Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Glider »


Előtte hol voltak?
:D :D
Megmondom én , hogy hol voltak!
A ház körül őgyelegtek, hátha ad valaki nekik ajándékba egy pár Magneplanart, esetleg egy MF elő-végfok párost, netán egy Oracle lemezjátszót... de a hosszú és eredménytelen bolyongás után bementek a szobába... melegedni. Na!
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: szigony »

Az Electro-cordtol rendeltem tömör 6mm2 kábelt a hifi ösvenyhez. A villanyszerelo azt állítja, hogy ezt nem lehet bekötni a dugaljba. Most nem tudja, akarja? Vagy van valami trükkje amiről ő esetleg nem tud? Nálatok, hogy csinálták a szakemberek? Azt, hogy tudná megmérni a szerelő, hogy a 3 fázis közül melyik a kevésbé "szennyezett"?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »



A lassan toltodo oldalnak koszonhetoen veletlen a lefele nyilra klikkeltem :-(
Hogy tudom visszacsinalni?

 
na, csatlakoztam, véletlenül nyomtam pirosat  
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Mindig elcsodálkozom,hogy hányszor lehet megélni egy már űber f...ul szóló rendszernél,hogy kábelmizériával vagy bármivel hogy ilyen döbbenetes mértékű változások állnak be.
Bejöttek a zenészek a szobába??
Előtte hol voltak?

 
előtte várták, hogy a kábelek és mindenféle kütyü bekerüljön a szobába
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Mindig elcsodálkozom,hogy hányszor lehet megélni egy már űber f...ul szóló rendszernél,hogy kábelmizériával vagy bármivel hogy ilyen döbbenetes mértékű változások állnak be.
Bejöttek a zenészek a szobába??
Előtte hol voltak?

 
A lassan toltodo oldalnak koszonhetoen veletlen a lefele nyilra klikkeltem :-(
Hogy tudom visszacsinalni?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »



Szia! Szűrőt nem használok, saját hálózati kábeleimből válogattam a készülékekhez legjobban illőket. Ez már jó egy/másfél éve kialakult, aztán most kb. egy hónapja az akkor fellángolt virtuális föld láz hatására csináltam 4 eszközt, nem Entreq mintára, inkább saját elképzelés alapján: 2 hangfal, egy CD játszó és egy elosztó v. földet. Ezek a fenti sorrendben kerültek be a rendszerbe, az utolsónál éreztem a legnagyobb, szinte döbbenetes javulást. Nehéz szavakkal leírni, hogy milyen jellegű a változás. Valaki az írta a saját rendszerébe került v. föld hatásáról, hogy behozta a szobába az énekest és a hangszereket. Valami ilyesmit tapasztaltam én is. Ha valakit érdekel a rendszerem hangja szívesen látom előzetes időpont egyeztetés után.
 
Itt sokan fújnak rám, olyanok, akik talán nem is ismernek és cikizik az én szerény rendszerem hangját. Szerintem meglepődnének, ha a mostani hangot hallanák
 
Még egy szóra visszatérnék a szűrőkkel kapcsolatos beírásomhoz. Ha valaki tesztelve tesz be hálózati szűrőt a rendszerébe és meghallja annak jótékony hatását, az teljesen OK. A beírás arról szólt, hogy a "jó, ha van, nem árthat" meg "mások is használják, akkor biztos jó" szemlélet nem mindig eredményes, mert a hálózati szűrők hatása nagyon készülék/rendszer függő.
Mindig elcsodálkozom,hogy hányszor lehet megélni egy már űber f...ul szóló rendszernél,hogy kábelmizériával vagy bármivel hogy ilyen döbbenetes mértékű változások állnak be.Bejöttek a zenészek a szobába??
Előtte hol voltak?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »


Ha mar a szuroket emlitetted. Milyen szurokkel vagy egyeb tapellatokkal van sajat tapasztalatod, sajat rendszerben. Csak kivancsisagbol kerdem, hogy tudjam ertekelni a hozzaszolasodat. Koszi.
Szia! Szűrőt nem használok, saját hálózati kábeleimből válogattam a készülékekhez legjobban illőket. Ez már jó egy/másfél éve kialakult, aztán most kb. egy hónapja az akkor fellángolt virtuális föld láz hatására csináltam 4 eszközt, nem Entreq mintára, inkább saját elképzelés alapján: 2 hangfal, egy CD játszó és egy elosztó v. földet. Ezek a fenti sorrendben kerültek be a rendszerbe, az utolsónál éreztem a legnagyobb, szinte döbbenetes javulást. Nehéz szavakkal leírni, hogy milyen jellegű a változás. Valaki az írta a saját rendszerébe került v. föld hatásáról, hogy behozta a szobába az énekest és a hangszereket. Valami ilyesmit tapasztaltam én is. Ha valakit érdekel a rendszerem hangja szívesen látom előzetes időpont egyeztetés után.
 
Itt sokan fújnak rám, olyanok, akik talán nem is ismernek és cikizik az én szerény rendszerem hangját. Szerintem meglepődnének, ha a mostani hangot hallanák
 
Még egy szóra visszatérnék a szűrőkkel kapcsolatos beírásomhoz. Ha valaki tesztelve tesz be hálózati szűrőt a rendszerébe és meghallja annak jótékony hatását, az teljesen OK. A beírás arról szólt, hogy a "jó, ha van, nem árthat" meg "mások is használják, akkor biztos jó" szemlélet nem mindig eredményes, mert a hálózati szűrők hatása nagyon készülék/rendszer függő.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Nálam egy 2-es Alces dolgozik. És eltekintve a külsejétől a hatása rendben van
Megkapja majd az általam általánosan használt tápkábelt belülre is, és akkor még jobban be fog illeszkedni a rendszerembe
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Cables érdeke volt, hogy az usb kábele jobban szóljon, de legalább másképp, hogy meg tudja dumálni a féltollú kuncsaft jelöltet..
Ejnye no, aki eddig nem vette észre, ez is "gerinces" része cables IDEOLÓGIÁJÁNAK. Úgy egyébként ott valami egészen más baj lehet a rendszerben vagy eleve a kábelezésben, ahol a készülékektől távoli fali aljzatban lévő szűrővel érzékenyedik fel rossz(?) irányban egy USB kábel. pláne ha az egy ALCES, amiben tudjuk semmi áram-dinamika korlátozó elem nincs, továbbá nincs benne a passzív szűrők durva reaktanciái által okozható másodlagos zavar termelés... szóval ha ALCES akkor megint durva gerilla, ha nem ALCES, akkor csupán sunyi markecing.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nálam egy 3-as és egy 6-os Alces is dolgozik. Nem hiába.
Rudolf eszmefuttatása számomra értelmezhetetlen.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Esetleg tompitja a szűrő és nem engedi kibontakozni a jelet es a tompa jelbol mar nem lehet kihallani a kabelek jellemzoit.
 
saját tapasztalatom az, hogy pontosabb, tisztább lesz a hang, jobban elkülönülnek a hangszerek, friss élettel teli lesz a hangzás.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Vagy egyszerűen csak teszi a dolgát,és egy sallangmantes kibontakozott jelet küld tovább.
Ha jól értem itt fülelek mini szarvasáról ejtettek szót.Ha ezt elolvassa,biztosan dob egy hátast örömében.

Ugyan már,  elférünk itt sokan, amúgyis állítólag kulturált emberek járnak ide, és legfeljebb csak magukban dohognak.
Cables érdeke volt, hogy az usb kábele jobban szóljon, de legalább másképp, hogy meg tudja dumálni a féltollú kuncsaft jelöltet.
Innentől abszolút részrehajló a beszámoló, és legfeljebb a cablesnél már sok pénzt elköltők hiszik el. 
Ismeretes, hogy itt az avx-en bárki kíváncsi fórumozónak küldök kipróbálásra  szűrőt, ami egyáltalán nem úgy működik, mint a szűrők általában,és mindenki maga próbálja ki otthonában, hogy tetszik-e neki avagy sem. És még csak ki sem kell fizetni, csak ha bevált.

Vendég

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha már szóba került, hát van cables ideológia, és éppen a hálózati táplálás területén érdemes azt figyelembe venni, mert eltér az általános gondolkodástól, és a visszajelzések szerint hatásosabb annál! A megszokott gyakorlat szerint passzív szűrőbe, vagy szűrős elosztóba kerül a fali csatlakozóból hálózati feszültség és az megtisztitja azt a zajoktól, így a készülékek tiszta színuszos jelet kapnak!
 
Ez jól hangzik, csak éppen nem igaz! Épp a hálózati szűrők okozzák a legtöbb problémát, a ezek rontják igazán el a hangot. Valaki itt alább egy hazai gyártású hálózati szűrőt ajánlgatott mint jó megoldást a hálózati zavarok ellen. Pedig az utóbbi időben kábel tesztelések során épp ez a hálózati szűrő rontott a hangon. Pár hónapja USB kábeleket válogattunk egy rendszerbe és feltűnt, hogy nem lehet érezni igazán markáns különbséget a különböző kábelek hangja között. Megkérdeztem a házigazdát, hogy mi az a fekete doboz a fali csatlakozóban, amelyből az elosztója kapja a jelet. Hálózati szűrő - mondta. Megkértem, hogy vegyük ki, nézzük meg, hogy szól anélkül a rendszer. Kivette, és nagyot javult, tisztább lett a hang, azonnal volt jól hallható különbség az USB kábelek hangja között.
 
Megkérdeztem, hogy miért tette be a szűrőt? Azt gondoltam, hogy sokan használnak ilyet, jó ha bent van a rendszerben, nem árthat - volt a válasz. De pedig ártott, mégpedig elég sokat. Aztán egy hét múlva járt nálam az ember és mesélte, hogy otthon (vidéken) a nagy rendszeréből is kivette a hálózati szűrőt, és ott is sokkal jobb lett a hang. Néhány hete egy másik ügyfél mailben írta meg, hogy lényegesen tisztább lett a rendszere hangja miután kivette a hálózati szűrőt.
 
Mit jelent mindez? Semmiképp sem azt, hogy ki kell dobni a hálózati szűrőket, hanem azt, hogy figyelmesen, a saját fülünkre hallgatva kell kipróbálni, hogy azok valóban javítanak, vagy, amint a fenti példákban éppenséggel rontanak a rendszer hangján.

És mi van, ha máshol meg javítanak? Illetve, mi van, ha amikor betette a fekete dobozt, akkor utána meg azt mondta, mennyivel jobb lett vele. Most kivette, mennyivel jobb, hogy ki van véve. Aztán ha sutyiba visszatennénk, meg észre se venné, hogy megint be van kötve. 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


... Itt van példának "hosszú fórumtárs", aki "hosszú" évek folyamán öszepakolt egy vékonyhangú rendszert, vékonyhangú (Siltech) kábelezéssel. ...
1. "Mike Rame" egy számára ismeretlen gyártóról, általa soha nem hallott rendszerről tett ismételten kategorikus kijelentést.
2. Ez engem nem zavar, az viszont igen, hogy a szimpla hülyeséget esetleg valamely fórumtársunk tényként kezeli.
3. Teljesen hibás, a valóságnak nem megfelelő az a kijelentés, hogy a Siltech kábelek vékony hangúak lennének - főleg, így általánosítva.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: timcs »



Ha már szóba került, hát van cables ideológia, és éppen a hálózati táplálás területén érdemes azt figyelembe venni, mert eltér az általános gondolkodástól, és a visszajelzések szerint hatásosabb annál! A megszokott gyakorlat szerint passzív szűrőbe, vagy szűrős elosztóba kerül a fali csatlakozóból hálózati feszültség és az megtisztitja azt a zajoktól, így a készülékek tiszta színuszos jelet kapnak!
 
Ez jól hangzik, csak éppen nem igaz! Épp a hálózati szűrők okozzák a legtöbb problémát, a ezek rontják igazán el a hangot. Valaki itt alább egy hazai gyártású hálózati szűrőt ajánlgatott mint jó megoldást a hálózati zavarok ellen. Pedig az utóbbi időben kábel tesztelések során épp ez a hálózati szűrő rontott a hangon. Pár hónapja USB kábeleket válogattunk egy rendszerbe és feltűnt, hogy nem lehet érezni igazán markáns különbséget a különböző kábelek hangja között. Megkérdeztem a házigazdát, hogy mi az a fekete doboz a fali csatlakozóban, amelyből az elosztója kapja a jelet. Hálózati szűrő - mondta. Megkértem, hogy vegyük ki, nézzük meg, hogy szól anélkül a rendszer. Kivette, és nagyot javult, tisztább lett a hang, azonnal volt jól hallható különbség az USB kábelek hangja között.
 
Megkérdeztem, hogy miért tette be a szűrőt? Azt gondoltam, hogy sokan használnak ilyet, jó ha bent van a rendszerben, nem árthat - volt a válasz. De pedig ártott, mégpedig elég sokat. Aztán egy hét múlva járt nálam az ember és mesélte, hogy otthon (vidéken) a nagy rendszeréből is kivette a hálózati szűrőt, és ott is sokkal jobb lett a hang. Néhány hete egy másik ügyfél mailben írta meg, hogy lényegesen tisztább lett a rendszere hangja miután kivette a hálózati szűrőt.
 
Mit jelent mindez? Semmiképp sem azt, hogy ki kell dobni a hálózati szűrőket, hanem azt, hogy figyelmesen, a saját fülünkre hallgatva kell kipróbálni, hogy azok valóban javítanak, vagy, amint a fenti példákban éppenséggel rontanak a rendszer hangján.

Ha mar a szuroket emlitetted. Milyen szurokkel vagy egyeb tapellatokkal van sajat tapasztalatod, sajat rendszerben. Csak kivancsisagbol kerdem, hogy tudjam ertekelni a hozzaszolasodat. Koszi.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Esetleg tompitja a szűrő és nem engedi kibontakozni a jelet es a tompa jelbol mar nem lehet kihallani a kabelek jellemzoit.
Vagy egyszerűen csak teszi a dolgát,és egy sallangmantes kibontakozott jelet küld tovább.
Ha jól értem itt fülelek mini szarvasáról ejtettek szót.Ha ezt elolvassa,biztosan dob egy hátast örömében.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



nem értem! van egy hálózati szűrő, ami "szűr". a kábelek között nincs számottevő különbség, tehát működik.
 
az usb kábelek között van eltérés, de szűrő ezt nem engedi "megmutatni", tehát a szűrő egy "egyenhangot" csinál, de a rendszerből kivéve jobb lesz a hang.
akkor előtte milyen volt, mi volt a benyomása az illetőnek, ha akkor a szűrő segített mégis, most kivéve, mégis jobb lett, mint volt?
 
vagy lehet csak a hatás miatt, ami miatt másnak hallja gondolja hogy jobb? és/de meddig?

Esetleg tompitja a szűrő és nem engedi kibontakozni a jelet es a tompa jelbol mar nem lehet kihallani a kabelek jellemzoit.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »



 
Pár hónapja USB kábeleket válogattunk egy rendszerbe és feltűnt, hogy nem lehet érezni igazán markáns különbséget a különböző kábelek hangja között. Megkérdeztem a házigazdát, hogy mi az a fekete doboz a fali csatlakozóban, amelyből az elosztója kapja a jelet. Hálózati szűrő - mondta. Megkértem, hogy vegyük ki, nézzük meg, hogy szól anélkül a rendszer. Kivette, és nagyot javult, tisztább lett a hang, azonnal volt jól hallható különbség az USB kábelek hangja között.
 
 

nem értem! van egy hálózati szűrő, ami "szűr". a kábelek között nincs számottevő különbség, tehát működik.
 
az usb kábelek között van eltérés, de szűrő ezt nem engedi "megmutatni", tehát a szűrő egy "egyenhangot" csinál, de a rendszerből kivéve jobb lesz a hang.
akkor előtte milyen volt, mi volt a benyomása az illetőnek, ha akkor a szűrő segített mégis, most kivéve, mégis jobb lett, mint volt?
 
vagy lehet csak a hatás miatt, ami miatt másnak hallja gondolja hogy jobb? és/de meddig?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mike-rame »


 Mintha te is azt propagálnád, hogy a "jól" kiválasztott hálózati kábeleid szűrnek és nem adnak hozzá újabb torzítás elemeket az áram folyáshoz. Akkor hogy is van ez? 
 
Már hogyne adnának? Itt van példának "hosszú fórumtárs", aki "hosszú" évek folyamán öszepakolt egy vékonyhangú rendszert, vékonyhangú (Siltech) kábelezéssel. Na oda tényleg megváltás volt egy Cables-féle punnyasztó rézvezető. Bizony a réz punnyaszt ám, vállalom sommásan. Szűrni jól tud a réz is, mint szitaszövet. Én tésztához használom inkább. Nejlonszatyorból elővéve az igazi.
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Ha már szóba került, hát van cables ideológia, és éppen a hálózati táplálás területén érdemes azt figyelembe venni, mert eltér az általános gondolkodástól, és a visszajelzések szerint hatásosabb annál! A megszokott gyakorlat szerint passzív szűrőbe, vagy szűrős elosztóba kerül a fali csatlakozóból hálózati feszültség és az megtisztitja azt a zajoktól, így a készülékek tiszta színuszos jelet kapnak!.
Rudolf, " megszokott gyakorlat szerint passzív szűrőbe, vagy szűrős elosztóba kerül a fali csatlakozóból hálózati feszültség", írod.
 
Szerinted megszokott gyakorlat hogy a többség meghallgatás nélkül pakol be nehezen mérhető, de mégis hallható hangzás változást okozó eszközöket? Ez lenne a cables ideológia egyik, vagy lényeges eleme? De tényleg? Nem erről szól a hifis fórumok 99,9%, hogy hallgatni, hallgatni, majd pihenni, később, más körülmények esetén ismételni.
 
Akkor ebben mi az új és különleges ideológia?
 
Márpedig a hálózati feszültség Magyarországon szennyezett, ezt szűrni megfelelő eszközökkel érdemes és hasznos. Mintha te is azt propagálnád, hogy a "jól" kiválasztott hálózati kábeleid szűrnek és nem adnak hozzá újabb torzítás elemeket az áram folyáshoz. Akkor hogy is van ez? 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... eltér az általános gondolkodástól... A megszokott gyakorlat szerint...
Nem tudom, pontosan mit értesz ezek alatt, de abban biztos vagyok, hogy a túlnyomó többség semmilyen tápszűrőt nem használ.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »


Ha már szóba került, hát van cables ideológia, és éppen a hálózati táplálás területén érdemes azt figyelembe venni, mert eltér az általános gondolkodástól, és a visszajelzések szerint hatásosabb annál! A megszokott gyakorlat szerint passzív szűrőbe, vagy szűrős elosztóba kerül a fali csatlakozóból hálózati feszültség és az megtisztitja azt a zajoktól, így a készülékek tiszta színuszos jelet kapnak!
 
Ez jól hangzik, csak éppen nem igaz! Épp a hálózati szűrők okozzák a legtöbb problémát, a ezek rontják igazán el a hangot. Valaki itt alább egy hazai gyártású hálózati szűrőt ajánlgatott mint jó megoldást a hálózati zavarok ellen. Pedig az utóbbi időben kábel tesztelések során épp ez a hálózati szűrő rontott a hangon. Pár hónapja USB kábeleket válogattunk egy rendszerbe és feltűnt, hogy nem lehet érezni igazán markáns különbséget a különböző kábelek hangja között. Megkérdeztem a házigazdát, hogy mi az a fekete doboz a fali csatlakozóban, amelyből az elosztója kapja a jelet. Hálózati szűrő - mondta. Megkértem, hogy vegyük ki, nézzük meg, hogy szól anélkül a rendszer. Kivette, és nagyot javult, tisztább lett a hang, azonnal volt jól hallható különbség az USB kábelek hangja között.
 
Megkérdeztem, hogy miért tette be a szűrőt? Azt gondoltam, hogy sokan használnak ilyet, jó ha bent van a rendszerben, nem árthat - volt a válasz. De pedig ártott, mégpedig elég sokat. Aztán egy hét múlva járt nálam az ember és mesélte, hogy otthon (vidéken) a nagy rendszeréből is kivette a hálózati szűrőt, és ott is sokkal jobb lett a hang. Néhány hete egy másik ügyfél mailben írta meg, hogy lényegesen tisztább lett a rendszere hangja miután kivette a hálózati szűrőt.
 
Mit jelent mindez? Semmiképp sem azt, hogy ki kell dobni a hálózati szűrőket, hanem azt, hogy figyelmesen, a saját fülünkre hallgatva kell kipróbálni, hogy azok valóban javítanak, vagy, amint a fenti példákban éppenséggel rontanak a rendszer hangján.
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


. Amit írtál semmi más, mint Cables-mester ideológiai "felvezetése".
mert szerinted cables-Rudolfnak garázs marketing mellett van ideológiája is?

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: earforce »


Egyezzünk meg annyiban, hogy bármit írhatnék ide, úgysem ellenőrizhető. De az is lehet,hogy nem tartozunk egy "súlycsoportba", ezért nem fogok felelni a további miértekre sem.Akkor minek fórumozol?!Válaszod egy gyakorlott politikus válaszának is beillene.
A súlycsoport nálad azt jelenti, hogy ki mennyi casht tolt bele a hifibe?
A kérdésre adható válaszok száma 2: igen vagy nem.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mike-rame »


Egyezzünk meg annyiban, hogy bármit írhatnék ide, úgysem ellenőrizhető. De az is lehet,hogy nem tartozunk egy "súlycsoportba", ezért nem fogok felelni a további miértekre sem.
 
Pedig eddig is bármit írtál.  Tehát teljesen irreveláns. Lehet teljesen ellenkezője is annak, amit írtál vagy nem. Súlycsoporttól függetlenül. Amit írtál semmi más, mint Cables-mester ideológiai "felvezetése".
 
A megfelelő szóhasználat sokat segíthet a fórum normalitásának megőrzésében.
üdv, tonee
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”