Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Sziasztok.
Biztos én vagyok az alulinformált de akkor sem értem.
Vettem egy kábelt audio ösvénynek, a kábelen fel van tüntetve, hogy 3 x 2,5, én úgy tudtam ez azt jelenti, hogy 3 2,5 mm-es átmérőjű réz szál fut a kábelben.
Hazahoztam leblankoltam a végét, és 3 szál 1,5-ös szál fut a kábelben.
Ez most mi ????

Jó lesz az,kösd be.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Sziasztok.
Biztos én vagyok az alulinformált de akkor sem értem.
Vettem egy kábelt audio ösvénynek, a kábelen fel van tüntetve, hogy 3 x 2,5, én úgy tudtam ez azt jelenti, hogy 3 2,5 mm-es átmérőjű réz szál fut a kábelben.
Hazahoztam leblankoltam a végét, és 3 szál 1,5-ös szál fut a kábelben.
Ez most mi ????

kábeleknél mindig a keresztmetszet van megadva, nem átmérő. Ha 2,5mm2 a keresztmetszet, akkor kb 1,78mm az átmérő. +/-5% hibával, de precíz technológiával soha nem pluszosra húzzák, hanem mínuszra, ebben az esetben 1,69mm az átmérő

Online
Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pooly73 »


Sziasztok.
Biztos én vagyok az alulinformált de akkor sem értem.
Vettem egy kábelt audio ösvénynek, a kábelen fel van tüntetve, hogy 3 x 2,5, én úgy tudtam ez azt jelenti, hogy 3 2,5 mm-es átmérőjű réz szál fut a kábelben.
Hazahoztam leblankoltam a végét, és 3 szál 1,5-ös szál fut a kábelben.
Ez most mi ????



Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Szia!
 
A saját tapasztalatom, hogy a külön fázis, külön ösvényen sokat hozz az összképen, hisz minden kis pozitív változásból fog összeállni az kifinomult, részletező és nagy sávszéleségű hangképed.
Én is szeretnék rendelni a testvérem ösvényéhez ezt az olvadóbiztosítékot. A sajátomnál az AHP lett beépítve és nagyon bevált (csak húzós az ára!).
Feltétlenül számolj be a kábel választásáról és beépítéséről! Kíváncsi leszek rá.

Mindenképpen 4 eres kábelben gondolkozom hogy a diditális és az analóg rész is külön legyen.
Csak hát ami jó az marha drága. 2-300 ezer forintot nem szeretnék rákölteni kb 10 méterre.
De lehet muszáj lesz.....

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Német webshopból rendeltem. Átutalással fizettem, három nap múlva itthon volt.
Tegnap be is kötöttem.Vezeték még nincs, annyit csináltam hogy a hifi most egy teljesen külön fázisról megy. Még nem tudom hogy hangban mi változott mert nem volt időm tesztelni, annyit észrevettem viszont  hogy a hangerőt nem kell annyira feltekerni.
Következő lépés a kábel lesz. Akkor már a modem-router-tápegység kombót is külön tudom venni.


Szia!
 
A saját tapasztalatom, hogy a külön fázis, külön ösvényen sokat hozz az összképen, hisz minden kis pozitív változásból fog összeállni az kifinomult, részletező és nagy sávszéleségű hangképed.
Én is szeretnék rendelni a testvérem ösvényéhez ezt az olvadóbiztosítékot. A sajátomnál az AHP lett beépítve és nagyon bevált (csak húzós az ára!).
Feltétlenül számolj be a kábel választásáról és beépítéséről! Kíváncsi leszek rá.


McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Szuper a cucc!
Azt megkérdezhetem, hogy a német webshop-ból rendelted vagy találtál hazai képviseletet?

Német webshopból rendeltem. Átutalással fizettem, három nap múlva itthon volt.
Tegnap be is kötöttem.Vezeték még nincs, annyit csináltam hogy a hifi most egy teljesen külön fázisról megy. Még nem tudom hogy hangban mi változott mert nem volt időm tesztelni, annyit észrevettem viszont  hogy a hangerőt nem kell annyira feltekerni.
Következő lépés a kábel lesz. Akkor már a modem-router-tápegység kombót is külön tudom venni.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Megérkezett a biztosítéktartó.

Egy ezüst és egy arany biztivel._Holnap beépítem.A kábel még várat magára.


Szuper a cucc!

Azt megkérdezhetem, hogy a német webshop-ból rendelted vagy találtál hazai képviseletet?
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Megérkezett a biztosítéktartó.
Egy ezüst és egy arany biztivel._Holnap beépítem.A kábel még várat magára.


Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »




Neked milyen típusú villany órát raktak fel?

Landis E110-es tipusú az óra.   Nem olyan vészes a változás, de az első pár héten borzasztó rosszan szólt.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Romex kábellel van valakinek tapasztalata?
Még mindíg a kábelem gondolkozom hogy milyen legyen?! Jövő héten megjön a kismegszakító is, addigra ki kéne találnom milyen legyen.

 
Bátram javaslom tápellátásra az alábbi vezetéket :
 
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY 3 G 2.5 mm²
 
Ill. ha elfér a védőcsőbe:
 
 
ÖLFLEX® CLASSIC 100 CY 4 G 2.5 mm²
 
 
 
Szintén nagyon jó ár-érték arányban van.
Ha jól emlékszem 1500.- Ft/m a Conrad-nál.
Személyesen, pozitív a tapasztalatom a kábellel.
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Romex kábellel van valakinek tapasztalata?
Még mindíg a kábelem gondolkozom hogy milyen legyen?! Jövő héten megjön a kismegszakító is, addigra ki kéne találnom milyen legyen.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Igen. sajnos megtörtént....    Az eddigi tapasztalatom szerint a magassak visszafogottabak,eddig sem volt tolakodo, 14 bittes dacot hallgatok
de most egy kicsitt visszafogottabb lett, ami a legnagyobb vátozás volt az a térleképzés. hátrafelé kevésbé nyilik meg a színpad.
 
Ahoz képest nem olyan drasztikus a változás,mint az elsö pár órában, akkor nagyon rosszul szólt, se mélyek,se magassak,se tér.....
Alapjában véve nem túl sok a "végsö" változás,és mivel az erősitőim tápkábelét is csak az óra csere után cseréltem ,így nehéz megmondani a valós vátozást. Biztos kell valamennyi idő az új órának is és a kábeleimre is 3-400 órát javasolnak a végleges hangzás eléréséig.
 
Egyenlőre még járatom,de a térérzett hiánya azért bosszant,mert az miatt cseréltem le az összes tápkábelem és az elején jónak is tünt.
Túl gyorsan történt az egész csere ahoz hogy konkrét választ adjak mindenre

 
​Sajnálattal hallom.  
 
Nálam 15 éves a csere periódus (a 3X25A miatt) és 2 év múlva esedékes a dolog, de már előre félek tőle!  
 
A tesómnál most történik a hálózat fejlesztés 20A -ról 32 A -re, szintén panelba lakik. A vill. szerelő most rángatta ki a kismegszakító és a vill.óra közötti alu vezetékeket és 3X10-es rezet húzott be.
A vill.óránál nála is ott a föld és most már be is lesz kötve a lakásába. Ép holnap megyek a fi reléjét lecserélni 40 A -ra (25 A volt).
Neked milyen típusú villany órát raktak fel?
 
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »



Sziasztok,
 
Kismegszakító cseréje után három hálózati kábelemen is, az IEC csatin, középen is haloványan világít a fáziscerka.
Más áramkörön ez a jelenség egyáltalán nincs! Egy helyen van a fázis, ahogy lennie kell.
Mi lehet a gond?

Nálam ugyanez volt. Panelben lakom és a villanyórától nincs védőföldelés.  én 120v-ot mértem a földön
 
szétszedtem a hosszabitót és meghúztam az összes érintkezőn lévő csavart, najd ugyanezt tettem a kismegszakitóknál.
 
Némelyik kábel igen laza volt.......    azóta nem volt ilyen gondom.
 
Persze azért ha van rá lehetőség keres egy jó villanyszerelőt..., nálam a harmadik jött ki aki meg akar győzni arról hogy itt nincs semmiféle földelő vezeték, holott a szomszédomnak is van. az ismerőseim meg mind túl elfoglaltak........
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »



Szia!
Megtörtént már az óra csere nálad?

Igen. sajnos megtörtént....    Az eddigi tapasztalatom szerint a magassak visszafogottabak,eddig sem volt tolakodo, 14 bittes dacot hallgatok
de most egy kicsitt visszafogottabb lett, ami a legnagyobb vátozás volt az a térleképzés. hátrafelé kevésbé nyilik meg a színpad.
 
Ahoz képest nem olyan drasztikus a változás,mint az elsö pár órában, akkor nagyon rosszul szólt, se mélyek,se magassak,se tér.....
Alapjában véve nem túl sok a "végsö" változás,és mivel az erősitőim tápkábelét is csak az óra csere után cseréltem ,így nehéz megmondani a valós vátozást. Biztos kell valamennyi idő az új órának is és a kábeleimre is 3-400 órát javasolnak a végleges hangzás eléréséig.
 
Egyenlőre még járatom,de a térérzett hiánya azért bosszant,mert az miatt cseréltem le az összes tápkábelem és az elején jónak is tünt.
Túl gyorsan történt az egész csere ahoz hogy konkrét választ adjak mindenre
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Szia!
Megtörtént már az óra csere nálad?
 

 
Vettem Merlin kismegszakítókat (ma Schneider a neve) és beépítettem a régi Bakony Művek izéi helyére, kicsit variáltam a drótozással, majd próba. Alapban minden műxik, de ugye földelés az nincs. 
Köszönöm!

 
 
 
 
 
Én most cseréltem le a Schneider-t egy régi Memerára,    ég és föld a különbség érdemes beruházni rá.   Egyenlőre nálam sincs védőföld, pedig szerintem a villanyóránál még van.   Majd az óracserénél kiderül jővő hónapban.
 

 
 
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kasumi »



Sziasztok,
 
Kismegszakító cseréje után három hálózati kábelemen is, az IEC csatin, középen is haloványan világít a fáziscerka.
Más áramkörön ez a jelenség egyáltalán nincs! Egy helyen van a fázis, ahogy lennie kell.
Mi lehet a gond?

Szia!
 
Én nem értek hozzá, de valaki, aki igen, itt írt erről nem túl régen:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=2073236
Újratervezés

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »


Sziasztok,
 
Kismegszakító cseréje után három hálózati kábelemen is, az IEC csatin, középen is haloványan világít a fáziscerka.
Más áramkörön ez a jelenség egyáltalán nincs! Egy helyen van a fázis, ahogy lennie kell.
Mi lehet a gond?

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »



Korrekt, részletes  beszámoló!
Gratulálok az eredményhez!
Én most állok neki a dolognak.....
Hosszabbító nem lesz.Inkább aljzatot vettem,Így kezdődött:)

Köszönöm, igyekeztem!
Egy baj van ezekkel a beszámolókkal: az ember örül, hogy előre lép és próbálja leírni, milyen szép és gyönyörű a hang. Aztán megint lép, megint próbálja leírni, még gyönyörűbb a hang, aztán eljut oda, ahova most én, már csak ismételgetni tudja magát a korábbiakhoz képest, mert elfogynak a szavak. 
Nekem évek próbái, fejlesztései vannak a most kapott eredményben, kitartást kívánok neked is és másoknak is!

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



Helló!
Itt alább kitárgyaltuk páran a lakásom (és vele a ház) földelési anomáliáit és tanácsokat is kaptam, melyeket most is köszönök.
Az ösvény "átalakításra" került, annyiban, hogy meglett a földelés helye és a Vibavoice Omega most már nem ciripel, valamint a neten megnéztem a tápkábelek szabványos bekötését és az összeset fázishelyesre fordítottam. A klf gyártók sztem teljesen szabványosra szerelik őket, mivel az összes dugó szemből nézve gyakorlatilag ugyanazt a képet mutatja és tök egyforma állásban kell őket az aljzatba dugni, hogy a kilépő végén ugyanazon az oldalon  bújjon ki a fázis. És az is igaz lesz, hogy ezt a készülékgyártók is tudják, mert így a komplett kábelezés megdöbbentően pozitív hatást mutat, egyáltalán nem gondoltam, hogy a készülékeimben és a drótjaimban ennyi tartalék lehet még. A szoba kényszerű berendezése nem a legjobb akusztikát hozza magával, mégis sikerült egy-két megtorpanás kivételével kábelezéssel és klf alátétekkel, tüskékkel jobb és jobb hangot elérni ( azaz, volt fejlődés), de ez most felülmúlta a reményeimet ...  Megjelentek alacsonyabb hangerőn is eddig nem hallott részletek, effektek, hanglecsengések, stb. A zene részletezőbb, a mélyek erőteljesebbek, jobb a bőgőhang rezgése, a cinek szebben csengenek, érthetőbbek lettek szövegek. A hangszerek egymáshoz való viszonya, hangszíne, hangereje kissé átrendeződött, más lett lett a zenék egésze. Szóval, tökre elégedett vagyok, megérte a befektetett energiát. A Vandersteen tweeter level tekerőjét 0 állásba lehet állítani, mégis jobb a hang, mint volt, valszeg a kényszerű magaskiemelés megszűnte is része az átrendeződésnek. Ezt aztán lehet úgyis interpretálni, hogy a rendszer magasba húz. de nem erről van szó, mivel a mélyek és, a közepek is odavágnak. Bekapcsolva az Omegát, nem hoz nagy változást, egy kicsit nyugodtabb lesz a zene, a mélyek kicsit jobban búgnak, de nem folynak szét, ugyanakkor a magasabb gitárhangok, meg a cinek fényesebben szólnak, 
- nekem a rendszer előtt már dolgozik egy szűrő és így lehet, hogy az, meg az új kábelezés együtt hozza azt, hogy az Omega nem hatost dob, de nem is baj, ennél a hobbinál kis lépés is lépés, ha a vele kapott hang lépés és nem ízlés kérdése inkább.
A család már nagyon utálja a tesztlemezeimet.
A topikcímre utalva: az ösvény sztem alapjaiban jó dolog, odafigyeléssel való megépítése bizton használ, nem állítanám szembe a tápszűrővel. Együtt a kettő hatásosabb lehet, mint külön-külön. A lehető legmagasabb Amper értékű és jó minőségű kismegszakítóban is hiszek, de mivel én mindent egyben építettem most át, nem tudom, hogy az egészhez melyik mennyit tett hozzá. A végeredmény jó és most hátradőlök.
 
Köszönöm a figyelmet!

Korrekt, részletes  beszámoló!
Gratulálok az eredményhez!
Én most állok neki a dolognak.....
Hosszabbító nem lesz.Inkább aljzatot vettem,Így kezdődött:)

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Kismegszakítóból egy olcsó és jó alternatíva http://www.mattes-shop.de/shpSR.php?A=7Teljesen ugyan az mint az ahp csak nem annyi...
 
Ezt nálunk lehet vhol kapni?
 

Szerintem nem de találtam képviseletet.Holnap beszélek velük.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Köszönöm a választ, megnézem, hogy nálam mekkora a csatorna. a 4 eres erei keresztmetszetben nagyobbak, vagy ugyanaz, mint a 3 eres?

Szia!
 
Ugyan akkora az erek átmérője (2,5 mm2).
Én a Conrad-tól rendeltem, gyorsak, pontosak voltak.
Elküldöm a két vezeték adatlapját.
Nálam csak a 3 eres fért be a védőcsőbe, de ha kábelcsatornába viszed, akkor a 4 eres is opció. Főleg, hogy azonos az áruk!
 
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-vezete ... 00506.html
 
 
https://www.conrad.hu/hu/vezerlo-kabel- ... 02794.html
 
 
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »


Helló!
Itt alább kitárgyaltuk páran a lakásom (és vele a ház) földelési anomáliáit és tanácsokat is kaptam, melyeket most is köszönök.
Az ösvény "átalakításra" került, annyiban, hogy meglett a földelés helye és a Vibavoice Omega most már nem ciripel, valamint a neten megnéztem a tápkábelek szabványos bekötését és az összeset fázishelyesre fordítottam. A klf gyártók sztem teljesen szabványosra szerelik őket, mivel az összes dugó szemből nézve gyakorlatilag ugyanazt a képet mutatja és tök egyforma állásban kell őket az aljzatba dugni, hogy a kilépő végén ugyanazon az oldalon  bújjon ki a fázis. És az is igaz lesz, hogy ezt a készülékgyártók is tudják, mert így a komplett kábelezés megdöbbentően pozitív hatást mutat, egyáltalán nem gondoltam, hogy a készülékeimben és a drótjaimban ennyi tartalék lehet még. A szoba kényszerű berendezése nem a legjobb akusztikát hozza magával, mégis sikerült egy-két megtorpanás kivételével kábelezéssel és klf alátétekkel, tüskékkel jobb és jobb hangot elérni ( azaz, volt fejlődés), de ez most felülmúlta a reményeimet ...  Megjelentek alacsonyabb hangerőn is eddig nem hallott részletek, effektek, hanglecsengések, stb. A zene részletezőbb, a mélyek erőteljesebbek, jobb a bőgőhang rezgése, a cinek szebben csengenek, érthetőbbek lettek szövegek. A hangszerek egymáshoz való viszonya, hangszíne, hangereje kissé átrendeződött, más lett lett a zenék egésze. Szóval, tökre elégedett vagyok, megérte a befektetett energiát. A Vandersteen tweeter level tekerőjét 0 állásba lehet állítani, mégis jobb a hang, mint volt, valszeg a kényszerű magaskiemelés megszűnte is része az átrendeződésnek. Ezt aztán lehet úgyis interpretálni, hogy a rendszer magasba húz. de nem erről van szó, mivel a mélyek és, a közepek is odavágnak. Bekapcsolva az Omegát, nem hoz nagy változást, egy kicsit nyugodtabb lesz a zene, a mélyek kicsit jobban búgnak, de nem folynak szét, ugyanakkor a magasabb gitárhangok, meg a cinek fényesebben szólnak, 
- nekem a rendszer előtt már dolgozik egy szűrő és így lehet, hogy az, meg az új kábelezés együtt hozza azt, hogy az Omega nem hatost dob, de nem is baj, ennél a hobbinál kis lépés is lépés, ha a vele kapott hang lépés és nem ízlés kérdése inkább.
A család már nagyon utálja a tesztlemezeimet.
A topikcímre utalva: az ösvény sztem alapjaiban jó dolog, odafigyeléssel való megépítése bizton használ, nem állítanám szembe a tápszűrővel. Együtt a kettő hatásosabb lehet, mint külön-külön. A lehető legmagasabb Amper értékű és jó minőségű kismegszakítóban is hiszek, de mivel én mindent egyben építettem most át, nem tudom, hogy az egészhez melyik mennyit tett hozzá. A végeredmény jó és most hátradőlök.
 
Köszönöm a figyelmet!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »



 
 
Szia!
Nálam is Ölflex van és pont tegnap a tesómnál is Ölflexet húztam be tápellátó ösvénynek.
Én a 3G (10,3mm-es) a tesómnál a 4G (13 mm-es) változatót vezettem be. A 3 eres  egész hajlékony volt, nem mondanám merevnek, mivel sodrott erezetű.
A 4 eres már egy kicsit merevebb, de azzal sem volt probléma! A 16mm-es kábelcsatorna tetejét is rá tudtam rakni, ahogy 90 fokkal  kijött a falból.
Én nagyon ajánlom, jó ár/értéket képvisel!

Köszönöm a választ, megnézem, hogy nálam mekkora a csatorna. a 4 eres erei keresztmetszetben nagyobbak, vagy ugyanaz, mint a 3 eres?

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: K P »

Kismegszakítóból egy olcsó és jó alternatíva http://www.mattes-shop.de/shpSR.php?A=7Teljesen ugyan az mint az ahp csak nem annyi...
 
Ezt nálunk lehet vhol kapni?
 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”