan azonos eltérést, ingadozást mutat, akkor talán nem a multiméter a hibás. Két azonos multiméter sem garantáltan azonos feszültséget-áramot mutat, pár % eltérés lehet, de ingadozásban hasonlókat mutatnak.
Igen, fázisok sem egyformák, de ha nagy az eltérés, akkor feltételezhető a PEN vezető gyenge vagy szakadt, mert a helyi földelő ha jó, akkor sem képes pontosan tartani a háromfázishoz a csillagpontot (közel nulla feszt). Terhelés függően egyik fázis fesz emelkedik, a másik csökken egymást húzva.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”