Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A te gondolatmeneted szerint az hogy csak a te kollégád ért a géphez a 3500 mérnök közül pedig egy sem.
De ez nem így van. Ezt te is tudod. 
Kecskeméten a  Mercédes gyárban az egyik gyártósor építését és beüzemelését egy  barátom vezette. Nem azért mert a németek(akik gyártották a gépsort) nem értenek hozzá.
Korábban írtad nekem a dupla fázisvezetővel kapcsolatban  hogy: Na ebben a formában ez nagy sületlenség.
Én erre próbáltam utalni hogy talán mégsem.
Főleg ha  halható a különbség.
Ha nem akkor tényleg sületlenség.....

Te beleképzelsz a mondatomba olyat, amiről szó se volt. Az átvételre utazott mérnök miért érne többet 3500mérnök tudásánál, erre semmiféle utalás nem volt. Azon a gépsorgyártáson dolgozott talán 15-20mérnök.
A dupla fázis vezető és a többi ingoványos hangzás javító kütyü tuningról:
Mindig lesznek olyanok akik teljes meggyőződéssel, saját hiteles tapasztalással(?) meghallanak BÁRMI előnyösnek beharangozott megoldást. Aki meg nem, azok szavainak hitelessége kb 1/5 a másik táborénak. A magyarázhatatlan dolgok mögé bujtatott igazság ezzel válik ténnyé.
/Egyébként otthoni magányban mindenki annak hisz, amit meg akar hallani. Aki ezt nem vallja be magának sem, az gyógyíthatatlan ilyen téren/

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

 

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Ha jól értelmezem az írásod, részben igazat adok.
Mivel teljesen eltérő konstrukciójú és anyagú kábelekkel is lehet ugyanolyan hangot csinálni.
Árban is hasonlók.
De attól, hogy valamit az egész világon forgalmaznak még nem biztos , hogy az olyan nagyon jó is.

A forgalmazással csak a biztonsági szempontokra gondoltam.
Nem hallottam  még ilyen kábelt, ezért  hogy jobb-e vagy sem mint a hagyományos konstrukciók, azt nem tudom. 
Előzetesen már írta egy fórumtárs hogy neki pl bejött.
Legutóbb nálam egy biztosítékcserén lepődtünk meg hogy mennyit változott a hang....

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Ettől hogy mérnökök dolgoznak, szerinted mi következik? Tudod, ebben a hifi világban cégek ha fenn akarnak maradni, akkor kényszerűen követik azt gyakorlatot, hogy 10-20% fizikai tudás, eredményhez hozzácsapnak 80-90% ezoterikus mesét, olyat amivel csak ők állnak a csodás újdonságra vágyó hifi-high-end fogyasztók elé, akik ezzel könnyen javítani tudnak a rendszerük hangzásán. Kell az egyéniség, és ez jól működik. Ha ilyen nincs, akkor fel sem figyelnek rájuk, szaksajtó sem írogat róluk, hirdetéseik sem térülnek meg.
 
/mérnökök, kollégám kiküldetésben volt Kínában, 8 gépegységből álló konzerv fémlemez megmunkáló gépsort rendeltek egy kínai cégtől, a gépsor átvételére utaztak ki. Abban a gyárban csupán 3500 mérnök dolgozott az ehhez hasonló gépek konstrukciós, gyártástechnológiai, minőség ellenőrzés stb feladat körökben. Ebből mi következik, szerinted?/

A te gondolatmeneted szerint az hogy csak a te kollégád ért a géphez a 3500 mérnök közül pedig egy sem.
De ez nem így van. Ezt te is tudod. 
Kecskeméten a  Mercédes gyárban az egyik gyártósor építését és beüzemelését egy  barátom vezette. Nem azért mert a németek(akik gyártották a gépsort) nem értenek hozzá.
Korábban írtad nekem a dupla fázisvezetővel kapcsolatban  hogy: Na ebben a formában ez nagy sületlenség.
Én erre próbáltam utalni hogy talán mégsem.
Főleg ha  halható a különbség.
Ha nem akkor tényleg sületlenség.....

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Gondolom én hogy ezeknél a cégeknél is mérnökök dolgoznak és talán nem is egy, hanem több tíz vesz részt egy kábel kifejlesztésében. Talán nem mind tök hülye. Gyakorlatilag az egész világon forgalmazzák ezeket a kábeleket. 
Szerintem ilyen tipusu  felhasználásnál semmi jelentősége az általad leírt jelenségeknek, holott  senki nem vitatja azt amit leírtál.
De az is lehet hogy mindenki vakvágányon van.....

Ettől hogy mérnökök dolgoznak, szerinted mi következik? Tudod, ebben a hifi világban cégek ha fenn akarnak maradni, akkor kényszerűen követik azt gyakorlatot, hogy 10-20% fizikai tudás, eredményhez hozzácsapnak 80-90% ezoterikus mesét, olyat amivel csak ők állnak a csodás újdonságra vágyó hifi-high-end fogyasztók elé, akik ezzel könnyen javítani tudnak a rendszerük hangzásán. Kell az egyéniség, és ez jól működik. Ha ilyen nincs, akkor fel sem figyelnek rájuk, szaksajtó sem írogat róluk, hirdetéseik sem térülnek meg.
 
/mérnökök, kollégám kiküldetésben volt Kínában, 8 gépegységből álló konzerv fémlemez megmunkáló gépsort rendeltek egy kínai cégtől, a gépsor átvételére utaztak ki. Abban a gyárban csupán 3500 mérnök dolgozott az ehhez hasonló gépek konstrukciós, gyártástechnológiai, minőség ellenőrzés stb feladat körökben. Ebből mi következik, szerinted?/

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Gondolom én hogy ezeknél a cégeknél is mérnökök dolgoznak és talán nem is egy, hanem több tíz vesz részt egy kábel kifejlesztésében. Talán nem mind tök hülye. Gyakorlatilag az egész világon forgalmazzák ezeket a kábeleket.
Szerintem ilyen tipusu felhasználásnál semmi jelentősége az általad leírt jelenségeknek, holott senki nem vitatja azt amit leírtál.
De az is lehet hogy mindenki vakvágányon van.....

Ha jól értelmezem az írásod, részben igazat adok.
Mivel teljesen eltérő konstrukciójú és anyagú kábelekkel is lehet ugyanolyan hangot csinálni.
Árban is hasonlók.
De attól, hogy valamit az egész világon forgalmaznak még nem biztos , hogy az olyan nagyon jó is.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


és?? ettől ez egyből követendő? értelme továbbra is közel semmi. Úgy egyébként te pl a Siltech metallurgiai tudására is teszel, ezzel a Losless ajánlással hogy vagy? Nullavezető és mellette a védővezető is, inkább hasznosul a nagyobb, vagy dupla vezeték szálból. A dupla helyett akkor miért nem szimpla, de kétszeres keresztmetszet, vagy ha mégis több szál, akkor 3.4.5.6?? jaj nekem.
Gondolom én hogy ezeknél a cégeknél is mérnökök dolgoznak és talán nem is egy, hanem több tíz vesz részt egy kábel kifejlesztésében. Talán nem mind tök hülye. Gyakorlatilag az egész világon forgalmazzák ezeket a kábeleket. 
Szerintem ilyen tipusu  felhasználásnál semmi jelentősége az általad leírt jelenségeknek, holott  senki nem vitatja azt amit leírtál.
De az is lehet hogy mindenki vakvágányon van.....

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



képtelen vagyok felfogni, ki és milyen érdekből terjeszti ezt a dupla fázis-szimpla nullvezető megoldás előnyeit? Ennek kb annyi az előnye, mint egy nem releváns hasonlattal, bicskával vagy hosszú pengéjű konyhakéssel szeletem a kolbászt.
Ha már keresztmetszet duplitás, akkor tessék mind a két vezetőt duplára venni, ha mégis aszimmetrikus, akkor inkább a nulla vezető mint bázis a fázishoz legyen szilárdabb, elvégre az van a nullázó ponton összekötve a védőfölddel, ideális esetben azon ne mozogjon, ne essen feszültség.
 
Tessék csak az itten bemutatott virtuális földelési beszámolókat olvasgatni, azok is arról szólnak, hogy a bázis, talpponti feszkót tartsuk minél közelebb a nullához, ezzel is a zajfeszültséget is csökkentve. Persze egy nagyon jól megépített valódi földvezető, ami a talajban is stabilan mélyre megy többet ér minden virtuális földnél.

Lehet, hogy sok-sok teszt (valódi zenei meghallgatások én nem mérőműszerek és a fizikai tőrvények ráerőltetése) áll a háttérben és szimplán csak szebb hangot tapasztalt  a gyártó (HiDiamond) a dupla fázis alkalmazásával.
Ahogy a Long-os igen tisztelt zenebarát fórumtársunk is már kifejtette már, sok mindenre nem tudjuk a pontos, ésszerű magyarázatot, csak egyszerűen halljuk a szebb hangzást és kész!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Például a LessLoss...
és?? ettől ez egyből követendő? értelme továbbra is közel semmi. Úgy egyébként te pl a Siltech metallurgiai tudására is teszel, ezzel a Losless ajánlással hogy vagy? Nullavezető és mellette a védővezető is, inkább hasznosul a nagyobb, vagy dupla vezeték szálból. A dupla helyett akkor miért nem szimpla, de kétszeres keresztmetszet, vagy ha mégis több szál, akkor 3.4.5.6?? jaj nekem.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Például a LessLoss...
 
Azt tapasztaltam , nagyon eltérő anyagú és konstrukciójú kábelek képesek ugyanúgy szólni.
Akár a Lessloss is a dupla érrel. Nem tudom. Nem ismerem. A siltech RubiHillt viszont hallottam és tényleg nem egy nagy durranás. Sokkal jobbak is vannak annyiért.
Viszont a fázisvezető megduplázása a fentiek miatt nem egy biztos recept!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


képtelen vagyok felfogni, ki és milyen érdekből terjeszti ezt a dupla fázis-szimpla nullvezető megoldás előnyeit? ...
Például a LessLoss...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Én is ezt terveztem de itt nagyon leoltottak hogy ez miért nagyon rossz és veszélyes is.
képtelen vagyok felfogni, ki és milyen érdekből terjeszti ezt a dupla fázis-szimpla nullvezető megoldás előnyeit? Ennek kb annyi az előnye, mint egy nem releváns hasonlattal, bicskával vagy hosszú pengéjű konyhakéssel szeletem a kolbászt.
Ha már keresztmetszet duplitás, akkor tessék mind a két vezetőt duplára venni, ha mégis aszimmetrikus, akkor inkább a nulla vezető mint bázis a fázishoz legyen szilárdabb, elvégre az van a nullázó ponton összekötve a védőfölddel, ideális esetben azon ne mozogjon, ne essen feszültség.
 
Tessék csak az itten bemutatott virtuális földelési beszámolókat olvasgatni, azok is arról szólnak, hogy a bázis, talpponti feszkót tartsuk minél közelebb a nullához, ezzel is a zajfeszültséget is csökkentve. Persze egy nagyon jól megépített valódi földvezető, ami a talajban is stabilan mélyre megy többet ér minden virtuális földnél.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Én is ezt terveztem de itt nagyon leoltottak hogy ez miért nagyon rossz és veszélyes is.
Hát igen, sokan szeretik az észt osztani és a tutit megmondani, de talán a valós tapasztalattal rendelkezőknek kell hinni.
Semmi problémát vagy hátrányt nem tapasztaltam a dupla fázis kiépítésénél. Persze lehetnek egyedi esetek is, de én a saját tapasztalatomat mondtam el.
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Szia, a fázist szokták duplán bekötni és erre lehet használni a 4. eret. Nekem a HiDiamond tápkákeleimen is duplán van a fázisban kötve.
És ők csak tudják a tutit, mert piszkos jók a kábelei!

Én is ezt terveztem de itt nagyon leoltottak hogy ez miért nagyon rossz és veszélyes is.

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: szigony »


Nekem azt mondták egyik sincs raktáron és csak 50m tudnak rendelni. Kissebb kiszerelésben nincs. Gondoltam támogatom a hazai kereskedelmet, de nem tűnt valami gördülékenynek az egész. Ezért fogtam magam és itt UK-ban szinte 2 gombnyomással megrendeltem a nekem szükséges mennyiséget.[/quot 
Én a Conrad-nál rendeltem az Ölflex kábeleket és mindig piszok gyorsan megküldték a kábeleket. Csak pozitívan tudok róluk nyilatkozni!

Akkor nem tetszett nekik a hangom   Azt mondták, hogy rendelésre és csak 50m. Lehet, hogy akkor volt nekik raktáron. Most sem a 4 sem a 3 eres nem volt.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Nekem azt mondták egyik sincs raktáron és csak 50m tudnak rendelni. Kissebb kiszerelésben nincs. Gondoltam támogatom a hazai kereskedelmet, de nem tűnt valami gördülékenynek az egész. Ezért fogtam magam és itt UK-ban szinte 2 gombnyomással megrendeltem a nekem szükséges mennyiséget.[/quot 
Én a Conrad-nál rendeltem az Ölflex kábeleket és mindig piszok gyorsan megküldték a kábeleket. Csak pozitívan tudok róluk nyilatkozni!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


ahha köszi. és aOM negyedik ér mire jó? mire lehet használni?
Szia, a fázist szokták duplán bekötni és erre lehet használni a 4. eret. Nekem a HiDiamond tápkákeleimen is duplán van a fázisban kötve.
És ők csak tudják a tutit, mert piszkos jók a kábelei!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-vezete ... 00506.html
 
 
Szia.
 
Ölflex árnyékolt kábeleket lehet kapni a TME Hungary KFt-nél is, méghozzá kétféle köpenyben: átlátszó PVC és fekete PVC borítással, ez utóbbi kábel külső átmérője picit vastagabb.
http://www.tme.eu/hu/katalog/?id_catego ... 3A64502%3B
 
A TME Hungary forgalmaz Ölflex kábeleket árnyékolatlan kivitelben is: http://www.tme.eu/hu/katalog/#search=Öl ... rameters=1

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Nekem azt mondták egyik sincs raktáron és csak 50m tudnak rendelni. Kissebb kiszerelésben nincs. Gondoltam támogatom a hazai kereskedelmet, de nem tűnt valami gördülékenynek az egész. Ezért fogtam magam és itt UK-ban szinte 2 gombnyomással megrendeltem a nekem szükséges mennyiséget.
szóval csak a szokásos magyar sztori... köszi...

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: szigony »


ahha köszi. és a negyedik ér mire jó? mire lehet használni?
Nekem azt mondták egyik sincs raktáron és csak 50m tudnak rendelni. Kissebb kiszerelésben nincs. Gondoltam támogatom a hazai kereskedelmet, de nem tűnt valami gördülékenynek az egész. Ezért fogtam magam és itt UK-ban szinte 2 gombnyomással megrendeltem a nekem szükséges mennyiséget.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Szia!
Én úgy láttam, hogy lehet még kapni a 4 eres változott is:
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-kabel- ... 02794.html

ahha köszi. és a negyedik ér mire jó? mire lehet használni?

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Columbiai, on 28 Mar 2017 - 21:42, said:
 
 
Már nincs a Conrad-nál 4 eres, csak 3 eres, abból 2 féle verzió is van:
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-kabel- ... 01891.html
 
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-vezete ... 00506.html
 
a külső átmérője az utóbbinak nagyobb, viszont a vezeték felépítés mind a kettőnél ugyanannak tűnik.

 
Szia!
Én úgy láttam, hogy lehet még kapni a 4 eres változott is:
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-kabel- ... 02794.html
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Columbiai, on 28 Mar 2017 - 21:42, said:
 

Szia!
Nálam is Ölflex van és pont tegnap a tesómnál is Ölflexet húztam be tápellátó ösvénynek.
Én a 3G (10,3mm-es) a tesómnál a 4G (13 mm-es) változatót vezettem be. A 3 eres  egész hajlékony volt, nem mondanám merevnek, mivel sodrott erezetű.
A 4 eres már egy kicsit merevebb, de azzal sem volt probléma! A 16mm-es kábelcsatorna tetejét is rá tudtam rakni, ahogy 90 fokkal  kijött a falból.
Én nagyon ajánlom, jó ár/értéket képvisel!
Köszönöm a választ, megnézem, hogy nálam mekkora a csatorna. a 4 eres erei keresztmetszetben nagyobbak, vagy ugyanaz, mint a 3 eres?
Már nincs a Conrad-nál 4 eres, csak 3 eres, abból 2 féle verzió is van:
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-kabel- ... 01891.html
 
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-vezete ... 00506.html
 
a külső átmérője az utóbbinak nagyobb, viszont a vezeték felépítés mind a kettőnél ugyanannak tűnik.

Avatar
NADEger
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2011.07.10., vas. 23:23
Értékelés: 21

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: NADEger »

Urak! Egy kerdes a nalam haztartasi villamoshalozat kiepitesben jartasabb tagok felé. Egy 6 kismegszakitos doboz kozepso megszskitojaba fut bele az oratol jovo faziskabel. Egy db bejovo fazisom van. A hat kismegszakito "rezfesuvel" van osszekotve. A kozepsotol balra szelen van a hifi aramkor megszakitoja. Igy a rezfesubol kapja az aramot. Erdemes kozvetlenul a hifi kismegszakitojaba kotni a fo faziskabelt es ugy a rezfesuvel szetosztani a tobbi kismegszakito fele a fazist. Igy kiiktathato egy kozbulso kontakt, amely nyilvan befolyasolja a hangot, valaki probalt mar ilyet? Azert nem probalgatom mert ma lett bekotve az osveny es meg nagyon nyers, illetve az elosztoban a megszakitok illetve kabelbekotesek cserelgetese kisse bonyolult, korulmenyes. Koszi

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: earforce »


Amennyiben van a rendszerben S/PDIF-összekötő, akkor próbálj bekötni egy másik kábelt! Régebben nálam ez oldotta meg ugyanezt a problémát.Egyik szakkollégánál is (akivel gyakran szakkörözünk) ue. a probléma fennáll, pedig évek óta külön ösvényről él a rendszer. Nála néha a klíma, néha a fények fel/lekapcsolása okozza a problémát. Alces is járt nála, de az sem oldotta meg, ellenben a borhűtő hálózatra visszatáplált brummot eliminálta. Szóval megoldással én sem tudok szolgálni.
Régebbi, gyengén kivitelezett, alulméretezett hálózatoknál tapasztaltam ilyeneket.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”