Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Kerheti 32 A-ig, de csak akkor ha eleg vastag a vezetek. A 10es alu 25A-re biztos eleg, de van itt olyan forumtars aki ezt jobban tudja.
[/quote]

Kis keresessel talaltam egy 40A adatot 10es alu vezetekre, tehat szerintem 32A-re elegendo.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tomrider »

zoli73 írta:
2020.05.26., kedd 20:10
BLX írta:
2020.05.26., kedd 18:13
Szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól az alábbi témában:

Adott egy lakás, ELMŰ-s kismegszakítója 16A-es, a bejövő vezeték ha minden igaz 10-es alu. Érdemes kérni az ELMŰ-s kismegszakító bővítését 25A-re? Ha jól tudom az még elmenne a 10-es aluról, vagy rosszul tudom?
Egyébként eddig elegendő volt a 16A. Hosszútávon úgy gondolom jól jöhetne a plusz teljesítmény, ha ne adj isten hangban is hozhat valami pozitívat, akkor bővíteném.

Mit javasoltok?

Köszönöm! :smile53:
Úgy tudom 32A-ig kérheted, és ha minden igaz, a szolgaltató költségmentesen kicseréli a fő kismegszakítót, még indok sem kell. 10 éve újítottam fel a lakást amiben utána laktunk, a villanyszerelőm tanácsára ott is kicseréltettem. Ha még így megy, akkor mi veszteni valód lehet vele? Én kicseréltetném a helyedben, szerintem érdeklődj utána.
Kerheti 32 A-ig, de csak akkor ha eleg vastag a vezetek. A 10es alu 25A-re biztos eleg, de van itt olyan forumtars aki ezt jobban tudja.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2327
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

BLX írta:
2020.05.26., kedd 18:13
Szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól az alábbi témában:

Adott egy lakás, ELMŰ-s kismegszakítója 16A-es, a bejövő vezeték ha minden igaz 10-es alu. Érdemes kérni az ELMŰ-s kismegszakító bővítését 25A-re? Ha jól tudom az még elmenne a 10-es aluról, vagy rosszul tudom?
Egyébként eddig elegendő volt a 16A. Hosszútávon úgy gondolom jól jöhetne a plusz teljesítmény, ha ne adj isten hangban is hozhat valami pozitívat, akkor bővíteném.

Mit javasoltok?

Köszönöm! :smile53:
Úgy tudom 32A-ig kérheted, és ha minden igaz, a szolgaltató költségmentesen kicseréli a fő kismegszakítót, még indok sem kell. 10 éve újítottam fel a lakást amiben utána laktunk, a villanyszerelőm tanácsára ott is kicseréltettem. Ha még így megy, akkor mi veszteni valód lehet vele? Én kicseréltetném a helyedben, szerintem érdeklődj utána.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: BLX »

Szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltabbaktól az alábbi témában:

Adott egy lakás, ELMŰ-s kismegszakítója 16A-es, a bejövő vezeték ha minden igaz 10-es alu. Érdemes kérni az ELMŰ-s kismegszakító bővítését 25A-re? Ha jól tudom az még elmenne a 10-es aluról, vagy rosszul tudom?
Egyébként eddig elegendő volt a 16A. Hosszútávon úgy gondolom jól jöhetne a plusz teljesítmény, ha ne adj isten hangban is hozhat valami pozitívat, akkor bővíteném.

Mit javasoltok?

Köszönöm! :smile53:

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

migabi24 írta:
2020.05.18., hétf. 13:40
gyongyhalas írta:
2020.05.18., hétf. 09:32
greenbio írta:
2020.05.18., hétf. 08:42
sziasztok!

kicseréltem tegnap a hifi ösvény kisautómatáját olvadó biztosítékra (semmi extra dolog, villanyszerelő boltban vettem). több mint 3 órát ment a sztereó a csere után, a tapasztalatok eddig pozitívak. :smile32:

így nézett ki a csere előtt:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> kisautómata -> ösvény -> készülékek

s a csere után:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> olvadó biztosíték -> ösvény -> készülékek
Szia !
Nálam az ELMÜ kisautómata biztosíték lett nagyobbra cserélve ...Természetesen hivatalosan a szolgáltató által...
A tapasztalat hasonlóan pozitív .. nem gondoltam volna.
Mekkoráról mekkorára?Hasonlóra készülök én is.
Szia ! 25 -ről 32 A . :smile53:

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

gyongyhalas írta:
2020.05.18., hétf. 09:32
greenbio írta:
2020.05.18., hétf. 08:42
sziasztok!

kicseréltem tegnap a hifi ösvény kisautómatáját olvadó biztosítékra (semmi extra dolog, villanyszerelő boltban vettem). több mint 3 órát ment a sztereó a csere után, a tapasztalatok eddig pozitívak. :smile32:

így nézett ki a csere előtt:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> kisautómata -> ösvény -> készülékek

s a csere után:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> olvadó biztosíték -> ösvény -> készülékek
Szia !
Nálam az ELMÜ kisautómata biztosíték lett nagyobbra cserélve ...Természetesen hivatalosan a szolgáltató által...
A tapasztalat hasonlóan pozitív .. nem gondoltam volna.
Mekkoráról mekkorára?Hasonlóra készülök én is.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

greenbio írta:
2020.05.18., hétf. 08:42
sziasztok!

kicseréltem tegnap a hifi ösvény kisautómatáját olvadó biztosítékra (semmi extra dolog, villanyszerelő boltban vettem). több mint 3 órát ment a sztereó a csere után, a tapasztalatok eddig pozitívak. :smile32:

így nézett ki a csere előtt:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> kisautómata -> ösvény -> készülékek

s a csere után:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> olvadó biztosíték -> ösvény -> készülékek
Szia !
Nálam az ELMÜ kisautómata biztosíték lett nagyobbra cserélve ...Természetesen hivatalosan a szolgáltató által...
A tapasztalat hasonlóan pozitív .. nem gondoltam volna.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

kicseréltem tegnap a hifi ösvény kisautómatáját olvadó biztosítékra (semmi extra dolog, villanyszerelő boltban vettem). több mint 3 órát ment a sztereó a csere után, a tapasztalatok eddig pozitívak. :smile32:

így nézett ki a csere előtt:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> kisautómata -> ösvény -> készülékek

s a csere után:
ELMÜ kisautómata -> ÁVK -> olvadó biztosíték -> ösvény -> készülékek

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

istvan01 írta:
2020.05.08., pén. 17:17
dixie-chicken írta:
2020.05.08., pén. 12:49
-betáp oldalon kell keresni(fontos ?) a jó fázispolaritás,vagy nem..ha igen,hova megy a "fázis" ?
-a szines aljzatok,gondolom a fogyasztók méretét határozza meg:piros,narancs,sárga(fehér?),és kékek..mit hova,
Minden IEC csatlakozón fel van rajzolva L-N-PE.
Bármilyen hihetetlen, az 5db schuko aljzat egyenrangú, tehát nincs megkülönböztetés. Zónáknak hívja, de ez az amcsi változatra igaz, mert ott 5x2 aljzat van, tehát a zónák kettesével azonos passzív szűrővel közösek.
A piros aljzatnál indul belül a sin, az van közelebb a teljesítmény kimenethez, a kék a másik végen.
koszi :smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

dixie-chicken írta:
2020.05.08., pén. 12:49
-betáp oldalon kell keresni(fontos ?) a jó fázispolaritás,vagy nem..ha igen,hova megy a "fázis" ?
-a szines aljzatok,gondolom a fogyasztók méretét határozza meg:piros,narancs,sárga(fehér?),és kékek..mit hova,
Minden IEC csatlakozón fel van rajzolva L-N-PE.
Bármilyen hihetetlen, az 5db schuko aljzat egyenrangú, tehát nincs megkülönböztetés. Zónáknak hívja, de ez az amcsi változatra igaz, mert ott 5x2 aljzat van, tehát a zónák kettesével azonos passzív szűrővel közösek.
A piros aljzatnál indul belül a sin, az van közelebb a teljesítmény kimenethez, a kék a másik végen.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

istvan01
Nem mernék ezzel barkácsolni, persze ha nem fontos a túláram-zárlati pontosság, akkor átmegy patkolássá a biztosítás. Idézet onnan ahol nálam jobban ismerik, mi van az olvadón belül:
"
A hálózat Dugovics Titusza
-----------------------------

Köszönöm, megértettem!
Az írást már olvastam valahol, de akkor másra fókuszáltam inkább, így csak most rögzült jobban.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Off:Urak,egy kis segitség kéne,gyorstalpaló PS Audio PPP-hez,most még koronaviruspihentetésen van a garázsban,csak kiváncsiskodom egy pár napig vele,mielött átadom a haveromnak amelynek vásároltam:

-betáp oldalon kell keresni(fontos ?) a jó fázispolaritás,vagy nem..ha igen,hova megy a "fázis" ?
-a szines aljzatok,gondolom a fogyasztók méretét határozza meg:piros,narancs,sárga(fehér?),és kékek..mit hova,integrált talán 400VA(2x120W/8Ohm),CD lejátszó,és lemezjátszó..melyiket melyik szinre dugni?
-bekapcs után kell-e vlmit kalibrálni rajta?
-más vlmi?

egy Pointe Powercord (3.0?) be lett már dugva a fali aljzatba,megráztam egy párszor,nem fogja elérni a Naim kábelrázó minőségét az én kézimunkám,de legyen megadva neki ez is... ;peace;

van hozzá használatim,táv is van hozzá(?),ki nem veszem a dobozábol 100%, és az interneten is gondolom megvan,de lusta és ideges a bácsi,és nem szeretnék fél napokat azoknak az értelmezésével eltölteni :D

köszönöm a tanácsokat (és a megértést is) :smile53:
ON
Csatolmányok
IMG_4022.JPG
IMG_4022.JPG (163.55 KiB) Megtekintve 2615 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Itt egy kissé ügyetlen kép az olvadási-védési folyamatról, jobb lenne egy animáció helyette. De ami kilátszik, ezek is tényezői a védelmi karakterisztikának.
Csatolmányok
amit04.jpg
amit04.jpg (269.99 KiB) Megtekintve 2635 alkalommal

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2020.05.08., pén. 09:00
istvan01 írta:
2020.05.08., pén. 08:11
Ha egy standard CH-10 16A betét 10×38 gL/gG hengeres betét sapkáit 2um arannyal sárgítanám, akkor max 200Ft-os betétet kínálhatnám 3000eFt/db arán. Mivel aranyosan csilivili, meg jó drága, 10 hifisből 10 jobb hangot fog vele hallani, mint az eredeti 200Ft-ossal.
A standard hengeres és késes olvadó betétek sapkái-érintkezői alapból vékony ipari ezüsttel bevontak.
István!
Egy 16-20-25A-os olvadóbiztosíték szála mekkora átmérő lehet? Nekem ezüst/réz 0,3 és arany/vörösréz 0,4 átmérőjű drótom van itthon, megpróbálnék összehozni belölük a 10x38-as bizosítékhoz egyet.
És ezt az ezüstözés, erról csak most esett le a 20fillér, hogy olvastam valahol már.
Köszönöm!
Nem mernék ezzel barkácsolni, persze ha nem fontos a túláram-zárlati pontosság, akkor átmegy patkolássá a biztosítás. Idézet onnan ahol nálam jobban ismerik, mi van az olvadón belül:
"
A hálózat Dugovics Titusza

A tankönyvek azt írják az olvadóbiztosítóról, hogy az a hálózat egy tudatosan meggyengített pontja, amely a túláramok hatására a védendő hálózatrésznél (vezetéknél, transzformátor- vagy motortekercselésnél stb.) hamarabb megy tönkre. Saját pusztulása árán védi meg a nálánál értékesebb és/vagy fontosabb hálózati elemeket.

Egészen pontosan a „gyenge láncszem” az olvadóelem kicsípéseinél levő keresztmetszet szűkület. Ezt láthatjuk egy késes betét esetében a 2. ábrán. Jól érzékelhető, milyen jelentős kicsípésekről van szó. A védendő vezeték keresztmetszetének alig 1-2%-át teszi ki itt az aktív keresztmetszet. Sőt, a félvezetővédő olvadóbetéteknél ez még az egy századrészt sem éri el! Az egész dolog tehát egyszerűnek tűnik: ezek a hihetetlenül elvékonyított lemezkék hipp-hopp elolvadnak, például egy zárlat során, és meg is vagyunk. Javaslom azonban, gondoljuk végig részleteiben, hogy is működik ez! Kezdjük a vizsgálódást a névleges értékű vagy annál kisebb áramnál! Ilyenkor is működik az olvadóbiztosító. Egész pontosan azt teszi, hogy nem olvad ki. Ha a fentiekbe belegondolunk, ez nem is olyan egyszerű, hiszen az olvadóelem a kiolvadás határán kell, hogy biztonsággal vezesse az áramot elvileg végtelen ideig. Az óriási áramsűrűség nagy hőveszteséggel jár, ezt hatásosan el kell vezetni tőle, hogy ne sérüljön. Szerencsére a kvarchomok jó hővezető, segít a kerámiatest falához juttatni a hő nagy részét. A kések is részt vesznek a hűtésben, miközben az érintkezési pont miatt itt is többlethő keletkezik. Fontos, hogy az összes veszteség ne legyen túl nagy. Egyrészt a felhasználók szeretnének minél kevesebbet fizetni a védelemért (amit hónapról hónapra a villanyszámla részeként megtesznek). Másrészt szeretnék a lehető legkisebb méretű elosztószekrényben elhelyezni eszközeiket úgy, hogy azok ne melegítsék tönkre magukat és egymást. Vagyis a szabvány által megengedett hőmérsékleti határokat sehol ne lépjék túl.
Bajban ismerszik meg a jó olvadóbiztosító

Persze igazából akkor beszélünk az olvadóbiztosító működéséről, amikor a túláram hatására kiolvad. Az olvadóbiztosítóban összetett termikus, áramlási, mechanikai és kémiai folyamatok zajlanak le (3. ábra). Ezek összességén múlik, hogy a végeredmény sikeres zárlathárítás vagy katasztrófa lesz-e. A kvarchomoktöltet minősége (szemcseméret, tisztaság, a homokszemek méreteloszlása), mennyisége (tömörsége) alapvetően fontos a jó működés szempontjából. A villamos ív hőhatása gyors és nagy nyomásnövekedést okoz a kerámiatesten belül, amit annak el kell viselnie. A robbanásszerűen elpárolgó fémgőz bepréselődik a homokszemek közötti résekbe. Ha nincs elég hely – túl tömör a töltet, az apró porszemcsék kitöltik a hézagokat –, akkor túl nagy nyomás alakul ki, aminek végzetes következménye a betét felrobbanása lesz. Ha túl laza a töltet, és a homokszemek közötti réseken keresztül az olvadék eléri a kerámiafalat, megint csak nagy a baj: a ke- rámiatest a hősokk hatására szétreped, felrobban.

A kiolvadás után az olvadóelem helyén maradó, áramvezetésre már nem képes, megszilárdult fém-homok olvadékelegyet fulguritnak hívjuk. Az ókori rómaiak megfigyelték, hogy ha Jupiter villámait haragjában homokos területbe vágta, akkor annak helyén ágas-bogas olvadékmaradvány található. Ezt illették a latin villám (fulgur) szóval. Az olvadóbiztosítóban a több ezer fokos villamos ív hatására megolvadó kvarchomok is ilyen képződménnyé válik az olvadóelem mentén. Alakja és mérete beszédes a szakértőnek: túlterhelés nyomán a szűkületekkel tagolt olvadóelem alakját követő darabosabb, nagy zárlati áram esetén egybefüggőbb képződmény található a biztosítóbetéten belül.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

istvan01 írta:
2020.05.08., pén. 08:11
Ha egy standard CH-10 16A betét 10×38 gL/gG hengeres betét sapkáit 2um arannyal sárgítanám, akkor max 200Ft-os betétet kínálhatnám 3000eFt/db arán. Mivel aranyosan csilivili, meg jó drága, 10 hifisből 10 jobb hangot fog vele hallani, mint az eredeti 200Ft-ossal.
A standard hengeres és késes olvadó betétek sapkái-érintkezői alapból vékony ipari ezüsttel bevontak.
István!
Egy 16-20-25A-os olvadóbiztosíték szála mekkora átmérő lehet? Nekem ezüst/réz 0,3 és arany/vörösréz 0,4 átmérőjű drótom van itthon, megpróbálnék összehozni belölük a 10x38-as bizosítékhoz egyet.
És ezt az ezüstözés, erról csak most esett le a 20fillér, hogy olvastam valahol már.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

istvan01 írta:
2020.05.08., pén. 08:11
Ha egy standard CH-10 16A betét 10×38 gL/gG hengeres betét sapkáit 2um arannyal sárgítanám, akkor max 200Ft-os betétet kínálhatnám 3000eFt/db arán. Mivel aranyosan csilivili, meg jó drága, 10 hifisből 10 jobb hangot fog vele hallani, mint az eredeti 200Ft-ossal.
A standard hengeres és késes olvadó betétek sapkái-érintkezői alapból vékony ipari ezüsttel bevontak.
túl olcsón adnád :) a szóban forgó biztosíték 49 EUR (kb. 17000 Ft):
https://www.hifi-regler.de/shop/ahp/ahp ... x51_mm.php

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Ha egy standard CH-10 16A betét 10×38 gL/gG hengeres betét sapkáit 2um arannyal sárgítanám, akkor max 200Ft-os betétet kínálhatnám 3000eFt/db arán. Mivel aranyosan csilivili, meg jó drága, 10 hifisből 10 jobb hangot fog vele hallani, mint az eredeti 200Ft-ossal.
A standard hengeres és késes olvadó betétek sapkái-érintkezői alapból vékony ipari ezüsttel bevontak.
Csatolmányok
mersen-s215135j-hengeres-betet-ch-14-6a-14x51-am-781206.jpg
mersen-s215135j-hengeres-betet-ch-14-6a-14x51-am-781206.jpg (3.4 KiB) Megtekintve 2672 alkalommal

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »

greenbio írta:
2020.05.07., csüt. 07:58
nemtomm írta:
2020.05.05., kedd 19:30
greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Anno kiépitettem a külön ősvényt ami sokat javitott mindenen, de kicseréltem a kisautomatát egy hifi olvadó biztire és a hozzá tartozó házra na az sokkal többet hozott mint gondoltam. Szóval megéri :D :D
ahha :) és milyen hifi olvadó biztire? tudnál képet/linket küldeni?
Ha esetleg rendelsz és van kedved társulni, szólj nekem is lécci, úgy szétdobhatnánk a postaköltséget :napsut:
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2869
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

greenbio írta:
2020.05.07., csüt. 07:58
nemtomm írta:
2020.05.05., kedd 19:30
greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Anno kiépitettem a külön ősvényt ami sokat javitott mindenen, de kicseréltem a kisautomatát egy hifi olvadó biztire és a hozzá tartozó házra na az sokkal többet hozott mint gondoltam. Szóval megéri :D :D
ahha :) és milyen hifi olvadó biztire? tudnál képet/linket küldeni?

Persze itt van, semmi titok nincs benne, esetleg ha rendelsz szólj mert kellene egy két bizti a barátomnak mert a szállítás kicsit csípős ..
https://www.mattes-shop.de/shpSR.php?A=2&p1=955&p2=1555

https://www.mattes-shop.de/shpSR.php?A= ... sicherungs

Sok sikert hozzá.... :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

greenbio írta:
2020.05.07., csüt. 07:58
nemtomm írta:
2020.05.05., kedd 19:30
greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Anno kiépitettem a külön ősvényt ami sokat javitott mindenen, de kicseréltem a kisautomatát egy hifi olvadó biztire és a hozzá tartozó házra na az sokkal többet hozott mint gondoltam. Szóval megéri :D :D
ahha :) és milyen hifi olvadó biztire? tudnál képet/linket küldeni?
Szerintem megfelelő lehet olyan kismegszakító is aminek az alkatrészei nem bevonatosak. Sztem nem túl sok ilyen van. A teljesség igénye nélkül 2 félét láttam. Egyik valami keleteurópai gyártmány volt , a másik meg talán francia.....
A hifi biztosítékokkal eddig az a bajom, hogy amit hallottam eddig az valamit mindig túltolt.
De akinek az kell , persze próbálkozhat vele.....
Hátha bejön.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

nemtomm írta:
2020.05.05., kedd 19:30
greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Anno kiépitettem a külön ősvényt ami sokat javitott mindenen, de kicseréltem a kisautomatát egy hifi olvadó biztire és a hozzá tartozó házra na az sokkal többet hozott mint gondoltam. Szóval megéri :D :D
ahha :) és milyen hifi olvadó biztire? tudnál képet/linket küldeni?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2869
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Anno kiépitettem a külön ősvényt ami sokat javitott mindenen, de kicseréltem a kisautomatát egy hifi olvadó biztire és a hozzá tartozó házra na az sokkal többet hozott mint gondoltam. Szóval megéri :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »

greenbio írta:
2020.05.05., kedd 08:34
sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!
Mindent leírtál ami fontos. Vedd le a kérdőjelet a végéről és, szerintem kész.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

elkészült az óraszekrényem upgrade-je, új kisautomaták, ÁVK, stb. a hifihez külön ösvény lett kiépítve már régebben. ide kapcsolódik a kérdés: kapjon-e az ösvény külön kisautomatát (esetleg "hifi" olvadó biztosítékot)? illetve melyik fázisra kössem az ösvényt? ahol nem a hűtő/gázkazán/bojler/kapcsoló üzemű tápok vannak, vagy kinek mi a tapasztalata ebben? köszönöm!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

t97eat írta:
2020.05.04., hétf. 17:27
Na, oszcilloszkóppal csak egy 1:1 leválasztó trafót beiktatva szabad rámérni a hálózatra, ez a terv kilőve...
Telepes, aksis szkóp is megteszi. De mivel ez a DC 1V-nál kisebb, ezt a 230AC jelalakon nem fogod látni. Amit igen, a pozitív és negatív periódus nem lesz egybevágó, de mivel nagyon kicsi lesz így a difi, DC-re szkóp nem optimális műszer. Egy nagyobb kategóriás digit volt mérő, ami a 230VAC mellett DC-mérésben le tudja szűrni ezt a DC-t.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”