Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.30., kedd 12:02
Shimano írta:
2024.01.30., kedd 11:13
SoundMania írta:
2024.01.30., kedd 09:40

Valami Memera kismegszakítóra emlékszem akkoriból. Mindenképp hallgasd meg néljülük bekötve is, hogy tudd melyik szól bele legkevésbé a hangba. Tervezem én is 2-3 féle kipróbálását, meg pár biztit is. Amelyik a legjobb az marad majd.
Most hogy mondod igen,memera van bent.Ránéztem volna a kötésekre is,de úgy meghúzták anno akkus géppel a csavarokat,hogy elengedtem végül is,mert nem tudtam kilazítani csavarhúzóval.
Majd nézek valami más kismegszakítót,de hogy milyet,az még kérdés,de valami ott nem volt kerek,ez így több nap után már tisztán érzékelhető.De lehet csak tényleg ez a pár kapcsolás kellett neki,a fene sem érti a kismegszakítók lelki világát.
De olyat is olvastam,hogy 7-8 évente érdemes ezeket kicserélni,de ez szerintem ez nem lehet életszerű,mert az elmü sem kopogtat csere miatt,én legalábbis nem emlékszem rá hogy jöttek volna ezért.
Szerintem jó terméknél nincsenek ilyen anomáliák. De hibás egyedek előfordulhatnak. Ha elég egy "sima" kismegszakító, tudom ajánlani a Hager márkát. Nekem jók a tapasztalataim vele. Nem a legolcsóbb, de masszívak. Semmihez nem hasonlítva, a hangot sem cseszte el. Most majd a próbákon meg kiderül maradhat-e, vagy lesz jobb. (nekem a jobb, ami nem variálja el a hangot, és ez kb egyenlő azzal amikor nélküle a legjobb. Itt persze jobb ha nem marad nélküle a vonal.)
Szóval az egyik résztvevő lesz a Hager. A másik meg az AHP meg Hifi tuning házak alapján a Sikorel és ehhez kétféle ezüst bizti betét. A többit még kitalálom, ha az előbbiek gyengének hallatszanak majd.
Olyan kell ami kompatibilis méretben a többivel,mert ez a memera nagyobb mint a többi,és így az alsó sín nem igazán tehető be úgy ahogyan kell.
Nem néztem még utána a hifis megszakítóknak,de nem is biztos hogy nekem az kellene.Majd kialakul,egyelőre jó ez,ha lesz rá időm,megoldom.Át akartam tenni a múlthéten a memera melletti merlin gerinre próbára,de az istenért sem tudtam meglazítani,úgy meghúzta a mester a csavart.De nem fog ki rajtam,megoldom.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.30., kedd 11:13
SoundMania írta:
2024.01.30., kedd 09:40

Valami Memera kismegszakítóra emlékszem akkoriból. Mindenképp hallgasd meg néljülük bekötve is, hogy tudd melyik szól bele legkevésbé a hangba. Tervezem én is 2-3 féle kipróbálását, meg pár biztit is. Amelyik a legjobb az marad majd.
Most hogy mondod igen,memera van bent.Ránéztem volna a kötésekre is,de úgy meghúzták anno akkus géppel a csavarokat,hogy elengedtem végül is,mert nem tudtam kilazítani csavarhúzóval.
Majd nézek valami más kismegszakítót,de hogy milyet,az még kérdés,de valami ott nem volt kerek,ez így több nap után már tisztán érzékelhető.De lehet csak tényleg ez a pár kapcsolás kellett neki,a fene sem érti a kismegszakítók lelki világát.
De olyat is olvastam,hogy 7-8 évente érdemes ezeket kicserélni,de ez szerintem ez nem lehet életszerű,mert az elmü sem kopogtat csere miatt,én legalábbis nem emlékszem rá hogy jöttek volna ezért.
Szerintem jó terméknél nincsenek ilyen anomáliák. De hibás egyedek előfordulhatnak. Ha elég egy "sima" kismegszakító, tudom ajánlani a Hager márkát. Nekem jók a tapasztalataim vele. Nem a legolcsóbb, de masszívak. Semmihez nem hasonlítva, a hangot sem cseszte el. Most majd a próbákon meg kiderül maradhat-e, vagy lesz jobb. (nekem a jobb, ami nem variálja el a hangot, és ez kb egyenlő azzal amikor nélküle a legjobb. Itt persze jobb ha nem marad nélküle a vonal.)
Szóval az egyik résztvevő lesz a Hager. A másik meg az AHP meg Hifi tuning házak alapján a Sikorel és ehhez kétféle ezüst bizti betét. A többit még kitalálom, ha az előbbiek gyengének hallatszanak majd.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.30., kedd 09:40

Valami Memera kismegszakítóra emlékszem akkoriból. Mindenképp hallgasd meg néljülük bekötve is, hogy tudd melyik szól bele legkevésbé a hangba. Tervezem én is 2-3 féle kipróbálását, meg pár biztit is. Amelyik a legjobb az marad majd.
Most hogy mondod igen,memera van bent.Ránéztem volna a kötésekre is,de úgy meghúzták anno akkus géppel a csavarokat,hogy elengedtem végül is,mert nem tudtam kilazítani csavarhúzóval.
Majd nézek valami más kismegszakítót,de hogy milyet,az még kérdés,de valami ott nem volt kerek,ez így több nap után már tisztán érzékelhető.De lehet csak tényleg ez a pár kapcsolás kellett neki,a fene sem érti a kismegszakítók lelki világát.
De olyat is olvastam,hogy 7-8 évente érdemes ezeket kicserélni,de ez szerintem ez nem lehet életszerű,mert az elmü sem kopogtat csere miatt,én legalábbis nem emlékszem rá hogy jöttek volna ezért.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.30., kedd 07:29
SoundMania írta:
2024.01.29., hétf. 19:27
Shimano írta:
2024.01.29., hétf. 14:06
Létezhet hogy a régóta,pár éve nem piszkált,azaz nem ki be kapcsolt kismegszakítóknál idővel kialakulhat valami kontakt hiba?
Snejdered van? Vagy a kerti villanyóra betápnál amit rakott a szolgáltató? Kevés a konkrétum, hogy ne mosolyogjon az ember a kapcsoljuk 10x ki-be javaslaton.
Örülök hogy vidámságot csaltam az életedbe. :D Anno mikor a pirelli őrület volt rendeltem a pennától drótot meg kismegszakítót is,a drót kivételével az van most is berakva,de gőzöm sincs hogy mi volt a típusa már.Az tuti hogy én ehhez mióta bent van nem nyúltam,és ez nem kevés évet jelent.
Észrevettem az utóbbi időben hogy zavar van az éterben,mert hol így,hol úgy szól a cuccos,de a leginkább észrevehető a mélyek körül volt,mert az nem úgy szólt ahogy kellene,és mintha felborult volna a kerek egész érzés is,kissé zavaróvá váltak egyes felvételeken a magasak is,szóval olyan tipikus kontakt hiba érzés volt.Egy hosszabbítón át másik aljzatból próbálva viszont teljesen helyreállt minden.Ezután a készülékek kikapcsoltam,kapcsoltam párat az ösvény kismegszakítóján,és jó lett.Ezután végigvittem az összesen ezt a ki be kapcsolást
Kicserélem,cseréltetem majd másikra ezt ami az ösvényt kezeli,kérdés az hogy milyen típusra. gondolkodik.gif
Valami Memera kismegszakítóra emlékszem akkoriból. Mindenképp hallgasd meg néljülük bekötve is, hogy tudd melyik szól bele legkevésbé a hangba. Tervezem én is 2-3 féle kipróbálását, meg pár biztit is. Amelyik a legjobb az marad majd.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.29., hétf. 19:27
Shimano írta:
2024.01.29., hétf. 14:06
Létezhet hogy a régóta,pár éve nem piszkált,azaz nem ki be kapcsolt kismegszakítóknál idővel kialakulhat valami kontakt hiba?
Snejdered van? Vagy a kerti villanyóra betápnál amit rakott a szolgáltató? Kevés a konkrétum, hogy ne mosolyogjon az ember a kapcsoljuk 10x ki-be javaslaton.
Örülök hogy vidámságot csaltam az életedbe. :D Anno mikor a pirelli őrület volt rendeltem a pennától drótot meg kismegszakítót is,a drót kivételével az van most is berakva,de gőzöm sincs hogy mi volt a típusa már.Az tuti hogy én ehhez mióta bent van nem nyúltam,és ez nem kevés évet jelent.
Észrevettem az utóbbi időben hogy zavar van az éterben,mert hol így,hol úgy szól a cuccos,de a leginkább észrevehető a mélyek körül volt,mert az nem úgy szólt ahogy kellene,és mintha felborult volna a kerek egész érzés is,kissé zavaróvá váltak egyes felvételeken a magasak is,szóval olyan tipikus kontakt hiba érzés volt.Egy hosszabbítón át másik aljzatból próbálva viszont teljesen helyreállt minden.Ezután a készülékek kikapcsoltam,kapcsoltam párat az ösvény kismegszakítóján,és jó lett.Ezután végigvittem az összesen ezt a ki be kapcsolást
Kicserélem,cseréltetem majd másikra ezt ami az ösvényt kezeli,kérdés az hogy milyen típusra. gondolkodik.gif

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.29., hétf. 14:06
Létezhet hogy a régóta,pár éve nem piszkált,azaz nem ki be kapcsolt kismegszakítóknál idővel kialakulhat valami kontakt hiba?
Snejdered van? Vagy a kerti villanyóra betápnál amit rakott a szolgáltató? Kevés a konkrétum, hogy ne mosolyogjon az ember a kapcsoljuk 10x ki-be javaslaton.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Shimano írta:
2024.01.29., hétf. 14:06
Létezhet hogy a régóta,pár éve nem piszkált,azaz nem ki be kapcsolt kismegszakítóknál idővel kialakulhat valami kontakt hiba?
De még mennyire.
Mint minden kontaktust, ezt is érdemes legalább évente egyszer "megjáratni", persze terhelés nélkül, nehogy ívet húzzon, mert a beégés nem tesz jót az érintkezőknek, növelheti az átmeneti ellenállást, és bizonytalanná teheti a kapcsolatot.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Létezhet hogy a régóta,pár éve nem piszkált,azaz nem ki be kapcsolt kismegszakítóknál idővel kialakulhat valami kontakt hiba?

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Erről a kábelről írom, hogy szerintem jobb, mint az mcu.
38272795-B375-4D39-A6CE-AD871A5BAD64.jpeg
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
Most kb. 100 óra járatás után talán az “eca” besorolású jobbnak tűnik, ami polimer szigetelésű, nem pvc.
Kipróbáltam, gyújtóval sem tudtam a lehántolt szigetelést elégetni.

Mivel az mcu 4mm2- es hangja nem tetszett, ahogy mások is írták, mélydús, brummogós, kipróbáltam a tömör 4mm2- es “eca” polimer szigetelésűt. Ennek így nyersen is eléggé jónak tűnik a hangja, sokkal jobb, mint a pvc szigetelésű mcu.
Nyíltabb, gyorsabb, most elkezdtem járatni, kíváncsi leszek, hogy változik a járatás hatására. Nyersen sem brummogós.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

gomolalaci írta:
2024.01.09., kedd 20:58
fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
Utána jártam! Csakis MCU :napsut:
Én nem tudom megmondani, melyik a jobb. Járatom mindkettőt folyamatosan, felváltva teszem be őket a rendszerbe, ês hallgatom.
A polimer szigetelésű esetében az első cd hallgatása során a 2. számnál elalszom, amikor lejár a cd, akkor felêbredek.
MCU szigetelés esetêben ugyanez a helyzet.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

Nekem azt jutott eszembe, hogy a Beldennek vannak olcsóbb - drágább kábelei, amiből táp kábelt is készítenek. Valaki próbálta már Belden drótból kialakítani az ösvényét?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: csövi »

Szuper a külön 3db ösvény a rendszernek...erre mire összeáll... jön a hibrid akkumulátorros rendszer a házhoz..

Kíváncsi leszek milyen lesz a 🔋 hifi.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

gomolalaci írta:
2024.01.09., kedd 20:58
fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
Utána jártam! Csakis MCU :napsut:
Hol és hogyan jártál utána?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Gajdzsin írta:
2024.01.09., kedd 21:20
Sziasztok!
Bocsánat, hogy így bele trollkódok!
Erről a kábelről mi a véleményetek tápösvény ki építése szempontjából? Kb 15-18m kellene belőle.

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/halozati-kabel-2
Én pár hete járatok 3 tápösvényt, állítólag kell bele 100 óra, hogy kialakuljon a hangja.
Ennyit még nem raktam beléjük, járatom őket szárítógéppel, plazma tv- vel, hősugárzóval, párátlanítóval, sütővel, lámpával, ami éppen megy, az valamelyik ösvényen keresztül kapja az áramot.

Van egy Mcu 2,5 mm2- es, egy polimer2,5 mm2- es, és egy mcu 4 mm2- es.
A 4 mm2- es tűnik a legrosszabbnak.
A 2,5- ös mcu nagyon jó, a pvc szigetelés ellenére, a polimeres hangja fakóbb. Első véleményem is ez volt, pár hétnyi járatás után is ez. A polimeresnek jobb a tere, de kevesebb a részlet benne.

A 4mm2- es ezekhez képest kutyaütő gyenge.

Amit belinkeltél, az is 4mm2- es, de nem tömör, hanem sodrott. Nálam a sodrottak a legelején kiestek, sokkal gyengébb hang jött ki.

Amit javaslok, próbáld ki először:
Tömös mcu2,5 -ös, sodrott mcu 2,5- ös.
Ezt hasonlítsd össze a tömör és a sodrott 4 mm2- essel.
Ezek métere 100-200 forint, olcsón tudsz kísérletezni. Amelyik,a legközelebb lesz az ízlésedhez, olyan átmérőt vegyél a drágából, aminek métere már 4000 Ft körül van.

Ha kéred, kölcsönadom a 4mm2- est, és a 6 mm2- est, tömör mcu- k, 10 mêteresek, aztán a saját füledre hallgass, ne a mi véleményünkre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ANDS 2024.01.12., pén. 15:43-kor.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Gajdzsin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2022.09.05., hétf. 20:22
Értékelés: 3

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Gajdzsin »

Sziasztok!
Bocsánat, hogy így bele trollkódok!
Erről a kábelről mi a véleményetek tápösvény ki építése szempontjából? Kb 15-18m kellene belőle.

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/halozati-kabel-2

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
Utána jártam! Csakis MCU :napsut:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

ANDS írta:
2023.12.28., csüt. 22:41
fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
H07Z-U
Erről mit lehet tudni?
Azt írjak róla, hogy:
Poliolefin kopolimer köpenyes halogénmentes
Ebből készült a mostani ösvényem. Ez melyik anyag, az Mcu, pvc vagy a polimer burkolattal, vagy melyik?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fülelek írta:
2023.12.23., szomb. 23:19
MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.
H07Z-U
Erről mit lehet tudni?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

gomolalaci írta:
2023.12.23., szomb. 20:51
Minél vastagabb a drót, annál jobban érvényesül a ,,bőr" (skin) hatás. Ami pedig nagyon rossz eredményeket szokott hozni...
50Hz-en? Ahhoz majdnem 300 mm2-es kábelt kellene használnod (~ 270 mm2). 50Hz-en szinte nincsen észlelhető skin hatás, az ehhez nagyon alacsony frekvencia.
Aki nem hiszi, járjon utána! :smile29:

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »

ANDS írta:
2023.12.26., kedd 17:20
istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 15:29
…..
1.
Igen, járasd.

2.
Ahogy ezen a szinten már mindenki tudja, hangzás szempont szerint nem a kábel keresztmetszet az elsődleges tulajdonság. …

3.
Én 2,5mm2 vagy 4mm2 valamelyikét választanám. …..

4.
De a keresztmetszet mellett a vezeték/kábel hangzás minősége is fontos, fontosabb. Erre már többször javasoltam azt, hogy a konnektor és elosztó/erősítő között keressük meg a nekünk tetsző jó hangú power kábelt, ami 1,5-3m lehet. …
Bocs, hogy így beleszerkesztettem, de így talán egyszerűbb/ érthetőbb.

4.
Ezt megtettem, a fényképen is látszik, a tápösvény végétől a saját tápkábelem megy a tápszűrőig.

3.
Ha nekem a 2,5 mm2- es hangja jobban tetszik, akkor is járassam a 4 mm2 - est is pár hónapig?

2.
Bocsánat, csak majdnem mindenki, mert én a magam nevében erről a témáról még nem merek nyilatkozni.

1.
Úgy érted, hogy addig, amíg nincs bejáratva valamivel, addig teljesen más a hangja, és ez változni fog? ( remélhetőleg javulni?)
Nekem a Gigagwatt LC-Y EVO kábele lett ösvénynek behúzva 13 méter hosszban. Ez 3x4 mm2 tömör vezetőjű. Én nem akartam elhinni, de baromi sokat kellett járatni. Szerencsére a barátom, akinek ugyanez van türelemre intett és járattam, egyébként biztos, hogy 1 hét után kihúztam volna a kábelt és megy a levesbe. Konkrétan nem voltak mélyeim. kb 3 hét elteltével megjöttek.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 15:29
…..
1.
Igen, járasd.

2.
Ahogy ezen a szinten már mindenki tudja, hangzás szempont szerint nem a kábel keresztmetszet az elsődleges tulajdonság. …

3.
Én 2,5mm2 vagy 4mm2 valamelyikét választanám. …..

4.
De a keresztmetszet mellett a vezeték/kábel hangzás minősége is fontos, fontosabb. Erre már többször javasoltam azt, hogy a konnektor és elosztó/erősítő között keressük meg a nekünk tetsző jó hangú power kábelt, ami 1,5-3m lehet. …
Bocs, hogy így beleszerkesztettem, de így talán egyszerűbb/ érthetőbb.

4.
Ezt megtettem, a fényképen is látszik, a tápösvény végétől a saját tápkábelem megy a tápszűrőig.

3.
Ha nekem a 2,5 mm2- es hangja jobban tetszik, akkor is járassam a 4 mm2 - est is pár hónapig?

2.
Bocsánat, csak majdnem mindenki, mert én a magam nevében erről a témáról még nem merek nyilatkozni.

1.
Úgy érted, hogy addig, amíg nincs bejáratva valamivel, addig teljesen más a hangja, és ez változni fog? ( remélhetőleg javulni?)
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

gomolalaci írta:
2023.12.23., szomb. 20:51

Minél vastagabb a drót, annál jobban érvényesül a ,,bőr" (skin) hatás. Ami pedig nagyon rossz eredményeket szokott hozni...
50-100Hz-nél? A hálózati kábel nem széles frekvencia sávban működik. A szkínhatás éppenhogy pozitív hatású abban, hogy 10kHz-100MHz tartományban növekvő csillapítást ad, képez egyfajta természetes és egyszerű szűrést. Persze 100kHz-től már más effektusok is működnek idegen feszültség szállításában.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

gomolalaci írta:
2023.12.23., szomb. 20:51
ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 13:33
istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 12:37

Minél vastagabb egy kábel, akár milyen funkcióban, annál hosszabb idejű bejáratás kell hozzá. A tömör vezetőnek még egy nagyságrenddel több kell, pláne ha az a tömör derót a tápösvény teljes hosszán át van küzdve. Minden egyes hajlítás mechanikus keményedést és kristályszerkezet torzulást okoz. Nevezzük a bejáratást relaxációnak, ami alatt részben, lassan visszarendeződik. Ehhez pedig 1nap semmi, hónapok és évek is kellhetnek ehhez. A/B-zni persze így nem lehet, márpedig a hifis szeret gyorsan ítélkezni.
Jó, ezt elfogadom, de a 4- es és 6- os dróttal nem tetszik a hang. Akkor járassam egy hónapig, és hallgassam meg újra? Vagy mit javasolsz?
Minél vastagabb a drót, annál jobban érvényesül a ,,bőr" (skin) hatás. Ami pedig nagyon rossz eredményeket szokott hozni...
Akkor minek járassam a 4mm2- es kábelt, és a 6 mm2- es kábelt, ha most a 2,5 mm2- es hangja tetszik? Logikusabbnak tűnne azt járatni, amelyik elsőre is jobban tetszik….
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

MCU-t ne. Ezen már túl kellene lépni végre.
NHXMH-J 3x2,5 mm2 Alig drágább, biztonságosabb és még jobban is szól.
Aki nem hiszi, járjon utána.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”