Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »



Konkrétan mikre gondolsz?
Mondj jó hálózati kábelt olcsón!
Én pl a HT AC10 Fantasy- nál sokkal jobb kábelt használok és olcsóbb is.
A wireworld silver eclipsenél is jobb és olcsóbb.
A wirewirld platinum eclipse már jobb azért. Nézd meg mennyibe kerül!
Az hogy neked jobban tetszik semmit nem jelent.Még azt sem,hogy jobb..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



A kábelezés efféle megközelítése elsősorban egyes gyártókra de főleg a kereskedőkre jellemző, akik azt akárják belénk sulykolni, hogy csak és kizárólag a drága kábel lehet a nyerő...
Szó se róla, sokan be is szopják a dolgot, de szerencsére a többséget nem lehet ilyen könnyen megvezetni.

Konkrétan mikre gondolsz?
Mondj jó hálózati kábelt olcsón!
Én pl a HT AC10 Fantasy- nál sokkal jobb kábelt használok és olcsóbb is.
A wireworld silver eclipsenél is jobb és olcsóbb.
A wirewirld platinum eclipse már jobb azért. Nézd meg mennyibe kerül!

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Szerintem hülyeség az egész!
Mindegyik eszköznek megvan a sajáthangja!
A passzívak "folytottak", az aktívak meg mint az elektronikák megintcsak beleviszik a sajáthangjukat. Egy jó hálózati kábelt kell keresni és azt végigvinni következetesen a rendszeren. Már a biztosítéktáblától! Nem olcsó......

A kábelezés efféle megközelítése elsősorban egyes gyártókra de főleg a kereskedőkre jellemző, akik azt akárják belénk sulykolni, hogy csak és kizárólag a drága kábel lehet a nyerő...
Szó se róla, sokan be is szopják a dolgot, de szerencsére a többséget nem lehet ilyen könnyen megvezetni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



...ugye fojtottat akartál írni, csak remegett a kezed a billentyűzeten?
 
A lényeg a végén van -nem olcsó -ez a fontos, a nagyérdeműbe bele kell verni, hogy ami igazán jó, és alább nem szabad adni, az drága és csak kevesek engedhetik meg maguknak. Bravó.

Aha, remegett!
Mindenki a maga pénztárcájának megfelelően válogathat. De magát is kell okolnia ha rossz a választása. ( a választás alatt azonban már mindent értek. Aktív vagy passzív szűrő vagy kábel. Bármilyenek is.)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szerintem hülyeség az egész!
Mindegyik eszköznek megvan a sajáthangja!
A passzívak "folytottak", az aktívak meg mint az elektronikák megintcsak beleviszik a sajáthangjukat. Egy jó hálózati kábelt kell keresni és azt végigvinni következetesen a rendszeren. Már a biztosítéktáblától! Nem olcsó......

...ugye fojtottat akartál írni, csak remegett a kezed a billentyűzeten?
 
A lényeg a végén van -nem olcsó -ez a fontos, a nagyérdeműbe bele kell verni, hogy ami igazán jó, és alább nem szabad adni, az drága és csak kevesek engedhetik meg maguknak. Bravó.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Szünetmentes tápot nem, de többféle szerver szobából kölcsönkért passzív szűrőt kipróbáltam, nem váltak be, elvettek a hangból.
 
Gyanítom, hogy a szünetmentesek se válnak be audió célra, a hangjel nagyon kényes dolog... sok minden árt neki és kevés dolog használ. A tápellátás egyébként a legnagyobb rejtély az audióban.

Szerintem hülyeség az egész!
Mindegyik eszköznek megvan a sajáthangja!
A passzívak "folytottak", az aktívak meg mint az elektronikák megintcsak beleviszik a sajáthangjukat. Egy jó hálózati kábelt kell keresni és azt végigvinni következetesen a rendszeren. Már a biztosítéktáblától! Nem olcsó......

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »



Tisztelt Urak!
Használ(t) valaki szünetmentes tápot (aku nélküli) a láncában?
Igen, nem, kontra!?
Bocs ha volt már (nem találtam)!
Köszi!
Keresd Hodyka-t...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »



Tisztelt Urak!
 
Használ(t) valaki szünetmentes tápot (aku nélküli) a láncában?
Igen, nem, kontra!?
 
 

Szünetmentes tápot nem, de többféle szerver szobából kölcsönkért passzív szűrőt kipróbáltam, nem váltak be, elvettek a hangból.
 
Gyanítom, hogy a szünetmentesek se válnak be audió célra, a hangjel nagyon kényes dolog... sok minden árt neki és kevés dolog használ. A tápellátás egyébként a legnagyobb rejtély az audióban. 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Doky »

Tisztelt Urak!

Használ(t) valaki szünetmentes tápot (aku nélküli) a láncában?
Igen, nem, kontra!?

Bocs ha volt már (nem találtam)!
Köszi!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Ha nem rakjuk be a falba az ösvényünk kábelét és az hosszabb, mint a készülékekhez vezető út, akkor nem szabad a maradékot karikába hajtva tárolni, kötegelni, mert ebben a pozícióban erőteljesebben gyűjti magába a zavarokat, hangolt antennaként is funkcionál.

A felesleget - ha valamilyen oknál fogva mégsem akarjuk levágni - mindenképpen kinyújtott állapotban célszerű vezetni, elhelyezni.

 

A karikába történő kötegelést, összehajtást érdemes minden más vezeték (telefon, internet, hangfal kábel, stb.) esetén is elkerülni, mert az antennaként való működés ezeknél is felerősödik- még az árnyékolt koax kábel is érintett: állóhullámok alakulnak ki benne, amely zavarként fog megjelenni a vevő bemenetén. 


Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Árnyékolás
Tessék figyelembe venni minden árnyékolás nem megszünteti a kivülről érkező zavarjeleket, hanem csak csillapítja.
Két elveiben is eltérő villamos árnyélkolás módot használnak. Az egyik a köpenyszerü fémes csőszerkezet/doboz, a másik a vezető érpárok csvarása-sodrása. Van amikor az egyik, van amikor a másik hatásosabb, van amikor a kettöt együtt használják. Mindkét módszerre jellemző a hullámimpedancia bizonyos frekvencia sávokban.
Az árnyékolás, csavarás és köpeny is csak enyhén, vagy nemlegesen képes csillapítani a vezetöerekben érkezö zavarokat, idegen komponenseket. Ezek csilappítására külön szürőtagokat kell beiktatni, és/vagy felül-alul vagó áramköröket alkalmazni. De ez utóbbiak is csak csillapítanak és maguk is képesek újabb komponenseket hozzáadni a komplex impedanciáuk által. 
Miközben jó tudni, a radifrekvencia tartományban légtérböl ekkora és ilyen széles tartományban bombázzák a környezetünket, ehhez adódik hozzá a közeli készülékek tranziens zavar komponensei levegőben és vezeték által szállítva. Tehát ezek után elég nagy bátorság nem törődni a nem kivánt elektromágneses zavartatással.
 
radiófrekvencia kiosztás 3kHz-300GHz-ig

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Ilyenek az én körülményeim is. Mégis ezt tapasztaltam. Nem is nagyon ismerek a Tunamin kívül jóféle kábelt ami árnyékolt.
Szerintem nem az árnyékoláson múlik.

Nem csodaszer az árnyékolás, de az előző írásom alapján indokolt. 
A lényeg, hogy helyesen kössük be: induló oldalon, a kismegszakítónál a föld vezetékkel együtt a földeléshez, a másik végén, az "érkező" oldalon viszont csak a föld vezetékét kell bekötni, az árnyékolást nem. 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Az a tény, hogy Neked egyféle árnyékolt kábel nem vált be, nem jelenti azt, hogy máshol nincs létjogosultsága.
Egyébként nem állítom, hogy mindenütt csak az árnyékolt jöhet számításba, sőt.
 
Mindazonáltal nálam nagyon is indokolt az alkalmazása, mert tömbházban lakok és itt sokkal több és erősebb zavarok érkeznek az éterből, mint egy kertes házban: dekt telefon, wifik, rádiós vezérlők stb. (Sajnos, a hálózat felől is jön rendesen, emiatt van a rendszeremben az AVA zavarszűrő.) Továbbá az ösvényem falon kívül van vezetve, emiatt érzékenyebb a külső zavarokkal szemben, az én esetemben elengedhetetlen a jó árnyékolás.

Ilyenek az én körülményeim is. Mégis ezt tapasztaltam. Nem is nagyon ismerek a Tunamin kívül jóféle kábelt ami árnyékolt.
Szerintem nem az árnyékoláson múlik.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


A tunami volt az egyetlen árnyékolt hálózati kábelem. Az összes ami utána volt mindegyik jobb hangú volt. És árnyékolatlan. Akkor mi az értelme?!
Az a tény, hogy Neked egyféle árnyékolt kábel nem vált be, nem jelenti azt, hogy máshol nincs létjogosultsága.
Egyébként nem állítom, hogy mindenütt csak az árnyékolt jöhet számításba, sőt. 
 
Mindazonáltal nálam nagyon is indokolt az alkalmazása, mert tömbházban lakok és itt sokkal több és erősebb zavarok érkeznek az éterből, mint egy kertes házban: dekt telefon, wifik, rádiós vezérlők stb. (Sajnos, a hálózat felől is jön rendesen, emiatt van a rendszeremben az AVA zavarszűrő.) Továbbá az ösvényem falon kívül van vezetve, emiatt érzékenyebb a külső zavarokkal szemben, az én esetemben elengedhetetlen a jó árnyékolás.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ha árnyékolt az ösvény kábele, akkor lényegesen kevesebb zavart szed össze az éterből.
A tunami volt az egyetlen árnyékolt hálózati kábelem. Az összes ami utána volt mindegyik jobb hangú volt. És árnyékolatlan. Akkor mi az értelme?!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nyilván mindenki úgy építkezik, ahogy akar, de én milliós kábeleket sok tíz, vagy akár százmilliós rendszerekbe installálnék, alatta a komponensekre költött pár száz ezer szvsz nagyobb előrelépés, akár egyszerű kábelekkel is. Persze ez saját vélemény és itt off is, szóval a kábeltéma mehet a kábelezzünk topicba, ha lehet.
Pedig más is jutott ilyen véleményre hasonló kábellel. Itt olvasható: http://audiolife.blog.hu/2011/07/26/egy ... x_es_sogon

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Es mi van konnektoros net repiterekkel, amik 300m huzal távolságot is áthidalnak? Pl TL http://www.tp-link.com/hu/
 
Ha árnyékolt az ösvény kábele, akkor lényegesen kevesebb zavart szed össze az éterből.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Igen megjelenik, csak nem mindegy, hogy mekkora jelszinttel. A nagyfrekvenciás zavaroknak az erősáramú kábelezés rossz, veszteséges vezető, ezért kis távolság alatt is jelentősen csillapodnak.Es mi van konnektoros net repiterekkel, amik 300m huzal távolságot is áthidalnak? Pl TL http://www.tp-link.com/hu/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »



Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 

Igen megjelenik, csak nem mindegy, hogy mekkora jelszinttel. A nagyfrekvenciás zavaroknak az erősáramú kábelezés rossz, veszteséges vezető, ezért kis távolság alatt is jelentősen csillapodnak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 

Mert nem is úgy működik....de ha több palacsintát ennél, előbb-utóbb rájönnél

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



...Szerinted a hifisták hány százalékánál van saját ösvény kiépítve ?
Nyilván a pontos számot senki nem tudja, de gyanítom, hogy jelentős kisebbségben vagyunk, pedig ez az ösvény dolog már 2004-ben publikálva lett a Hifi Piac februári számában...
...

Az "ösvény dolog" valójában sokkal régebben indult és sokkal régebben is jelentek meg vele kapcsolatban publikációk - egy beszámolót még én is írtam már 1992-ben.
 
Első "ösvényemet" 1989-ben építettem ki.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodnart »


De nem MCU/Pirelli/10mm2 lesz, az is biztos...
Milyen típusú kábelben gondolkodsz?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »



Akkor igazán jó egy zenelejátszó rendszer, ha egy kábelét kicseréljük egy rosszabbra, attól még élvezhető marad a zene, még ha halljuk is, hogy nem pont úgy szól, mint a csere előtt. Ha nagyobb a változás, akkor az aktív komponensekben kell keresni a fő hibát.
Másik ok: a zenehallgatás nem a zenére van kihegyezve, hanem a hardver különbségekre. Persze utólag letagadva, de ha jobban megnézzük a hozzászólásait, nem a zenére figyelés dominál.
A kábelcsere utáni változásokat gyakran el szokták túlozni, erről alapvetően a kereskedők (és egyes kábel reszelők magukat gyártónak kikiáltva) tehetnek, mert elemi és anyagi érdekük mindennél fontosabb. Ilyen ez a világ, mindenki extra jól akar járni, de nem megy... Az erőn felül vállalt anyagi terhek is többszörözik a felhasznált kábel minőségét -legalább az infarktus elkerülése végett...
Most építek ki egy új meghallgatási helyet, ahová relatíve messziről kell vinnem a hálózati táplálást.
Eszem ágában sincs csillagpontos hálózati ösvényt kiépíteni, nem csak anyagi megfontolásból, hanem elméleti megfontolás miatt sem.
De nem MCU/Pirelli/10mm2 lesz, az is biztos...
Ott a pont.Ezt valaki vagy felfogja vagy nem.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



...Sajnos nagyon könnyen ki is derül , amikor hallgatom a dràgábbnál drágább és rossz hangú kàbeleket. Illetve a nagyon drágák már nem olyan rosszak, csak egy igazán jó régi mellett nagyon túlárazottnak tűnnek a milliós áraikkal. Mivel a hangjuk meg rosszabb.
Nincs fejlődés. Nincs szükség ekkora választékra , ha ilyen az összetétel.

 
Többnyire saját kútfőből merítek, ha mégsem, akkor azt külön jelezni szoktam.
 
Másodsorban a kábelekkel csak (jól vagy rosszul) hangolgatod az éppen meglévő rendszered, nincs általános, örök időre bebetonozott, mindenkire érvényes megoldás: ami Nálad, a Te rendszeredben hűha, az máshol akár éppen az ellenkezője is lehet és fordítva is.
Amit viszont én leírtam, az megállja a helyét: 2,5-4 mm²-es MCU-val nem fogsz mellé nyúlni, mert az mindig jobb, mintha nem lenne ösvény. Nyilván, az MCU-nál van jobb, de ezt mindekinek magának kell megtapasztalnia, mert nincs általános, egyetlen kitaposott út. Az én szememben felelőtlen az, aki ennek az ellenkezőjét állítja.
Nem győzöm hangsúlyozni az arányosságot, mert ez a másik alappillére az én látásmódomnak: mindig az egészet együtt kell látni, nem szerencsés, ha nincs egyensúly.
 
A fentiekből következik, hogy teljesen felesleges és értelmetlen egyetlen márka vagy termék mellett kardoskodni.
Még valami - és ez itt nem savanyú a szőlő mottója: az egyének eltérő tehetőssége eleve behatárolja a megvalósítást, már csak emiatt is felesleges az Audio Note vagy bármelyik más gyártó felsőbbrendűségét szajkózni.
 
 
Szerinted a hifisták hány százalékánál van saját ösvény kiépítve ?
Nyilván a pontos számot senki nem tudja, de gyanítom, hogy jelentős kisebbségben vagyunk, pedig ez az ösvény dolog már 2004-ben publikálva lett a Hifi Piac februári számában...
Én már annak is örülnék, ha minden második hifista eljutna odáig, hogy valamilyen saját ösvénnyel rendelkezik, de továbbra is értelmetlen dolognak tartom belevinni egyik vagy másik gyártó nyilt vagy burkolt hozsannázásába, kizárólagosságába.
 
Részemről befejeztem a reagálásokat - béke legyen veletek !   

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”