Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


teljesen egyetertek;  es messze nem cables beirasara vonatkoztatva, hanem altalaban, masok, sokak beirasai kapcsan: jön egy ujabb drot, DAC, dugo, eloszto, akarmi, es hopppp döbbenetesen jobb lesz   (..aztan 1-2-3 nap/het/honap/ritkan: év) utan ujra ilyen ugras
 
Út a végtelenbe, és tovább  
Szerintem nagyon kevés azon hifisták száma, akik teljes pontossággal tudják leírni, hogy egy adott változtatás mekkora különbséget hoz a konyhára.
A túlzásokkal mindig el kell osztani a leírtakat, és helyén kezelni a dolgokat. Lehet hogy neki egy picike változás maga a kánaán és örömében ezt egy hatalmas ugrásnak festi le. A valóságban meg 0,1% változás állt be a rendszerében. Ezen szerintem kár fennakadni Tapasztaltabbak is bele tudnak esni ebbe a hibába.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Mindig elcsodálkozom,hogy hányszor lehet megélni egy már űber f...ul szóló rendszernél,hogy kábelmizériával vagy bármivel hogy ilyen döbbenetes mértékű változások állnak be....
teljesen egyetertek;  es messze nem cables beirasara vonatkoztatva, hanem altalaban, masok, sokak beirasai kapcsan: jön egy ujabb drot, DAC, dugo, eloszto, akarmi, es hopppp döbbenetesen jobb lesz   (..aztan 1-2-3 nap/het/honap/ritkan: év) utan ujra ilyen ugras

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Nem kifejezetten neked kell különböznöd...
Te lehet, hogy bírod a kritikát, más már kevésbé.
Szóval goto10, "inkább olvasd át újra a topikot" 

 
Viszont kifejezetten nekem lett irva, raadasul tagolva, mint egy hulyegyereknek, es nem igazan tudtam hova tenni, ezert gondoltam, hogy utana jarok. De mindegy, elengedtem.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Glider »



Nem kifejezetten neked kell különböznöd...
Te lehet, hogy bírod a kritikát, más már kevésbé.
Szóval goto10, "inkább olvasd át újra a topikot" 

Köszönöm.
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Nem kell feltened, birom a kritikat. Miben kellene kulonboznom?
Nem kifejezetten neked kell különböznöd...
Te lehet, hogy bírod a kritikát, más már kevésbé.
Szóval goto10, "inkább olvasd át újra a topikot" 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Nem szeretnék senkit megbántani, inkább olvasd át újra a topikot
 
Nem kell feltened, birom a kritikat. Miben kellene kulonboznom?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Glider »


Ezt megmagyaraznad?
Nem szeretnék senkit megbántani, inkább olvasd át újra a topikot
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Ösvénynél 4 eleme van. Nehogy elszúrd!
 
Kicsit soknak tunik, de talan megugrom :-)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Ez nagyon egyszerű: kü-lön-böz-ni vá-gyás.
 
Ezt megmagyaraznad?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Na ez megnyugtato, mert akkor a hiba az en keszulekembe van :-)
Lehet, hogy osszegeznem kellene az itt leirtakat es tisztulna a kep.

Ösvénynél 4 eleme van. Nehogy elszúrd!

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Glider »


Lehet, hogy osszegeznem kellene az itt leirtakat ... 
Ez nagyon egyszerű: kü-lön-böz-ni vá-gyás.
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Pedig sztem nagyon egyszerű a dolog. Legalábbis ösvény esetén.
 
Na ez megnyugtato, mert akkor a hiba az en keszulekembe van :-)
Lehet, hogy osszegeznem kellene az itt leirtakat es tisztulna a kep. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Probalja kovetni szegeny halando ember ezt a topikot, hogy okosodjon, de en ugy erzem, hogy csak hulyulok, illetve egeszen pontosan jobban ossze vagyok zavarodva, mint elotte barmikor ebben a temaban. Aminek az oka lehet a sok izlesbeni elteres is akar, de tobb esetben elektrolaikuskent ugy erzem, hogy szakmai kerdesekben is komoly ellentetek vannak, ami nem segiti a szegeny utkereso eletet, hogy kivalasszon a sok zajbol egy kovetheto allaspontot.
Anno probaltam kezdemenyezni egy wiki szeru tudasbazis osszerakasat, amitol mar akkor is messze voltunk es ahogy telnek a honapok, tovabbra sem kozeledunk, pedig szerintem nagyon hasznos lenne.
 
Tovabbra is homalyos tekintettel kovetem az eszmecseret, hatha letisztul a kep, de mar a szemem is kezd tikkelni :-D

Pedig sztem nagyon egyszerű a dolog. Legalábbis ösvény esetén.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Probalja kovetni szegeny halando ember ezt a topikot, hogy okosodjon, de en ugy erzem, hogy csak hulyulok, illetve egeszen pontosan jobban ossze vagyok zavarodva, mint elotte barmikor ebben a temaban. Aminek az oka lehet a sok izlesbeni elteres is akar, de tobb esetben elektrolaikuskent ugy erzem, hogy szakmai kerdesekben is komoly ellentetek vannak, ami nem segiti a szegeny utkereso eletet, hogy kivalasszon a sok zajbol egy kovetheto allaspontot. 
Anno probaltam kezdemenyezni egy wiki szeru tudasbazis osszerakasat, amitol mar akkor is messze voltunk es ahogy telnek a honapok, tovabbra sem kozeledunk, pedig szerintem nagyon hasznos lenne.
 
Tovabbra is homalyos tekintettel kovetem az eszmecseret, hatha letisztul a kep, de mar a szemem is kezd tikkelni :-D
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Rudolf, ha ipari tanuló iskolában így felelnél, akkor "leülhetsz fiam, egyes" mondaná a szaktanár.
Egyértelműen így van.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Még véletlenül se hidd azt, hogy egy vastagabb vezeték nagyon jó lesz ösvénynek! Az egész audiózás legnagyobb tévhite, hogy a vastagabb vezetőktől jobb lesz a hang. Inkább fordítva, törekedni kell arra, hogy a megengedhető legvékonyabb vezetéket használjuk. Ez érvényes a hálózati vezetéktől a hangszóró kábelekig mindenre.
Nos ez így ugyanúgy nem igaz mint hogy a vastag kábeltől kesz jó a hangzás!
Ennél sokkal összetettebb dolog a kábelgyártás!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Köszönöm. Akkor ezzel felesleges foglalkozni. Egy gondal kevesebb...
Nem felesleges! De hagyatkozz a füledre inkább.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Itt - ha csak a rendszerét járatja az ösvényről - nem a megszakító áram-terhelhetősége számít, hanem a tényleges áram, amit a rendszere felvesz.
 
Ahhoz kell megnézni, hogy mit ír elő a szabvány.

 
Ezzel nem értek egyet.
Ha most van egy 500W max. felvételű rendszerem, és arra méreteznéd az ösvényt, majd kicserélem egy 1,5kW-os max felvételű erősítőre a meglévőt, akkor ösvényt is kellene cserélnem? Vagy hagyjam leégni?
Tápkábelnél ez még lehet hogy működik, hogy megmondod mennyi a max teljesítmény, amit elbír, de az ösvény nem egy sima tápkábel, be van építve a hálózatba. Én a 16A-ra méretezném
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Azt hiszem, nem érted. Azok után, ahogy ő a biztosított leágazás utáni minimális keresztmetszet értelmezi, a CE megfelelőségről beszélni, vagy elhallgatni, büntető/polgári jogi felelősség szintje.
 
Nálatok ez már személyes ellentét is úgy látom  
A CE megfelelőségnek akkor a többi DIYerre is vonatkoznia kellene ... nem?
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Távol áljon tőlem, hogy Rudolfot védjem, de van itt az AVX-en olyan kábel DIYer, aki pakol CE megfelelőségi jelölést a kábeleire?
Azt hiszem, nem érted. Azok után, ahogy ő a biztosított leágazás utáni minimális keresztmetszet értelmezi, a CE megfelelőségről beszélni, vagy elhallgatni, büntető/polgári jogi felelősség szintje.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Rudolf, te pakolsz CE megfelelőségi jelölést a hálózati kábeleidre? Mert ha igen akkor abból még baj is lehet ... ha meg nem, talán abból is. Nézz utána ennek alaposan, és akkor talán másként vélekedsz erről a dologról.
 
Távol áljon tőlem, hogy Rudolfot védjem, de van itt az AVX-en olyan kábel DIYer, aki pakol CE megfelelőségi jelölést a kábeleire?
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Itt - ha csak a rendszerét járatja az ösvényről - nem a megszakító áram-terhelhetősége számít, hanem a tényleges áram, amit a rendszere felvesz.
 
Ahhoz kell megnézni, hogy mit ír elő a szabvány.

Rudolf, te pakolsz CE megfelelőségi jelölést a hálózati kábeleidre? Mert ha igen akkor abból még baj is lehet ... ha meg nem, talán abból is. Nézz utána ennek alaposan, és akkor talán másként vélekedsz erről a dologról.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Ez így van, de gyorsan tegyük hozzá, rendszer függő főleg ott ahol csapnivaló minőségű az egyébként kötelező védővezető kiépítés. Ha egy Entreq-re költött tetemes pénzt inkább a védővezető és földelő szonda felújításra, vagy dedikált földelő-vezető és szonda kialakítására költené a hifis, ami csak a hifit szolgálja ki, valószínű maradna bőven pénz más kütyüre vagy zene beszerzésre is.
 
Tegyük hozzá, hogy erre nem mindenhol van lehetőség. Pl. társasházaknál nem biztos, hogy megoldható, vagy igen költséges.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


 ezt a hatást kábel és készülékcserével nem igen lehet elérni szerintem, annyira más dologról van szó.
Ez így van, de gyorsan tegyük hozzá, rendszer függő főleg ott ahol csapnivaló minőségű az egyébként kötelező védővezető kiépítés. Ha egy Entreq-re költött tetemes pénzt inkább a védővezető és földelő szonda felújításra, vagy dedikált földelő-vezető és szonda kialakítására költené a hifis, ami csak a hifit szolgálja ki, valószínű maradna bőven pénz más kütyüre vagy zene beszerzésre is.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



Nem könnyű a hangzásban beállt változásokat leírni, tényleg néha nevetségesnek tűnik egy-egy jelző. De én, amikor először olvastam a virtuális földek hatásáról pont arra figyeltem fel, hogy nehezen írják le azt akik hallották. Nagyon sokszor éreztem már életemben különböző rendszereknél, hogy kábel csere után tisztábban, szebben szóltak a zenék, mintha egy láthatatlan függönyt húztak volna el... de ez v. föld - ami nagyon nehezen értelmezhető villamos szemlélettel - valami mást csinál.
 
Plasztikus  lesz a hang - a szónak a kézzel fogható vagy szoborszerű, szóval a szobában ott lévő értelmében. Ezen persze megint jókat lehet röhögni, vagy gúnyolódni, de mindenkinek javaslom tapasztalja meg ezt az érzést.
 
Tegnap este leültettem a vőmet a rendszer elé, aki azonnal szabadkozott, hogy ő nem ért a zenéhez, és meghallgattam vele egy rövid részt egy trombita szólót egy nagyon jó CD-ről. Az volt az első mondta, hogy mintha itt szólna szobában...
 
111CD.jpg

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy eltávolítva a virtuális föld eszközt a zene darabosabb lesz, az egyes hangszerek, énekesek hangja rikoltozósabbá válik. Többek közt.. Egyszer már leírtam, hogy ezt a hatást kábel és készülékcserével nem igen lehet elérni szerintem, annyira más dologról van szó.
Az itt folyó személyeskedés meg nevetségessé teszi ezt a fórumot, ez most nem érdekel senkit?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”