Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.08., hétf. 18:23
Továbbléphetnénk ezen a Rock60 vs Univerzum küzdelmen?
Ami nincs, azon bajos továbblépni.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

Továbbléphetnénk ezen a Rock60 vs Univerzum küzdelmen?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.08., hétf. 17:14

Ha úgy hívsz fel valakit, hogy "Jó napot kívánok, láttam Ön forgalmazza a QSA termékeket, egy Red/Black biztosítéktartót szeretnék rendelni. Mibe kerül, mikorra van itt ha most megrendelem?" Ez konkrét kérés, kérdés. Ezzel lehet mit kezdeni.
Konkrétan ezt kérdeztem, szinte szó szerint, miután megtudtam Reserved fórumtárstól, hogy ki a forgalmazó.

De, miután nem hallottad a beszélgetést, ezért - talán érthetően - fantáziálsz, sok zöldséget összehordasz, vagdalkozol és vádaskodsz.
Nem akartam használt SR - t, nem akarom kicsereberélni amit megveszek, nem érezhetett súlyzózást, azt hallhatta, amit kérdeztem :
" Jó napot kívánok, ha jók az információim, Ön forgalmazza a QSA termékeket."
" Igen, így van, avval is foglalkozok. "
" Egy RED/BLACK házra lenne szükségem. "

A többit már elmondtam, meg Te is, nekem nincsen benne több, Te még ragozd egy kicsit, ha gondolod.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

istvan01 írta:
2024.04.08., hétf. 14:42

elég fájdalmas olvasni ezt a nyűglődést, amit ebben a bizti témában napok óta elkövetsz. Ennyi poszt írása idő harmada tartamába telt volna a legegyszerűbb dolgot lepróbálnod, a hifi-t ellátó olvadó/kismegszakító rövidzáras próbát. Mielőtt költesz sok tízezer Ft-ot, ezzel bemérheted kb mekkora arányú javulásra számíthatsz. Ha semmi nem javulna, akkor hagyd a fenébe és maradjál villanyszerelő minőségű 10,3x38mm foglalat és 10A vagy 16A gL/gG olvadó betétnél.
Nyüglődik a fene...
Elmondtam, hogy jártam a QSA forgalmazójánál , és ez nehezen emészthető egyeseknek, aminek hangot is adnak....
Persze, hogy válaszolok rá.
Sajnálom, hogy ez ilyen fájdalmat okoz Neked. :smile53:

Amúgy sem tudom, hogy tudnám a felszerelt automatát rövidre zárni, de nem is tervezek kísérletezni vele.
Biztos vagyok benne, hogy egy jó foglalat hozni fog a hangon, hiszen van aki ettől nagy javulásról számolt be itt, pedig a készülékek biztosíték cseréjénél nem tapasztalt semmi változást.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rock60 írta:
2024.04.08., hétf. 16:56
wittao írta:
2024.04.08., hétf. 13:34

Ha visszaolvasod a lenti hozzászólásomat, akkor láthatod hány féle szín, azaz "lépcső" van a QSA-nal.
Sok ember a saját mobilszámát, személyi igazolványszámát nem tudja fejből, de neked elvárásod, hogy a QSA RED/BLACK biztosítéktartó árát fillérre nettó + bruttó azonnal mondania kellett volna a telefonba, igaz?
Szokás szerint kiforgatod, amit mondok.
Ha nem akarod megérteni a lényeget, akkor nem is fogod.

Szemmel láthatólag / füllel hallhatólag nem akart foglalkozni ilyen " piti " tétellel, ez elég hamar kiderült.
Nem vártam el, hogy fejből mondja az árat - ugyan Te azt mondtad nekem, ott az árlista, nézzem meg - hanem nézze ki a gépen a saját árlistájából.
Elképzeltem egy ilyen választ - én is a kereskedelemben dolgoztam :
" Köszönöm uram az érdeklődését, egy kis türelmet kérek, fél órán belül visszahívom. Segíthetek, még valamiben ? "
Ehhez képest jött a terelés, meg hogy mennyire elégedett a vevője a 12.700 Euros biztosítékjával.
Szerinted ez a normális, ezek szerint...
Az is lehet van egy uszkve 30 éves kereskedelmi gyakorlata és azonnal megérzi ha valaki csak súlyzózik vele, majd utána a piros szőnyegen besétál a Kácsába. (én sokat vásárolok a Kácsában és SoundMania-nál is, szóval se pro, se kontra nem akarok állást foglalni, de Feri nem rest 300km-t is utazni egy vevőjéhez másnap, ha egy hangkart be kell állítani... persze ha valaki csak töketlenkedik, és azt sem tudja mit akar - egyik pillanatban QSA, aztán használt SR, majd lehet inkább Magic Fuse online rendelve, de a végére jó a Hifi-Tuning Supreme XY is lehet vörös szőnyegen - , mit lehet kezdeni vele?)
Más egy 5.000EUR készülék megvásárlásával nem kínlódik annyit, mint amit te itt az elmúlt időszakban egy biztosítéktartóval a még meg sem levő helyére tennél...
Ha úgy hívsz fel valakit, hogy "Jó napot kívánok, láttam Ön forgalmazza a QSA termékeket, egy Red/Black biztosítéktartót szeretnék rendelni. Mibe kerül, mikorra van itt ha most megrendelem?" Ez konkrét kérés, kérdés. Ezzel lehet mit kezdeni.
Egyébként ha megnézed az árát, el tudod képzelni (hiszen kereskedelemben dolgoztál) mekkora árrés van rajta. Ehhez kalkuláld oda, hogy minimum mondjuk 10.000EUR értékben kell rendelnie készletre 1-1 rendelés alkalmával. Ha valami nincs, akkor majd a következő rendelés indításakor tud rendelni, és 100-200EUR esetén mérlegelnie kell tegyen-e be újabb 10.000EUR-t.
Sok aspektusa van egy ilyen beszélgetésnek, persze neked úgy volt egyszerűbb nézni, ahogy neked jobb: gondolom még házhoz is kellene vinnie 3-4 próbadarabot 100-1000EUR között, amiket 1 hónapig dijmentesen cserélgethetsz kedvedre. És a végén ha inkább egyik sem kell, hát ez van... Nemde? Hát a kereskedő kockázata legyen már a dolog, milyen már, hogy a vevőnek kell a pénzét kockáztatni, hogy megvesz egy terméket!?! És esetleg nem válik be, akkor valami bukval ő adja tovább. Felháborító lenne, ha ez előfordulna!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.08., hétf. 13:34

Ha visszaolvasod a lenti hozzászólásomat, akkor láthatod hány féle szín, azaz "lépcső" van a QSA-nal.
Sok ember a saját mobilszámát, személyi igazolványszámát nem tudja fejből, de neked elvárásod, hogy a QSA RED/BLACK biztosítéktartó árát fillérre nettó + bruttó azonnal mondania kellett volna a telefonba, igaz?
Szokás szerint kiforgatod, amit mondok.
Ha nem akarod megérteni a lényeget, akkor nem is fogod.

Szemmel láthatólag / füllel hallhatólag nem akart foglalkozni ilyen " piti " tétellel, ez elég hamar kiderült.
Nem vártam el, hogy fejből mondja az árat - ugyan Te azt mondtad nekem, ott az árlista, nézzem meg - hanem nézze ki a gépen a saját árlistájából.
Elképzeltem egy ilyen választ - én is a kereskedelemben dolgoztam :
" Köszönöm uram az érdeklődését, egy kis türelmet kérek, fél órán belül visszahívom. Segíthetek, még valamiben ? "
Ehhez képest jött a terelés, meg hogy mennyire elégedett a vevője a 12.700 Euros biztosítékjával.
Szerinted ez a normális, ezek szerint...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Rock60 írta:
2024.04.08., hétf. 10:53

Én is valami ilyesmire gondoltam.
elég fájdalmas olvasni ezt a nyűglődést, amit ebben a bizti témában napok óta elkövetsz. Ennyi poszt írása idő harmada tartamába telt volna a legegyszerűbb dolgot lepróbálnod, a hifi-t ellátó olvadó/kismegszakító rövidzáras próbát. Mielőtt költesz sok tízezer Ft-ot, ezzel bemérheted kb mekkora arányú javulásra számíthatsz. Ha semmi nem javulna, akkor hagyd a fenébe és maradjál villanyszerelő minőségű 10,3x38mm foglalat és 10A vagy 16A gL/gG olvadó betétnél.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rock60 írta:
2024.04.08., hétf. 10:53
wittao írta:
2024.04.08., hétf. 09:58

Ez most nem ertem… ha o forgalmazza, akkor ket dolog van:
1 van keszleten: kifizeted, elhozod
2 nincs keszleten: kifizeted, megrendeli, megjon, elhozod
Olyan nincs, hogy “nem bibelodik” egy hazzal…
Én is valami ilyesmire gondoltam. :rolleyes:
Nem rendel mostanában cuccot, egy házzal meg nem bíbelődik - szó szerint ezt mondta.
Árat sem tudott mondani - " Jajj, annyi fajta van " .
Ha összejön neki egy nagyobb rendelés, akkor esetleg hozzácsapja, de az több hónap is lehet.
" Addig kiderítem, mennyi az ára "... gondolkodik.gif

Nem dobta fel a kedvem, na... :ohnoohnoohno:

A Hifi Tunning Supreme tényleg egyszerűbb. Kacsáék még szőnyeget is terítenek eléd...
Ha visszaolvasod a lenti hozzászólásomat, akkor láthatod hány féle szín, azaz "lépcső" van a QSA-nal.
Ezekből vannak 5x20, 6x32, 10x38 változatok, fali aljzatok (szimpla, dupla), biztosítéktartók, különböző tipusú jitterbug-ok, átalakítók, switch-ek stb. Ez csak egy márka, és egy kereskedőnél van mondjuk 20 márka.
Sok ember a saját mobilszámát, személyi igazolványszámát nem tudja fejből, de neked elvárásod, hogy a QSA RED/BLACK biztosítéktartó árát fillérre nettó + bruttó azonnal mondania kellett volna a telefonba, igaz? :D Ami ráadásul a szuper fizetőeszközünk miatt évente 4x 5x korrigálásra kerül.
A Hifi-Tuning Supreme sem egyszerűbb, mert van Supreme2 még néhány helyen, ott a Supreme3 és a Diamond Supreme3... ha pedig "egyszerűbb" = olcsóbb, az lehet.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.08., hétf. 09:58

Ez most nem ertem… ha o forgalmazza, akkor ket dolog van:
1 van keszleten: kifizeted, elhozod
2 nincs keszleten: kifizeted, megrendeli, megjon, elhozod
Olyan nincs, hogy “nem bibelodik” egy hazzal…
Én is valami ilyesmire gondoltam. :rolleyes:
Nem rendel mostanában cuccot, egy házzal meg nem bíbelődik - szó szerint ezt mondta.
Árat sem tudott mondani - " Jajj, annyi fajta van " .
Ha összejön neki egy nagyobb rendelés, akkor esetleg hozzácsapja, de az több hónap is lehet.
" Addig kiderítem, mennyi az ára "... gondolkodik.gif

Nem dobta fel a kedvem, na... :ohnoohnoohno:

A Hifi Tunning Supreme tényleg egyszerűbb. Kacsáék még szőnyeget is terítenek eléd...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rock60 írta:
2024.04.08., hétf. 08:04
wittao írta:
2024.04.07., vas. 19:47
Like: ha valakinek a hozzaszolasa szimpatikus, egyetertesz vele, akkor nyomaz egy like-ot.
Ha valaki olyan ir egy jo hsz-t, akivel amugy 99%-ban nem ertek egyet, en akkor is szoktam like-ot nyomni. De vannak, akik szeretnek igy a “baratom ellensege az ellensegem” modon klikkesedni ezalapjan.

QSA: van magyar importor, forgalmazo, aktualis arlista, siman rendelheto.
Tökéletesen igazad van, én is így csinálom.
A lényeget tekintve ugyan ezt írtam le én is.
Én sem vagyok a klikkesedés híve, de a nyomkodások alapján van aki igen, erről szólt pl. az első mondatom a téma kapcsán.

Köszönöm, ha Sound Mania - ra gondolsz, elvileg Ö forgalmazza, gyakorlatilag nem bíbelődik a házzal.
Ez most nem ertem… ha o forgalmazza, akkor ket dolog van:
1 van keszleten: kifizeted, elhozod
2 nincs keszleten: kifizeted, megrendeli, megjon, elhozod
Olyan nincs, hogy “nem bibelodik” egy hazzal…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.07., vas. 19:47
Like: ha valakinek a hozzaszolasa szimpatikus, egyetertesz vele, akkor nyomaz egy like-ot.
Ha valaki olyan ir egy jo hsz-t, akivel amugy 99%-ban nem ertek egyet, en akkor is szoktam like-ot nyomni. De vannak, akik szeretnek igy a “baratom ellensege az ellensegem” modon klikkesedni ezalapjan.

QSA: van magyar importor, forgalmazo, aktualis arlista, siman rendelheto.
Tökéletesen igazad van, én is így csinálom.
A lényeget tekintve ugyan ezt írtam le én is.
Én sem vagyok a klikkesedés híve, de a nyomkodások alapján van aki igen, erről szólt pl. az első mondatom a téma kapcsán.

Köszönöm, ha Sound Mania - ra gondolsz, elvileg Ö forgalmazza, gyakorlatilag nem bíbelődik a házzal.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Like: ha valakinek a hozzaszolasa szimpatikus, egyetertesz vele, akkor nyomaz egy like-ot.
Ha valaki olyan ir egy jo hsz-t, akivel amugy 99%-ban nem ertek egyet, en akkor is szoktam like-ot nyomni. De vannak, akik szeretnek igy a “baratom ellensege az ellensegem” modon klikkesedni ezalapjan.

QSA: van magyar importor, forgalmazo, aktualis arlista, siman rendelheto.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.07., vas. 17:56

Amúgy egy redblack fuse holdert yellow biztivel tudok kölcsönadni.
Kipróbálásra.
Aránylag egyszerű beapplikálni a meglévő helyére.
Be vannak járatva.
Nagyon köszönöm szépen ! :smile53:
Az a helyzet, hogy villanyszerelő nélkül én nem merek belematatni a biztosítéktáblába és ha már igen, akkor már a sajátommal bűvészkednék.
Ahogy mondtam is, a Redblack házat néztem ki én is magamnak - nem saját kútfőből - ami bele jön, az egyelőre részletkérdés, az automatánál biztosan bármi jobb lesz...

A beszerzése macerásabb egy fokkal, mint gondoltam...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 18:46
wittao írta:
2024.04.07., vas. 16:54

Tegyunk akkor egy kis rendet:

QSA szinkodok :
Black - Light Blue - Yellow - Red - Red/Black - Silver - Gold

Csak azert, mert baromira nehez kovetni, amikor sargarol, goldrol beszelsz egyaltalan mirol van szo.
QSA - ról.

Nekem meg azt baromira nehéz követni - nem mintha különösebben zavarna - hogy Zoli73 milyen logika mentén nyomkodja a like - ot non-stop folyamatosan a velem társalgónak... gondolkodik.gif
Hogy Wittao és Supravox egyfolytában nyomják egymásnak, az teljesen természetes. :D

Ezért fizetnek valahol, ha sok like - ot kap valaki, vagy mi van ?

Én akkor szoktam valakinek nyomni egyet, ha számomra érdekes, értékes információt nyújt a hozzászólása. :smile53:
Nem attól teszem függővé, hogy úgy álltalában kinek az oldalán állok.
Úgy tűnik, vannak más szempontok is, próbálom egy ideje megfejteni... gondolkodik.gif
Kerestem a QSA-ról szóló értekezésedet de nem találtam...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.07., vas. 16:54

Tegyunk akkor egy kis rendet:

QSA szinkodok :
Black - Light Blue - Yellow - Red - Red/Black - Silver - Gold

Csak azert, mert baromira nehez kovetni, amikor sargarol, goldrol beszelsz egyaltalan mirol van szo.
QSA - ról.

Nekem meg azt baromira nehéz követni - nem mintha különösebben zavarna - hogy Zoli73 milyen logika mentén nyomkodja a like - ot non-stop folyamatosan a velem társalgónak... gondolkodik.gif
Hogy Wittao és Supravox egyfolytában nyomják egymásnak, az teljesen természetes. :D

Ezért fizetnek valahol, ha sok like - ot kap valaki, vagy mi van ?

Én akkor szoktam valakinek nyomni egyet, ha számomra érdekes, értékes információt nyújt a hozzászólása. :smile53:
Nem attól teszem függővé, hogy úgy álltalában kinek az oldalán állok.
Úgy tűnik, vannak más szempontok is, próbálom egy ideje megfejteni... gondolkodik.gif

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 16:47
supravox írta:
2024.04.07., vas. 14:47

Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hogy tudtad kihagyni ?
István01 is kérdezte, hogy csokival, Wagoval, vagy forrasztással kötötted - e be az ösvény elejét ?
Nem biztos, hogy a kihagyás ténye miatt rosszabb a hang, lehet, hogy a csatlakozás tökéletlensége miatt, vagy nem járódott be, vagy több oka is lehet.
Egyébként mindegy, hogy jobb, vagy rosszabb én az elmondottak miatt biztosan teszek be egy házat, és a belinkelt ragyás felületű ROD :D helyett esztergáltatok bele egy szép sima, fényes vörösréz rudat.
Amúgy egy redblack fuse holdert yellow biztivel tudok kölcsönadni.
Kipróbálásra.
Aránylag egyszerű beapplikálni a meglévő helyére.
Be vannak járatva.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 16:47
supravox írta:
2024.04.07., vas. 14:47

Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hogy tudtad kihagyni ?
István01 is kérdezte, hogy csokival, Wagoval, vagy forrasztással kötötted - e be az ösvény elejét ?
Nem biztos, hogy a kihagyás ténye miatt rosszabb a hang, lehet, hogy a csatlakozás tökéletlensége miatt, vagy nem járódott be, vagy több oka is lehet.
Egyébként mindegy, hogy jobb, vagy rosszabb én az elmondottak miatt biztosan teszek be egy házat, és a belinkelt ragyás felületű ROD :D helyett esztergáltatok bele egy szép sima, fényes vörösréz rudat.
Nekifutok még egyszer.
Ha akarod megérted.
Van egy vagyis 2db leválasztótrafóm sorba kötve
Az órától klasszik fázis nulla érkezik a trafókig.
Aztán az egyik "fázis" és a föld közt 115V lesz és a másik "fázis" és föld közt is 115V
A kettő eredője 230V amit kapnak a készülékek.
A földelésnek csináltam nemrég egy földelőszondát.
A trafók mindkét szekunder ágába kötettem be a gold qsa holdereket,bennük az ezüst rod-okkal.
Ezt lehet "fikázni" kedves SM de az a helyzet,hogy kb.gőzöd nincs erről az egészről.
Na szóval kb. 10mp volt kipróbálni,hogy mi van ha kihagyom a qsa-kat.
Lehet felremagyarázni,hogy biztos et meg az van és azért van ez meg az.
Csak hát nem érdemes.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 16:37
Rock60 írta:
2024.04.06., szomb. 04:56
supravox írta:
2024.04.06., szomb. 00:24

Amúgy tudod mi az a rod?
Gondoltam, Red akart lenni, csak elírtad. Szolidarításból én is. :D
Ha nem, akkor nem tudom. gondolkodik.gif
Wittao
Nem célozgattam, és megjegyzéseket sem tettem, leírtam, hogy nem tudom.
Ez azt jelenti az én értelmezésemben, hogy nem tudom. gondolkodik.gif :D

Lehet, hogy - ez is - kimaradt az olvasmányodból. :kiss:
Tegyunk akkor egy kis rendet:

QSA szinkodok :
Black - Light Blue - Yellow - Red - Red/Black - Silver - Gold

SR szinkodok :
Black - Blue - Orange - Purple - Master(feher)

Csak azert, mert baromira nehez kovetni, amikor sargarol, goldrol beszelsz egyaltalan mirol van szo.

A ROD-ot nem szegyen ha nem tudja az ember, meg mint latjuk el lehet ezt utni trefaval is… annak azert nezz utana, hogy azt hova teszik be, meg mielott neki allaz esztergalyossal csinaltatni vmit.

Mindenesetre ebbol az “alig” faraszto beszelgetesbol kiszalltam, mert nem nagyon hianyzik.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.07., vas. 14:47

Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hogy tudtad kihagyni ?
István01 is kérdezte, hogy csokival, Wagoval, vagy forrasztással kötötted - e be az ösvény elejét ?
Nem biztos, hogy a kihagyás ténye miatt rosszabb a hang, lehet, hogy a csatlakozás tökéletlensége miatt, vagy nem járódott be, vagy több oka is lehet.
Egyébként mindegy, hogy jobb, vagy rosszabb én az elmondottak miatt biztosan teszek be egy házat, és a belinkelt ragyás felületű ROD :D helyett esztergáltatok bele egy szép sima, fényes vörösréz rudat.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Rock60 írta:
2024.04.06., szomb. 04:56
supravox írta:
2024.04.06., szomb. 00:24

Amúgy tudod mi az a rod?
Gondoltam, Red akart lenni, csak elírtad. Szolidarításból én is. :D
Ha nem, akkor nem tudom. gondolkodik.gif
Wittao
Nem célozgattam, és megjegyzéseket sem tettem, leírtam, hogy nem tudom.
Ez azt jelenti az én értelmezésemben, hogy nem tudom. gondolkodik.gif :D :kiss:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2024.04.07., vas. 16:50-kor.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

supravox írta:
2024.04.07., vas. 14:47
Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 13:27
SoundMania írta:
2024.04.07., vas. 12:54

Ezt írtad: "a leválasztótrafóm utáni ösvény elején mindkét ágba betettem 1-1 qsa gold fuse holdert amiben rod van."
Feltételesem a QSA Gold fuse holder azt jelenti, hogy QSA márkájú " arany " szintű biztosíték-foglalat, amibe " rod " - ot tett, amiről már az életben nem tudjuk meg, hogy micsoda. :ohnoohnoohno:
Először azt hittem, hogy QSA " Red " biztit jelent, de állítólag nem ! :smile51: :D
Kapisgálod.
Viktor meg belinkelte mi az a rod.
Az enyémbe valami kryorgenizált ezüstrúd került.
A qsa biztiház nem csupán tartja a rod-ot.
Valamit "varázsol" vele amire én nem tudom a magyarázatot.
Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hahó SM!
Ja, ha varázsol akoor az más! :)
Azt hittem a semmi "hangja" lehet az etalon.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

wittao írta:
2024.04.07., vas. 13:48

1. Valoszinu azert van zavar a fejedben, mert a SR pl. csak olvadobiztositot csinal.
2. A QSA biztosito tarto foglalatot, olvadobiztositot, halozati aljzatokat stb. egy csomo mindent.
3. Ezen belul vannak kulonbozo kategoriak, amiket szinkodokkal jelolnek, Yellow/Violet/Red/Silver/Gold stb.
4. Semmi koze nincs ahjoz, hogy aranyozott-e az erintkezoje, vagy sem.
Ha az jelent a zavart a fejemben, hogy nem tudtam, mi a rod, akkor vállalom. :smile49:

1. Tudom, szó sem volt az SR - ről, hogy jön ide ?
2. Tudom.
3. Tudom, azért gondoltam elsőre, hogy Red bizti van Supravox Gold házában.
Közben kiszótáraztam, hogy rúd...
4. Nem is állítottam ilyet. Azt írtam SM - nek, hogy " Arany szint "

Nem nekem van zavar a fejemben.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: marconi »

supravox írta:
2024.04.07., vas. 14:47
Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 13:27
SoundMania írta:
2024.04.07., vas. 12:54

Ezt írtad: "a leválasztótrafóm utáni ösvény elején mindkét ágba betettem 1-1 qsa gold fuse holdert amiben rod van."
Feltételesem a QSA Gold fuse holder azt jelenti, hogy QSA márkájú " arany " szintű biztosíték-foglalat, amibe " rod " - ot tett, amiről már az életben nem tudjuk meg, hogy micsoda. :ohnoohnoohno:
Először azt hittem, hogy QSA " Red " biztit jelent, de állítólag nem ! :smile51: :D
Kapisgálod.
Viktor meg belinkelte mi az a rod.
Az enyémbe valami kryorgenizált ezüstrúd került.
A qsa biztiház nem csupán tartja a rod-ot.
Valamit "varázsol" vele amire én nem tudom a magyarázatot.
Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hahó SM!
Ha kettőt teszel be egymás után akkor meg még jobb lesz, azt is kipróbáltad?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 13:27
SoundMania írta:
2024.04.07., vas. 12:54

Ezt írtad: "a leválasztótrafóm utáni ösvény elején mindkét ágba betettem 1-1 qsa gold fuse holdert amiben rod van."
Feltételesem a QSA Gold fuse holder azt jelenti, hogy QSA márkájú " arany " szintű biztosíték-foglalat, amibe " rod " - ot tett, amiről már az életben nem tudjuk meg, hogy micsoda. :ohnoohnoohno:
Először azt hittem, hogy QSA " Red " biztit jelent, de állítólag nem ! :smile51: :D
Kapisgálod.
Viktor meg belinkelte mi az a rod.
Az enyémbe valami kryorgenizált ezüstrúd került.
A qsa biztiház nem csupán tartja a rod-ot.
Valamit "varázsol" vele amire én nem tudom a magyarázatot.
Mindenestre kihagyva a fuse holder rod kombót.
Lényegesen ROSSZABB a hang.
Hahó SM!
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rock60 írta:
2024.04.07., vas. 13:27
SoundMania írta:
2024.04.07., vas. 12:54

Ezt írtad: "a leválasztótrafóm utáni ösvény elején mindkét ágba betettem 1-1 qsa gold fuse holdert amiben rod van."
Feltételesem a QSA Gold fuse holder azt jelenti, hogy QSA márkájú " arany " szintű biztosíték-foglalat, amibe " rod " - ot tett, amiről már az életben nem tudjuk meg, hogy micsoda. :ohnoohnoohno:
Először azt hittem, hogy QSA " Red " biztit jelent, de állítólag nem ! :smile51: :D
Valoszinu azert van zavar a fejedben, mert a SR pl. csak olvadobiztositot csinal.
A QSA biztosito tarto foglalatot, olvadobiztositot, halozati aljzatokat stb. egy csomo mindent.
Ezen belul vannak kulonbozo kategoriak, amiket szinkodokkal jelolnek, Yellow/Violet/Red/Silver/Gold stb.
Semmi koze nincs ahjoz, hogy aranyozott-e az erintkezoje, vagy sem.
“Rod”-dal kapcsolatosan meg ha nem celozgatsz, es megjegyzeseket, velt hulyesegeket irogatnal, hanem megkerdezned: Te Supravox, meg az eletben nem hallottam errol a “rod” dologrol a biztositok kapcsan, ird mar le legyszi mi ez, mert pl. SR eseten ilyen nincsen. Valoszinu kapnal valaszt…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”