Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

ANDS írta:
2023.11.12., vas. 11:38
Én komolyan kérdeztem, hogy legyen- e külön fázis a hifinek, és milyen vastag kábelt vigyek a zenehallgató szobáig. Kábelcsatornában vinnem, nem húznám be a falba.
-Szóval, a kérdéseim:
— jobb, ha külön fázist kap? (Igen, vagy nem)
- milyen vastag kábellel menjen a kismegszakítótól a zeneszobáig? 3x 2,5mm2 vagy 3x4mm2 vagy 3x6 mm2?
Jobb!
Szerintem a 3x2,5 is bőven elég, persze kábele válogatja.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

supravox írta:
2023.11.12., vas. 07:24
ANDS írta:
2023.11.12., vas. 01:52
istvan01 írta:
2023.09.14., csüt. 10:49
..
Nehéz a topicba vissza olvasni, ezért (itt is) sokszor jönnek ismét a kérdések, mit, miért, ki mit gondol ajánl ...
Ezért az eseteben csak a lakáselosztóig keresnék/cserélnék ösvény kábelt/vezetéket. A lakáselosztó és fogyasztásmérő között már kevésbé érzékeny, ….


Keresztmetszet 3x2,5mm2 vagy 3x4mm2 a lakáselosztóig. A lakáselosztó és fogyasztás mérő közé 3x6mm2, de inkább 3x10mm2. A három vezeték mindig legyen azonos keresztmetszetű, ennek több oka is van. ….
….

Igen, nem mozgatott kábelnek/vezetéknek a merev hifis szempontból jobb szokott lenni, hosszabb beégési idővel persze.
Nálunk családi házas környéken bejön a villanyóráig a 3 fázis (3x32A van jelenleg).
Utána jön 3x10 mm2 kábelen a kismegszakítóig, gondolom ezt hívjak lakáselosztónak.

Érdemes szerinted egy külön fázist hagyni a hifinek, és azon vinni egy tápösvényt a zenehallgató készülékekig?
A háznak bőven elég lenne a 2 fázis, (2x32 A), akkor maradna egy 32A a hifinek.

Ha a lakáselosztótól elviszem a tápösvényt a zenehallgató szobáig (kábelcsatornában, merev 3 külön szálat, akkor érdemes arra minél vastagabbat használni? 3x6 mm2- re gondoltam, de Te azt írod, hogy 3x4mm2 vagy 3x2,5 mm2 legyen.

Olvastam olyan véleményeket is, hogy minêl vastagabb vezetékből készül a tápösvény, annál jobb lesz a hang, meg olyat is, hogy max 3x2,5 mm2 legyen, mert ha annál vastagabb, akkor brummogós.

A lakáselosztótól a zeneszobáig kb. 10 métert kell vinni. Jól gondolom, hogy ez a rész lehetőleg toldások, megszakításoktól mentes legyen?

A villanyóránál van a 32A- es áramkorlátozó kismegszakító. Utána a lakáselosztónál legyen a fenti esetben a hifi tápösvény előtt egy 16A- es kismegszakító?

Érdemes az ösvényben a drótokat befonni, és úgy vinni?

Mi az a beégési idő?

Köszönöm a válaszokat.
Szia
Szerintem abban van nagy lehetőség,hogy van 3 fázisod.
Én szereznék egy megfelelő 400/230 leválasztótrafót.
És onnan táplálnám a hifit.
Feltéve ha a maradék 1 fázisról elműködik a kecó😀
Én komolyan kérdeztem, hogy legyen- e külön fázis a hifinek, és milyen vastag kábelt vigyek a zenehallgató szobáig. Kábelcsatornában vinnem, nem húznám be a falba.
-Szóval, a kérdéseim:
— jobb, ha külön fázist kap? (Igen, vagy nem)
- milyen vastag kábellel menjen a kismegszakítótól a zeneszobáig? 3x 2,5mm2 vagy 3x4mm2 vagy 3x6 mm2?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

ANDS írta:
2023.11.12., vas. 01:52
istvan01 írta:
2023.09.14., csüt. 10:49
..
Nehéz a topicba vissza olvasni, ezért (itt is) sokszor jönnek ismét a kérdések, mit, miért, ki mit gondol ajánl ...
Ezért az eseteben csak a lakáselosztóig keresnék/cserélnék ösvény kábelt/vezetéket. A lakáselosztó és fogyasztásmérő között már kevésbé érzékeny, ….


Keresztmetszet 3x2,5mm2 vagy 3x4mm2 a lakáselosztóig. A lakáselosztó és fogyasztás mérő közé 3x6mm2, de inkább 3x10mm2. A három vezeték mindig legyen azonos keresztmetszetű, ennek több oka is van. ….
….

Igen, nem mozgatott kábelnek/vezetéknek a merev hifis szempontból jobb szokott lenni, hosszabb beégési idővel persze.
Nálunk családi házas környéken bejön a villanyóráig a 3 fázis (3x32A van jelenleg).
Utána jön 3x10 mm2 kábelen a kismegszakítóig, gondolom ezt hívjak lakáselosztónak.

Érdemes szerinted egy külön fázist hagyni a hifinek, és azon vinni egy tápösvényt a zenehallgató készülékekig?
A háznak bőven elég lenne a 2 fázis, (2x32 A), akkor maradna egy 32A a hifinek.

Ha a lakáselosztótól elviszem a tápösvényt a zenehallgató szobáig (kábelcsatornában, merev 3 külön szálat, akkor érdemes arra minél vastagabbat használni? 3x6 mm2- re gondoltam, de Te azt írod, hogy 3x4mm2 vagy 3x2,5 mm2 legyen.

Olvastam olyan véleményeket is, hogy minêl vastagabb vezetékből készül a tápösvény, annál jobb lesz a hang, meg olyat is, hogy max 3x2,5 mm2 legyen, mert ha annál vastagabb, akkor brummogós.

A lakáselosztótól a zeneszobáig kb. 10 métert kell vinni. Jól gondolom, hogy ez a rész lehetőleg toldások, megszakításoktól mentes legyen?

A villanyóránál van a 32A- es áramkorlátozó kismegszakító. Utána a lakáselosztónál legyen a fenti esetben a hifi tápösvény előtt egy 16A- es kismegszakító?

Érdemes az ösvényben a drótokat befonni, és úgy vinni?

Mi az a beégési idő?

Köszönöm a válaszokat.
Szia
Szerintem abban van nagy lehetőség,hogy van 3 fázisod.
Én szereznék egy megfelelő 400/230 leválasztótrafót.
És onnan táplálnám a hifit.
Feltéve ha a maradék 1 fázisról elműködik a kecó😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2023.11.12., vas. 01:52
...
Érdemes az ösvényben a drótokat befonni, és úgy vinni?

Mi az a beégési idő?

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem a felsorolt szempontokra magad is válaszoltál. Csak a fonás és beégetés/járatásra mondanék valamit.

A tömör villanyszerelő/ipari minőségű egy eres vezetékek a sodrottal szemben mindig jobban "szólnak" hifisen. Azonban van egy hátrányuk is. Mégpedig a mozgatás, hajtogatás, a behúzáskor is, felkeményíti a lágy rezet, de a nem teljesen tiszta ipari Cu vezetőt még jobban. Ezek a keményedések, mechanikai feszültségek rontják a vezetőképességet, frekvencia függően az egyenletes áramfolyást. Minél vastagabb a vezető keresztmetszete, annál nagyobb a mozgatás okozta mechanikai feszültség. Ha be akarjuk fonni fázis-nulla-PE vezetőket, azzal még egy erős mechanikai feszültséget okozunk a fémszálakban. A fonás/csavarás (a kettő lényegében azonos hatású) több esetben hatékonyabb külső zavarvédő hatású, mint a földelt árnyékoló harisnya. A kettő együtt viszont még erősebb csillapítás. Azonban az összefont három tömör 4mm2 vezetőt behúzni falban süllyesztett csövekbe izzadós, ha kanyar is van, na ez nem fog menni.

A vezető felkeményedése hosszú pihentetéssel, áram járatással, magasabb hőmérséklettel visszalágyítható. 100%-os mértékben szerintem nem. Ha teflon szigetelése van a vezetőknek, akkor tartós nagy árammal, ami felmelegíti a vezető 150-200C fokra, az eredményezhet gyors vissza lágyulást. Persze ez a gyors is lehet több nap.
Tehát a kompromisszumos 2,5-4,0mm2 ebből a szempontból előnyösebb mint a 6-10mm2.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2023.09.14., csüt. 10:49
..
Nehéz a topicba vissza olvasni, ezért (itt is) sokszor jönnek ismét a kérdések, mit, miért, ki mit gondol ajánl ...
Ezért az eseteben csak a lakáselosztóig keresnék/cserélnék ösvény kábelt/vezetéket. A lakáselosztó és fogyasztásmérő között már kevésbé érzékeny, ….


Keresztmetszet 3x2,5mm2 vagy 3x4mm2 a lakáselosztóig. A lakáselosztó és fogyasztás mérő közé 3x6mm2, de inkább 3x10mm2. A három vezeték mindig legyen azonos keresztmetszetű, ennek több oka is van. ….
….

Igen, nem mozgatott kábelnek/vezetéknek a merev hifis szempontból jobb szokott lenni, hosszabb beégési idővel persze.
Nálunk családi házas környéken bejön a villanyóráig a 3 fázis (3x32A van jelenleg).
Utána jön 3x10 mm2 kábelen a kismegszakítóig, gondolom ezt hívjak lakáselosztónak.

Érdemes szerinted egy külön fázist hagyni a hifinek, és azon vinni egy tápösvényt a zenehallgató készülékekig?
A háznak bőven elég lenne a 2 fázis, (2x32 A), akkor maradna egy 32A a hifinek.

Ha a lakáselosztótól elviszem a tápösvényt a zenehallgató szobáig (kábelcsatornában, merev 3 külön szálat, akkor érdemes arra minél vastagabbat használni? 3x6 mm2- re gondoltam, de Te azt írod, hogy 3x4mm2 vagy 3x2,5 mm2 legyen.

Olvastam olyan véleményeket is, hogy minêl vastagabb vezetékből készül a tápösvény, annál jobb lesz a hang, meg olyat is, hogy max 3x2,5 mm2 legyen, mert ha annál vastagabb, akkor brummogós.

A lakáselosztótól a zeneszobáig kb. 10 métert kell vinni. Jól gondolom, hogy ez a rész lehetőleg toldások, megszakításoktól mentes legyen?

A villanyóránál van a 32A- es áramkorlátozó kismegszakító. Utána a lakáselosztónál legyen a fenti esetben a hifi tápösvény előtt egy 16A- es kismegszakító?

Érdemes az ösvényben a drótokat befonni, és úgy vinni?

Mi az a beégési idő?

Köszönöm a válaszokat.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Üdv Mindenkinek!

Végre sikerült végleges formába hozni a 2 tápösvényemet ami áll, egy 4mm2-es sodrott és 6mm2-es sodrott vezetékekből.
A két ösvény kialakítása teljesen külön körön lett kialakítva, egymástól teljesen elszeparálva, közelben semmilyen vezetékek nem futnak.
A lakást kb 3-éve vezetékeltem, terveztem meg a villamos hálózatát újra, mindenhová 2,5mm2-es tömör vezetékek kerültek, a nagyobb fogyasztókhoz 4 ill 6mm2-es kivitelben, a nagyobb fogyasztókhoz teljesen külön vezetékcsatornákat építettem egymástól kb 20-30cm-e távolságban.
Tehát a mostani 2 ösvényemen zavartalanul jut el A-ból B-be az áram, teljesen más kismegszakító dobozokat kapott mindkét ösvény eleje a fő kimegszakítótó táblától ill ahová érkezett helyiségbe közvetlenül, hogy erre miért volt szükség, a vastagabb ösvény a mozim végfokait táplálja, így a végfokokhoz közvetlen lengő dugók csatlakoznak a kismegszakítótól, így egyesével tudom leválasztani mindegyiket ha szükséges a hálózatról, konnektorok vagy elosztó helyett, ennél tisztább vagy egyszerűbb megoldást nem találtam.
A kapott végeredmény, dinamikusabb hang, a magassugárzókból (kompressziós) eltűntek a sistergések, teresebb is lett valamivel a rendszer hangja.
Szóval rengeteget hozott hangban, rengeteg meló volt összehozni, de most minden pillanatát élvezem a rendszeremnek, arról nem is beszélve, hogy atomstabil lett az áramellátás, utat nyitva az esetleges további fejlesztéseknek.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

ktchris
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 00:15
Értékelés: 14

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ktchris »

Az említett "neves" tápszűrőt én vásároltam meg Lászlótól (HiDiamond HDX2-ről beszélünk) és nekem ég és föld volt a különbség. Nagy hangerőn rockzenéről beszélünk.

Mondjuk nincsen összehasonlítási alapom más hasonló készülékkel, csak a filléres kapcsolós elosztóval van egy előtte utána élményem, mindenesetre nagy megelégedettséggel használom az említett készüléket azóta is :)

[újépítésű lakópark, 4. emelet a 4-ből :)]

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Bocsánat, elírtam! MCU az a drót! leborulok.gif
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

istvan01 írta:
2023.09.23., szomb. 21:54
LIMAR írta:
2023.09.23., szomb. 21:11
gomolalaci írta:
2023.09.23., szomb. 21:06
.... UTP dróttal. .....
UTP-vel? Bátor vagy!
Tűzbiztos?? Tűz biztos, főleg ha fázis/nulla egy csavart érpáron megy. De ha árnyékolt is, azon PE, akkor abba az irányban is. Ha véletlen van AVK, akkor talán tűz előtt lekapcsol.
Valahol tesztelték és néhány élesebb kanyarral már 10/10 x átütött 1,8kV-nál. Rossz szereléssel sérült szigeteléssel meg hamarabb.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

LIMAR írta:
2023.09.23., szomb. 21:11
gomolalaci írta:
2023.09.23., szomb. 21:06
.... UTP dróttal. .....
UTP-vel? Bátor vagy!
Tűzbiztos?? Tűz biztos, főleg ha fázis/nulla egy csavart érpáron megy. De ha árnyékolt is, azon PE, akkor abba az irányban is. Ha véletlen van AVK, akkor talán tűz előtt lekapcsol.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

gomolalaci írta:
2023.09.23., szomb. 21:06
.... UTP dróttal. .....
UTP-vel? Bátor vagy!

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Baryll írta:
2023.09.20., szer. 06:29
gomolalaci írta:
2023.09.19., kedd 20:18
Nem, nem sokat ,,teszteltem". Sőt egyet sem! Inkább zenét hallgatok készülék próbák helyett....
Elég volt egy, amit amikor kivettem a helyéről, és egy nagyon öreg felújított ,,sima" eloszóval pótoltam.
Nagy ,,neves" gyártó méregdrága gyártmányát eladtam. Utána éreztem, hogy teljesen felesleges volt próba nélkül
megvenni! Ez az én hibám, mert akkor (még sok évvel) ezelőtt azt hittem, hogy ami nagy márka és drága, az csak
jó lehet! Tévedtem! Kifizettem a tanulópénzt és mentem tovább jó érzéssel.... És bevallom sokakkal ellenétben, hogy
volt ilyen más készülékekkel, kábelekkel is. Buktam, sokat! De hát idézve valakit: ilyen a popszakma.... sad.gif
Nálam egy ösvény kiépítése már nagyon kellett, mert a falba beépített hálózati vezetékelés rendkívül gyenge minőségű, zajos, zavarokat begyűjtő, stb. Egyenlőre úgy érzem, hogy ez elég is a rendszeremhez. Viszont el tudok képzelni olyan felhasználói környezetet, pl. egy régi építésű panellakás x-edik szintje, ahol már lehet létjogosultsága valamiféle tápszűrő használatának, hogy "tisztább" áramhoz jusson a hifirendszer és ezáltal jobb legyen a kapott zene-visszajátszási hang.
Egy zsúfolt környezetben lehetséges a tápszűrő hatása, de egy csendes falusi (gyáraktól mentes) lakóhelyen már nem biztos, hogy kell. Van nekem is ,,ösvényem" (szerencsétlen kifejezés) a kapcsoló elosztótól 8 m. hosszban varázslat nélkül 1.5 nm-es UTP dróttal. Volt 2.5 nm-es is, de a vékonyabb a rendszeremhez jobban illett.
A gondolkodás nem megerőltető...

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

gomolalaci írta:
2023.09.19., kedd 20:18
Nem, nem sokat ,,teszteltem". Sőt egyet sem! Inkább zenét hallgatok készülék próbák helyett....
Elég volt egy, amit amikor kivettem a helyéről, és egy nagyon öreg felújított ,,sima" eloszóval pótoltam.
Nagy ,,neves" gyártó méregdrága gyártmányát eladtam. Utána éreztem, hogy teljesen felesleges volt próba nélkül
megvenni! Ez az én hibám, mert akkor (még sok évvel) ezelőtt azt hittem, hogy ami nagy márka és drága, az csak
jó lehet! Tévedtem! Kifizettem a tanulópénzt és mentem tovább jó érzéssel.... És bevallom sokakkal ellenétben, hogy
volt ilyen más készülékekkel, kábelekkel is. Buktam, sokat! De hát idézve valakit: ilyen a popszakma.... sad.gif
Nálam egy ösvény kiépítése már nagyon kellett, mert a falba beépített hálózati vezetékelés rendkívül gyenge minőségű, zajos, zavarokat begyűjtő, stb. Egyenlőre úgy érzem, hogy ez elég is a rendszeremhez. Viszont el tudok képzelni olyan felhasználói környezetet, pl. egy régi építésű panellakás x-edik szintje, ahol már lehet létjogosultsága valamiféle tápszűrő használatának, hogy "tisztább" áramhoz jusson a hifirendszer és ezáltal jobb legyen a kapott zene-visszajátszási hang.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

azért van olyan, ami a legfinnyásabb fület is megigézi... (x) :D

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

,,Sok ilyet teszteltél már, hogy ennyire lesújtó a véleményed ezekről?"

Nem, nem sokat ,,teszteltem". Sőt egyet sem! Inkább zenét hallgatok készülék próbák helyett....
Elég volt egy, amit amikor kivettem a helyéről, és egy nagyon öreg felújított ,,sima" eloszóval pótoltam.
Nagy ,,neves" gyártó méregdrága gyártmányát eladtam. Utána éreztem, hogy teljesen felesleges volt próba nélkül
megvenni! Ez az én hibám, mert akkor (még sok évvel) ezelőtt azt hittem, hogy ami nagy márka és drága, az csak
jó lehet! Tévedtem! Kifizettem a tanulópénzt és mentem tovább jó érzéssel.... És bevallom sokakkal ellenétben, hogy
volt ilyen más készülékekkel, kábelekkel is. Buktam, sokat! De hát idézve valakit: ilyen a popszakma.... sad.gif
A gondolkodás nem megerőltető...

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

gomolalaci írta:
2023.09.18., hétf. 20:41
Tökmindegy! Egy a fontos! Ne tápszűrőbe dugdosd ;)
Sok ilyet teszteltél már, hogy ennyire lesújtó a véleményed ezekről?

A rendszerem mostani hangjával már elégedett vagyok, pedig azért még lenne lehetőség upgradere, pl a tápkábelek frontján. Talán majd egyszer.
A kedvenc előadóim albumai - korukhoz képest - pöpecül szólnak, a pár darab extra minőségű zenei felvételi technikával készült albumom meg már csak hab azon a bizonyos tortán. Bárcsak minden albumot ennyire igényesen készítették volna el, mint ezt a néhányat.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Baryll írta:
2023.09.18., hétf. 09:46
Töki írta:
2023.09.14., csüt. 20:47
Azt is mondták, hogy az elosztóba dugott készülékek sorrendje nem mindegy. Amelyik végén becsatlakozik a konnektorból a tápkábel oda kell a kisebb áramfelvételű készülékeket dugni, távolabb meg mehetnek a végfokok.
Ezt tesztelem már, egyenlőre semmi, de még nem kentem be a dugvillákat semmi extra feljavító anyaggal.
Szerintem ennek akkor van/lehet nagyobb jelentősége, amikor nagy hangerőn hallgat zenét az ember, mert akkor jobban "megrángathatja" az erősítő a hálózatot. Ilyenkor "bezavarhat" az utána kötött kisebb teljesítményfelvételű eszközöknél. De ez csak feltételezés a részemről, mert halvány lila gőzöm sincs a valódi műszaki háttérről, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget írtam.
Tökmindegy! Egy a fontos! Ne tápszűrőbe dugdosd ;)
A gondolkodás nem megerőltető...

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Töki írta:
2023.09.14., csüt. 20:47
Azt is mondták, hogy az elosztóba dugott készülékek sorrendje nem mindegy. Amelyik végén becsatlakozik a konnektorból a tápkábel oda kell a kisebb áramfelvételű készülékeket dugni, távolabb meg mehetnek a végfokok.
Ezt tesztelem már, egyenlőre semmi, de még nem kentem be a dugvillákat semmi extra feljavító anyaggal.
Szerintem ennek akkor van/lehet nagyobb jelentősége, amikor nagy hangerőn hallgat zenét az ember, mert akkor jobban "megrángathatja" az erősítő a hálózatot. Ilyenkor "bezavarhat" az utána kötött kisebb teljesítményfelvételű eszközöknél. De ez csak feltételezés a részemről, mert halvány lila gőzöm sincs a valódi műszaki háttérről, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget írtam.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Baryll írta:
2023.09.15., pén. 09:06
SoundMania írta:
2023.09.15., pén. 08:11
cables írta:
2023.09.15., pén. 06:59
---
OK, érdemes kipróbálni, de azt számítsd majd bele, hogy a csatlakozók ki-be húzogatása már önmagában javít hangon.
Ja, mer' javít! :)
Persze, hogy javít, csak jófajta hígend "kocsikenőccsel" kell kenegetni hozzá a dugvillákat a kopás, meg a minél jobb kontakt érdekében, hogy olajozottan működhessen a rendszer. :napsut:
Persze, hogy javít de akkor az igazi amikor minden csatit bekensz vele... :D
"Az igazi barát szemből támad."

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Baryll »

SoundMania írta:
2023.09.15., pén. 08:11
cables írta:
2023.09.15., pén. 06:59
---
OK, érdemes kipróbálni, de azt számítsd majd bele, hogy a csatlakozók ki-be húzogatása már önmagában javít hangon.
Ja, mer' javít! :)
Persze, hogy javít, csak jófajta hígend "kocsikenőccsel" kell kenegetni hozzá a dugvillákat a kopás, meg a minél jobb kontakt érdekében, hogy olajozottan működhessen a rendszer. :napsut:

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2023.09.15., pén. 06:59
---
OK, érdemes kipróbálni, de azt számítsd majd bele, hogy a csatlakozók ki-be húzogatása már önmagában javít hangon.
Ja, mer' javít! :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Alon írta:
2023.09.15., pén. 06:37
Töki írta:
2023.09.14., csüt. 20:47
Azt is mondták, hogy az elosztóba dugott készülékek sorrendje nem mindegy. Amelyik végén becsatlakozik a konnektorból a tápkábel oda kell a kisebb áramfelvételű készülékeket dugni, távolabb meg mehetnek a végfokok.
Ennek mi a magyarázata? Mi lenne a helyes sorrend? Pl. router, streamer, DAC, erősítő? Nálam jelenleg pont fordítva vannak bekötve egymás után a készülékek, sosem próbáltam még úgy, ahogy írod, de lehet hétvégén megfordítom a sorrendet.
Én azt hallottam valakitől, hogy a jel útja a helyes sorrend.
Pl : Lemezjátszó futómű, phono, előfok, végfok...
Vagy igen, a router, streamer, dac, végfok...
Fizikai magyarázata kíváncsi lennék, hogy van - e. Szerintem nincsen.

Nekem logikusabb lenne a nagyobb teljesítményű cumót dugni előre.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »

---
OK, érdemes kipróbálni, de azt számítsd majd bele, hogy a csatlakozók ki-be húzogatása már önmagában javít hangon.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2023.09.13., szer. 00:10
Előbb - utóbb rászánom magam az ösvényezésre.
A kérdésben járatos fórumtársakhoz lenne pár elvi kérdésem. :smile53:

1. Életképes ötletnek tűnik, hogy minden készülékre számítva különálló kábelt vezessünk ?
Arra gondolok, hogy a jó minőségű elosztók méregdrága volta - és az azokban lévő kötések - miatt, talán kifizetődő lenne nem használni ilyesmit.
Azon túl nem létezne a sorrendíség kérdése sem. / Melyik dugó melyik után./
Minden készülékre számítva, pl 5 garnitúra 2.5 - ös kábelekből készített szettet vezetnék a végállomásig, az egy készlet 4, vagy 6 - os helyett.
Minden ösvényke végén egy aljzat.

2. Esetleg a föld lehetne vékonyabb, pl 1.5 - ös ? Van szerepe a hangban ?

3. A nappali alatt lévő garázsban lévő biztosítéktáblától vezetne fel a kábel a hifiig. Ez kb. 10 m.
A villanyórától a biztosítéktábláig szintén van még 8 - 10 méter, de abba az irányban nagyon nagy varia lenne a kábelezés. / egy másik lakás van útban /
Ez esetleg elhagyható, vagy fontos az órától indulnia az ösvémynek ?

4. Ilyen hosszúságú szakaszoknak szüksége van árnyékolásra ?

5. Na és, maga a kábel. Kommersz, drága, tömör, fonott...?

Köszi. :smile53:
Az én ,,ösvényem" némi próbálkozás után megállapodott a 1.5 nmm MCU-nál. A tápszűrő pedig (a legdrágább sem) álmomban se jöjjön elő! Egy ,,ösvény", egy jó (pl. Kontakta) elosztó, és kész!
Mindíg a legegyszerűbb dolgok a legjobbak! Tapasztalataim szerint!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »

Nekem azt mondták a szakik (akiknek adok a szavára), hogy kifejezetten javasolt egy adott rendszer összes készülékét ugyanabba az elosztóba/hálózati szűrőbe dugni. Ha jól emlékszem, különböző konnektorokba dugdosva vmi földpotenciál kölönbség lehet, ami kerülendő (bocs ha hülyeséget írok - rég volt).
Azt is mondták, hogy az elosztóba dugott készülékek sorrendje nem mindegy. Amelyik végén becsatlakozik a konnektorból a tápkábel oda kell a kisebb áramfelvételű készülékeket dugni, távolabb meg mehetnek a végfokok.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”